Ratturist klassikaässaks!

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Ratturist klassikaässaks!

Postitus Postitas Mati » 21. 11. 2005. 14:49

Tähelepanu kõik ratturid, on aeg kapist välja tulla. On avanenud ainulaadne, kuid äärmiselt piiratud võimalus õppida kahe kuuga suusatama ning ühtlasi osaleda 36. Tartu Suusamaratonil.
http://www.sportnet.ee/index.php?id=16798

Klubi Tartu Maraton paneb välja personaalse suusatreeneri, treeningprogrammi ning võistlusvarustuse treeningperioodiks ning 36. Tartu Maratoni läbimiseks. Lisaks on osalejatel võimalik igal nädalavahetusel lõõgastuda Aura veekeskuses. Täpsemad reeglid ja osalemistingimused internetis http://www.tartufm.ee ning http://www.tartumaraton.ee

Suusad on, kepid ka? :)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 21. 11. 2005. 15:28

Siin pole just väga palju neid, kes pole ühelgi Tartu ratta-, jooksu- ega suusaüritusel osalenud, aga ülejäänud ei kvalifitseeru :(

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 21. 11. 2005. 16:04

marion kirjutas:Siin pole just väga palju neid, kes pole ühelgi Tartu ratta-, jooksu- ega suusaüritusel osalenud, aga ülejäänud ei kvalifitseeru :(
See on nõme jah natuke. Egas veel (ratta)spordiga tegelemine automaatselt suustajaks tee :roll: , paraku.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 21. 11. 2005. 16:32

Tjah, Eesti ratturid ei klassifitseeru aga näiteks Frode Estil või Per Elofson vist küll (mu teada nad pole ühtegi nendest asjadest teinud).
Oleks mul vaid kallim ratas, küll siis sõidaks!

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 21. 11. 2005. 16:53

Kui elaks Tartus, siis võtaks raudselt osa sellest üritusest, sest klassikat tahaks küll paremini osata. Aga kahjuks elan Tallinnas ja lunest näen vaid und :wink: .

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 21. 11. 2005. 17:21

aga tegelikult peaks ju mingi inimlikum ( loe ilma raadiomänguta ) variant ka olema klassika õppimiseks :roll:
2006 on estoloppet sari vägisi klassika peale keeratud ja see klassikavärk on päris nutune. kui teda ei oska.
küsimus.
kas oleks mõeldav kamba ( 3-6 inimest) peale mõni oskaja suusatreener trummis palgata?
ja just treener, kes oskaks ikka juhendada ka korralikult. kord nädalas, kindlal päeval?
palju meil siin huvilisi oleks?

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 21. 11. 2005. 17:26

tsainik kirjutas:aga tegelikult peaks ju mingi inimlikum ( loe ilma raadiomänguta ) variant ka olema klassika õppimiseks :roll:
2006 on estoloppet sari vägisi klassika peale keeratud ja see klassikavärk on päris nutune. kui teda ei oska.
küsimus.
kas oleks mõeldav kamba ( 3-6 inimest) peale mõni oskaja suusatreener trummis palgata?
ja just treener, kes oskaks ikka juhendada ka korralikult. kord nädalas, kindlal päeval?
palju meil siin huvilisi oleks?
mina, 1 tk

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 21. 11. 2005. 17:47

tsainik kirjutas:...kas oleks mõeldav kamba ( 3-6 inimest) peale mõni oskaja suusatreener trummis palgata? ... ja just treener, kes oskaks ikka juhendada ka korralikult. kord nädalas, kindlal päeval?
no tegelt on meil siin foorumiski vähemalt üks mees, keda ma julgeks tsainikutele treeneriks soovitada. hiljem võib siis juba Alaveri juures edasi pusida. nimesid ei nimeta, eks ta ise tõstab pead kui tahab :wink: .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

KaidoK
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 04. 08. 2003. 15:45

Postitus Postitas KaidoK » 21. 11. 2005. 18:05

Selline postitus oli siis mõni aeg tagasi espordis üleval. Kuigi juttu on lastest-noortest, arvan, et tasub küsida ka täiskasvanutel.

Hei suusasõbrad!
Olen ise 13 aastat suusatamisega tegelenud ning hakkan lõpetama õpinguid Pedas kehakultuuri alal. Septembrist alustan treeneriametit ning oodatud kõik spordilembesed poisid ja tüdrukud vanuses 7-15 aastat.
Treeningud toimuvad Tallinnas Külmallika 15A ehk Nõmme spordikeskuses. Katuseorganisatsiooniks Nõmme spordiklubi.

Nii et kui teil lapsed või tuttavate lapsed soovivad tulla siis andke mulle julgelt teada:)

info: tel - 58 052 569
e-mail: misa.ummi@mail.ee

Mihhail Lukert?enko

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 21. 11. 2005. 18:17

Aru ma ei saa, miks klassikat õppima peab? Rattasõitu peab õppima (ma mõtlen nii umbes 3-aastasena). :)
Klassikaga on nii, et teda kas on või ei ole. Lisaks soovile seda sõidustiili osata (loe: selles stiilis kiiremini sõita) peavad olema olemas:
1. Head tingimused (piisavalt lund ja korralik sõidujälg)
2. Õiged suusad (pikkus, kaal, pidamisala jne)
3. Õiged pidamismäärded või hea määrija.
4. Ja õige lihas (seda saab treenida ka ilma lumeta kas imiteerides või rullsuuska sõites)
Kõik muu tuleb iseenesest ja asja käigus.

Kõik see eelnev oli asja olemus IMHO ning seetõttu ei pretendeeri absoluutsele tõele.

