1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Vasta
tiitpekk
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 19. 09. 2014. 10:36

1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas tiitpekk » 03. 08. 2015. 20:57

22. augustil 2015 toimuva 1. Alutaguse Rattamaratoni rada on valmis ja rajakaart on nüüd peale kooskõlastusi avaldatud http://www.mtbest.ee/et/etapid?competition_id=2.
Rada läbib suurema osa Alutaguse suusamaratoni rajast. Lisaks kaunile Kurtna maastikukaitseale saab rattasõber kogeda ka teistsugust maastikku - pea peale pööratud hetkel toimivat ja juba taastatud põlevkivikarjääri ning turbavälju. Suur osa rajast pole varem ühelgi rattavõistlusel kasutusel olnud (uus 8km rajalõik Narva karjääri rekultiveeritud maastikul, Alutaguse suusamaratoni rajalõigud ja Tootsi Turba kinnisel territooriumil olevad lõigud). Rada saab olema väga mitmekesine, mõned näited eesootavatest rajaoludest: läbi kuivanud järve sõitmine, ca 50m pikkuse veetakistuse ületamine, natuke tööstusmaastiku, lühike lõik turbasel pinnasel ja mõnusaid männimetsa aluseid suusaradu.
Korduvate testisõitude tulemusena võin kõigile osalejatele soovitada jätta veidi rohkem jõuvarusid raja teise poole läbimiseks. Nii nagu ka Alutaguse Suusamaratonil, on Rattamaratoni esimene pool kiire. Raja teine pool on aga nõudlikum nii tehniliselt kui füüsiliselt. Parima pildi annab muidugi ise selle üle kontrollimine rattal. Avatud raja sõit toimub 16. augustil kell 12.

tiitpekk
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 19. 09. 2014. 10:36

Re: 1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas tiitpekk » 14. 08. 2015. 21:13

Rajatööd said tänasega tehtud, homme tähistame raja lintidega avatud raja sõiduks. Muid rajatähiseid ei julge kohalikke olusid teades välja panna enne põhisõitu, on suur oht neist ilma jääda. Loodan, et lindid aitavad ka neid, kes ei saa ühineda meiega pühapäeval 16. augustil kell 12 algaval avatud raja sõidul, õige rada üles leida. Rajakaart on kättesaadav kõigile, soovijale võin saata gpx faili meilile.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: 1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas Kirsa » 16. 08. 2015. 09:36

Praegusel kellaajal on vist hilja gpx faili küsida? :)

tiitpekk
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 19. 09. 2014. 10:36

Re: 1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas tiitpekk » 17. 08. 2015. 09:20

Lisasin põhisõidu raja .gpx faili ürituse lehele:
http://www.mtbest.ee/et/etapid?competition_id=2

Ronni77
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 04. 07. 2012. 20:49

Re: 1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas Ronni77 » 17. 08. 2015. 22:36

Tegin täna 2.40ga pika ringi ära ja lühidalt kommenteerides, alguses kenas looduses mõnus tiirutamine ja lõpu ca 15km juba üsna tõsine rapsimine. Kes ainult lintide järgi sõitma läheb siis kuskil 20km tegid täna vene keelt rääkivad oktoobrilapsed juhtiva pioneeri silmade all tõsisema lintide korjamise. Tegin neile arusaadavas keeles märkuse aga pole kindel, et noppimine lõppes.

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: 1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas birgo99 » 21. 08. 2015. 17:44

Kas rekultiveeritud kaevanduse alal oleval rajal on kivid ikka nii teravad, et ei tasu Burtiga peale minna? Vähemalt MTB kodukal keegi kirjutas, et seal pidi väga suur torke oht olema FuriousFred klassi rehvidel?!

rivo26
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 11. 04. 2007. 19:31

Re: 1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas rivo26 » 22. 08. 2015. 18:00

Viimane hüpekas ja tulemuseks siis verine küünarnukk, paistes jalalaba ja küljepeal ka sinikas. Viimane mõte enne hüppesse minekut oli et prooviks natuke kiiremini, siis saan sellest tüübist mööda kellega viimastel kilomeetritel kassi-hiirt mängisime.
Hüpe tuli siis ilmselgelt liiga kiire hooga ja maandusin esirattale liialt. Järgmine mälestus on sellest kuidas raja serva roomasin. Loodetavasti kedagi teist kaasa ei tõmmanud.

Korraldajatele ei saa midagi ette heita, kõik teadsid, et hüpe on, harjutasin ise ka... aga võistlusolukorras läks kaine mõistus jalutama.

