2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Vasta

Parim etapp

Ruila
3
5%
Märjamaa
2
3%
Pikajala
19
32%
Vormsi
5
8%
Hiiumaa
7
12%
Matsalu
0
Vastused puuduvad
Kullamaa
12
20%
Karujärve
12
20%
 
Hääli kokku: 60

Ott Tamm
Rattur
Postitusi: 78
Liitunud: 02. 04. 2014. 08:00

2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas Ott Tamm » 15. 10. 2014. 10:12

Korraldajad teevad 2015 aasta plaane, oleme huvitatud võistlejate arvamustest 2014 hooaja kohta (etapid, rajad, ajavõtt, korraldus üldiselt, radade tähistus, lemmikud jms).
Võistlejate ootusted järgmiseks hooajaks. Mis peaks jääma samaks ja mida tuleks muuta.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas MarttiM » 15. 10. 2014. 10:43

IMHO võiks etapid olla selles sarjas kuni 40 km.

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas DeeJott » 15. 10. 2014. 11:17

Pikad sõidud võiks tõesti vähemalt 40+ olla. Ja Piirsalu etappi sooviks uuesti karussellis näha. Aitaks loomulikult ka raja tegemisel. Millalgi peab see ka ükskord ümber järve minema :D

Dimmas
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 18. 05. 2013. 11:45

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas Dimmas » 15. 10. 2014. 11:40

Sellel aastal hakkasin esimest korda võistlema, läbisin kõik etappid v.a. Saaremaa etapp.
Korraldamisega jäin rahule, raja märgimine oli ka väga hea, alati oli selge kuhu on vaja sõita! Tänud korraldajatele!
Kõige rohkem meeldis Pikajala etapp, seal oli palju tõusu ja singleid, vähe kruusateed (y) Loodan, et 2015 aastal jätkate sama hästi ja ka loodan, et kruusatee osa läheb väiksemaks, aga singleid tueb rohkem!

Edu 2015 aastal, rajal näeme!

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1126
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas Prommar » 15. 10. 2014. 13:29

MarttiM kirjutas:IMHO võiks etapid olla selles sarjas kuni 40 km.
DeeJott kirjutas:Pikad sõidud võiks tõesti vähemalt 40+ olla.
Ma saan aru, et sõidud võiks olla mitte rohkem kui vähemalt 40+ km pikkused? :?

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas DeeJott » 15. 10. 2014. 13:45

Prommar kirjutas:
MarttiM kirjutas:IMHO võiks etapid olla selles sarjas kuni 40 km.
DeeJott kirjutas:Pikad sõidud võiks tõesti vähemalt 40+ olla.
Ma saan aru, et sõidud võiks olla mitte rohkem kui vähemalt 40+ km pikkused? :?
OK, ma ise lugesin Martti postitust natuke valesti :D Aga minu arvamus on jah, et pika sõidu distantsi miinimum võiks olla 40km, rohkem on igati tervitatav.

Kasutaja avatar
eyper
Rattur
Postitusi: 119
Liitunud: 07. 08. 2013. 14:04

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas eyper » 15. 10. 2014. 13:47

My two cents:
  • *Distantsid võiksid jääda max 40km kanti > neid pikemaid veeremisi on järgmise aastal niikuinii pea 2x rohkem (EC + MTBest). Marimetsa kataks just selle natuke lühema distantsi niši ära.
  • *Mulle väga meeldib Marimetsa ümbritsev nn sõbralik õhkkond, seda siis korraldajate ja kaasvõistlejate poolest.
  • *Kruusa võiks olla vähem ja rohkem maastikul mässamist

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas kuga » 15. 10. 2014. 13:53

Kriban paar rida, kuna etappidest sai valida vaid ühe, siis valik jäi kahjuks Karujärvele, kuigi selle miinuseks on siiski kaugus.
Eelkõige olid meeldivad 4etappi
1. Karujärve
2. Hiiumaa
3. Pikajala
4. Kullamaa, mis on teinud märgatava arengu.
5. Matsalu on kindlasti omal kohal
6. Vormsi, mis on kena, kuid sinna jõudmine on keeruline.
Raja pikkused võiksid pigem ikkagi sinna üle 45-53 vahele jääda, kuid lühike distants võiks olla ikka 17-23 ja oluliselt kergema profiiliga, et ka rattatutvust tegev kodanik kohe oma vokki nurkka ei viskaks.
Rauno

toomaspoiss
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 28. 09. 2009. 13:04

