koormustest

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

koormustest

Postitus Postitas Rom » 24. 04. 2003. 09:08

Oskab keegi öelda kuhu ja kelle poole ja kuhu peaks või tasub pöörduda et Tartus koormustesti saaks teha :?:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: koormustest

Postitus Postitas erikr » 24. 04. 2003. 09:17

Rom kirjutas:Oskab keegi öelda kuhu ja kelle poole ja kuhu peaks või tasub pöörduda et Tartus koormustesti saaks teha :?:
proovi seda
http://www.sportmed.ee/?id=personal#tartu
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

jan
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 21. 04. 2003. 12:50

Postitus Postitas jan » 24. 04. 2003. 09:56

Olemas ka selline koht: TÜ Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliinik.
http://www.kliinikum.ee/taastusravi/?2,3,1

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 18. 06. 2004. 12:28

Espordis kutsutakse koormustesti tegema
Tekst

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 18. 06. 2004. 12:48

Rom kirjutas:Espordis kutsutakse koormustesti tegema
Tekst
Uurisin seda pakkumist lähemalt ning selgus, et teste küll rohkesti kuid veloergomeetril on küljes tavalised pedaalid (ilma korvideta) ning oma pedaale/kingi kasutada ei saa. Sellisel juhul ei pruugi testi tulemus olla adekvaatne, millisele järeldusele ka ühes eelmises koormustesti teemas jõuti.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 18. 06. 2004. 12:50

Rom kirjutas:Espordis kutsutakse koormustesti tegema
Tekst
koormusteste saab teha mitmel pool, kuid kõige olulisem on sealjuures see, kes seda testi läbi viib ja hiljem konsulteerib. osasid tallinnas pakutavaid koormusteste viivad läbi aeroobikatreenerid kelle antud konsultatsioon ei ole suurt midagi väärt.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 18. 06. 2004. 12:53

erko kirjutas:Uurisin seda pakkumist lähemalt ning selgus, et teste küll rohkesti kuid veloergomeetril on küljes tavalised pedaalid (ilma korvideta) ning oma pedaale/kingi kasutada ei saa. Sellisel juhul ei pruugi testi tulemus olla adekvaatne, millisele järeldusele ka ühes eelmises koormustesti teemas jõuti.
milline asutus siis pakub sulle võimalust oma pedaale kasutada. sportmedis tallasin ka tavalise tossuga seni kui mu keha kallal teadust tehti.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 18. 06. 2004. 12:55

erikr kirjutas: milline asutus siis pakub sulle võimalust oma pedaale kasutada. sportmedis tallasin ka tavalise tossuga seni kui mu keha kallal teadust tehti.
sportmedis on jalg korvis ja see on hoopis teine asi. lisaks võib sportmedis vabalt oma pedaalid peale kruvida.

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 18. 06. 2004. 12:59

erikr kirjutas:milline asutus siis pakub sulle võimalust oma pedaale kasutada. sportmedis tallasin ka tavalise tossuga seni kui mu keha kallal teadust tehti.
Isiklikult ei tea ühtegi kuid priidiku väitel Audenteses oleks põhimõtteliselt võimalik.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 18. 06. 2004. 13:05

Registreerimine ja kontakt:
TPÜ Kehakultuuri Teaduskond
Regati pst. 1, II korrus
Tallinn


kas kehakultuuri teadusosakonnas võivad olla ka suvalised tegelased?


jalatsib saab ka vajadusel ju pedaali külge siduda :idea:
või on seal nii karmid laskumised et peab maha tulema :wink:

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 18. 06. 2004. 13:09

Rom kirjutas:jalatsib saab ka vajadusel ju pedaali külge siduda :idea:
See oleks liiga lihtne :D Tõelistel harrastajatel peab kõik hi-tech olema

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 18. 06. 2004. 13:14

:idea:
Viimati muutis priidik, 25. 07. 2004. 10:30, muudetud 1 kord.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 18. 06. 2004. 13:15

tarmo kirjutas:
erikr kirjutas: milline asutus siis pakub sulle võimalust oma pedaale kasutada. sportmedis tallasin ka tavalise tossuga seni kui mu keha kallal teadust tehti.
sportmedis on jalg korvis ja see on hoopis teine asi. lisaks võib sportmedis vabalt oma pedaalid peale kruvida.
Sportmedis oli isegi 15 võti neil selle puhuks olemas, et saaks oma pedaalid külge kruvida, ainult et see kippus sealt aegajalt kaduma... :?

