Kihutamine kergliiklusteel

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Suletud
TAIX11
Rattur
Postitusi: 757
Liitunud: 16. 09. 2004. 21:33

Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas TAIX11 » 04. 06. 2019. 19:46

Teema kirjutamise põhjuseks on Kristjan Savisikk.

Kui Sa veel minu 11a tütre peale karjud, et ta tõuksiga sirgelt sõidaks ning tür.tad (Sinu sõnad olid sellised - sõida sirgelt, tü.a küll), teen ma Sinu ratta raamist seibid! Ilma naljata.

Jah, minu tütar ei sõitnud "nööri mööda", aga kohe kindlasti ta ei pendeldanud ühest servast teise. Sinu soov Hiiu Rimi juures veel lõiku teha pole kindlasti ok, nägid ise ju, et seal on meeletu hulk rahvast. Tee oma lõigud varem.

Ootan Sinu vabandust ja jäätist tütrele.
Kui Sul on midagi öelda, siis 5042 kolm 01 või taikki ät hot.ee

Taikki Tillemann

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas rai66 » 04. 06. 2019. 21:22

See ei ole seal ka jalgrattatee, vaid jalgratta- ja jalgtee.
Jalgratta- ja jalgtee» (märk 435)
näitab, et tohivad liikuda jalakäija, jalgrattur ja tasakaaluliikuri juht. Jalakäija, jalgrattur ja tasakaaluliikuri juht teed või teeosa ühiselt. Jalgrattur ja tasakaaluliikuri juht ei tohi ohustada jalakäijat.

Jaagu
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 22. 07. 2012. 01:08

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas Jaagu » 05. 06. 2019. 09:54

Lapse peale ei karjuta ega ropendata. Mitte mingil juhul. Arvab keegi vastupidiselt?

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas MarttiM » 05. 06. 2019. 10:05

Tegemist on teega, kus olen kohanud: rulatajaid; mopeede; suusatajaid; jalutajaid, sh igasugu vankritega; rattureid (kõik võimalikud variandid, sh e-bike); tasakaaluliikureid; rullsuusatajaid; jalakäijaid; käijaid; rullsuusatajaid; koeri; kasse; jäneseid; rästikuid; kitsi; rebaseid; jooksjaid; igasugu tõukse, sh skuutreid, jne. Ilmselt kõige ekstreemsemad on rulluisutajad ja ratturid, kes seal vahest grupisõitu harrastavad. Algusaegadel on nähtud ka tilgakiivri ja täis eraldistardivarustusega ponnistusi. Üldiselt mahuvad kõik ilusti ära, kuid olen näinud ka päris jõhkraid kukkumisi, verd ja palju-palju napikaid.

Kogu seda rahvaste paabelit arvestades pole sellel teel ilusate ilmade korral lõikude ega Strava segmentide aja peale sõitmine mõistlik! Ilusate ilmade korral oleks ehk mõistlik keskenduda teistele vaatamisväärustele, mida seal samuti rohkesti liigub!
Viimati muutis MarttiM, 05. 06. 2019. 10:17, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas Mati » 05. 06. 2019. 10:13

Ilmad ilusad ja päevad pikad - testosteroonipauku saab väljutada ohutu(ma)lt nt ca kell 5 hommikul.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas LauriA » 05. 06. 2019. 10:51

Jaagu kirjutas:
05. 06. 2019. 09:54
Lapse peale ei karjuta ega ropendata. Mitte mingil juhul. Arvab keegi vastupidiselt?
Mänguplatsil laamendajaid, õhukese jää peal kõndijaid, punasega üle tee minejaid tiheda liiklusega teel jne olen küll kutsunud keskmisest kõvema häälega korrale.
Või peaks vaatama rahulikult pealt, kuidas lapsed mõningatel juhtudel käituvad mitte eriti mõistlikult?
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

clx
Rattur
Postitusi: 405
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas clx » 05. 06. 2019. 11:32

LauriA kirjutas:
05. 06. 2019. 10:51
Jaagu kirjutas:
05. 06. 2019. 09:54
Lapse peale ei karjuta ega ropendata. Mitte mingil juhul. Arvab keegi vastupidiselt?
Mänguplatsil laamendajaid, õhukese jää peal kõndijaid, punasega üle tee minejaid tiheda liiklusega teel jne olen küll kutsunud keskmisest kõvema häälega korrale.
Või peaks vaatama rahulikult pealt, kuidas lapsed mõningatel juhtudel käituvad mitte eriti mõistlikult?
Hetkel peaks keskmisest kõvema häälega korrale kutsuma kergliiklusteel lõigutajat, kes on endale ja teistele ohtlik, mitte tõukerattaga last. Täiskavanute asi on tagada laste turvalisus, mitte vastupidi.

