Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas urmo » 09. 01. 2013. 18:24

Kuldar kirjutas:
Kasulik märkus! olin pooltõdede küüsis. Pea pool tundi harisin ennast.

Lance teemaga seonduvalt sain muuhulgas lugeda, et Itaalias tehtud uuringu kohaselt kogu maailmas toodetud EPO-st ainult 20% kasutatakse aneemia ja aidsi raviks. Vaevalt et ülejäänu, et mitte öelda valdav osa, lattu toodetakse.
Vana OT teema küll, aga siiski tõe huvides: pseudoefedriini ei pea üldse palju tarvitama, et üle keelatud piiri läheks: WADA poolt lubatud kontsentratsioon uriinis 150mg/l, Biomedical Publicationsi ülevaateartikli andmetel annab 30mg (ehk pool tavalist Sudafedi tabletti) 6 tunni pärast keskmiselt 116mg/l kontsentratsiooni uriinis, ehk siis juba ühe Sudafedi tabletiga võib antud piiri ületada. Ka ajaloos on seda juhtunud: http://en.wikipedia.org/wiki/Andreea_R% ... ing_charge
Zero the Hero

relk
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 21. 06. 2008. 16:42

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas relk » 15. 01. 2013. 10:09

Mati kirjutas: Kui ma olen õigesti aru saanud, siis meie aja järgi on see intekas reedel (18.01) hommikul kell 07:00.
Peaks siiski kell 4 öösel olema. Tööinimesed siis magavad.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas erikr » 15. 01. 2013. 10:33

4 jah.
http://www.timeanddate.com/worldclock/c ... &p11=&p12=
Aga küll juutuubist ja mujalt kohe varsti saab
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas Mati » 15. 01. 2013. 11:21

relk kirjutas:
Mati kirjutas: Kui ma olen õigesti aru saanud, siis meie aja järgi on see intekas reedel (18.01) hommikul kell 07:00.
Peaks siiski kell 4 öösel olema. Tööinimesed siis magavad.
erikr kirjutas:4 jah. http://www.timeanddate.com/worldclock/c ... &p11=&p12= Aga küll juutuubist ja mujalt kohe varsti saab
Seda show'd näidatakse kaks korda - samal kellaajal (21:00) idarannikul (ET) ja läänerannikul (PT). Seega vaadates koos lääneranniku inimestega peaks nägema ka kell 7:00 meie järgi.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas SK » 18. 01. 2013. 09:17

Noh, kas võib selle teema lukku panna? :twisted:

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas Rivo » 18. 01. 2013. 09:24

SK kirjutas:Noh, kas võib selle teema lukku panna? :twisted:
No äkki tuleb veel välja, et vähki kah tegelikult polnud !
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas kapuuts » 18. 01. 2013. 10:00

Raadio2:
Mis on ühist Lance Armstrongil ja Janek Tombakul?

24. juuli 2005: ameeriklane Lance Armstrong võidab seitsmendat korda Tour de France'i. Janek Tombakust saab läbi aegade kolmas eestlane, kes Touri lõpuni sõidab. 17. jaanuar 2013: Armstrong tunnistab Oprah Winfrey telesaates, et tema võidud tulid tänu dopingule. Tombak annab intervjuu Raadio 2 saates Kuulderaadius, et meenutada ajaloolist Touri, meeleolusid ja võimelikke kahtlusi võitmatu raudmehe Armstrongi ja tema "õukonna" suhtes. Kuula kell 11.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas KristjanS » 18. 01. 2013. 10:04

A kas keegi ütleks mulle, mis siis nüüd muutunud on? Kas rattasport on nüüd sellepärast muutunud? Kas need, kes neil Lance' aegadel temast tahapoole jäid, on nüüd paremad vennad? Kas te tõesti oma naiivsuses usute, et rattasport on praegu oluliselt puhtam, kui 10 aastat tagasi?
Liiga pikaks on sellest jahumine veninud. Minul on selle teema suhtes tekkinud autoimmuunsus. Fakt on, et iga ajastu nõuab eluspüsimiseks omi meetodeid ja sel ajal oli (ngu ka praegu :D) doping. 10 aasta pärast on dopingutestid veel põhjalikumad ja ainete nimekiri muudkui täieneb ja võetakse praegused dominandid siis vahele. On nad siis praegu sellepärast s*tad vennad? No f*****g way!
Issand, mis siis juhtuks, kui tuleks välja, et Thomas Edison ei leiutanudki tänapäevast hõõgpirni?
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas andresle » 18. 01. 2013. 10:11

Teoreetiliselt võib SELLE teema lukku panna ning avada kohe uue - "Sport peale L.A. ülestunnistusi". Nüüd alles hakkab juhtuma.
Minu arvates võimalik vandenõuteooria:
1. Sponsorid küsivad rahad tagasi, Armstrongil pole maksta. Pankrott.
2. Selgub ikkagi seos Armstrongi case'i ja UCI vahel. UCI sponsorid küsivad raha tagasi, UCI-l pole maksta. UCI laiali, pankrott.
3. Selgub seos Armstrongi case'is UCI ja ASO vahel. ASO kaotab oluliselt sponsoreid. Tour de France jääb lahjemaks või kukub kokku. Temaga koos ka sama(de)st nisa(de)st toituv jalgratta profisport nii WorldTouris kui madalamal.
4. Selgub seos Armstrongi Case'is UCI ja ROK vahel. ROK kaotab oluliselt sponsoreid ning usaldusväärsust. OM muutub lahjemaks, väikealad kukuvad rahapuudusel kokku.
Loodan, et mu vandenõuteooriad ei rakenduks kunagi ning sport elu põhiosana säiliks. Samas ilmselt suuremat puhastust (eetilist-rahalist-poliitilist) oleks spordil küll vaja kui seda on üks vahelejäänud sportlane.
Eesti sporti aitavad elus hoida ja taastoota siiski rahvast täis metsaalused terviserajad ning väljamüüdud muud spordiehitised ja eetiliselt positiivsed ning dopinguliselt negatiivsed rahvuslikud spordikangelased.