docobo
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 21. 06. 2004. 12:08

Ikka on korvid :)

Postitus Postitas docobo » 21. 06. 2004. 12:13

erko kirjutas:
Rom kirjutas:Espordis kutsutakse koormustesti tegema
Tekst
Uurisin seda pakkumist lähemalt ning selgus, et teste küll rohkesti kuid veloergomeetril on küljes tavalised pedaalid (ilma korvideta) ning oma pedaale/kingi kasutada ei saa. Sellisel juhul ei pruugi testi tulemus olla adekvaatne, millisele järeldusele ka ühes eelmises koormustesti teemas jõuti.
Olen ise selle teenuse initsiaator. Teatan, et Pedas on kindlasti korvid pedaalide küljes ja seega peaks test olema adekvaatne. Lisainfoks veel, et antud testi tehakse tavaliselt ainult tippsportlastele, mida iseloomustab ka tavalisest põhjalikum EKG ja südametöö analüüs ning laktaadi test. Spordimed. keskuse koormustest on igati tore, aga mitte see, mida praegu Pedas on võimalik teha.

Parimat!

Ardo

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Re: Ikka on korvid :)

Postitus Postitas erko » 21. 06. 2004. 12:19

docobo kirjutas:Teatan, et Pedas on kindlasti korvid pedaalide küljes ja seega peaks test olema adekvaatne.

Parimat!

Ardo
No selge, küllap vist oli konsultant siis väheinformeeritud, sest täpselt sellise vastuse pedaalide kohta ma meilitsi sain.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Ikka on korvid :)

Postitus Postitas marion » 21. 06. 2004. 12:21

docobo kirjutas: Lisainfoks veel, et antud testi tehakse tavaliselt ainult tippsportlastele, mida iseloomustab ka tavalisest põhjalikum EKG ja südametöö analüüs ning laktaadi test. Spordimed. keskuse koormustest on igati tore, aga mitte see, mida praegu Pedas on võimalik teha.
Ardo
Mis osas see teie test siis sportmedi omast erineb, mulle tundub, et sealgi tehakse väga põhjalik töö?

Kasutaja avatar
Konflict
Rattur
Postitusi: 311
Liitunud: 16. 04. 2003. 20:21

Postitus Postitas Konflict » 21. 06. 2004. 12:31

kui perearstil lasta kirjutada saatekiri tekstiga: Koormustestile siis saab selle kallima variandi 650kr väike kokkuhoid on ikkagi

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Ikka on korvid :)

Postitus Postitas Mati » 21. 06. 2004. 12:32

marion kirjutas:
docobo kirjutas: Lisainfoks veel, et antud testi tehakse tavaliselt ainult tippsportlastele, mida iseloomustab ka tavalisest põhjalikum EKG ja südametöö analüüs ning laktaadi test. Spordimed. keskuse koormustest on igati tore, aga mitte see, mida praegu Pedas on võimalik teha. Ardo
Mis osas see teie test siis sportmedi omast erineb, mulle tundub, et sealgi tehakse väga põhjalik töö?
jep, kas peaks kahtlema ntx dr Muza Lepiku töö kvaliteedis või oskustes/teadmistes :?: väited võiksid olla argumenteeritud :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 21. 06. 2004. 12:38

priidik kirjutas: Pigem mõõdetakse toodud testidega tervislikku seisundit kõige üldisemas mõttes.
Kallim pakett tundub asjalikum.
kas on mõtet kallimat, 900 eek testi võtta, kui üldine füüsiline mitte kõigeparem pole?
10 palli süsteemis- 7,5 :?

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Ikka on korvid :)

Postitus Postitas tarmo » 21. 06. 2004. 13:05

docobo kirjutas: Spordimed. keskuse koormustest on igati tore, aga mitte see, mida praegu Pedas on võimalik teha.

Parimat!

Ardo
minu teada käivad näiteks Jass, Sigvard, Kodar jt end Sportmedis testimas. meiesuguste harrastajate jaoks on nad suured eeskujud ja kui meid testib sama arst ning võrdleb näiteks minu võimsusenäitajaid eesti tippudega, siis see on väga huvitav. kes siis need tipud on kes tpü laborites testivad ja mille poolest tpü test parem on?

