Andke nõu millist ratast valida

Siia kõik hüvad nõuanded.
Vasta
depeche
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 05. 03. 2014. 11:02

Andke nõu millist ratast valida

Postitus Postitas depeche » 05. 03. 2014. 11:14

Hei,
Ilmselt palju nämmutatud teema kuid midagi värsket ma foorumist kiirelt leida ei suutnud..ärge siis kõvasti lööge vaid vihjake teemat kust abi leian :)
Ehk siis tahaks ratast osta..hetkel mul miskine 7 aastat vana Renault MTB, mis kunagi sai ostetud eesmärgiga et ratas olemas oleks.
Eelmise aasta suve keskel hakkas rattasõitmine rohkem meeldima ning suvega sai läbitud ca 1000 km...ca 50 km otsad per kord.
Nüüd tahaks asisemat ratast soetada et sõitmine mõnusam oleks. Senisest kiireimaist käigust hakkas natuke väheks jääma..ei jaksanud enam nii kiiresti jalgu liigutada kui oleks tahtnud..
Enamik sõidust asfaldil kuid vahest ka metsarajal seega MNT jätaks valikust välja..peaks hübriidi vaatama? Klipid peaks vist ka soetama...on's neil mingit erilist vahet?
Kas hinnaklassis ~400 eur oleks üldse midagi leida või peaks vaatama midagi kasutatut hoopis siit foorumist? Pikkust 184 cm ja kaalu ca 85 kg mis oleks plaanis vähemaks saada :)
Ehk siis andke võhikule nõu:) Aitäh ette juba

dep

knotter
Rattur
Postitusi: 117
Liitunud: 27. 08. 2008. 09:32

Re: Andke nõu millist ratast valida

Postitus Postitas knotter » 06. 03. 2014. 11:17

vaataks selliste soovide puhul cyclocrossiratad üle http://www.stevens-bikes.de/2013/index. ... lang=en_US 5kg kaalu vahe nende universaalsetega.Võib ju arvata mis see 5kg ikka on-aga vahe on tegelikult väga suur -hinna vahe on marginaalne arvatavasti odavamate puhul.

Vikerlane
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 02. 03. 2014. 00:07

Re: Andke nõu millist ratast valida

Postitus Postitas Vikerlane » 06. 03. 2014. 11:33

Olin ise alles sama kysimuse ees.
Hybriidid tunduvad pealtnäha õblukesed ja raamid on neil kõrged.
Mina jääks (jäin) 29" mtb peale, paneks alla siledamad sisekummideta kummid, et maanteel veeremine parem oleks.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Andke nõu millist ratast valida

Postitus Postitas serxx » 06. 03. 2014. 11:45

See kiiremini väntamise soovitus on tegelikult väga hea soovitus.
Võibolla tõesti tundub 50rpm täna kiire, aga see on tegelikult VÄGA aeglane. 80rpm oleks juba suht ok, 90 on hea ja üle selle väga hea.

Kui sa suudad 90rpm vändada, siis tavaline MTB ülekanne 42-12 ei jää lahjaks, sellisel juhul liiguksid ~45km/h. 50rpm annab sama ülekandega ainult 25km/h.
Kui sa oled juba ühekorra harjunud kiiremini väntama, siis saad aru kui kohutavalt kõvasti pidid sa enne kangutama ja kui palju lihsam on kiiresti vändates.

Pedaalid+kingad on ka hea soovitus. Isegi siis kui väga tõsiselt ei sõida.
Shimano PD-M520 pedaal on väga hea hinna/kvaliteedi suhtega, soovitaksin sellest alustada. EU netipoodides liigub isegi alla 20€. Kohalikes poodides on muidugi hoopis teine hind.
Kingad võid ka alguses võtta pigem mingid odavamad. Peaasi, et hästi jalga istuvad.
Kui kingadega ära harjud, siis enam ilma ei oskagi sõita. Ma ei kujuta isegi poodi piima järele sõitmist ette, kui jalgu kinni panna ei saa. Lihtsalt tõstan jalad pedaalidelt ära, kui kinni pole.

Kingad+pedaalid aitavad kiiremale väntamisele ka kaasa. Jalad on pedaali küljes kinni ja pole ohtu, et jalg pedaalilt ära libiseb, palju kindlam tunne kiiresti väntamisel.