ipe
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 28. 08. 2008. 15:00

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas ipe » 18. 01. 2013. 10:36

andresle kirjutas:Teoreetiliselt võib SELLE

1. Sponsorid küsivad rahad tagasi, Armstrongil pole maksta. Pankrott.

Eks sponsorid jm maailm on oma noosi juba kätte saanud ja enamgi veel. Egas ei eelda, et ühe mehe kuulsusel saab aegade lõpuni raha kokku ajada.

raulk
Rattur
Postitusi: 1837
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas raulk » 18. 01. 2013. 10:43

KristjanS kirjutas:A kas keegi ütleks mulle, mis siis nüüd muutunud on? Kas rattasport on nüüd sellepärast muutunud? Kas need, kes neil Lance' aegadel temast tahapoole jäid, on nüüd paremad vennad? Kas te tõesti oma naiivsuses usute, et rattasport on praegu oluliselt puhtam, kui 10 aastat tagasi?
Liiga pikaks on sellest jahumine veninud. Minul on selle teema suhtes tekkinud autoimmuunsus. Fakt on, et iga ajastu nõuab eluspüsimiseks omi meetodeid ja sel ajal oli (ngu ka praegu :D) doping. 10 aasta pärast on dopingutestid veel põhjalikumad ja ainete nimekiri muudkui täieneb ja võetakse praegused dominandid siis vahele. On nad siis praegu sellepärast s*tad vennad? No f*****g way!
Issand, mis siis juhtuks, kui tuleks välja, et Thomas Edison ei leiutanudki tänapäevast hõõgpirni?
Nii et sinu arvates Kristjan oli kõik korras, kõik võtsid ja võtavad ka praegu ja polegi mingeid probleeme ? Et kui "naabrimees" varastab siis võin ka mina varastada ja ka kõik teised võivad varastada, et kui ei jää vahele siis polegi varas ?
Pigem ikka olid s*tad mehed, mittu küll musklite poolest, vaid ikka selle kahe kõrva vahele jääva osas. Nad ju tegutsesisd ainult omakasule mõeldes, andmata aru millised tagajärjed on sellest kogu spordile. Meenuta natuke mis sai Soome suusatamisest pärast 2001 aasta Lahti MMi.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas KristjanS » 18. 01. 2013. 11:07

Mehed, peame vist meelde tuletama loomariigi põhireeglid: ellujäämine ja soo jätkamine! Neist kahest annab igapäeva ellu rakendatavaid derivaate genereerida rohkem kui küll. Nii ka Lance tegi. Ellu oli vaja jääda ehk raha teenida.
Nii kurb kui see ka ei või tunduda, tegutseme me KÕIK igapäevaselt omakasu nimel. Ei taha üldse mingit eitamist kuulata, vastasel juhul ei oleks teid enam ammu olemas.

Antud küsimuses peaks inimlikuse ja moraali täiesti kõrvale jätma, sest see ei ole kedagi juba ammu huvitanud ja selle pealt raha ei teenita. Kui üldse rääkida siis sellest, et milline on erinevate spordiga seotud rahvusvaheliste organisatsioonide usaldusväärsus. Jookseb praegune süsteem kokku. Ja siis? Jalgpall ja hoki jäävad alles. Maailma mastaabis ei ole rattasporti olemas, on vaid TdF. Ja kui sa oled TdF-i võitja, oled sa sportlane, keda teab ka aborigeen Uus Meremaalt. Kas tänase "uudise" valguses lõpetavad kõik harrastajad rattaspordi? Või suhtuvad sellesse nüüd teismoodi kui 10 aastat tagasi? EI. Rattasporti vaadatakse emotsiooni ja näitemängu nimel. Täpselt samal põhjusel nagu seda harrastataksegi. Neil aegadel, kui Lance võitis oli emotsiooni ja näitemängu täpselt sama moodi ja palju kui praegu. Ja keegi teleri taga ei mõelnud dopingust. Nagu ka praegu. Tagatubades aga liigutati siis ja liigutatakse ka praegu meeletuid summasid ja nii, et tegelikud doperid kas ei tea sellest midagi või saavad osa vaid palukestest. Karm aga tõsi. Elage sellega.

Mina vaatan ja suhtun rattasporti samamoodi nagu siis. Tom Boonen võetakse 10 aasta pärast vahele ja Contador ja Sagan ja Cancellara. So what? Hakkame neisse praegu siis juba profülaktika mõttes ettevaatlikumalt suhtuma?

Kasvame suureks ja elame sõbralikult edasi. Meie p*rs*t sügab see teema just niipalju, kui me vetsus selle ajalehega seda pühime!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas KristjanS » 18. 01. 2013. 11:19

raulk kirjutas:Meenuta natuke mis sai Soome suusatamisest pärast 2001 aasta Lahti MMi.
Kui Veerpalu poleks dopinguga sisse kukkunud, kas siis Aivar Rehemaa ja Algo Kärp oleksid poodiumil või vähemalt paremad kui praegu? Vaevalt küll :)
Ahjaa, suusatamine on veel väiksema kandepinnaga spordiala, et seal võib iga väiksemgi lainetus selle maatasa teha. Jeemenis ei tea keegi suusatamisest midagi, seega pole ka midagi kokku kukkuda. Meie peame suusatamist "suureks ja võimsaks" spordialaks, sest meil on seal omad poisid sees... õigemini olid.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas Mati » 18. 01. 2013. 11:24

