sai veits suur raam või saab abi?

Siia kõik hüvad nõuanded.
Vasta
Mäestalla
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 13. 05. 2008. 12:43

sai veits suur raam või saab abi?

Postitus Postitas Mäestalla » 13. 06. 2008. 10:25

Ostsin tuttava käest 22" Author Stratos hübriidi. Endal pikkust 183-184. Enise omaniku pikkus oli 180 ja ütles, et pole suur midagi (kuna tal seljaga probleemid , siis poest soovitati just suurt raami). Müüs sest tahtis maantekat. Pole küll veel palju sõitnud, kuid tundub, et käed nagu liiga palju välja venitatud. Selg tundub ka imelik (kerge valu). Kas aitab ainult sadula nihutamisest või peab ka stemmi lühemaks saama. Mis variandid on veel. Ratast vahetada ei tahaks. Ise sõidan suurem osa maanteed ja kruusateed.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: sai veits suur raam või saab abi?

Postitus Postitas Mati » 13. 06. 2008. 10:29

No tuttav tegi sulle külma veits. 22" raam on 183 pikkusele ikka suur (nt mul mtb 19" 182 juures). Selle ratta puhul pole suurt midagi muuta, et asi korda saada (kuskilt jääb midagi ikka jamaks), sest asi hakkab pihta ikka raamist.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: sai veits suur raam või saab abi?

Postitus Postitas kaarelk » 13. 06. 2008. 10:58

Mati kirjutas:No tuttav tegi sulle külma veits. 22" raam on 183 pikkusele ikka suur (nt mul mtb 19" 182 juures). Selle ratta puhul pole suurt midagi muuta, et asi korda saada (kuskilt jääb midagi ikka jamaks), sest asi hakkab pihta ikka raamist.
eks see ole ikka küllaltki personaalne, ma sõitsin oma 184 pikkuse juures kaks aastat ka 22'' authori hübriidiga ja väga nagu kurta ei osanud. ka baik on 22'' (võibolla järgmist muretsedes prooviks ka 20'') ja maantekas 59 cm. ( pikad jalad ?)

aga teemasse : kui ratast on varem maanteka aseaainena kasutatud ja selleks ka natuke moditud , siis vast stemi algsesse asendisse tagasi pööramisest ja lenksu tõstmisest on pisut abi. sellega saavutad muidugi poeskäimisasendi.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3947
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: sai veits suur raam või saab abi?

Postitus Postitas Kirsa » 13. 06. 2008. 11:15

Hübriiditollid pole võrreldavad baigi omadega.
Linnaratta raam on palju lühem.
Ise olen 174cm ja sõitsin aasta aega 20" author stratos sx-ga. Baik on nüüd 17.3" raamiga.
Ütleks et see author ei olnud suur, eks ta kõrge oli, aga mingeid seljaprobleeme küll ei põhjustanud.
Lase oma asend oskajal inimesel üle vaadata.

Mäestalla
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 13. 05. 2008. 12:43

Re: sai veits suur raam või saab abi?

Postitus Postitas Mäestalla » 13. 06. 2008. 12:31

Tänan vastajaid, proovin siis sadula ja stemmiga natuke mängida ehk saab paremaks, kuigi praegugi pole päris hull, sõita kannatab, aga kardan et pikematel vahemaadel võib probleeme tulla. Aga ega jutust ei piisa, peab proovima.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: sai veits suur raam või saab abi?

Postitus Postitas Mati » 13. 06. 2008. 13:15

Kirsa kirjutas:Hübriiditollid pole võrreldavad baigi omadega....
Tollid käivad vast ikka sadulatoru kohta. Seega on siin loogiline seos ka ülatoruga ja kogu geomeetriaga ning väga teine ei saa asi olla (isegi kui ratta otstrave on natuke teine). Kui teema algataja veel lisaks väidab, et käed liiga ees ja selg valus, siis on selge, et raam suur. Isegi kui stem lühema vastu vahetada ja lenksu tõsat jääb asi siiski väärakaks.

Kirsa, kas võtaksid hetkel kindlasti uuesti omale selle 20"-se?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3947
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: sai veits suur raam või saab abi?

Postitus Postitas Kirsa » 13. 06. 2008. 14:02

Mati kirjutas:
Kirsa kirjutas:Hübriiditollid pole võrreldavad baigi omadega....
Tollid käivad vast ikka sadulatoru kohta. Seega on siin loogiline seos ka ülatoruga ja kogu geomeetriaga ning väga teine ei saa asi olla (isegi kui ratta otstrave on natuke teine). Kui teema algataja veel lisaks väidab, et käed liiga ees ja selg valus, siis on selge, et raam suur. Isegi kui stem lühema vastu vahetada ja lenksu tõsat jääb asi siiski väärakaks.

Kirsa, kas võtaksid hetkel kindlasti uuesti omale selle 20"-se?
18" tundus toohetk väga väike. Kui oleks võtta siis ehk 19".

No aga tollid on ju rataste kaupa erinevad. Maantekas on mul 54cm, see teeb tollides 21.4" - ehk päris mölakas.

Hübriidi top tube on sama tolliga võistlusbaigist mitu cm lühem, isegi kui sul on sadulapost rohkem sees ja munad on vastu raami, siis lühike top tube tähendab, et sa lenksuni ikka küünid.

Ma võin eksida ka, sõna võtsin, sest olen authori hübriididega sõitnud.

Mäestalla
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 13. 05. 2008. 12:43

Re: sai veits suur raam või saab abi?

Postitus Postitas Mäestalla » 20. 06. 2008. 09:16

Liigutasin nats sadulat ette (midagi muud ei puutunud) ja tegin ühe 40 km tiiru, täitsa ok oli. Ka maastikut jäi vahepeal ette. Ratast vahetama ei hakka. Tänud, kes viitsisid sõna võtta.

Rings
Rattur
Postitusi: 52
Liitunud: 30. 07. 2003. 21:21

Re: sai veits suur raam või saab abi?

Postitus Postitas Rings » 19. 08. 2008. 09:57

Mul umbes sama teema - pikkus sarnane ja rattaks samuti 22'' Authori hübriid, mille kunagi ulmesoodukaga sain - tol hetkel tundus, et raami suurus ei sega.

Mõne aja pärast tundus asend ikka liiga välja venitatud. Panin lühema stem'i, aitas kõvasti.

Sõiduasend on praegu minu jaoks pikkuse osas mugav, ainuke jama on sellega, et kui jalad kahele poole raami maha panen, jääb ülemisest raamitorust ainult 1cm - mis tähendab, et hooga rattalt maha hüpata ei tahaks. Vend on u minu pikkune, ostis 20'' raami ja sobib nagu valatult.

Vasta

Mine “Kasulikud näpunäited”