juhtraua kotid

Siia kõik hüvad nõuanded.
Vasta
meelvi
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 01. 11. 2010. 11:51

juhtraua kotid

Postitus Postitas meelvi » 12. 05. 2011. 08:56

Seda päris sobivat juhtrauakotti on ikka raske leida. Hakka või ise leiutama:P
E-poode sh amazon-i mööda kolistades ei hakanud ka silma sellist, mida kohe tahaks.
Nimelt võiks tal olla juhtrauale trossiga kinnitus, nagu Ortliebi kottidel (sobiks jämedama toru puhul), 1-2 küljetaskut,
kuhu sobiks 0.33-ne joogipudel, üks tasku ees, peal kokku volditav A4 formaadis kaarditasku
ja sisse ostetav fotoaparaadipolster. Mõitsagi vihmakindel, mitte väga raske võimalikult vähese musta pinnaga,
et päikese käes väga kuumaks ei läheks.
Sellisel ekstreemsuvel, nagu eelmine, sai ära testitud, et päikse käes tõusis koti sees temperatuur +40ni ära,
mis fotoaparaadi jaoks vist hakkab juba kriitiliseks muutuma.
Kui polster välja jätta (selle kompunnib millestki ise), siis ei ole isegi sellist kotti saada, kus kõik muud omadused olemas oleks.
Citybikest sai sealsete lahedate töötajate abiga kõige sobivam ära tellitud,
kuna peale Ortliebi koti ma ei ole kohanud teisi, millel ümber juhtraua kinnitus käiks trossiga.

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: juhtraua kotid

Postitus Postitas Miki-Hiir » 12. 05. 2011. 10:13

Mul on selline:
http://www.author.ee/lisavarustus.htm?id=46
Koti vasakul küljel on pudeli koht, paremal lihtsalt tasku, ees tasku, peal kaarditasku + kummid. Polster on sees juba olemas, ilmselt ka selleks, et kott vormis püsiks. Õlarihm, kiirkinnitus, alati saab sekundiga kaasa võtta. Vihmakindel. Ehk siis omaduste poolest ei oska mina isiklikult midagi juurde tahta.

Miinusena on seesama kinnitus - vähemalt vanemal versioonil, uus kinnitus pidi olema parendatud. Kui see on selline, nagu pildil paistab, siis tõepoolest ka paistab tugevam.
Minu koti versioonil juhtraua külge kinnituse osa oli plastmassist ning mõeldud enamvähem ühe läbimõõduga juhtrauale (erineva läbimõõdu jaoks olid jubinad kaasas vist). Kui aga juhtraud on selline stemi osast jäme ning kohe läheb peenemaks, siis hakkas seda kinnitust murdma ning minul isiklikult Lõuna-Eesti trepis kruusatee sai kinnitusest jagu - kott küll ära ei kadunud ega järgi ei andnud aga kui nädal hiljem juhtrauakinnituse maha võtsin, siis murdunud kõrvakesi pudenes.
Authori pood müüb küll kinnitust ka eraldi. Ise ostsin uue kinnituse, väidetavalt peaks olema parendatud lahendus, külge proovinud ma ei ole, seega ei tea kuipalju uus parem on.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: juhtraua kotid

Postitus Postitas mart » 12. 05. 2011. 10:33

meelvi kirjutas:Seda päris sobivat juhtrauakotti on ikka raske leida. Hakka või ise leiutama:P
E-poode sh amazon-i mööda kolistades ei hakanud ka silma sellist, mida kohe tahaks.
Nimelt võiks tal olla juhtrauale trossiga kinnitus, nagu Ortliebi kottidel (sobiks jämedama toru puhul), 1-2 küljetaskut,
kuhu sobiks 0.33-ne joogipudel, üks tasku ees, peal kokku volditav A4 formaadis kaarditasku
ja sisse ostetav fotoaparaadipolster. Mõitsagi vihmakindel, mitte väga raske võimalikult vähese musta pinnaga,
et päikese käes väga kuumaks ei läheks.
...peale Ortliebi koti ma ei ole kohanud teisi, millel ümber juhtraua kinnitus käiks trossiga.
Mida sa trossiga kinnituse all mõtled? Kas seda?
http://www.thetouringstore.com/ORTLIEB/ ... 20PAGE.htm
Kui jah, siis miks too ortliebi tross end rohkem õigustab, kui spets klamber
Enamus kvaliteetkotte kinnituvad lenksule just selle spets klambriga nt KLICKfix, milles kallimatel lukk sisse ehitatud.
http://www.rosebikes.co.uk/article/klic ... aid:196737
http://www.rosebikes.co.uk/article/klic ... aid:196741

Pilt
Viimati muutis mart, 12. 05. 2011. 12:28, muudetud 1 kord.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

meelvi
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 01. 11. 2010. 11:51

Re: juhtraua kotid

Postitus Postitas meelvi » 12. 05. 2011. 11:39

Mul on lenksu toru sellest kõige magusamast kotikinnituse kohast suht jäme ja vähemalt senine lenksukoti kiirkinnituse mehhanism toru ümbert haarama ei ulatu.
Toda Ortliebi trosskinnitust hakkasin vesistama selle peale, et see on sõltumatu toru jämedusest.

iron_amebix
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 09. 03. 2012. 19:34

Re: juhtraua kotid

Postitus Postitas iron_amebix » 01. 04. 2012. 20:08

Ise tellisin KlickFix kinnitusele suurema diameetriga klambrid saksa ebasyt...seal hinnad 3-6 EUR paar. Lihtsalt infoks kui kellegi veel sarnane probleem tekkima peaks. Uuematel juhtrauakottidel on reeglina juba nn tavalised ja suured klambrid koti komplektis kaasas.

Vasta

Mine “Kasulikud näpunäited”