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Ikka on korvid :)

Postitus Postitas KristjanS » 21. 06. 2004. 13:46

tarmo kirjutas:Kes siis need tipud on kes tpü laborites testivad ja mille poolest tpü test parem on?
tahtsin just sama küsida. :D ja kas TPÜ tudengitele miskiseid soodustusi kah on???[/quote]
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Aki
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 23. 05. 2004. 23:10

Postitus Postitas Aki » 21. 06. 2004. 17:46

Käisin täna hommikul ise seda pikemat testi tegemas.

Esiteks ajast- valisin pikema testi, mis pidi kestma tutvustuse järgi 45 min. Võib olla on see ainult vahetult testidele kulunud aeg kuid koos konsultatsiooniga kulus mul umb 2 h.;
Teiseks pedaalidest - veloergomeetril olid korralikud korvid küljes;
Kolmandaks testist endast - Minule tundus küll pikk ja põhjalik olevat. Olen seni ikka kord aastas käinud Spordimeditsiini keskuses tegemas ja olen ka seal tehtuga rahule jäänud kuid siinne tundus põhjalikum olevat. Kui aus olla, siis olen Spordimeditsiini keskuses lühemaid teste teinud ja seega ei oska neid üks ühele võrrelda. Testi lõpus koostatav raport oli pikk ja põhjalik, lisaks minu andmetele oli toodud ka iga andme kohta selgitusi ja võrdlusi. Lisaks veel ports indekseid. Samuti oli väga põhjalik spordiarsti konsultatsioon nii, et sain nii mõnesti asjast alles esimest korda aru :oops:
Julgen soovitada

docobo
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 21. 06. 2004. 12:08

Re: Ikka on korvid :)

Postitus Postitas docobo » 22. 06. 2004. 09:49

tarmo kirjutas:
docobo kirjutas: Spordimed. keskuse koormustest on igati tore, aga mitte see, mida praegu Pedas on võimalik teha.

Parimat!

Ardo
minu teada käivad näiteks Jass, Sigvard, Kodar jt end Sportmedis testimas. meiesuguste harrastajate jaoks on nad suured eeskujud ja kui meid testib sama arst ning võrdleb näiteks minu võimsusenäitajaid eesti tippudega, siis see on väga huvitav. kes siis need tipud on kes tpü laborites testivad ja mille poolest tpü test parem on?
Pisut selgitan. Parem ei olnud antud juhul mõeldud kvaliteediga seoses vaid erinevate funktsionaalsustega. Nimelt on käesolev teenus kuuks ajaks mõeldud test, mille tulemusena töötatakse sügisel välja mitmeid erinevaid programme - testid tervisesportlastele, tõsistele harrastajatele, proffidele, treeningnõustamine, jne. Ja tegelikult on plaan teha koostööd just spordimed. keskusega, kelle ruume ja arste nende teenuste pakkumiseks tõenäoliselt kasutama hakatakse. Käesolev test oli samuti plaanis nendega koos teha, ent kahjuks lihtsalt inimressurss ei mänginud välja. Nii, et kindlasti mitte ma ei väida, et Pedas on parem või halvem.

Küll aga on antud testi idee pakkuda paremat ülevaadet. Konkreetset testi koos laktaadi testimisega (koormuse ajal), indeksitega ja muu analüüsiga spordmed. keskus veel täna ei paku. Loodetavasti teie kõigi abiga ja Pedas tehtud testperioodi tulemusena aga suudame sügisel pakkuda nii mõndagi uut ja huvitavat. Ja seda siis juba spordimed. keskuses endas!

Ardo

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 22. 06. 2004. 10:38

:idea:
Viimati muutis priidik, 25. 07. 2004. 10:30, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Ikka on korvid :)

Postitus Postitas tarmo » 22. 06. 2004. 12:11

docobo kirjutas: Konkreetset testi koos laktaadi testimisega (koormuse ajal), indeksitega ja muu analüüsiga spordmed. keskus veel täna ei paku.
laktaadi testi koormuse ajal pakkus sportmed eelmisel aastal kindlasti.

docobo
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 21. 06. 2004. 12:08

Postitus Postitas docobo » 22. 06. 2004. 13:19

priidik kirjutas:Kirjeldus jätab teenusest igati hea mulje. Tekkisid vaid mõned küsimused.

