Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 29. 10. 2018. 18:52

Nädala lõpus tuleb rattaajakirja Ma Olen Jalgrattur uus number.
Mehaanik Kalle Kirsiaed räägib seal, miks ta pidi Barcelona olümpia grupisõidu ajal riideid vahetama ja isegi pea märjaks tegema, et soeng teistmoodi välja näeks ...
See on lugu "Kuidas Eestile tulid seni parimad olümpiamängude grupisõidu kohad".
Aga selles numbris on lugudes ka mitmeid uudiseid.
Rattaajakirja teeb Vahur Kalmre, kujundab Artur Tuur Kuus. See on juba viieteistkümnes number.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1186
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas SK » 30. 10. 2018. 10:35

MaOlenJalgrattur kirjutas: See on juba viieteistkümnes number.
(y) (y)

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 05. 11. 2018. 13:21

UUDIS NEILE, KEL ISU LUGEDA ÄGEDAID RATTALUGUSID JA NAUTIDA ILMEKAID RATTAFOTOSID!
Nüüd on võimalus tellida ajakiri Ma Olen Jalgrattur järgmiseks aastaks poole hinna eest!
Kuni 23. novembrini saab ajakirja Ma Olen Jalgrattur tellida terveks 2019. aastaks 10 euro eest (tavahind 20 eurot)
Tellimine Express Postis: www.tellimine.ee, 617 7717
Ma Olen Jalgrattur ilmub märtsis, mais, juulis, septembris ja novembris
Telli ka endale rattaajakiri, nii toetad selle ajakirja ilmumist!

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 17. 11. 2018. 19:48

Kolmas aastaring Eesti oma rattaajakirja sai täis, viisteist numbrit on ilmunud. Nüüd on paras aeg mõelda, plaani pidada ja ka mõningaid kokkuleppeid sõlmida - mismoodi edasi?
Kõigepealt aga küsimus ajakirja huvilistele - mida tahaksite rattaajakirjast lugeda? Võib vastata üldiselt, võib konkreetselt, võib kirjutada siiasamma, võib otse meilile vahurkal@gmail.com. On ideede korjamise aeg ka. Järgmine number tuleb märtsis.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas KaupoR » 26. 11. 2018. 09:24

MaOlenJalgrattur kirjutas:Nädala lõpus tuleb rattaajakirja Ma Olen Jalgrattur uus number.
Kas püsimaksega ostjad peaksid olema ajakirja juba kätte saanud (viieteistkümnes number)? Tegin püsimaksekorralduse septembris. Näen kontolt, et mulle tuli e-arve 27.09, summa läks kontolt maha 06.10, kuid mitte ühtegi ajakirjanumbrit pole ma seni veel saanud (ei eelmist ega ka novembri oma). Eelmist enam ei ootagi, sest sain selle TRM-i stardipaketiga koos niikuinii.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas Mpower » 26. 11. 2018. 14:33

Cyclo-crossist võiks kirjutada... kuidas üks imemees paneb Euroopas peaaegu kõik sõidud kinni...vahepeal sõidab maanteel või maastikul ja jälle poodiumil.

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 05. 03. 2019. 14:42

Selle nädala lõpul tuleb uus number.

