7.06 Rõuge Rattamaraton

Kasutaja avatar
Kert1800
Rattur
Postitusi: 204
Liitunud: 24. 10. 2010. 12:25

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Kert1800 » 08. 06. 2014. 11:20

Tundub,et Alges Maasikmets sõidab S-Worksiga,millel 1x11 grupp?

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas rainerhq » 08. 06. 2014. 11:38

Mis siis sellest?
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 08. 06. 2014. 11:49

Mootor tiksus hästi, aga kahjuks oli piiraja peal.
Video iseenesest suht igav, ainult ühest teeotsast õnnestus mööda sõita, ega ma ise ei mõelnud, sõitsin rohkem eessõitja järgi, videos koht 42.45
https://www.youtube.com/watch?v=pVp3FGsUnyo

See oli mul nüüd 5 sõit järjest, kui stardin suht tagantotsast, aga kes selles süüdi on? Rõuges mõõdasõidud neist 5 kindlasti kõige keeruliseimad. Kõige vahvam, et järgnevad 6-7-8 sõit tulevad ka suht lõpust...Tuulessõitu nagu ei mäletagi enam.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 676
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas dh » 08. 06. 2014. 11:50

Väga lahe rada, tõusude hulk suutis järjekordeselt üllatada. Uus järveäärne juurikasingel oli väga äge, võinuks pikemgi olla.
Ilmaga vedas korralikult, muda oli parasjagu, päike ei kõrvetanud, joogipudelisse jäi üle poole veest alles. Suurjärves oli täpselt paras ujumistemperatuur.
Parim EC kogemus ja koht mul 3 sõidetud hooaja peale.

Rattapesus peaks rohkem voolikuid olema!

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Lapeteus » 08. 06. 2014. 12:28

Halb oli, et lühikese ja pika maa omad sedasi enne lõppu kokku said. Kumbagi osapoole jaoks polnud see meeldiv. Sõitsin raja esimese poole vaiksemalt, et saaks lõpus kõvemini paugutada. Aga kui ruumi pole sõita, siis ei pauguta ka. Mõtlesin Ivarile lõpus seda öelda ka, aga ei julgenud, sest ta käis mingi suure sepahaamriga ringi, küllap oli selle mõnelt finišeerijalt saanud :)
Pärast ülimaitsva hernesupi söömist muidugi leebusin.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas kapuuts » 08. 06. 2014. 12:45

50sed grupid võiks tagasi tulla küll. Eelmisel hooajal olid need ju kuni 300-400ni kohani ja töötas kenasti minuarust. Teed tööd ja vaeva, et saada järgmisel etapil paremasse stardigruppi ja siis halvemal juhul alustad jälle sajases grupis lõpust. Ntx stardin 200-300 grupist, saan 160nda koha, järgmine etapp numbriks 200+ ja sooja tehes või hilinemisel võid startida ~300 piirimail. Hakka jälle otsast pihta.
Aga sellest etapist veel siis jah see kokkupõrkumine poolmaratoni omadega oli tõesti vara, kuidagi ajaliselt rohkem nihkesse ajama.

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Oliver » 08. 06. 2014. 12:59

Esikuuik kõik jäiga kahvliga - isegi Rõuges ei saada neile vastu.

ps. Ilusad pildid! (y)

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas piffik » 08. 06. 2014. 13:24

Kert1800 kirjutas:Tundub,et Alges Maasikmets sõidab S-Worksiga,millel 1x11 grupp?
rainerhq kirjutas:Mis siis sellest?
Pisut huvitav ju, et Extreme spordi omad (üks kõvemaid meeskondi ju) ei kasuta eriti ei GT-d ega Cannondale... Peaaegu nagu kui Hawaii mehed võistleks Trek-ga.

RaitO
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 23. 07. 2012. 12:15

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas RaitO » 08. 06. 2014. 13:56

Lapeteus kirjutas:Halb oli, et lühikese ja pika maa omad sedasi enne lõppu kokku said. Kumbagi osapoole jaoks polnud see meeldiv. Sõitsin raja esimese poole vaiksemalt, et saaks lõpus kõvemini paugutada. Aga kui ruumi pole sõita, siis ei pauguta ka. Mõtlesin Ivarile lõpus seda öelda ka, aga ei julgenud, sest ta käis mingi suure sepahaamriga ringi, küllap oli selle mõnelt finišeerijalt saanud :)
Pärast ülimaitsva hernesupi söömist muidugi leebusin.