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas toomaspoiss » 15. 10. 2014. 14:17

Ükskõik mida küsitakse või millest jutt käib- alati hüppab kohe arvuti taha jõuk seltsimehi kelle peamine mantra on : 1) " Tahan pikemat distantsi" 2) "Rohkem singleid ja vähem kruusakaid" 3) "Rohkem tõuse, pori, mülkaid jne".
Väga väsitav pasunakoor. Tea mis koha peale need sellid ka kihutavad, et see kõik mis seni menüüs oli, nii lahjaks jääb?
Minuarust on seni kõik olnud tip-top. Rõhk on olnud siiski laste ja rahvaspordil. Eriti meeldib parukaga Tädi. Jõudu ja mõistliku meelt korraldajatele!

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas Rivo » 15. 10. 2014. 14:39

Kasutaja Raix postitas kunagi...
(Sobib ka siia teemasse)
Jänes jookseb poodi ja küsib:"Kas teil sinepipirukaid on ?" Müüja vaatab imeliku näoga otsa ja ütleb:"Ei ole." Jänes käib nii mitu nädalat juba. Lõpuks tuleb jänes jälle:"Kas teil sinepipirukaid on vä?" Müüja ütleb, et on küll, mille peale ütleb jänes:"VÄK Rõve."
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

tonny
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 26. 08. 2013. 15:39

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas tonny » 15. 10. 2014. 14:44

Kui kõik muudkui mudasemaks ja mägisemaks ajada, siis on meil lõpuks valikus 3 sarja, mille raskusastme kõrval kahvatub H100, Tartu"kruusa"rattamaraton, maanteesõidud, 15km põlluteede rallid ja 300 meetrised tillusõidud? Kus peaks siis nende mudakunnide arvates sõitma minusugune karvajalg, kellele kruusal 30km/h hoidmine üle jõu käib ja H100-st ainult foorumist lugeda julgeb? Tahaks ju ka vähe võsas kangutada ja siis mõned kilomeetrid kruusal hinge tõmmata, et siis uuesti võssa keerata ja seda kõike umbes 2-3 tundi järjest? Sõidame neid põllurallisid 2m raja kõrval ja siis igaks juhuks teise ringi veel otsa?

Praegu on minu arust väga hea, siia-sinna natuke muuta vahelduse mõttes on okei, aga kogu kõvem pinnas asendada sambla või mudaga on enesetapp.

vändajalg
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 15. 10. 2014. 15:21

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas vändajalg » 15. 10. 2014. 15:50

parim etapp on loomulikult pikajala, sest see mu kodu ja kodus on ikka parim.
plussid
osaleda saavad kõik, nii lapsed kui noored ning naised.
distantsid on jõukohased kõigile
osavõtu maksude maksmiseks ei pea viimaseid sente kokku lugema.
suhteliselt hea on ka see et elades läänemaal saab poolr tunnise sõiduga kohale.

miinuseid ma kahjuks ei suutnud eriti leida. vb sooviks saada mälestuse näiteks selle eest et osalesin kõikidel etappidel, medal või mingi muu karikas oleks mõnus motivatsioon.

kokkuvõtteks mainin et ma kaasa osales ka ühel etapil ja on palju julgust juurde saanud, soovis isegi veel sõitma kuhugi minna, aega pole rohkem olnud kahjuks. järgmisel aastal hakkab poiss tillusõitudest osa võtma.

näen marimetsa kappi ikka sellise kohaliku üritusena mis teeb rattaspordile reklaami ja toob ka nooremaid ja häbelikumaid rohkem liikuma.

PS! tegelt oleks väga huvitav osaleda nö olümpiaformaadis pikajala mingi nimega võistlusel. 50-60 km neid mägesi järjest sõita oleks hea kogemus.