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 08. 03. 2019. 18:33

Rattaajakirja Ma Olen Jalgrattur järjekordne number (16.) on ilmunud ning teel tellijate postkastidesse ja müügikohtadesse. Huvilised, leidke ja lugege ägedaid rattalugusid! Millest seekord?
*Lugu rattasõidust, mille käigus tuleb jõulude ja aastavahetuse vahel läbida 500 kilomeetrit – see on Festive500 (kirjutab Martin Voltri)
*Ajakirjanik Priit Rajalo alustab treenerite lugude sarja – esimesena on intervjueeritav André Aduson.
*Lood 86 kilomeetri pikkusest sõidust 4500 tõusumeetriga Itaalia Dolomiitides – see on Sellaronda HERO. (kirjutab Vahur Kalmre)
*Kuus rattaharrastajat räägivad, milliseid trenne nad talvel teevad - treening lume ja pimedaga. (kirjutab Tiina Rekand)
*Eesti maanteeprofid panid kirja oma 2019. aasta eesmärgid. Kes ütleb, et tuleb olla professionaalsem jalgrattur?
*Kolm fotograafi (Adam Illingworth, Artur Sadovski ja Tõnu Tunnel) valisid välja oma möödunud aasta parima rattafoto. Saab vaadata.
*Rattaharrastaja Priit Salumäe pani ritta kümme mäge, mille otsa ta on sõitnud ja milleta ei saa.
*21-aastane Võrumaa neiu Mari-Liis Mõttus naudib cyclo-rajal nikerdamist. (kirjutab Liisi Rist)
*Lugu sellest, kuidas ühitada väikeste pereliikmete heaolu ja iga päev rattaga ringi liikumise harjumus? - pisipere rattale ja jalgadele valu. (kirjutab Marii Kangur)
*BMXi äss Daniel Dhers räägib oma loo – see peaks innustama Eesti BMXi kutte. (kirjutab Marta Vasarik)
*Kulturist hakkas jalgratturiks – Priit Pullerits kirjutab oma sarjas rattaharrastajast Kaido Vooglast.

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 14. 07. 2019. 21:51

Alanud Tour de France'i puhul on paslik lugeda meie pro Tanel Kangerti sportlasfilosoofiast. Nii rääkis Kangert ajakirjale Ma Olen Jalgrattur pärast Girot. Pikemalt just ilmunud ajakirja juulinumbrist. Nii mõistame sportlast ja tema maailma rohkem.

Kui kokkuvõtte esikümnekoht jääb saamata ja etapivõit ka saamata, kas on kahju ka?
Ei ole. Mõne jaoks on see motiveeriv, et ma pean selle saavutama ükskõik kuidas. Mulle on oluline pigem see, et kui ma kõik hästi teen, siis mis tulema peab, see tuleb.
Olen seda meelt, et ma ei taha oma sportlaskarjääri kunagi ainult tulemustega kokku võtta. Isegi kui ma selle etapi võitnud oleks või võidaksin, kas see mulle nii väga meeldikski. Mulle tundub, et siis mind kui sportlast defineeritaksegi edaspidi kui meest, kes pani ühe paugu ja sai ühe tulemuse. Küll ja küll on neid, kes tiitlivõistlustel jumal teab mille toel teevad oma ühe tulemuse ja siis neid ainult selle põhjal mäletataksegi ja isiksusena defineeritakse, kuigi võibolla oli ta parem hoopis milleski muus.
Minu jaoks ei ole see eesmärk. Kui mul oleks hunnikutes tulemusi, aastas oleks kolm võidusõitu võidetud, siis oleks mu mõtlemine kindlasti teine, aga praegu ma isegi pigem pelgan, mis juhtub siis, kui võidab ühe Touri etapi. See oleks kindlasti väga äge, aga kui sul midagi muud all ei ole, siis oledki see narr, kellel ühel päeval joppas.

Kuidas sa siis ennast ise defineerid võidusõitjana?
Mulle meeldib olla selline mees, kellel on täita mingi taktikaline roll. Kui tean, et tiimis on minust parem mees, siis mul on motivatsioon pigem rohkem tema heaks pingutada kui enda võibolla esikümnekoha pärast silmamunad peast sõita. Mind tulemus spordis huvitab, kuid see ei pea alati olema minu enda tulemus.

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 03. 09. 2019. 11:11

Räägime Caspar Austaga Tartu rattamaratoniks valmistumisest ja seal sõitmisest.
Facebookis varasem ajakirjalugu: https://www.facebook.com/maolenjalgrattur/
Ja ajakirja septembrinumbris juba uus lugu (ilmub 6. septembril).

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 09. 09. 2019. 09:06

Uudishimulikud rattasõbrad! Ilmunud on Eesti oma rattaajakirja Ma Olen Jalgrattur järjekordne, juba 19. number.