Sõites ise poolmaratoni eesotsas(30-35) , sattusin kokku 100-150 pikamaa numbritega...minuarus oli väge hea ajastus,kuna tempo oli sama.

Ilm ja rada olid muidugi super, nagu ka koht.
Tänud korraldajale!

Infidel
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 01. 07. 2011. 23:53

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Infidel » 08. 06. 2014. 15:05

rattahunt kirjutas:...sõitsin rohkem eessõitja järgi, videos koht 42.45
https://www.youtube.com/watch?v=pVp3FGsUnyo ...
Heh, endal tekkis sama kohe peal mõttepaus, et kuhu nüüd! :)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 08. 06. 2014. 15:19

Võttis ka see parempööre oma tähistusega viivuks mõtlema, aga lihasmälu toimis ja mööda asfalti ma alla läksin.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

urmet25
Rattur
Postitusi: 117
Liitunud: 21. 05. 2010. 07:44

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas urmet25 » 08. 06. 2014. 16:02

Huvitav, miks kolmandas TP's pumpa ei olnud.
TP-s on olemas lihtsamad tööriistad
Selline info kodulehel, aga kui küsisin pumpa, siis hakati otsima ja vist ei leitudki.
Tean vähemalt ühte inimest veel, kes kolmandas TP's pumpa otsis ja ka ei leidnud seda.

Ilmselt peaks äkki annetama pumba vms või siis kodulehelt vale info ära koristama. :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 08. 06. 2014. 16:19

urmet25 kirjutas:Huvitav, miks kolmandas TP's pumpa ei olnud. ...
Ilmselt peaks äkki annetama pumba vms või siis kodulehelt vale info ära koristama. :)
Ühel normaalsel ratturil on omal pump või balloon-süsteem kaasas :idea:
Ka TP's võib pump kaduma minna või puht inimlikust aspektist ununeda - see on see kõige väiksem asi mille pärast korraldaja muretsema peaks.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

urmet25
Rattur
Postitusi: 117
Liitunud: 21. 05. 2010. 07:44

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas urmet25 » 08. 06. 2014. 16:28

Mati kirjutas:
urmet25 kirjutas:Huvitav, miks kolmandas TP's pumpa ei olnud. ...
Ilmselt peaks äkki annetama pumba vms või siis kodulehelt vale info ära koristama. :)
Ühel normaalsel ratturil on omal pump või balloon-süsteem kaasas :idea:
Ka TP's võib pump kaduma minna või puht inimlikust aspektist ununeda - see on see kõige väiksem asi mille pärast korraldaja muretsema peaks.
TP on teeninduspunkt. Ma lootsin, seal on ikka mingid elementaarsed tööriistad olemas.
Kuigi tundus, et kolmandas TP's oli/on rohkem rõhku pandud toitmisele/jootmisele. :)

kaspar19
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 07. 05. 2014. 15:46

Samsung Cup III etapp, Rõuge rattamaraton, 07.06.2014 :63km

Postitus Postitas kaspar19 » 08. 06. 2014. 16:33

https://www.youtube.com/watch?v=4LD_psb ... e=youtu.be

Vabandan et kaamera liialt värises, kuna tahtsin starti jälgida läbi enda silma mitte kaamera :)
oot kas sa oled see näosaate Juss vää??

"Et õppida sõitma, tuleb kõigepealt õppida kukkuma." :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 08. 06. 2014. 16:43

urmet25 kirjutas:TP on teeninduspunkt. Ma lootsin, seal on ikka mingid elementaarsed tööriistad olemas. Kuigi tundus, et kolmandas TP's oli/on rohkem rõhku pandud toitmisele/jootmisele. :)
See kes läheb rajale ilma hädapäraseid vahendeid omamata peabki saama vastava õppetunni, et järgmine kord on ISE paremini varustatud :idea: Üldise ebaõnne võib force majeure'i valdkonda kirjutada.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 676
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas dh » 08. 06. 2014. 16:58

45. minutil algav tõus on Taevatrepi tõus?

kollane öösärk
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 29. 09. 2004. 07:02

