Koerad?

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Koerad?

Postitus Postitas Green_Day » 18. 04. 2003. 19:54

Usun, et kõik sõitjad koeradega kokku puutunud. Kokku puutunud sel moel, et viimased lihtsalt taga ajama hakanud. Mida ette võtta? Tänagi hakkas üks taga ajama....hirmu võttis naha vahele. Tõstsin lihtsalt jalad üles, et päris jalga hüpata ei saaks. Õnneks jäin puutumata. Kuid mis saab tulevikus? Enam ma küll sealt mööda sõita ei raatsiks....läheb koer veel rohkem vihasemaks ning äkki siis ei pääse enam.

Selline asi ei ole ju normaalne? Politseisse pole kah vist mõtet teatada. Neil "suuremaidki" muresid. Ah, ei tea, segane lugu.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Koerad?

Postitus Postitas erikr » 18. 04. 2003. 20:15

green_day kirjutas:Usun, et kõik sõitjad koeradega kokku puutunud. Kokku puutunud sel moel, et viimased lihtsalt taga ajama hakanud. Mida ette võtta?
velosipedi teooria on selline, et tuleb kiirus üles võtta. väiksemad nässid jäävad 30-ga maha ja suuremad 40-ga. teisipäeval testisime, töötas. kord külavahel piima tuues oli küll case kus mullateel ühe käega kiiruse lisamisest miskit ei saanud, siis tuli krantsile kossiga piki koonu äsada.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Re: Koerad?

Postitus Postitas Green_Day » 18. 04. 2003. 20:30

erikr kirjutas:
green_day kirjutas:Usun, et kõik sõitjad koeradega kokku puutunud. Kokku puutunud sel moel, et viimased lihtsalt taga ajama hakanud. Mida ette võtta?
velosipedi teooria on selline, et tuleb kiirus üles võtta. väiksemad nässid jäävad 30-ga maha ja suuremad 40-ga. teisipäeval testisime, töötas. kord külavahel piima tuues oli küll case kus mullateel ühe käega kiiruse lisamisest miskit ei saanud, siis tuli krantsile kossiga piki koonu äsada.
praegu on teed paraku sellised, et 40 sisse saamine pole just kerge. ning hundipenile jalaga kah lööma ei hakka, läheb veel rohkem vihale. siis pole enam üldse kindel, kas tervete jalgadega koju tagsi jõuan.

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 18. 04. 2003. 20:34

Hehee on endalgi juhtund, kus kintsu hypand. :D
Aga kõige targem on hoog maha võtta ja siis peni tigedalt vahtida ja kui see ei aita ja kallale tikub, jalaga lüüa. :) Siinkohal võivad loomasõbrad pahandada....

Nojah kui ikka tige krants on ja suur ka pealekauba tuleks ikka pedaale sõtkuda... :)
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Koerad?

Postitus Postitas erikr » 18. 04. 2003. 21:19

green_day kirjutas: praegu on teed paraku sellised, et 40 sisse saamine pole just kerge. ning hundipenile jalaga kah lööma ei hakka, läheb veel rohkem vihale. siis pole enam üldse kindel, kas tervete jalgadega koju tagsi jõuan.
,
ok, treenitud killer on teine asi kui külakrants. Meenub õpetus MBActionist kus tehti selgeks kuidas grizzlidega hakkama saada. kähku rattalt maha ja säti ratas enda ja looma vahele, koos rattaga tee end võimalikult suureks ja vajadusel nii koledat häält kui suudad. põhiline on seada ratas nii, et see oleks koera ja ratturi vahel. kui oled kannatlik, siis loom tüdineb ära ja loobub.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 19. 04. 2003. 13:48

no ma küll ei taha koerale jalaga virutada... kui ta veel külge pole hüpanud, siis see pigem ajab rohkem vihale teda. väikeste krantsidega pole probleeme, kiirus üles ja vajadusel jalad üles tõsta. üks rattatee läheb mul aga mööda majast, kus kaks vasikasuurust peni elavad (viimasel ajal õnneks ketis). siis on kõikse mõtekam juba varakult hoog maha võtta, kui penid tulevad, siis endale ratas ette tõsta, tasapisi edasi venida. kusjuures neid penisid oli kunagi ratta seljast kividega loobitud, seepärast nad nii tigedad pidavadki olema... aga "üldiselt" on kõikse parem (külateedel siis) enne iga maja kõva hoog sisse vändata ja peni ärkab alles siis, kui tast möödas oled. samas peaks koertele mõeldud pisargaasi järgi proovima. kui ühele penile kord lased, siis enam ta sinu juurde ei tule :P

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 19. 04. 2003. 17:43

koera lüüa on tõesti kahju ja ega ratta pealt seda õieti teha saagi. Küll aga ei ole ajast kahju ratta pealt maha tulla ja lolli peremeest millegiga kostitada. kas mahlaka teksti või rusikaga, see sõltub juba ratturist.

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 19. 04. 2003. 21:19

velosiped kirjutas:koera lüüa on tõesti kahju ja ega ratta pealt seda õieti teha saagi. Küll aga ei ole ajast kahju ratta pealt maha tulla ja lolli peremeest millegiga kostitada. kas mahlaka teksti või rusikaga, see sõltub juba ratturist.
Olen mõelnud küll, et omanikke paari kangema sõnaga kostitada. Iseasi kas sest ka mingit tolku on. Julgen kahelda.