Kui tahad seigelda koos Eesti rattaharrastajatega rattasõitudel „Saared, saunad ja tuletornid“, Gravel Grinder ja Tour de Pirates või saada teada, kuidas on ronida l’Etape du Touril ja Tour du Mont Blancil, siis rattaajakiri rahuldab sinu uudishimu.
Kui tahad teada, kuidas ette valmistada oma jalgratas Tartu rattamaratoniks, siis Caspar Austa annab nõu.
Kui oled huvitatud, kuidas Tour de France mõjus Brüsselile, kus sõideti esimesed etapid, siis Brüsseli oma mees Karlis Goldstein viib sind sisse.
Kui tahad ikkagi teada, kuidas analüüsivad oma sõitu Tour de France’il meie prod Tanel Kangert ja Rein Taaramäe, siis erinevalt muust meediast rattaajakiri sellest mööda ei vaata.
Kui oled kuulnud rattaharrastajaid rääkimas Stravast, aga päris täpselt ei tea, mis see on, siis Liisi Alamaa teeb selle vägagi selgeks.
Kui huvitab, mida rattatreener Jaan Veeranna on õppinud oma kunagiselt treenerilt Rein Kirsipuult, siis Priit Rajalo järjekordne lugu Eesti rattatreeneriga annab sellele vastuse.
Kui tahad teada, keda portreteerib Priit Pullerits oma järjekordses kõva harrastaja loos, siis tuleb ette keerata lehekülg number 56.
Ja toimetajalugude pealkirjad on seekord „Võistlemisest villand“ ja „Päästke fotograafid galeriidest!“.
Fotod räägivad samuti, eriti iseloomukalt Jaagup Jalakase suur foto lehekülgedel 10-11.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1186
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas SK » 17. 10. 2019. 13:29

Viimane number ostetud ja loetud. Paar tehnilist märkust:
- tekstide alla oli kujunduses lastud kohati väga tume taust (näit tumesinine taust musta teksti all), jube halb oli lugeda
- piltidele oli kõvasti kontrasti keeratud, aga varjualad olid ühtlaselt tumemustaks tõmmanud, neid võiks natuke heledamaks tuunida, siis ei näe suvine Eesti nii Mordor välja

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 17. 10. 2019. 16:13

SK, aitäh tehnilise tagasiside eest. Eks me proovi kujunduses igasuguseid variante, et see ka kaasa mängiks.

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 01. 11. 2019. 10:41

Rattaajakirja novembrinumbris tuleb siis lugu teemal, mida ükskord siinsamas ärgitati - vanade võidusõidurataste taastamine ja kollektsioneerimine.
Colnago 1985, Rossin, Cinelli, Tahion jt - nendest ratastest tuleb jutt.
Eks rahanumbritest ka.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas andresle » 01. 11. 2019. 11:02

Ma olen hetkel õnnelik 3 Colnago omanik. Võin muidugi lahkelt kedagi teistki õnnelikuks teha :D

kalev
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas kalev » 01. 11. 2019. 19:02

andresle kirjutas:
01. 11. 2019. 11:02
Ma olen hetkel õnnelik 3 Colnago omanik. Võin muidugi lahkelt kedagi teistki õnnelikuks teha :D
Kõik need maantee? Või midagi muud?

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 09. 11. 2019. 13:46

20-s tuleb!
Rattaajakirja Ma Olen Jalgrattur novembrinumber on valmis ja teel tellijateni ja müügipunktidesse. Kes ees, see teadagi ...
Millest seekord?
* Kui tahad endale saada 1985. aasta Colnago või hoopis kuulsa trekiratta Tahion? Avame ukse võidusõidurataste kollektsionääride maailma.
* Proff Alo Jakin räägib oma elust: kui lenksu kätte saan, siis ma põlen. Sellel lool on aga ka Proloog ja Epiloog.
* Mis viib rattahooaja viimased sõdalased vihma ja poriga cyclo-cross’i sõitma. Kolm meest annavad vastuse.
* Mis rattasõit on l’Etape Morocco? Kaks eestlast käisid proovimas.
* Alles neli aastat tagasi rattasporti tulnud Janika Lõiv jagab oma mõtteid. Ja on ajakirja esikaanel.
* Rattatreeneri rubriigis saab seekord oma asjad ära rääkida Kaido Juurik, kõvade harrastajate rubriigis aga Toomas Viigipuu.
* Fotograaf Adam Illingworth käis maanteesõidu MM-il ja tegi pilte. 15 parimat on ajakirjas.
* Cycling Tartust saab kontinentaaltiim Tartu 2024 / BalticChainCycling.com. Selles loos on aga ka nii mõndagi Eesti rattaspordi hetkeseisust. Tasub uurida.
* Kogu Simple Sessioni 20 aastat ajakirja paarisküljel.
Jne.
Ajakirja teeb ikka Vahur Kalmre, kujundab Artur Tuur Kuus. Kalmre ja Tuur, öeldi vanasti selle duo kohta.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 937
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas veloson » 22. 11. 2019. 11:29

