Jõulumäe rattamaraton

MarkoAa222
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 08. 05. 2013. 09:12

Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas MarkoAa222 » 04. 09. 2014. 20:36

Meenutuseks enne starti eelmise aasta sõit :)
https://www.youtube.com/watch?v=0O-n6UC ... LK0i86y43w

Kasutaja avatar
Kummitus
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 05. 05. 2011. 13:48

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas Kummitus » 05. 09. 2014. 08:55

Sellist stiili võib homme näha päris palju!
https://www.facebook.com/video.php?v=2256729931345

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 678
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas dh » 05. 09. 2014. 10:31

Kummitus kirjutas:Sellist stiili võib homme näha päris palju!
https://www.facebook.com/video.php?v=2256729931345
Kas Jõulumäele on tekkinud mingid kiired/tehnilised laskumised?

pg002a
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 21. 05. 2012. 08:35

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas pg002a » 05. 09. 2014. 10:50

dh kirjutas:
Kummitus kirjutas:Sellist stiili võib homme näha päris palju!
https://www.facebook.com/video.php?v=2256729931345
Kas Jõulumäele on tekkinud mingid kiired/tehnilised laskumised?
Ei mäleta ka et oleks seal sellist tehnilist laskumist. Üks on mis on liivane järsk laskumine rappa aga seal hea pehme kukkuda ka ;)

Kasutaja avatar
madist
Rattur
Postitusi: 107
Liitunud: 09. 05. 2014. 07:51

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas madist » 05. 09. 2014. 10:55

Lõpu poole on väheke tehnilisem aga ei midagi väga hullu :)
Northern Media www.nrtmedia.ee E-lahendused, Tarkvaraarendus

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas Nongrata » 05. 09. 2014. 12:14

dh kirjutas:
Kummitus kirjutas:Sellist stiili võib homme näha päris palju!
https://www.facebook.com/video.php?v=2256729931345
Kas Jõulumäele on tekkinud mingid kiired/tehnilised laskumised?
Põhiformaat on seal gaas põhja- pidur- pööre- gaas põhja- pidur- pööre jne. kui veab, saad lõpupoole koos hobustega kuuma anda.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas kapuuts » 06. 09. 2014. 17:19

Hobustega kuuma panna ei saanud aga muidu langes rada suht eelkirjeldatuga kokku ehk siis tegemist oli minu silmis raskeima rajaga, kus väga jalga sirgeks lasta ei saanud. Õnneks jõud raja teisel poolel väga ei raugenud ja koht tuli hooaja kolmas. Kui liivas pole harjunud sõitma, siis pole see algul kõige kergem, kõvakahvliga juurikased laskumised ei teinud ka asja lihtsamaks. Peale finiši joont oli ikka tugev kergendus, et see asi ükskord läbi sai . Pluss poolepealt oli ilm super...isegi oleks võinud jahedam olla. Juurikad, kännud olid korralikult punasega ära märgitud - miinuseks kohe siia kõrvale TP-de märgistusi polnud üldse (1km TP-ni, 500m TP-ni), tänu millele kaotasin omajagu kohti, mitte et see kokkuvõttes suurt muutnud oleks aga ikka jaa supp oli ka hää...

6.2. Kõikidel EC 2014 etappidel tulemuse kirja saanud rattureid autasustatakse hooaja viimasel etapil sarja sümboolikat kandva meenega.
Lõpus registratuuris vaadati imestunud näoga sellele jutule. Esmakordselt kõik etapid kaasa teinud võiks ju...

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 678
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas dh » 06. 09. 2014. 20:11

Rajamuudatused tundusid head - ei olnud niisuuri ummikuid varasematest aastatest tuntud kohtades ja lõpp ei olnud ka igav kihutamine nagu kartsin.
Sõit ise läks väga hästi - parim koht mis seni EC-lt olen saanud, sõltumata sellest et viimased 2-3km tuli sõita krampidest valusate jalgadega ja tehti ohtralt möödumisi.
Ilm, toitlustus ja kõik muu oli tip-top.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas Rivo » 06. 09. 2014. 20:48

kapuuts kirjutas:6.2. Kõikidel EC 2014 etappidel tulemuse kirja saanud rattureid autasustatakse hooaja viimasel etapil sarja sümboolikat kandva meenega.
Lõpus registratuuris vaadati imestunud näoga sellele jutule. Esmakordselt kõik etapid kaasa teinud võiks ju...
Võtan sarja peakorraldaja nimel siinkohal veidi sõna...
Kõik 8 etapi läbijad - teid ei ole unustatud ! Hiljemalt rattalaadaks on kõigile Teile teada, millise meenega kõiki 500km. läbimise eest tunnustakse. Kas saab see olema esemeline auhind, või hoopis midagi muud, veel ahvatlemat ? Jätame hetkel veel saladuskatte loori kergitamata 8) Kindel on see, et Estonian Cup sarj korraldajad ei ole unustnud vaprmaid :!:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas fronius » 06. 09. 2014. 21:12