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas kollane öösärk » 08. 06. 2014. 17:53

dh kirjutas:
45. minutil algav tõus on Taevatrepi tõus?
Jah, see ta on.
ratas sõidab, mees istub peal

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 08. 06. 2014. 18:14

See otsesöidu kurv oli korralikult märgistatud, aga eessöitja oli kulaline Venemaalt. Praegu videot vaadates oleme kogu distantsi koos söitnud, tema läks ule stardijoone 2sek. enne mind ja löpetas täpselt minu ees. Söitsin suht emotsioonita, ei pannud teda eriti tähelegi.
Ega see pole mul esimene kord teeotsast mööda söita, eelmine kord juhtus lätlane ees söitma(mul on see karjaefekt sees)-videos koht 2.58
https://www.youtube.com/watch?v=HAuiNHb5LAk
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas indrek56 » 08. 06. 2014. 19:44

Kui mu väsinud pilk nüüd õigesti tabas, siis ühes kohas vedeles rajapõhjas ilmselt kuskilt üles kistud noolega rajatähis. Samas oli see selline koht, kus sellist noolt ei saanud väga lähedal olla. Kas tõesti Rõuges ka liigub isehakanud rajatähistajaid võistlustel?
Ajaa, seda telefonivestlust pidavat, maas istuvat ja lippu süles hoidvat rajajulgestajat märkasin minagi.

licht88
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 14. 02. 2009. 08:28

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas licht88 » 08. 06. 2014. 20:58

Ma sain sel segadust tekitavas pöördes asfaltile sellega dünamo, et ei suutnud uskuda et tuleb kõvakatele pöörata. Tagaotsa mehena suutsin vähemalt sealt seinast ratta seljas alla sõitta. Sain jälle teada, et Haanja 100-le asja ei ole. Huvitab veel see, et mis sai sellest tüübist kes 3. km. rämeda koonu oli pannud. Alguses tundus ta ikka väga sitasti laksinud. Sai ikka lõpuks kargud alla.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas siim_s » 08. 06. 2014. 22:23

Oliver kirjutas:
Esikuuik kõik jäiga kahvliga - isegi Rõuges ei saada neile vastu.

ps. Ilusad pildid! (y)
See oleks huvitav eksperiment, aga ma pakuks, et tulemused oluliselt ei muutuks kui kahvlite asemel oleks amordid ühel või kõigil neil. Lihtsalt kehal oleks mõnusam tunne nii sõidu ajal kui peale finišit :) Ehk siis: sõidab mees/naine, mitte ratas.

Kui veel varustusest rääkida, siis kas seekord oli esimene kord kui eestlane Estonian Cup esikümnesse fullsusseriga sõitis?

P.S. Rada super nagu Rõuges alati. Seekord oli ka niiskusaste täpselt paras: pidamist oli ja tolmu ei olnud. Uus Hansgrohe km meeldis ka märksa enam kui eelmine.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Rivo » 08. 06. 2014. 22:49

siim_s kirjutas:See oleks huvitav eksperiment, aga ma pakuks, et tulemused oluliselt ei muutuks kui kahvlite asemel oleks amordid ühel või kõigil neil. Lihtsalt kehal oleks mõnusam tunne nii sõidu ajal kui peale finišit :) Ehk siis: sõidab mees/naine, mitte ratas.
Sellest, nii naljakas, kui see ka pole, väga suur hulk rattureid ikka aru veel ei saa! Võimalik, et tehakse FS'ga poe ees parkimisplatsil paar tiiru, millest järeldatakse, et tõepoolest vetrub!? Ja see pidavat oi-oi kui paha olema. Aga kannatamine, nii et iga kivikese ratta alt käik on seljas tunda - vot see on õige. Samas, mis sõnumitooja mina nüüd olen. Aga kui ma peaks mingil põhjusel valima, kas lähen Tuperware 2 tunnisele koolitusele või täisjäiga rattaga EC etapile (ükskõik, millisele), siis parem istun ühe koha peal ja kuulan "maailma tasemel" plastmassi uudiseid :wink:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4464
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas riho » 09. 06. 2014. 07:45

Rivo kirjutas:Aga kui ma peaks mingil põhjusel valima, kas lähen Tuperware 2 tunnisele koolitusele või täisjäiga rattaga EC etapile (ükskõik, millisele), siis parem istun ühe koha peal ja kuulan "maailma tasemel" plastmassi uudiseid :wink:
Olen sõitnud nii täisjäiga kui täisvetruva rattaga. Mõlemaga meeldib sõita.