1. Millise sagedusega peab testi ajal väntama - kas nii nagu ise tahad või on ette antud väärtus nt. 60 p/min?
2. Mitu korda tehti testi jooksul laktaadi määramist?
3. Kas maksimaalne hapnikutarbimine leitakse arvutuslikult või määratakse otseselt gaasianalüsaatoriga väljahingatava õhu koostise alusel?
1. Ette antud 60 pööret minutis
2. Alates 100W-sest koormusest, ca iga 50W järel, ehk siis korrad sõltuvad sellest kui kaua jaksad vändata :)
3. Ikka otseselt analüsaatoriga

Ardo

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 22. 06. 2004. 13:41

priidik kirjutas:
1. Millise sagedusega peab testi ajal väntama - kas nii nagu ise tahad või on ette antud väärtus nt. 60 p/min?
2. Mitu korda tehti testi jooksul laktaadi määramist?
3. Kas maksimaalne hapnikutarbimine leitakse arvutuslikult või määratakse otseselt gaasianalüsaatoriga väljahingatava õhu koostise alusel?
juuksed veel (Peda) testist märjad, seega värske info ja muljed-

1. kästi küll kadents 60peal hoida kuid 67-70peal ( vähe inimlikum) ei nurisend keegi.
2. laktaati mõõdeti vist 7-8 x - peale 150w, iga kord, kui koormus tõusis.
3. VO2max määrati maskiga.

Teenus, koos Spordi-meditsiini prof. kommentaaride, ja raportitega tundus esmakasutajale väga OK

Samas tekkis kahtlus liigmadalas pulsis ( min 48; an 136 ; max 162)
ja soovitati 1 koormustest igaks juhuks veel teha.

Pole võistlustel ka nii püüdlikult " kapsaid ninast välja raiund" ja max 162? :shock:

aega läks 2h

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 22. 06. 2004. 13:54

:idea:
Viimati muutis priidik, 25. 07. 2004. 10:31, muudetud 1 kord.

docobo
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 21. 06. 2004. 12:08

Postitus Postitas docobo » 23. 06. 2004. 15:02

priidik kirjutas:
docobo kirjutas: 1. Ette antud 60 pööret minutis
Võiks olla 90 p/min, muidu on ratturile testi väärtus madal. 60 p/min läheb igal ratturil lihas kohe täis, AnL ja W max tulevad madalamad kui 90 p/min vändates. Sellest on siin kindlasti juba juttu olnud miks see nii on.
Hei! Hea küsimus. Vastab meie füsioloogia ja biokeemia professor Kristjan Port:
"Point just selles ongi, et püsiv koormus mida mõõdetakse wattides (watt = kg*m/min võib ka vääne korda kadents) langeb kui kiiremini vändata. Seega pole ratturil mitte kergem selle pärast, et talle 90 rpm harjumuspärasem oleks vaid reaalselt tal ongi kergem. Järelikult ka kõik lävefenomenid (anaeroobne lävi, VO2, koormus ise ...) on nihkes.

Kadentsi teema on väga huvitav ja läheks teise teemasse. Aga siiski ... tüüpilised veloergomeetrid on kalibreeritud 60 rpm?i peale kuna see on laias laastus kõige efektiivsem (energiakulu ja tehtud töö suhe). ?Laias laastus? tähendab seda, et ergomeeter on mõeldud on kõiksugu võimalike sportlaste tarbeks. Edasijõudnud (s.t. väga headel) ratturitel võib aga olla väike probleem. Ka neile oleks 60 rpm hea, aga tippude tavaline suure koormuse (ca 90% max hapniku tarbimisest) töö efektiivsus on suhteliselt parem kui amatööridel just suurematel pööretel. Põhjuseks on treenitus ise ning lisaks ülekannete mehhaanika, koormuse tajumine/tunnetamine ja reaalse jõumomendi suhteline langus vahemikus ca 80-100 rpm?i juures, mistõttu tipud valivad-harjuvad-eelsitavad suuremat pööretearvu. AGA...suhteline hapnikutarbimine on ka tippudel kõige madalam (loe suhteline koormus kõige madalam) umbes 70 rpm?i juures. See tuleneb lihase kontraktsiooni ja lõdvestumise poolt määratud verevarustuse optimumist kuna pinges lihasesse veri eriti ei pääse ja uue portsu hapnikku saab lõdvestumuse ajal. Piltlikult öeldes määrab ?ukse avamise ja sulgumise? vahel sisse pääsenud külaliste (loe hapnikurikka vere) hulga vererõhk ja ukseava suurus. Uhh... sellel teemal hargneks mitu haru, parem on hoog maha võtta! Pärisrada pole ergomeetritest ja vastupidi... "