Kas Poolmaratonil ka on midagi oodata kes kõigist 8 st osa võtsid :)

juuser78
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 19. 08. 2013. 21:04

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas juuser78 » 06. 09. 2014. 21:30

Oskab keegi öelda kas ka poolmaratonil oli see tõus sees kus täismaratoni juhtgrupp jalastus?

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas mikulaine » 06. 09. 2014. 21:32

juuser78 kirjutas:Oskab keegi öelda kas ka poolmaratonil oli see tõus sees kus täismaratoni juhtgrupp jalastus?
Ei.

Margo25
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 08. 09. 2008. 13:56

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas Margo25 » 07. 09. 2014. 08:18

Algus tundus hea, rada sobilik, tempot justkui oli, jõudu ka, aga kahjuks tuli esimest korda elus sõit katkestada 14. km toimunud kokkupõrke tõttu, mille tagajärjel võttis esiratas väga ovaalse kuju.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3620
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas Kuldar » 07. 09. 2014. 09:13

Rivo kirjutas:
kapuuts kirjutas:6.2. Kõikidel EC 2014 etappidel tulemuse kirja saanud rattureid autasustatakse hooaja viimasel etapil sarja sümboolikat kandva meenega.
Lõpus registratuuris vaadati imestunud näoga sellele jutule. Esmakordselt kõik etapid kaasa teinud võiks ju...
Võtan sarja peakorraldaja nimel siinkohal veidi sõna...
Kõik 8 etapi läbijad - teid ei ole unustatud ! Hiljemalt rattalaadaks on kõigile Teile teada, millise meenega kõiki 500km. läbimise eest tunnustakse. Kas saab see olema esemeline auhind, või hoopis midagi muud, veel ahvatlemat ? Jätame hetkel veel saladuskatte loori kergitamata 8) Kindel on see, et Estonian Cup sarj korraldajad ei ole unustnud vaprmaid :!:
Rivo, kõik tore. Aga täpselt sinnamaani tore, et juhend on täitmiseks. Nagu osalejale, nii ka korraldajale s.t. osapooled on milleski kokku leppinud.
Lihtsalt taolisel peavoolu üritusel ongi terve plejaad tarmukaid rattureid kelle eesmärgiks on kõik etapid läbida ja just nemad on natuke nagu tillika saanud. Tõsi, kuniks pole välja kuulutatud teisiti.
Pole ju raske estoniancupi kodukal ära märkida, et nännisaajatel tuleb kannatust varuda ja lonks suhkruvett võtta.

Mul isiklikult pole midagi saada;) Oleme sõbrad edasi.
Gravity is a Bitch

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas Genry » 07. 09. 2014. 09:41

Peale Viljandit pole haiguste ja muude vigastuste tõttu ühtki EstCup starti saanud teha. Nüüd, et uueks hooajaks numbrit enamvähem säilitada sai üritus ette võetud, kuid kui lõpuni näitas 30km, siis vasardas küll peas, et "you`re too old for this.."
Mäletan, et Jõulumäe oli varasemalt meelisradasid kuid nüüd oli midagi kas totaalselt üle võlli keeratud või on põhjus, et pole MTB-ga üle 200km sõitnud sel aastal. Kõige suurem pettumus olid viimased 3-4km, ei saanud aru miks see paun hea oli. Selleks ajaks oli sõiduaeg juba piisavalt pikk, et võinuks raja finisisse suunata. Jah, ma liikusin lõpus nagu tigu vastu tuult ja sain ka sellest ise aru, ent ratturid ees ja taga liikusid samas tempos, eeldan, et ma polnud siis ainus ikalduja.
Raja teine pool oli justkui täismahus MTB krossi rada.
Kõik eelnev ei lähe siis korralduse nurinasse, vaid enda saiavormi süüdistamise aadressile. Mis korraldusele ette heita, on nooled, mis asusid raja kõige parema trajekoori peal ja neid oli seega ka maha sõidetud ja vähene KM märgistus. samuti ei antud teada saabuvatest joogipunktidest, mis sellise ilmaga oli oodatud kui issanda õnnistus. Siis viimane joogipunkt tuli äkki kuskil mäe otsas ja kui topsi kätte haarasid, siis pidid juba lahtises liivas laskuma, wtf..?
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas kuga » 07. 09. 2014. 12:02

