Kuusalu etapp

Vasta
mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Kuusalu etapp

Postitus Postitas mi.re » 13. 05. 2014. 10:45

Head ratturid, kopeerin järgnevalt ühe Kuusalu Filtri trassiääse elaniku tagasiside ürituse kohta:

///////////////
Tere!

Oli tore näha, et Filter Kuusalu Rattarallil oli rohkelt osavõtjaid ning sujuv korralduslik pool.
Siiski varjutab toredat päeva üks ebameeldiv aspekt. Probleem on nimelt selles, et umbes paarikilomeetrisel lõigul oma kodu lähedal õnnestus mul teeäärest kokku lugeda kümneid energiageelide tuutusid ja mõned vedela magneesiumi ampullid. Kupu küla elanikuna, kelle kodu juurest võistlustrass mööda kulges, sooviksin teada, kas rattaürituse korraldajatel on planeeritud ka prügikoristamine võistlustrassi äärest?

Vabandan, kui antud probleemiga juba tegeletakse, kuid vaatepilt on lihtsalt kurb.

Lugupidamisega
xxxxxx xxxxxxxx
Kupu küla elanik

/////////////////

Võistlejad, ma väga palun, ärge loopige rattarallidel prügi teepervele. Kuna ringi pikkus on Kuusalus 33km (mõnel teisel etapil üle 100km), siis on väga keeruline jalutada korraldajatel raja ääri läbi ja seda prügi kokku korjata. Samas keegi meist ei tahaks elada ju prügihunnikus.

Lõpetuseks veel viide Filter Maanteekarikasarja juhendi punktile number 21.8.

21.8. Trassil prügi maha loopimine on rangelt keelatud. Korraldajatel on õigus trassile prügi maha visanud võistlejat trahvida summas kuni 100 eurot.

Ma väga loodan, et me ei pea iial seda juhendi punkti rakendama hakkama. Kui võistleja jaksab täis geeli pakki pool sõitu kaasas kanda, siis ei tohiks ju olla üle mõistuse raske ka tühja pakendit kuni finišini taskus hoida. Hoiame Eestima ikka puhtana!

j4lgr477ur
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 05. 10. 2009. 14:48

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas j4lgr477ur » 13. 05. 2014. 13:09

Kas oleks äkki võimalik, et selle prügistamise kohta ka veidi enne starti räägitaks? Ehk suudab mõni inimene rohkem selle geelipakendi endale taskusse/püksisääre vahele lükata.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas Mati » 13. 05. 2014. 13:31

MTB võistlustel on see teema teravalt olnud üleval juba mõni aasta ja areng on olnud positiivses suunas. Soovitada võib järgnevat:
1. Tugevam teavitus
2. Sanktsioonid tõendatud prügistajatele (MTB's on karmimad korraldajad ka DSQ kasutanud)
3. Trassile nn prügialade orgunnimine (nt kuskile joogipunkti juurde)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

H.S
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 30. 08. 2013. 14:45

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas H.S » 13. 05. 2014. 19:52

Rajal peaks olema ka rohkem infot, et näiteks prügiala 200 m pärast jne.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas serxx » 13. 05. 2014. 20:05

Mis prügi teil nii palju loopida vaja on, et vaja spetsiaalseid prügialasid?
Võtate kodust prügikoti kaasa ja poetate vaikselt raja äärde?

Kui täis pakend mahtus taskusse, mahub tühi pakend ka. Isegi palju paremini peaks mahtuma.
Ah et määrib särgi ära? Nagunii läheb peale sõitu pessu ju. Või siis vali pakend, mis ei määri.

Ma ei ole mitte ühelgi võistlusel mitte kunagi midagi maha visanud. Kui olen midagi tarbinud, siis pakend taskusse tagasi. Finishis viskan prügikasti.
Mulle tundub täiesti pseudoprobleem.

Prügiloopijaid võiks minu poolest karmilt karistada.
Kas just rahatrahv õige valik on... DSQ ilmselt distsiplineeriks paremini.

H.S
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 30. 08. 2013. 14:45

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas H.S » 13. 05. 2014. 20:21

serxx kirjutas:Mis prügi teil nii palju loopida vaja on, et vaja spetsiaalseid prügialasid?
Võtate kodust prügikoti kaasa ja poetate vaikselt raja äärde?

Kui täis pakend mahtus taskusse, mahub tühi pakend ka. Isegi palju paremini peaks mahtuma.
Ah et määrib särgi ära? Nagunii läheb peale sõitu pessu ju. Või siis vali pakend, mis ei määri.