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 24. 06. 2004. 00:09

:idea:
Viimati muutis priidik, 25. 07. 2004. 09:20, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4469
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Postitus Postitas riho » 25. 06. 2004. 07:55

tsainik kirjutas:
Samas tekkis kahtlus liigmadalas pulsis ( min 48; an 136 ; max 162)
ja soovitati 1 koormustest igaks juhuks veel teha.

aega läks 2h
Usun et aparatuur oli korras. Istusin sadulasse vahetult peale Sind ja minu pulss oli min 54; an 168 ; max 201.

Nõustun Priiduga - kiire kerijana oli mul sagedust 60 p/min tõesti raske hoida. Eriti koormuse suurenedes. Kagne tahtmine oli pöördeid 90-100 peale tõsta. Aga ega koormustesti eesmärk ei olnudki võimalikult pika vahemaa läbimine. Loodan et tulemus oli sellegi poolest adekvaatne.

Käsi Frieli piiblil tunnistan, et teenust sain kogu raha eest. Tänud selle eest HE-le ja Docbo-le.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7928
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 17. 03. 2005. 09:38

On keegi sellise kohaga ja seal pakutava koormustestiga kursis: http://www.fittest.ee/index.php?id=6. Ise olen peale nooruses tehtud sportimist umbes 4 aastat logelenud ja eelmisel aastal alustasin vaikselt taas koormuste tõstmisega, käesoleval aastal olen trenni veelgi tõsisemalt ette võtnud. Sel kevadel on plaan teha esimene koormustest, et ennast mitte katki treenida. Seni olen pidanud Tallinnas ainuvõimalikuks variandiks Sportmed'i, kuid nüüd leidsin ülalmainitud võimaluse. Ausaltöeldes ei suuda ma seda pakkumist uskuda: 350 krooni eest tehakse vastupidavustest koos hapnikutarbimisega :?: :?: :?: Midagi nagu ei klapi, kuid kuna kogemus on 0, siis äkki keegi oskab öelda, et kus see konks on?

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 17. 03. 2005. 10:10

Minuarust (nagu kirjas on) ei ole seal ühtegi vastava ala meditsiinilise haridusega inimest. Või pole see oluline?! Ise plaanisin Audentesesse minna.

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Postitus Postitas tõeline siga » 17. 03. 2005. 10:16

sqber kirjutas:On keegi sellise kohaga ja seal pakutava koormustestiga kursis: http://www.fittest.ee/index.php?id=6. Ise olen peale nooruses tehtud sportimist umbes 4 aastat logelenud ja eelmisel aastal alustasin vaikselt taas koormuste tõstmisega, käesoleval aastal olen trenni veelgi tõsisemalt ette võtnud. Sel kevadel on plaan teha esimene koormustest, et ennast mitte katki treenida. Seni olen pidanud Tallinnas ainuvõimalikuks variandiks Sportmed'i, kuid nüüd leidsin ülalmainitud võimaluse. Ausaltöeldes ei suuda ma seda pakkumist uskuda: 350 krooni eest tehakse vastupidavustest koos hapnikutarbimisega :?: :?: :?: Midagi nagu ei klapi, kuid kuna kogemus on 0, siis äkki keegi oskab öelda, et kus see konks on?
Meil ka selline rattavigur nagu T8 olemas ja see annab tõesti hapnikutarbimise näidu ka. Paraku teeb ta seda nagu arvatagi kaudse meetodiga arvestades vanust, pulssi, pulsi reaktsiooni koormusele jne.. . Lisaks siis veel peale koormust annab juhiseid kui kiiresti sinu võimekusele vastavalt peaksid jooksma nt. maratoni või 5km ja lisab ka kilomeetri tempo. Etterutates võin öelda, et selle aparaadiga anti minu hapniku tarbimine 83 ml.min.kg ja maratoni jooksu ajaks 2.34 samas pole suutnud kilomeetrit alla 3 min joosta :lol: :lol: .
Ühesõnaga - tegu laiatarbekaubaga, mis põhineb keskmistel näitudel. Vist ka POLARi osadel mudelitel mingi VO2 mõõtmise funktsioon peal, samahästi võid seda kasutada, alternatiivina pakutud hapnikutarbimisele. Seega kui vähegi huvi tegeliku hapnikutarbimise vastu siis peab ikka gaasimaski pähe tõmbama. Kui aga vaid koormustesti vastu, siis sobib ka see variant.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 17. 03. 2005. 10:36