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas kuga » 15. 10. 2014. 16:08

Sarjaga on olnud kõik väga ok, seega korralduskomiteele suured tänud. Mis puudutab raja raskust on see igati ok, kuid võitja aeg pikemal distantsil võiks olla sinna 1,5 tunni kanti. Kõva pinnasega radu sellel aastal oli üle keskmise, kuna seda soodustas ka ilmataat. Kui lisada vihma samadele radadele, siis usun, et oigama hakkavad oluliselt rohkemad. Minu teadlik rattasõit algas mõned aastad tagasi, seega olen näinud arengut läbi mõne aasta ja see on olnud kõik kummardust väärt!
Sarja sõidan kogu perega viiekesi, ning on äärmiselt meeldiv, et nad tahavad sinna sõitma tulla. On ka sõite, mis neile oma raskuse pärast on vastukarva, kuna nende oskused ei küündi lühemal distantsil sportlaste oskusteni.
Meite pere on ikka ja alati Marimetsa sarja pooldjad!

Palun ärge oiiake selle sarja radade üle. Tehke paremini heast tahtest ja olematu eelarvega kõigile kättesaadavat võistlust, mis on suunitletud kohaliku rattasõidu poplariseerimisele ja külaelu elavdamisele!
Nad on supper lahedad!
Rauno

Kasutaja avatar
kevin
Rattur
Postitusi: 368
Liitunud: 03. 04. 2009. 23:15

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas kevin » 15. 10. 2014. 17:06

Leian, et pole vaja midagi muuta, jätkake samas vaimus nagu siiani. Minu jaoks suur pluss Mk juures on see, et saab reaalselt ka diplomi peale sõitu, kui küsida, mitte, et mine koju ja prindi seal.. :)

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas marguss7 » 15. 10. 2014. 17:32

Mul sõbrast endine rattasportlane kutsus kunagi, ütles et väga vinge üritus, panin ennast kirja ja nüüd kolm aastat käinud, millegipärast meeldivad rohkem paarisaja osalejaga sõidud kui tuhandega. Järgmiselt aastalt ootan umbes samu radu ja plaanin jälle kogu sarja kaasa teha, kui etapp või paar juurde tuleks, siis poleks ka paha ;) Igati positiivne üritus, ärge palju muutke, kui rajad veidi pikemaks lähevad, siis pole probleem, aga raskusaste võiks pigem samaks jääda minu poolest, veidi pikemad ja raskemad etapid ju ka kalendris muude sarjade näol olemas. Loodan, et MMK etapid ei tule samadele kuupäevadele kui EC või MTBEST-i omad, olen nendest umbes 7-8 etappi välja vaadanud ja siis ei saaks nendel osaleda. Tänud korraldamast!

AnneliA
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 02. 05. 2011. 16:14

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas AnneliA » 15. 10. 2014. 19:03

Paralepa etapp tagasi.
Oli vist kunagi 2x20km ring?

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas DeeJott » 15. 10. 2014. 19:12

AnneliA kirjutas:Paralepa etapp tagasi.
Oli vist kunagi 2x20km ring?
+1

Väike meeldetuletus ka, millega tegu oli https://www.youtube.com/watch?v=UfM839HNiMA

kanadamees
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 22. 09. 2014. 19:35

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas kanadamees » 15. 10. 2014. 19:31

Osalesin mõned aastad tagasi. Väga meeldis. Järgmine aasta võtan plaani. Selline karvajalgade jalgade sari võiks ju ka olla. Kui mind osalema kutsuti, siis tutvustati Marimetsa Kappi kui varianti neile, kes ei viitsi EC-l rügada. Jätkake samas vaimus. 40km etapi pikkuseks on igati mõistlik.

Tr11
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 01. 09. 2008. 18:55

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas Tr11 » 15. 10. 2014. 19:45

toomaspoiss kirjutas:Ükskõik mida küsitakse või millest jutt käib- alati hüppab kohe arvuti taha jõuk seltsimehi kelle peamine mantra on : 1) " Tahan pikemat distantsi" 2) "Rohkem singleid ja vähem kruusakaid" 3) "Rohkem tõuse, pori, mülkaid jne".
Väga väsitav pasunakoor. Tea mis koha peale need sellid ka kihutavad, et see kõik mis seni menüüs oli, nii lahjaks jääb?
Minuarust on seni kõik olnud tip-top. Rõhk on olnud siiski laste ja rahvaspordil. Eriti meeldib parukaga Tädi. Jõudu ja mõistliku meelt korraldajatele!
:lol: Niimoodi on lihtsalt kombeks siin foorumis mõista anda, et oled ikka tõeline cool hardcore MTB dude, mitte mingi sakkerist mamiilist maanterattasõitja. Ja need MTB sõitjad, kellele juhtumisi peaks ka "kruusarallid" meeldima, on muidugi hereetikud ja ilmselt maskeeritud maantepehmod, kes tuleks tuleriidale saata.