Järgmise reedeni (29.11.2019) saab 2020 numbrid kümpsi eest
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4453
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas riho » 22. 11. 2019. 14:22

Pos tagasiside tehnilisele toimetamisele - heledal taustal olevat tumedat teksti on endisest oluliset lihtsam lugeda.

Chapeau!

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 26. 11. 2019. 10:37

Veel mõned päevad saab Eesti oma jalgrattaajakirja tellida järgmiseks aastaks VAID POOLE HINNA eest. Siit: https://tellimine.ee/est/ajakirjad/maolenjalgrattur.

Ja värske novembrinumber on ka saadaval. See on võimalus ...

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4453
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas riho » 26. 11. 2019. 11:03

MaOlenJalgrattur kirjutas:
26. 11. 2019. 10:37
Veel mõned päevad saab Eesti oma jalgrattaajakirja tellida järgmiseks aastaks VAID POOLE HINNA eest. Siit: https://tellimine.ee/est/ajakirjad/maolenjalgrattur.
Kas Sulle on kasulikum kui tellime aastaks poole hinnaga või ostame iga numbri täishinnaga poest?

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 696
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas marion » 26. 11. 2019. 12:01

riho kirjutas:
26. 11. 2019. 11:03
MaOlenJalgrattur kirjutas:
26. 11. 2019. 10:37
Veel mõned päevad saab Eesti oma jalgrattaajakirja tellida järgmiseks aastaks VAID POOLE HINNA eest. Siit: https://tellimine.ee/est/ajakirjad/maolenjalgrattur.
Kas Sulle on kasulikum kui tellime aastaks poole hinnaga või ostame iga numbri täishinnaga poest?
Parem varblane peos?

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 27. 11. 2019. 13:07

Tegelikult on kõik variandid head (olgu siis varblane või vares): tellimine poole hinnaga nüüd või ostmine poest (kas novembrinumber on juba olemas!), ka tulevikus tellimine täishinnaga. Kõik need annavad teada, kas ja kuipalju selline ajakiri huvi pakub.

Rain
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas Rain » 29. 11. 2019. 20:08

Proovisin tellida, aga hetkel näitab hinnaks 20 Euri. Kas see kuni 29.11 pakkumine lõppes varem ära?

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 09. 12. 2019. 12:50

Valikut sellest aastast ...
https://www.facebook.com/maolenjalgrattur/

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 15. 03. 2020. 10:23

Ajakirja Ma Olen Jalgrattur uus number (nr 21) on ilmunud. Millest seekord lugusid?
*Eesti profid annavad teada oma selle aasta eesmärgid.
*Miks meid veetleb rattaga sõitmisel 500+ kilomeetrit? Ons see hea tunne pikast pingutusest või soov koos sõpradega raskeid hetki üle elada?
*Kuidas saada aastaks 2025 valmis Pirita sisetrekk?
*Arhitekt Tarmo Kübard ja tema tunnetes leitud vanad jalgrattad. Jalgrattad seinal. Teine lugu.
*Kõva harrastaja Sille Mustonen räägib elustiilist, mis pakub elamusi.
*Annie Londonderry – Riiast pärit tüdruk, kes sõitis jalgrattaga ümber maailma.
*Simple Session tõi taas Eestisse maailmatipud – kolm lugu BMXi-meestega, kes mõtlevad Tokyo olümpiale.
*Mis võistlusega avatakse Tallinna-Tartu maantee uus neljarealine lõik? Ikka rattavõistlusega Filtri temposarjas.
*Rattatreener Toivo Suvi ütleb, et trennis ei pea olema lõbus, trenn on sihikindel töö. Neljandat aastat sisendab ta seda Rapla rattaklubis käivatele noortele.
*Ajaloost. Eeri Raam – üheksakordne Eesti meister kasvas meistriks aastaga.
*Miks on mõned sõidud rattatiim Tartu2024/BCC kalendris alla kriipsutatud?
Need on lood meie mitmekesisest jalgrattakogukonnast. Selleks see ajakiri ongi loodud. Selleks seda toimetaja Vahur Kalmre ja kujundaja Artur Kuus teevadki.

