Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
-/Duud-
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 15. 06. 2008. 15:34

Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas -/Duud- » 24. 07. 2019. 15:41

Kohtasin Lootuse puiesteel velomehi..."kumb on kumb" - kas see, et muhedalt "kanni sügades" omavahel vesteldes või selline suhtumine on teistele jalgratturitele (kes niigi võitlevad autodega liikluses) abiks? Kindlasti tuleb palju verd vidio suunal ja võibolla on see kusagil läbi käidud aga mina kui rattur küsiks uuesti...mis oleks parim lahendus, et oleks hundid söönud ja lambad terved?
http://duud.ee/null/VID_20190620_185236.mp4
Uduvere!

tripp
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas tripp » 24. 07. 2019. 17:03

Mina ratturina tõmbaks seal üksteise selja taha ja tee äärde, et auto mööda saaks.

Sõidan linnas kogu aeg ja kui ma autodel niimoodi jalus koperdaks, tõmbaks keegi mulle varem või hiljem uksega piki lenksu või rammiks tagant sisse.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas SK » 24. 07. 2019. 21:23

Ma ei poolda kohe kuidagi sellist laiutamist - kui selja tagant auto hääl kostub, tõmban alati kaaslase ette või tema järele. Puht tehniliselt muidugi on Lootuse pst kiiruse piirang 30km/h ja tavalises trennitempos kulgedes ei peakski ükski auto mööda kiirustama ilma ise seadust rikkumata???

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7928
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas KaupoR » 24. 07. 2019. 21:27

Pole parim praktika aga pole ka väga hull: ruumi tundus olevat ka möödumiseks. Kui seal oleks sõitnud nt tänavapuhastusmasin vms (veel aeglasem aga sama lai) sõiduk, siis me kohe arvamust küsima ei tõttaks.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
kevin
Rattur
Postitusi: 369
Liitunud: 03. 04. 2009. 23:15

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas kevin » 24. 07. 2019. 22:07

Selline sõitmine lihtsalt keset teed töllerdamine.. muud midagi

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1129
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas Prommar » 24. 07. 2019. 22:17

Sellised kõnniteedeta tänavad on kasutamiseks kõigile. Kas kaks lapsevankrit kõrvuti läheks ka lintšimisele?

Kasutaja avatar
-/Duud-
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 15. 06. 2008. 15:34

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas -/Duud- » 25. 07. 2019. 08:49

KaupoR kirjutas:
24. 07. 2019. 21:27
Pole parim praktika aga pole ka väga hull: ruumi tundus olevat ka möödumiseks. Kui seal oleks sõitnud nt tänavapuhastusmasin vms (veel aeglasem aga sama lai) sõiduk, siis me kohe arvamust küsima ei tõttaks.
Asi polnud niivõrd kuivõrd kiiruses(see ei olnud neil soojenduskiirus ka, 10-15km\h keskeltläbi), pigem see, et kui mõni tädi\onu tuleb nägu facebookis ja lajatab tagant sisse. Tulemus: "ma võin siin sõita kui tahan, ma olen raudmees" saab teada, et pole rauast, sest telefoni näppijal oli jalg raske...on mõistlikke autojuhte ja on mõistlikke rattureid aga mõlemas potis on see tõrvatilk...koht kus targem annab järele ja mõju on suurem kui ta ette kujutab.
Teiseks, möödasõit oleks asja väga ohtlikuks teinud, kus ma tean mida ta planeerib järgmisena, ausalt, ning tee ise ei ole nii lai kui tundub. No ja tagatipuks, ei nemad ega ülejäänud 99% ratturitest ei saa aru, et LOOTUSE PST ON PAREMAKÄELINE - parem käsi maxab...seda ignoreerivad mõned autojuhid kui enamus ratturid...kaas aarvatud vidios olevad töllerdajad!