Nurisemiseks küll põhjust pole, kuna isegi olin jooginälgas nagu kuivale visatud kala, piirdus see siiski enda oskamatusele väriseval rajal üheaegselt pudelit ja lenksu hoida, endal silm ruudus, et õieti isegi rada ei suutnud jälgida. Mis puudutab raja profiili, siis ilmselt ollakse harjunud siledate maadega, kus rada laseb sõitjal päris palju eksida, mida aga sellel korral ei pakutud. Tähelepanu tõusudel ja laskumistel pidi olema lihtsalt kuubis, et mitte sõidu viga teha, et järgmisel hetkel ennast mitte võpsikus leida. Mis puudutab seda viimast kolme kilomdetrit, siis poleks sellele keegi tähelepanu pööranud, kui see poleks enne stardi finiši ala lähedusest läbi pööranud, kuid see andis vaatajatele ja kaasaelajatele hea ülevaate, ning võimaluse ka natuke rohkem võistlusest elamust saada.
Mis puudutab aga minu sõitu, siis oli ikka kaunis kooma olekus, kuid see ikka sõltub valitud tempost, mis oli sellel sõidul kaunis oluline. Kuna jooksen kaunis pikalt käima, siis juba kümnendal kilomeetril painutati minust nii paremalt, kui vasakult, kuid kui pumba taas tööle sain, siis peale 40-ndat tulid need samad vennad juba selg ees vastu, ning enamgi veel. Kiire algus maksis ilmselt sellel rajal kätte, kuna viimasest vaheaja punktist parandasin üle 50 koha julgelt oma lõpptulemust.
Midagi kerget polnud, kuid nuridemiseks ma ei näe põhjust! Tänud igatahes baleriini oskuste õpetamiste eest korraldatele!!!
Rauno

jaanusj
Rattur
Postitusi: 97
Liitunud: 27. 05. 2004. 14:12

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas jaanusj » 07. 09. 2014. 12:06

Jõulmäe raja eripäraks (ja võluks) on kaks väga eripärast raja osa. Nagu mootorratastel on supermoto, kus osa rada on asfaldil ja osa krossirajal. Viimase 20 km "juurikakross" on tõsine katsumus nii sõitjale kui ka rattale. Vaatamata amordile on randmed ikka lõpuks päris läbi. Taas tuleb tõdeda, kui kõva relv on psüühika. Vaatamate sellele, et teadsin viimase 3 km lisaringist, oli staadionilt eemaldumisega ikka väga raske leppida. Aga eks seda suurem oli rahulolu lõpuks finišijoont ületades.
Tänud korraldajatele (nii Jõulumäe RM kui ka terve sarja), palju õnne parimatele (eriti Caspar Austale 5. üldvõidu puhul).
Tuhanded ootavad nüüd 21. septembrit ja pool tuhat 4. oktoobrit!

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas veloson » 07. 09. 2014. 12:14

Genry kirjutas:Mäletan, et Jõulumäe oli varasemalt meelisradasid kuid nüüd oli midagi kas totaalselt üle võlli keeratud või on põhjus, et pole MTB-ga üle 200km sõitnud sel aastal. Kõige suurem pettumus olid viimased 3-4km, ei saanud aru miks see paun hea oli. Selleks ajaks oli sõiduaeg juba piisavalt pikk, et võinuks raja finisisse suunata.
Konstruktiivset kriitikat tasub foorumis jagada, aga nüüd on meil küll kõigil küsimus, et milleks.. proovid MTBga veel tuhat kilomeetrit veel otsa koguda, lähed sõidad uuesti raja sügisel läbi ja naased kontrollandmetega?

Janno ASK
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 25. 05. 2012. 16:44

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas Janno ASK » 07. 09. 2014. 12:33

Rada oli Jõulumäele kohane, ei mingit puhkamist.. vaid ainult talda. Aga endiselt teeb meele kurvaks need maha visatud geelipakendid ja muud pakendid. Minu ees sõitev võistleja, nr ei avalda aga sõitis uues Amps vormis.. no oli vast tüüp. Haaras paremast taskust, manustas ja siis suure kaarega vasakule metsa.