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 28. 03. 2020. 18:31

Instagramis tsitaate viimasest numbrist:
https://www.instagram.com/maolenjalgrattur/?hl=en
Näiteks Tarmo Kübardilt: Ma nagu tunnen, et rattale on vaja liikumist ja hoolt. Kui sina kannad ratta eest hoolt, siis ratas kannab ka sinu eest.
See on loost Jalgrattad seinal 2.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas KaupoR » 06. 04. 2020. 08:34

Kas ajakiri peaks olema juba postkasti jõudnud? Mul on mingi konstantne jama selle ajakirjaga - kui olin püsimaksega tellija, siis esimest ajakirja ei saanud. Eelmisel aastal muutsin tellimust (maksin korraga terve aasta ette) ja nüüd pole jälle ajakirja tulnud.
If everything's under control, you're going too slow!

Rain
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas Rain » 06. 04. 2020. 10:28

KaupoR kirjutas:
06. 04. 2020. 08:34
Kas ajakiri peaks olema juba postkasti jõudnud? Mul on mingi konstantne jama selle ajakirjaga - kui olin püsimaksega tellija, siis esimest ajakirja ei saanud. Eelmisel aastal muutsin tellimust (maksin korraga terve aasta ette) ja nüüd pole jälle ajakirja tulnud.
Märtsi oma saabus postkasti ca 10. märtsi paiku. Mul ammu läbi loetud ja ootan järgmist numbrit. Ma võin sulle laenata, kasutatud, aga toimib eniselt ilusti:)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas KaupoR » 06. 04. 2020. 11:06

sain juba Expresspostist kinnituse, et minu tellimusega oli jama aga selgitus oli nii arusaamatu, et pidin veel üle küsima, mis nüüd edasi saab.
If everything's under control, you're going too slow!

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 06. 04. 2020. 11:45

KaupoR, kas saite asjad korda? Kas saite märtsinumbri kätte?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas KaupoR » 06. 04. 2020. 14:12

Küsimuse esitasin täna, hetkel veel pole ajakirja kätte saanud, kuid ootan lahendust Expressposti poolt.

EDIT. Esimene vastus Expresspostilt oli selline:
Tänu Teie kirjale tuli välja, et tegu on meie programmi tehnilise veaga, mis on nüüdseks edastatud lahendamiseks. Teie tellimuse periood on 01.05.2020 - 01.05.2020.
Kuna ühepäevane tellimus tundus imelik, siis küsisin üle: kas minu tellimus on jätkuvalt 1 päevaks (1. mai 2020) või muutsite selle ära? Kas viimase numbri saan ma postkasti või pean minema seda käsimüügist ostma?

Selle peale tuli uus vastus:
Vabandan, lõpp on 31.03.2021. Teieni jõuab 5 ajakirja - mai, juuli, september, november ja märts.
Seega pean trotsima viirust ja minema poodi viimast numbrit ostma. Kusjuures tellimuse eest maksin ma novembris 2019, kui poleks ise küsinud, polekski mitte ühtegi ajakirja saanud.
If everything's under control, you're going too slow!

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 06. 04. 2020. 14:39

KaupoR, andke mulle meilile (vahurkal@gmail.com) teada, kuidas asi lahenes. Vajadusel saan ehk aidata. Lugupidamisega, Vahur Kalmre

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 05. 05. 2020. 21:34

Selle nädala lõpul tuleb trükist rattaajakirja uus number.