KristjanS kirjutas:... Nii kurb kui see ka ei või tunduda, tegutseme me KÕIK igapäevaselt omakasu nimel. Ei taha üldse mingit eitamist kuulata, vastasel juhul ei oleks teid enam ammu olemas...
Vaata Kristjan, vahe ongi selles, kas sa saad omakasu oma enda teenete eest - st teenitud palk enda tasemele vastavalt tehtud töö eest; või eeldad sa erandlikult suurt omakasu olenemata enda reaalsest võimekusest - st tasu vahendeid valimata (varastamine, petmine, mahhineerimine jne). See on väga oluline vahe, mille mõistmiseks on vaja natuke elada, kuigi ka see ei pruugi alati aidata.
KristjanS kirjutas:... Mina vaatan ja suhtun rattasporti samamoodi nagu siis. Tom Boonen võetakse 10 aasta pärast vahele ja Contador ja Sagan ja Cancellara. So what? Hakkame neisse praegu siis juba profülaktika mõttes ettevaatlikumalt suhtuma? ...
IMHO doping on ja jääb. Me võime laskuda sügavale semantikasse teemal, mis on doping. Nt kas see on ka doping , et ühel võistlejal või tiimil ei ole raha, et peale sõitu mullivannis taastuda?
Nagu ka varem olen maininud, siis LA teemas on oluliseks mitte LA, vaid teema laius ja sügavus. Ma tõesti loodan, et sellise mastaabiga asi jäi esimeseks ja viimaseks. Seega ei pea vahelejäämisi ootama 10 aastat.

Mul ei ole kahju LA'st, pole kunagi tema fänn olnud ja sisemuses ammu kahtlusi omanud (ja selle eest ka kamraadidelt saand), aga mul on kahju kõikidest nendest kes otseselt ühe isiku mega saavutusvajaduse tulemusena on kannatanud enam kui nüüd üks ülestunnistus ja vabanduse palumine eales heastada suudab. Nt Greg LeMond, kes igavese skeptikuna kaotas sisuliselt koha rattamaailmas ning lisaks äri (tänu LA suursponsori TREK'i manöövritele), jne.

Ehk nagu ka @andresle "pakkus" - see on alles algus.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas KristjanS » 18. 01. 2013. 11:37

Lance Armstrong on innustanud võitlema elu nimel ja ka spordikarjääris rohkemaid inimesi kui me endale ette suudame kujutada. Ma tõsiselt loodan, et te selle väitega vähemalt nõus olete. Kas need inimesed peaksid nüüd kõigest ja kõigist loobuma, sest nende tulemused ja ellujäämine rajanevad ja LA valedel? Räägime siin kõik inimlikusest ainult valdkonna piires. Vaatame siis ka asja laiemalt.

Mulle hakab üha rohkem jääma mulje, et paljud tegelevad siin rattaspordiga sellepärast, et neil on mingid oma suurkujud ja iidolid, kellelt oodatakse kõike ja parimat ja neilt saadakse innustust. Ma tunnistan ausalt, et kui praegu kõik profiratturid sisse kukuks, ei oleks mul sellest sooja ega külma. Mina sõidaks endiselt edasi. Jah, võibolla ei oleks enam võistlusi ja niipalju ilusat nänni kui praegu. Võibolla jupi ja rattatootjate arendustöö tulemusi ei immitseks nii palju igapäevselt. Ma sõidan ratast endiselt edasi sest see meeldib mulle. Hoopis teine asi on see, mis sealt televusserist ja paberi pealt tuleb. See on näitemäng, mille eest me oleme nõus maksma. (Arvutuse aluseks võta oma kaabellevi arve!).

Sport kõige kõrgemas tipus on kui poliitika - räpane. Keskerakond ja Oravad jäävad igapäevaselt vahele mõne amoraalse teoga - rahvas valib neid endiselt edasi.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7951
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas KaupoR » 18. 01. 2013. 12:11

KristjanS kirjutas:Lance Armstrong on innustanud võitlema elu nimel ja ka spordikarjääris rohkemaid inimesi kui me endale ette suudame kujutada. Ma tõsiselt loodan, et te selle väitega vähemalt nõus olete. Kas need inimesed peaksid nüüd kõigest ja kõigist loobuma, sest nende tulemused ja ellujäämine rajanevad ja LA valedel?
Nad ei pea loobuma aga kõiki tema järgijaid, tema toetajaid, temasse uskujaid, temast motivatsiooni ammutajaid on alatult petetud. Vaatame, mida ÕS ütleb:
.iidol <9:-i> puuslik, ebajumalakuju; ebajumal. Tuleb välja, et see ebajumal oli suli, füüsiliselt võimekas - ma ei kahtle - aga suli. Ta oli vahendeid valimata omakasu peal väljas. Omakasu kokku krabamisel on ka mingid reeglid, kirjutamata ja kirjutatud. Reeglite rikkuja on pätt, mina ei ole nii omakasupüüdlik, et poest leiba ja vorsti varastaks, ma teen selle nimel tööd (või ostan lotot) ja ostan nagu reeglid ette näevad. Omaette küsimus on see, et reeglid ajas muutuvad ja tagant järgi mingeid asju hinnates võime seda hinnata oma praegusi reegleid arvesse võttes, mitte toonaseid. Siin aga seda probleemi pole - LA tunnistas keelatud ainete - ka tollal keelatud - kasutamist. Lihtne - pätt, varas, kelm. Ja nüüd mõtle uuesti, et on sajad tuhanded kui mitte miljonid, kes uskusid temasse kui vähi seljatanud superinimesse, kes tegelikult on pätt ja varas.
If everything's under control, you're going too slow!

tripp
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas tripp » 18. 01. 2013. 12:11

KristjanS kirjutas:Lance Armstrong on innustanud võitlema elu nimel ja ka spordikarjääris rohkemaid inimesi kui me endale ette suudame kujutada. Ma tõsiselt loodan, et te selle väitega vähemalt nõus olete. Kas need inimesed peaksid nüüd kõigest ja kõigist loobuma, sest nende tulemused ja ellujäämine rajanevad ja LA valedel? Räägime siin kõik inimlikusest ainult valdkonna piires. Vaatame siis ka asja laiemalt.
Ma olen Armstrongist hästi arvanud. Olen ka ta enda kirjutatud elulooraamatu läbi lugenud ja uskusin, et see vastab enam-vähem tõele.

