Üks õige maastikurattur pole selline...

Siia kõik hüvad nõuanded.
vtl
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 01. 05. 2007. 13:25

Re: möh

Postitus Postitas vtl » 14. 06. 2007. 09:37

Andrus K kirjutas:igas subkultuuris on oma käitumis- ja riietumistavad. Mida rohkem sa mingis subkultuuris toimetad, seda rohkem n.ö. kirjutamata reegleid sa avasta. Kui soovid et sind vanade olijate poolt omaks võetaks ning veidrikuks/algajaks ei peetaks, siis hakkad samamoodi käituma ja riietuma...
Teiste sõnadega tahad sa ilmselt öelda, et inimene on sotsiaalne olend ning sõltub karja liidritest. Eks suur osa on siin nii rahvusliku temperamendi eripäral kui lastetoal. Nt. vanade eestlaste seas oli levinud selline väljend, et pole tähtis, mis värvi kass on, seni kuni ta hiiri püüab.

Laser
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 29. 04. 2007. 18:39

Re: möh

Postitus Postitas Laser » 14. 06. 2007. 09:58

Psühholoogia tunneb ja teab sellist olukorda ning on seda ka kuidagi nimetnud ... mis mul praegu kahjuks meelest maha on läinud ... aga olukord ise on selline:
Inimene on endale ilusad ja trendikad riide selga pannud, ennast väljaminekuks kenasti ettevalmistanud ... aga siis avastab et tal ei olegi kuhugi minna aga et mitte sellel kõigel raisku lasta minna, kõnnib sihitult paar kvartalit kodu ümber ja tuleb tagasi.

Ehk siis selliseid ilusate kirevate riietega ja hea rattaga niisama "ringi tiirutajaid" kohtab ka Eesti rattamaratonidel ... ehk siis heitmata ette midagi soovitusele muretseda ja kasutada head ja korralikku varustust leian siiski, et varustus ei tee veel head sõidumeest, kuigi võib sellele kõvasti kaasa aidata.

Kokkuvõtteks tahan öelda seda, et "kasulike näpunäidete" alla sokivärvi ja rästikumustri ning kuidas üks jalgrattur välja nägema peaks, küll ei kuulu...

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 14. 06. 2007. 10:10

Andrus K kirjutas:iKui soovid et sind vanade olijate poolt omaks võetaks ning veidrikuks/algajaks ei peetaks, siis hakkad samamoodi käituma ja riietuma...
MTB oma ca 20 aastase staazhiga on suht poisike võrreldes MNT 100 aastaga. MTB puhul vanadest tegijatest rääkida on tiba naljakas. Lisaks on eesti oludes mõiste maastikusõit/-rattur vägagi umbmäärane mõiste. Eesti maastik ju tegelt peaaegu ei nõua spets ratast, varustust, riietust ja treeningut.
:roll:
Sokiteema jätkuks > venekooli vendadele pakub Nalini nostalgia mudelit CCCP. :wink:
Sokk siis selline
Pilt
ja munder selline:
http://www.trikotboerse24.com/a/cccpkomplett.htm
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 14. 06. 2007. 12:56

Maastikuratta vanad tegijad sõitsid ruuduliste vateeritud metsatööliste särkidega - vaata "Clunkers'it". Lycra on võidusõidu teema - MM-il sõidetakse downhilli ka skinsuitidega ja loomulikult see parandab tulemust. Metsa vahel ja maratonirongi lõpusosas pole nii oluline võidusõitja välja näha - aega ju keegi ei võta. Siit jõuab küsimuseni, et ok ärakäristatud säärtega teksad on liig, aga kui tehakse väga liikuvaid ja hingavaid baggy'sid siis miks peaks keegi tahtma lühikeste sukapükstega sõita kui aega ei võeta?

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 14. 06. 2007. 13:11

konakona kirjutas:kui tehakse väga liikuvaid ja hingavaid baggy'sid siis miks peaks keegi tahtma lühikeste sukapükstega sõita kui aega ei võeta?
Soomes Tahko MTB üritusel on enamusel baggy-shortsid. Tihti on need mehed kiiremad kui meie kodumaised wannabe-racerid (mina k.a. :))

Kasutaja avatar
Eero
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 25. 07. 2003. 14:25

Postitus Postitas Eero » 15. 06. 2007. 10:13

Rästikumustriga baggy shortsid oleks samm edasi.. :lol:
muidu liibuv vs baggy vaidluses peaks olema võtmesõnaks turvalisus: liibuvad ei jää sadula, oksa (lenksu?) vms taha kinni ja nii on ohutum sõita.