tõeline siga kirjutas:...Etterutates võin öelda, et selle aparaadiga anti minu hapniku tarbimine 83 ml.min.kg ja maratoni jooksu ajaks 2.34 samas pole suutnud kilomeetrit alla 3 min joosta :lol: :lol: ...
Aparaadi järgi oleks sul siis Eesti Meistrikatel maratonis medal kotis. :lol: Vägev aparaat. Ise usaldan küll ainult seda Sportmedi varianti. Miskit alternatiivset pakuti ka mingi hetk TPÜ liinis. Täpsemalt ei oska hetkel soovitada (ei meenu).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7928
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 17. 03. 2005. 10:42

Selge pilt - käin ikka aprillis Sportmedis ära. Edasi saan oma Polariga ka trendi vaadata. Kes on Sportmedis seda lihtsaimat (ja odavaimat) varianti teinud, siis võiks öelda, et kaua see pull aega võtab koos riietumiste, konsultatsioonide ja kõigega - ehk siis Audentese uksest sisse astumisest kuni välja astumiseni.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 17. 03. 2005. 10:47

sqber kirjutas:Selge pilt - käin ikka aprillis Sportmedis ära. Edasi saan oma Polariga ka trendi vaadata. Kes on Sportmedis seda lihtsaimat (ja odavaimat) varianti teinud, siis võiks öelda, et kaua see pull aega võtab koos riietumiste, konsultatsioonide ja kõigega - ehk siis Audentese uksest sisse astumisest kuni välja astumiseni.
no arvesta ikka tunnikesega või veidi peale. oleneb ka sellest, kaua jaksad vändata....
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
mar852
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 07. 2003. 10:13

Postitus Postitas mar852 » 17. 03. 2005. 10:53

sqber kirjutas:Selge pilt - käin ikka aprillis Sportmedis ära. Edasi saan oma Polariga ka trendi vaadata. Kes on Sportmedis seda lihtsaimat (ja odavaimat) varianti teinud, siis võiks öelda, et kaua see pull aega võtab koos riietumiste, konsultatsioonide ja kõigega - ehk siis Audentese uksest sisse astumisest kuni välja astumiseni.
Seal läks ikka ca 1 h või veidi rohkemgi. Kõigepealt sind mõõdetakse(pikkus, kõrgus, laius, kopsumaht), kaalutakse, kuulatakse, siis väike manuaalne läbivaatus arsti poolt ja rattale.

Väntamine on kuni 12 koormuseni, igaüks 2 minutit ehks siis 24 min.
Ise küll lõpuni ei jõudnud, enne sai jõud otsa. :cry:

Seejärel saad pesta ja kammida ning lähed kuulad nõuandeid.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 17. 03. 2005. 11:00

Rahalises mõttes mitte just meeldiv uudis Spordmedilt. Sisulises mõttes samas jälle ...

Eesmärgiga nõustada harrastussportlasi senisest efektiivsemalt tervise, kehalise töövõime ja treeningprotsessi alal, muutub alates 01.märtsist 2005 terviseuuringu kompleksside sisu.

A kompleks - spordiarsti vastuvõtt, EKG, hingamise uuring, koormusproov, vere analüüs - kliiniline veri, glükoos, kolesteriin. Hind 790kr

B -kompleks - spordiarsti vastuvõtt, EKG, hingamise uuring, koormusproov, laktaadi määramine, vere analüüs - kliiniline veri, kolesteriin, 1 taastumisprotseduur - infrapunasaun, tervisekapsel, massaazitool - (soovi korral ja vabade aegade olemasolul, ainult samal päeval). Hind 950kr.