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 19. 04. 2003. 21:46

green_day kirjutas:
velosiped kirjutas:koera lüüa on tõesti kahju ja ega ratta pealt seda õieti teha saagi. Küll aga ei ole ajast kahju ratta pealt maha tulla ja lolli peremeest millegiga kostitada. kas mahlaka teksti või rusikaga, see sõltub juba ratturist.
Olen mõelnud küll, et omanikke paari kangema sõnaga kostitada. Iseasi kas sest ka mingit tolku on. Julgen kahelda.
mingis maakolkas pole sellest omanikuga rääkimisest mingit kasu. tema kiidab ikkagi oma koera, kes kellegile kunagi kallale ei lähe :P, kirub hoopiski sind, et mis sa siin üldse sõidad :P. ja pigem tahaks sealt peni juurest minema saada...

Lüliti
Rattur
Postitusi: 124
Liitunud: 02. 05. 2003. 14:51

Postitus Postitas Lüliti » 11. 05. 2003. 11:58

mingi ajani arvasin ma, et kõige koledamad on mingid üksikud lahtised koerad, aga ükskord tuli maanteel vastu koer koos omanikuga. võtsin igaksjuhuks hoo maha, ja hakkasin maha ronima, aga enne jõudis koer hambad reide lüüa. omanikul oli suhtelist ükskõik. ju tema meelest siis ongi normaalne, kui tema koer jalgrattureid närib. igatahes armid siiani järel. vot siis.
jalgrattur pole ikka koera sõber ja vastupidi.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 11. 05. 2003. 23:16

He he - koerad. Ma sihuke laisk inimene, et ei viitsi mingi väikse nähvitsa pärast kiirendama hakata. Kargleb ja haugub natuke ümber ratta ja siis unustab ennast hetkeks ja käibki ratta alt läbi :) . Suurte koertega on probleeme küll siis peab ennast kokku võtma. Ükskord talvel, tuli koer. Üritas tagumist ratast pureda ja pureski aga ainult ühe korra ja siis läks minema. (mul olid nael kummid :twisted: )

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 12. 05. 2003. 08:16

minu arust on koerte kiirusvastupidavust päris tore testida kui teeolud lubavad. paar päeva tagasi tegin tegemist eriti visa olendiga, mitte ei tahtnud maha jääda. kui kiirus oli juba 42 kmh, siis ta ikkagi loobus. aga umbes 10 sek-i ta vudis küll 42-ga. igati tubli koer oli.

mrtn
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 30. 03. 2003. 23:41

Postitus Postitas mrtn » 12. 05. 2003. 08:58

see küsimus oli teemaks eelmisel hooajal ee.hobi.velos. kandvad variandid olid juba mainitud ratta asetamine enda ja koera vahele, huvitaval kombel koer taganeb koheselt, või siis postiljonidele mõeldud koerapeletusspray. tavalise enesekaitsegaasi peale koer adekvaatselt ei reageeri.

koomahai
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 29. 04. 2003. 17:56

Postitus Postitas koomahai » 12. 05. 2003. 10:32

Umbes 90% koertest, kes rattale järele jooksevad ,lõpetavad vastavasisulise tegevuse siis kui tuled korraks ratta seljast maha.Aga selle ülejäänud 10%ga on juba jama :? .Suure koera eest ärasõitmine on minu arust küll üsna riskantne tegevus -kui juhutub kiire peni olema.
Tanel

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 12. 05. 2003. 12:00

Ükskord varakevadel kui vormi ei olnud ei tahtnud üks eriti kiire peni ka 50 km/h peal maha jääda. Kuigi te oli nats alla mäge läks mul juba olemine raskeks. Aga kõige lahedam oli see, et mingil hetkel otsustas peni loobuda (sai vist kangi ) ja kuna tal oli paras hoog sees ei saanud ta kohe pidama - tükk aega proovis esikäppadega ennast pidurdada ja kuulsin kuidas ta küüntega vastu asfaldit tõmbas. Päris valus heli. Ja vähe jäi puudu sellest et ta oleks ninali käinud.

Ma pole küll pahatahtlik inimene aga ükskord tundsin kergendust kui peni hakkas linnas sees üle tee minu poole jooksma aga jooksis otse vastassuunast tuleva auto rataste alla. Paiskus auto löögist nii 10 m ja tegi mitu uperpalli, niutsus kõvasti aga ellu jäi.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 21. 05. 2003. 15:38

Intzz kirjutas:He he - koerad. Ma sihuke laisk inimene, et ei viitsi mingi väikse nähvitsa pärast kiirendama hakata. Kargleb ja haugub natuke ümber ratta ja siis unustab ennast hetkeks ja käibki ratta alt läbi :) . Suurte koertega on probleeme küll siis peab ennast kokku võtma. Ükskord talvel, tuli koer. Üritas tagumist ratast pureda ja pureski aga ainult ühe korra ja siis läks minema. (mul olid nael kummid :twisted: )
Rahulik huumor.

Ka teiste meeste juhtumusi lugedes sai kõhutäie naerda, a la, stiilis, et "ma pole küll koeravihkaja, aga ..."

