Rattapuki vibratsioon

Siia kõik hüvad nõuanded.
Vasta
RoomiK
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 26. 07. 2010. 23:31

Rattapuki vibratsioon

Postitus Postitas RoomiK » 03. 12. 2016. 17:32

Tere.

Puumaja. Kehva suusailm. Maantekas. Tahaks trenni teha. Nii kui puki püsti saan ja väntama kukun, on alumiselt korruselt memm ukse taga - jälle pean talle valetama - pesumasin. Skeptiliselt otsa vaadates saab ta aru, et keegi ei hoia oma pesumasinat elutoas - ja muidugi järgneb igasuguseid ähvardusi.

Olen pukile alla pannd patju ja vaipu..... ei ole väga kasu. Tahakski teada, millest võiks abi olla, mida pukile alla panna, et summutada vibratsiooni?

R

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Rattapuki vibratsioon

Postitus Postitas rai66 » 03. 12. 2016. 19:05

No ma ei tea. Vaevalt Sa öösel sõidad. Ni kõva see vibra nüüd küll ei ole. Pigem on see undamine. Pane siis muusika kõvemini ja pärast anna valida et kas tahab muusikaga või ilma.

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: Rattapuki vibratsioon

Postitus Postitas Miki-Hiir » 04. 12. 2016. 08:33

Sileda rehviga sõidad?

RoomiK
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 26. 07. 2010. 23:31

Re: Rattapuki vibratsioon

Postitus Postitas RoomiK » 04. 12. 2016. 12:20

Muidugi, selles võib ju ka iva olla!! Kuda ma ise ei tulnud selle peale. Ise sõidan gatorskiniga. Kas teil on kogemus - sisetreeningu rehv või tavaline maanterehv? On see vahe siis tunda?

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: Rattapuki vibratsioon

Postitus Postitas Miki-Hiir » 04. 12. 2016. 12:33

Mul on Tacx pukirehv, mingit märgatavat vibratsiooni ei ole. Pukk teeb küll mõningast müra aga ei vibreeri. Samas gatorskin on ka suht sile.

gliff
Rattur
Postitusi: 154
Liitunud: 13. 05. 2013. 16:50

Re: Rattapuki vibratsioon

Postitus Postitas gliff » 05. 12. 2016. 21:39

Pukk ise häält väga ei tekita, aga ülekande hääl on see, mis läbi jooksu lärmab pluss siis veel rehvi ja rulliku hõõrdumisest tekkiv heli.
Ise üritan sõita aeglasema ülekandega so. eest väikse peal ja on ikka tunduvalt vaiksem, kui suure hooga "kihutada".
Nii palju on muidugi siis vahet, et peab natuke takistust suuremaks keerama, mis ei lase nii sujuvalt kerida, kui väiksema takistuse ja kiirema käiguga, aga kui alt mutt on heas füüsilises vormis ja omab harja koos varrega, siis ma pigem üritaks detsibelli madalamaks saada :)
Pole ise proovinud, aga kui kasutada mingit paksemat polüstürool plaati, siis peaks ka ehk aitama. Aga siis vast pehmemat seina käivat plaati, mitte tihedamat põranda oma, muidu kaob efekt ära vb.

RoomiK
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 26. 07. 2010. 23:31

Re: Rattapuki vibratsioon

Postitus Postitas RoomiK » 06. 12. 2016. 21:56

Kusjuures pukil vändates kasutan ka ees väikest hammakat, olen pannud ka suurele - see undamine on tõesti talumatu. ei taha ju pukist loobuda mingi memme pärast aga ei taha ka elada nii, et konflikt õhus - seega otsin lahendust. :D mõtlesin ise porolooni peale!!

gliff
Rattur
Postitusi: 154
Liitunud: 13. 05. 2013. 16:50

Re: Rattapuki vibratsioon

Postitus Postitas gliff » 07. 12. 2016. 06:17

Poroloon on vist liiga pehme. Ma kardan, et kas pukk vajub siiski vastu põrandat ja poroloon ei neela vibratsiooni ega heli või siis, kui panna seda paksemalt, pole enam pind stabiilne. Aga vb töötab kenasti.

Tr11
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 01. 09. 2008. 18:55

Re: Rattapuki vibratsioon

Postitus Postitas Tr11 » 07. 12. 2016. 09:10

RoomiK kirjutas:Tere.
Olen pukile alla pannd patju ja vaipu..... ei ole väga kasu. Tahakski teada, millest võiks abi olla, mida pukile alla panna, et summutada vibratsiooni?
R
Mis tootja mudeliga on tegu? Üldiselt korras jalgratta ja trenažööri (hooratas ei viska, vaid on ilusti tasakaalustatud, laagrid korras) korral mingit mega vibratsiooni olla ei tohiks. Osad trenažöörid, eriti odavama otsa magnetpiduriga, võivad küll teha väga vastikut häält, aga pesumasina laadset vibratsiooni kindlasti mitte :) Muidugi, kui tagaratas on loppis või rehvi peal mingi muhk, siis tekib küll vibra.