TW loengul ei ole käinud. Tundub, et olen paljust ilma jäänud:-)

Maario
Rattur
Postitusi: 191
Liitunud: 11. 05. 2007. 21:48

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Maario » 09. 06. 2014. 08:27

Kui eelmisel aastal tundus Rõuge täieliku piinana, siis sellel aastal finisheerudes tõdesin, et tegemist on ühe lemmikuga.
Mitmekesine rada ning ilm püsis ka täpselt paras. Vedas, et oli nii palju mõistust et FF sai Burti vastu vahetatud ja sellega natukenegi pidamist parandatud. Päris hirmus oli vaadata kuidas osad ff-iga uisutama pidid.


Tänud korraldajatele!
Viimati muutis Maario, 09. 06. 2014. 11:07, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Wexan
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 17. 09. 2012. 10:57

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Wexan » 09. 06. 2014. 10:59

Kas selle aasta Rõuge rada oli kiirem / kergem võrreldes eelmise aastaga ?
Enda mäletamist mööda rada suht sama + mõningad korrektuurid / uued lõigud ?
Samas parem aeg tänavu andis kohtade mõistes kehvema tulemuse - ka võitja ajad märkimisväärselt kiiremad - eriti lühikesel.
Eelmine aasta oli rada kuiv .. eeldaks, et kuiv on kiirem ?

MarkoAa222
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 08. 05. 2013. 09:12

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas MarkoAa222 » 09. 06. 2014. 11:08

Väike kokkuvõte sõidust :) Omalt poolt lisaks - super rada mis väga põnev sõita. Lõpust viimasena startides sai tehtud ca 400 möödumist ja rada selleks ideaalselt lai. Sellest ka video pikkus sel korral pikem - keeruline oli midagi välja jätta. Aga selliine ta sai :)
https://www.youtube.com/watch?v=Fy_7GFm ... e=youtu.be

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas tarmo » 09. 06. 2014. 13:12

Rivo kirjutas:Võimalik, et tehakse FS'ga poe ees parkimisplatsil paar tiiru, millest järeldatakse, et tõepoolest vetrub!? Ja see pidavat oi-oi kui paha olema. Aga kannatamine, nii et iga kivikese ratta alt käik on seljas tunda - vot see on õige. Samas, mis sõnumitooja mina nüüd olen. Aga kui ma peaks mingil põhjusel valima, kas lähen Tuperware 2 tunnisele koolitusele või täisjäiga rattaga EC etapile (ükskõik, millisele), siis parem istun ühe koha peal ja kuulan "maailma tasemel" plastmassi uudiseid :wink:
Ma arvan, et esiotsa sõitjate rattavaliku küsimus pole nii ühene nagu sa kirjeldad. Tahetakse ilmselt võimalikult kerget ratast ja samas kaalus (~9kg) FS-i soetamiseks kulub krõbisevat (ka sponsorina toimivale rattapoele) ikka väga palju rohkem. Enamus esikümne meestest sõidab mõne poe poolt antud neile tehasehinnaga müüdud rattaga. Kui paljud poed raatsivad anda EC sarja tiimi liidrile sõitmiseks oma brändi tipp FS ratta (nagu me eestpoolt lugesime, ei raatsita anda isegi oma brändi hardtaili), eriti kui sõitjaid ise ka seda ei pea väga vajalikuks 2h EC võidusõitudel? Ja kui veel sõitja peaks selle ratta ostma isegi tehasehinnaga, siis vaadates eilset esikümmet, ei ole ju tegu proffidega vaid töö kõrvalt treenijatega, osad ka pereinimesed. Need töökohad, mida peetakse treeningute kõrvalt, ei paku kindlasti sellist teenistust, mis lubaks omale igal kevadel või hädapärast üle kevade osta oma uut FS-i. Sellises kombinatsioonis HT nagu esikümme kasutab, on ilmselt parim hinna/kaalu suhtega vahend, mis on vajalik sõitude võitmiseks. Iga kivi ja augu tunnetamiseks on need mehed piisavalt osavad rattavalitsejad, et mitte sellest välja teha. Lisaks muud nüansid: 99% treeningutest tehakse maanteel, radade vähene tehnilisus, looduslikud tingimused, suuremate jooksude ja tubeless rehvide aren, mis lubab järjest mugavamat sõitu jne...