Jõuad poest kotti panna ja metsa tuua, jõuad ka oma järel prügi metsast välja tuua. (RMK)

Hoia mets puhas!

martr
Rattur
Postitusi: 195
Liitunud: 31. 10. 2013. 17:01

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas martr » 07. 09. 2014. 13:54

Sõitsin poolmaratoni ja mulle sõit hullult meeldis. Minu arvates esimene sõit, kus ei lõviosa ei olnud kruusaralli ja pidevalt pidi hoidma tähelepanu erksana, muidu võis see karmilt kätte maksta.
Hea palve kaasvõistlejatele: pärast hüppest maandumist pidureid põhja lüüa ei ole hea mõte. Raja lõpus oli 2 järjestikust kickerit, kust minu ees sõitnu hüppas, hüppasin ka mina, kui õhus olles märkasin, et minu ees olnud võistleja seisab. Siiani imestan, et kuidas ma talle täie raginaga selga ei lennanud.

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas Genry » 07. 09. 2014. 15:28

Konstruktiivset kriitikat tasub foorumis jagada, aga nüüd on meil küll kõigil küsimus, et milleks.. proovid MTBga veel tuhat kilomeetrit veel otsa koguda, lähed sõidad uuesti raja sügisel läbi ja naased kontrollandmetega?
Kust see arvamus tuleb, et MTB kilometraas on mingi näitaja? Enamik rattureid keda ma tean, pühib MTB-lt tolmu ennem võistlust. Aga et viimase jõulumäe võistluse (2012) ja praeguse ajaline vahe oli enam kui 30minutit, tekitab hämmingut. Midagi, mis võiks rajalegendis ehk olla. Jooned kaardil ei ütle tõepoolest mitte essugi.
Loodetavasti pole velsson ise see moraalijünger, kes staadioni lähedusest olevale paunale minnes kõiki pimedasse kohta saatis. Esi 150-nest abikaasa sõnul iga kolmas sülitas räigeid roppsõnu välja; lisades et kui rõve ja kui absurdne rada. Sama meeleolu jätkus finisis.
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas Oliver » 07. 09. 2014. 15:45

Genry kirjutas:Esi 150-nest abikaasa sõnul iga kolmas sülitas räigeid roppsõnu välja; lisades et kui rõve ja kui absurdne rada. Sama meeleolu jätkus finisis.
Huvitav - ma suhtlesin vähemalt 15 esi 200 sõitjaga ja kõigile meeldis. Mõni küll arvas, et selle raja jaoks oleks pidanud rohkem trenni tegema, kuid sõidu ja rajaga olid rahul. Mulle ka meeldis.

fo1l
Rattur
Postitusi: 277
Liitunud: 23. 02. 2011. 14:25

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas fo1l » 07. 09. 2014. 15:58

Aga kui oleks kerge kruusa ralli olnud, oleks jälle vingunud :D

kaspar19
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 07. 05. 2014. 15:46

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas kaspar19 » 07. 09. 2014. 16:40

Nüüd olen ma 100% kindel, et see on minu lemmik rada EC-s. Raja tegi meeldivakas see, et ei olnud pikkasid sirgeid vaid, oli kogu aeg tegevust, ka parim koht sellel aastal tuli siin etappil .Ainus miinus minupuhul oli see, et selg jäi valusaks. :) (y)
oot kas sa oled see näosaate Juss vää??

"Et õppida sõitma, tuleb kõigepealt õppida kukkuma." :)

haaarold
Rattur
Postitusi: 92
Liitunud: 22. 01. 2013. 09:12

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas haaarold » 07. 09. 2014. 16:52

Super! See rada on põhjus, miks ma mtb-d sõidan ja armastan! Tehniline, singlid, muda, juurikad, hüpped, augud, liiv jne. Seekord sõltus tulemus ka oskustest, mitte ainult jõust ja staminast. Kõik need ühissõidud ja metsatrennid andsid eile elava tõestuse, et harjutamisest on kasu ka - startisin ca 700 ja lõpetasin ca 330. Jõudu oli veel lõpuski aga rada sai otsa.
Palju oligi näha vist pigem mnt mehi, keda oli sirgetel raske püüda aga tõusudel ja mudas võeti king pedaalist välja ja kaotati kohti. Õige trajektoori valikuga olid minu arvates enamus kohti, nagu liivased ja mudased augud ning mäed, maha tulemata läbitavad aga sellevõrra olen ma jälle see mees, kes maanteel hakkama ei saa ja nendel sõitudel tulesid kustutama jään. Kellele ema, kellele tütar aga peaasi, et jalgrattal.