Mude, isegi selleaasta Haanja100 teemas ajavad mingid sellid teksti, kuidas ikka rada oli liiga kerge ja oleks rada nende teha, oleks muda ja soomättaid 100x rohkem old. Ilmselt on ka Haanja100 "väga kõvade meeste" jaoks lapsemäng, mis siis veel Marimetsa kapist rääkida.

Eiffel
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 22. 08. 2004. 04:09

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas Eiffel » 15. 10. 2014. 21:57

Etappidest meeldisid kõige rohkem Karujärve, Pikajala ja Kullamaa. Ma võtan siis tule enda peale- mulle väga meeldib kruus ja kõik muud kõvad pinnased ning sealjuures on täitsa ok, kui see kõva pinnas läheb järsult üles- või allamäge (Karujärve singlid, Kullamaa mäge 1, 2, 3 või ... korda), aga heinamaade, samblaste mustikametsade osakaalu ärge küll suurendage :D . Etappe pole vaja pikemaks teha, pigem vaheldusrikkamaks.
Rajatähistuse osas oli mõningasi probleeme Karujärvel (kasutage pigem linte), loosiauhindade loosimine on kohati väga venima jäänud kuna paljud on lahkunud, kohati on joogipunktide asukohad olnud vähe mööda (kuskil oli väga lõpu lähedal ning kiiretele lõikudele ei ole neid ka hea paigutada) ning saarte etapid võiks olla laupäeviti (tagasi mandrile saamine lihtsam kui pühapäeva õhtul, kui kõik teised ka tulevad või soovi korral saaks ka "afterpartyle" jääda).
Meeldib väga sõbralik õhkkond, huvitavad võistluspaigad (Vormsi), lihtne ja läbipaistev stardikorraldus, mõistliku hinnaga osalustasud ja üks, läbi hooaja kasutatav, number, tasemel ajavõtusüsteem ning ka muu korraldus on tasemel- BALTIKA 0 (y)
Olen osalenud nüüd kaks täishooaega+ varasematel aastatel üksikutel etappidel ning kavatsen ka edaspidi osaleda.
Suured tänud korraldajatele ja jõudu edaspidiseks!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas erikr » 16. 10. 2014. 22:36

Igati lahe ja mõnus sari, mis on tasapisi kuulsaks saanud. Ise osalesin 2012 Ruila ja Paralepa etapil, 2013 Ruila, Märjamaa, Pikajala, Kullamaa, sel aastal kõik peale Hiiumaa ja Saaremaa.
Pikajalas kipub olema ühes konkreetses piirkonnas mingi UFO maa sees. Eelmisel aastal painutasin ühes pöördes nii, et lõi Foxi vasaku püksi sisu laiali, sel aastal sain värskel miniraiesmikul esikummi lõike. Aga sellegipoolest - minu poolt parima etapi hääl kindlalt Pikajalale.

