7.06 Rõuge Rattamaraton

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas baruto » 09. 06. 2014. 21:09

Kurat öelge mis tahate, aga mul on hea meel, et Mati tagasi on(Sa naa vaikne olid vahepeal). Mu meelest Clubbersi foorum ilma Matita on nagu eesti poliitika ilma Edgarita.(Ehk mitte sittagi ei toimuks)

Äge sõit oli, mis seal salata. Reaalselt ohtlik koht oli enne Plaksimäge, seal, kus põlluteelt alla suurel kiirusel klibusele kruusale kurvi peale saadakse. Ma pääsesin seal ikka millimeetritega. Osad kahjuks ei pääsenud. Mingi värk võiks seal olla küll, mis seda ohtlikkust vähendaks.

Ma vabandan, aga ma pean seda ütlema. Mingi uus värk on tekkinud nendel "elionidel". See, et ma suur jurakas olen, et pruugi tähendada seda, et ma rattaga teist või kolmandat korda sõidan. "Mis sa nii kõvasti hingeldad", "Sa pead allamäge rohkem väntama, muidu su tuules on liiga kerge sõita", "Vaheta nüüd käigud alla". Need olid repliigid, mida lahked kaasvõitlejad mu liikumise kiirendamiseks ütlesid.
WTF, kui mu ämma maja taga kurvis öeldakse mulle "vaheta käigud alla". Mis Teil viga on? Võrus käib ka päike idast läände, kui osad pole tähele pannud.
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

Kasutaja avatar
Gost
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 16. 07. 2007. 17:21

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Gost » 09. 06. 2014. 21:56

baruto kirjutas:...Reaalselt ohtlik koht oli enne Plaksimäge, seal, kus põlluteelt alla suurel kiirusel klibusele kruusale kurvi peale saadakse. Ma pääsesin seal ikka millimeetritega. Osad kahjuks ei pääsenud. Mingi värk võiks seal olla küll, mis seda ohtlikkust vähendaks.
Ilmselt see on sama koht millest üleval mainisin.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 09. 06. 2014. 21:56

baruto kirjutas:Äge sõit oli, mis seal salata. Reaalselt ohtlik koht oli enne Plaksimäge, seal, kus põlluteelt alla suurel kiirusel klibusele kruusale kurvi peale saadakse. Ma pääsesin seal ikka millimeetritega. Osad kahjuks ei pääsenud. Mingi värk võiks seal olla küll, mis seda ohtlikkust vähendaks.
Seal oli ohumärk, üks nool alla - see peaks rada mitte tundval ratturil veidigi hoogu pidurdama! Minu ja mitte ainult minu arvamus (kogutud ka pealtvaatajate käest) on selline, et esimene 500 sõitjat panevad ikka täiega hullu (loe: sõidavad ülima riski piiril) ja siis ei ole tagajärjed mitte ilusad.....

Lugege ikka korraldaja poolt pandud ohumärke ja võtke veidi hoogu maha, kui te ei tea, missuguse ohuga just konkreetsel hetkel tegu on. Me siin Kagu-Eestis ei pane ilmaasjata ohumärke välja!!! 8)

Kasutaja avatar
Gost
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 16. 07. 2007. 17:21

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Gost » 09. 06. 2014. 22:31

dr Holden kirjutas:
baruto kirjutas:Äge sõit oli, mis seal salata. Reaalselt ohtlik koht oli enne Plaksimäge, seal, kus põlluteelt alla suurel kiirusel klibusele kruusale kurvi peale saadakse. Ma pääsesin seal ikka millimeetritega. Osad kahjuks ei pääsenud. Mingi värk võiks seal olla küll, mis seda ohtlikkust vähendaks.
Seal oli ohumärk, üks nool alla - see peaks rada mitte tundval ratturil veidigi hoogu pidurdama! Minu ja mitte ainult minu arvamus (kogutud ka pealtvaatajate käest) on selline, et esimene 500 sõitjat panevad ikka täiega hullu (loe: sõidavad ülima riski piiril) ja siis ei ole tagajärjed mitte ilusad.....

Lugege ikka korraldaja poolt pandud ohumärke ja võtke veidi hoogu maha, kui te ei tea, missuguse ohuga just konkreetsel hetkel tegu on. Me siin Kagu-Eestis ei pane ilmaasjata ohumärke välja!!! 8)
Nägin seda noolt, ja hoidsin silmad lahti, mingi hullu trikki seal ei proovinud korraldada, kiirus seal laskumisel korralik, kraav (või oli teekate serv nii kõrge) tuli väga ootamatu ette, sile muru peitis kõik "üllatused" ilusasti lõpuni ja siis oli juba hilja. Kaasvõistlejatel ees probleemi ei tekkinud, kiirused olid ühtlased, mina sõitsin näts paremalt nende trajektoori ja peaaegu sain rattalt katapulteerida. Sellises olukorras oli väga raske ette aimata sellist ohtu - nähtavus ilma probleemita, katte OK, rahvas ees sõidab, keegi kiirust ei vähenda ja siis selline üllatus. Ise hästi olen ettevaatlik ja ei võtta liigset riski, aga see koht kujunes väga eriliseks. Kui see lõik jääb järgmiseks korraks samaks - oleks väga tore, kui saaks seal midagi teha, kas märgistuse, või muul viisil ohutumaks. Ette tänades!

