sadulakott matkamiseks

Siia kõik hüvad nõuanded.
Vasta
Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

sadulakott matkamiseks

Postitus Postitas KaupoR » 12. 03. 2019. 12:30

Plaanis on sel aastal ette võtta mõned pikemad aga ühepäevased rattasõidud. Mullu ühte sellist tehes vedasin vajaliku varustuse (jook-söök-tagavara riided jms) kaasas seljakotiga aga selg ei tänanud selle eest. Alternatiiv oleks kasutada sadulakotti aga kui suurt? Neid on alates 1,2 liitrist kuni 17 liitrini (kaks suvalist näidet, kindlasti on ka suuremaid ja väiksemaid). Kuna seljakotis oli ruumi vabalt käes, siis ma päris sellist võrdlust ei taha teha, et võtan sama suure mahutavusega koti nagu oli seljakott.

Ratas saab olema sõltuvalt trassist kas CX või MTB.

On kellelgi kogemust, kui suur kott võiks olla optimaalne ühepäevaseks matkaks? Kaasa tuleks varujook (pannes sadulakoti, saab MTB-le panna vaid 1 pudeli, eelmisel aastal sõitsin üle 100km ühtegi poodi nägemata), söök päevaks, võibolla ka rätik, kui peaks ujumisvõimalus olema, vihmajakk vms tagavarariie, mõni oluline tööriist, et mitte metsa jääda. On mul midagi olulist varustuse nimekirjast puudu? Oodatud on ka konkreetsed kotisoovitused.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3028
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: sadulakott matkamiseks

Postitus Postitas tarmo » 12. 03. 2019. 13:15

Minul on aastast 2015 juba kasutusel Alpkit Koala (https://www.alpkit.com/products/koala-13). Maht on 13l kuna mul on seal vahest ka ööbimiseks vajalik varustus. Olen käinud paar korda ka ühepäevasel tripil sellega ja kuna see on üsna pehmest materjalist, siis pooltühja koti saab lihtsalt otsast rulli keerata ja ongi väiksem kott. Neid müüakse ka 7l mahutavusega, kuid kui soovid teha mingil ajal ööbimisega trippi, siis see võib väikseks jääda.
Ma ostsin selle 2015 aastal ja sellest ajast on muidugi nende valik meeletult suurenenud. Nad alustasid kunagi vaid mõne üksiku tootega. Tegin üsna põhjaliku eeltöö enne kui neid valisin ja nende hinna, kaalu ja kvaliteedi suhe oli kõige mõistlikum sel ajal. Eestis polnud sel aastal veel ühtegi bikepacking toodet kuskil müügis. Neil on sama skeem nagu Canyonil, otse tootjalt tarbijale.
Eestis võid vaadata HE-st Apidura tooteid, mis on ülipopulaarsed maailmas. Ise ostsin omale eelmisel aastal top tube-le kinnituva pika raamikoti ja olen väga rahul sellega.

mlt
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 05. 04. 2014. 22:16

Re: sadulakott matkamiseks

Postitus Postitas mlt » 12. 03. 2019. 16:47

Üsna hea ülevaate teemast annab http://www.bikepacking.com/tag/bikepacking-seat-packs/ , isegi kui lombitagustelt käsitöölistelt tellima ei hakka, saab erinavtest lahendustest suurema pildi ette ( rakis kuivakotile, tiivad/raamid õõtsumise vastu, koostöö dropperiga ). Lähemad suured nimed - Apidura & Ortlieb - käivad ka ikka läbi.

Olenevalt lahendusest ja suurusest ei pruugi sadulakotid massiga just liiga hästi toimetada, ehk siis joogi tarvis on ilmselt praremaid variante - olgu või korvid kahvlil, lenksul, alumise toru all. Näiteid teemale lähenemisest leiab jälle http://www.bikepacking.com/index/add-cage-mounts-bike/ pealt.

Gravelil kasutan samuti pikka raamikotti toptube all, Ortlieb. Kiidan.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2356
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: sadulakott matkamiseks

Postitus Postitas MK777 » 12. 03. 2019. 19:53

Kui kohe osta ei julge siis saab ka laenata. Mul peaks olema mõned lihtsamad variandid. Sadulakotid, raamikotid ja ehk ka mõni lenksukott.
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

Vasta

Mine “Kasulikud näpunäited”