Tänan ja mu meelest parim ec etapp, kuigi ka üks tuttav iseloomustas rada, et "okse ja põrgu". Küll ta täna teed juues ja meenutades ümber mõtleb :)

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas Viljar V » 07. 09. 2014. 17:58

Minule oli esimene pikk maraton, rada oli üpris mõnus ja sõit läks üsna hästi.
Peakohtuniku otsuse läbi õnnestus startida 301-400 koridorist, aega kulus 2:48:07 ja kohaks jäi 128.

Minu jaoks oli vägagi üllatav, et vahemikus 130 ->300 oli üsna palju sõitjaid kes maastikusõidus vist väga pädevad ei ole.
Nii pea kui saabus kurv, läks hoog olematuks, singlite peal käis üsna suur mämmerdamine, ebareaalsed kukkumised, suutmatus liivalaskumisi sõita jne.
Ma ei oskagi kohe kommeteerida, kas on need kruusarallid oma jälje jätnud või pühitaksegi tõesti tolm oma MTB-lt maha ainult võistluseks.
Äkki oleks aeg oma treeningplaanid üle vaadata ja lisaks võistlustele muul ajal kah metsa minna, ning pisut tehnilistemal lõikudel harjutada.
Pealinna ümbruses toimub ju üsna palju ühistrenne, näiteks Hr. Viira ühiseid veeremisi toimuvad pea iga nädal, ühesõnaga rahvas metsa singleid nautima :wink:

Loodetavasti keegi ei solvu ja ei tunne ennast väga puudutatuna, aga see on minu kui algaja (teine hooaeg) arvamus rajal nähtust.

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas kuga » 07. 09. 2014. 18:28

Väga hea Vilts (y)
Toetan sammuti rajameidtrit kahel käel selle mitmekesisuse eest! Sul on täiesti õigus selles osas, et raja esimesel poolel oli tehniliselt kergem, ning vajutajaid sirgetel ikka üksjagu, kuid kurvide trajektoride valikud on alla igasugust arvestust, ning see väsitab oma kiirendustega mind päris laibaks. Raja edenedes muutus see aga vaikselt aina tehnilisemaks ja hakkas rolli mängima just MTB valitsemise oskus koos õigete käikude valimisega. Egas tagapool parem polnud. Kui startisin oma vähese osaluse pärast grupis 600+, siis ikaldumisi lihtsates kohtades oli üksjagu. Sai ühel korral ka ise kraavi servas risu pandud, kuna põhjendamatult eeskannatajad peaagu seisma jäid. Küll aga raja teises pooles oli õnneks ruumi nii palju ridade hõrenemisel, et eessõitvatest möödumine polnud mingi probleem. Nii tugev ma küll pole, et 300 sisse sealt sõita sellelt stardikohalt, kuna stardin pikalt, kuid lõpuprotokolli 374 koht tegi sellel korral head meelt. Alguse ikaldumised teiste seljataga lasi küll puhata, kuid muutis võimalused ka ettepoole jõuda vist ka võimatuks minu jaoks. Lõpp oli küll valus, kuid seda nauditavam oli finšijoon... :D
Rauno

Kasutaja avatar
allan222
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 03. 07. 2013. 16:26

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas allan222 » 07. 09. 2014. 18:54

Soe käepigistus ka minu poolt raja meistritele. Läksin ome esimest hooaega ja kaheksandad etappi läbima mõttega, et saaks lõpuni ja kuuluks ka 500- ste klubisse. Rada oli kiire ja lõbus. Kuna olin trenni mõttes aasta algul paar korda rada läbinud siis teadsin mida oodata, erinevalt teistest 7 st etapist. Tehika toimis, kumm haakus ja kohaks tuli 131(parim). Esimene suurem liivaväli kuskil 6 km peal pani küll mõtlema, et kas kaasvõistlejad metsas ikka sõidavad. Selleasemel, et raja ääres puntras passida oleks hooga vabalt läbi vedanud ja seda ka tegin. Ainuüksi selle koha juures sai julgelt 20 kohta parandatud. Eks neid trikitamisi kurvides sai veel nähtud aga igaüks sõidab kuidas oskab ja jaksab.
Ühes asjas olen kindel, et järgmine aasta Elvas kindlasti ei osale kuna see rada ei vääri mu ratta tolmuseks tegemist.

Kas viimased 3 km olid ikka 3 :) No ei saanud otsa see rajalõik.