Isegi kui point on õige, siis võõra lapse kallal rämetsemine on ikka väga vale lähenemine. Treeniv rattur ei ole kergliiklustee toiduahelas kõrgem lüli, mille ümber ülejäänud planeedid ringlema peavad. Järgmisel hetkel on kisa taevani, kui mõne teise karjutud lapse isa džiibiga maanteel 10-cm kauguselt mööda sõidab ja soovitab "mitte vingerdada, t*ra!"

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas LauriA » 05. 06. 2019. 13:25

clx kirjutas:
05. 06. 2019. 11:32
LauriA kirjutas:
05. 06. 2019. 10:51
Jaagu kirjutas:
05. 06. 2019. 09:54
Lapse peale ei karjuta ega ropendata. Mitte mingil juhul. Arvab keegi vastupidiselt?
Mänguplatsil laamendajaid, õhukese jää peal kõndijaid, punasega üle tee minejaid tiheda liiklusega teel jne olen küll kutsunud keskmisest kõvema häälega korrale.
Või peaks vaatama rahulikult pealt, kuidas lapsed mõningatel juhtudel käituvad mitte eriti mõistlikult?
Hetkel peaks keskmisest kõvema häälega korrale kutsuma kergliiklusteel lõigutajat, kes on endale ja teistele ohtlik, mitte tõukerattaga last. Täiskavanute asi on tagada laste turvalisus, mitte vastupidi.

Isegi kui point on õige, siis võõra lapse kallal rämetsemine on ikka väga vale lähenemine. Treeniv rattur ei ole kergliiklustee toiduahelas kõrgem lüli, mille ümber ülejäänud planeedid ringlema peavad. Järgmisel hetkel on kisa taevani, kui mõne teise karjutud lapse isa džiibiga maanteel 10-cm kauguselt mööda sõidab ja soovitab "mitte vingerdada, t*ra!"
Ei pidanudki silmas seda konkreetset juhtumit, vaid pigem üldisemalt - et lapsi tuleb ikka korrale kutsuda. Loomulikult ei ole üldkasutatavad kõigile mõeldud teed rekordite püstitamiseks ning kõik peavad sinna ära mahtuma ning tagant tulija peab valima sellise kiiruse, et möödumine oleks ohutu.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Jats36
Rattur
Postitusi: 425
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas Jats36 » 06. 06. 2019. 09:21

Äkki ikkagi jalgrattakell osta?

Aga kuidas saab tempolõikusid tehes kaasliikjejatele veel õpetussõnu jagada? see kiirus pidi olema ikka väiksem kui teemapüstitaja kirjeldab...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas Mati » 06. 06. 2019. 10:09

Jats36 kirjutas:
06. 06. 2019. 09:21
Äkki ikkagi jalgrattakell osta?...
Sellega on nii, et seda kuulevad reaalselt üksikud juhul kui lased seda peaaegu seistes vahetult isikute seljataga. Reageeringud kellale on üldjuhul "uimased".
Jats36 kirjutas:
06. 06. 2019. 09:21
Aga kuidas saab tempolõikusid tehes kaasliikjejatele veel õpetussõnu jagada? see kiirus pidi olema ikka väiksem kui teemapüstitaja kirjeldab...
Teemapüstitaja pole maininud kiirust. Juba 30 km/h on sellises olukorras meeletu kiiruse vahe. Aga ka 40 km/h saab vajadusel piisavalt artikuleeritud vokaale esitada (eriti treenitud isik).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1126
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas Prommar » 06. 06. 2019. 10:19

Kellale reageering võib olla ka soovitule vastupidine, eriti laste puhul.
Turvalisuse tagamine on peamiselt ikka kiirema liikleja ülesanne.

