Tabasalu etapp

Vasta
MarkoAa222
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 08. 05. 2013. 09:12

Tabasalu etapp

Postitus Postitas MarkoAa222 » 16. 06. 2014. 09:22


Kasutaja avatar
rxman
Rattur
Postitusi: 29
Liitunud: 28. 07. 2009. 22:47

Re: Tabasalu etapp

Postitus Postitas rxman » 16. 06. 2014. 09:53


Kasutaja avatar
Spordihai.ee
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 18. 05. 2011. 11:47

Re: Tabasalu etapp

Postitus Postitas Spordihai.ee » 16. 06. 2014. 19:33


H.S
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 30. 08. 2013. 14:45

Re: Tabasalu etapp

Postitus Postitas H.S » 18. 06. 2014. 10:49

Tere

Ega kellelgi pole juhuslikult finisi suuremast kukkumisest jäädvustusi ?

Tänud

hab
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 13. 06. 2011. 21:48

Re: Tabasalu etapp

Postitus Postitas hab » 19. 06. 2014. 08:10


rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Tabasalu etapp

Postitus Postitas rai66 » 19. 06. 2014. 08:44

hab kirjutas:Jäädvustus tuli kirjalikult:
http://sport.postimees.ee/2832697/kiivr ... surmasuust
Talle lähenes tagant jõudsalt Pennert, üritades leida teiste vahel vaba ruumi. Kiirus oli vähemalt 40, võib-olla koguni 45 km/h. Peagi jõudis Pennert Männi kõrvale ning sai finišijoonel veerandi esijooksu jagu möödagi.

Selliste napakate pärast olen paljudest võistlustest loobunud, kes üritavad leida vaba ruumi, et saada kellestki mööda. Aga näe, mööda sai,

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 937
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Tabasalu etapp

Postitus Postitas veloson » 19. 06. 2014. 09:46

Ikkagi vähem kulutav ala, rahulikult ratta seljas.. juba artikli pealkirjast on aru saada, et moraal on kiivri kandmises, mitte riskide võtmises 8)
sport.postimees.ee kommentaariumist kirjutas:toimus kahe elukogenud džentelmeni, kahe 60-aastase rüütli omavaheline härrasmehelik maksmapanemine ja paremuse selgitamine. Ei mingi kukkumine või trauma, ei valu ega invaliidsus ole siin tähtis. Kui Alexandr Sergejevič Puškini eluajal toimusid härrasmeeste vahel duellid, kus üks pidi surema, siis tänapäeval on teised võimalused

H.S
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 30. 08. 2013. 14:45

Re: Tabasalu etapp

Postitus Postitas H.S » 19. 06. 2014. 10:02

«Oma koht tuleb ikka enne finišit välja võidelda,» soovitab Liksor
- see on küll õige.
Mis taset see näitab, kui terve sõidu lased tuules ja 300m enne lõppu näitad et suudad ka pingutada.

H.S
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 30. 08. 2013. 14:45

Re: Tabasalu etapp

Postitus Postitas H.S » 19. 06. 2014. 10:05

hab kirjutas:Jäädvustus tuli kirjalikult:
http://sport.postimees.ee/2832697/kiivr ... surmasuust
Antud artiklile loodetigi jäädvustusi leida :(

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Tabasalu etapp

Postitus Postitas Henno » 19. 06. 2014. 10:30

rai66 kirjutas:
hab kirjutas:Jäädvustus tuli kirjalikult:
http://sport.postimees.ee/2832697/kiivr ... surmasuust
Talle lähenes tagant jõudsalt Pennert, üritades leida teiste vahel vaba ruumi. Kiirus oli vähemalt 40, võib-olla koguni 45 km/h. Peagi jõudis Pennert Männi kõrvale ning sai finišijoonel veerandi esijooksu jagu möödagi.

Selliste napakate pärast olen paljudest võistlustest loobunud, kes üritavad leida vaba ruumi, et saada kellestki mööda. Aga näe, mööda sai,
härra Pennerti nimi on mulle tuttav kuna mingi võistluse järel vaatasin tema numbri põhjal spetsiaalselt protokollist üle - kes on see grupis üliohtliku sõidumaneeri harrastav kodanik :(
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
Snk
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 05. 07. 2011. 09:59

Re: Tabasalu etapp

Postitus Postitas Snk » 19. 06. 2014. 11:56

Olen täiesti nõus sellega:
Tabasalu Rattaralli on kõige ohtlikum rattavõistlus Eestis.Liiklus lahti ja suur grupp autode vahel.Täielik kaos ja kui ellu jääd oled õnnelik.
Miks me peame ootama katastroofi ja siis asja muutma? Miks Jalgratturite Liit ei pööra tähelepanu.
TEGEMIST ON ELUOHTLIKU ÜRITUSEGA, SEST KORRALDAJA EI TAHA KULUTADA RAHA TURVALISUSELE.
Tavaliselt aastal võtan osa umbes 40 erinevatel võistlustel. Võin öelda, et pole kordagi maantee võistlustel kukkunud ja isegi Tartu Rattaralli ei olnud minu jaoks nii ohtlik kui pühapäevane võistlus. Osalesin Tabasalu rattarallis esimest korda ja tegelikult juba kahetsen, et olen sinna läinud. Sest olen kõvasti kukkunud kaks km enne finiś joont. Eelviimase kurve labi minnes, libestasin killustiku peal. Õnneks kukkusin üksi ja pole kedagi kaasa tõmbanud, samas keegi pole mind lükkanud või pressinud et ma oma tasakaalu kaotaks. Minu meelest see on korraldajate kohustus, et rada oleks turvaline ehk ohtlikud kohad märgitud ja puhtad. Harjaga pühkida kurve puhtaks pole vist raske. Õnneks luud on korras, aga ikka vigastusi on palju ja jalg valutab hirmsasti, valuvaigisti söön nagu Tic-Tak komme. Kingakatted ja kindad kohe läksid prügikasti, sama lugu carbon vändadega ja mõlemate esihammarattastega. Teised rattaosad on ka ilu vigu saanud, kuigi õnneks töötavad. Päris kalliks lõpude lõpuks see kukkumine läks mulle välja. Tekkib ritooriline küsimus, et kes selle eest maksab? Loomulikult ise oma rahakottist! Päev enne, laupäeval, osalesin Vändra rattarallis ja ei saa kurta, korraldus oli tipp tasemel, pöörete peal seisid abistajad kes lipudega ja vilega näitasid ohtu.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 1035_n.jpg
Tuule tiibadesse saanud seltsimees