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas Nominative » 07. 09. 2014. 19:05

vilts100 kirjutas: Minu jaoks oli vägagi üllatav, et vahemikus 130 ->300 oli üsna palju sõitjaid kes maastikusõidus vist väga pädevad ei ole.
Nii pea kui saabus kurv, läks hoog olematuks, singlite peal käis üsna suur mämmerdamine, ebareaalsed kukkumised, suutmatus liivalaskumisi sõita jne.
Noh, see on ju hea uudis, vilts! Kui ma järgmine aasta 300 sisse jõuan, siis tean arvestada, et kohti on lihtsam võita. Põhimõtteliselt võib öelda, et tihe konkurents käib esisajas ja tagasajas :D
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas raikzz » 07. 09. 2014. 19:09

Pole veel ühelgi samsung cupil osalenud kuna jutud olnud,et igav kruusakad jne , loen siit,et mõni kurdab,et jube tehniline.. , oli siis tõesti tehniline ning vähe huvitavam ??

Mingi sari võiks veel juurde lisanduda kolmapäevakute kõrvale , kus vähe tehnilisemad rajad , arvan,et suvel leiaks neid osalisi küll joone taha
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas mikulaine » 07. 09. 2014. 19:14

kaspar19 kirjutas:...Ainus miinus minupuhul oli see, et selg jäi valusaks. :) (y)
Sellist seljavalu ma pole kunagi veel üheltki rattavõistluselt saanud. Sõiduajal peksis õnneks adrenaliin üle, aga peale finišit oli tükk tegemist, et ratta selga tagasi saada.

Lisaks, tehniliselt "kobasid" leidub alates TOP10 sektorist kuni päris viimasteni välja. Spetsialiseerumine on inimese enda valik.

Kasutaja avatar
madist
Rattur
Postitusi: 107
Liitunud: 09. 05. 2014. 07:51

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas madist » 07. 09. 2014. 19:45

Rada oli igati viis ja elamusi pakkuv. Kuigi minule viimased 5km olid väga rasked :)
Northern Media www.nrtmedia.ee E-lahendused, Tarkvaraarendus

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas andre170 » 07. 09. 2014. 20:14

Jõulumäe rada on alati olnud lahe. Liiv, juurikad, ameerika mäed ja rollerirada. Olematult kruusa ja heinamaad. Samblamaastikku oli juurde lisatud ja lõpu 3 lisakilomeetrit olid täpselt sama ebameeldivad kui meeldivad. Korraga väga rasked ja moraali murdvad, aga samas sai seal veel mitmeid kohti parandatud, sest teised olid veel rohkem väsinud, ning moraali kallale jõudmine ongi maratoni mõte. Raske ja väga huvitav rada treenitud ratturile, kes oskab oma jõudu jagada ja ära kasutada. Pärast TP3 sai oma kohta parandatud 30 võrra! Korraldus väga hea! Eksida oli suht võimatu, troppe polnud, sõita sai kogu rada v.a kaks jooksukat, järjekordi ei olnud ei pesemisel ega söömisel.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas kapuuts » 07. 09. 2014. 20:15

allan222 kirjutas: Ühes asjas olen kindel, et järgmine aasta Elvas kindlasti ei osale kuna see rada ei vääri mu ratta tolmuseks tegemist.
.
Eks aeg näitab täpsemalt kus ja mis aga minuteada pidi järgmisel hooajal täiesti uus Elva rada tulema, niiet Elvat ma veel nii kergekäeliselt kõrvale ei viskaks

Ai:Ra
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 15. 06. 2005. 09:34

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas Ai:Ra » 07. 09. 2014. 20:50

Lisaks, tehniliselt "kobasid" leidub alates TOP10 sektorist kuni päris viimasteni välja. Spetsialiseerumine on inimese enda valik.[/quote]
Arvan sama!

Aga viimased 3km olid ju esimese poole ärajäänud lõigud ja natuke teine algus, mis minu arust oli päris hea:)
Ning rajameistrile tuleks pai teha :)

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas kuga » 07. 09. 2014. 20:59

kapuuts kirjutas:
allan222 kirjutas: Ühes asjas olen kindel, et järgmine aasta Elvas kindlasti ei osale kuna see rada ei vääri mu ratta tolmuseks tegemist.
.
Eks aeg näitab täpsemalt kus ja mis aga minuteada pidi järgmisel hooajal täiesti uus Elva rada tulema, niiet Elvat ma veel nii kergekäeliselt kõrvale ei viskaks
Samaaegselt oleks see vastand Jõulumäele, siis oleks igaühele midagi mille üle rõõmustada, ning teisele osapoolele kiruda... :D Looduses peab tasakaal olema, muidu surrakse lihtsalt välja!!!
Nautige seda, mis teile pakutakse heas ja halvas! Loomulikult Teie kaasabil seda ka korraldatakse!
ise sõitsin küll oma esimesed 3etappi EC sarjas erinevatel radadel oma algtasemega, ning tundub, et kogu komplekt pakub kõigile midagi!
Päikest põue ja krambid jalga, ning suundume peale seda laulupeole, ning valitud 500 ravilasse :D
Rauno

