24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas Nongrata » 25. 08. 2014. 16:20

rattahunt kirjutas:PS.Kuskil on kirjas, et Laiuse tõus on kohati 30%? Pakun, et üle 20 eriti ei ole tegelikult.
Lisaks Everesti kiirenduslõigule ja vahefinišile, on Kalevipoja Rattamaratoni traditsiooniline osa Würth mäkketõus, maratoniraja 56-ndal kilomeetril, mis viib sõitjad 144 meetri kõrguseni merepinnast ulatuva Laiuse mäe. Tõusu pikkus on kokku 361 meetrit, mille jooksul tõusevad ratturid kokku 42 meetrit. Keskmine tõusunurk on 13%, kuid maksimaalne tõusunurk koguni 30%. Eelmisel aastal oli Laiuse mäe tõusul kiireim aeg 1 minut ja 11 sekundit.

Muidu lahe sõit, aga turvast, rohkem turvast, tõusu niigi vähe, napilt üle 400m. Kuskil nägin kappavaid hobuseid, mõtlesin juba, et tuleb Jõulumäe vol 2, aga õnneks olid tüübid traadi taga.

pg002a
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 21. 05. 2012. 08:35

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas pg002a » 25. 08. 2014. 18:06

rattahunt kirjutas:Minu keha ütleb, et ei taha eriti enam see hooaeg, sära enam ei ole.
Peale kukkumist entusiasmi jääb tunduvalt vähemaks.
Vaikselt olen lootnud, et jalakrampidega on asi ühel pool, aga siin tuletasid nad end taas meelde-oleks teine turbalõik sees olnud, ma poleks Laiusest üles vist saanutki.
Video sõidust
https://www.youtube.com/watch?v=aMhqqlDMkIA

Finis
https://www.youtube.com/watch?v=uQ0aroyM9NM

Start
https://www.youtube.com/watch?v=DtR9bGxsk3E

PS.Kuskil on kirjas, et Laiuse tõus on kohati 30%? Pakun, et üle 20 eriti ei ole tegelikult.
Hea tekst taustaks finiši videos alates 2.17 ;).


Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3620
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas Kuldar » 25. 08. 2014. 20:32

Nongrata kirjutas:turvast, rohkem turvast,
sama emotsioon,
pobisesin seda vist nagu mantrat -Turvast! Andke mulle turvast! natuke kohandades selle paksu ooperilaulja innustunud karjet Eesti filmiklassikast "Mehed ei nuta".
ja seda ilma igasuguse irooniata, taoline nätske mateeria oli paraku ainus kus ma vähegi talutavalt edenesin. Kruusa oli palju. Kruusa on alati liiga palju.
Gravity is a Bitch

Margo25
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 08. 09. 2008. 13:56

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas Margo25 » 25. 08. 2014. 20:47

Minuarust üks parimaid radu sel aastal! (y)

Prix
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 07. 04. 2011. 12:55

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas Prix » 26. 08. 2014. 07:57

Maratonirada oli vist päris raske. Esmakordselt sel aastal, sõites poolmaratoni, ei sõitnud maratonimehed radade kohtudes eest ära, vaid lasid täiesti vastuvõetava tempoga. Kusjuures meeste numbrid, kellega kokku sain ei olnud sugugi suuremad kui tavaliselt, pigem vastupidi.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas rattahunt » 26. 08. 2014. 08:54

Kui ma Stravast vaatan seda Laiuse töusu nurka, siis 15,7 saan max, 30-st on asi igaljuhul kaugel, isegi kohati.
Ma olen piisavalt ühte 18% töusu söitnud, sellepärast jäin mötlema Laiuselt üles vingerdades, et 18% ikka ei ole.
Aga poetaga meestele ikka räägin, et näe üles söitsin, kui ei usu, paberil on kirjas 30%.


Soovitan soojalt vaadata Oliver Öpiku videosi söitudest. Meelde on jäänud Otepää, kus hakati "litreid" panema, et nii siis antakse ees minna ja tempo on muidugi no comment. Enda söitu sellega vörreldes, vöib öelda, et rattaga söit looduses.
Tervitan Oliveri ja teisi kaameramehi, ega see päris nii ei ole, et paned kaamera peale ja laed pärast röömsalt üles-jahmerdamist on kövasti nii söidu ajal kui pärast.
Vahel mötlen, et ei viitsi kaamerat peale panna, et pole probleemi, aga siis ikka, et järsku jääb midagi peale. No viimase 2korda pole keegi kukkunud, siis olin sunnitud ise seda tegema...
Viimati muutis rattahunt, 26. 08. 2014. 10:20, muudetud 1 kord.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

wagner
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 30. 04. 2009. 08:28

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas wagner » 26. 08. 2014. 10:11

http://xgis.maaamet.ee/xGIS/XGis?app_id ... 2=1&LANG=1

Ma küll ei tea, kust täpselt rada läks, aga Põhikaardilt horisontaalide vahelist maad mõõtes on 20% täiesti reaalne.