Kasutaja avatar
Kert1800
Rattur
Postitusi: 204
Liitunud: 24. 10. 2010. 12:25

Re: Andke nõu millist ratast valida

Postitus Postitas Kert1800 » 06. 03. 2014. 18:18

Soovitan tõesti kiiremalt kerima õppida,see on tohutu võit,kui suudad kerida hästi.Soovitaks osta Cyclocrossi ratta ja ostad kitsamad maanteerehvid ja kui vaja,siis saad ma karvasema rehvi metsas sõitmiseks panna.Cyclocrossi eeliseks hübriidi ja 29er ees on ikkagi veeremine ja mugavus,kuna maanteelenksul on asendeid rohkem kus kinni hoida.Lisaks on tegu hea universaalse rattaga,kus saab igal pool hakkama.

jeanluc
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 04. 05. 2015. 21:56

Re: Andke nõu millist ratast valida

Postitus Postitas jeanluc » 04. 05. 2015. 22:04

Korralik cyclocrossi alghind muidugi on 2-3x normaalsest hübriidist.
Hüdrauliliste piduritega cross ROSE PRO DX CROSS-3000 1800€ vs trek 8.4DS 800€

siim16
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 13. 02. 2015. 13:48

Re: Andke nõu millist ratast valida

Postitus Postitas siim16 » 06. 05. 2015. 11:25

Pöörake tähelepanu ka persooni "hinnaplaanile" mis on ca 400 €. Muidu paisatakse siin igasuguseid CC rattasoovitusi ette, mille hind kindlasti ei jää soovitud piiridesse.
Minu soovitus oleks võtta (aeg-ajalt on väga viisakaid pakkumisi, hiljuti oli GT Zaskar mälu jägi 400+ EUR) 29" siit foorumist, lapata Schwalbe Hurricane-tüüpi rehvid alla, saad sõita nii kruusa kui ka metsatee peal. Tubelessiks tegemine, nagu siin soovitatud on omaette olukord koos rehvidega mis maksavad juba suhteliselt palju (näiteks 35€ tükk).

Markx
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 22. 02. 2015. 21:43

Re: Andke nõu millist ratast valida

Postitus Postitas Markx » 23. 05. 2015. 21:29

Loodan, et teema autor ei pahanda kui oma küsimuse ka siia poetan kuna olen mingi hetk suhteliselt sarnase valiku ees.
Hetkel on kulgemiseks üks vana terasraamiga velo mis enne minuni jõudmist oli juba kukkumise üle elanud ning päris sirgeks seda enam ei saagi.
Selle hooaja alguses sai lastud uued jooksud koostada Shimano Claris seeria rummudel. Kui nüüd peaks hakkama mingit raami otsima, et millele uus velo kokku panna siis ajab tänapäevane geomeetria natuke segadusse. Kuna pikkust ja kaalu on ka natuke, vastavalt 207cm ja 105kg, siis huvitaks, et kas selline raam (62cm) sobiks või peaks kuskilt veel suuremat otsima?

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Andke nõu millist ratast valida

Postitus Postitas marguss7 » 23. 05. 2015. 21:47

Ma ei usu, et pikkuse mõistes samade mõõtmetega rattureid siin foorumis eriti liigub, samas kui liigub, siis äkki ta annaks oma ratast proovida... Foorumi kasutajanime järgi pakkudes, ega ei ole kunagi Kalevis kossu mänginud ja Liidu meisrtiks tulnud :)

Markx
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 22. 02. 2015. 21:43

Re: Andke nõu millist ratast valida

Postitus Postitas Markx » 23. 05. 2015. 22:16

Kasutajanime kommentaariks siis kahjuks olen alles Liidu lõpuaja väljalase ja Kaleviga ka seosed puuduvad. :(

Kasutaja avatar
TStyle
Rattur
Postitusi: 48
Liitunud: 25. 05. 2013. 08:37

Re: Andke nõu millist ratast valida

Postitus Postitas TStyle » 23. 05. 2015. 22:41

Ma soovitaks minna rattapoodi ja küsida sealt soovitusi. Käi erinevad poed läbi.
Vaevalt meie poodides kohapeal nii suure raamiga velo on aga infot saad kindlasti rohkem kui küll.
Tervitustega
Tanel

marxmacher
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 13. 08. 2013. 15:39

Re: Andke nõu millist ratast valida

Postitus Postitas marxmacher » 31. 05. 2015. 21:22

TStyle kirjutas:Ma soovitaks minna rattapoodi ja küsida sealt soovitusi. Käi erinevad poed läbi.
Vaevalt meie poodides kohapeal nii suure raamiga velo on aga infot saad kindlasti rohkem kui küll.
olen u. 203cm ja 110kg, käisin täna sportlandis üht Bottechia 60cm raami proovimas tundus ok. Ehk leiab Eestist küll suure raamiga velosid ;)

Vasta

Mine “Kasulikud näpunäited”