Klipp ja clipless vol 2019

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
parmaat
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 29. 08. 2009. 23:38

Klipp ja clipless vol 2019

Postitus Postitas parmaat » 24. 10. 2019. 12:13

Edit by erikr: Kolisin terminoloogise arutelu Paluküla Absurdi teemast siia.

Kust need keeletargad siis iga kord ikkagi tulevad? Klipid on just need millest mina räägin ja pedaalikorvid on need mida sina silmas pead. Aga jah see on oluline ja just sellest oligi jutt! Muidu oleksingi läinud tossudega, mis pedaali külge nipukatega/kaablisidemetega tõmmatud.

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Re: HMTB maastikukross : Paluküla Absurd. 27.oktoobril 2019

Postitus Postitas vidrikjupiter » 24. 10. 2019. 13:20

parmaat kirjutas:
24. 10. 2019. 12:13
Kust need keeletargad siis iga kord ikkagi tulevad? Klipid on just need millest mina räägin ja pedaalikorvid on need mida sina silmas pead. Aga jah see on oluline ja just sellest oligi jutt! Muidu oleksingi läinud tossudega, mis pedaali külge nipukatega/kaablisidemetega tõmmatud.
Why are clip-in pedals on a bike called clipless if they have clips on them?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: HMTB maastikukross : Paluküla Absurd. 27.oktoobril 2019

Postitus Postitas erikr » 24. 10. 2019. 15:22

parmaat kirjutas:
24. 10. 2019. 12:13
Kust need keeletargad siis iga kord ikkagi tulevad? Klipid on just need millest mina räägin ja pedaalikorvid on need mida sina silmas pead. Aga jah see on oluline ja just sellest oligi jutt! Muidu oleksingi läinud tossudega, mis pedaali külge nipukatega/kaablisidemetega tõmmatud.
Pedaalikorv ongi inglise keeles toe clip.

Clipless


Eks see on aegade algusest olnud ja kahjuks vist nii jääbki, et paljude Eesti ratturite hulgas levib väärarusaam, et klots on clip ja ingliskeelses terminoloogias clipless pedal on nende jaoks klipp ehk klippidega pedaal. Inglise keeles on klotsi nimi cleat ning häälduslikult võib keelt mitteoskava ja terminoloogiat mittetundva inimese jaoks klipini viia.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Üldfoorum”