Bikefit / sõiduasendi teenus

Siia kõik hüvad nõuanded.
Vasta
Trinka
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 04. 05. 2021. 17:21

Bikefit / sõiduasendi teenus

Postitus Postitas Trinka » 02. 05. 2024. 16:59

Tere

Kes on käinud, ehk oskab soovitada, kiita/laita erinevaid bikefit teenusepakkujaid Tallinnas?

Bikefanatics vs Vo2 vs Velodynamics.

VO2 on hinnaklassi poolest teistest pea 100€ odavam. Millest selline hinnavahe?

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 586
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Bikefit / sõiduasendi teenus

Postitus Postitas miilits » 02. 05. 2024. 17:08

Seal pole miskeid erilisi tehnika vidinaid, istud vàntad, mees vaatab kogemustelt vms.
"It never gets any easier, you just go faster"

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Bikefit / sõiduasendi teenus

Postitus Postitas arnea » 02. 05. 2024. 18:03

Ma olen korra käinud ja pärast teema peale palju mõelnud. Minu järeldus oli see, et ei ole olemas ühte õiget "fitti". Sama inimese võib sama ratta otsa eri moodi istuma panna, küsimus on selles, et mis on eesmärk. Ma ei osanud enne nii mõelda. Läksin kohale ja eeldasin, et tehakse ideaalne istumisasend. Ilmselt vaadati mind ja ratast ja eeldati, et eesmärgiks on XCO võistlustel paugutada. Tegelikult on põhiline see, et väga pikki võistlusi võimalikult väheste valudega läbida. Enamustele muudatustele, mis tehti, olen tänaseks "undo" teinud ja põhimõtteliselt tagasi seal kust alustasin. Võibolla mõni spetsialist alustab vestlusega ja uurib taolised asjad välja ja oskab arvestada aga võibolla ka mitte.

Küsimus on, et miks sa arvad, et sul seda teenust vaja on? Mida sa loodad sellest saada? Ma arvan, et kui sa seda ei oska sõnastada, siis võib minna nii nagu mul läks.

MauNau
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 04. 08. 2015. 10:11

Re: Bikefit / sõiduasendi teenus

Postitus Postitas MauNau » 02. 05. 2024. 19:19

Mina käisin Bikefanatics'i fitis. Meeldis see, et kõigepealt tehti põhimuudatused tehnikast tulevate näitude järgi ning peenhäälestus käis juba visuaalselt/tunnetuslikult ning omapärasid arvestades. Vajadus tulenes sellest, et peale vigastust hakkas tunduma, et ratta raam on väike. Tuli välja,et raam on õige aga füsioloogiliste omaduste poolest oli vaja pikemaid käppasid ja stemmi. Nende muudatuste tulemusel sain üle pika aja jälle mnt rattaga sõita ja põlv ei läinud "katki" ning pikalt sadulas oli mugav olla. Seega minu usalduse teenisid nad küll täiega välja (y). Aga see on ainult minu kogemus, eks minna võib nii ja naa.

camouflage
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 08. 04. 2016. 07:19

Re: Bikefit / sõiduasendi teenus

Postitus Postitas camouflage » 03. 05. 2024. 12:49

mina käisin kunagi Rannama juures ja pean küll ütlema, et selle ratta sõiduasend on nii hästi paigas, et pole siiani maha müüa raatsinud, kuigi hakkab nagu moraalselt vanaks jääma juba. Samas ühe MTB-ga sai ka seal VO2 käidud ja ütleme nii, et ikka päris see ei olnud, mis eelmainitud ratta puhul. Aga ma ei usu, et ühestki siinmainitud kohast oleks võimalik väga halba teenust/tulemust saada, kuna mõlemas poes on nii pädevad mehed, et nad oma kogemuse pealt teevad 80-90% silma järgi õigesti ära, ülejäänu on juba peenhäälestuse küsimus.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Bikefit / sõiduasendi teenus

Postitus Postitas erikr » 03. 05. 2024. 20:31

camouflage kirjutas:
03. 05. 2024. 12:49
mina käisin kunagi Rannama juures ja pean küll ütlema, et selle ratta sõiduasend on nii hästi paigas, et ...
+1 (y)
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Kasulikud näpunäited”