Fan
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 23. 07. 2013. 15:48

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas Fan » 26. 08. 2014. 10:49

Selline seik siis juhtus Kalevipojal, et ei ole väga peale Elva maratoni sõitnud, siis jalg pole nii hea enam. Tulime kusagilt sinkult välja kruusale ja siis vaevu suutsin püsida ratturi tuules. Ta tahtis vahetust ja tõmbas kõrvale, kuna olin nii koomas omadega siis pmst temast mõõda ei suutnud sõita ja tõmbasin tuulde tagasi ja tüüp pani järsult plokki ja tõmbas eest minema. Täiesti tross!
Rada oli super! Tänud ka Oliver Öpikule videote eest!
Viimati muutis Fan, 26. 08. 2014. 12:19, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas Rivo » 26. 08. 2014. 11:15

Fan kirjutas:Selline seik siis juhtus Kalevipojal, et ei ole väga peale Elva maratoni sõitnud, siis jalg pole nii hea enam. Tulime kusagilt sinkult välja kruusale ja siis vaevu suutsin püsida ratturi nimega Ivar Vaab tuules. Ta tahtis vahetust ja tõmbas kõrvale, kuna olin nii koomas omadega siis pmst temast mõõda ei suutnud sõita ja tõmbasin tuulde tagasi ja tüüp pani järsult plokki ja tõmbas eest minema. Täiesti tross!
Järgmine kord jää ikka vedama! Aga, vea sellise tempoga, nagu jaksad. Nii lihtne see ongi! Küll kiiremad uuesti ohjad enda kätte võtavad, kui tempo ei sobi :!:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

MarkoAa222
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 08. 05. 2013. 09:12

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas MarkoAa222 » 26. 08. 2014. 11:16


Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas Nongrata » 26. 08. 2014. 11:37

Fan kirjutas:Selline seik siis juhtus Kalevipojal, et ei ole väga peale Elva maratoni sõitnud, siis jalg pole nii hea enam. Tulime kusagilt sinkult välja kruusale ja siis vaevu suutsin püsida ratturi nimega Ivar Vaab tuules. Ta tahtis vahetust ja tõmbas kõrvale, kuna olin nii koomas omadega siis pmst temast mõõda ei suutnud sõita ja tõmbasin tuulde tagasi ja tüüp pani järsult plokki ja tõmbas eest minema. Täiesti tross!
Rada oli super! Tänud ka Oliver Öpikule videote eest!
Ajab s**ta keema küll, kui nühid ees looma moodi tööd teha, tahad üle anda ja siis tehakse taga nagu õllereklaamis a la kes näitab karku, kes kipsis kätt jne ja siis kilt enne lõppu on tiksujatel topeltpauk jalgades. Et jah, teinekord tiksu enda tempoga pundi ees, küll võetakse üle kui tempo madal.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas Mati » 26. 08. 2014. 11:40

Fan kirjutas:... kuna olin nii koomas omadega siis pmst temast mõõda ei suutnud sõita ja tõmbasin tuulde tagasi ja tüüp pani järsult plokki ja tõmbas eest minema. Täiesti tross!
Tross on see, kes ei mõista kommunikeerida. Sinu vaikivat tuulde tagasi tõmbamist võib sama trossilikuks sammuks pidada. Arusaadavalt ajavad tööpõlguritest tuulesistujad närvi. Kui ikka tõsiselt "koomas" oled, ega siis ei jaksa tuules ka istuda, järelikult ...
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Maario
Rattur
Postitusi: 191
Liitunud: 11. 05. 2007. 21:48

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas Maario » 26. 08. 2014. 13:17

Tiksusin ka mina. Alates 40.km krampide käes vaeveldes ning hädavaevu grupis töllerdades polnud minust vedajat, kuid andsin sellest ka grupi vedajatele teada ja eriti kurjalt keegi märkust ei teinud.
Lõpus finishit tegema hakata oleks muidugi sellise tilkumise pealt seatemp...