Keegi mainis, et tavaline pipragaas ei tööta. Testitud prügikolli valvekoera peal, kes oli liiga agressivne. Tagantjärele pisut kahetsen, sest penil võis ikka väga halb olla. Seadus muuseas näeb ette, et peale pipragaasi kasutamist tuleb kannatanule esmaabi anda.
Kuias see käib :?: Valan rattapudelist koerale vett silma :?:

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 21. 05. 2003. 15:41

koerale ei tee pipragaas muffigi... elab üle selle väikse deodoka.. :)
No Pain No Gain

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 22. 05. 2003. 16:02

muaddib kirjutas: Keegi mainis, et tavaline pipragaas ei tööta. Testitud prügikolli valvekoera peal, kes oli liiga agressivne. Tagantjärele pisut kahetsen, sest penil võis ikka väga halb olla. Seadus muuseas näeb ette, et peale pipragaasi kasutamist tuleb kannatanule esmaabi anda.
Kuias see käib :?: Valan rattapudelist koerale vett silma :?:
Igal pool on tõesti väidetud, et tavaline pipragaas ei mõju penidele. Küll on aga olemas universaalsed, st lase pätile või koerale. Aga näita seda seadust, kus see esmaabi andmine kirjas on!

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 23. 05. 2003. 07:21

taavid kirjutas:
muaddib kirjutas: Keegi mainis, et tavaline pipragaas ei tööta. Testitud prügikolli valvekoera peal, kes oli liiga agressivne. Tagantjärele pisut kahetsen, sest penil võis ikka väga halb olla. Seadus muuseas näeb ette, et peale pipragaasi kasutamist tuleb kannatanule esmaabi anda.
Kuias see käib :?: Valan rattapudelist koerale vett silma :?:
Igal pool on tõesti väidetud, et tavaline pipragaas ei mõju penidele. Küll on aga olemas universaalsed, st lase pätile või koerale. Aga näita seda seadust, kus see esmaabi andmine kirjas on!
no ju mul on siis mingi universaalne pipragaas. ma teadsin ikka, et pipar mõjub kõigile - narkojoove, koerad ka., aga pisar vaid kainele inimesele.

selle esmaabi andmise kohta lugesin kunagi sellisest portaalist, aga praegu küll enam seda artiklit ei leia :(
http://www.turva.ee/

Peeter
Rattur
Postitusi: 227
Liitunud: 16. 04. 2003. 16:09

Postitus Postitas Peeter » 14. 06. 2003. 10:35

Sain minagi siis eile litri kirja :evil: sellel teel mis läheb Muugalt Randveresse (üle raudtee peale bussikat pikal sirgel mis lõpeb s-kurviga). Peni ( suur, maeiteamistõugu, lamba moodi) hakkas sellel sirgel järgi jooksma ja kargas raibe jalga kinni. Enne raisk järgi ei jätnud kui ma juba külili olin ja röökima hakkasin :evil: . Sain sealt küll omal jõul koju vändatud (ca 12 km) ja tundus, et asi polegi nii hull, aga öösel hakkasid külmavärinad ja hommikuks oli jalg päris kange. Tuli lasta endale siis igaks juhuks teetanuse süst teha ja mõned päevad tuleb antibiootikume süüa. Esmaspäeval lähen marutaudi vastu süsti saama, vot selline lugu siis - 13 ja reede, kuradi kurat! :twisted: :twisted: :twisted:

Kasutaja avatar
fwdfreak
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 17. 04. 2003. 20:36

Postitus Postitas fwdfreak » 15. 06. 2003. 00:31

minu kogemused näitavad et tule vihase näoga ratta seljast kiirelt maha ja nad panevad saba jalgavahel liduma, kord hyppas yx krants jalga kinni raputasin ta maha ja äsasin jalga, enam pole ta mulle sittagi teinud! :evil:
pff

sP6
Pedaalib pilvepiiril
Postitusi: 5
Liitunud: 07. 05. 2003. 01:40

Postitus Postitas sP6 » 15. 06. 2003. 07:24

koerad ei ole tõesti ratturi sõbrad, juba sellest ajast kui ereliukasega sai sõidetud ja krants lenksu külge oli seotud :oops:
aga tõsiselt siis eks tuleb alati valida reaktsioon vastavalt olukorrale, kord oli mingil kõrvalisel maanteel mingi räme vastutuul nii et kiirus ei läinud kuidagi üle 20kmh, ja kui mingist taluhoovist paarkümmend meetrit eespool mingi bulldog välja jooksis ja arvata võib mis tal plaanis oli siis ei tekkinud küll mingit tahtmist ei temast mööda kihutada ega seisma jääda, ikka ots ringi ja 50+, jäi ikka maha küll, ega ma tegelikult ei tahtnudki tookord ringi täis sõita :wink:

teisalt on aidanud ka tagapiduri tugevalt blokki laskmine, kord öösel kusagil rahumäe kalmistu juures :twisted: kruiisides sattus mingi 5-6 pealine krantsikari mulle peale, üritasin eest ära minna aga kiirendusega jäin hiljaks ning kui üks kõrvale jõudis ja oma hüpppeid mu jala liikumise takti hakkas sättima siis oli paanika :shock: , täisblokk peale ja madal röögatus nii nagu kõri võttis. kadusid kus kurat :) iseasi on muidugi see et vahel ja eriti peale pingutust ei pruugi kõrist muud kui peenikest pininat tulla

üks kõige ohtlikumaid liike on omanikuga vabalt kaasa jooksev koer, sellistesse tuleb juba eemalt jälestava respektiga suhtuda, sest proovi sa sellist lüüa, siis oled mingi satanist ja krt teab mida veel, samas kui mingi vasikas sul tee ära lõikab nimme, ootamatult ja hambaid näitama hakkab , ning on oht üle nipli käia siis see on koeraomaniku arvates igati normaalne, sinu sõim ja mure oma tervise pärast on sellistele täiesti arusaamatu teema, süüdimatu seltskond. mingi seadus peaks ju tegelikult olema et koer ei tohi tänaval ilma suukorvita käia, aga ma ei mäleta kuna ma viimati koera suukorviga nägin. olud.

