STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
AntsK
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 29. 07. 2017. 10:53

STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas AntsK » 30. 11. 2017. 12:21

Ma ei tea kuidas mujal Tallinnas aga Harkus on asi pisut absurdseks läinud. Üks "klubi" on parktiliselt iga metsaraja juba enda nimeliseks singliks teinud stravas. Viimane sõit kogunes 5st lõigust 4 ühe klubi nimega. Ma saan aru kui klubi teeb tööd ja rajab singli, puhastab, sõidab jälje sisse vms. Aga ei, rajad mida üle kümne aasta on sõidetud muutuvad üleöö ühe klubi "omaks" Huvitav, et teised klubid ei topi oma nime igale poole. Kuigi näiteks kolmapäevakuid korraldades luuakse tõesti palju uusi ja ägedaid lõike. Millegi pärast ei ole harkus ühtegi Rota, Clubbersi, Spordipartneri, Tervisespordi, fatbikersi, ATspordi, Redbike jms singlit? Kuigi enamus nendest klubidest sõidab Harkus väga aktiivselt, korraldavad isegi kolmapäevakuid ja nende liikmed panevad ka lõike üles. Siiski suudetakse kuidagi hoiduda asi viisakana ja nimed klubi reklaamimisest eraldi.
Ilmselt saan siin nüüd selle klubi käest peapeksu aga mingi piir võiks klubi "turundamisel" olla.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7927
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas KaupoR » 30. 11. 2017. 13:03

Segmendi nimeteema on ka globaalses mõttes üleval, nt https://support.strava.com/hc/en-us/com ... r-Segments.
Isiklikult jälestan "omanimelisi" segmente aga mis seal ikka - kui ego ei mahu enda sisse ära siis peab selle ju kuidagi välja laskma. Kui keegi ei soovi oma nime sellistel segmentidel näidata, siis võib konkreetse sõidu juures teha linnuke lahtrisse "Hide from leaderboards", kahjuks kaod siis ära ka kõigist normaalsetest segmentidest.
If everything's under control, you're going too slow!

AntsK
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 29. 07. 2017. 10:53

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas AntsK » 30. 11. 2017. 13:24

Kahjuks ei lase Strava teha ka alternatiivset segmenti kuna see kattub juba olemasolevaga. Mõned lõigud võid ju ära peita aga kui mõned väga populaarsed lõigud on saanud ühe klubi "omaks" siis läheb Strava mõte ju kaduma? Eesmärk on ju jälgida enda progressi jne. Aga kui ühe sinule täiesti võõra klubi nimi on risti põiki igas sõidus ees, siis tekkib küll tunne, et miskit on nagu nihu läinud. Samahästi võiks siis lihtsalt pliiatsiga treeningtunde vihikusse märkida

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7927
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas KaupoR » 30. 11. 2017. 13:32

AntsK kirjutas:Eesmärk on ju jälgida enda progressi jne. /---/ Samahästi võiks siis lihtsalt pliiatsiga treeningtunde vihikusse märkida
Ja võiksidki, kui see on su päris eesmärk :idea:
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas DeeJott » 30. 11. 2017. 14:07

Ehk on omanimeline singel tehtud eesmärgiga näha ainult oma klubi inimeste sooritusi. Samas selle tõenäosusesse ma väga ei usu, näitab nagunii kõiki, kes trackeriga singli läbivad.
Oma klubi inimeste soorituse vaatamiseks on ju lihtne variant: vasakul on leaderboard ja saab sorteerida, mida näidatakse: minu klubid, inimesed keda jälgin, selle aasta tulemused

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7927
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas KaupoR » 30. 11. 2017. 14:51

See üks seltskond on omanimeliste segmentide tegemisel päris aktiivne olnud: https://www.strava.com/segments/search? ... errain=all
If everything's under control, you're going too slow!

AntsK
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 29. 07. 2017. 10:53

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas AntsK » 30. 11. 2017. 15:33

KaupoR kirjutas:See üks seltskond on omanimeliste segmentide tegemisel päris aktiivne olnud: https://www.strava.com/segments/search? ... errain=all
Ma ei teadnudki et asi nii massiivne on. Selline käitumine annab ilmselt klubi olemusest hea ülevaate.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2360
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas MK777 » 30. 11. 2017. 15:51

Strava rajade "valed" nimetused? Küll on ikka mured...