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Tabasalu etapp

Postitus Postitas Henno » 19. 06. 2014. 12:15

Üks koht rajal oli küll halvasti tähistatud, peale 3. ringi lõpu poole finishi poole sõites pani ka minu grupi eest mitu meest otse eelmiste aastate rada pidi kohas, kus tegelikult pidi paremale pöörama uue rajaskeemi kohaselt - http://goo.gl/maps/Ajaon
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

l2nku
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 26. 11. 2012. 16:45

Re: Tabasalu etapp

Postitus Postitas l2nku » 19. 06. 2014. 12:52

Minu arvates on korraldaja poolt kuldsed sõnad, et koht tuleb ise välja võidelda enne finishit.
Jutu järgi saan aru, et seeniorid olid kusagilt grupi lõpust hakanud "auke" otsima, et sealt kaudu positsiooni parandada ja parem koht saada. Selline tegevus on laksu leidmiseks üks perspektiivikamaid.
Raske on leida argumenti, kuidas sellise olukorra puhul saaks korraldajaid süüdistada.

Tõsi, et kurvides oleks võinud luuaga tööd teha ja seda ka tehti vist esimeses kurvis, kuid lahtist kruusa oli tõesti paaris kurvis nii, et sellega võiks korraldaja vaeva näha. Lisaks oli kusagil trassi peal suur liinibuss pooleldi teepeal nii, et 45 km/h oli sealt üsna huvitav mööda laveerida.
Positsioonidel 10-100 erilisi lakse ei märganud, ainult teise ringi alguses oli sirge peal mingi pauk seljataga.
Kui grupis ikkagi häält teha ja oma kavatsustest teistele viisakalt ja kõlaval häälel teada anda, siis on võimalik laksu tõenäosus suht miinimumini viia. (jah, erand kui noolid poodiumit aga see ei puuduta kandvat osa võidusõitjatest). Samuti tasub tutvuda eelnevalt rajaga, seda nii läbi sõites kui ka rajalegendi lugedes.

Kindlasti üks viis kuidas pikk sõit rahulikumaks muuta, on proovida tuua kohale rohkem proffe ja päris võidusõitjaid, kes oleksid võimelised nn breakawaysid tegema ja pundil ees ja eest ära sõitma. Kui favoriidid pluss võitja soomlane 10kesi eest sõitsid muutus ka terve grupp tunduvalt rahulikumaks ja rahvasportlased kaotasid ka usu, et nad saavad kümnenda kuni viiekümnenda koha peale finishit panna :). Või kui ees tõmmatakse 50 + km/h siis ei tulekski kellelegi pähe hakata mingite imemanöövritega finishit panema.

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Tabasalu etapp

Postitus Postitas Omiar » 19. 06. 2014. 12:59

Kunagi sai Lätis koos kohalike kiluvarastega võidu sõidetud. Kahjuks unustasid korraldajad (eestlastele) öelda, et umbes 500m enne finišhit on järsk vasakkurv (praktiliselt tagasipööre) ning väliskurvis on 2-3cm liivakiht. No loomulikult ei õnnestunud seal liiva peal kõige kiiremini maanteerattaga liigelda ning finišhis tuli leppida 6. kohaga. Nojah, shit happens.
Mäletatavasti, kui Evans mõne aasta eest TdF võitis, oli keegi naljameister ühel etapil tee peale knopkasid installinud. Kumme läks nagu leiba.

Ehk moraal on selles, et pole võimalik tagada ideaalseid teeolusid. Ja öelge ausalt, kas tõesti on mõtet mingil külavõistlusel mõisa peale finišhit teha?
Kas mingi M60 klassi esikoht on tõesti väärt enda surnuks sõitmist? Need kaks postimehe kangelast on idiotismi meisternäidised. Kui oled sõidumees, siis sõida eest ära. Nende maokaid korraldavate "Cavendishide" pärast ei käi päris suur hulk rattureid võistlemas.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Tabasalu etapp

Postitus Postitas rai66 » 19. 06. 2014. 13:56

Kusjuures võistlused toimuvad avatud rajal, kus kehtivad liikluseeskirjad. S.t. et keelatud on ohtlikud manöövrid. Äkki peaks hakkama korraldajatele teatama ohtlike manöövrite tekitajatest ja kui ikka mõni mees saab liiga palju kaebusi, siis mitte starti lubada. Ja need vanamehed ei sõitnud isegi mitte esikoha peale, ega mitte oma klassi esikoha peale, vaid oma klassi teise ja kolmanda koha peale ja selle peale, kes teisele ära paneb. Ja oleks nad siis ainukesed.

northwave
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 15. 09. 2009. 21:55

Re: Tabasalu etapp

Postitus Postitas northwave » 19. 06. 2014. 14:26

http://sport.postimees.ee/2833225/video ... attarallil

Ja see kukkumine toimus suhteliselt grupis lõpus ka veel.

Vasta

Mine “Filter maanteekarikasari 2014”