Aga rada oli üllatavalt mõnus, kuigi Laiuse tõusult ootasin miskit raskemat ning rohkem turvast järgmiseks aastaks palun :)

aivarlipp
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 22. 07. 2003. 14:03

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas aivarlipp » 27. 08. 2014. 06:36

Mati kirjutas:
Fan kirjutas:... kuna olin nii koomas omadega siis pmst temast mõõda ei suutnud sõita ja tõmbasin tuulde tagasi ja tüüp pani järsult plokki ja tõmbas eest minema. Täiesti tross!
Tross on see, kes ei mõista kommunikeerida. Sinu vaikivat tuulde tagasi tõmbamist võib sama trossilikuks sammuks pidada. Arusaadavalt ajavad tööpõlguritest tuulesistujad närvi. Kui ikka tõsiselt "koomas" oled, ega siis ei jaksa tuules ka istuda, järelikult ...
Konkreetset situatsiooni raske kommenteerida, kuid meelega pidurdamisega, olukorra tekitamine pole ka kõige õigem reaktsioon (samas olen päri sellega, et kui juba pikemat aega ees tööd tehes vahetust keegi üle ei taha võtta, siis ajab ikka karva turri küll ning olen isegi olnud sunnitud lõpuks pidurdama, et vägisi teisi tööle rakendada).

Samas kogesin ise ühe pärnakate klubi riietuses osaleja poolt samasugust käitumist, kui olime väikese grupiga, hambad ristis, silmad pahupidi, talle järele jõudnud. Tüüp otsustas lihtsalt kohe blokki vajutada. Lase tempo alla ja oota, küll keegi otsad üle võtab (ka tema kosus oma ajutisest haamrist ning edasi jätkus tal piisavalt jõudu eest ära sõiduks).

Ahjaa, ja väike meeldetuletus tuules istujatele.....finishi tegemine pärast vagunis loksumist ei ole norm.

wandahl
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 04. 07. 2011. 13:25

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas wandahl » 27. 08. 2014. 08:54

aivarlipp kirjutas:
Mati kirjutas:
Fan kirjutas:... kuna olin nii koomas omadega siis pmst temast mõõda ei suutnud sõita ja tõmbasin tuulde tagasi ja tüüp pani järsult plokki ja tõmbas eest minema. Täiesti tross!
Tross on see, kes ei mõista kommunikeerida. Sinu vaikivat tuulde tagasi tõmbamist võib sama trossilikuks sammuks pidada. Arusaadavalt ajavad tööpõlguritest tuulesistujad närvi. Kui ikka tõsiselt "koomas" oled, ega siis ei jaksa tuules ka istuda, järelikult ...
Konkreetset situatsiooni raske kommenteerida, kuid meelega pidurdamisega, olukorra tekitamine pole ka kõige õigem reaktsioon (samas olen päri sellega, et kui juba pikemat aega ees tööd tehes vahetust keegi üle ei taha võtta, siis ajab ikka karva turri küll ning olen isegi olnud sunnitud lõpuks pidurdama, et vägisi teisi tööle rakendada).

Samas kogesin ise ühe pärnakate klubi riietuses osaleja poolt samasugust käitumist, kui olime väikese grupiga, hambad ristis, silmad pahupidi, talle järele jõudnud. Tüüp otsustas lihtsalt kohe blokki vajutada. Lase tempo alla ja oota, küll keegi otsad üle võtab (ka tema kosus oma ajutisest haamrist ning edasi jätkus tal piisavalt jõudu eest ära sõiduks).

Ahjaa, ja väike meeldetuletus tuules istujatele.....finishi tegemine pärast vagunis loksumist ei ole norm.

Tõesti miks rapsida ja käru keerata, tegemist siiski rahvaspordiga, vähemalt võiks olla see mis toimub peale 50..75 kohti, ja vedama peab nii, et ei ole silmad pahupidi ja kapsad ninast väljas, sest siis ei püsi sa järgmisel vedajal kannul kui peaks nt tõus tulema. Kapsad jms peaks jääma viimasele 5 km-le ja finishisse, siis on kindel et poole maa peal ei väänle krampides.

Janno ASK
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 25. 05. 2012. 16:44

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas Janno ASK » 27. 08. 2014. 14:30

Mõned käkerdused stardist ja Laiuse mäelt..
https://plus.google.com/photos/11081932 ... 5281?hl=et

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas Maarek » 27. 08. 2014. 14:55

aivarlipp kirjutas:
Ahjaa, ja väike meeldetuletus tuules istujatele.....finishi tegemine pärast vagunis loksumist ei ole norm.
Jah, sellest võiks eeskuju võtta poolmaratoni medalite nimel võistlejad, kes leidsid, et parem kasvõi madala kiirusega sabas istuda kui vedamas käia ning loomulikult ei pidanud nad paljuks lõputõusul teha kõik vajalik, et lõpetada enne vedajat (n)
Aga eks loodab, et järgmine kord sama juhtumi puhul mõni neid noori nolke õpetab, sest kahjuks endal võimalus seekord puudus.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas MarttiM » 27. 08. 2014. 15:19