Nüüd tean, et see kõik on vale. Ja mitte lihtsalt vale, vaid hästi koostatud, läbimõeldud, juriidiliselt ja suhtekorralduslikult ja meditsiinilistelt detailideni läbi mõeldud ja üles ehitatud vale-maailm.

Mis on tulemus? Kui ma enne suhtusin tippsporti skepsisega (et eks ta üks suur näitemäng ja äri on), siis nüüd suhtun jälestusega.

See ei mõjuta mind otseselt, ma ei sõida Armstrongi pärast ratast ei vähem ega rohkem. Ega mõtle ma suusatades mõtle Veerpalu peale. (Ehkki kui pidamine on vilets, aitab Šmiguni "türa küll!" olukorraga veidi leppida). Aga spordiuudiseid lugedes on nüüd sita maitse veel teravamalt keelel kui varem ja kanalieid klõpsides keeran Eurospordi kiiremini ära kui varem.
KristjanS kirjutas:Või suhtuvad rattasporti nüüd teismoodi kui 10 aastat tagasi? EI
JAH.

corvus corone
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 05. 10. 2011. 18:06

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas corvus corone » 18. 01. 2013. 12:27

Igal halval on oma hea: ilma valelike (oleneb kelle seisukohalt) võitudeta poleks täna LIVEstrong'i fondi ja vähi vastases võitluses, ennetuses ja ravis oldaks mitu suurt sammu taga pool. Kõikidest nendest "pahadest" meestest, kes tollel ajal sõitsid, võitis vast ikkagi mees, kes tegi ka midagi head oma võitudega. Ei saa öelda, et keegi teine poleks fännidega tervisejooksudel käinud, aga me ei saa kõige taustal rääkida ka täielkust omakasust.

Dopingut ei saa õigustada, aga kollane pael ei tohiks selles loos kannatada.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas KristjanS » 18. 01. 2013. 12:49

Eks siin olegi palju maailmavaates kinni. Ma tunnistan ausalt, et ei lase sel teemal ennast aboluutselt mõjutada ja kõigutada. Juu ma olen siis nii spordikauge ja täiesti moraalitu inimene, et sellised asjad mind ei süga (kui teile nii meeldib). Ma ei hakka tänase valguses eilseid hinnanguid ja arvamusi ümber muutma.

Ma pean moraali oluliseks, ent tänapäeva külmas "kliimas" ei eelda ma seda mitte kelleltki, vaid püüan mõista nende moraalipuudulikust ja sellega elada. Enda tegemistes aga juhindun sisemisest õiglustundest ja moraalist ja uskuge või mitte, vahest on mul see isegi suurem kui mind ümbritsevatel inimestel.

Pätte, kaabakaid, vargaid ja pettureid on olnud inimkonna algusest saati ja kurbusega pean teile tõdema, et me ei vabane neist iial. Minu õiglustunnet riivab hoopis see, kui selges loomapiinamises ehk ilmselges amoraalses käitumises süüdistatav kodanik kohtu poolt õigeks mõistetakse. Või koerakutsikad "asitõenditena" hukule määratakse. Või kolm inimest kasti sõitnud nolk vaid shokivangistusega piirdub. Leian, et need küsimused puudutavad meid palju enam ja peaks meid mõtlema panema, kui mingi järjekordne doper, kes takkajärgärgi üles poodi.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7951
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas KaupoR » 18. 01. 2013. 13:25

Kristjan, kuidas siis ei süga kui sa oled täna siin teemas kõige enam sõna võtnud vend. Igale postitusele paned kohe vastu. Sügab küll ja kuidas veel.
If everything's under control, you're going too slow!

Äärenurk
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 18. 01. 2011. 20:56

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas Äärenurk » 18. 01. 2013. 13:30

KristjanS kirjutas: Issand, mis siis juhtuks, kui tuleks välja, et Thomas Edison ei leiutanudki tänapäevast hõõgpirni?
Aga nii see ongi! Hõõglamp oli leiutatud ammu enne teda.

Mõnes mõttes on Edison ja Armstrong võrreldavad. Mõlematel olid/on sidemed väga kõrgete inimestega, omal elualal olid tipus ning mõlemal talent, mille realiseerimiseks oli vaja suurt abi ka oma taustajõududelt. Armstrongil veetassijad, tuuletegijad ja teised, Edisonil usinad töötajad, kes tema(?) leiutisi katsetasid ja täiustasid.

Kahjuks ka ebaausad mehed. Üks varastas häbematult Nikola Tesla (ja ka teiste) ideid, teine võttis keelatud vahenditega võite. Ja sedaviisi, ebaausalt, teeniti au, kuulsust ja raha.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas KristjanS » 18. 01. 2013. 13:46

KaupoR kirjutas:Kristjan, kuidas siis ei süga kui sa oled täna siin teemas kõige enam sõna võtnud vend. Igale postitusele paned kohe vastu. Sügab küll ja kuidas veel.
Jah, tõepoolest sügab, ent kui te nüüd vastajad veelkord minu postitusi loeks, siis saaksite aru, et hoopis teisest vaatevinklist - miks sääsest elevant tehakse ja ajalugu tänapäevaste tõekspidamiste alusel ümber kirjutama hakatakse.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas KristjanS » 18. 01. 2013. 13:48

Äärenurk kirjutas:
KristjanS kirjutas: Issand, mis siis juhtuks, kui tuleks välja, et Thomas Edison ei leiutanudki tänapäevast hõõgpirni?
Aga nii see ongi! Hõõglamp oli leiutatud ammu enne teda.
Jah, juba 100 aastat varem, ent Edison "leiutas" midagi veel ... lugege Wikist vmt, ei viitsi ajalugu siin ümber kirjutada :D.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas piffik » 18. 01. 2013. 13:53

Rivo kirjutas:SK kirjutas:
Noh, kas võib selle teema lukku panna?
No äkki tuleb veel välja, et vähki kah tegelikult polnud !
Endal oli enne seda saadet sama mõte, et äkki see vähijutt ei vastanud ka tõele. Noh, teine osa "showst" veel ees.