noh ja last but not least, on olemas ka sellised tembutajad nagu omanikke rihma otsas jalutavad koerad, otsest ohtu on sellistest tavaliselt vähem karta kui teistest liikidest, möödumismanöövrit mõistusega planeerides (haljastusala :D ), kuid siiski on ju eriti armas kui omanik on rattatee ühes ääres ja koer teises ääres ja rihm mõnusalt tee kinni paneb, päeval ei ole veel viga, aga vat kui pimedaga selline asi juhtub, minule sattus ükskord veel väike koeranäss õnneks, tänu mu oma tähelepanelikkusele pääses teine mu esikodaratesse lendamisest aga alati ei pruugi nii vedada. et siis rihmaga jalutavatele koeradele soovitaks omanikke veidike liikuvusele sundida, et need ei venitaks rihma liiga pikaks vmt :)

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 16. 06. 2003. 07:11

sai üleeile kerge jooksuots tehtud (u. 1h sh. 10 tõusu) vanaka ja trummi metsades, ning olime sessionit TTÜ spordihoone ümbruse düünidel lõpetamas, kui üks vasikas kusagilt välja kargas. Ega ta meid ei kartnud ka siis mitte, kui kivi ähvardavalt käes, kuid huvitav tähelepanek, et kui taanusime 3-4 m kõrgusele düünile, rahunes maha ja lasi jalga - ehk siis kasvasime tema silmis 3-4 m. Loll loom. :evil:

Kasutaja avatar
Lauri T
Rattur
Postitusi: 246
Liitunud: 16. 05. 2003. 15:49

Postitus Postitas Lauri T » 16. 06. 2003. 11:14

miks loll loom?? :D :D :D ise ju kardad ka suurt koera rohkem kui väikest :) ja koera madal müdisev urin teeb ka rohkem muret kui mingi kääbuspuudli kiljumine.. niiet koera peleta nende meetoditega, millest peni ise kõige paremini aru saab: ürita ennast võimalikult suureks ajada (ratta seljas püsti või vehi käega vms) ja röögi nii kõvasti kui jaksad.. või kui vihmase ilmaga pidurid krigisevad, siis see avaldab ka koerale mõju..

koertega tänaval jalutamiseks on täitsa olemas igasugused seadused. aga nendest on üksi vähe. kui koera omanik on kretiin, siis seadus ei aita. ja koer ise ei tea ammugi midagi seadustest :) mina koera niisama vihast küll ei peksaks. kui siis ainult enesekaitseks. aga kui omanik on kaasas ja ta ei ole naissoost, siis teda nüpeldaks küll.. muidugi juhul, kui koer ja omanik sellised on, et neist mõlemast jagu saaks..

Cyc
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 02. 06. 2003. 19:37

Postitus Postitas Cyc » 16. 06. 2003. 12:37

njah, kiirendamine aitab, esitex oled kiirem ja teisex on koeral raske ka su kiirelt liikuvaid jalgu tabada. metsas olen ma sellist tehnikat kasutand et kiirendan veidikene ja lasen penil pea-aegu ennast kätte saada, sel juhul unustab ta muu ära ja keskendub sulle, kui siis sõita napilt mingist august mööda või kraavist üle hüpata siis jääb sellele penile ikka meelde küll see tagaajamine
samas ega minagi ei taha koerale virutada aga kui tema mind närib siis mis kuradi tasuta lõunasöök mina olen, clipi kannaga anda on ka võimalus.. kuigi pole õnnex vaja olnud seda kasutada

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 16. 06. 2003. 13:00

Omal oli puht õnnelik juhus mõni aeg tagasi, kui läbi endise Kadaka ringtee kõrval olevas pargis maheda hooga sõitsin kui kust teab tuli tige rotikas ja kukkus tagaajama.Ta nii tige , et ei pannud jalutajaid tähele vaid jooksis sõna otseses mõttes läbi nendest.Egas ise ka saanud täimatsuga panna kuna inimesi park oli täis.Minu õnneks astus üsna varsti mingi as-mees põõsa tagant ette nii ,et mina tegin põdraka ja koer (vaeseke) leidis selle mehe taaraga koti, millele ta muidugi otsa jooksis. Siis kui selja taha vaatasin olid nii koer kui mees alguses pikali, siis tõusis koer küll püsti kuid liikumine oli tiba uimase võitu.Mis puutub taarasse siis selle lõhkus ka koer ära kokkupõrke hetkel.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 16. 06. 2003. 13:57

Lauri T kirjutas: koertega tänaval jalutamiseks on täitsa olemas igasugused seadused. aga nendest on üksi vähe. kui koera omanik on kretiin, siis seadus ei aita. ja koer ise ei tea ammugi midagi seadustest :) mina koera niisama vihast küll ei peksaks. kui siis ainult enesekaitseks. aga kui omanik on kaasas ja ta ei ole naissoost, siis teda nüpeldaks küll.. muidugi juhul, kui koer ja omanik sellised on, et neist mõlemast jagu saaks..
Juhtusin TV-st nägama lõiku saatest "Sõber koer". Seal üks koeraomanikust tädi rääkis, kuidas talle oli nalja teinud, kui pargis koeraga jalutades üks tervisesportlane oli koera eest põgenenud (ise suur ja tugev mees) ning viimases hädas üritanud põõsas kaigast kätte saada... sellele tädile oleks küll tahtnud koerad kallale ajada. Koeraomaniku suhtumine on alati selline, et "minu koer" ei hammusta.