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

turunduse kuningad ja narrid

Postitus Postitas Arbo » 21. 11. 2005. 19:09

kõikjallokkavast reäälitivaimustusest kantud idee leiab väärilise koha viimasena mainitud turundustegude riiulil

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Postitus Postitas matukas » 21. 11. 2005. 21:03

Klassika sõitmine on nagu kõndimine. Ehk siis loomulik.
Paljud eelistavad millegipärast uisustiili (kes see ikka viitsib pidamisega vaeva näha).
Kuna mina ei klassifitseeru selle kampaania osalejaks, siis ootan lund Trummi radadele. 8)
Keep momentum

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 21. 11. 2005. 22:46

Nagu juba öeldud oleks mul küll soov natukene rohkem klassikast teada saada, kui praegu. Seda, et kõik inimesed emapiimaga klassika oskuse omandavad ei toeta, sest mille jaoks siis üleüldse Alaveri vaja on :shock: ? Treeneriga koos sõitmisest on mul selline kogemus, et paar talve tagasi Kõrvemaal sai tehtud üks 16 km pikkune ring uisku (vahepeal edasi-tagasi sõitmised jne.) koos toonase Prantsuse naistekoondise peatreeneriga. Selle ühe ringiga õppisin ma nii palju juurde tehnikas, et mu sõiduaeg (16 km rajal) samade näitajate juures vähenes hoobilt mingi 5 ja enam minutit. Nii et kui ikka tuleks korralik lumi ja klassikajälg Nõmmele (nii, et suuski ei lõhu), siis sobiva aja korral oleks vägagi käsi natuke tehnikat lihvima.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 21. 11. 2005. 23:07

Trummi rada on klassika jaoks nats kehva. Üleval on kõikse parem seda sõita. Aga Tallinna lähedal on Kõrve järgmine koht kus proovida, 16 km rajal on mitu head ja suht pikka sõidutõusu.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

higipull
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 07. 07. 2005. 13:43

Postitus Postitas higipull » 21. 11. 2005. 23:51

Tahaks ka, et keegi klassikatehnika parandamiseks mõne juhtnööri annaks. Kas Tartus on mingi võimalus? Hetketase on olematu (sportlik vorm rattal lubaks oodata enamat, aga klassikavõistlustel olen lõpetanud koos pereemade ja vanuritega:).

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 21. 11. 2005. 23:57

higipull kirjutas:Tahaks ka, et keegi klassikatehnika parandamiseks mõne juhtnööri annaks. Kas Tartus on mingi võimalus? Hetketase on olematu (sportlik vorm rattal lubaks oodata enamat, aga klassikavõistlustel olen lõpetanud koos pereemade ja vanuritega:).
Kus viga näed laita, seal tule ja aita! - ütleb vanasõna. Seega peaks enne nägema, mis viga, kui juhtnööride andmiseks läheb.
Tartus tegutseb Tartu Suusaklubi, äkki küsid sealt abi?

higipull
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 07. 07. 2005. 13:43

Postitus Postitas higipull » 22. 11. 2005. 00:07

See ka variant, aga ei tahaks asja institutsionaalsele tasemele viia. Pigem oli lootus, et mõni, kes laululava taga trenni teeb, viitsib esimesel lumel natuke õpetada.

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Postitus Postitas matukas » 22. 11. 2005. 00:18

Kellele inglise keel võõras pole, leiab hulganisti teooriat selliselt veebilehelt.

Mõni artikkel on päris informeeriv.
Keep momentum

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 22. 11. 2005. 08:46

Kui ikka suur tahtmine suusatamisega tegeleda, siis saab treenerit ka SIIT
- Väntan visaduse levialas -

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 22. 11. 2005. 10:37

holden kirjutas:Kus viga näed laita, seal tule ja aita! - ütleb vanasõna. Seega peaks enne nägema, mis viga, kui juhtnööride andmiseks [/url], äkki küsid sealt abi?
täpselt nii :)
olen tudeerinud igast materjali ja teoorias olen hirmkõva aga...
eelmine aasta võtsin trummi alumisel staadionil peale tunnist klassikanühkimist ühel noorte-trennal habemest kinni ja palusin tal nati oma "tehnikat" järele aidata.
vend lasi mul paar korda edasi-tagasi sõita, käis siis vahepeal kuskil naermas ja rahunenuna andis 2 vägagi olulist nippi, algteadmist.
seega on vajalik, et
-keegi pädev vaataks üle vead ( lihtsalt "veerpalu sõbrast" ei piisa :? )
-annaks selgeid ja lihtsaid juhiseid

Suusataja
Rattur
Postitusi: 116
Liitunud: 20. 03. 2004. 16:14

Postitus Postitas Suusataja » 23. 11. 2005. 09:46

holden kirjutas: Tartus tegutseb Tartu Suusaklubi, äkki küsid sealt abi?
Osalesin hirjuti ühel Tartu suusaklubi koolitusel, õigemini poolel sellest, teine pool tuleb siis kui lumi maas. Ürituse programm on selline:

1.päev
trenn: Imitatsioonijooks Dendropargis lõuna, puhkus
pealelõunal trenn: jõuharjutused
õhtul: loeng (treeningmetoodika)

2.päev
trenn: kreatiinfosfaat (kiiruslõigud) kohe peale seda stretching ja kohe peale seda loeng (riietumine, suuskade hooldus)

Kui lumi maha tuleb
Hommikul trenn: uisutehnika (+analüüs videolt) lõuna, puhkus pealelõunal trenn: klassikatehnika (+analüüs videolt) kohe peale seda loeng: toitumine.

Kel huvi küsigu järgi, kas ja mis tingimustel seda veel läbi viiakse, meid oli vist 8-9 inimest ja asi toimub 2-l nädalavahetusel.

Vasta

Mine “Üldfoorum”