TAIX11
Rattur
Postitusi: 757
Liitunud: 16. 09. 2004. 21:33

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas TAIX11 » 06. 06. 2019. 11:25

Lubasin endamisi, et ei kirjuta rohkem siia, kuid sellele osale ma vastan küll.
Jats36 kirjutas:
06. 06. 2019. 09:21
see kiirus pidi olema ikka väiksem kui teemapüstitaja kirjeldab...


Jah, mul tõesti polnud sellel hetkel politsei Stalkerit käes ning tegelikult pole see kiirus ka nii oluline, kui turvalisuse aspekt välja jätta. Teemapüstitus tekkis isiku väljendamise pärast mitte aga sellest, kui kiiresti/aeglaselt sõideti (kui ta poleks ennast nii väljendanud, nagu ta seda tegi, ja lihtsalt mööda tuhisenud, poleks minul selle teema algatamiseks põhjust).
Miks ma ütlesin, et lõiku tegi? Aga sellepärast, et kiirus oli piisavalt suur, et ta ei kuulnud, kui ma perekonna nime hõikasin.

The end. PS! Mul on ka temapoolne nägemus asjast. Jätan selle enda teada. Vähemalt hetkel.

H.S
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 30. 08. 2013. 14:45

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas H.S » 06. 06. 2019. 11:44

Prommar kirjutas:
06. 06. 2019. 10:19
Turvalisuse tagamine on peamiselt ikka kiirema liikleja ülesanne.
100 % nõus ja kui sellega hakkama ei saa, siis pole eesliikuja selles süüdi.

Jats36
Rattur
Postitusi: 425
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas Jats36 » 06. 06. 2019. 11:48

Otseselt ma ei räägi antud juhtumist, vaid üldiselt- laste korralekutsumine kergliiklusteel hüüdega "ära vingerda" vms, kui nende vanemad seda ei tee, ongi turvalisuse tagamine.
Osadel lastel meeldib rattaga slaalomit või muid ettearvamatuid liigutusi teha, isegi kui möödasõidu võimalus on olemas, on seljatagant rattaga lähenedes üsna raske ette aimata lapse(või ka täiskasvanu)järgmist manöövrit...nii et ma arvan et sellisel juhul korrale kutsumine on igati põhjendatud. T.rad ja muud sellised väljendid võiks muidugi jätta koduseinte vahel kasutamiseks.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1126
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas Prommar » 06. 06. 2019. 12:10

Las vingerdavad, mängimine on lapse töö. Vähene liikuvus on niigi kasvavaks probleemiks, ei ole vaja pidevate keeldude ja käskudega isu ära võtta.

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas DeeJott » 06. 06. 2019. 12:27

Tagant tulija võtab möödumisel hoo maha, veendub möödumise ohutuses ja läheb edasi. Igal pool ei ole vaja lähtuda põhimõttest "panna on vaja"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas erikr » 06. 06. 2019. 14:01

Jats36 kirjutas:
06. 06. 2019. 11:48
Otseselt ma ei räägi antud juhtumist, vaid üldiselt- laste korralekutsumine kergliiklusteel hüüdega "ära vingerda" vms, kui nende vanemad seda ei tee, ongi turvalisuse tagamine.
Osadel lastel meeldib rattaga slaalomit või muid ettearvamatuid liigutusi teha, isegi kui möödasõidu võimalus on olemas, on seljatagant rattaga lähenedes üsna raske ette aimata lapse(või ka täiskasvanu)järgmist manöövrit...nii et ma arvan et sellisel juhul korrale kutsumine on igati põhjendatud. T.rad ja muud sellised väljendid võiks muidugi jätta koduseinte vahel kasutamiseks.
Ma pole nende 18 ratturiaasta jooksul veel selle peale tulnud, et hakata võõraid lapsi korrale kutsuma. Tean kus on pidurid ja kuidas neid kasutada. Ise ma selle tee peale teiste inimeste hulka olen roninud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas LauriA » 06. 06. 2019. 15:09

