Vasaku randme "suremine"...

Siia kõik hüvad nõuanded.
Vasta
Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Vasaku randme "suremine"...

Postitus Postitas fax » 13. 04. 2005. 00:40

Selline mure, mis ennast kohe sellel kevadel uuesti meelde tuletas, et nimelt kipub vasak ranne millegi pärast pikemate otste peal ära väsima ja ühtlasi ka "ära surema".. Kas keski oskab anda miskit näpunäidet et milles võiks probleem olla ? Tautsa infoks nii palju, et kasutusel Author ergo käepidemed (need millel on ka need randme toed olemas), sõitmiseks samuti kasutusel authori kindad(ilma kinnasteta sõitu ei kujuta enam ettegi), käepidemete asetus lenkus peal ka ära mõõdetud et asuvad tõesti ühe kaugusel keskohast asjad, ja need randme toed on ka visuaalsel vaatlusel täiesti ühel tasandil..
Sõidu asndit olen ka proovinud siia-sinna.. Kas tegemist on lihtsalt nõrga randmega, või füüsilise isepärasusega või midagi mida ma tähele ei ole osanud panna ?
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 13. 04. 2005. 07:42

võimalik, et see suremine tulebki sul kindast. proovi kinnast lõdvemalt kinnitada vms. üldiselt endalgi sellist asja spets rattakindaga juhtub, aga praegu pika kindaga sõites, kus peopesas polsterdusi pole, pole isegi pikemate otsade korral midagi olnud. endal jäämas tunne, et rattakinda polsterdus surub vere kuskil kinni...

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 13. 04. 2005. 08:04

1. Pane lenksule sarved, enamik kasutabki neid kätele puhkuse andmiseks (mitte järsul tõusul keharaskuse etteviimiseks)
2. või muretse geelipadjaga kindad, minul käte suremine vähenes oluliselt kuigi ei ole kadunud sootuks.
3. Võimalik, et passatkast tingituna liiga suur raskus langeb kätele. Tõsta/keera stemi, kergita sadulanina, kontrolli sadula kõrgust.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 13. 04. 2005. 08:10

Kuldar kirjutas:3. Võimalik, et passatkast tingituna liiga suur raskus langeb kätele. Tõsta/keera stemi, kergita sadulanina, kontrolli sadula kõrgust.
arvan ka, et lenks liiga madalal/lähedal. pikem/kõrgem stem võib asja parandada.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 13. 04. 2005. 08:20

tähtis on käte asend. Kui randmed liiga teevad, sii spüüa sõites hoida käsi randmest sirgena, sest üldjuhul vajub ranne pea 90 kraadise nurga alla ja see mitte pole hea.

Ise endal oli ka randmetega probleemid, suured probleemid, aga jõusaal on aidanud, sest olen teinud spetsiallselt randmetele trenni ja olen tugevaks hakanud. Nüüd pole järel muud, kui väike ebamugavustunne vahest.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7959
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 13. 04. 2005. 08:31

Ruve kirjutas:arvan ka, et lenks liiga madalal/lähedal. pikem/kõrgem stem võib asja parandada.
Kas see ei või valud randmetest selga viia? Sellisel juhul pole see lahendus, sest valutav selg on ikka hullem kui valutavad randmed.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 13. 04. 2005. 08:39

sqber kirjutas:Kas see ei või valud randmetest selga viia? Sellisel juhul pole see lahendus, sest valutav selg on ikka hullem kui valutavad randmed.
kõik võib juhtuda kuid ei pea juhtuma. kui selja jaoks on asend hea kuid liiga palju raskust kätel siis juba väike muutus võib võtta randmelt liigse koormuse muutmata midagi oluliselt selja jaoks. ma ei toeta lähenemist, et kui kord juba kusagilt valutab siis jääb see valu sinusse igavesti rändama, ükskõik mida ka ette võtaksid.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7959
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 13. 04. 2005. 08:49

ma ei mõelnudki, et valuga peaks lepppima kuna sellest niikuinii lahti ei saa ;) proovima peab. Endal mul ka sel kevadel proovimised ees seoses seljavaludega, kuid neil siin pikemalt ei peatu, kuna tegemist on randmefoorumiga.