C - kompleks - spordiarsti vastuvõtt, EKG, hingamise uuring, koormusproov, maksimaalse hapniku tarbimise test, laktaadi määramine, vere analüüs - kliiniline veri, kolesteriin, 1 taastumisprotseduur - infrapunasaun, tervisekapsel, massaazitool - (soovi korral ja vabade aegade olemasolul, ainult samal päeval). Hind 1490kr.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7928
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 17. 03. 2005. 11:05

Mati kirjutas:Rahalises mõttes mitte just meeldiv uudis Spordmedilt. Sisulises mõttes samas jälle ...

Eesmärgiga nõustada harrastussportlasi senisest efektiivsemalt tervise, kehalise töövõime ja treeningprotsessi alal, muutub alates 01.märtsist 2005 terviseuuringu kompleksside sisu.

A kompleks - spordiarsti vastuvõtt, EKG, hingamise uuring, koormusproov, vere analüüs - kliiniline veri, glükoos, kolesteriin. Hind 790kr

B -kompleks - spordiarsti vastuvõtt, EKG, hingamise uuring, koormusproov, laktaadi määramine, vere analüüs - kliiniline veri, kolesteriin, 1 taastumisprotseduur - infrapunasaun, tervisekapsel, massaazitool - (soovi korral ja vabade aegade olemasolul, ainult samal päeval). Hind 950kr.

C - kompleks - spordiarsti vastuvõtt, EKG, hingamise uuring, koormusproov, maksimaalse hapniku tarbimise test, laktaadi määramine, vere analüüs - kliiniline veri, kolesteriin, 1 taastumisprotseduur - infrapunasaun, tervisekapsel, massaazitool - (soovi korral ja vabade aegade olemasolul, ainult samal päeval). Hind 1490kr.
Ehhhh - ma olen seda juba ziljon korda lugenud ja ammu teadmiseks võtnud. Siin foorumites vanadest hindadest lugedes tuli pisar silma küll aga mis tega. Elame ikkagi tänapäevas. Õnneks sünnipäev tulemas ja saan lähedastelt selle investeeringu niiöelda välja pressida :twisted: Aga ise lähen tegema seda kõige lihtsamat varianti.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 17. 03. 2005. 11:19

Mati kirjutas:...Miskit alternatiivset pakuti ka mingi hetk TPÜ liinis. Täpsemalt ei oska hetkel soovitada (ei meenu).
Ma ikka ka hea mees :oops: . Siin samas teemas oli alternatiivile vihje olemas. Kas on keegi siis seda kasutanud eelmise aasta sügisest alates (lubati, et alates novembrist on tervisesportlasele asi kättesaadav)?

Vanast postitusest
Registreerimine ja kontakt:
TPÜ Kehakultuuri Teaduskond
Regati pst. 1, II korrus
Tallinn
Tel: 651 2670
e-mail: info@docobo.com
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 17. 03. 2005. 13:15

kui veel nõks rahuneda, siis on seal samas all ( 21.06.04) ka aki ja minu ja riho kommentaarid ja tulemused selle testi läbimisest... :roll:

ei oska küll sportmediga võrrelda, aga tundus, et asi samaväärne, ainult soodsama hinnaga...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 17. 03. 2005. 13:29

tsainik kirjutas:kui veel nõks rahuneda, siis on seal samas all ( 21.06.04) ka aki ja minu ja riho kommentaarid ja tulemused selle testi läbimisest... :roll:
tulemused mind ei huvitagi, huvitab kas asi ka praegu toimib :!: nagu öeldud lubati novembrist 2004 see värk ka püsivalt käima lükata. toodud telefonil ei vasta keegi hetkel. küsime siis nii, on keegi seda teenust kasutanud või üritanud seda teha ajavahemikul sügis 2004 - talv 205?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7928
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 17. 03. 2005. 13:30

Mati kirjutas:tulemused mind ei huvitagi, huvitab kas asi ka praegu toimib :!: nagu öeldud lubati novembrist 2004 see värk ka püsivalt käima lükata. toodud telefonil ei vasta keegi hetkel.
Toodud e-mailil saatsin päringu. Ootan ...

Edit: helistasin ka antud numbril, mingi naishääl võttis vastu aga see EI OLNUD TPÜ Kehakultuuriteaduskond. Otsin korrektset numbrit ...