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas kalari » 09. 06. 2014. 23:23

dr Holden kirjutas: Lugege ikka korraldaja poolt pandud ohumärke ja võtke veidi hoogu maha, kui te ei tea, missuguse ohuga just konkreetsel hetkel tegu on. Me siin Kagu-Eestis ei pane ilmaasjata ohumärke välja!!! 8)
Pagan sust aru saab! :) H100-l vist nooli ei kasutata ja seal sõites peab kogu aeg väikest riskivaru hoidma. Selle olen selgeks saanud.
Samas aga kõikidel ülejäänud Eesti võistlustel ei tähenda üks nool reeglina minusugusele mingit ülemäärast ohtu. Seekord Rõuges olin mitmes ühe noolega kohas lausa suures hädas. "Legend" kohe üldse ei klappinud! Madratsiga polsterdatud palgivirna uhamine tekitas tunde, et mu nimi on Kraavis-Katusel Tänak...

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas SL » 09. 06. 2014. 23:44

kalari kirjutas:Samas aga kõikidel ülejäänud Eesti võistlustel ei tähenda üks nool reeglina minusugusele mingit ülemäärast ohtu. Seekord Rõuges olin mitmes ühe noolega kohas lausa suures hädas. "Legend" kohe üldse ei klappinud! Madratsiga polsterdatud palgivirna uhamine tekitas tunde, et mu nimi on Kraavis-Katusel Tänak...
Sellest olen mina juba sada aastat rääkinud, et korraldajad peaksid "noolte teema" ühiselt standardiseerima. Ma ei saa aru, et miks seda ei tehta. Kõrves on nool alla sisuliselt seal, kus on 3% sirget laskumist ning Haanjas on risti teistpidi. Kui oma muidugi midagi aluseks võtaks, siis Haanja standardi - ehk Eesti kõige raskemad laskumised (mis on Haanjas) - olgu tõesti kolme noolega. Teised kahega. Jne.

Teine asi, (kui juba märgistamisest juttu tuli) - on suunanooled. Kord on need punased (millest ma üldse aru ei saa, et miks nad punased peaksid olema), kord mustad, kord rohelised. Haanjas olid punased nooled põhisõidul. Ja siis ka punane silt 20 km finishini - ma mõtlesin, et olen juba eksinud - nii vähe ei tohiks olla lõpuni.... Ja siis natukese aja pärast mustalt 30 km lõpuni. Aga punaste noolte järgi. Minuarust on see niivõrd lihtne - UCI järgi on põhisõit ja märgistus alati must nool valgel taustal. Nii on kogu maailmas standard. Kui tuleb keegi siia mujalt sõitma - et ka tema aru saaks. Meil on igal võidusõidul oma moodi.

See muidugi pole tõrvatilk potis. Rõuges sõita väga äge nagu alati. Oleks vaid sõita ka jõudnud.

PKA
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 15. 07. 2013. 06:12

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas PKA » 10. 06. 2014. 09:12

Rõuge rada oli lahe nagu alati, seekord möödus ta lisaks muule ka kuidagi üsna kiirelt ja kergemini, kui eelmine aasta (minu jaoks oli teine kord Rõuges osaleda). Hea, et sellistel radadel sõite korraldatakse. Järveäärne juurikalõik oli ka väga bro.

Ühest asjast ma aru ei saa - startisin küll tagant aga sõitsin koos orienteeruvalt 300-330 kohtadel oleva pundiga ning massimõrvarini jõudes hüppas kõik see mees rattasadulast maha ning hakkas jalutama. Kui ma siis palusin endale alla sõitmiseks ruumi teha, kobiseti vastu, et kuhu mul kiire ja finishis kõigile samas suunas.
Ma ei saa aru, kus krt mehed treenivad, et MTB-ga sõita ei oska? Vasakult poolt minnes oli see laskumine nagu kiirtee - mitte mingit muret. Võiks ju vähemalt üritadagi, sest kukkumiseks oli seal pehme ja liivane. Okei, kukud seekord, aga saad kogemuse võrra rikkamaks ja järgmine kord oskad juba paremini. Sellistel kohtadel sõitvad mehed teevad minu hinnangul keskmisest rohkem trenni ning peaks loogiliselt võttes keskmisest paremini sõita kah oskama.
Paar-kolm aastat tagasi, kui oma nn MTB karjääri alustasin, väristasin ka ise sellistes kohtades jalga, kuid Harjumaa kolmapäevakud koolitasid väga kiirelt välja. Ja kui ikka ei proovi, siis ei saagi oskama. Kruusal suure pundiga uhamine pole mingi MTB-ga sõiduoskus!