Nagu eelpostitajadki mainisid võib ka ilma istumisasendit muutmata valud kaduda - kasutades teist käte asendit (sarvedel) või teisi kindaid. (sorry, fax, kui oled mõlemat juba proovinud). Aga kas tähelepanuväärne pole ka mitte see asjaolu, et sureb vaid vasak käsi?? Äkki peaksid põhjuseid otsima näiteks oma igapäevatööst. Kui istud näiteks arvuti taga, siis võibolla lõhud sa seal oma randmeid (st. vasakut)? See võib kõlada liiga sci-fi'na aga võib ju ka olla, et sul on keha veidi viltu (selgroo iseärasus) ja seetõttu langeb kätele erinev raskus. Lõpmatule lähenevate muutujatega võrrand :roll:

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Re: Vasaku randme "suremine"...

Postitus Postitas cowrider » 13. 04. 2005. 10:37

fax kirjutas:Tautsa infoks nii palju, et kasutusel Author ergo käepidemed (need millel on ka need randme toed olemas)
Grippidest. Neid on võimalik erinevate nurkade all kasutada. Ma mõnda aega proovisin, aga mulle tundus, et mu randmetele ei meeldinud ja sõidan taas tavaliste grippidega.

Sarved. IMHO üsna abiks asjad. Neidki on erinevaid ja mulle meeldivad mingid jõnksuga onza sarved (mitte sirged pulgad ega kaared).

Lenksust. On olemas pisikese tõusuga lenksud, millel on ka toru veidi rohkem keha suunas kaardu. Võid katsetada.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3971
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Vasaku randme "suremine"...

Postitus Postitas Kirsa » 13. 04. 2005. 10:38

fax kirjutas:Tautsa infoks nii palju, et kasutusel Author ergo käepidemed (need millel on ka need randme toed olemas),
Need gripid on mõeldud tavakodanikule ilma kinnasteta sõitmiseks.
Vaheta kõigepealt need välja ja saad suure tõenäosusega oma murest lahti. Mul olid kunagi need ja sama jama.
Asemele soovitan neid. Kõige vähem "ärasurevad" gripid. WCS omadega kipub kah vahest seda nalja olema.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 13. 04. 2005. 10:44

Seda ka, et vaheta käte asendit mingi aja järel. Korra sarvedele, siis lenksule jne, otsi kõige mugavam asend.
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Postitus Postitas fax » 13. 04. 2005. 12:39

Üks oluline seos võib olla tõesti minu tööga, nimelt siis ametialaks programeerija ja mitte just lühikest aega..
Aga ühe võimaliku lahendusena mõtlesin siin hetkel, et eraldi randme treeningut tegemist..
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Kasutaja avatar
Moiva
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 16. 03. 2004. 12:51

Postitus Postitas Moiva » 18. 04. 2005. 11:43

Ega sa fax juhuslikult vasakukäeline pole?
Kõik keda tean kurtvat mingit arvutist tingitud käe häda, randmest õlani, kipub see olema paremal pool. Ilmselt hiirt kasutades ei ole käsi loomulikus asendis.

Aga jah, proovi erinevaid variante, käele koormust vähemaks, randmest sirgemaks, kasuta erinevaid asendeid...
Omal on need kasuks tulnud.

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Postitus Postitas fax » 18. 04. 2005. 11:59

Täiesti 100% parema käeline.. Hetkel tegelt natukene asjale leevndust leidnud sellega, et õhtuti harrastanud miski pooleteise liitrise veepudeliga randme treenimist, vähemalt eilse 65 km peal tunda enam nii hirmsasti ei andnud..
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7959
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 18. 04. 2005. 12:45

fax kirjutas:Täiesti 100% parema käeline.. Hetkel tegelt natukene asjale leevndust leidnud sellega, et õhtuti harrastanud miski pooleteise liitrise veepudeliga randme treenimist, vähemalt eilse 65 km peal tunda enam nii hirmsasti ei andnud..
Kuidas see treenimine välja näeb? Ega mitte pudeli tühjendamisena :?: :roll:

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Postitus Postitas fax » 18. 04. 2005. 15:36

Ei mitte sedasi :wink: lihtsalt toetan käe rahulikult põlve peale ja siis randmest teen tõstavaid liigutusi, veepudel on selle pärast, et pole raatsinud hantleid soetada endale ja käepäraselt tavaliselt midagi sellist kerget raskust ei leidu kah paraku.. Aga pudeli tühjendmise mõnud jätan teistele kodanikele :wink:
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 18. 04. 2005. 16:06

fax kirjutas:Täiesti 100% parema käeline.. Hetkel tegelt natukene asjale leevndust leidnud sellega, et õhtuti harrastanud miski pooleteise liitrise veepudeliga randme treenimist, vähemalt eilse 65 km peal tunda enam nii hirmsasti ei andnud..
See 1.5 kilo nüüd siiski treeningu mõõtu välja ei anna, rohkem fitness :) kui teha siis ikka korralikult, mingi 16-20 kilo tunduks reaalsem, alustuseks ehk gramm vähem.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 18. 04. 2005. 17:03

Gunnar kirjutas:See 1.5 kilo nüüd siiski treeningu mõõtu välja ei anna, rohkem fitness :) kui teha siis ikka korralikult, mingi 16-20 kilo tunduks reaalsem, alustuseks ehk gramm vähem.
seda soovitust palun kindlasti mitte järgida. olen ise purukskukutud rannet taastanud ja tugevdanud, käibki asi selliste väikeste koormustega. randmeharjutused pole mingi sangpommiloopimine vaid enamasti lauale toetatud paigalseisva küünarvarrega erinevad randmeliigutused.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 18. 04. 2005. 17:40

Lihas nagu iga teine, ja tal lihtsalt nõrk ranne mitte trauma, see oleks teine teema. Ise ka pärast kipsi kunagi sai niisama rannet liigutatud ja sai tugevamaks, aga nüüd just jõusaalis hantlitega ja kangiketega asja tugevdades olen randmevaevast lahti saanud ja randmed tugevad.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Moiva
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 16. 03. 2004. 12:51

Postitus Postitas Moiva » 18. 04. 2005. 20:26

Gunnar kirjutas:...kunagi sai niisama rannet liigutatud ja sai tugevamaks, aga nüüd just jõusaalis hantlitega ja kangiketega asja tugevdades olen randmevaevast lahti saanud ja randmed tugevad.
Räägid ju ise sama juttu, ikka alustada väikeste koormustega.
Keegi meist pole ratta seljas sündind, iga kevade alustame samuti väiksemate ringidega. Kui just aastaringi ei sõida.
Nii ka randmega, eriti veel siis kui juba valu teeb.

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Postitus Postitas fax » 19. 04. 2005. 01:10

On üks rahva ütlemine: "Läbi raskuste tähtede poole", seega eelistan progresseeruda kergemalt raskemale ja mitte elada üle miskeid liigseid kannatusi ja valusi.. Ja kuna ei teadnud, mis olukorras minu randme liiges on siis pigem eelistasin hakata pihta kergest koormusest, et saaks teada mis olukorras see väsib ja millist koormust võimeline tarvitama
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Kasutaja avatar
ol
Rattur
Postitusi: 67
Liitunud: 11. 05. 2004. 16:43

Postitus Postitas ol » 11. 07. 2006. 10:14

Vaevlesin kevadel sama häda käes. Randmed tegid suisa valu, kui midagi natukene raskemat peale trenni tõsta. Isegi 2kg kaaluvat sülearvutit ühe käega sülle tõsta oli valus.
Eks igapäevane kontoritöö ja hiir käe all annab ka oma osa, aga üks asi mille oma rumala peaga välja suutsin mõelda, ning mis võis seda randmevalu veelgi põhjustada oli see, et mul olid pidurilingid liialt ettepoole keeratud ehk laskumistel näppe pidurilingil hoides oli nurk käsivarre ja käelaba vahel päris suur. Kuna laskumistel ka üldjuhul päris korralikult raputab siis äkki see randmest kõvera käega laskumine oligi see mis kuidagi rannet lõhkus ja valu tekitas. Praegu said pidurilingid kõvasti rohkem maapinna poole keeratud nii, et näppe lingi peal hoides oleks käsivarre ja randme vaheline nurk nullis, ehk käsi oleks sirge ega mitte käelabast natukene ülespoole painutatud.
Praegu oleks olukord nagu natukene paremaks läinud.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 11. 07. 2006. 10:49

