MNT ja MTB kingad!

Siia kõik hüvad nõuanded.
Vasta
_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

MNT ja MTB kingad!

Postitus Postitas _KRIS_ » 07. 05. 2008. 20:56

Kas keegi siin oskab vastata, et kui näiteks sul on MNT kingad ja pedaalid siis sa metsas sõita ei saa või mis? Või näiteks kui sul on MNT kingad ja MTB pedaalid ks nendega saab sõita??? :oops:

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: MNT ja MTB kingad!

Postitus Postitas kaarelk » 07. 05. 2008. 21:00

nr1. mnt kingad ei ühildu mtb pedaalidega, klotsi kinnitused on erinevad.
nr2. mnt pedaaliga saaks metsas täitsa okeilt sõita, niikaua kui jalga lahti ei võta muidugi. (sopasena ilmselt võimatu kinni saada + maantekingaga kõndimine/jooksmine on küllatki probleemne)

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: MNT ja MTB kingad!

Postitus Postitas UrmasL » 08. 05. 2008. 10:20

nr.3 MTB pedaalid MNT ratta peale on ka variant mida kasutatakse. Siis saad läbi ainult MTB kingadega.

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: MNT ja MTB kingad!

Postitus Postitas _KRIS_ » 10. 05. 2008. 11:46

kaarelk kirjutas:nr1. mnt kingad ei ühildu mtb pedaalidega, klotsi kinnitused on erinevad.
nr2. mnt pedaaliga saaks metsas täitsa okeilt sõita, niikaua kui jalga lahti ei võta muidugi. (sopasena ilmselt võimatu kinni saada + maantekingaga kõndimine/jooksmine on küllatki probleemne)


Nii... aga kui on kuiv ilm, kas siis on kah niimoodi, et mingi liiv või puru läheb vahele ja enam kinni ei saa?

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: MNT ja MTB kingad!

Postitus Postitas veiko » 10. 05. 2008. 12:06

Väidetavalt Viljandi Elionil sõitsid osad esikümnes olevad tegelased MNT king/pedaal kombinatsiooniga. Esikoha konkurentsist jättis neid välja Holstre liivasein, kust MTB papudega mehed said kiiremini üles (see tingitud rohkem kinga mustrist või selle puudumisest MNT papul) ja ka kohe jalad kinni.
Üks ekstreemne lugu on veel siin foorumis ka kirjas, kuidas Hanno MNT pedaalide jakingadega hilissügisesel kõrvemaal sõitis :).
Igaljuhul soovitaks pigem mõlemale rattale MTB pedaale ja kasutada MTB kingi. Üks variant on üle adapteri MTB klots MNT kinga alla. Seda varianti katsetas minuteada Kuldar eelmine aasta Rakveres.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: MNT ja MTB kingad!

Postitus Postitas KaupoR » 10. 05. 2008. 14:01

Mina olen mingi aeg kasutanud MNT rattal baigi pedaale ja kingi. Kasutusmugavuse seisukohalt on minu meelest see parem variant (võrreldes sellega kui MNT pedaalid ja kingad koos mägirattaga), sest tavaliselt on baigi king kasutatav ka kõndimiseks, maanteeking on kõndimisel ikka väga ebamugav. Ehk et kui on vahel vaja rattaga niisama hängida, ringi tuiata, matkata ja seigelda, siis minu soovitus oleks pigem, et osta MTB kingad ja pedaalid.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: MNT ja MTB kingad!

Postitus Postitas mart » 12. 05. 2008. 16:53

UrmasL kirjutas:nr.3 MTB pedaalid MNT ratta peale on ka variant mida kasutatakse. Siis saad läbi ainult MTB kingadega.
nr.3A ühepoolsed MTB pedaalid, mis külgvaates imiteerivad MNT pedaali-
shimano
http://bike-components.de/catalog/Pedal ... 378a833238
ritchey
http://bike-components.de/catalog/Pedal ... 378a833238
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Enso
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 09. 05. 2008. 21:35

Re: MNT ja MTB kingad!

Postitus Postitas Enso » 14. 05. 2008. 15:10

Ostsin kah siis pedaalid ja jalatsid maastikurattale, millega sõidan ainult maanteel.
Hiljem sain aru, et tegemist on maastiku-tüüpi pedaalidega.
Ei tea, kas astusin kõvasti ämbrisse?
Ise kaldun arvama, et suurt vahet pole.
Kas need mnt-pedaalid on siis mingid eriti kerged või mis?
Minu komplekt läks maksma pedaalid 600 + jalatsid 800.
Kusagil nägin, et ainuüksi mnt-pedaalide eest küsitakse 2500 kuni 4000! :o

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 357
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Re: MNT ja MTB kingad!