Ma ei ole mitte ühelgi võistlusel mitte kunagi midagi maha visanud. Kui olen midagi tarbinud, siis pakend taskusse tagasi. Finishis viskan prügikasti.
Mulle tundub täiesti pseudoprobleem.

Prügiloopijaid võiks minu poolest karmilt karistada.
Kas just rahatrahv õige valik on... DSQ ilmselt distsiplineeriks paremini.
Ka mina pole seda maha loopinud aga selline vehkimine siin ei vii ju kuhugi.
Oleks vaja rohkem lahendusi mõelda, mitte puusalt paugutada

Kui sinule tundub see pseudoprobleem, siis paljudele on see siiski suur ja vägagi reaalne probleem

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas serxx » 13. 05. 2014. 20:33

H.S kirjutas:paljudele on see siiski suur ja vägagi reaalne probleem
Kellelgi on suur ja reaalne vajadus prügi maha loopida? Ja mina paugutan puusalt?
Mu ei ole selle peale mitte midagi öelda.

Rain
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas Rain » 13. 05. 2014. 21:38

Ma küsiks, et mida on korraldaja teinud selleks, et prügistajaid poleks? See, et juhendis on peenes kirjas üks rida pole ilmselt eriti mõjuv. Mitu osalejat on saanud reaalselt karistada? Mitu korda enne starti Madis sellest rääkis?


Selge on see, et prügistajad on suht samad näod. Näiteks tegin Kuusalus märkuse nr. 25 all sõitnud ja Spordipartneri vormis sõitvale Andrus Asavile, et prügi käib prügikastis. Sama rattur loopis eelmisel aastal prügi efektse kaarega ka Pandivere rallil. Tegin talle juba siis ettepaneku, et kui ise nii saamatu, et ei suuda prügi koju viia, siis andku minu kätte. Pandiveres lubas et edaspidi annab minu kätte. Sel aastal aga oli lubadus ununenud. Uuris vaid, et kas ma olen tal piisavalt lähedal kui tal abi vaja on. Lubasin olemas olla, kahjuks ta ei kasutanud seda võimalust ja pidas targemaks prügi metsa visata.

Eelmise aasta prügiteemas on rida prügistajate nimesid. Äkki korraldaja saadab edaspidi e-mailiga väikese meeldetuletuse. Selgitab viisakalt, miks pole viisakas prügi metsa visata. Äkki personaalne kontakt ja koputus südametunnistusele mõjub?

Koppa99
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 13. 11. 2009. 09:52

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas Koppa99 » 13. 05. 2014. 21:46

Visake oma prügi joogipunkti,siis on kindel,et jõuab kindlasti prügikasti!

clx
Rattur
Postitusi: 405
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas clx » 13. 05. 2014. 23:54


Ka mina pole seda maha loopinud aga selline vehkimine siin ei vii ju kuhugi.
Oleks vaja rohkem lahendusi mõelda, mitte puusalt paugutada

Kui sinule tundub see pseudoprobleem, siis paljudele on see siiski suur ja vägagi reaalne probleem
Milles selle suure ja vägagi reaalse probleemi olemus täpselt seisneb? Jääb segaseks. Ma ei ole seni ühelgi oma sadadest võistlustest midagi näppude vahelt lendu lasknud ja olen siiani nii söönud, joonud kui ka terve?

Rain, minuarust konkreetsete nimede kõva häälega välja ütlemine distsiplineerib kindlasti paremini kui hüpoteetiline 100€ trahv. Väga hea mõte oleks nt. enne järgmist etappi teadustajal nimeliselt meelde tuletada, kellel kipub teemaga probleeme olema, püsiks äkki paremini meeles?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas Mati » 14. 05. 2014. 00:04

Korra siis veel. See on probleem korraldajale, kes peab tegelema tagajärgedega :!:
Arvatavasti pole enamus arvajatest kunagi midagi sarnast korraldanud ja seetõttu näebki asjas vaid pseudoprobleemi. Inimesi on igasuguseid ja kõigil ei ole ilmselt kodune kasvatus tip-top.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

clx
Rattur
Postitusi: 405
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas clx » 14. 05. 2014. 08:15

Mati kirjutas:Korra siis veel. See on probleem korraldajale, kes peab tegelema tagajärgedega :!:
Mitte ainult korraldaja ei pea tegelema tagajärgedega. Endale kuulub lapike maad Tartu RR trassi ääres ja on juba kujunenud kauniks traditsiooniks perega heinamaalt kaasratturite s*tta kokkku koguda järgnevatel päevadel. Minu kui maaomaniku tungiv soovitus on korraldajatele teemaga reaalselt tegeleda kasvõi läbi pretsedentide loomise, mitte ainult reglemendis näppu vibutada.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas KaupoR » 14. 05. 2014. 08:27