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas tarmo » 09. 06. 2014. 13:20

Mati kirjutas:See kes läheb rajale ilma hädapäraseid vahendeid omamata peabki saama vastava õppetunni, et järgmine kord on ISE paremini varustatud :idea: Üldise ebaõnne võib force majeure'i valdkonda kirjutada.
Mati, tubelessi ajastul ei ole see eriti haruldane, et lõhud rajal rehvi ja kaasasolnud vahenditega enam õhku enam päris pidama saa ning aeg-ajalt on vaja kuskil õhku juurde lüüa, et lõpuni sõita. Enda kogemusest meenub vähamalt 2 sellist juhtumit, viimati viimasel H150-l, kus pumpasin igas TP-s ja vahepeal rajal sain abi Martin Loo tiimilt. Alati on võimalus ju sisekumm paigaldada, aga teatud olukordades on juurdepumpamine kiirem lahendus.

Tartz
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 30. 08. 2004. 17:58

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Tartz » 09. 06. 2014. 13:31

Rivo kirjutas:Sellest, nii naljakas, kui see ka pole, väga suur hulk rattureid ikka aru veel ei saa! Võimalik, et tehakse FS'ga poe ees parkimisplatsil paar tiiru, millest järeldatakse, et tõepoolest vetrub!? Ja see pidavat oi-oi kui paha olema. Aga kannatamine, nii et iga kivikese ratta alt käik on seljas tunda - vot see on õige. Samas, mis sõnumitooja mina nüüd olen. Aga kui ma peaks mingil põhjusel valima, kas lähen Tuperware 2 tunnisele koolitusele või täisjäiga rattaga EC etapile (ükskõik, millisele), siis parem istun ühe koha peal ja kuulan "maailma tasemel" plastmassi uudiseid :wink:
Sellest pole ka mitmed mehed XCO MK-del aru saanud? Nende radade tehnilisus on meie kruusarallidest ikka väga kaugel, aga millegipärast ca pooled sõidavad ikka HT-ga.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 09. 06. 2014. 13:32

tarmo kirjutas:
Mati kirjutas:See kes läheb rajale ilma hädapäraseid vahendeid omamata peabki saama vastava õppetunni, et järgmine kord on ISE paremini varustatud :idea: Üldise ebaõnne võib force majeure'i valdkonda kirjutada.
Mati, tubelessi ajastul ei ole see eriti haruldane, et lõhud rajal rehvi ja kaasasolnud vahenditega enam õhku enam päris pidama saa ning aeg-ajalt on vaja kuskil õhku juurde lüüa, et lõpuni sõita. Enda kogemusest meenub vähamalt 2 sellist juhtumit, viimati viimasel H150-l, kus pumpasin igas TP-s ja vahepeal rajal sain abi Martin Loo tiimilt. Alati on võimalus ju sisekumm paigaldada, aga teatud olukordades on juurdepumpamine kiirem lahendus.
Tubelessiga on ju just lihtsam, ei pea nii palju rõhku sees olema. Aga kokkuvõttes ongi vaja ikka ENDAL väike pump (mina enam vahu ja balloonide peale ei looda) kaasa võtta. Need on tänapäeval juba nii väiksed ja kerged, et ettekäänet on ikka väga raske leida. Ja kui asi on juba jumala pupu, siis läheb asi viidatud FM alla ... Ma ei saa aru, trennis ka loodate miskite TP'de peale?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

urmet25
Rattur
Postitusi: 117
Liitunud: 21. 05. 2010. 07:44

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas urmet25 » 09. 06. 2014. 13:35

Mati kirjutas:Ma ei saa aru, trennis ka loodate miskite TP'de peale?
No siis pole TP'sid üldse vaja rajale. Võtame joogi/söögi + pumba kaasa ning sõidame raja läbi.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 09. 06. 2014. 13:37

urmet25 kirjutas:
Mati kirjutas:Ma ei saa aru, trennis ka loodate miskite TP'de peale?
No siis pole TP'sid üldse vaja rajale. Võtame joogi/söögi + pumba kaasa ning sõidame raja läbi.
Täiesti teostatav, SEC sõitudel eriti.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas indrek56 » 09. 06. 2014. 13:41