Rada meeldis, kive ja liiva igale maitsele. Kiire ja täit keskendumist nõudev :)
Auhinnaks TOP 100 sisse pääsemine esimest korda.

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: 1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas Miki-Hiir » 22. 08. 2015. 18:41

Keegi teab kuidas selle mehe tervis on, kes lühikese raja 4. kilomeetril õnnetult nipli pani?

Siinkohal ettepanek Marimetsa Kapp eeskujul numbri tagaküljele korraldaja hädaabi telefoninumber trükkida kuhu helistada.

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: 1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas birgo99 » 22. 08. 2015. 20:01

Kas mul on mälukas vms, aga ma ei mäleta, et oleks läbi sõitnud sellest reklaamitud kuivanud järvest vms kus mudakoorik põhjas?! Muidu hea kiire rada. Päris palju oli kaevanduses rehvimehi näha :D Finishi hüppekas oli ka huvitav, ise õnneks ei kukkunud :)

Kasutaja avatar
TStyle
Rattur
Postitusi: 48
Liitunud: 25. 05. 2013. 08:37

Re: 1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas TStyle » 22. 08. 2015. 20:23

Miki-Hiir kirjutas:Keegi teab kuidas selle mehe tervis on, kes lühikese raja 4. kilomeetril õnnetult nipli pani?

Siinkohal ettepanek Marimetsa Kapp eeskujul numbri tagaküljele korraldaja hädaabi telefoninumber trükkida kuhu helistada.
Mulle räägiti, et härral on rangluu murd. Käed, jalad töötavad.
Tervitustega
Tanel

jaanusj
Rattur
Postitusi: 97
Liitunud: 27. 05. 2004. 14:12

Re: 1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas jaanusj » 23. 08. 2015. 08:43

birgo99 kirjutas:Kas mul on mälukas vms, aga ma ei mäleta, et oleks läbi sõitnud sellest reklaamitud kuivanud järvest vms kus mudakoorik põhjas?! Muidu hea kiire rada. Päris palju oli kaevanduses rehvimehi näha :D Finishi hüppekas oli ka huvitav, ise õnneks ei kukkunud :)
Kiire rada ? Valgehobusemäel oli 58 km ja võitja aeg 1.44, Alutagusel 50 km ja 1.57. Täitsa võrreldav Rõuge ja Rakverega. Rada oli huvitav, mitmekesine ja tegelikult rakse, sest puhkamise/taastumise kohti praktiliselt ei olnud. Kuna pöialt hoida ei saanud, siis tuli palvetada, et kivid kumme ei lõhuks. Vist aitas! Tänud organiseerijatele hea raja ning tasemel korralduse eest! Kahju, et kaamera järjepidevalt finišit ei filminud. Oleks olnud, mida vaadata! Lõpuks näidati ainult lippe.

devilc
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 08. 2012. 16:03

Re: 1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas devilc » 23. 08. 2015. 09:15

Jaanus, Valgehobusemäe oli siiski natuke alla 53 km pea kõikide Garminite järgi, mida eile nägin.

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: 1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas birgo99 » 23. 08. 2015. 09:56

jaanusj kirjutas:
birgo99 kirjutas:Kas mul on mälukas vms, aga ma ei mäleta, et oleks läbi sõitnud sellest reklaamitud kuivanud järvest vms kus mudakoorik põhjas?! Muidu hea kiire rada. Päris palju oli kaevanduses rehvimehi näha :D Finishi hüppekas oli ka huvitav, ise õnneks ei kukkunud :)
Kiire rada ? Valgehobusemäel oli 58 km ja võitja aeg 1.44, Alutagusel 50 km ja 1.57. Täitsa võrreldav Rõuge ja Rakverega. Rada oli huvitav, mitmekesine ja tegelikult rakse, sest puhkamise/taastumise kohti praktiliselt ei olnud. Kuna pöialt hoida ei saanud, siis tuli palvetada, et kivid kumme ei lõhuks. Vist aitas! Tänud organiseerijatele hea raja ning tasemel korralduse eest! Kahju, et kaamera järjepidevalt finišit ei filminud. Oleks olnud, mida vaadata! Lõpuks näidati ainult lippe.
Ma mõtlesin, et minujaoks kiire. Muidu sõidan ca 3h+ aga eile oli 2.32. Enamus sõitu oli suhteliselt laugel pinnasel. Lõpus oli paar tõusu. Rakveres ja Rakkes, kui sa võrdluseks tõid, oli neid kordades rohkem.