Hüpoteetiline arvutus. Oletame, et võistlusringi pikkus on 25km (umbes nii ta vist Kuusalus oli). Rajal on 310 pika maa ja 170 lühikese maa sõitjat ehk kokku läbisid sõitjad ringi 310*3 + 170*1 = 1100 korda. Kui eeldada, et iga osaleja tarbib geeli või batooni iga 15km järel, siis keskmiselt tarbiti 1 ringi jooksul 25/15=1,66 toodet. Sõitude peale kokku teeb see 1,66*1100= 1833 tühja pakikest.

Isegi kui vaid 10% reostavad, siis teeb see ikkagi 150-200 pakikest, mida 25km peale on keskmiselt iga 125 meetri taga üks risu. Ma ei ütleks, et pseudoprobleem.

Mulgi Maratonil sattusin Holstre prahialast läbi sõitma päris sõidu lõpus. See oli ikka väga tõsine prahiala, oli näha, et paki maha poetamine oli sätitud sellele teelõigule. Kõmpisin ka mitu kilomeetrit raja ääres katkise rehviga ja ega ma ei mäleta väga prahti maas.
If everything's under control, you're going too slow!

Jaagu
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 22. 07. 2012. 01:08

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas Jaagu » 14. 05. 2014. 09:00

Palju korraldajatel "relvi" on? Teavitus ja trahvid. Kas klubide esindajate stardieelsel koosolekul sellest räägiti? Ja enne starti saab seda valjuhääldist maha hüüda, kasvõi mitu korda. Midagi ehk muudab paremaks pikapeale.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas Mati » 14. 05. 2014. 09:13

clx kirjutas:
Mati kirjutas:Korra siis veel. See on probleem korraldajale, kes peab tegelema tagajärgedega :!:
Mitte ainult korraldaja ei pea tegelema tagajärgedega. Endale kuulub lapike maad Tartu RR trassi ääres ja on juba kujunenud kauniks traditsiooniks perega heinamaalt kaasratturite s*tta kokkku koguda järgnevatel päevadel. Minu kui maaomaniku tungiv soovitus on korraldajatele teemaga reaalselt tegeleda kasvõi läbi pretsedentide loomise, mitte ainult reglemendis näppu vibutada.
Kokkuvõttes ikka korraldaja. Korraldaja jaoks ei ole tagajärg mitte ainult otsene koristamine, vaid ka just see mis algses postituses välja tuli - pahaste maaomanikega suhtlus. Sodi korjad ise ära ja ok, kuid kui üritusest jääb negatiivne foon, siis on järgmise korraldamine samas asukohas juba komplitseeritum.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas Olts » 14. 05. 2014. 15:24

Tõmbaks natuke tuure maha. Ma ei usu, et ratturid kellegi põllu peale situvad nagu üks eeskõneleja märkis. Olgem siis ise kah viisakamad!

Probleem on ilmselt laiem.
Kui vaadata maantee kraave siis pole vaid ratturid need lagastajad. Võistlused on vaid üks hea näide kellegile näpuga näidata. Võibolla on väga paljud kritiseerijad need, kes autoga võistlustelt koju sõites burgeri pabereid autoaknast välja loobivad.

Mul on maja ees bussipeatus. Prügikasti seal pole. Aegajalt korjan kraavist (kuulub riigile) pudeleid ja prahti, et need oma prügikasti ära visata. Aga kui aus olla siis pole liiklejatel ja jalakäijatel prügi kuhugile visatagi. Sellepärast visataksegi(loomulikult mitte kõik inimesed) kraavi. Paarsada meetrit eemal on üks suurem kaasaegne parkla infotahvlite ja laudade/pinkidega kus autojuhid saavad närve ja jalga puhata. Aga mida pole, on prügikast. Mis teha?

Seega ongi meile võistluste korraldajatele ülesanne see prügiprobleem lahendada. Kas tekitada prügi alad või muud sellist. Aga ainult ratturit süüdistada on kah tobe. Pooltühjaks pigistatud geelipakk on juba prügi, sest ta kleepub. Olen ise neid püüdnud püksi sääre alla toppida. Sellest on vaja vabaneda. Banaan on kah justkui normaalne asi niikaua kui ta on koorimata. Banaani koored on aga juba natuke teise olekuga.