Edit #2: sain kehakultuuri teaduskonna toru otsa aga sealt ei osatud midagi kosta. Öeldi, et tuleb otse Docobo poole pöörduda ja sealt küsida. Otsingud jätkuvad ..

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 17. 03. 2005. 13:43

Mati kirjutas:... küsime siis nii, on keegi seda teenust kasutanud või üritanud seda teha ajavahemikul sügis 2004 - talv 205?
jahh, tegin tasuta kordustesti tartu rm ja haanja vahepeal.
neil tel ei vasta, sest kedagi pole nö telef valves, ise ootasin meili-vastust kordustestile ca 1,5 kuud :x
otsin, äkki leian kodust kuskilt nende mobiili
kui viitsimist on, võib ka kohale minna...

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7928
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 17. 03. 2005. 13:47

Hea idikas ma olen ... endal ka häbi :oops: See kontaktnumber seal oligi ju Docobo :D Ja ma arvasin, et see oli peda number (kuna kõik ülejäänud kontaktandmed (peale meiliaadressi) viitasid pedale).

Ühesõnaga - mul oli see Docobo juba korra toru otsas aga ära lasin :?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7928
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 17. 03. 2005. 13:54

Sain targemaks. Mul õnnestus härra Kristjan Portiga isiklult rääkida 8) Sain sellise info: Teste tehakse praegu vaid reedeti hommikust lõunani Regati puiesteel. Saab nii joosta (lindil) kui ka veloga vurada. Hinnad on samad, mis juunis tehtud kateseperioodi ajal (vt. link on siin veidi ülevalpool Mati postituses olemas). Aeg tuleb ette broneerida numbril 6512670 (mitte ära ehmuda kui tutvustuseks öeldakse mingi väga kummaline nimi, seal on ühe tel.numbri taga mitu firmat, sh. ka Docobo).
Viimati muutis KaupoR, 27. 04. 2005. 17:09, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 17. 03. 2005. 18:05

Mina sain novembri alguses Docobo konsultandilt sellise kirja:
Katre Epler kirjutas:Tere!
Saan Teile tuua rõõmustava uudise, et taas on võimalik tulla tegema tervistesti.
Meeldetuletuseks lisasin kirjale faili rattaralli-aegse reklaamiga, kus täpselt näha, mida pakume.
Kõik - lühema ja pikema testi võimalus, koht, hind - on sama kui varemalt, muudatusi on vaid testi tegemise aja osas.
Testi on võimalik tulla tegema reedeti kella 10oo ja 12oo vahel. Esialgu paneme täpseid aegasid kinni novembrikuusse, kuid kindlasti jätkub testitegemine ka hiljem.

Registreerimiseks saatke meil koos oma telefoninumbriga või helistage 6512674
Lisasin selle siia täpsustamaks testi tegemise aega ning telefon on ka natuke erinev, vbla siis otsenumber.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7928
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 18. 03. 2005. 08:37

erko kirjutas:Lisasin selle siia täpsustamaks testi tegemise aega ning telefon on ka natuke erinev, vbla siis otsenumber.
Tänud. Nüüd aga selline küsimus: kas esmakordsel tegijal nagu ma olen, on mõtet teha ka hapnikutest ja maksta selle eest veidi ekstra? Olen suhteliselt keskmikke hulka kuuluv sõitja, sel aastal on Elion cupi etappidel sihiks kohad esimese kolmandiku sees. Vanust veel 2 päeva 24 :P Kokkuvõttes: kas see hapniku test annab mulle nii palju lisaväärtust, et ~200 krooni lisaks maksta. Või on sellel Dovobo testil mõni muu tegija lisaväärtus, miks just see võtta? Siin oli juttu väga detailsetest testijärgsetest materjalidest (indeksid, võrdlused, soovitused jms) - kas seda siis Sportmedist ei saa? Tänud ette.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 18. 03. 2005. 15:45

hapniku test minuarust muud juurde ei anna, kui teadmise, et sul ntx VO2 max on 60 vms. Järgmine kord lähed ja vaatad, et ohoo, nüüd on hapniku tarbimine juba 65 jne. Selle saab koormustaluvuse järgi ka enam-vähem täpselt välja arvutada. kuskil teemas oli valem
velo.clubbers.ee

Vasta

Mine “Üldfoorum”