Mõned esialgsed süstematiseerimata mõtted.
1. Ajavõtt toimub kiipidega. Tehniliselt ei tohiks probleemi olla etapi protoka netti panekuga hiljemalt tund-paar peale viimase lõpetaja finišeerimist. Ei, loomulikult ma kannatan oodata, aga hetkel on selge eristumine Nelsoni ja Championchipi kiirusega võrreldes.
2. Stardigruppidesse jaotamine. Tundub toimuvat mingi umbes neljapäevase regamisseisu pealt. Kes selleks ajaks kirjas, saab grupi vastavalt varasematele saavutustele, kõik teised lendavad peale seda kolmandasse. Ka need, kel varasemast sarjas tulemust pole. Ikka päris valusaid vendi olen kolmandas näinud. Neil endil tänu võistluse aurale suhteliselt ükskõik, aga on kiskunud tiba ohtlikuks teise grupi cruisijatest möödumisel etappidel, kus minnakse kohe peale starti maastikule. Ühed ei saa aru, et no mida ta pressib, aga selle pressija võimekus on reaalselt ka kõige viletsamas kohas imestajaga võrreldes vähemalt kolmekordne. Püüaks ehk siin midagi ette võtta, et kõvad kohe eest stardiksid.
3. Selleaastasel Kirbla etapil oli üks joogipunkt väga ebaõnnestunud kohas ühe lauda juures 90* järsus pöördes väliskurvis kus keerati hobuseteelt mätastele. Jooki sai võtta vaid see, kes raatsis kinni pidada, lisaks grupiga tulles polnud joogipunkt enne pööret nähtav. Ise kasutan joogipunkte vaid H100-l, aga torkas silma, et meie sepikute grupis jäi paaril tüübil kripeldama, et ei saanud jooki kätte.
4. Eeldades, et Eestis saab olema vähemalt 2 sarja 50+ km pikkuste etappidega, võiks jätta MK kraadi võrra lühemaks. Eks ta raske ole teha võrdselt väljakutset omavat sõitu Neemelale ja pika maa viimastele. Ise olen seal keskel-taga veidi üllatunult vaadanud oma pulsijoont - hämmastavalt ühtlane ja sirge võrreldes pikemate sõitudega, kus peale 2 tundi hakkan maha käima. Mulle täiega paneku trenniks väga hea.
5. Ahjaa, kes mind teavad - kruus ei ole minu teema. Iga uus kilomeeter maastikku või metsateed saavad minult plusspunktid.
6. Roosa parukaga tädi on minu jaoks ürituse sümbol ja maskott. Ausalt, lastele selline värk meeldib. Aitab meeles pidada, et tegu pole diehard võistlusega, kus Madis keskendub Austa, Massa ja Kodara saavutuste ümberjutustamisele. Eesti keeles ei oskagi öelda, aga ta loob üritusele sellise rento meininki.
7. Vormsi etapp oli ka meile pereüritus, sai abikaasa ja lapselaps ka ära räägitud. Ratastega laevale jne... Just seitsmeseks saanud kutt andis endast kõik sel ca 900 m ringil, ma pole eluski kedagi nii raskelt hingamas kuulnud. Tiksusin tal kõrval, aga Brunni ei teinud.
8. Jõudu etappide korraldajatele kalendri sobitamisel! Kõik maastikusarjad kaotavad natukene osavõtjaid.
9. Sarja viimane etapp H100-ga samal päeval - loodetavasti selline asi enam ei kordu. Enne sõidan H100 12 tundi kui et eelistaksin sellele alla 2-tunnist sirakat. Aga regionaaploliitiliselt pole vahet - peaasi, et igas Eestimaa nurgas toimub rattavõistlusi ja et mõnelgi neist pole mitte fookuses eliit vaid perekesksus ja liikumisrõõm.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas mikulaine » 17. 10. 2014. 06:29

Mina olen iga aasta kuskil etapi teemas ikka oma I stardigrupi joru ajanud. Kordan uuesti, esimene stardigrupp võiks olla palju palju väiksem kui 50 nägu. Ametlikult võiks põhjendada seda samuti parema ohutusega. On küll lahe kui saad pildi peale esireas starti oodates, aga peale starti oled lihtsalt jalus teistel.

Mihkel

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3614
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas Kuldar » 17. 10. 2014. 21:06

Selle esimese stardigrupiga on ikka nii, et esimeses rüsinas kipuvad n+1 selga ikka järsult ette tekkima. Osad tegelased on sellised süstemaatilised "postid“, kelle jaoks kolinal läbivajumine on vist nauding nagu roosa õhupall, no las siis olla. Ega inimese sisse ei näe, reaalsus on ju see et masterplaan pundis nö. ära istuda, laguneb neil pigem varem kui hiljem.

