Kasutatud ratta ostmine

Siia kõik hüvad nõuanded.
Vasta
paulk
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 26. 05. 2010. 01:17

Kasutatud ratta ostmine

Postitus Postitas paulk » 27. 05. 2010. 01:17

Ehk keegi targem aitab:

Mida oleks mõistlik silmas pidada kasutatud ratast ostes ja testsõitu tehes? (nt kaasaegse hübriidi puhul)

Kasutaja avatar
mihku
Rattur
Postitusi: 136
Liitunud: 27. 04. 2010. 21:40

Re: Kasutatud ratta ostmine

Postitus Postitas mihku » 27. 05. 2010. 01:25

Number 1 asi on kindlasti vaatlus. Muidugi enamus müüjad putitavad rattad enne üles (pesu jne), et ratas ilusam välja näeks. Kindlasti kontrolli üle kõik jooksud, et ei oleks loksu sees ja samas liiguksid normaalselt. Sõites proovida käigud/pidurid, et need töötaksid. Kuid kui ise kõige pädevam ei ole siis võid ju alati lasta mõnel mehaanikul ratta üle vaadata, kui ratta omanik sellest peaks keelduma on see omamoodi ohumärk. Siga kotis pole mõtet osta, parem veendu, et ratas oleks korras niiet uuri ja puuri ratast korralikult enne kui ustma hakkad.
It never gets easier, you just go faster

paulk
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 26. 05. 2010. 01:17

Re: Kasutatud ratta ostmine

Postitus Postitas paulk » 05. 06. 2010. 10:01

Tere taas,

oleksin peaaegu ühe 3-käigulise rummusisese vahetusega ratta ostnud. Alguses räägiti, et kõik on ideaalses korras - ok. Proovisin sõita, käigud ei vahetunud, müüja timmis ära, katse 2 - sain kätte 2 käiku - 2. ja 3. asendi vahel ma vahet ei teinud ning 3. peal viskas alumisele kah veel. Müüja proovis ise ka ja leidis, et kõik on ideaalne. Proovisin veel, ei midagi, ikka viskas. Müüja hakkas rääkima, et pedaalimise ajal käiguvahetus venitab trossi paigast ja see ratas pole lihtsalt mulle ning läksime lahku.
Kas tõesti rummusisesel käiguvahetusel ei tohi ÜLDSE vändata (lasin kohati jalal õrnalt kaasa liikuda, olen derailleuriga harjunud) või oli asi lihtsalt nii õhtal?

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Kasutatud ratta ostmine

Postitus Postitas mart » 05. 06. 2010. 12:34

paulk kirjutas:Tere taas,

oleksin peaaegu ühe 3-käigulise rummusisese vahetusega ratta ostnud.
Kas tõesti rummusisesel käiguvahetusel ei tohi ÜLDSE vändata (lasin kohati jalal õrnalt kaasa liikuda, olen derailleuriga harjunud) või oli asi lihtsalt nii õhtal?
Rummusisene käikude vahetumine toimub vabakäigu faasis st vänt on hetkeks paigal.
Kui käiguvahetushetkel vändata, takistab see planetaarhammaste asukoha muutust st takistad tagarummul käiguvahetuse sooritamist.
Seda teavad kõik rummusisese käiguvahetuse kasutajad, aga et müüja sulle seda selgeks ei seletanud jääb mõistmatuks.
Meenub miskit sarnast, kus paluti väline tagakäiguvahetaja ära parandada, kuna tagurpidi vändates käigud ei vahetunud. Inimesel oli arusaam, et et käigud vahetuvad igatpidi vändates. :D
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Kasulikud näpunäited”