Jansa1
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 14. 06. 2007. 11:40

Postitus Postitas Jansa1 » 15. 06. 2007. 12:30

:o Irw... nii nüüd sai minul küll pilt palju selgemaks. Ei sõidagi mehed vaid sokid !!! Eriti kõvad tegijad on veel rästiku ja mikihiire mustriga sokid väntamas. Ei tea kas naiste puhul ka selline avastus mõjuks. Peaks ära proovima ja soki šhopingule tõttama :lol:

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 16. 06. 2007. 00:03

Jansa1 kirjutas::o Irw... nii nüüd sai minul küll pilt palju selgemaks. Ei sõidagi mehed vaid sokid !!! Eriti kõvad tegijad on veel rästiku ja mikihiire mustriga sokid väntamas. Ei tea kas naiste puhul ka selline avastus mõjuks. Peaks ära proovima ja soki šhopingule tõttama :lol:
naiste puhul ikka pitsservaga sukad tegijad....ilma ära rajale tule;)

Kasutaja avatar
Lauri89j
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 29. 11. 2004. 17:44

Postitus Postitas Lauri89j » 16. 06. 2007. 17:16

Jansa1 kirjutas:
Irw... nii nüüd sai minul küll pilt palju selgemaks. Ei sõidagi mehed vaid sokid !!! Eriti kõvad tegijad on veel rästiku ja mikihiire mustriga sokid väntamas. Ei tea kas naiste puhul ka selline avastus mõjuks. Peaks ära proovima ja soki šhopingule tõttama

naiste puhul ikka pitsservaga sukad tegijad....ilma ära rajale tule;)
Jansast siis vist mööda ei sõidakski :wink:
...Suu kinni, süda jahtub ära!

Jansa1
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 14. 06. 2007. 11:40

Postitus Postitas Jansa1 » 18. 06. 2007. 23:32

:lol: sean aga sammud pesupoodi kus pitssukad ja sukahoidjad - Ja hoidke alt järgmine etapp :wink: .
Roheline rattur veel aga seeest väga tubli :D

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 20. 06. 2007. 16:47

Eero kirjutas:Rästikumustriga baggy shortsid oleks samm edasi.. :lol:
muidu liibuv vs baggy vaidluses peaks olema võtmesõnaks turvalisus: liibuvad ei jää sadula, oksa (lenksu?) vms taha kinni ja nii on ohutum sõita.
Väga otsitud põhjus - ei jää nad kuhugi kinni. Pigem võiks mõelda kui vähe lükra kukkumisel kaitseb.

Kuuporistaja

Postitus Postitas Kuuporistaja » 20. 06. 2007. 17:38

Ma olen tavaliste lühkaritega hädas olnud, kui õpetuste järgi sättisin järsemal laskumisel tagumiku sadula taha ja jäin sinna pükse pidi kinni.

hannesp
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 16. 04. 2007. 08:22

Postitus Postitas hannesp » 20. 06. 2007. 21:27

konakona kirjutas:
Eero kirjutas:Rästikumustriga baggy shortsid oleks samm edasi.. :lol:
muidu liibuv vs baggy vaidluses peaks olema võtmesõnaks turvalisus: liibuvad ei jää sadula, oksa (lenksu?) vms taha kinni ja nii on ohutum sõita.
Väga otsitud põhjus - ei jää nad kuhugi kinni. Pigem võiks mõelda kui vähe lükra kukkumisel kaitseb.
Kõrve maratonil see aasta käisin ühel tõusul mõnusalt külili. Õnneks kandsin kahekihilisi sõidupükse - all liibukad, peal shortsid, haiget ei saanud üldse. Pole veel kuskile oksa ega sadula taha nendega kinni jäänud.

Kasutaja avatar
Eero
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 25. 07. 2003. 14:25

Postitus Postitas Eero » 22. 06. 2007. 10:22

hannesp kirjutas:Kõrve maratonil see aasta käisin ühel tõusul mõnusalt külili. Õnneks kandsin kahekihilisi sõidupükse - all liibukad, peal shortsid, haiget ei saanud üldse. Pole veel kuskile oksa ega sadula taha nendega kinni jäänud.
Ju on erinevaid kogemusi. ise olen jäänud laiade pükstega sadula taha kinni, oli ebameeldiv; liibuvatega pole seda probleemi olnud. Kaitsefaktor võib tõesti anda +punkti baggydele, aga ma pole seni kukkumistel seda vajadust tunnetanud.. eks tark õpib teiste vigadest :roll:

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 25. 06. 2007. 11:39

Kabush on vist meie arutelu jälginud ja seekord rästikusokki jalga ei pannud. Selle asemel on roosad sokid: LINK.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 25. 06. 2007. 22:17

KaupoR kirjutas:Kabush on vist meie arutelu jälginud ja seekord rästikusokki jalga ei pannud. Selle asemel on roosad sokid: LINK.
Rästiku George tegi seekord roosa sokiga ülikõva sõidu ja kihutas otse pjedestaali 3. astmele. Nii et tasub ikka sokki valida. Kui ta bakid ka maha ajaks ja korraliku vuntsi kasvataks ( a la konakona pilt:)), siis võiks talle varsti juba teist kohta pjedestaalil pakkuda. esimeseks ta ei saa, sest absaloni soki ja karvkattega ei murra, nõrgemaid tüüpe aga küll nagu sauser ,kessiakoff jms

Jansa1
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 14. 06. 2007. 11:40

Postitus Postitas Jansa1 » 25. 06. 2007. 23:32

Oh mind küll juba punased võrksukad ära ostsin aga hoopis roosad oleks pidanud olema :lol:
Roheline rattur veel aga seeest väga tubli :D

Kasutaja avatar
Lauri89j
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 29. 11. 2004. 17:44

Postitus Postitas Lauri89j » 26. 06. 2007. 08:41

Punased on piisavalt head 8)
...Suu kinni, süda jahtub ära!

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 26. 06. 2007. 11:18

Lauri89j kirjutas:Punased on piisavalt head 8)
Mis värk siin toimub? Noored kuked ajavad end kõvaks!? Vutt-vutt rate-sse mölisema. Krdi virtuaalratturid. :twisted:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Lauri89j
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 29. 11. 2004. 17:44

Postitus Postitas Lauri89j » 26. 06. 2007. 21:27

Sai ennast just sealt ära kustutatud :lol:
Ega õige rattur ennast seal ei eksponeerigi, selle asemel teeb trenni
...Suu kinni, süda jahtub ära!

Jansa1
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 14. 06. 2007. 11:40

Postitus Postitas Jansa1 » 29. 06. 2007. 22:07

Sorry, et nii tõsise sokiteema kulul natuke nalja tegin ja sellega Mardi aega raiskasin. Ei näinud küll, et siin foorumis huumor keelatud on. Minumeelest tänapäeval enamus inimesi arvutit kasutab, sel juhul peaks enamus virtuaalratturid olema. Tõesti ei saanud peale treeningut lugedes seda foorumit suud kinni hoida, teema ikka mitte ei pannud muigama vaid naeru jätkus pikemaks ajaks. Igaks juhuks vaatasin veel kas olen ikka õiges kohas või sattusin kuskile padjaklubi lehele :lol: . Minumeelest on igaühe oma asi mis sokiga sõidab ons see siis rästikumustriga või siis mikihiire pildiga, või mis riidega sõidab. Sõitku või konnakostüümis. Oluline on see, et sõitja end nendes hästi tunneb ja sõita tahab. Või olen ma asjast valesti aru saanud? Mis rate-sse puutub siis enamikule selle kasutajatest sobiksin ma vanuse poolest emaks. Nii, et nautige rattasõitu :lol: ja pisuke huumorit sinna juurde tuleb ainult kasuks 8)
Roheline rattur veel aga seeest väga tubli :D

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 02. 07. 2007. 10:47

mart kirjutas:
Andrus K kirjutas:iKui soovid et sind vanade olijate poolt omaks võetaks ning veidrikuks/algajaks ei peetaks, siis hakkad samamoodi käituma ja riietuma...
MTB oma ca 20 aastase staazhiga on suht poisike võrreldes MNT 100 aastaga. MTB puhul vanadest tegijatest rääkida on tiba naljakas. Lisaks on eesti oludes mõiste maastikusõit/-rattur vägagi umbmäärane mõiste. Eesti maastik ju tegelt peaaegu ei nõua spets ratast, varustust, riietust ja treeningut.
:roll:
Sokiteema jätkuks > venekooli vendadele pakub Nalini nostalgia mudelit CCCP. :wink:
Sokk siis selline
Pilt
ja munder selline:
http://www.trikotboerse24.com/a/cccpkomplett.htm
NB! Political OT
Nägin laupäeval Soomes enda kõrval startimas kahte heaoluühiskonna jobukakku nendes nn naljakostüümides. Nende jaoks naljakas, aga minu jaoks on asi tõsine - nagu ma enam kunagi ei osta ühtegi adidase toodet (põhjuseks nende poolt välja antud cccp-seeria tooted), nii on minu jaoks nüüdseks ka nalini täiesti OUT.
Oleks need kaks Soome jobu või nalini-adidase disainerid-turundajad pidanud seda sirpi ja vasarat oma turjal taluma, poleks nad sellist jama kandnud ega välja andnud!
End of OT, aga ei saand mitte vaiki olla! :evil:

Liisukas
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 29. 11. 2007. 08:39

Re: Üks õige maastikurattur pole selline...

Postitus Postitas Liisukas » 30. 04. 2008. 22:19

Mehed, ega sokk ei sõida!
Ja tal on õlad alla- ja kokkupoole, mis teeb näiliselt kitsamaks.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Üks õige maastikurattur pole selline...

Postitus Postitas Alvaro » 08. 06. 2008. 21:18

Pole ammu sokiteemat soojendanud. Siit üks stiilinäide! Jälle ameeriklased......
http://www.cyclingnews.com/mtbphotos.ph ... 084/men108
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Üks õige maastikurattur pole selline...

Postitus Postitas Villem T » 09. 06. 2008. 09:01

Olles just lugenud ketaspiduriteemast heietust sarvedest, jäi mulle neilt sokipiltidelt silma hoopis lenksude laius ja sarvede vähesus. Tundus et sarvikuid enam üle poole küll ei ole (stardivärava pildi esirea kuuest kolmel näiteks).

Mis sokkidesse puutub siis kobedad sokid ju? Või on ainuke aktsepteeritav muster mõni logo?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Üks õige maastikurattur pole selline...

Postitus Postitas KaupoR » 09. 06. 2008. 09:17

Geoff Kabush jätkab ussimustriga
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Üks õige maastikurattur pole selline...

Postitus Postitas Alvaro » 09. 06. 2008. 12:06

Villem T kirjutas:Mis sokkidesse puutub siis kobedad sokid ju? Või on ainuke aktsepteeritav muster mõni logo?
Absoluutselt mitte - lahe vaadata neid laiasid lenkse ja sokke!! Aga minu arvates näitab sellisel tasemel see seda, et sponsoritel on töö tegemata või papp välja käimata. ProTouril saaks meeskonnad kopsakaid trahve, kui keegi millegi lepinguvälisega või no-namega sõidab. Äärmisel juhul võid sõita, aga kleepsud peavad ikka "õiged" olema.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Üks õige maastikurattur pole selline...

Postitus Postitas Villem T » 09. 06. 2008. 12:46

Alvaro kirjutas:
Villem T kirjutas:Mis sokkidesse puutub siis kobedad sokid ju? Või on ainuke aktsepteeritav muster mõni logo?
Absoluutselt mitte - lahe vaadata neid laiasid lenkse ja sokke!! Aga minu arvates näitab sellisel tasemel see seda, et sponsoritel on töö tegemata või papp välja käimata. ProTouril saaks meeskonnad kopsakaid trahve, kui keegi millegi lepinguvälisega või no-namega sõidab. Äärmisel juhul võid sõita, aga kleepsud peavad ikka "õiged" olema.
Kõik on korras - Craigil Foxi sokid ja Kabushil Smithi..

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Re: Üks õige maastikurattur pole selline...

Postitus Postitas Rom » 24. 08. 2008. 11:10

Sokiteema jätkuks Beijing 08
Geoff seekord siis ilma sokkideta

need prillid on kah lahedad

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: Üks õige maastikurattur pole selline...

Postitus Postitas PudruKuul » 24. 08. 2008. 12:15

need prillid on kah lahedad[/quote]

Meenub film Politsei Akadeemia ja Sinise Austri baar :lol: :lol: :lol: !!!

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Üks õige maastikurattur pole selline...

Postitus Postitas UrmasL » 24. 08. 2008. 16:00

Rom kirjutas: need prillid on kah lahedad
Puudub vist esimese käikari link?

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Üks õige maastikurattur pole selline...

Postitus Postitas Villem T » 24. 08. 2008. 20:09

UrmasL kirjutas:Puudub vist esimese käikari link?
Craig on varem ka ilma esikäikarita (ja vahel ketijuhiga) XC-d sõitnud:
Pilt

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Re: Üks õige maastikurattur pole selline...