Kõige vaiksem asi on vedelikpiduriga trenažöör, näiteks Kurt Kinetic Road Machine. Praktiliselt hääletu, va ratta enda keti jm kõrinad ja null vibratsiooni. Kurt Kinetic Road Machine kohta mainiks veel, et kuna tal on täpselt kalibreeritud võimsuskõver, siis saab seda kasutada TrainerRoadi ja Zwiftiga võimsuspõhiseks treenimiseks ka siis, kui endal vattmeetrit ei ole. Kuidas see töötab, on näit selgitatud siin: What is VirtualPower

Väikse vibra ja rattakingadega käimise kolina summutamiseks soovitaks aga osta AJToodetest või mujalt jupp töökoha kummimatti (müüaksegi meetriga). Töökohamatt, 610 mm, tellitav pikkus, must, 25.-€/ m. Ise katsin sellega terve keldri põranda, juba kolmas aasta ja peab väga hästi vastu, pealt kõva, ei libise aga alt kergelt poorne. Seal on neid töökoja matte veel sada erinevat mudelit ja igast värvi ja hinnaklassi.
Viimati muutis Tr11, 07. 12. 2016. 09:52, kokku muudetud 11 korda .

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: Rattapuki vibratsioon

Postitus Postitas Miki-Hiir » 07. 12. 2016. 09:24

Mul on ratta ja puki all Tack-i alusmatt.
https://tacx.com/product/trainer-mat-foldable/
Alt on see selline kummine nagu veekindlad vannitoamatid, peal on selline presendi moodi riie. Ilmselt võikd proovida puki all tavalist vannitoamatti.

snaxez
Rattur
Postitusi: 297
Liitunud: 08. 10. 2010. 17:06

Re: Rattapuki vibratsioon

Postitus Postitas snaxez » 07. 12. 2016. 09:30

Väidetavalt pidi CycleOps-i matt hästi müra summutama (ise ei ole proovida saanud)
http://www.wiggle.co.uk/cycleops-training-mat/
Võid proovida poest otsida ka mõnda paksemat joga matti.

ToomasL
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 29. 05. 2006. 18:45

Re: Rattapuki vibratsioon

Postitus Postitas ToomasL » 07. 12. 2016. 13:36

Mina kasutan matkapoest soetatud 12mm paksust magamisalust. Summutab tublisti.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 937
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Rattapuki vibratsioon

Postitus Postitas veloson » 07. 12. 2016. 14:19

Romantismi- ja naturalismisüüdistusi kartmata kasutan vanaema sõbratsi telgede vahelt tulnud kaltsuvaipa. Ratas ja pukk on puhtad olnud, pärast 4-5 talve kasutamist kõlbab vaip vabal ajal jätkuvalt oma endist funktsiooni täitma. Aga kui ikka sadulast püsti tõustes kiirendada, ega need puidust talad ei pääse - nagisevad sõltumata sellest, mis puki ja põranda vahele on pandud.
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

PKT
Rattur
Postitusi: 149
Liitunud: 04. 11. 2015. 16:02

Re: Rattapuki vibratsioon

Postitus Postitas PKT » 07. 12. 2016. 17:33

Mõtlesin ka selle müra ja vibra peale tükk aega, lugesin siinseid kogemusi ja pähe tuli kogu aeg üks mõte - kummimatt. Umbes taolised nagu sisehallides jooksurajad on tehtud. Läksingi siis täna ehitusmaterjalide poodidesse kolama ja leidsin ABC Ehitusest soovitava. 50x50 ja 2cm paksuse, ca 4EUR/tk. Arvestasin, et 3st peaks piisama igal juhul ning matid kaenlasse ja kodu poole. Sättisin oma kaadervärgi sinna peale ja väntama. No mina ei tea, usun et vaiksemaks või vähem vibreerimaks teda enam ei saa. Matid võib asetada ka mingi vaiba peale veel, võib olla summutab veel vähem, kuid ka praegu tundus igati ok. Lõpliku hinnangu annavad sellele alumised naabrid küll, kuid esialgu olen julgelt lootusrikas. Pärast trenni tõstsin üksteise peale ja diivani alla mahtusid ka veel ilusti ära.

RoomiK
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 26. 07. 2010. 23:31

Re: Rattapuki vibratsioon

Postitus Postitas RoomiK » 08. 12. 2016. 08:07

Rattapukk on TACX CYCLETRACK.Hooratas jookseb laitmatult ning hääletult. Pigem ongi probleem selles müras, mis memme häirib. kuigi ta kirjeldas et mul kodus suur metalli treipink (ta vist nendega nõuka ajal kokku puutunud) Nüüd on kogunenud küll hulga häid lahendusi mu probleemile ja kombineerin neist parima lahenduse - sisetreeningurehv, treeningmatt ja veel hunnik matte....ja viimase leierina kaltsuvaip!!! Tänan heade soovituste eest!!!! Nael kummi!!!

Vasta

Mine “Kasulikud näpunäited”