Joogikoti tervislikkus ja kasutamine

Siia kõik hüvad nõuanded.
Vasta
toomaspere
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 26. 07. 2015. 14:00

Joogikoti tervislikkus ja kasutamine

Postitus Postitas toomaspere » 04. 02. 2016. 13:26

Kuna meie pere on joogikottide(camelbak) kasutajad siis on paljud esitanud küsimuse, et vesi läheb seal ju halvaks ja kuidas sa pesed jne. Jagame siin siis nippi mille meile õpetas mõni aasta tagasi üks elukutseline matkaja. Kui sa kasutad oma joogikotis spordi või muud jooki siis loputa ta peale igat kasutust korralikult läbi(ka voolik) kui aga kasutad ainult vett siis pole vaja loputada.

Pane kott(ainult sees olev kott) vähemalt kord kuus paariks-kolmeks päevaks sügavkülma(soovitatavalt karbi sees siis ei ole kartust, et katki läheb) ja see tapab kõik bakterid. Peale sügavkülmast võtmist lase rahulikult üles sulada ja siis loputa veega üle enne järgmist kasutust.
Nii lihtne tegelikult ongi.
Treeningu raskeim tee on tugitoolist välisukseni...

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: Joogikoti tervislikkus ja kasutamine

Postitus Postitas BACARDI » 05. 02. 2016. 10:40

Pole ise tegelikult kaamliküüru kasutaja aga olen info eest siiski väga tänulik. Kavatsen külmutamise nippi katsetada suusa joogipaunaga. Tänud! (y)

toomaspere
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 26. 07. 2015. 14:00

Re: Joogikoti tervislikkus ja kasutamine

Postitus Postitas toomaspere » 05. 02. 2016. 16:48

Me kasutame suvel kui on väga soojad ilmad seda nippi ka rattapudelite peal ja mõjub väga hästi.
Samuti talveks kottide ära panekuks. Hoiad nädal sügavas ning siis paned kappi ära. Kevadel võtad pesed puhtaks , paariks päevaks sügavasse ja ongi kasutuseks valmis.
Treeningu raskeim tee on tugitoolist välisukseni...

indivvid
Rattur
Postitusi: 133
Liitunud: 08. 05. 2013. 10:36

Re: Joogikoti tervislikkus ja kasutamine

Postitus Postitas indivvid » 16. 02. 2016. 09:53

toomaspere kirjutas:Pane kott(ainult sees olev kott) vähemalt kord kuus paariks-kolmeks päevaks sügavkülma(soovitatavalt karbi sees siis ei ole kartust, et katki läheb) ja see tapab kõik bakterid.
with all due respect - see ei ole nüüd küll õige väide, et külm tapab kõik bakterid. pigem vastupidi, külmas säilivad nad paremini, kuivõrd elutegevus on aeglustunud; sulavad ülesse ja hakkavad jälle paljunema. ega siis ilma-asjata ei kasutata asjade steriliseerimiseks autoklaavimist/kuumutamist (piima pastöriseerimine?) ja mitte külmutamist.

ma olen mõnevõrra nõus sellega, et Camelbaki läbikülmutamine võib aidata selle seintele kinnitunud bakterite lahtitulemisele aga kindlasti ei saa sellist tegevust pidada steriliseerimiseks. mina olen oma joogipudeleid (küll mitte Camelbake vaid tavalisi rattapudeleid) puhastanud sellise vahendiga nagu http://www.pruulmeistrid.ee/olletegu/pu ... 1kg-detail, võttis väga hästi kogu ilguse seintelt maha. ennevanasti kasutasin klooril põhinevaid puhastusvahendeid aga nende saadavus Eestis on nadi, seega läksin aktiivhapniku peale üle.
56 viis kuus kuus 427

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Joogikoti tervislikkus ja kasutamine

Postitus Postitas raikzz » 16. 02. 2016. 11:32

Pudeleid lihtsam aegajalt uusi osta,maksavad ju 3euro kanti.
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Vasta

Mine “Kasulikud näpunäited”