Postitus Postitas Lauri » 13. 03. 2009. 19:08

Sokiteemat veel, et kui mina 13 aastat tagasi ratta trennis käimist alustasin, siis oli ikka veel ainukene aksepteeritav sokk valget värvi. Selle vahega, et mida madalam, seda parem. Kui kandsid poole põlveni frotee sokki, siis oli ikka (n) (n) (n) , öeldi, et ega sa jalgpallur pole, et põlvikuid vaja on. Ja keerasidki sokisääre alla.
Mulle igastahes siiamaani see komme külge jäänud ja kui sõitma lähen siis otsin sokisahtlist valge veerandsoki jalga. Kuidagi imelik on mingid musta sokki jalga panna, endale jääb mulje nagu mingi kingasokiga oled trenni tulnd vms.
Sama teema on jooksutrennis ka. No kui talvel väljas jooksmas käin, siis ikka pikad sokid jalas. Aga kui hallis sees olen või suvel lühikeste lipadega, siis valge (äärmisel juhul mõni teine hele toon) ja lühikene sokk. 8)
Mingi rästikumustriga vms sokk ei kõlba minuarust kuskile. Krt ei saa ennast vanakooli meheks ka nimetada, kuna olen aind 22 aastane. Aga ikka ei suuda silm harjuda millegi muuga.

Sama teema on ka raseerimisega. Kui ma ikka suvel ratast sõidan, siis ajan sääre siledaks, aga talvel joostes väga tähelepanu ei pööra sellele, vahepeal hoidsin sileda, praegu on karvane, aga suvel arvatavasti uuesti karvad maha. Sõbrad vaatavad küll vahepeal imelikult, et mis ma mingi kapip€de vms, aga mul savi, endal mugavam.
Maitse asi vist öeldakse selle kohta.
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: möh

Postitus Postitas suuroja » 26. 05. 2010. 08:23

Andrus K kirjutas:
Laser kirjutas: et kodanik on kodust läbi läinud, ülikonna rattariiete vastu vahetanud, kuid Suva ülikonnasoki jalga jätnud. :wink:
a Suva sokid ongi viimaste aastate üks trende :wink:
http://www.suva.ee/index.php?emd=show_c ... 11&ctnn2=6

kui Jänku-Jussi omad endale suuruse poolest jalga ei lähe ja Rõuges 100 kohta ettepoole ei too, siis vähemalt ehk aitavad lastesõidu kinni panna :arrow:

ning eriti hea koha toonud sokki saab hiljem ka kommisokina kodus kasutada

http://www.suva.ee/index.php?emd=show_c ... 10&ctnn=11

katsetamist vajab vaid tõik, kummas jalas va sokki sõidu ajal kanda,
et tulemus tulemuse vääriline tuleks (y)
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

v2rv
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 23. 04. 2010. 09:25

Re: möh

Postitus Postitas v2rv » 26. 05. 2010. 10:48

see sokk on ilmselgelt jõulumäe radadel liikumiseks :!:

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 801
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Üks õige maastikurattur pole selline...

Postitus Postitas DeeJott » 26. 05. 2010. 11:03

Kui nii väga soonib, mis kellelgi jalas on, siis hästi käppelt sokipolitseiniku kostüüm selga, raja äärde töllama ning rattureid maha võtma

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Üks õige maastikurattur pole selline...

Postitus Postitas suuroja » 27. 05. 2010. 12:50

DeeJott kirjutas: sokipolitseinik rattureid maha võtma
asi selvä,
enamus rattureid ju sõites laksu all.
iseasi kas sokipolitseinikul juhtub käepärast olema vahendeid,
mille alusel iga konkreetne rattur rajalt maha võtta.

seepärast ongi esimeseks võimaluseks uurida lähemalt ratturi sokke.
rästikumustriga isendid võetakse maha esmajoones - on ju rästikud looduskaitse all.
Ilmselgelt need, kes sokke ei kanna, on eelisseisundis.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Üks õige maastikurattur pole selline...

Postitus Postitas andre170 » 01. 05. 2011. 12:12

Keegi oli 2011 Otepää kevadlaagrisse oma rästikumustriga sokid maha jätnud.
Omanikul soovitaks neile mitte järgi minna. Kindlasti on ka paremaid viise oma rästikusokist lahtisaamiseks, kui järgmistele hotellikülalistele nende voodi alla peitmine... Nii ei ole viisakas.

Pilt (http://nagi.ee/photos/andre170/18206977/)

Vasta

Mine “Kasulikud näpunäited”