Mati kirjutas:Täiesti teostatav, SEC sõitudel eriti.
Võiks muidugi, miks mitte. Aga kui juhend ikka lubab, siis võiks asi tegelikkusele vastata. Või siis juhendist eemaldada üleliigse. Teaksid kõik ühtemoodi asja mõista.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2464
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas AndreK » 09. 06. 2014. 13:43

Jah ja mingid lollid sõidavad veel kahekümnekuuestega ja mingi grupp seltsimehi mingite suuremate barankadega.
Kokkuvõttes on nii, et tugevad võidavad ka siis, kui rattaks oleks 26, 29, 650 (x HT/FS/kõvakahvel).
Tuleb valida endale sobiv ja sellega sõita.
Ma olen ka veidi FSi usku ja peale minu ja Rivo vist seal sektoris, kus me kärutame rohkem selliseid pole (eespool vist ka mitte).
Viimati muutis AndreK, 09. 06. 2014. 14:09, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 09. 06. 2014. 13:50

indrek56 kirjutas:
Mati kirjutas:Täiesti teostatav, SEC sõitudel eriti.
Võiks muidugi, miks mitte. Aga kui juhend ikka lubab, siis võiks asi tegelikkusele vastata. Või siis juhendist eemaldada üleliigse. Teaksid kõik ühtemoodi asja mõista.
Rahunege nüüd maha juba. Juhend ei ütle, et peab olema PUMP. Lihtsamad tööriistad võivad olla ka kruvikeeraja ja tellitav. Hakkame nüüd selle teemal ka diskuteerima, mis see "lihtne tööriist" on, ehk kes mida lihtsamaks peab? Ehk veelkord - saage üle ja kandke elementaarseid asju kaasas, eriti kui mõisa peale sõit pole :idea: Üldises plaanis on see õpitud abituse levik muidugi kurb tõsisasi ...
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas indrek56 » 09. 06. 2014. 13:55

Mul on airgun ja pump mõlemad kaasas :)

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Oliver » 09. 06. 2014. 14:10

Wexan kirjutas:Kas selle aasta Rõuge rada oli kiirem / kergem võrreldes eelmise aastaga ?
Enda mäletamist mööda rada suht sama + mõningad korrektuurid / uued lõigud ?
Samas parem aeg tänavu andis kohtade mõistes kehvema tulemuse - ka võitja ajad märkimisväärselt kiiremad - eriti lühikesel.
Eelmine aasta oli rada kuiv .. eeldaks, et kuiv on kiirem ?
Eelmise aasta rada oli natuke mudasem, kui sellel aastal. Sellel aastal muda tõttu jooksukaks ei läinud, kuid eelmisel aastal oli seda päris mitmel tõusul.
Mati kirjutas:Rahunege nüüd maha juba. Juhend ei ütle, et peab olema PUMP. Lihtsamad tööriistad võivad olla ka kruvikeeraja ja tellitav. Hakkame nüüd selle teemal ka diskuteerima, mis see "lihtne tööriist" on, ehk kes mida lihtsamaks peab? Ehk veelkord - saage üle ja kandke elementaarseid asju kaasas, eriti kui mõisa peale sõit pole :idea: Üldises plaanis on see õpitud abituse levik muidugi kurb tõsisasi ...
Mati sa lähed käima iga kord, kui tajud, et keegi Ivarit kritiseerib. :):) Ivarit hindame me kõik ja samuti fänname tema üritusi. Konstruktiivne tagasiside (TPdes võiks olla pump, seda ei ole ju palju palutud) aitab neid üritusi ainult paremaks muuta. Kui sa sapise materdamisega tagasiside andmist pidurdada proovid, siis sa töötad pigem Ivari vastu. Rohkem tolerantsi ja positiivsust Mati!
Viimati muutis Oliver, 09. 06. 2014. 14:21, muudetud 1 kord.

mrtnkschn
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 07. 07. 2011. 12:34