Kasutaja avatar
Lauri T
Rattur
Postitusi: 246
Liitunud: 16. 05. 2003. 15:49

Postitus Postitas Lauri T » 16. 06. 2003. 20:03

jama nende idiootidega jah... mina muud rohtu ei oska välja pakkuda, kui tuleb peni omanikule peksa anda.. muidugi natuke palju on loota, et ta siis aru saab, miks koer rihma otsas olema peab, aga siis ta paneb ta vähemalt selleks rihma otsa, et mitte enam peksa saada.. a krt tädi i lähe ju lööma.. ja kui niisama mölised, saad tõenäoliselt vähemalt samamoodi vastu.. :? :cry: tuleb lihtsalt leppida olukorraga.. miski ei aita... igat jobu maha laskma kaa ei hakka juu..

heix
Rattur
Postitusi: 95
Liitunud: 17. 06. 2003. 16:32

Postitus Postitas heix » 17. 06. 2003. 16:42

keegi kunagi rääkis kui ma ise veel ei sõitnud et aitab kui penile rattapudelist näkku vett pritsida(eriti efektiivne pidi olema lõugade vahele), kas keegi proovind ei ole??tavaliselt endal meelde ei tule, kui mingi peni taga ajama hakkab sis püüad ikka täiega eest minema panna ja seniajani on õnnestunud..aga noh..iseasi on see kah kuidas sellele pitsule veega pihta saada...

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 17. 06. 2003. 19:04

Minu paremad sõidud jäid õndsasse "vene" aega. 12 aastat. Sai igasugu loomade eest ära sõita, kõige hullem oli hobune. Kui ikka eest ära ei saa, hakkavad igasugu asjad lendama... . Ma tahtsin seda öelda, meenutada, soovitada et väga hea oli see pikk alumiiniumist rattapump, kui see veel pikaks läks.... . Ilusad ajad olid.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 18. 06. 2003. 08:12

heix kirjutas:keegi kunagi rääkis kui ma ise veel ei sõitnud et aitab kui penile rattapudelist näkku vett pritsida(eriti efektiivne pidi olema lõugade vahele), kas keegi proovind ei ole??tavaliselt endal meelde ei tule, kui mingi peni taga ajama hakkab sis püüad ikka täiega eest minema panna ja seniajani on õnnestunud..aga noh..iseasi on see kah kuidas sellele pitsule veega pihta saada...
hehee, idee :!: Pane rattale ka teine pudelihoidja ja pudel, kus vähe kangem kraam, mingi lahus vms. :evil: - koertele. Peaasi, et ise segi ei aja ja valest pudelist ei joo. :shock: Või termospudel, kus tuline vesi - ei tee koerale püsivaid kahjustusi, aga korraks mõjuma peaks küll.

koomahai
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 29. 04. 2003. 17:56

Postitus Postitas koomahai » 18. 06. 2003. 09:17

Häid ideid tuleb nagu varrukast :lol: :lol:
Tanel

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 18. 06. 2003. 10:15

Ultraheliga koerte vastu:
Helps to Prevent Dog Attacks
Using the latest ultrasonic technology, the DAZER® produces a discomforting but high powered sound, audible to dogs but not to humans. Helps to stop the approach of unwanted dogs at up to 20 feet.
http://www.promolife.com/products/usoni ... 4764#dazer

Dog Off? - emits a high-pitched sound proven effective for repelling dogs but inaudible to humans. Runs on one 9 volt battery Attractive, sporty design fits into your hand Belt clip included. Please note: This device is intended to repel dogs which pose a danger to you. It will not stop dogs from barking and will not have an affect on a dogs that are hard of hearing. Effectiveness on your own dog may be poor because of the dog's familiarity with you.
·Dimensions: 3 3/4" x 2 3/16" x 7/8"
·Weight: 3.5 oz w/9-volt battery (not included)
·Frequency Range: 20,000Hz - 25,000Hz
·135db
·Effective Range: Within 20 feet
http://www.stungunsandtasers.com/dogchaser.htm

Kasutaja avatar
gigabit
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 26. 06. 2003. 01:18

Postitus Postitas gigabit » 25. 07. 2003. 05:36

mart kirjutas:Ultraheliga koerte vastu:
Helps to Prevent Dog Attacks

... It will not stop dogs from barking and will not have an affect on a dogs that are hard of hearing. Effectiveness on your own dog may be poor because of the dog's familiarity with you.
kurb küll kui rahulikult oled ära harjunud et koerad sind ei tülita ning äkki üks poolkurt dobermann või rotveiler leiab et seda jalgratturit pole veel maitsenud :o Muidu iseenesest vast ikka vähendab intsidente koertega ning pohhuistidest koeraomanikega.