Kui ennem rääkisin, mida teha kui ranne nõrk, siis nüüd oskan ehk natuke kommida kui ranne vigane.

Nimelt viimase lume ja suusatrennidega (märtsi viimased päevad) lõi vist põletiku sisse, no ikka korraliku. Määrisin külmakreemiga 2 päeva, siis kuu aega fastumgeeliga ja kuu aega capsicamiga ja kandsin kogu aeg elastiksidet, ja alles siis sain jälle jõusaalis rinda teha, bitsepti harjutusteni pole veel jõudnud. Rattasõitu õnneks valu ei segand kui toestust kasutasin. Alles vist juuni alguses lõpetasin randmesideme kandmise, päris terve pole ranne ikka, aga ei anna tunda, kui just mõttega ei liiguta. Ja käelaba on ka lõpuks taastanud oma liikuvuse.

Kokkuvõttes, eks see, et ma pikemat pausi treeningus ei teinud, vaid läkisn suusalt otse rattale, andis oma osa, aga nii pikka taastumist täiesti müsitliselt tekkinud traumast poleks oodanud. Loodan, et uue lume tulekuks on paranemine täielik.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Vasaku randme "suremine"...

Postitus Postitas Indreq » 20. 09. 2012. 21:11

Mul kah randmetega häda. Kuna aktiivne rattasõidukarjäär veel lühike, siis suure osa randmevalusid olen pannud lihtsalt selle süüks, lootuses et aja jooksul läheb üle. Alguses hakkasid maanteel randmed valutama umbes tunnise sõidu järel. Kuna sõitsin maanteel enamasti üksi, siis lahenduseks oli triatlonilenks, kuna see lubas vahepeal pikalt randmeid puhata, siis sellega maanteesõidus oli mure lahendatud (eks kevadel paistab kuidas rattarallil ilma selleta hakkama saan...). Suve teises pooles sai rohkem maastikku sõita ja kuna käte asendid ja koormused vahelduvad rohkem, siis nii kiirelt randmevalu kiusama ei hakanud, kuigi treeningute järgselt endiselt andis vahel tunda. TRMiks pani massöör mulle kätele kinesioteibid ja imede ime - 4+ tunnise sõidu ajal ja ka sõidu järel pole randmevalust vihjetki.

Aga

TRMi viimasel tunnil hakkasid sõrmed ära surema (sama mure varem kiusas randmevaluga koos aga valu oli häirivam, seega olulisem). Sõidu järgselt tundlikkus taastus suht kiirelt, v.a. mõlema käe väikeses sõrmes mis jäid edasi surisema. Nüüd, 5 päeva hiljem parema käe väike sõrm endiselt on poolsurnud. Nii pikalt pole kunagi jama olnud, tavaliselt on see sõidu järgselt minutitega üle läinud. Olen kõvasti randmeid võimelnud vahepeal, venitanud jne. Ratast pole julgenud neil päevil sõita. Tundub et tasapisi probleem laheneb, paari päeva pärast ehk saab korda, aga kui nüüd uuesti ratta selga ronida, kas siis ehk on oht veel hullemini see tagasi saada? Kas kellelgi on kogemusi sarnase asjaga?

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Vasaku randme "suremine"...

Postitus Postitas suuroja » 21. 09. 2012. 23:42

Indreq kirjutas: Kas kellelgi on kogemusi sarnase asjaga?
nagu eelpool soovitati: tõsta/keera stemi, kergita sadulanina, kontrolli sadula kõrgust.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Vasta

Mine “Kasulikud näpunäited”