Ei saa kuidagi austada inimest, kes teadlikult pettis, valetas, manipuleeris ning ähvardas ja mõnitas tunnistajaid (kes, nagu nüüd välja tuleb, tõtt rääkisid). Ei meeldinud ta enne, veel vähem nüüd. Mis aga ei tähenda, et peale suusahooaja lõppu väiksema õhinaga ratast sõitma hakkaks. Usk jääb, et vähemalt omad poisid on puhtad ja mida tihedam on kontroll, seda kergem meie poistel on etteotsa jõuda.

Kasutaja avatar
kevin
Rattur
Postitusi: 370
Liitunud: 03. 04. 2009. 23:15

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas kevin » 18. 01. 2013. 14:08

Tuleb välja, et kõigi nende,(kes on Lance'i üle kuulanud) õpingud ja aastatepikkused väljaõpped on tühja läinud.. sest Oprah kutsus saatesse, küsis küsimuse ja sai vastuse, mida teised on kõikvõimalike erinevate moodustega üritanud mehelt välja pinnida, kuid asjatult. Mitte, et see eriti asjasse puutuks, kuid huvitav, kas Oprah pani selle ületunnistuse saamisega Lance'ilt ka korraliku papi taskusse?(lisaks sellele, mida ta nagunii oma saatega teenib, kuid see selleks).
Ei ole ka dopingu poolt, kuid nagu ta intervjuus ütles, siis tema ajal ei olnud võimalik muud moodi võita. Kas dopinguainetel võis olla oma osa ka vähi seljatamisel?

Äärenurk
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 18. 01. 2011. 20:56

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas Äärenurk » 18. 01. 2013. 14:13

kevin kirjutas:Mitte, et see eriti asjasse puutuks, kuid huvitav, kas Oprah pani selle ületunnistuse saamisega Lance'ilt ka korraliku papi taskusse?
Küsimus on ka selles, kui korraliku papi sai intervjuu eest LA?

jarms
Rattur
Postitusi: 30
Liitunud: 08. 05. 2010. 11:02

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas jarms » 18. 01. 2013. 14:33

Kõik pettunud võiksid nüüd ühe nurgakese, või, minupärast, kasvõi ümarlaua,moodustada, koos oma nutmised ära nutta ja eluga edasi minna. Puhast tippsporti pole kunagi olnud ja ei saa ka olema! See on nagu kommunism, mille poole püüeldi, aga mida kunagi ei ole saavutatud ja ei saavutata ka. Sport on meelelahutus, rahvale on vaja tsirkust ja leiba, iidoleid.

Olen ise tippspordile väga lähedal olnud ja lahtiste silmadega asjadele vaadanud, võin öelda, et pole need kestvusalad(nt Eesti rahvusala) midagi paremad. Siseringis on ka seal liikunud kõlakaid, et teatud asjad on rahvusvahelisele alaliidule kinni makstud, et vaikitaks. Ratas on lihtsalt mastaapsema haardega ja läheb suurematele massidele korda, seepärast neid siis hakitakse ka rohkem.

Vaadates viimase kahe aasta tuure, on minule jäänud mulje, et rattaspordis on tarvitamisele natuke pidureid peale saadud, seltskond on võrdsem, nagu ta peakski olema, mis on hea:)

Ja see pettumuse teema... kes oli esimene "puhas poiss" nendel tuuridel??? Mina ei oska sellele vastata, aga kindlasti ei olnud ta top 10, nagu ka samadel aastatel näiteks suusatamises(Soomlaste HemoHes on üks näiteid).
Vadakem asjale nii, et tingimused olid kõigile sarnased(tõsi,mitte küll spordimehelikud) ja parim selgus suhteliselt samalt joonelt startinute seast.

Viskan veel mõned teemad õhku:
Üleüldse, mis toimub pallimängudes?! Esimesena meenuvad äkksurmad jalgpallis, mis on, vastik isegi mõelda, pigem igapäevaseks saanud:(
Järgmisena võime võtta kasvõi jõusaalis treenivad harrastajad-lihasekasvatajad. selgelt üle poole neist kasutab anaboolikuid...ja neil pole isegi mitte raha mängus, ainult edevus ja loll pea.

Okei, valgun nats laiali juba, loodan, et point on arusaadav:)

kena päeva!:)

raulk
Rattur
Postitusi: 1837
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas raulk » 18. 01. 2013. 14:37

KristjanS kirjutas:Ma ei tahaks küll teie ootusi ja lootusi alla tõmmata, ent on kaks meest, keda ei tõmmata iial liistule - Chuck Norris ja teine ei ole Alberto Contador...

Ega sa Kristjan nüüd selle 21.05.2011 tehtud avalduse pärast ei võitle ....

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas KristjanS » 18. 01. 2013. 14:54

raulk kirjutas:
KristjanS kirjutas:Ma ei tahaks küll teie ootusi ja lootusi alla tõmmata, ent on kaks meest, keda ei tõmmata iial liistule - Chuck Norris ja teine ei ole Alberto Contador...