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 25. 07. 2003. 08:51

Kuna ise harrastan jooksmist ja rattasõitu mõlemat, siis koertega on ikka pidevalt häda. Kuna liigun samal marssruudil, siis ühed ja samad koerad, kes iga kord õpivad jälitamist aina juurde. Algul sai lihtsalt eest ära kimatud. Suuremate koerade puhul sai seisma jäädud ning ratas ette pandud ja siis joogipudelist vett pritsitud. See eriti ei aidanud, kuna koerad läksid veel rohkem hasarti. Ostsin siis ka mingi koera peletamise gaasi, kuid isegi sellel oli vähe tulemusi, sest seisma jäädes hoidis koer end ca 1,5-2 m kaugusele ning minu ja koera vahele jäi veel ratas. Gaasil on märgitud küll, et toimib ca 5 m peale, aga see on puhas bluff. Üle 1 m pole sellel mõtet. Maanteel on esiteks tuul ning teiseks on koer piisavalt väle, et sellel susiseval joal eest ära hüpata. Ühesõnaga tulemusi ei olnud. Ükskord tuli mõte, et prooviks kuidas toimivad need nn "ilutulestiku paugutajad", mitte need peenikesed, mida poisikesed tänaval lasevad, vaid need pöidla jämedused. Võtsingi paar tükki rattasõidule kaasa ning läksin maanteele. Polnudki kaua vaja sõita, kui esimene koer ka kaugemalt jooksis. Võtsin aegsasti hoo maha ning sättisin ratta endale ette. Otsisin taskust paugutaja ja välguka ning süütasin süütenööri ning viskasin rahulikult koera poole. Kui see jõmakas käis ja liiva lendas pani koer peenikese vingumisega minema. Sama kiirelt, kui koer kodu poole lidus, tormas majast välja ka koera omanik. Hõikasin talle, et järgmine kord lasen koera maha. Ju siis omanik jäi uskuma, et lasin relvast ning järgmistel kordadel haukus koer kenasti kinnises aias. Proovige.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 25. 07. 2003. 09:08

surfar kirjutas: Kui see jõmakas käis ja liiva lendas pani koer peenikese vingumisega minema. Sama kiirelt, kui koer kodu poole lidus, tormas majast välja ka koera omanik. Hõikasin talle, et järgmine kord lasen koera maha. Ju siis omanik jäi uskuma, et lasin relvast ning järgmistel kordadel haukus koer kenasti kinnises aias. Proovige.
:lol: :lol: :lol: ....seda oleks tahtnud ise näha........mõned ei saa muidu aru kui peab radikaalseid meetodeid kasutama ja kahjuks on neid mittearusaajaid omajagu.

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 30. 07. 2003. 11:52

surfar, hästi tehtud!!! odav, kuid tõhus valem. peab isegi seda teed minema.

maakas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 11. 04. 2003. 21:11

Postitus Postitas maakas » 30. 07. 2003. 13:03

Kolme aasta tagune üle leksade käimine (koerale otsasõidu tulemusena) juba meelest läinud. Kasutan minagi eestsõitmist. Kui rääkida koerteohust, siis pean jooksu siiski turvalisemaks. Gaasiballooni käsitlemiseks on vaba käsi olemas. Mina lasen koera tavaliselt 0,5 meetri peale ja vajutan siis. Kusjuures ma teen seda täiesti valimatult - kui koer ikka mind trenni ajal segab ja liialt lähedale tuleb (haukudes või mitte), siis ka gaseeritud saab. Vahepeal pidasin plaani ka ragulkat nende vastu kasutada (kuullaagri kuulidega) aga loobusin kada ebasobivate gabariitide tõttu.

Gaseeritud koera omanikega käitumiseks sobib sama stsenaarium. Korra lubas üks peale koera gaseerimist politsei kutsuda. Kui ma talle seletasin et gaas on tsiviilkäibes ja tõin talle näite et tema koer on samasugune ohuallikas kui näiteks see kui ma hüpoteetiliselt hõlma alt soome pussi välja võtaksin ja tema suunas läheneksin, tekkis meie vahele (näiv) teineteisemõistmise õhkkond. Lahkusime seekord neutraalsete tunnetega teineteise vastu. Paraku pidi isa mul trennis korra peale 1 bokseri gaseerimist ka omanikule sutsu andma.

Ja veel - gaasil on ka oma "parim enne"- pipragaasidel säilivusaeg tüüpiliselt 1 aasta. kasulik on ka lugeda kasutamiste arvu. Mina üle 5 korra ei usaldaks kasutada. Jube jama kui mõne lõukoera ees balloonist ainult "suss"-tuleb.
Viimati muutis maakas, 05. 08. 2003. 06:58, muudetud 1 kord.
There are seldom technological solutions to behavioral problems.

godric
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 18. 07. 2003. 08:51

Postitus Postitas godric » 02. 08. 2003. 10:56

koeradest tekib rattasõidul ainult tüli... paar nädalat tagasi tegime sõbraga väikest ringi...sõbra selg aga väsis ära ja jäime ühe külavahetee peale seisma, u. 400m eemal oli talu, talus oli lahtine hundikas kellele me ilmselgelt ei meeldinud... näitasin sõbrale koera ja panin ise minema... kõnealune sõber jõudis ratta selga alles siis kui koer temast u. 5m kaugusel oli, mina juba kõvasti eespool (tagasi ma muidugi ei vaadanud) ja SUUR oli minu ehmatus kui sõber minust nagu postist mööda pani :shock: koera käest küll pääsesime aga sellele teele ma küll enam tagasi ei läe... paar aastat tagasi sain koera käest hammustada ka...sellest ajast peale kardan rattasõidul koeri kui tuld :lol:
Hullemaks saab alati minna...

Kasutaja avatar
Marti
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 10. 07. 2003. 17:33

...