Prommar kirjutas:
06. 06. 2019. 12:10
Las vingerdavad, mängimine on lapse töö. Vähene liikuvus on niigi kasvavaks probleemiks, ei ole vaja pidevate keeldude ja käskudega isu ära võtta.
Siin ma vaidleksin vastu. Olen jätkuvalt seda meelt, et täiskasvanud inimene peab nii jalgsi, rattaga kui ka autoga järgima LS reeglit "kui lapsi näed, siis ole eriti ettevaatlik", rääkimata sellest, et kergliiklus jms tee ei ole kiiremate ringide tegemiseks ning laste peale frustratsiooni valamiseks, aga samal ajal peaks ikkagi olema mingisugune "ordnung". S.t liikluseks mõeldud infrastruktuur ei ole IMHO mängimiseks ja lolluste tegemiseks.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
madist
Rattur
Postitusi: 107
Liitunud: 09. 05. 2014. 07:51

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas madist » 06. 06. 2019. 15:51

Olen täiesti nõus et täiskasvanu kiirem liikleja peaks tagama ohutuse võtma hoo maha laste juures. Samas on olukordi ikka väga tihti kus emme ja issi on telefonis ja laps tuigerdam ühest tee äärest teise või teeb vaga ohtlike tagasipõõrdeid. Lisaks ka lapsed kes soidavad nutitelefonid käes :) Harku kergliikluses on see tavapärane nähtus. Minu arust on see olukord suht jabur vaadates pilti mis toimub kergliiklusteedel.
Northern Media www.nrtmedia.ee E-lahendused, Tarkvaraarendus

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1126
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas Prommar » 06. 06. 2019. 16:17

Meie reaalsus on siiski see, et kergliiklusteed ei ole "liikluseks mõeldud infrastruktuur" vaid rekreatsiooniala, kus punktist A punkti B liikujad on selges vähemuses, seega de facto kehtivad seal ka puhkeala reeglid.

PKT
Rattur
Postitusi: 149
Liitunud: 04. 11. 2015. 16:02

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas PKT » 06. 06. 2019. 16:42

Sellest on varem ikka räägitud, kuid tundub et endiselt inimesed lihtsalt ei saa aru. Päris kindlasti ei ole kergliiklustee nö pargiala, kus lapsed ja loomad võivad sihitult ringi joosta. Seda tuleb nii loomaomanikel kui lapsevanematel silmas pidada. Kergliiklusteel kehtivad samasugused liiklusseadused nagu mujal liikluses. Kehtib parempoolne liiklus ja enne manöövrite tegemist tuleb veenduda selle ohutuses. Jalakäijad peavad arvestama, et seal liiguvad jalgratturid ja jalgratturid peavad arvestama, et seal liiguvad jalakäijad. Siinkohal võikski punkti panna, kuid kivi tahaks visata ikkagi otsustajate kapsaaeda. Üritatud on ristata siga ja kägu ning lasta siis inimestel omavahel asjad ära klaarida. Ja muidugi on igal ühel asjast omaette nägemus ning õigus. Tegelikkus on see, et meil puuduvad jalgrattateed ja jalgratturid on suunatud sisuliselt kõnniteedele ja neid ristandeid nimetame siis LE-s reguleerimata sõnaga "kergliiklustee". Ja sellega tahetakse meil edendada jalgrattakultuuri? Jalgrattaid hakatakse rohkem kasutama ainult siis kui võimalus punktist A punkti B on nii turvaline kui ka aega kokkuhoidev liikumismoodus. Millal seesugune muutus toimub, ei oska vist keegi öelda.

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas marguss7 » 06. 06. 2019. 18:00

Kergliiklusteel sõitvad või mängivad lapsed on kindlasti parem variant kui koguaeg toas mingi ekraani ees. Isegi kui nad seda tehes sportijaid aeg-ajalt segavad. Ärgem loodkem sellele et kõik lapsed teavad liikluseeskirju ja oskavad ohte ette näha, ise ei tahaks küll terve ülejäänud elu selle teadmisega elada, et sõisin kellegi lapse vigaseks. Ropendamine ei tuleks pähegi...

TAIX11
Rattur
Postitusi: 757
Liitunud: 16. 09. 2004. 21:33

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas TAIX11 » 06. 06. 2019. 19:59

Ei saa ma vait olla, no ei saa.
PKT kirjutas:
06. 06. 2019. 16:42
... Ja sellega tahetakse meil edendada jalgrattakultuuri? ...
Punkt 1. Kus laps rattaga sõitma peab õppima, kui mitte kergteel? Tln-Trt maanteel Ussisool? Peaaegu, et võimatu on algajale rattasõitjale selgeks teha, et mööda nööri peab sõitma. Kujuta nüüd ette, et laps saab esimesed vändapöörded ISE tehtud ning kui ta tahab emale/isale/tädile või kasvõi kõrval jooksvale krants Paukale seda rõõmu ning emotsiooni väljendada. Kas Sa tõesti arvad, et laps sellel hetkel mingeid reegleid järgib?