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas mrtnkschn » 09. 06. 2014. 14:15

Siinkohal tervitaks ühte kutti, kelle numbrit ei näinud kiiruste erinevuste tõttu, kuid geelipakk lendas kena kaarega küll metsavahele. Suuotsast küsisin, kas asjad nii käivadki, vastuseks sain: "Ma ei jõua geelipakki taskusse panna" vms, mis võttis kohe päris sõnatuks..

aivarlipp
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 22. 07. 2003. 14:03

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas aivarlipp » 09. 06. 2014. 14:24

AndreK kirjutas:Jah ja mingid lollid sõidavad veel kahekümnekuuestega ja mingi grupp seltsimehi mingite suuremate barankadega.
Kokkuvõttes on nii, et tugevad võidavad ka siis, kui rattaks oleks 26, 29, 650 (x HT/FS/kõvakahvel).
Tuleb valida endale sobiv ja sellega sõita.
Ma olen ka veidi FSi usku ja peale minu ja Rivo vist seal sektoris, kus me kärutame rohkem selliseid pole (eespool vist ka mitte).

Vähemalt paari Spessu FS'iga tean ka esi 50s ning oli Rõuges ka üks Scott FS.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 09. 06. 2014. 14:26

urmet25 kirjutas:Huvitav, miks kolmandas TP's pumpa ei olnud.
TP-s on olemas lihtsamad tööriistad
Selline info kodulehel, aga kui küsisin pumpa, siis hakati otsima ja vist ei leitudki.
Tean vähemalt ühte inimest veel, kes kolmandas TP's pumpa otsis ja ka ei leidnud seda.

Ilmselt peaks äkki annetama pumba vms või siis kodulehelt vale info ära koristama. :)
Umbes paarisajast asjast, mida on korraldajal vaja meeles pidada, suutsid seekord korraldaja üle kavaldada TP-de jaoks valmis pandud pumbad ja tööriistakomplektid (kuuskandid jne). Vabandan kõikide pumbasoovijate ees oma kehva mälu pärast.

Aga kodanik Urmet25-i postituse viimane lause ei lähe kohe mitte - inimlikule eksitusele ülbamise abil viitamine ei muuda kuidagi maailma paremaks.... :(
Oliver kirjutas:Mati sa lähed käima iga kord, kui tajud, et keegi Ivarit kritiseerib. :):) Ivarit hindame me kõik ja samuti fänname tema üritusi. Konstruktiivne tagasiside (TPdes võiks olla pump, seda ei ole ju palju palutud) aitab neid üritusi ainult paremaks muuta. Kui sa sapise materdamisega tagasiside andmist pidurdada proovid, siis sa töötad pigem Ivari vastu. Rohkem tolerantsi ja positiivsust Mati!
Tagasisidest siis niipalju, et avastasin oma unustamise juba enne starti, aga võimalust asja muuta enam ei olnud. Mati kriitilisus oli ilmselt tingitud selle tagasiside lahmivast toonist (a la, kui korraldaja hoiab kokku, siis võime ju talle pumba annetada....)!

urmet25
Rattur
Postitusi: 117
Liitunud: 21. 05. 2010. 07:44

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas urmet25 » 09. 06. 2014. 14:58

dr Holden kirjutas: Aga kodanik Urmet25-i postituse viimane lause ei lähe kohe mitte - inimlikule eksitusele ülbamise abil viitamine ei muuda kuidagi maailma paremaks.... :(
See oli tõesti natuke liiast. Vabandan.

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Oliver » 09. 06. 2014. 14:59

Märkasin, et STRAVAs on Vaikjärve singel sees. Mehed/naised, kus teie GPX-id on? Laske nad STRAVA-sse sisse, muidu olen mina Liivimaa parim ratsutaja: http://www.strava.com/segments/7377770 :)

risto999
Rattur
Postitusi: 79
Liitunud: 16. 09. 2011. 08:01

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas risto999 » 09. 06. 2014. 15:10

Rõuge rada endises hiilguses, alguses "kerge", siis raske-raske-raske, korraks kerge ja siis väga raske-raske. Ilm 5+

Märkasin samuti mitut, kellel geelipakend metsa lendas. Ühe märkuse tegin, kuid tema lennutas baananikoore, vabandasin.