Postitus Postitas Marti » 23. 12. 2003. 12:09

Hehee, kord maal hakkasin ka koera kartma, mõtlesin, et mis siis ikka, lükkan "teise" käigu sisse ja panen ajama.. Kuna tegemist oli karjateega siis juhtus "meeldiv" üllatus ja keegi oli keset teed pannud okastraadi :lol: Sõitsin siis otse traati sisse - tagajärjeks see, et ise tegin kerge õhulennu, ratas traadi sisse mässitud, traati kinni hoidnud postid pikali ning tagatipuks selgus, et koer kelle eest põgenesime, oli lihtsalt väääga pika keti otsas ja meieni üldse ei jõudnud!!! :lol:
Üks juhtum oli veel ühe vaöge pisikese nähvitsaga kes iga kord läbi küla sõites tülitama hakkas, esimesed korrad lasin joogipudelist vett ja sõitsin vaikselt eest ära - töötas, kuid järgmine päev tuli ikka tagasi. Lõpuks sai hing täis, võtsin joogipudeli ja lajatasin nii kuis jaksasin, enam pole teda näinud. :roll:
Raske Õppustel, Kerge Lahingus!
Twisted Mind Bikers

Kasutaja avatar
KHS
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 18. 01. 2004. 22:11

Postitus Postitas KHS » 19. 01. 2004. 12:43

Mul nenede koertega palju juhtumisis olnud ja vahest neid koeri päris mõnus endale taharatta ajada.Väikse koeraga veel hakkama saanud aga õnneks pole suuremaid penisi veel kohanud.On üks hea nipp kuda väikestest penidest lahti saada,kui peni sul tagumise ratta taga,siis anna välu piduritele vajuta nii esimene kui tagumine pidur peale ja koer ei jõu pidurdada,koer kas jookseb vastu tagumist ratast või pöörab teelt kõrvale ja ongi ta läinud.. :lol:
I promised I`m going to take care of my bike

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 19. 01. 2004. 15:22

KHS kirjutas:....ja koer ei jõu pidurdada,koer kas jookseb vastu tagumist ratast või pöörab teelt kõrvale ja ongi ta läinud.. :lol:
Aga kui ei jookse ja ei keera? :shock: Siis on vist sääred. Mul sugulane tahtis ka ükskord minu maanteeratast proovida, aga mingi nähvits tuli joostes. Üritaski sama trikki teha, aga ega koer loll ei olnud. Jõudis ka pidurdada ning lõi hambad kummi (Michelin Axial Pro Light 700x20). Kõlas pauk nagu jahipüssist ja koer oli läinud ning minu hea võistluskumm samuti. Vähe sellest, et Michelini pole Eestis saada, eriti raske on 700x20 kummi leida.

Eespool olevates sõnumites ma juba pajatasin, mismoodi mina suurte koertega toimin, aga nüüd üks lugu ka keskmiste koertega. Kevadel suure tuulega trennis hakkas üks koer järgi jooksma. Vaatasin, et ta veel suht kaugel ning panin hoogu juurde (keskmine ca 25 km/h, aga vastutuul ka hirmus kõva). Pidevalt vaatasin üle õla, aga koer ei tahtnudki maha jääda. Nii sai vändatud ca 8 km, enne kui koer poksi keeras. Ülejärgmisel päeval sama lugu. Mõtlesin, et mida kurja ma sellele koerale olen teinud, et ta mind nii jälitab. Mõni nädal hiljem juhtusin aga ühe kohaliku talumehega rääkima, kes ütles, et see koer pidigi selline matkaja tüüp olema, kes käib paarikümne kilomeetri kaugusel pulmas jne.
- Väntan visaduse levialas -

MargusM
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 16. 01. 2004. 11:56

Postitus Postitas MargusM » 20. 01. 2004. 11:43

Mul jäi trenni tee äärde ketikoer, kes möödudes jooksis alati keti nii pingule, et haukumise toon muutus mitu nooti...
Kord jälle tuttavast koerast möödudes haukumine juba kaugenes, kui järsku :shock: hakkas haukumine lähenema. Kett järgi lohisedes lähenes ta mulle ja oleks paar korda auto alla jooksnud. Mis siis ikka, jätsin ratta seisma, võtsin gaasi välja ja proovisin gaasi mõju :P , aga seda poleks vaja olnudki, oli tavaline luru, kes keti otsast valla pääsenud ja ei teadnud, mida vabadusega peale hakata.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 29. 01. 2004. 22:53

Andrus K kirjutas:sai üleeile kerge jooksuots tehtud (u. 1h sh. 10 tõusu) vanaka ja trummi metsades, ning olime sessionit TTÜ spordihoone ümbruse düünidel lõpetamas, kui üks vasikas kusagilt välja kargas.
Su suvel kirjeldatud vasikas on vist talveks pooldunud/pungunud/paljunenud. Täna kl 19.00 oli vanaka ja TTÜ spordihoone sissesõidu vahelises pargis vabalt ringi jooksmas ja sittumas vähemalt 6 peni. Suurim oli dobermann ja väikseim terjer. Ratturit st mind nähes olid koertel suu kõrvuni ja kõrvad peadligi. Haukujaid jätkus mõlema kanna ligi. Mind päästis vaid kõva kisa. Ca 50 meetrit hiljem ilmusid kõrvalteelt ka 2 omanikutädi välja, kellede pisikesse ajju ei mahtunud sõnum, et siin pole lahtiste ja suukorvita koerte koht. Viimane tädide järelehüüe oli, et ratturil pole talvel pöhjust koeri ärritada ja rattaga ringi sõita.
Ehk - ärge pimedas sinnakanti ennast ja oma lapsi unustage. Seal on sittuvate koerte ja nende andunud omanike paradiis. Võib tekkida olukord, et alles kevadel leitakse puhtaksöödud ja täiskustud skelett, kelle isik tuvastatakse vaid kõrvallamava ratta raaminumbri järgi.:evil:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Postitus Postitas mart2 » 30. 01. 2004. 08:11