Ega sa Kristjan nüüd selle 21.05.2011 tehtud avalduse pärast ei võitle ....
Ohei, Teie üllatuseks hoopis tunnistan oma toonast eksimust. :cry: See muudab nüüd mida? :D
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas tsainik » 18. 01. 2013. 15:08

Oma tagasihoidliku ja madala mätta otsast, olen selle Miki-Hiire-etenduse kõik senised vaatused mõelnud nendele noortetreeneritele ja õpetajatele ja motivaatoritele, kes on oma kasvatustöös teda lastele ja mis kõige hullem- füüsiliselt haigetele paranematutele lastele eeskujuks toonud. " Nää vaata, mis tegi, Sina ju suudad ka..."
Oi kui kuradi ettevaatlik ma edaspidi olen oma lastele eeskujude toomisel. Gagarin- joodik, Kalevipoeg- joodik laaberdaja... Kes meile alles jääb? Paks Margareeta? Pikk Hermann? :roll:

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas siim_s » 18. 01. 2013. 19:33

TLC (Travel and living channel) pealt praegu oprah - LA intervjuu eestikeelsete subtiitritega.

raulk
Rattur
Postitusi: 1837
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas raulk » 18. 01. 2013. 20:10

siim_s kirjutas:TLC (Travel and living channel) pealt praegu oprah - LA intervjuu eestikeelsete subtiitritega.
Ja kes täna ei näinud siis laupäeval 18.15 uuesti esimene osa ja kell 19.30 teine osa TLC-s.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas Rivo » 18. 01. 2013. 20:34

Kui nüüd ikkagi mõelda, et aastaid ja aastaid võistles, oli absoluutses tipus ning ei andnud ühtegi positiivset dopinguproovi...
Äkki oli Oprah saade järjekordne näitemäng !? Või siis lõputu õuduse õudne lõpp ?
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas Mati » 18. 01. 2013. 21:13

Rivo kirjutas:Kui nüüd ikkagi mõelda, et aastaid ja aastaid võistles, oli absoluutses tipus ning ei andnud ühtegi positiivset dopinguproovi...
Süvene teemasse, nt USADA raport jne - a la kiiruskaamerad ka ei fikseeriks kui neid "suudaks kontrollida".
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

MeipMeip
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 16. 06. 2004. 12:40

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas MeipMeip » 18. 01. 2013. 21:23

jarms kirjutas: Järgmisena võime võtta kasvõi jõusaalis treenivad harrastajad-lihasekasvatajad. selgelt üle poole neist kasutab anaboolikuid...ja neil pole isegi mitte raha mängus, ainult edevus ja loll pea.
Huvitav, mis seis harrastajate ratturite seas on?

Mina tunnistan küll, et neelasin Lance'i varasema jutu isuga alla ja oli ebameeldiv üllatus. Ehkki ühele tabelile oleks tulnud varem rohkem otsa vaadata. TDF võitja keskmine kiirus läbi aastate. Tabeli viimases otsas (2005-2012) võiks arvata, et kosmosetehnoloogiate vägev areng laias laastus tõstaks kiirust aastast aastasse, aga ei midagi niisugust. Ühtäkki tundub usutav, et ehk ongi keemiat tõhusamalt piirama hakatud.

Maario
Rattur
Postitusi: 191
Liitunud: 11. 05. 2007. 21:48

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas Maario » 18. 01. 2013. 21:48

Kel pole võimalik taevakanalitest vaadata, siis 1. osa 2. osa

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas TairKibal » 18. 01. 2013. 22:54

Maario kirjutas:Kel pole võimalik taevakanalitest vaadata, siis 1. osa 2. osa
ei toimi enam need kanalid
..............

Ailar
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 24. 10. 2010. 09:28

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas Ailar » 20. 01. 2013. 15:34

MeipMeip kirjutas:
jarms kirjutas: Järgmisena võime võtta kasvõi jõusaalis treenivad harrastajad-lihasekasvatajad. selgelt üle poole neist kasutab anaboolikuid...ja neil pole isegi mitte raha mängus, ainult edevus ja loll pea.
Huvitav, mis seis harrastajate ratturite seas on?

Mina tunnistan küll, et neelasin Lance'i varasema jutu isuga alla ja oli ebameeldiv üllatus. Ehkki ühele tabelile oleks tulnud varem rohkem otsa vaadata. TDF võitja keskmine kiirus läbi aastate. Tabeli viimases otsas (2005-2012) võiks arvata, et kosmosetehnoloogiate vägev areng laias laastus tõstaks kiirust aastast aastasse, aga ei midagi niisugust. Ühtäkki tundub usutav, et ehk ongi keemiat tõhusamalt piirama hakatud.
Muidugi kuluks siia kõrvale ära ka tabel, mis näitaks tõusumeetrite arvu erinevate aastate jooksul, siis saaks seda keskmise kiiruse asja vähe tõsisemalt võtta.
Team Vänt

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas andresle » 20. 01. 2013. 15:53

Seda keskmise kiiruse juttu ei saa kohe ühtegipidi tõsiselt võtta. 0-tõusumeetriga etappi saab linnast linna sõita 40kmh ja 50 kmh. Erinevus 20%.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas KristjanS » 20. 01. 2013. 18:14

Vaatasin ka nüüd "lõpuks" selle inteka ära ja... Naiivne nagu ma olen, pean ma süüalusest endiselt samamoodi lugu nagu varem. Ma isegi pean teda mingil määral ohvriks. Tema enda auahnuse ja selle korrumpeerunud süsteemi ohvriks. Võimalik muidugi, et see, mida ta nüüd rääkis ja kuidas ta oli, oli taas üks näitemäng, ent ma endiselt usun, et neil aegadel, kui LA sõitis-võitis, mängis ta kõigiga ühes liigas. Mäng käis toona teistel alustel. Mis muidugi ei õigusta dope'mist, ent ei anna ka alust teda üles puua. Kui LA on kuni senimaani raiunud, et ta tõepoolest ei ole midagi pruukinud ja enamus teda uskusid, siis mis kaitseb selle eest, et meie omad poisid samas liigas mänginud ei ole? Mitte, et ma nüüd kellegi poole näpuga näitaks, ent edu saavutavad üldjuhul just need, kes kõige paremini õiges situatsioonis näidelda oskavad ja just selliselt, et vastaspool seda uskuma jääb.

