XT Hollow II + Deore

Siia kõik hüvad nõuanded.
Vasta
Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

XT Hollow II + Deore

Postitus Postitas mart » 10. 08. 2005. 10:30

tegemist 04 XT inegreeritud kränksetiga, millele aretasin deore väikseima esihammaka >
Pärast viit ketti otsustas esiväikseim hammakas, et hakkab ää väsima. Vanast harjumusest kiskusin hammaka maha ja keerasin teistpidi. Variant ei sobinud, kuna AL hammakal oli hammastik freesitud mitte tsentrisse, vaid ühele küljele. Ümberpööratuna eemaldus piseim hammastik ca 2mm keskmisest, mistõttu kukkus kett väiksema ja keskmise hammaka vahele ning poos end sinna kinni.
Kuna käepärast oli deore (st rauast stantsitud) hammakas, millel sama auguvahe, siis keerasin tolle XT asemele. Kränksetti peale pannes selgus, et kuna 04XT keskjooksulaagrid on raamist väljas ja suht jämedad, siis pidin deorel hammaka labasid ca 5mm lühemaks saagima.
Tulemuseks ca 15eurot kokkuhoidu, nuputamise rõõm ja ca 60gr raskem ratas. :D
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: XT Hollow II + Deore

Postitus Postitas Mati » 10. 08. 2005. 11:34

mart kirjutas:tegemist 04 XT inegreeritud kränksetiga, millele aretasin deore väikseima esihammaka >... Tulemuseks ca 15eurot kokkuhoidu, nuputamise rõõm ja ca 60gr raskem ratas. :D
Kõik on muidu tore aga see 60g on liiast ja rikub kogu asja ära 8)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

ron
Rattur
Postitusi: 229
Liitunud: 03. 06. 2004. 12:35

Postitus Postitas ron » 10. 08. 2005. 15:40

tohib küsida milleks seda väikest hammakat sinna üldse sul vaja on?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 10. 08. 2005. 15:43

ron kirjutas:tohib küsida milleks seda väikest hammakat sinna üldse sul vaja on?
no vaata, sellised vähem treenitumad ja tuimema pakuka isendid, sh ka mina, kasutavad seda vahest karmimatest tõusudest üles ronimiseks või mujal raskelt läbitavas olustikus :idea: tugeva pakuga isendid freesivad selle loomulikult kahe vändapöördega siledaks.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 10. 08. 2005. 17:21

ron kirjutas:milleks seda väikest hammakat sinna üldse sul vaja on?
Mati kirjutas: vähem treenitumad ja tuimema pakuka isendid, sh ka mina, kasutavad seda vahest karmimatest tõusudest üles ronimiseks või mujal raskelt läbitavas olustikus
Unustasin teema algul täpsustada, et kasutan 26-36-48 XTd. 26-t pakub mõistliku hinnaga vaid deore ja TA. Kuna TA-ga läheb tiba aega, siis nokitsesin deore külge.

To ron: minusugusele metsas kännu/künka otsas turnijale on 26 täiesti kasutatav variant st 100% nõus Matiga + sageli on veel nõtrus/väsimus oma töö jalgades teinud. Samuti vahetan kohe-kohe välja XT 48> TA 46 vastu, kuna ei suuda 48st maksimumi välja pigistada. MTB-l 48 sobis mulle vaid maanteel. Tollel sõidan teiste vahenditega.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Kasulikud näpunäited”