PS: kui nad kujutasid võibolla ette, et rahustavad liiklust, siis selleks on tanki vaja. :)
Prommar kirjutas:
24. 07. 2019. 22:17
Sellised kõnniteedeta tänavad on kasutamiseks kõigile. Kas kaks lapsevankrit kõrvuti läheks ka lintšimisele?
...ehk siis Anarhia!
See hetkel ei ole poomine...see on hetkel ehe näide liikluskultuurist, kus ühed teevad reegleid ja selle eest maxavad kõik teised. Küll neid teisi töllerdajaid on seal veel ja küll on neid kes viisakalt sõidavad, aga järgmine kord kui töllerdajaid pole, on keegi teine, siis see kellel "ees töllerdati" maxab kätte mittetöllerdajale, nii kahjuks on...ikka inimene ju. Kahjuks on autod gramm tugevamad kui sina ning kui targem järgi annab muutub äkki tasapisi meie liikluskultuur paremaks ka...
PS: ma ei ütle, et ratturid peaks alati järgi andma, ei, pigem arvestame üksteisega ning mina saan küll öelda, et asjad on paremaks läinud...nautke.

PS2: nägin just eile, rattur tubli, oli reas kus sai otse ja sai vasakule...ratturil oli väga pikk käsi väga pikalt auto ees, vasakule üleval...hakkasid vaikselt sõitma(rattur sai kiirelt hoo üles)...arva ära mis sai :D - rattur sai signaali sest auto tahtis otse minna - ehe näide sellest, et peetakse ratturit ei kellekski...kahju.
Uduvere!

Jaagu
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 22. 07. 2012. 01:08

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas Jaagu » 25. 07. 2019. 13:33

kevin kirjutas:
24. 07. 2019. 22:07
Selline sõitmine lihtsalt keset teed töllerdamine.. muud midagi
Just nii, täiesti tavaline keset teed töllerdamine.
ps. ilus eestikeelne sõna see "töllerdamine".

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1129
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas Prommar » 25. 07. 2019. 17:20

Jagatud ruum ei ole anarhia. 90% inimesi nii rooli taga kui ka mujal siiski suudavad koos eksisteerida. Mõni tõrvatilk meepotis ei peaks kohe paanikasse ajama. Ei alga paarist sellisest juhtumist üle-Eestilist vägivalda ratturite kallal.
Foorumis reljeefsete väljendite loopimine pole ka "abiks teistele ratturitele".

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas Mati » 25. 07. 2019. 23:09

Töllerdus!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
-/Duud-
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 15. 06. 2008. 15:34

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas -/Duud- » 26. 07. 2019. 14:07

Prommar kirjutas:
25. 07. 2019. 17:20
Jagatud ruum ei ole anarhia. 90% inimesi nii rooli taga kui ka mujal siiski suudavad koos eksisteerida. Mõni tõrvatilk meepotis ei peaks kohe paanikasse ajama. Ei alga paarist sellisest juhtumist üle-Eestilist vägivalda ratturite kallal.
Foorumis reljeefsete väljendite loopimine pole ka "abiks teistele ratturitele".
99% sinuga nõus aga kätte makstakse meelsamini kui antakse järele...nii kahjuks on ning see ei ole "paar sellist juhtumit" on mindki peeditud autojuhtide poolt kui olen ka näinud kuidas ratturid teevad oma reegleid. ei eksi kui ütlen, et kui sõidad sõiduteel, mitte kõnniteel, kehtivad sulle samad seadused ja samad foorid nagu autodele... seda tõrvatilga teemat mainisin ka ka ülal, et sellest ei pääse ükski pool aga see vidio on kellele iganes vihjeks, nagu sa mainisid, et püüame koos eksiteerida...aga aga see % võiks suurem olla kus on head suhted ja üksteisega arvestamine.
Uduvere!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7928
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas KaupoR » 26. 07. 2019. 14:18

-/Duud- kirjutas:
26. 07. 2019. 14:07
ei eksi kui ütlen, et kui sõidad sõiduteel, mitte kõnniteel
Liiklusseadus kirjutas:§ 32. Piirangud jalgratturi, tasakaaluliikuri juhi, pisimopeedi- ja mopeedijuhi liiklemisele
(1) Jalgrattur, tasakaaluliikuri juht, pisimopeedi- ja mopeedijuht ei tohi:
1) sõita kõnniteel, välja arvatud tasakaaluliikuri juht, alla 13-aastane jalgrattur ja tema kuni kaks saatjat ning väikelast rattatoolis sõidutav jalgrattur ja jalgrattur kui sõiduteel sõitmine tee seisukorra tõttu on oluliselt raskendatud;
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas Rom » 27. 07. 2019. 00:07