Kas pilte ka kuskil saada on?

tiitpekk
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 19. 09. 2014. 10:36

Re: 1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas tiitpekk » 24. 08. 2015. 08:34

Sander Maasingu pildivalik on leitav siit
https://plus.google.com/102782252240543 ... bDfggBNXec

Velomies
Rattur
Postitusi: 90
Liitunud: 02. 05. 2008. 10:49

Re: 1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas Velomies » 28. 08. 2015. 20:15

Stardist kuni aku sai tühjaks.
https://www.youtube.com/watch?v=h6lLUjtRkeA

Puntinella
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 10. 09. 2014. 09:52

Re: 1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas Puntinella » 22. 10. 2015. 12:23

Miki-Hiir kirjutas:Keegi teab kuidas selle mehe tervis on, kes lühikese raja 4. kilomeetril õnnetult nipli pani?

Siinkohal ettepanek Marimetsa Kapp eeskujul numbri tagaküljele korraldaja hädaabi telefoninumber trükkida kuhu helistada.


Kui punane Merida ratas ja sinine riietus, siis tegemist oli minu vennaga. Mingeid luumurde ei olnud, õlasidemete vigastus, rebend. Ikka veel taastub, teeb harjutusi ja saab järelravi. Veel endast ka, mina kukkusin finišis hüpeka peal, sest olin šokis vennaga juhtunust ja hüpekat ei märganud. Sain peapõrutuse ja mälukaotuse. Keegi mulle seal koha peal kiirabi ei kutsunud, lihtsalt tuldi nägu pesema (seda nägin mingist videost). Õnneks olevat ma märganud sõpra ja teda hüüdnud, sõbrad said aru, et midagi viltu ja viisid mu kiirabisse.
Pärast viisid sõbrad meid koju ära. Meile kahjuks halb kogemus.

Et siinkohal ettepanek, võtke selle "hüpekaga" midagi ette. Pärast mulle räägiti, et oli ka ümbersõitmise variant, ei märganud. Kus seda öeldi, et see hüpekas lõppu tuleb, meie seltskonnast (5 inimest), keegi ei teadnud. Rohkem silte enne, et hüpekas tulemas ja äkki pool rajast hüpekaga ja pool ilma vms.
Mina sõitsin kõik lühikesed etapid läbi ja enne seda eelmisel aastal EC lühikesed etapid. Rattalaadale lähen koos sõpradega, aga vabatahtlikult sellele võistlussarjale enam mitte :)
Viimati muutis Puntinella, 23. 10. 2015. 19:37, kokku muudetud 2 korda .

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: 1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas birgo99 » 22. 10. 2015. 12:55

Puntinella kirjutas:
Miki-Hiir kirjutas:Keegi teab kuidas selle mehe tervis on, kes lühikese raja 4. kilomeetril õnnetult nipli pani?

Siinkohal ettepanek Marimetsa Kapp eeskujul numbri tagaküljele korraldaja hädaabi telefoninumber trükkida kuhu helistada.


Kui punane Merida ratas ja sinine riietus, siis tegemist oli minu vennaga. Mingeid luumurde ei olnud, õlesidemete vigastus, rebend. Ikka veel taastub, teeb harjutusi ja saab järelravi. Veel endast ka, mina kukkusin finišis hüpeka peal, sest olin šokis vennaga juhtunust ja hüpekat ei märganud. Sain peapõrutuse ja mälukaotuse. Keegi mulle seal koha peal kiirabi ei kutsunud, lihtsalt tuldi nägu pesema (seda nägin mingist videost). Õnneks olevat ma märganud sõpra ja teda hüüdnud, sõbrad said aru, et midagi viltu ja viisid mu kiirabisse.
Pärast viisid sõbrad meid koju ära. Meile kahjuks halb kogemus.

Et siinkohal ettepanek, võtke selle "hüpekaga" midagi ette. Pärast mulle räägiti, et oli ka ümbersõitmise variant, ei märganud. Kus seda öeldi, et see hüpekas lõppu tuleb, meie seltskonnast (5 inimest), keegi ei teadnud. Rohkem silte enne, et hüpekas tulemas ja äkki pool rajast hüpekaga ja pool ilma vms.
Mina sõitsin kõik lühikesed etapid läbi ja enne seda eelmisel aastal EC lühikesed etapid. Rattalaadale lähen koos sõpradega, aga vabatahtlikult sellele võistlussarjale enam mitte :)
Konkreetne näide sellest kuidas inimeses sõidavad kõrvatropid kõrvas ja silmaklapid ees. Enne sõidu algust räägiti korduvalt kõlaritesse, et lõpus hüpe ja kes ei julge mingi mööda. Samuti rääkis selles hüppest kõikvõimalik sotsiaalmeedia. See, et möödasõitu ei näinud tähendab, et tuleb rada vähe hoolikamalt jälgida mitte erektsioonis ainult otse vahtida :)

Puntinella
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 10. 09. 2014. 09:52

Re: 1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas Puntinella » 22. 10. 2015. 13:23

birgo99 kirjutas:
Puntinella kirjutas:
Miki-Hiir kirjutas:Keegi teab kuidas selle mehe tervis on, kes lühikese raja 4. kilomeetril õnnetult nipli pani?

