Krambid

Siia kõik hüvad nõuanded.
Vasta
Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Krambid

Postitus Postitas Nongrata » 01. 09. 2008. 16:34

Õnnestus Rakveres saada kramp paremasse säärelihasesse 50m enne lõppu. Säär on siiamaani valus. On see ikka kramp või äkki rebestus vms. Et, siis esimest korda selline asi. Kas peaks midagi peale määrima, arsti juurde minema või läheb ise üle?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Krambid

Postitus Postitas erikr » 01. 09. 2008. 17:13

peaks pädema tavaline nõuanne trauma puhul - esimesed 24h külma ja sealt edasi sooja. ise ravin vietnami salviga (tähe salv, tiigri salv) kuid enamus loodab vinge nimega kallistele kreemidele ja salvidele. jalg hoia soojas ja verevarustus hea.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: Krambid

Postitus Postitas Nongrata » 01. 09. 2008. 19:31

Millest selline asi tekkida sai? Jooki- geeli tarbisin nagu igal maratonil. Kas külm ilm ja palju jooksmist mäest üles (ja alla ka :twisted: ) võisid olla põhjused?

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Krambid

Postitus Postitas marion » 01. 09. 2008. 19:33

mul näiteks tulevadki krambid justnimelt mäest üles joostes, sellepärast punnitangi elu eest alati sadulas sõita, ka siis, kui joostes kiiremini saaks

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Krambid

Postitus Postitas Olts » 01. 09. 2008. 21:22

Nongrata kirjutas:Millest selline asi tekkida sai? Jooki- geeli tarbisin nagu igal maratonil. Kas külm ilm ja palju jooksmist mäest üles (ja alla ka :twisted: ) võisid olla põhjused?
Mul olid varem väga tihti krambid. Nüüd on väga harva. Räägitakse küll soolade, magneesiumi, vedeliku ja ei tea veel mille vähesusest. Mina olen kõike proovinud ja ühte ma ütlen-trenni peab tegema. See aitab.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: Krambid

Postitus Postitas Nongrata » 01. 09. 2008. 21:32

Olts kirjutas:
Nongrata kirjutas:Millest selline asi tekkida sai? Jooki- geeli tarbisin nagu igal maratonil. Kas külm ilm ja palju jooksmist mäest üles (ja alla ka :twisted: ) võisid olla põhjused?
Mul olid varem väga tihti krambid. Nüüd on väga harva. Räägitakse küll soolade, magneesiumi, vedeliku ja ei tea veel mille vähesusest. Mina olen kõike proovinud ja ühte ma ütlen-trenni peab tegema. See aitab.
Olen aastaid treeninud, sõitnud Elioni, TM, TR, H100, Vasaloppetit ja nii edasi ja nii tagasi, lihtsalt esimest korda elus selline kogemus. Õnneks juhtus see 50m enne lõppu, hea, et keegi veel mööda ei sõitnud :twisted:

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Krambid

Postitus Postitas UrmasL » 01. 09. 2008. 22:10

Nongrata kirjutas:Olen aastaid treeninud, sõitnud Elioni, TM, TR, H100, Vasaloppetit ja nii edasi ja nii tagasi, lihtsalt esimest korda elus selline kogemus. Õnneks juhtus see 50m enne lõppu, hea, et keegi veel mööda ei sõitnud :twisted:
Ma võin sulle öelda milles asi :) Rakveres langes mitu krampe soodustavat tegurit kokku. Ajaliselt pikem sõit, jahedam ilm (vihm ja päike vaheldumisi), raja eripära (kõndimine, sõit ja "kangutamine" tõusudel). Igaühega eraldi nendest saab su organism hakkama, kuid koosmõjuga enam mitte.

raigo13
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 10. 02. 2008. 11:52

Re: Krambid

Postitus Postitas raigo13 » 02. 09. 2008. 08:08

erikr kirjutas:peaks pädema tavaline nõuanne trauma puhul - esimesed 24h külma ja sealt edasi sooja. ise ravin vietnami salviga (tähe salv, tiigri salv) kuid enamus loodab vinge nimega kallistele kreemidele ja salvidele. jalg hoia soojas ja verevarustus hea.
Mina olen kuulnud et kuni 3 ööpäeva külma, siis edaspidi neid muid põletikuvastaseid ning verevarustust parandavaid salve...
Ning kuni vigastuse täieliku paranemiseni vahetult ennem trenni soojendavaid ja vahetult peale trenni uuesti jahutavaid salve/keele/aerosoole...

Ei pretendeeri küll absoluutsele tõele, kuid ise olen umbes nende õpetussõnade järgi talitanud...

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: Krambid

Postitus Postitas baruto » 02. 09. 2008. 12:43

Minu kogemused ütlevad samuti, et kõige parem ravim on trenn. Kui tavaaastatel olen elionil võidelnud krampidega, siis mitte kunagi pole mul krampe olnud H100-l, kui kilometraaž on hooaja jooksul piisavalt kogunenud. Samuti võitlesin sel korral Rakveres krampidega. Hea oli see et mul kuhugi kiiret polnud. Viga mida ma pidevalt olen teinud ja ka varem tõotanud, et ei tee, aga kahjuks ikka sel korral Rakveres tegin, ei tohi juua TP s pakutavat jõujooki, tuleb tarbida nende vett. Kuidas ma sel korral krampidest lahti sain ? Ega lõplikult ei saanudki. Tuli tempo alla võtta, mitte kangutada, TP s sõin soola ja muud kama. Peale seda 5-10 min jooksul said krambid läbi. Aa, mäletan et eelmisel aastal H100 siiski hakkasid enne Kurgjärve TP d krambihoiatused tulema(aga mitte krambid) siis jõin kõhu julmalt vett täis, nii palju kui mahtus. Sealt lõpuni ei tulnud enam meeldegi et krambid võiks tulla.
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

Vasta

Mine “Kasulikud näpunäited”