Maarek kirjutas:
aivarlipp kirjutas:
Ahjaa, ja väike meeldetuletus tuules istujatele.....finishi tegemine pärast vagunis loksumist ei ole norm.
Jah, sellest võiks eeskuju võtta poolmaratoni medalite nimel võistlejad, kes leidsid, et parem kasvõi madala kiirusega sabas istuda kui vedamas käia ning loomulikult ei pidanud nad paljuks lõputõusul teha kõik vajalik, et lõpetada enne vedajat (n)
Aga eks loodab, et järgmine kord sama juhtumi puhul mõni neid noori nolke õpetab, sest kahjuks endal võimalus seekord puudus.
Kui võistlus käib sõidu võidu peale, siis mina seda küll pahaks ei paneks. Kui enne lõppu on tõus, siis on suht loogiline panna panused sellele ja/või lõpule:)

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas Oliver » 27. 08. 2014. 19:55

Varem häiris see mind ka, kui pundis olid turistid, kes sõidu ajal laipa teesklesid ja finišis vajutasid. Aastad on oma töö teinud ja nüüd olen peaaegu (mitte veel päris) leppinud, et mõne mehe taktika ongi laipa teeselda ja siis finišis vajutada. Aegajalt teevad seda ka klassikaliselt tugevad tööloomad taktikalistel kaalutlustel (ei vea konkureerivate võistkondade sõitjaid omadele järgi). Saame aru, ei ärritu - see ongi rattasport.

Kui reegleid vaadata, siis ühisstardiga võistlusel loeb koht, st kes enne finišisse jõuab. Tuules sõitmine ei ole keelatud, teiste vedamise kohustust ei ole. Mõelge selles valguses kumb on kõrvalt vaadates hullem - kas tuules turisti panemine või tahtlik ohtliku olukorra/kukkumise tekitamine.

NB! 99% mehi, kes tööd teha ei jõua jääb grupist nagunii maha :)

TanelV
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 27. 10. 2005. 18:21

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas TanelV » 27. 08. 2014. 19:58

Oliver kirjutas:Varem häiris see mind ka, kui pundis olid turistid, kes sõidu ajal laipa teesklesid ja finišis vajutasid. Aastad on oma töö teinud ja nüüd olen peaaegu (mitte veel päris) leppinud, et mõne mehe taktika ongi laipa teeselda ja siis finišis vajutada. Aegajalt teevad seda ka klassikaliselt tugevad tööloomad taktikalistel kaalutlustel (ei vea konkureerivate võistkondade sõitjaid omadele järgi). Saame aru, ei ärritu - see ongi rattasport.

Kui reegleid vaadata, siis ühisstardiga võistlusel loeb koht, st kes enne finišisse jõuab. Tuules sõitmine ei ole keelatud, teiste vedamise kohustust ei ole. Mõelge selles valguses kumb on kõrvalt vaadates hullem - kas tuules turisti panemine või tahtlik ohtliku olukorra/kukkumise tekitamine.

NB! 99% mehi, kes tööd teha ei jõua jääb grupist nagunii maha :)
+1 :)

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas andre170 » 27. 08. 2014. 21:10

"Elionil" on viimasel ajal tahtlik pahategemine levima hakanud. Väga tõsine sari järelikult, et kohtadel 200-500 käib sõda! Mindki on üritatud meelega kurvis kraavi suruda, nagu pärast pahalane tunnistas. Et kontaktsport ja reeglid ei keela. Igasugune meelega teise tervisele ja varale kahju tekitamine peaks olema fair play põhimõtete ja kriminaalseadustiku järgi välistatud igasugusel spordiüritusel. Olen sõitnud grupis "laibana" ja nõus, et reeglina jäädakse siis ka maha, mitte ei tehta finishit. Samas on ka Rakseril veetud vastutuult gruppi, mis spurtis alati 30ga tuules järgi, aga kui lasin tirri 10 km/h peale, siis ei tulnud keegi isegi kõrvale. Teedki siis taktikat, kiirenda, lase tirri, kiirenda, lase tirri. Aga ära ole selline mnn, et meelega äkki pidurdades tagumised väsinud mehed külili kukutad! Ühel päeval on seal taga see teeskleja, kes sulle pärast järgi kiirendab ning juba sinu tervise ja vara remonti suunab. Korraldajad võiks seda fair play põhimõtet rohkem esile tuua ja tuletada meelde, et ratturid on üksteise sõbrad ka võistlusrajal.

Laver
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 16. 06. 2006. 16:25

Re: 24.08 Kalevipoja Rattamaraton - EC 7. etapp

Postitus Postitas Laver » 27. 08. 2014. 21:17

Tore meenutus Estonian Cupi Kalevipoja rattamaratonist.

https://www.youtube.com/watch?v=Dy8W-3URgLs

Vasta

Mine “Estonian Cup maastikurattakarikasari 2014”