Siinkohal ettepanek Marimetsa Kapp eeskujul numbri tagaküljele korraldaja hädaabi telefoninumber trükkida kuhu helistada.


Kui punane Merida ratas ja sinine riietus, siis tegemist oli minu vennaga. Mingeid luumurde ei olnud, õlasidemete vigastus, rebend. Ikka veel taastub, teeb harjutusi ja saab järelravi. Veel endast ka, mina kukkusin finišis hüpeka peal, sest olin šokis vennaga juhtunust ja hüpekat ei märganud. Sain peapõrutuse ja mälukaotuse. Keegi mulle seal koha peal kiirabi ei kutsunud, lihtsalt tuldi nägu pesema (seda nägin mingist videost). Õnneks olevat ma märganud sõpra ja teda hüüdnud, sõbrad said aru, et midagi viltu ja viisid mu kiirabisse.
Pärast viisid sõbrad meid koju ära. Meile kahjuks halb kogemus.

Et siinkohal ettepanek, võtke selle "hüpekaga" midagi ette. Pärast mulle räägiti, et oli ka ümbersõitmise variant, ei märganud. Kus seda öeldi, et see hüpekas lõppu tuleb, meie seltskonnast (5 inimest), keegi ei teadnud. Rohkem silte enne, et hüpekas tulemas ja äkki pool rajast hüpekaga ja pool ilma vms.
Mina sõitsin kõik lühikesed etapid läbi ja enne seda eelmisel aastal EC lühikesed etapid. Rattalaadale lähen koos sõpradega, aga vabatahtlikult sellele võistlussarjale enam mitte :)
Konkreetne näide sellest kuidas inimeses sõidavad kõrvatropid kõrvas ja silmaklapid ees. Enne sõidu algust räägiti korduvalt kõlaritesse, et lõpus hüpe ja kes ei julge mingi mööda. Samuti rääkis selles hüppest kõikvõimalik sotsiaalmeedia. See, et möödasõitu ei näinud tähendab, et tuleb rada vähe hoolikamalt jälgida mitte erektsioonis ainult otse vahtida :)
Nagu ma ütlesin, olin šokis ja tõesti ei märganud, loomulikult minu viga, ma ei süüdistagi oma kukkumises kedagi teist. Aga tõesti, 5st inimesest keegi ei kuulnud, tegime soojendust metsas ja tee peal, seega siltide panemine enne finišit ei teeks ju kellelegi liiga. Ja loomulikult oma mätta otsast tegin ettepanekud ning ka omad kokkuvõtted, et rahvasportlasena oskusi pole, siis pole vaja ka sellele "rahvaspordi"sarjale enam registreeruda.

tiitpekk
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 19. 09. 2014. 10:36

Re: 1. Alutaguse Rattamaraton 22. augustil 2015

Postitus Postitas tiitpekk » 23. 10. 2015. 10:07

Etapi vastutava korraldajana tunnistan, et hüppe ehitusel ja korduval testimisel ei osanud ette näha selle takistuse probleemsust ja seda, et ei märgata alternatiivset varianti. Hüpped olid tähistatud 2 noolega ohumärgiga. Mõlemil takistustel oli kõrval turvaline ja ohutu möödumisvõimalus.

Korraldajatena oleme teinud tulevikuks sellised järeldused:
- ohtlike kohtade tähistamine rajakaardil
- tekstiline rajakirjeldus ürituse kodulehele
- konkreetsete takistuste eel selgem märgistus alternatiivsest läbimisvariandist (märgid veel suuremaks)
- informaatori parem ettevalmistus, et ohtlikud kohad korratakse üle enne starti stardialas ootajatele (sest varasemalt edastatud info võib paljudest mööda minna, kuna asutakse kas parklas vms ja ei kuulata)
- hüppe asukoha muutmine

Eesmärgiks ikka paljudele huvitav ja läbitav MTB rada, mis piirkonna loodust ja eripärasid tutvustab.

Tiit Pekk
Alutaguse Rattamaratoni korraldaja

Vasta

Mine “MTBEST rattamaratonide sari 2015”