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 08. 05. 2020. 21:05

Ajakirja Ma Olen Jalgrattur uus number – 22.! – on ilmunud ja teel tellijateni ning müügipunktidesse. Millest seekord lugusid?
*Road to Valour – eestlastest õde-venda Aili ja Andres McConnon kirjutasid raamatu Itaalia profiratturist Gino Bartalist.
*Mis mõtted tulevad jalgrattaga tühja Tallinna peal – Wend jagab.
*Kvandem (neljakesi ühel jalgrattal!) on eelkõige hea tuju ratas, sest sellega sõites saab nalja omajagu.
*Kõva harrastaja Eike Sild-Neeme ütleb, et tal on vaja oma sisemist põlemist kusagile suunata – ta suunab rattasõitu!
*Tartu rattarallil seekord üksi ja omaette.
*Taimaal treenides ja Phuketi tuuri sõites justkui saunas.
*Oma mõtteid rattasõidust jagavad Mart Vainre ja Mart Kivastik – huvitavad lood rääkida mõlemal.
*Agnes Kukk kirjutab pika loo toitumisest – õigel toitumisel on rattasõidul oluline roll.
*Pärnakas Lembit Luusepp ja tema 2200 kilomeetrit Kesk-Ameerikas.
*Treener Andri Lebedev ütleb, et rattasõidule pannakse noorte trennis liiga suurt rõhku.
*Kuidas kirjanik Lev Tolstoi vanas eas rattasõidu selgeks sai.
*Mitu lugu toas treenimisest ja isegi võistlemisest: Liisi Alamaa jagab kogemusi – kuidas ta toas treenib; ülevaade rakendustest virtuaaltreeninguks; rattaproff Mihkel Räime üheksa õpetussõna pukisõidu kohta; ka elutoas on võimalik sõita Everestingut.
*Proloogis on järjekordne küsimus ka.
Need on lood meie mitmekesisest jalgrattakogukonnast. Selleks see ajakiri ongi loodud. Selleks seda toimetaja Vahur Kalmre ja kujundaja Artur Kuus teevadki.

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 04. 07. 2020. 09:37

Tuleb. Ja on tulnudki. Rattaajakirja Ma Olen Jalgrattur juba 23. number. Millest jutt?
*Vana Toomas ja Tartu vaim aitavad analüüsida, miks ei edene Tallinna rattastrateegia elluviimine ning kuidas Tartu kavatseb oma strateegia ellu viia. Suur lugu, milles vastused sees – Trooja hobune Tallinnas ja Tartus. Kumb linn „langeb“ esimesena?
Aga veel ...
*Kaks meest – Priit Salumäe ja Evgeni Nikolaevski – sõitsid 1000 kilomeetrit. Jalgrattal. Järjest! Ümber Eesti.
*Kuidas oli treenida üksteist nädalat Küprosel – koroonaajastu kevadlaager. Indrek Oti aruanne.
*Kes on triksterid Eesti rattakogukonnas? Rattaklubi Vänt lugu. Miks nad rattaga sõidavad – sellest loost on õppida.
*Siseneme kastirataste maailma. Long John, Trike, Long Tail ja teisedki. Neid on juba Eestiski. Tulevik!
*Kuidas jõuda 735 miljoni inimeseni maailmas. Simple Sessioni korraldaja Risto Kalmre räägib.
*Tantsupõrandalt rattasadulasse – see on kõva harrastaja Kairi Ustavi lugu. Priit Pulleritsu sari.
*Järjekordses treeneriloos räägib oma põhimõtetest Kert Martma.
*On ka galerii selle aasta Tartu rattarallist osavõtjatest – mäletate, seekord igaüks omaette. Nii on ka piltidel.
*Sangaste Valgete Teede rattaralli iseloomulik foto – nii et tolmab. Adam Illingworthilt.
*Kas ajaloo esimene dopinguohver? Arthur Lintoni elu ja surm. Järjekordne põneva persooni lugu Kalle Voolaiult.
Et oleks ikka pilt silme ees, kui mitmekesine on Eesti jalgrattaskeene. Selleks toimetaja Vahur Kalmre ja kujundaja Artur Kuus seda ajakirja teevadki. Ja nüüd ..., ostma ja lugema!