j2nis
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 20. 05. 2010. 12:01

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas j2nis » 10. 06. 2014. 09:25

Kohati olen isegi mõelnud et mis see kaks noolt või üks nool siin või seal tähendama oleks pidanud (mõnikord lausa ennast kirunud, et siin nüüd küll nii palju pidurdama ei oleks pidanud)
Samas päeva lõpus peab igaüks ikka ise oma võimeid teadma ning vaatama kuhu ja mis kiirusega sõidab aga kui juba märgistus on siis võiks olla ka üheselt arusaadav.

Rõuges vist oli lausa paar tagasipööret/järsku kurvi tähistavat märki mida teistelt radadelt ei meenu kohe.
Need olid küll meeldivad täiendused.

Rada ise oli muidugi üks kõige MTB-likum estoniancupi radadest mis teeb meele ainult rõõmsaks.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas veloson » 10. 06. 2014. 10:13

Niisiis, ettepanek on sättida asjad kõige karmima järgi ja Kõrvemaal korraldajaid vaiade-siltide tagumisest üldse säästa :?:

Kasutaja avatar
Erkz
Rattur
Postitusi: 88
Liitunud: 08. 06. 2010. 15:07

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas Erkz » 10. 06. 2014. 10:27

Rada oli endiselt äge, kahjuks sai endal vahepeal jaks otsa, kuigi enne seda veel mõtlesin, et kas ma liiga rahulikult ei sõida. Pardakaamera oli ka ratta küljes, seega tegin lühikese (4min) kokkuvõtte sõidust, kus näeb mitmeid meelejäävaid kohti ja juhtumisi (et detaile paremini näha, soovitan vaadata „suurelt ekraanilt“).

urmet25
Rattur
Postitusi: 117
Liitunud: 21. 05. 2010. 07:44

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas urmet25 » 10. 06. 2014. 10:34

Erkz kirjutas:Rada oli endiselt äge, kahjuks sai endal vahepeal jaks otsa, kuigi enne seda veel mõtlesin, et kas ma liiga rahulikult ei sõida. Pardakaamera oli ka ratta küljes, seega tegin lühikese (4min) kokkuvõtte sõidust, kus näeb mitmeid meelejäävaid kohti ja juhtumisi (et detaile paremini näha, soovitan vaadata „suurelt ekraanilt“).

Siin kohas oleks sellele vennale peaaegu otsa sõitnud. Ratas oli täpselt keset teed ja pidurdamisest enam kasu polnud.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 10. 06. 2014. 12:59

Siin kohas oleks sellele vennale peaaegu otsa sõitnud. Ratas oli täpselt keset teed ja pidurdamisest enam kasu polnud.[/quote]

See peakski olema see kraav, kuhu köik tikkuda tahtsid, isegi nii jeeli-jeeli pääsesin, uhed konkreetsed jäljed läksid kraavi kull.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

ipe
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 28. 08. 2008. 15:00

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas ipe » 10. 06. 2014. 15:01

baruto kirjutas: Ma vabandan, aga ma pean seda ütlema. Mingi uus värk on tekkinud nendel "elionidel". See, et ma suur jurakas olen, et pruugi tähendada seda, et ma rattaga teist või kolmandat korda sõidan. "Mis sa nii kõvasti hingeldad", "Sa pead allamäge rohkem väntama, muidu su tuules on liiga kerge sõita", "Vaheta nüüd käigud alla". Need olid repliigid, mida lahked kaasvõitlejad mu liikumise kiirendamiseks ütlesid.
WTF, kui mu ämma maja taga kurvis öeldakse mulle "vaheta käigud alla". Mis Teil viga on? Võrus käib ka päike idast läände, kui osad pole tähele pannud.
Mulle ka ei meeldinud, kui keegi suht noor tüüp (et mitte öelda poisike), käskis mul hoida eessõitjaga väiksemat vahet, sõita rohkem sabas. Paarikümne kilomeetri pärast sõites tollest tüübist uuesti mööda, oli näha, et mees oli kraavis ära käinud. Pärast ühte korralikku matsu viis aastat tagasi mulgi elionil, lubasin endale, kas ei sõida üldse "elionidel" või üritan sõita rohkem kindla peale, päris hullu ei pane. Kulutan küll rohkem energiat, aga treening H100 või Vooremäe3000-ks on ka selle võrra parem.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas veloson » 10. 06. 2014. 15:31