Nagu välja tuli, siis EPO-t üldse ei testitudki ja KÕIK panid... on väga lihtne ja inimlik kiusatusele järele anda ja liimile lennata.
Ma ise loodan, et see juhtum võtab nüüd vähe teised ja häälekamad pöörded ja näha saab nii verd kui peadelendamist. Antud juhtumis on muidugi kõige "ausamad" vennad nii Landis kui Hamilton, kelle õiglustundemootor hakkas tööle alles peale sissekukkumist. (y) (NOT)
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

j4lgr477ur
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 05. 10. 2009. 14:48

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas j4lgr477ur » 20. 01. 2013. 18:43

Ma võtan julguse kokku ja tunnistan, et sarnaselt kasutajale KristjanS ei näe mina LA-d kui viimast pätti ja kaabakat. See, et ta dopingut pani on küll vale ja ta on sellega bänni ära teeninud. Selles, kas ta ka eluaegset väärt on võrreldes teiste süüalustega, selles ma veel oma seisukohta ei ole võtnud. Aga jah, kõik panid dopingut sel ajal ja eks panevad ka edaspidi nii et eesotsas olemiseks ei olnud lihtsalt mingit muud võimalust. Julgemad võtsid endale riski ja targematel/kavalamatel/rohkete kontaktidega isikutel õnnestus ka dopingu najal endale au ja kuulsust teenida. Ma ei tea küll kui õige see fakt on, pole viitsinud veel kõiki nimesid üle vaadata, aga väidetavalt kui eemaldada 2005 aasta Tour de France'i lõpuprotokollist kõik dopinguga vahele jäänud või kahtlustatavad ratturid, siis rändaks Touri võidutiitel 23. koha saanud sõitja kätte. Paljud räägivad, et Armstrong oli omakasupüüdlik petis. Petis jah, aga omakasupüüdlikuses ma teda nii karmilt süüdistada ei julgeks. Ma küll ei oma infot selle kohta, et palju ta rahaliselt sinna vähihaigete fondi on toetanud, aga tänu temale on palju elusid päästetud.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas Mati » 20. 01. 2013. 19:19

j4lgr477ur kirjutas:...Paljud räägivad, et Armstrong oli omakasupüüdlik petis. Petis jah, aga omakasupüüdlikuses ma teda nii karmilt süüdistada ei julgeks. Ma küll ei oma infot selle kohta, et palju ta rahaliselt sinna vähihaigete fondi on toetanud, aga tänu temale on palju elusid päästetud.
LA ja tema fond on kaks eri asja ja need tuleb lahus hoida. Fondi osas ei olnud tema ei otseselt "maksja" ega ka "teenija", kuigi profiiti lõikas ta sealt teistpidi (Nike jne). Heategevus on kahjuks tänapäeval samasugune äri nagu iga teine, lihtsalt maik on teine ja kasum läheb sihtotstarbelisse kasutusse. LA oli lihtsalt selle äri karismaatiline CEO.
Samas vaadates seda praegust tsirkust, siis - Oprah intekas ei olnud tasuta, juba olevat Paramount Pictures ostnud LA loo filmiõigused, raamatud tulemas jne - see kõik on puhas PAPP. Väidab, et kaotas sponsidiilide jne ära kukkumisega ca $75 milli "tulevikuraha", aga kas see teeb temast mitte-miljonäri - kindlasti mitte, isegi kui keegi midagi sisse hakkab nõudma tagantjärgi. Minu arvates on tüübi näol tegemist selgelt külmalt kalkuleeriva süüdimatu kodanikuga :!:

Intekast tuli ju selgelt välja, et peale konkreetselt dopamise ülestunnistamist midagi enamat ja sügavamat sealt ei tulnud (a la UCI seosed jne) - mees ei ole loll, elu läheb edasi. LA küll väitis ka, et käib teraapias ... aga kas see enam midagi aitab (US on ju teada tuntud teraapia paradiis - bussist maha jääjad lähevad ka kohe teraapiasse), pigem see üks stseen "ma olen nii läbi" näidendist.

Ehk inimesed saage üle tegelt asjast - tüüp on pätt ja jääb pätiks. Jah on ka teisi pätte, aga see ei oma absoluutselt mingit tähtsust. Sellise õigustava retoorika viljelemine näitab pigem väärastunud moraalinormi (või selle väljakujunematust) - a la kui kõik varastavad siis võin ju mina ka. Põhiküsimus on vastatud ja protsess läheb edasi muudel tasanditel.

Ma tahaks väga, et tähelepanu koonduks nüüd spordile tagasi - meedia võimu arvestades kahjuks küll vist mitte niipea.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

j4lgr477ur
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 05. 10. 2009. 14:48

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas j4lgr477ur » 20. 01. 2013. 19:49

Aga miks peab võtma sellise seisukoha, et kui kõik varastavad, siis varastan mina ka. Kui tol ajal (ja väidetavalt ka praegu, kuigi pidavat olema vähem) on esiotsa mehed kõik keelatud lisanditega pudru peal, siis ei jäägi ju teistega konkureerimiseks muud üle, kui ise ka samasugust sitta endale näost sisse ajada. Ega sõjaski rusikamehed tankidele vastu ei saa... Ja mida ma mõtlesin, selle all, et ta pole "viimane pätt ja kaabakas" oli see, et ta ei ole suurem kriminaal kui teised dopinguga vahelejääjad. Kõik nad on täpselt ühesugused, LA suutis lihtsalt rohkem riisuda kui teised.
Aga samas pean tunnistama, et ühe asjana ei meeldinud kohe üldse Armstrongi öeldud lause, et ta kahetseb, et ta comebacki tegi, sest siis ta poleks arvatavasti vahele jäänudki.
Tähelepanu võiks küll juba jah spordile tagasi minna, muidu muud ei kuulegi kui dõuperid ja dõuperid ja Delfi kommentaatorid saavad jälle rääkida kui rikutud ala see rattasport on. Kuigi eks need leiavad alati põhjuse virisemiseks.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7951
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas KaupoR » 20. 01. 2013. 19:58

j4lgr477ur kirjutas:Aga samas pean tunnistama, et ühe asjana ei meeldinud kohe üldse Armstrongi öeldud lause, et ta kahetseb, et ta comebacki tegi, sest siis ta poleks arvatavasti vahele jäänudki.
Jäi ka mulle see lause kõrvu ja minu jaoks poleks peale nende 7 "Jah"-i ja selle lause sealt intekast muud meelde jätta. Too "poleks vahele jäänudki" väide näitab mehe tõelist sisu - ta ei kahetse mitte doupimist vaid vahele jäämist.
If everything's under control, you're going too slow!