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas mikulaine » 30. 11. 2017. 17:03

AntsK kirjutas:... Millegi pärast ei ole harkus ühtegi Rota, Clubbersi, Spordipartneri, Tervisespordi, fatbikersi, ATspordi, Redbike jms singlit?....
Sorry https://www.strava.com/segments/14587592

AntsK
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 29. 07. 2017. 10:53

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas AntsK » 30. 11. 2017. 17:08

mikulaine kirjutas:
AntsK kirjutas:... Millegi pärast ei ole harkus ühtegi Rota, Clubbersi, Spordipartneri, Tervisespordi, fatbikersi, ATspordi, Redbike jms singlit?....
Sorry https://www.strava.com/segments/14587592
Täiesti Harku :D

AntsK
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 29. 07. 2017. 10:53

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas AntsK » 30. 11. 2017. 17:21

MK777 kirjutas:Strava rajade "valed" nimetused? Küll on ikka mured...
Miks ma pean täiesti võõra klubi eneserahuldamises osalema ? Kahjuks ei ole võimalik neid lõike ka kuidagi ümber nimetada kellelgi teisel kui X klubil endal. Seega mure nagu mure ikka. kindlasti tühine mure sinu murede kõrval, aga selline minu väikse inimese murekoht on. Vabanda kui ei ole piisavalt suur.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas rai66 » 30. 11. 2017. 20:41

See on selle tagajärg, kui inimene ei saa ilma elektroonikata hakkama. Tekivad olematud probleemid. Lohutuseks võin öelda, et see on alles algus.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas Mati » 30. 11. 2017. 22:48

Ma kujutan ette mida võib tunda mõni tagasihoidlik kodanik, kes on päriselt mõne nendest singlitest loonud või regulaarselt hooldab ... Selline "mina ja maailm" mentaliteet tundub ka mulle veits imelik, ei tapa ja ei sega sõitmist, aga hetkeline mõttepaus tekib.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas kalari » 30. 11. 2017. 23:10

Mu meelest pole siin midagi üllatavat. Tüüpiline elustiiliklubi muster.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3620
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas Kuldar » 01. 12. 2017. 09:35

suurem osa inimkonnast jätab kasutamata võimaluse kraapida kuhugi
я был здесь või Kostja1982
Gravity is a Bitch

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas raikzz » 01. 12. 2017. 10:06

Ei saa probleemi olemusest täpselt ära, kas nad on siis olemasolevate lõikudega identsed uued lõigud teinud kuhu pannud klubi nime ette ? Ehk trennis seda lõiku tehes näed pärast nagu oleksid 2 lõiku sõitnud ? Üks siis originaal nimega ja teine klubinimega ?
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7927
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas KaupoR » 01. 12. 2017. 10:28

2 identset lõiku ei luba Strava teha. Asi on lõigu (segmendi) nimetamises. Võiks ju panna lõigu nimeks "kalda singel" aga see klubi loob lõike alati oma nimega "Sportlove - Kalda singel". Omaette on veel täiesti suvaliste nimedega lõigud (nagu "Jõekalda 9 17 climb", segment, mis ei asu isegi Jõekalda tänaval).
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 331
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas ciclismo » 01. 12. 2017. 10:32

Mehed, te jõuate siin täiesti absurdsete süüdistusteni välja, isegi russofoobia toote lauale. Pole Sportlove elutstiilil viga midagi. Avaliku virtuaalse ruumi markeerimine on küll ehk mõneti üle võlli, aga siin on kaks lahendust. Kas Sportlove kohendab nimetusi või Strava lisab tarkvarasse Ignore funktsionaalsuse. Siis saab igaüks valida, mis lõigud temale nähtavad.
- - -
Why so serious?

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas rai66 » 01. 12. 2017. 11:25

Russofoobiat pole siin ühtegi protsenti.
"Russofoobia on hirm Venemaa, venelaste, vene kultuuri või Venemaa poliitika ees või vihkamine nende vastu." Allikas Wikipedia.