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 07. 09. 2014. 21:02

*Esimese ringi sõitsin liiga lahjalt
*Silmad pidi kogu aeg lahti hoidma
*Liiv oli algul võõras element, aga sellega harjus
*videos tundub, et pole ei liiva ega puujuurikaid
*see on juba tavaline, et ma külje maha panen(42.35)
video sõidust
https://www.youtube.com/watch?v=R_vID6W9-qU
42.35 panen külje maha
1.05.10 liivane laskumine
1.09.20 tõus kus keegi üles ei sõitnud
1.11.05 laskumine
siin video maratonist
https://www.youtube.com/watch?v=q5_Gvycaowk
siin video poolmaratonist
https://www.youtube.com/watch?v=41PnSobXNP0

P.S.Mis mulle üldse ei meeldi, on see, et osa vendi saab peakohtuniku käest loa startida eest poolt. Kui sa esi-20-se ei sõida, siis ole teiste vastu aus ja stardi sealt, kus on sinu koht. Ma ise ka alustasin see aasta kohalt 600 algul ja läks aega 3 sõitu(erinevad probleemida enesetunde ja rattaga), et normaalne stardikoht välja võidelda ja samas kuuled-näead, et mõnel mehel no problem.
*Jõulumäel on väga tähtis, et kui esimese puu vahelt läbi pääsed võimalikult ees, siis on suurem töö tehtud
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

juks24
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 18. 08. 2014. 11:36

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas juks24 » 07. 09. 2014. 21:07

fronius kirjutas:Kas Poolmaratonil ka on midagi oodata kes kõigist 8 st osa võtsid :)
ootaks ja sellele ka vastust

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas Mpower » 07. 09. 2014. 21:11

Sooviksin kompenseerida ühele abivalmile kaasvõistlejale vahuballooni, mille sain u. 15 km enne lõppu. Kahjuks polnud kasu ja tuli tühja rehviga lõpuni veereda.

Sportland Bottecchia Team. Nr. 68

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas kapuuts » 08. 09. 2014. 06:20

juks24 kirjutas:
fronius kirjutas:Kas Poolmaratonil ka on midagi oodata kes kõigist 8 st osa võtsid :)
ootaks ja sellele ka vastust
http://estoniancup.ee/2013/juhend/poolmaraton/

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas Viljar V » 08. 09. 2014. 07:37

Täpsemalt punkt 7.1
7.2. Kõikidel EC 2014 etappidel tulemus ... a meenega.
kapuuts kirjutas:
juks24 kirjutas:
fronius kirjutas:Kas Poolmaratonil ka on midagi oodata kes kõigist 8 st osa võtsid :)
ootaks ja sellele ka vastust
http://estoniancup.ee/2013/juhend/poolmaraton/

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas piffik » 08. 09. 2014. 07:52

Lühidalt - maratonisarja lemmikrada, ilus ilm ja elu parim koht - mis sa hing ühelt võistluselt veel tahad.

Pikemalt - esimene osa tundus varasemaga võrreldes pisut "sirgjoonelisem" ja igavam, pidi selle osa lihtsalt ära kannatama. Positiivsena muidugi troppe ja seisakuid ei olnud ehk pigem olgu nii. Teine osa on siis üks kõige lemmikumaid üldse. Liivaga tuleb hakkama saada (kõigil see nii libedalt ei lähe), tuleb rada jälgida ning üldse tuleb natuke kaugemale vaadata ehk juba laskumisel tuleb mõelda, et kuidas kohe järgnevast tõusust kiiremini üles saada. Ronimistõusule jõudes oli üllatus, et seal oli ainult mõned tõusu võtmas, varasematel aastatel on mägi ikka suht tihedalt täis olnud. Üldse venisid vahed suuremaks kui tavaliselt, enamasti tilguti ükshaaval finišisse. Lõpu lisapaun esialgu võttis vanduma - jalgadel olid juba krambihoiatused, tagarehv tühjenes tasapisi, lisatiir ei tundunud eriti hea idee. Aga ju teistel oli veel raskem, õnnestus veel mitu kohta parandada ehk lõpp hea, kõik hea. Siiski loogiline see paun seal lõpus ei tundu, pigem oleks võinud selle lõigu poole sõidu peale panna esimeselt ringilt tulles, aga ju läheks asjad seal siis sõlme ja poolmaraton tahab ka rajale minna.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas Rivo » 08. 09. 2014. 07:56