Avastasin, et meie seas on võistlejaid, kes soovivad rada läbimata ettepoole jõuda- Kaarel Luts koht 165.- Hansgrohe algusesse 1:41:10 ja finishisse 2:49:20.
Kas aegade töötleja ei suuda ise selliseid persoone avastada? Pole ju keeruline case!

Tean võistlejat, kes jätkuvalt läheb valesse stardigruppi. Jätan nime enda teada. Kuid miks ei kontrollita seda?

Hapukurk (y)

Räägiti ka sõidu alguses juhtunud õnnetusest, katkine kiiver ja vereloik (n). Kas härral ikka kõik korras?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 09. 06. 2014. 15:41

Oliver kirjutas:Mati sa lähed käima iga kord, kui tajud, et keegi Ivarit kritiseerib. :):) Ivarit hindame me kõik ja samuti fänname tema üritusi. Konstruktiivne tagasiside (TPdes võiks olla pump, seda ei ole ju palju palutud) aitab neid üritusi ainult paremaks muuta. Kui sa sapise materdamisega tagasiside andmist pidurdada proovid, siis sa töötad pigem Ivari vastu. Rohkem tolerantsi ja positiivsust Mati!
Oliver, rahu, sa lähed ka alati käima kui ma lähen käima, jne ....
Seekord oli asi küll puhas juhus, et see asi tuli esile Ivari orgunnitud üritusel. Tõsi on see, et ma lähen käima õpitud abituse teemadel - inimesed kipuvad minema ikka järjest abitumaks ja mugavamaks. Konstruktiivne tagasiside ja millegi nõudmine (või vastasel juhul juhendi muutmine) on ikka kaks eri asja. Rohkem arusaamist ja kainet mõistust!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 09. 06. 2014. 15:53

risto999 kirjutas:Avastasin, et meie seas on võistlejaid, kes soovivad rada läbimata ettepoole jõuda- Kaarel Luts koht 165.- Hansgrohe algusesse 1:41:10 ja finishisse 2:49:20.
Kas aegade töötleja ei suuda ise selliseid persoone avastada? Pole ju keeruline case!

Tean võistlejat, kes jätkuvalt läheb valesse stardigruppi. Jätan nime enda teada. Kuid miks ei kontrollita seda?

Räägiti ka sõidu alguses juhtunud õnnetusest, katkine kiiver ja vereloik (n). Kas härral ikka kõik korras?
Härra Luts saatis ise kirja ja palus ennast maha võtta, eksis rajalt ja jättis maratoni kolmanda pauna sõitmata, case closed!
Minu arust on iga stardigrupi väravas kontroll, mis ei lase valesse gruppi minna. Anna mulle sellest võistlejast teada, järgmisel etapil teeme DSQ...
Härra on elus, kuid peavigastus ja lühiajaline amneesia. Kiiver päästis hullemast!

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 938
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas veloson » 09. 06. 2014. 16:11

Aga mis juhtus? Või ainus asjaosaline on amneesiaga ja teised ümber "ei näinud midagi", millest õppida?

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 09. 06. 2014. 16:21

Keegi tundmatu trügija oli kannatanule küljelt sisse vajunud ning ise edasi pannud. Kannatanu sõbrad-tiimikaaslased jäid kolmekesi valvama-abi andma. Viisin ise kohe meediku sinna ja kiirabi tuli veidi hiljem. Peale mehe äraviimist sõbrad enam edasi ei sõitnud....

Õppida on sellest juhtumist seda, et pole vaja iga hinna eest kohe alguses, kui massid veel koos, oma kehva stardikohta parandada, lõpuosas on aega küll....

K&K
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 09. 06. 2014. 20:34

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas K&K » 09. 06. 2014. 20:41

risto999 kirjutas: Tean võistlejat, kes jätkuvalt läheb valesse stardigruppi. Jätan nime enda teada. Kuid miks ei kontrollita seda?
+ 1

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 09. 06. 2014. 20:45

K&K kirjutas:
risto999 kirjutas: Tean võistlejat, kes jätkuvalt läheb valesse stardigruppi. Jätan nime enda teada. Kuid miks ei kontrollita seda?
+ 1
Pange nimi privasse, pliiz!

Vasta

Mine “Estonian Cup maastikurattakarikasari 2014”