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 10. 07. 2020. 22:14

Juulikuu rattaajakiri võtab vaatluse alla Tallinna rattastrateegia ning otsib vastuseid küsimusele, miks Tallinnas asjad ei edene.
Rattastrateegia üks tegijatest Marek Rannala:
"Hiljuti oli mul veebiseminar sellise organisatsiooniga nagu International Transport Forum (ITF), nad tegelevad just transpordi ja säästva liikumise teemadega. Seal rääkis ITFi endine juht, jämedalt tsiteerides: küsimus on enamasti leadership’is, kõigi säästva liikumise probleemide ja kehva progressi küsimus on linnade puhul enamasti leadership’is. Üldiselt ei ole asi selles, et meil ei ole andmeid või teadmisi. On see, et juhtkonna tasand ei pea mingit teemat oluliseks või ei taha selles suunas liikuda. Tallinnas minu hinnangul nii lihtne see ongi ‒ juhtkond on teise maailmapildiga inimesed."

Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 331
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas ciclismo » 11. 07. 2020. 12:10

Täiesti alusetu poliitiline süüdistus.
Tallinn on Eesti taustsüsteemis väga hästi juhitud. Kellele ei meeldi, et "venelased" võimul, tuleks peeglisse, oma nõrkadele juhtimisoskustele otsa vaadata.
Jalgrattaasjas ei ole probleemide põhjus Tallinna linnajuhtides. Probleem on autojuhtides, Vahur.
Eelkõige selles, et inimesed, nii objektiivsetel (vajadus käia tööl) kui ka subjektiivsetel põhjustel (mugavus, autosõit meeldib, maandab stressi, tõstab staatust) ei taha loobuda autoga sõitmisest.
Ka Viimsi valged inimesed, kellel eeldatavasti "õiged" juhid, Tallinnassse tulles ei taha autost loobuda. Pirita umbes tee hommikuti.
Objektiivne põhjus see, et maju ei saa nii lihtsalt laiali nihutada, ärisid ja asutusi sulgeda. Inimesed on kokkuvõttes sellele vastu. Demokraatlikus konkurentsis need ideed - nt ka Narva mnt muutmine jalakäijate tänavaks - ei ole kahjuks ainult "juhtide" poolt, ilma elektoraadi toetuseta teostatavad.
Ma tahaks ka, näiteks, et Pärnu mnt oleks alates Järvevana-Tammsaare sõlmest kesklinna poole autovaba tsoon. Kas see on juhtide suhtumisega saavutatav? Ei ole ju.
MTÜ-d ja aktivistid ei saa või ei taha sellest aru saada.
Üks põhjus on ka jalgratturite endi madal liikluskultuur. Kuidas Tallinna linnajuhid saaksid seda muuta?

P.S. See ei ole süüdistus Ma olen jalgrattur vastu. Kolm aastat tagasi andsite sõna Taavi Aasale jne. Edu ajakirjale!
- - -
Why so serious?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas Mati » 11. 07. 2020. 12:23

ciclismo kirjutas:
11. 07. 2020. 12:10
Jalgrattaasjas ei ole probleemide põhjus Tallinna linnajuhtides.
OT/Probleem on juhtimises, täpsemalt temaatilises mõttemaailmas. Kui pole asjas sutikenegi sees olnud, siis loomulikult ei taipa (as usual)./OT
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas KaupoR » 11. 07. 2020. 12:27

Linnajuhid niiväga tahavad teha normaalseid rattateid ja -radu aga rahva tungival soovil (Viimsikad eriti!) algavad need ikka eikusagilt ja lõppevad betoonpostiga.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 355
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas erko » 11. 07. 2020. 12:31

ciclismo kirjutas:
11. 07. 2020. 12:10
Üks põhjus on ka jalgratturite endi madal liikluskultuur. Kuidas Tallinna linnajuhid saaksid seda muuta?
Aru ma ei saa, kuidas suhestub ratturite madal liikluskultuur rattateede infra kehva, pigem olematu, planeerimise ja ehitamisega?

