Singlid kaardil

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Jats36
Rattur
Postitusi: 426
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Singlid kaardil

Postitus Postitas Jats36 » 30. 07. 2017. 20:56

Kas keegi peale minu on tulnud ideele et võiks luua kaardirakenduse kuhu saaks kanda peale üle Eesti olulisemad metsasinglid? Vastan ise et kindlasti on. ...aga mille taga see kinni on? Pole it alast inimest kes viitsiks jännata?
Aeg-ajalt tunnen ikka päris puudust sellisest asjast...täna otsisin Hiiult pool tundi kaeviku singlit...no ei leie. Mõtlesin et googeldan ,leidsin siis mingi Strava kaardi kuhu joon peale märgitud...no ikka aru ei saa, kus algab ja kus ta lõppeb. Õnneks päästis juhus...

MartinMK
Rattur
Postitusi: 52
Liitunud: 20. 10. 2011. 08:41

Re: Singlid kaardil

Postitus Postitas MartinMK » 30. 07. 2017. 21:47

Selleks on olemas nii keskkond kui iOS ja Android äpid.
https://www.trailforks.com/
Eesti radu on seal hetkel muidugi mõni üksik aga seda annaks üheskoos muuta.
Rootsi näiteks seal päris hästi kaetud.

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 680
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Singlid kaardil

Postitus Postitas dh » 30. 07. 2017. 21:53

Ka Eesti radade osas on kunagi midagi tehtud - http://www.tourism360.net/mtb/ (postitamise hetkel ei ole kättesaadav), kuid ega seal vägapalju polnud - põhiliselt maratonide rajad.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11869
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Singlid kaardil

Postitus Postitas erikr » 30. 07. 2017. 22:28

Ei, see ei käi niimoodi. Ma olen nüüd 16 aastat MTB-d sõitnud. Elu sees pole äpist puudust tundnud. Kogu aeg on
nii palju uut kraami, kuhu peale keerata ja vaadata, et kuhu läheb.

Tuleb tuttavaks saada õigete inimestega ja nendega koos sõitmas käia, osaleda õigetel ühissõitudel ja võistlustel.
Sõita mööda metsi ka oktoobris-novembris kui lehed langevad ja hein maha vajub. Igasugu vahvat kraami võib leida.
Mitte udjada silmaklappidega mööda rutiinseid teid vaid singliotsa nähes minna vaatama, kuhu see välja viib.
Ja 5-8 aasta pärast juba ongi nii, et teed tiirud ja tuled paljudest kohtadest ilma ühegi elektroonilise abivahendita ära.
Veel 3-5 aastat ja tead ja oskad veelgi rohkem. Ja ei tule pähegi, et mingi äpp võiks olla.

Selle Hiiu kaevikuga ongi nii, et tal on päris mitu algust ja lõppu. Mõneski kohas võimalikud erinevad sõidujooned.
Ühestki äpist ei saa sedasorti ülesande püstitusele ühest vastust. Tuleb ise sõita ühtpidi ja teistpidi, kõik harud läbi.
Lood endale kõrvade vahele tervikpildi. Saad päriselt aru, mis ja kus.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Singlid kaardil

Postitus Postitas marguss7 » 30. 07. 2017. 22:47

erikr kirjutas:Ei, see ei käi niimoodi. Ma olen nüüd 16 aastat MTB-d sõitnud. Elu sees pole äpist puudust tundnud. Kogu aeg on
nii palju uut kraami, kuhu peale keerata ja vaadata, et kuhu läheb.

Tuleb tuttavaks saada õigete inimestega ja nendega koos sõitmas käia, osaleda õigetel ühissõitudel ja võistlustel.
Sõita mööda metsi ka oktoobris-novembris kui lehed langevad ja hein maha vajub. Igasugu vahvat kraami võib leida.
Mitte udjada silmaklappidega mööda rutiinseid teid vaid singliotsa nähes minna vaatama, kuhu see välja viib.
Ja 5-8 aasta pärast juba ongi nii, et teed tiirud ja tuled paljudest kohtadest ilma ühegi elektroonilise abivahendita ära.
Veel 3-5 aastat ja tead ja oskad veelgi rohkem. Ja ei tule pähegi, et mingi äpp võiks olla.

Selle Hiiu kaevikuga ongi nii, et tal on päris mitu algust ja lõppu. Mõneski kohas võimalikud erinevad sõidujooned.
Ühestki äpist ei saa sedasorti ülesande püstitusele ühest vastust. Tuleb ise sõita ühtpidi ja teistpidi, kõik harud läbi.
Lood endale kõrvade vahele tervikpildi. Saad päriselt aru, mis ja kus.
Täpselt nii ongi!

Jats36
Rattur
Postitusi: 426
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: Singlid kaardil

Postitus Postitas Jats36 » 30. 07. 2017. 22:57

Jah 16 aastat...
Ma olen kokku paar aastat tõsisemalt metas sõitmas käinud...jutt ei ole siledatest kruusa- või pinnaseteedest.
Ja ma arvan et ma räägin ka paljude teiste algajate nimel...elu oleks lihtsam kui vähemalt teada-tuntud singlitele ots kätte näidatakse...küll kogemuste kasvades saab kõrvalt uurida ja ise uusi radasid luua...

Muideks see Martini toodud rakendus päistab väga hea...ma arvan et panen sinna ise ka mingil hetkel mõned rajad kirja...

juhanjuku
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 31. 07. 2017. 13:38

Re: Singlid kaardil

Postitus Postitas juhanjuku » 31. 07. 2017. 14:04

Selleks hästi sobiv lahendus on täitsa olemas ja mujal maailmas laialt kasutuses.
Kasutatakse miljonite entusiastide poolt täiendatavat tasuta kaarti OSM.
https://www.openstreetmap.org/#map=11/59.3803/24.8679
Sinna kaardile kannavad inimesed üle maailma kõikvõmalikku infot (sealhulgas ka rattateed ja MTB rajad) ja paljudes piirkondades on see kaart oluliselt täpsem kui ükskõik milline kommertskaart.
Eesti kohta on seal olemas kõik peamised rattamarsruudid, mida saab näha ja GPS träkki alla laadida.
https://cycling.waymarkedtrails.org/#?m ... 25!24.8798

Metsas sõitmise rajad on seal tähistatud MTB radadena ja lähimaid saab vaadata Helsingis.
https://mtb.waymarkedtrails.org/#routel ... 61!25.0334
Paistab, et Eestis pole seni olnud entusiasti kes oleks meie radasid sinna pannud, aga see pole üldse keeruline.
Mujale reisima minnes tasub igatahes piirkonda sellelt kaardilt uurida.
Zoomige kaart kusagil Alpides sisse ja näete kui tohutult palju seal on radasid.

Alla laetud GPS-i träkki saab kasutada suvalises navigeerimist võimaldavas äpis.
Mina eelistan äppi OsmAnd. Ise pole rattasõitja, aga kasutan seda kaarti looduses matkamiseks ja olen väga rahul.

Vasta

Mine “Üldfoorum”