....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas fronius » 08. 09. 2014. 10:04

Lahe sõit oli ja hea koht ka :)

martin80
Rattur
Postitusi: 235
Liitunud: 29. 01. 2011. 18:01

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas martin80 » 08. 09. 2014. 10:33

super rada!
ainult ei saa aru kudas seal EC neid nr. jagatakse. selle poliitika võiks ikka vähe ümber vaadata. praegu on tunne nagu oled vaenlane, kui kõikki etappe ei sõida.
martin meltsov.

Kasutaja avatar
Snk
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 05. 07. 2011. 09:59

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas Snk » 08. 09. 2014. 11:48

maratonisarja lemmikrada, ilus ilm ja elu parim koht
+1
Tuule tiibadesse saanud seltsimees

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas Indreq » 08. 09. 2014. 11:52

Mpower kirjutas:Sooviksin kompenseerida ühele abivalmile kaasvõistlejale vahuballooni, mille sain u. 15 km enne lõppu. Kahjuks polnud kasu ja tuli tühja rehviga lõpuni veereda.

Sportland Bottecchia Team. Nr. 68
Kas see oli sama vahuballoon mis koos ühe teise pudeliga oli rajale vedelema jäetud u 15 km enne lõppu? Kui ei, siis vabandan alusetu kahtlustuse pärast aga keegi ta sinna igatahes jättis. Lisaks tavapärastele geelipakkidele/magneesiumiampullidele ja kaotsiläinud pudelitele torkas vahupudel "vahelduse" mõttes silma.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 08. 09. 2014. 12:24

Taga otsas vaikselt kulgedes torkas silma tavapärasest rohkem tühje geelipakke rajal. Nähtu põhjal on ilmne turuliider SiS.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas piffik » 08. 09. 2014. 13:42

Mitte et see kuidagi vabandaks või õigustaks risustamist, aga lisaks raskele rajale võis olla põhjuseks ka see, et toidupunkte ei hoiatatud ette (a la kui ikka "pead" maha viskama, siis tee seda toidupunktis, kus topsid ja muu mudru vaja nagunii üles korjata). Ju siis seekord pandi sealt hooga mööda ja geelipakk lendas hiljem suvalises kohas metsa alla.

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Jõulumäe rattamaraton

Postitus Postitas Oliver » 08. 09. 2014. 14:02

martin80 kirjutas:super rada!
ainult ei saa aru kudas seal EC neid nr. jagatakse. selle poliitika võiks ikka vähe ümber vaadata. praegu on tunne nagu oled vaenlane, kui kõikki etappe ei sõida.
martin meltsov.
2.3. Stardinumbrite määramise aluseks on üldjuhul iga osaleja käesoleva aasta parima etapi koht. Osalejate puhul, kes pole käesoleval aastal kahte tulemust kirja saanud, arvestatakse lisaks ka tema eelmise aasta tulemusi. Eelmise aasta tulemustest läheb osalejal arvesse kas tema sarja üldkoht või parima etapi koht (parima etapi koht korrutatuna läbi koefitsendiga 1,5), sõltuvalt sellest, kumb on väiksem. Kõik registreerunud järjestatakse pingeritta ja reastatakse stardiprotokolli vastavalt iga registreerunu väikseimale eelnevalt kirjeldatud tingimustel välja arvutatud tulemusele.


Võtsin lõigu juhendist. Sul oli enne Jõulumäed kaks tulemust olemas, millest tuli arvestada parimat. Numbri jaoks ei ole vaja kõiki etappe sõita. "Vaenlane" oled selle juhendi kontekstis ainult siis kui sul mõlemad sõidud totaalselt ebaõnnestusid. Kontrolli üle - kas tehti näpukas või sama hea tulemuse kui sinu parim ongi sõitnud niipalju rattureid, millise numbri sa said.

PS. Mul oli number üle kahe korra suurem, kui mu parim koht ja see oligi õige. Kuid lohutan ennast sellega, et esikümne meestel on seis (loe: koefitsent) veel halvem. ;)
Viimati muutis Oliver, 08. 09. 2014. 16:24, muudetud 1 kord.

Vasta

Mine “Estonian Cup maastikurattakarikasari 2014”