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas KristjanS » 20. 01. 2013. 19:59

Okei... teema läheb põnevaks! Ma siis oponeeriks sellega, et mille poolest on erinavad muusikud, kunkstinud, näitlejad jne paremad spordis dope'jatest, kes oma loomingut luues erinevaid drooge kasutavad. Ja rahvas (sh siinne liikmeskond) kummardab neid nagu jumalaid - kas ei lõhna asi mitte topeltmoraali järele?

PS! Ootan siinkohal kõiksuguseid muusikuid ja kunstnike väljabavandavaid postitusi - nii isikliku postkasti kui siinsamas teemas!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

MeipMeip
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 16. 06. 2004. 12:40

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas MeipMeip » 20. 01. 2013. 22:51

KristjanS kirjutas:PS! Ootan siinkohal kõiksuguseid muusikuid ja kunstnike väljabavandavaid postitusi - nii isikliku postkasti kui siinsamas teemas!
Muusikute kaitseks niipalju, et mõni rokkstaar saab avalikult rääkida, noh näiteks, et ta kukkus palmi otsast alla sest ta arvas, et "cocaine is made of coconuts" ja see tuleb talle kasuks, sest ta pole näinud vaeva loomaks kuvandit, et tema muusika tuleb ennastsalgavast tööst, pudru ja juurviljade söömisest.

Mulle meeldib spordist mõelda, kui millestki väärikast ja aumehelikust. Seda kuvandit toetavad ja ehitavad tegijad ise ka avalikult. Sellepärast ma ei saa nõus olla, et tegelikult on doping ok, sest kõik ju teevad. Teevad paljud, aga samal ajal müüvad oma šõud millegi muu pähe. Kui avalikkus võtab vähehaaval omaks nende vahelekukkujate jutu, et olge nüüd mõistlikud, kõik teevad ja teisiti ei saa, sellest saab vaikimisi norm, siis kaob järgmisel põlvkonnal spordis ära igasugune motivatsioon ja lootus puhtalt tippu jõuda või midagi saavutada. Et kui sport meeldib, aga tahaks ausat mängu, siis selliste kapriisidega pole kuhugi minna. Või kui tõesti kõige kõvem mees oled, siis puhtalt võid isegi kahekümnekolmandaid kohti noppida.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas andresle » 21. 01. 2013. 10:20

Pätt on pätt. Teie, kes te olete sündinud kaheksa- või üheksakümnendatel, võtke seda kui ajalootundi. 1998 oli rattaspordis esimene suurem puhastamine, mis päädis nn.Festina skandaaliga Tour de France'il. Läntsi ajalugu Fraansil algas 1999. Seega, peale koristamist oli tema üks esimesi, kes värskelt pestud põrandale jälgi hakkas tegema.

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas piffik » 21. 01. 2013. 10:23

See vabandus, et "kõik ju panid", on minu jaoks sama nagu allklassilaste vabandus peale kähmlust "aga tema ju alustas". Tihti paraku dopingupanijate ning muude keelatud/ebasportlike võtete kasutajate vaimne areng ongi sinna allklassi tasemele jäänud.

Ei saa aru selliste õigustamisest või ülistamisest. Nad on lihtsalt nõrgad, kes tunnistasid iseendale, et nii kõvad mehed nad ei ole, et ausal teel võitjaks ei saada, seega valisid petmise. Petsid aga kõige rohkem iseennast.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas andresle » 21. 01. 2013. 10:26

Kristjanile muusikutest. Showbusinessis on mingid oma kirjutamata(ja väheke ka kirjutatud) reeglid. Edasi on bisnes. Oled seksikas, oled energiline, oled loov - papp voolab, Stonesil juba 60 aastat.
Spordis on sama loogika. Seal on ainult kirjalikke-kirjutamata reegleid hulka. Ja kui nende vastu eksid - papp lännu. Kuna pileti ja plaaditulu pole, sõltud sponsoreist. Kui neile ei meeldi, ilma!
Kui LA suudaks oma päti- ja puhastusromaani 60 aasta pärast jätkuvalt müüa, saakski teda muusikutega, kes loovad laksu all geniaalsust, võrrelda. Seni on ta sportlane olnud ja seal pätina kinni kukkunud. Kui mõni lodev(loe paks) noor Eesti laulja hakkaks laulmise asemel karjääri alul strippama, kaoks ta plaadid ilmselt varsti müügilt (sest ostjaid poleks).

oldmoped
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 01. 01. 2010. 01:25

Re: Lance Armstrong's Winning Ways Revealed

Postitus Postitas oldmoped » 21. 01. 2013. 10:40

Täiesti spordikauge inimesena proovin aru saada, milleks selline jahumine selliste asjade ümber toimub. Vaadates spordipoodide apteegilette tekib küsimus, et mitu inimest siinses foorumis on 100% porgandi ja banaani peal? Minu, kui kõrvaltvaataja jaoks on igasugused povverepaarid ja keelid ja toidulisad, mida enamus sportlasi koguaeg näost sisse ajab, täpselt samasugune keemia. Ainsa erinevusega, et keegi kuskil on otsustanud, et (momendil) nende müümine ja söömine ei ole keelatud.

Teine on see, et võin 110% kindlusega väita, et olenemata mida ja kuipalju ma sisse sööks või süstiks, ei oleks mul isegi marimetsa cupi esisajasse asja. Meest ennast peab ka olema!

Vasta

Mine “Üldfoorum”