Kasutaja avatar
T6nu
Rattur
Postitusi: 495
Liitunud: 15. 05. 2009. 08:08

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas T6nu » 11. 07. 2020. 20:47

Jätkan natuke OT liinil.

Väga positiivne, et selline teema on päevakorda tõstetud. Prooviks natuke fookust punase tule ja kiivrita sõitvate ratturite pealt tegelikele probleemidele suunata.

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 13. 07. 2020. 21:11

Ciclismo, kui loole peale vaatate ja läbi loete, siis näete, et ka seekord saab sõna nn teine pool: Tallinna rattakoordinaator Erik Sarapuu vastab lausa keskkonna- ja kommunaalameti nimel. Oma vastuse küsimusele annab ka Tallinna linnapea. Nii et mõlemad pooled saavad sõna ning kui need tähelepanelikult läbi lugeda, siis saab ka vastused kätte, miks Tallinnas asjad ei edene. Kuigi rattastrateegia on korralik - seda kinnitavad nii tegijad kui ka potentsiaalsed täitjad.

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 04. 09. 2020. 12:20

Neli sõna: esimene, lahku, magistraalid ja võrk.

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 06. 09. 2020. 10:21

Eesti oma rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur #24 on ilmunud ning teel tellijateni ja müügipunktidesse. Seekord ajakirjas:
*Rase, aga rattaga trenni. Rattaharrastaja Tiina Rekand ja veel neli naist räägivad oma loo.
*Rattamatk Valgast Narva. Seitse päeva piire kombates ja neid ületades. Üks kuulamissoovitus: Dynamint, „Klubi Paradiis”.
*Neli sõna, et tõesti saada rattasõbralikuks linnaks. Toimetaja lühikokkuvõte pikalt uuritud teemast.
*Millal ja kuidas tippspordiga hüvasti jätta? Räägivad meie profid: Andrus Aug, Erki Pütsep, Innar Mändoja, Rene Mandri jt.
*Rattatreenerite lugude sarjas saab sõna Ado Hein.
*Kus käis trikke tegemas Venemaa BMXi rattur Irek Rizaev?
*Kuidas taastada kolmekümne aasta vanust ratast Eddy Merckx? See on Toomas Kirsipuu Kelme aja ratas, Andres Lekko taastas ja räägib.
*Rattamatkajad, pange tähele! Kogu tõe rattakottidest räägivad neli matkajat Valga ja Narva vahelt.
*Eesti meistrivõistlustel maanteesõidus anti etendust. Rattaajakiri oli kohal, nägi ja kirjutas.
*Läti mees Jānis Dikmanis on seekordne põnev persoon.
*Kõva harrastaja Tea Lang ütleb välja, mis lubaduse ta endale andnud on.
*Eesti rattaveteranide vägev grupipilt on ka!
Need on lood ja pildid meie mitmekesisest jalgrattakogukonnast. Selleks see ajakiri ongi loodud. Selleks seda toimetaja Vahur Kalmre ja kujundaja Artur Kuus teevadki.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas KaupoR » 12. 09. 2020. 19:43

Kirjutasin ühe postituse siia foorumisse teise teemasse, mida ajendas mind kirjutama MOJ maikuu number. viewtopic.php?f=10&t=82717&p=383598#p383598
If everything's under control, you're going too slow!

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 15. 09. 2020. 15:32

Huvitav arutelu, loodetavasti näeb seda ka mainumbri loo autor Agnes Kukk.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas KaupoR » 21. 09. 2020. 08:58

Kas ajakirja 24. number peaks olema juba tellijateni jõudnud? Tundub, et mul on selle ajakirjaga mingi eriti halb karma - juba vähemalt kolmas (või 4.) tellitud ajakiri jääb tulemata ja pean hakkama ExpressPostist seda välja nuiama.
If everything's under control, you're going too slow!

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 22. 09. 2020. 11:10

KaupoR, jah, #24 peaks olema tellijateni jõudnud juba rohkem kui nädal tagasi.

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 26. 10. 2020. 21:25

Novembrinumbris tuleb lugu Jaanusest ...

Vasta

Mine “Üldfoorum”