.
Viimati muutis Rom, 11. 08. 2019. 22:38, kokku muudetud 3 korda .

princeAndrew
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 24. 02. 2008. 12:12

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas princeAndrew » 27. 07. 2019. 04:44

KaupoR kirjutas:
24. 07. 2019. 21:27
Pole parim praktika aga pole ka väga hull: ruumi tundus olevat ka möödumiseks. Kui seal oleks sõitnud nt tänavapuhastusmasin vms (veel aeglasem aga sama lai) sõiduk, siis me kohe arvamust küsima ei tõttaks.
Pole vaja töllerdisi kaitsta ja neid tänavapuhastusmasina laiusega võrrelda.Üks ongi nii lai ja teised kaks ainult enda peas.
Arvasin/uskusin , et Tallinna liikluses on looduslik valik sellised juba välja sõelunud.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas erikr » 28. 07. 2019. 22:56

Empaatiavõimetud egotsentrilised lambad. Need seal videos.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1129
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas Prommar » 29. 07. 2019. 11:40

Pean ka üles tunnistama Lahemaa maanteedel keset teed töllerdamise. Pärast seda, kui palavusest hullunud suvitussõltlased olid mulle topeltmöödasõitudega mitu vastikut napikat teinud, otsustasin olukorras, kus mõlemast suunast lähenevad autorongid, sõita sõiduraja keskel kuni vastu tulev rong on möödunud. Keegi ei andnudki signaali, kuigi aeglustasin nende randa jõudmist oma 5-10 sekundit!

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas Mpower » 29. 07. 2019. 13:20

Kui üldse õigustada kahekesi kõrvuti sõitmist ja ei saa teisiti, siis sõitku lähestikku kõrvuti. Nende kahe tegelase vahele oleks üks rattur veel mahtunud.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4470
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas riho » 29. 07. 2019. 14:03

Mpower kirjutas:
29. 07. 2019. 13:20
Nende kahe tegelase vahele oleks üks rattur veel mahtunud.
Ka meetrise lenksuga MTB.

Kasutaja avatar
-/Duud-
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 15. 06. 2008. 15:34

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas -/Duud- » 30. 07. 2019. 17:51

Prommar kirjutas:
29. 07. 2019. 11:40
Pean ka üles tunnistama Lahemaa maanteedel keset teed töllerdamise. Pärast seda, kui palavusest hullunud suvitussõltlased olid mulle topeltmöödasõitudega mitu vastikut napikat teinud, otsustasin olukorras, kus mõlemast suunast lähenevad autorongid, sõita sõiduraja keskel kuni vastu tulev rong on möödunud. Keegi ei andnudki signaali, kuigi aeglustasin nende randa jõudmist oma 5-10 sekundit!
Sul on suured munad. :) aga neid imbekaid on jah, eks mõtlevad, et "nuh mis see rattur ikka, MINA teen möödasõidu"...olen ise näinud kus suuremat sorti masin on seda teinud ja rattur on osav olnud ning võdisedes teele jäänud...päris kole pilt oli.
Uduvere!

Kasutaja avatar
T6nu
Rattur
Postitusi: 495
Liitunud: 15. 05. 2009. 08:08

Re: Kas nii on mõistlik või abiks teistele ratturitele?

Postitus Postitas T6nu » 31. 07. 2019. 10:50

Üldiselt igal käitumisel on põhjus ja ma isiklikult saan täiesti aru, kui õuealadel täiskasvanud jalgratturid teel laiutavad- millegipärast paljud autojuhid ei saa sellest aru, et õuealal võiks tähelepanelik olla ja madala kiirusega sõita. Jah, noorena ei saanud mina ka sellest aru, aga eks lapsed muudavad maailmapilti ilmselt.

Vasta

Mine “Üldfoorum”