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas raikzz » 01. 12. 2017. 12:19

Aga mida rohkem lõike seda uhkem seljuhul ju , pirital näitkeks enamustes kohtades lõigud puuduvad üldse, kus olla võiksid ja ise ei viitsi ka juurde teha :D Las sportlove kutid tiirutavad pirital ka paar päeva :D
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas rainerhq » 01. 12. 2017. 12:33

Ärge neid Pärnusse lahti laske, siin kõik korras veel.
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas erikr » 04. 12. 2017. 18:24

Mati kirjutas:Ma kujutan ette mida võib tunda mõni tagasihoidlik kodanik, kes on päriselt mõne nendest singlitest loonud või regulaarselt hooldab ... Selline "mina ja maailm" mentaliteet tundub ka mulle veits imelik, ei tapa ja ei sega sõitmist, aga hetkeline mõttepaus tekib.
Eks ma ka millalgi imestasin, et selline "I claim your singletrack" liikumine tekkis.

Aga minu tunded ei tähenda maailmarevolutsiooni kontekstis mitte midagi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas miilits » 04. 12. 2017. 21:37

Kas see nimeline strava lõik tuleb sul kiiremini välja, kui seal ees oleks muu klubinimi, naise nimi, looma nimi? Mind häirivad elustiili ratturid, aga ei tee sellest teemat, kuna minu saavutus ei muutu nendest.
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
eyper
Rattur
Postitusi: 119
Liitunud: 07. 08. 2013. 14:04

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas eyper » 04. 12. 2017. 21:43

miilits kirjutas:Kas see nimeline strava lõik tuleb sul kiiremini välja, kui seal ees oleks muu klubinimi, naise nimi, looma nimi? Mind häirivad elustiili ratturid, aga ei tee sellest teemat, kuna minu saavutus ei muutu nendest.
Tähendab - näiteks mina - nendel singlitel üldse ei sõida, mis pole nimetatud mõne kena naise järgi :!:

Fredi
Rattur
Postitusi: 71
Liitunud: 17. 05. 2017. 08:15

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas Fredi » 04. 12. 2017. 22:21

miilits kirjutas:Mind häirivad elustiili ratturid, aga ei tee sellest teemat
Ee, vabandan oma võhiklikkust, aga kes või misasjad need "elustiili ratturid" on? Midagi uut ja põnevat? Nagu tsiklimeeste Bandidosed ja Põrguinglid?

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas kalari » 04. 12. 2017. 22:39

Fredi kirjutas:
Ee, vabandan oma võhiklikkust, aga kes või misasjad need "elustiili ratturid" on? Midagi uut ja põnevat? Nagu tsiklimeeste Bandidosed ja Põrguinglid?
Googelda: religioon, elustiiliklubi, elustiiliagentuur, toitumisnõustaja, personaaltreener, Põhja-Korea.

Fredi
Rattur
Postitusi: 71
Liitunud: 17. 05. 2017. 08:15

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas Fredi » 05. 12. 2017. 10:39

kalari kirjutas:
Fredi kirjutas:
Ee, vabandan oma võhiklikkust, aga kes või misasjad need "elustiili ratturid" on? Midagi uut ja põnevat? Nagu tsiklimeeste Bandidosed ja Põrguinglid?
Googelda: religioon, elustiiliklubi, elustiiliagentuur, toitumisnõustaja, personaaltreener, Põhja-Korea.
Googeldasin. Tegu on ju tavalise svingerite klubiga - peaaegu esilehel teatavad, et elustiiliks on "kirg, sõbrad, armastus" jne. Selliseid pidavat praegu jah ikka olema palju siginend, isegi Õhtulehes või Delfis kirjutas sellistest hiljuti. Oi-jah, on ikka ajad.

martr
Rattur
Postitusi: 195
Liitunud: 31. 10. 2013. 17:01

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas martr » 05. 12. 2017. 16:43

Sõbrad. Ma nüüd hetkeks kirjutan SL klubilasena. Mul on kahju, kui meie klubi tegevus kellegi tundeid on riivanud. Võtsime kommentaari kuulda ning eemaldasime Strava segmentidelt meie klubile viitavad liited.
Sellega loeme teema lõppenuks. :!:

Mis puudutab edasisi kommentaare "elustiiliklubi" kohta, siis need võiks rangelt endale hoida. SLi liikmeskond on aasta aastalt jõudsalt kasvanud mis tähendab, et ajatakse asja, mis läheb inimestele korda. Ei taha üldse näha tekkimas mingit klubidevahelist rivaliteeti, kus pada sõimab katelt. Minu enda jaoks ei oma absoluutselt vahet, kas ja millise klubi hingekirja keegi kuulub. Ma ei tahaks üldse ka näha seda, et mind hakatks sildistama klubilise kuuluvuse üle.
Ma tean, et ei peaks ennast puudutatuna tundma eelnevatest kommentaaridest. Aga tunnen. Ja ma usun, et neid, kes ennast puudutatuna tunnevad, neid võib olla veel.

Case closed. Peace, love ja rakkaus (y)

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas MarttiM » 05. 12. 2017. 22:02

Ma pigem avaldaks kiitust, et Harku ja Nõmme kant on Sportlove klubi tegevuse tulemusena mõnusalt segmentidega kaetud. Täitsa uskumatu teema. Ma tõesti soovitaks kangetele kriitikutele endale elustiiliklubi, siis saaks seda värki kuidagi rahulikult ehk võtta. Üldse tunduvad need elustiiliklubid juba täitsa pungid värgid olevat:)

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas mart » 06. 12. 2017. 00:13

MarttiM kirjutas:Ma pigem avaldaks kiitust, et Harku ja Nõmme kant on S klubi tegevuse tulemusena mõnusalt segmentidega kaetud.
Kus sa poiss kümme aastat oled olnud, et ei tea lihtsat asja - Harku metsa singleid/radu on aastaid segmentidena ja sentimeeterhaaval kaardil kirjeldatud, nii seeneliste looduid kui ise sissesõidetuid.
Niiet pole põhjust ylehaipida elektroonset jälge, mida kümme aastat tagasi lihtsalt polnud võimalik visuaaläpiga sotsmeedias levitada.
Tore, et s klubi jälje elektroonsete vidinatega fikseeris / läbi sõitis ja veel toredam, et taganes jälje omanimeliseks nimetamast.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas MarttiM » 06. 12. 2017. 09:32

mart kirjutas:
MarttiM kirjutas:Ma pigem avaldaks kiitust, et Harku ja Nõmme kant on S klubi tegevuse tulemusena mõnusalt segmentidega kaetud.
Kus sa poiss kümme aastat oled olnud, et ei tea lihtsat asja - Harku metsa singleid/radu on aastaid segmentidena ja sentimeeterhaaval kaardil kirjeldatud, nii seeneliste looduid kui ise sissesõidetuid.
@mart. Järeldus, et poiss ei tea, et Sportlove seda metsa ei istutanud ja sinna sinkusid ei rajanud, on sügavalt ekslik. Kohalikuna sai ilmselt esimesed sammud, vändaringid ja suusasõidud ka mõnel sealsel segmendil tehtud.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas Mati » 06. 12. 2017. 12:05

Ok, tõmbame joone alla. Seltskond otsis teadlikult tähelepanu, läks lappama, saadi aru, vaatlejad on jätkuvalt valvsad!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7927
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas KaupoR » 06. 12. 2017. 12:50

Üks on siiski seemneks alles jäänud
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas miilits » 06. 12. 2017. 18:18

KaupoR kirjutas:Üks on siiski seemneks alles jäänud
Selleks, et vingujad magada ei saaks :)
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: STRAVA "klubide nimelised segmendid :(

Postitus Postitas mart » 06. 12. 2017. 19:14

To miilits:
Tore on foorumis sõnavõtta jonni/janti jätkates - võta ratas tee mõned kiiremad ringid, nagu teised sõnavõtnud, pulss tuleb alla ja niiedasi. Kirjutati ju, et teema sellisel kujul ammendundunud. Ja KaupoR viimne ütelus pigem Julius Fučík-u laadne.
Ja 2018 mais, kui "Teeme ära" üritus, võtame s klubi punti et taastada Harku metsas Marguse ja Toivo ehitusbrigaadide tehtud kraaviületused ja lisada veel mõni :)
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Üldfoorum”