Minu arusaamise kohaselt tuleks maastikuratta sihtotstarelisel kasutamisel ja maastikurattasõidust rääkides maastiku pakutav rajamaterjal võimalikult palju ära kasutada.
Selles plaanis pakkus tänavune Kullamaa positiivse laksu, korraldaja ja rajameistri julgus natuke Kapist välja tulla on pika pai ära teeninud.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3028
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas tarmo » 19. 10. 2014. 10:26

Kuldar kirjutas: Selles plaanis pakkus tänavune Kullamaa positiivse laksu, korraldaja ja rajameistri julgus natuke Kapist välja tulla on pika pai ära teeninud.
Mis siis toimus Kullamaal?

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 583
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas miilits » 19. 10. 2014. 11:52

Tegin ka mina sellel aastal esimest korda neid rattasõite kaasa, ning igati teretulnud üritus ja rajad marimetsal. Kontimurdvaid kohti polnud ja sellest sai julgust nii mõnigi tuttav, kes uustulijana rajale tuli ja tegi sõidud kõik kaasa. Minu arvamus on, et marimetsa on oma nime teeninud nii nagu ta on ja muuta radasi ja nende pikkust pole vaja. Eriti meeldib see, marimetsas saab terve pere omad sõidud teha harrastaja tasemel. Hetkel on uueks aastaks kindel plaan kalendris marimetsa olemas, teiste sarjade kohta saab veel pead vaevata.
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
snakey
Rattur
Postitusi: 92
Liitunud: 20. 08. 2010. 00:14

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas snakey » 19. 10. 2014. 13:01

miilits kirjutas:Tegin ka mina sellel aastal esimest korda neid rattasõite kaasa, ning igati teretulnud üritus ja rajad marimetsal. Kontimurdvaid kohti polnud ja sellest sai julgust nii mõnigi tuttav, kes uustulijana rajale tuli ja tegi sõidud kõik kaasa. Minu arvamus on, et marimetsa on oma nime teeninud nii nagu ta on ja muuta radasi ja nende pikkust pole vaja. Eriti meeldib see, marimetsas saab terve pere omad sõidud teha harrastaja tasemel. Hetkel on uueks aastaks kindel plaan kalendris marimetsa olemas, teiste sarjade kohta saab veel pead vaevata.
Like!

Minu isiklik lemmik on ikka pikalaja, mida vähem seda kruusa peab nühkima seda parem, Tahaks uuel aastal näha rohkem tehnilisi lõike, aga sel juhul peaks need olema piisavalt laiad, et oleks võimalik mööduda aeglasematest, muidu peab sabas passima ja pole mingit sõidu fiilingut.(samas need kodanikud on jälle kruusal kiiremad).
Võin sõitjate kohta, kes selles sarjas sõidavad ainult kiidusõnu öelda, pole rajal kuulnud mingit sõimu kellegi teise suunas, mida ei saa öelda EC sarja kohta.
Tööstusautomaatika lahendused www.minitec.de

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3614
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas Kuldar » 21. 10. 2014. 15:09

tarmo kirjutas:
Kuldar kirjutas: Selles plaanis pakkus tänavune Kullamaa positiivse laksu, korraldaja ja rajameistri julgus natuke Kapist välja tulla on pika pai ära teeninud.
Mis siis toimus Kullamaal?
mistand tühi toimus,
aga üks uus hea pehme metsalõik oli sees, milliseid mulle meeldib raiuda nö. omas mahlas. Mina ja sammal, naturaalselt. Seal sain kimavillemitele jälle rõõmsasti saba peale, seis oli vahepeal enam kui lootusetu.
Praktika näitab, et järgmisel aastal on seal juba noor straada, ole mees ja hoia peal.
Gravity is a Bitch

TaivoT
Rattur
Postitusi: 29
Liitunud: 27. 05. 2013. 17:46

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas TaivoT » 22. 10. 2014. 21:58

Tundub, et MK uue 2015 hooaja etappide kuupäevad paigas.

Kodulehe:

http://paralepa.ee/

"mummude" alt võib juba leida:

23.mai - Ruila
14.juuni - Märjamaa
28.juuni- Pikajala(Palivere)
1.aug - Vormsi
15.aug - Hiiumaa
30.aug - Matsalu
12.sept - Kullamaa
3.okt - Karujärve(Saaremaa)

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas DeeJott » 23. 10. 2014. 07:36

Juuli täitsa vaba, kas sinna ei annaks mingit etappi veel juurde organiseerida (vihje: Paralepa, Piirsalu :wink: )?