Postitus Postitas erko » 14. 05. 2008. 15:47

Enso kirjutas:Ostsin kah siis pedaalid ja jalatsid maastikurattale, millega sõidan ainult maanteel.
....
Ei tea, kas astusin kõvasti ämbrisse?
.....
Kas ämbrisse astumine juba ratta valimisest ei alanud? :roll:
Kui ei võistle siis minu arvates pole vahet, mis pedaalid-kingad ratta küljes on.

eskohaas
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 25. 05. 2007. 11:49

Re: MNT ja MTB kingad!

Postitus Postitas eskohaas » 14. 05. 2008. 15:56

Minu cyclo-cross tüüpi rattal, mida kasutan peamiselt asfaldil sõiduks, olid juba tehasest tulles MTB pedaalid.
EDIT: Ja poest soovitati ka MTB pedaal+king kombot, kui aeg-ajalt ratast lükata või kanda vaja.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: MNT ja MTB kingad!

Postitus Postitas mart » 14. 05. 2008. 16:32

eskohaas kirjutas:Minu cyclo-cross tüüpi rattal, mida kasutan peamiselt asfaldil sõiduks, olid juba tehasest tulles MTB pedaalid.
EDIT: Ja poest soovitati ka MTB pedaal+king kombot, kui aeg-ajalt ratast lükata või kanda vaja.
Cyclocrossi ratas on arvestatud mudas sõitmiseks - ka pedaalide valik, mis sopas/savis töötaksid.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: MNT ja MTB kingad!

Postitus Postitas Tonis_T » 15. 05. 2008. 07:57

Enso kirjutas:Ostsin kah siis pedaalid ja jalatsid maastikurattale, millega sõidan ainult maanteel.
Hiljem sain aru, et tegemist on maastiku-tüüpi pedaalidega.
Ei tea, kas astusin kõvasti ämbrisse?
Ise kaldun arvama, et suurt vahet pole.
Kas need mnt-pedaalid on siis mingid eriti kerged või mis?
Minu komplekt läks maksma pedaalid 600 + jalatsid 800.
Kusagil nägin, et ainuüksi mnt-pedaalide eest küsitakse 2500 kuni 4000! :o
Ei tasu põdeda. Jalga pedaalis kinni hoiavad mõlemad. Maastikukingal on igapäevakasutuses vahest isegi väike eelis (eeldades, et sa käid näiteks poes või ajad muid igapäeva asju rattaga). Nimelt on maastikukingaga palju mugavam kõndida. Ise kasutan ka täpselt sama kombinatsiooni ja oman ainult maastikusaapaid mida kasutan nii maanteel kui ka maastikul sõites. Ükski sõit selle pärast tegemata ei jää, et ma maanteekingi ei oma.

strix
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 10. 11. 2003. 13:37

Re: MNT ja MTB kingad!

Postitus Postitas strix » 22. 06. 2008. 11:04

Ma sõidan ka samasuguste MTB pedaalidega (CrankBrothers EggBeater) mõlemal rattal (MNT ja MTB) ning ainult ühtede MTB kingadega (mis on küllaltki rämeda matkasaapa välimusega ja panevad mõned MNT-mehed pisut muigama ;) ) aga olen täiesti rahul, pole kunagi mingit probleemi olnud. Olen mõelnud, et võiks osta kunagi aasta-paari pärast eraldi MNT pedaalid-kingad ka, aga seni pole otsest vajadust tunnetanud.

-strix
Multispordiklubi "Black Pole"

strix
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 10. 11. 2003. 13:37

Re: MNT ja MTB kingad!

Postitus Postitas strix » 24. 07. 2008. 09:50

Sellele teemale lisaks veel niipalju, et vahepeal hankisin endale MNT-rattale uued CrankBrothers-i pedaalid: Quattro ti spets MNT-pedaalid. CrankBrothersi puhul on hea (muidugi kuidas kellegi) see, et MNT ja MTB pedaalid-klotsid on omavahel ühilduvad (sõltuvalt küll kingast ka), st. MTB kinga ja klotsiga saab MNT pedaalidega ka sõita ja vastupidi. Kasutangi nüüd sellist lahendust, et MTB-l MTB pedaalid (EggBeater c) ja MNT-l MNT pedaalid (Quattro ti), aga ainult ühed MTB kingad MTB klotsiga. Toimib küll. Quattro klotsid ootavad kapinurgas seda aega, kui MNT kingad ka ostetakse, kui see peaks kunagi juhtuma.

Teiste markide kohta kogemus ja teadmised puuduvad.

-strix
Multispordiklubi "Black Pole"

Vasta

Mine “Kasulikud näpunäited”