Võibolla on ikkagi see prügi ala kõige normaalsem lahendus kui saaks alas maha visata, mitte ei pea hakkama poogeldama ratturite vahel, et kuhugi prügikastile pihta saada.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas mikulaine » 14. 05. 2014. 15:43

Olts kirjutas:Tõmbaks natuke tuure maha. Ma ei usu, et ratturid kellegi põllu peale situvad nagu üks eeskõneleja märkis. Olgem siis ise kah viisakamad!

Probleem on ilmselt laiem.
Kui vaadata maantee kraave siis pole vaid ratturid need lagastajad. Võistlused on vaid üks hea näide kellegile näpuga näidata. Võibolla on väga paljud kritiseerijad need, kes autoga võistlustelt koju sõites burgeri pabereid autoaknast välja loobivad.

Mul on maja ees bussipeatus. Prügikasti seal pole. Aegajalt korjan kraavist (kuulub riigile) pudeleid ja prahti, et need oma prügikasti ära visata. Aga kui aus olla siis pole liiklejatel ja jalakäijatel prügi kuhugile visatagi. Sellepärast visataksegi(loomulikult mitte kõik inimesed) kraavi. Paarsada meetrit eemal on üks suurem kaasaegne parkla infotahvlite ja laudade/pinkidega kus autojuhid saavad närve ja jalga puhata. Aga mida pole, on prügikast. Mis teha?

Seega ongi meile võistluste korraldajatele ülesanne see prügiprobleem lahendada. Kas tekitada prügi alad või muud sellist. Aga ainult ratturit süüdistada on kah tobe. Pooltühjaks pigistatud geelipakk on juba prügi, sest ta kleepub. Olen ise neid püüdnud püksi sääre alla toppida. Sellest on vaja vabaneda. Banaan on kah justkui normaalne asi niikaua kui ta on koorimata. Banaani koored on aga juba natuke teise olekuga.

Võibolla on ikkagi see prügi ala kõige normaalsem lahendus kui saaks alas maha visata, mitte ei pea hakkama poogeldama ratturite vahel, et kuhugi prügikastile pihta saada.
Antud juhul olid teemaks tühjad geelipakid. Vaevalt, et mõni rullnokk või Poola rekkamees aknast neid välja viskab.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 937
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas veloson » 14. 05. 2014. 15:53

Olts kirjutas:Aga ainult ratturit süüdistada on kah tobe.
Pakun välja, et tobeduse edetabelis on kõige tobedam see jonnipunnilik vajadus "lahti saada", sest sisuliselt on ikkagi igal pool sama teema - tarbid toote ära ja järsku toimub transformatsioon(burx/geelipakk->>prügi). Prügi ei taheta; prügiga kehtib komme sellest kohe ja vahetult lahti saada. Küsimus on selles, et ei ole vaja oma peas selliseid nõkse teha - pärast tarbimist on tegemist ikkagi selle sama toote tagajärgedega ja tarbija isiklik vastutus peaks jätkuma. Vahet ei ole, kas oled Kuusalu tee bussipeatuses või sadulas - kui avalikus ruumis pole kohta prügi kõrvaldamiseks, siis pole järelikult prügiga tegelemiseks õige aeg!

Teisisõnu - autos on koht prügile näiteks kasvõi jalamatil või suuremate prügijääkide planeerimisel kaasa võetud kilekotis. Ratturil on pakendi jaoks täpselt sama koht, kuhu see söömisele eelnevalt paigutatud oli; lisaks püksi-/särgikummi all. Viskekäe tugevus või kodused prügikastiharjumused ei puutu asjasse..

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas tsainik » 14. 05. 2014. 16:45

Triatlonis on prügi mahaviskamise eest disklaff.
Filtri sari võiks olla positiivne teerajaja. Esimene prahimahaviskamine annab +10 minutit, teine annab disklafi.
Või jalaga munadesse, misiganes

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas erikr » 14. 05. 2014. 17:04

mi.re kirjutas: Võistlejad, ma väga palun, ärge loopige rattarallidel prügi teepervele. Kuna ringi pikkus on Kuusalus 33km (mõnel teisel etapil üle 100km), siis on väga keeruline jalutada korraldajatel raja ääri läbi ja seda prügi kokku korjata.
Ei pea jalutama, saaks mingi kahe- või neljarattalisega ka.
MTB võistluste korraldajad küll teevad seda, sest lindid ja viidad tuleb ju niikuinii ära korjata. Ja geelpiakid ka. Sest ikka leidub tõpraid, kes need maha viskavad. Aga maaomanik on vaja rahulikuna hoida, et ka järgmisel aastal rada saaks panna.
Aega on neil tavaliselt 24-48h selleks.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas Oliver » 14. 05. 2014. 22:33

tsainik kirjutas: ... Või jalaga munadesse, misiganes
Mehed minge parem õllekasse või trenni. See üksinda arvuti taga enese väljaelamine pigem tekitab probleeme, kui lahendab.

mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas mi.re » 17. 05. 2014. 04:47

erikr kirjutas:
mi.re kirjutas: Võistlejad, ma väga palun, ärge loopige rattarallidel prügi teepervele. Kuna ringi pikkus on Kuusalus 33km (mõnel teisel etapil üle 100km), siis on väga keeruline jalutada korraldajatel raja ääri läbi ja seda prügi kokku korjata.
Ei pea jalutama, saaks mingi kahe- või neljarattalisega ka.
MTB võistluste korraldajad küll teevad seda, sest lindid ja viidad tuleb ju niikuinii ära korjata. Ja geelpiakid ka. Sest ikka leidub tõpraid, kes need maha viskavad. Aga maaomanik on vaja rahulikuna hoida, et ka järgmisel aastal rada saaks panna.
Aega on neil tavaliselt 24-48h selleks.
Sõidab ka meil rajabrigaad raja läbi, korjab ülesse rajatähised ning suurema silma jääva prügi. Paraku aga rada läbi sõites ei märka autoaknast väikseid metsa lennutatud geelipakke. Et neid kõiki ära korjata, siis peaks liikuma väga aeglaselt, sisuliselt jalutamiskiirusel, ning põhjalikult teepervi läbi kammima.

Jah, 33km ei ole veel võimatu ülessanne läbi jalutada. Kui jagada see näiteks 10 inimese peale ära, jääb igaühel koristada 3,3km. Kui aga ringi pikkus on 100km, nagu see on näiteks Võrus, siis on juba märksa keerulisem.

Minu meelest ei taandu antud teema aga mitte ainult prügi koristamise keerukuse taha, vaid asi on ka põhimõttes. Piisavalt suure tööjõu hulga korral võib puhastada teeperved kasvõi Hiina müürini. Pigem on küsimus selles, et kas on vaja teha endale meeletult lisatööd, kui seda saaks ka vältida. Või kui asja materiaalslet vaadata - iga rajameister, kes teepervi puhastab, tahab ju saada ka palka. Kas on korrektne, et 90% korrektselt käituvaid võistlejaid peaks hakkama maksma suuremat osalustasu selle pärast, et on vaja 10% prügiloopijate tõttu iga võistluse järel korraldada suured koristustööd. Või äkki saaks ikka niimoodi hakkama, et igaüks viskab oma prügi finišis ära ning sportimine jääks kõigile soodsamaks.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas rai66 » 17. 05. 2014. 08:28

Ma ei saa aru, miks peab geelipakke tee peal lahti närima või mida iganes. No ostke 1-2 geelipudelit. Valage paki sisu pudelisse, törts vett peale, on parem juua ja pole liiga magus. Palju mugavam kasutada. Ise ei viitsi geeli üldse enam tarbida. Panen joogi sisse lisaks pulbrile mett, keemiat ka vähem.

devilc
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 08. 2012. 16:03

Re: Kuusalu etapp

Postitus Postitas devilc » 28. 05. 2014. 17:21

serxx kirjutas:Kellelgi on suur ja reaalne vajadus prügi maha loopida? Ja mina paugutan puusalt?
Mu ei ole selle peale mitte midagi öelda.
MTB (Estonian Cupi) etappidel olen teinud nii, et teipinud mõned geelid raami külge ning joogipunktides (kus tohib prügi maha loopida, kuna niikuinii sadade kaupa joogitopse jms kraami koristada) haaranud sealt geeli ning peale tühjakspigistamist lasknud sellel kukkuda. Oluliselt kiirem ja ka ohutum, kuna korduvalt on nähtud seda, et mitte kõik meist ei suuda väsinud peaga tagataskust midagi õngitsedes või sinna tagasi toppides sirgelt sõita ning piisavalt tähelepanu teel hoida.

MNT on vist küll selles mõttes teine teema, et geelipakenditest ülesõitmine on probleem, aga IMO on siiski tähistatud prügialad parem lahendus, kui 100% keeld ja tuuleveskitega võitlemine.

Vasta

Mine “Filter maanteekarikasari 2014”