Teil paistavad eraldi juhtumid olema, samas nii ipel kui barutol sh arusaadavad küsimused. Mis puutub rajal teistega suhtlemisse, siis on alati võimalik enda survestatuna tundmise asemel tänada ja vastu kommenteerida, kas pakutud mõttel ka jumet on. Ise olen ennast näost punaseks ja umbe sõitnud kaasratturitele (ka teistel spordialadel) küll meenutanud, kui mitme mõisa peale sõit ikkagi on ning millise tundega parem lõpetada on ja kavatsen seda ka edaspidi teha, pikkust/kaalu/vanust arvestamata. Ämma maja taga juhtunust ei tea midagi, aga kodanikud, kelle kadents tõusu eel käiguvahetuse ignoreerimisele viitab ja siis ettemääratult nullile lähenema hakkab, vajavad ilmselgelt meeldetuletust (kui mitte õpetust).

Et noh, see-suur, eesti mees pidavat kõik õhtud jutti teleka/lõkke ääres vaiki istuma ja hoogu koguma; nädalavahetuseti võiks lenksu põrnitsemise asemel mõne sõna poetamisest ikka aru saada.

pihiisa
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 17. 10. 2011. 21:24

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas pihiisa » 10. 06. 2014. 22:15

Veel üks napikas sealt kraaviga Laskumiselt

+Videomeenutus järve äärsest singlist

TAIX11
Rattur
Postitusi: 757
Liitunud: 16. 09. 2004. 21:33

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas TAIX11 » 10. 06. 2014. 22:29

pihiisa kirjutas:Veel üks napikas sealt kraaviga Laskumiselt
Kuldar, läks lappama?

jaanusm
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 19. 07. 2013. 09:13

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas jaanusm » 10. 06. 2014. 23:15

rattahunt kirjutas:Siin kohas oleks sellele vennale peaaegu otsa sõitnud. Ratas oli täpselt keset teed ja pidurdamisest enam kasu polnud.
See peakski olema see kraav, kuhu köik tikkuda tahtsid, isegi nii jeeli-jeeli pääsesin, uhed konkreetsed jäljed läksid kraavi kull.[/quote]



Ma sain hooga sinna kraavi :D
Rada ja korraldus super!
Tänud!

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas baruto » 10. 06. 2014. 23:26

veloson kirjutas:Teil paistavad eraldi juhtumid olema, samas nii ipel kui barutol sh arusaadavad küsimused. Mis puutub rajal teistega suhtlemisse, siis on alati võimalik enda survestatuna tundmise asemel tänada ja vastu kommenteerida, kas pakutud mõttel ka jumet on. Ise olen ennast näost punaseks ja umbe sõitnud kaasratturitele (ka teistel spordialadel) küll meenutanud, kui mitme mõisa peale sõit ikkagi on ning millise tundega parem lõpetada on ja kavatsen seda ka edaspidi teha, pikkust/kaalu/vanust arvestamata. Ämma maja taga juhtunust ei tea midagi, aga kodanikud, kelle kadents tõusu eel käiguvahetuse ignoreerimisele viitab ja siis ettemääratult nullile lähenema hakkab, vajavad ilmselgelt meeldetuletust (kui mitte õpetust).

Et noh, see-suur, eesti mees pidavat kõik õhtud jutti teleka/lõkke ääres vaiki istuma ja hoogu koguma; nädalavahetuseti võiks lenksu põrnitsemise asemel mõne sõna poetamisest ikka aru saada.
Kurat ma olen kogu aeg vaadanud et sa oled veloman, aga sa polegi, oled hoopis veloson. Kas sa oled Velomani poeg.
SRY O.T. Nii ilus sõit oli.
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

devilc
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 08. 2012. 16:03

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas devilc » 17. 06. 2014. 10:14

dr Holden kirjutas:
risto999 kirjutas:Avastasin, et meie seas on võistlejaid, kes soovivad rada läbimata ettepoole jõuda- Kaarel Luts koht 165.- Hansgrohe algusesse 1:41:10 ja finishisse 2:49:20.
Kas aegade töötleja ei suuda ise selliseid persoone avastada? Pole ju keeruline case!
Härra Luts saatis ise kirja ja palus ennast maha võtta, eksis rajalt ja jättis maratoni kolmanda pauna sõitmata, case closed!
Mainitud kodanik on seniajani lõpuprotokollis kenasti kirjas, nii et vist ikka pole case closed veel?

EDIT: nüüd korras!
Viimati muutis devilc, 18. 06. 2014. 11:45, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: 7.06 Rõuge Rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 17. 06. 2014. 12:50

Kuuse Lemps oli kohal, aga kas mingi pikem saade ka valmis, kaameraid nagu näha oli?
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Vasta

Mine “Estonian Cup maastikurattakarikasari 2014”