Mis puudutab teema algatust, siis loomulikult olen ma oma lapsi õpetanud meelsuses, et järske manöövreid ei tohi teha. Garanteerida seda, et nad alati järgivad, ma ei saa. Ja käesoleva teema esimeses postituses ma mainisin, et kohe kindlasti mu tütar ei pendeldanud. Olen ise, seda just suusarajal, palunud nii lapsi kui koerasi...ajaid, kõrvale astuda ja mitte takistada teisi suusatajaid.

Punkt 2. Sinu viide jalgrattakultuurile. Kas endast lugupidav, väidetavalt, sportlane, kes lapse peale oma frustratsiooni välja elab, edendab kultuuri? Proovi nüüd kuidagi ette kujutada minu tütre enesetunnet ja olekut peale sellist intsidenti. Et Sul lihtsam oleks, siis - Issi, miks see rattur minu peale karjus ja tü.a ütles? Ma üritasin selgitada, et tema arvates sa keerasid talle ette ja et tal oli vist kiire. Aga miks ta ropendas, seda ma sulle öelda ei oska.

Küsimus ju ei ole selles, kes kui kiiresti sõidab. Olen isegi korduvalt Harku kergteel lõiku teinud või nt allatuult kiiremini sõitnud ja teen seda ka edaspidi. Aga AINULT siis, kui see on ohutu nii mulle kui teistele.

Minu jutu point on, et kaasliiklejaid tuleb korrale kutsuda või viisakas märkus teha. Olgu selleks liiklejaks kodust jalga lasknud roomav titt, miniseelikus Angela või 634 km/h kihutav tulemussportlane. Sa pead lihtsalt arvestama, kus keskkonnas Sa sõidad ja kes peale Sinu veel sellel teelõigul on. Simple as that.

Erik, ma arvan, et võid lukku keerata teema. Läheb väga OT-ks.

PKT
Rattur
Postitusi: 149
Liitunud: 04. 11. 2015. 16:02

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas PKT » 06. 06. 2019. 21:11

TAIX11 kirjutas:
06. 06. 2019. 19:59
Ei saa ma vait olla, no ei saa.
PKT kirjutas:
06. 06. 2019. 16:42
... Ja sellega tahetakse meil edendada jalgrattakultuuri? ...
Punkt 1. Kus laps rattaga sõitma peab õppima, kui mitte kergteel? Tln-Trt maanteel Ussisool? ...Seal kus on tehtud seda alati, see on õuealal, mängväljakutel või kõnniteel.

Punkt 2. Sinu viide jalgrattakultuurile. Kas endast lugupidav, väidetavalt, sportlane, kes lapse peale oma frustratsiooni välja elab, edendab kultuuri? ...Kui sa märkasid, siis ei kommenteerinud ega õigustnud sõnagagi antud juhtumit, vaid pöörasin tähelepanu probleemile üldisemalt.


Erik, ma arvan, et võid lukku keerata teema. Läheb väga OT-ks...Minu arust teemat tuleks just edasi arendada, sest endiselt ei ole ühist arusaamist, mis ja milleks on kergliiklustee.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 937
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas veloson » 07. 06. 2019. 08:02

TAIX11 kirjutas:
04. 06. 2019. 19:46
teen [] ratta raamist seibid!
Kuna ikkagi tehnikafoorum, siis kaaskommenteerija tunneb huvi, et milliseid metoodikaid selle jaoks soovitaks kasutada? Ise relakaga poolsada lõiget teha tundub tülikas, ikka mingi mehhaanikatöökotta viimise plaan?
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas KaupoR » 07. 06. 2019. 08:04

2 seibi on ka "seibid", piisab kolmest lõikest.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kihutamine kergliiklusteel

Postitus Postitas erikr » 07. 06. 2019. 08:52

Taikkil oli õigus, et offtopicu oht on suur.
Aga , et nii lappama läheb, ei kujutanud ma ette.
Ilmselt on teinud kuum ilm oma töö.
Lukku.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Suletud

Mine “Üldfoorum”