[quote="mart"]...Ca 50 meetrit hiljem ilmusid kõrvalteelt ka 2 omanikutädi välja, kellede pisikesse ajju ei mahtunud sõnum, et siin pole lahtiste ja suukorvita koerte koht. Viimane tädide järelehüüe oli, et ratturil pole talvel pöhjust koeri ärritada ja rattaga ringi sõita.
Ehk - ärge pimedas sinnakanti ennast ja oma lapsi unustage. Seal on sittuvate koerte ja nende andunud omanike paradiis. ...quote]

Kui siinsete lugejate hulgas on mõni politseinik (või politseiniku lähisugulane), siis võiks sinna kontrolli saata ja hulga trahvirahasid korjata :twisted:
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 30. 01. 2004. 10:11

Ma ei saa aru, kuidas kõigile just verehimulised koerad ette jäävad? :shock: :shock: Eriti veel terjerit ohtlikkuks koeraks pidada... Loomulikult on ebanormaalne, et koertel tänavate peal rahulikult hädasid lastakse sooritada, aga et täiskasvanud inimene iga koera peale paanikasse läheb.... Tegelikult kuni... 8 klassini olin vist ise ka iga keskmisest suurema koera tõttu veidi pabinas, aga kuna sain ise ka sellel ajal koeraomanikuks (kes on nüüd juba kangelasemaks olemise tõttu mulla all), siis pärast seda on see HIRM kadunud. Nõmme ja Harku metsas vähemalt ei ole tundmatule koerale (kui just marutaudi tunnustega ei ole) enese nuusutada laskmineja väike pai probleem; kui peremehega koer, siis on need pigem närvis ja hoiavad koera kinni. Võib-olla ei põe koerahirmu ka sellepärast, et jooksuajal oli aias igasuguste mõõtmetega peigmeeste arv mõnikord üle... 5 :D . Teie loogika järgi oleks pidanud kohe siis politsei, päästeameti jms endale appi kutsuma.

Ei väida, et koerad ei ole agressiivsed. Kui nende territooriumile ilma peremehe loata lähed, siis saad kindlasti hammustada. Samas mu keskkooli sõjalise- ja kehalise kasvatuse õpetaja väitis, et terved koerad ei ründa. IMHO peab paika.

Või on minul lihtsalt VEDANUD? Ja kehtib reegel, et erand kinnitab reeglit.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 30. 01. 2004. 10:26

Ega sa enne ei karda jah, kui sul mingi jobu hammastega sääres kinni pole rippunud. Aga mul oli huvitav juhus laupäeval. Koer alguses hakkas mind taga ajama, ma karjusin ta peale täiest kõrist, see ehmatas ära, hakkas eest ära jooksma, ma panin järgi nii nagu jõudu selleks hetkeks järgi oli samas möirates seal mõnuga taga üksinda. Kusjuures koer pani eest ära palju kiiremini, kui järgi joostes. Oma kilomeetri vist ajasin taga, siis hüppas kraavi ja niuksus. Oi, mul oli hea tunne! Tegin kõik tagasi, mis mulle viimased 14 aastat on tehtud. Aga võibolla olen selle tõttu kõvemaks saanud, et iga kord kiirendama peab teatud kohas ringidel sõites :P

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 30. 01. 2004. 10:38

LauriA kirjutas: Kui nende territooriumile ilma peremehe loata lähed, siis saad kindlasti hammustada. .
Vot siin ongi point, et parki lahtilastud koerad peavad seda oma territooriumiks + karjas koos olles tekib neil karjainstinkt.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 30. 01. 2004. 10:54

mart kirjutas: Vot siin ongi point, et parki lahtilastud koerad peavad seda oma territooriumiks + karjas koos olles tekib neil karjainstinkt.
Imelik, samas mul aia kõrval s.t siis Hiiu staadioni kõrval on pidevalt noori nagasid treenitud. Mõnikord olen nende vahelt läbi sõitnud, jooksnud , kõndinud. Ei ole probleeme täheldanud. Pigem on koeraomanikud krampis, et äkki nende "lapsuke" ründab mind ja nad peavd siis kahjutasu maksma. Samas, kui näiteks mõne kliendi juurde lähen ja tal aias keskmisest suurem kutsa on, siis loomulikult ei hakka Crocodile Hunterit a.k. Steve Irwin't mängima s.t ootan ikka värava juures peremehe ära. Ma ei ole Vanaka kandis ammu käinud - võimalik, et siis seal kandis on olukord teine.

Lauri,
ei ole hetkel koeraomanik.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 30. 01. 2004. 11:05

LauriA kirjutas:Imelik, samas mul aia kõrval s.t siis Hiiu staadioni kõrval on pidevalt noori nagasid treenitud. Mõnikord olen nende vahelt läbi sõitnud, jooksnud , kõndinud. Ei ole probleeme täheldanud.
Treenitud/dresseeritud koer on igati OK, neil on isegi silmavaade selline intelligentne :) . Selliseid pole muidugi vaja karta, kuid mulle tundub trennis käib penidest kaduvväike osa. Enamik on vabakasvatusega. Niisama lastele patsutamiseks soetatud. Ja kui selline vasikasuurune vabakasvatusega koer on aiavaht (kuut+kett) ning viiakse heal juhul kord nädalas jalutama, siis võib kõike oodata.

Vasta

Mine “Üldfoorum”