Kasutaja avatar
TStyle
Rattur
Postitusi: 48
Liitunud: 25. 05. 2013. 08:37

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas TStyle » 25. 10. 2014. 00:14

Olen ka mina see ,kes oma teadlikust elus esimest korda rattamaratoni sarjast osa võtsin.MTB juurde jõudmine on minu puhul pikem jutt aga kuna mul on üks hea SÕBER, kes tegeles rattaspordiga, siis võib kõik tema süüks pidada.
Ühesõnaga kõik see mis te seni olete teinud on õige.Vastasel juhul poleks teil sellist osavõtjate arvu ega populaarsust.
Jah me kõik tahame ja üritame kõrgemale ja edevamale kohale pääseda aga see pole teie eesmärk.Mina näen Teid seal rahva seas kus igaüks võib tulla ja sõita ka siis kui sul pole eliit ratast või kogemusi.Polnud ka neid minul ega ka mu 7a.tütrel aga oma adrenaliini saime ikka kätte. Kasvulava peab ka olema.Ja uskumatu kuidas te suudate oma osalustasu nii all hoida kui teie nn.konkurendid ei suuda isegi teiega võrreldes seda 50% ulatuses teha.Siit suured Respektid Teile ja Sponsoritele.

Alati teiega Tanel ja Carolin
Tervitustega
Tanel

Altzu
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 09. 04. 2013. 17:02

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas Altzu » 26. 10. 2014. 16:40

Läbisin sellel hooajal kõik peale Karujärve. Sõidud võiks olla max 40 km aga min kruusa ja asfalti. Rohkem raskeid juurikaid, singleid, rabasid ja !!!! märgi laskumisi.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas Mati » 26. 10. 2014. 17:09

Peale pikemat pausi (üleüldse tõsisemalt MTB'st) tegin see aasta kaasa Pikajala etapi, kuivõrd see parajalt tehniline. Ma ei pidanud pettuma, kõik klappis - piisava pikkusega rada (ei lühike, ega pikk), mõnusalt nikerdamist singlitel ja üles-alla ringi lõpus ning ladus üldine korraldus. Lisaks sõitis poeg lühikest maad ja jäi ellu, positiivse emotsiooniga. Ma teda põhimõtteliselt ei tahtnud ehmatada mõne kruusalittimisega, vaid pigem just millegi arendavaga.

Korraldajatele jaksu ja tahtmist edaspidiseks, ärge laske mainstreamil end pimestada :!:

Järgmine aasta ilmselt saab Kapp'i rohkem linnukesi kirja. Kahju, et laadal selle ülisoodsa sarja regamise maha magasin.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Killer Bee
Rattur
Postitusi: 84
Liitunud: 19. 08. 2010. 20:28

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas Killer Bee » 26. 10. 2014. 19:49

Mati kirjutas: Järgmine aasta ilmselt saab Kapp'i rohkem linnukesi kirja. Kahju, et laadal selle ülisoodsa sarja regamise maha magasin.
NB! 31.oktoobrini saab sarjale registreeruda Rattalaada hinnaga (40€)
http://paralepa.ee/registreeri

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: 2014 kokkuvõte ja plaanid 2015

Postitus Postitas marguss7 » 26. 10. 2014. 20:54

Killer Bee kirjutas:
Mati kirjutas: Järgmine aasta ilmselt saab Kapp'i rohkem linnukesi kirja. Kahju, et laadal selle ülisoodsa sarja regamise maha magasin.
NB! 31.oktoobrini saab sarjale registreeruda Rattalaada hinnaga (40€)
http://paralepa.ee/registreeri
No ega ta pärast ka tegelikult eriti kallimaks ei lähe (kogusarjal 50 eurot pikal ja 45 eurot lühikesel nii eeleregistreerimisel kui kohapeal) http://paralepa.ee/juhend Kuni 13.05 registreerunud saavad ka nimelised numbrid. Etappe on tegelikult seinast seina, nii rohkem kruusakaid kui rohkem tehnilisemaid, kõigile midagi...

Vasta

Mine “Marimetsa kapp 2014”