Juppdeks lammutamata ratta transport (sebe) bussis

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
tumbuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 12. 05. 2004. 14:37

Juppdeks lammutamata ratta transport (sebe) bussis

Postitus Postitas tumbuser » 17. 05. 2016. 14:42

Kes on proovinud ratast juppideks lammutamata vedada maakonnaliini bussis ühest linnast teise, teab et sohvrid pole just alati koostööaltid ka siis kui pagasiruum on täitsa tühi. Kuna tuleb see roheliste rattaüritus ja eelmisest nende rattatransast jäi meelde ärakraabitud värv + katkine sadul ja naine tahtis autot enda käes hoida, siis uurisin alternatiivide võimalikkust. Selgus pärast mitmete kirjade vahetamist, et vähemalt üks bussifirma (sebe) tolereerib teatud tingimustel juppideks lammutamata ratta vedamist:

"Ja see siis tähendab et kui eelnevad nõuded - ratas puhas ja ruumi jätkub - on täidetud saab ratast bussi pagasiruumis vedada ühes tükis. :) On mul õigus?"

----

"Jah, Teil on õigus."

Tervitades

Kerli Part

Juhiabi
tel +372 606 4969
AS SEBE, Betooni 6a, 11415 Tallinn, http://www.sebe.ee

kaspar19
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 07. 05. 2014. 15:46

Re: Juppdeks lammutamata ratta transport (sebe) bussis

Postitus Postitas kaspar19 » 17. 05. 2016. 15:45

Nädalavahetusel ootasin sohvrit ühes bussipeatuses, et koos minna võistlema.
Istusin siis pingi peal, rattal oli esi jooks alt võetud ja seisis esikahvli peal.
Tuli siis ka buss, inimesed olid kõik peale ära läinud ja ilmselt ka juba mugava istumisasendi enda jaoks leidnud, kui tuli bussi juht välja.
Küsis viisakal toonil, kas tahan ratast peale panna. :D
Siit tuli ka endale idee, et juhul, kui tulevikus peaks mul puuduma transport võistlusele siis oleks bussiga see ilmselt teostatav.?? :D :)

(Tegemist oli rohelise Simple bussiga)
oot kas sa oled see näosaate Juss vää??

"Et õppida sõitma, tuleb kõigepealt õppida kukkuma." :)

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Juppdeks lammutamata ratta transport (sebe) bussis

Postitus Postitas marguss7 » 17. 05. 2016. 16:21

Minu kogemus ütleb, et esiratas oli vaja ära võtta et sisse mahuks, mul 29-ne MTB. Bussi marke ja firmasid ei mäleta, aga sõitsin Tallinn-Aseri ja Ikla-Pärnu. Esimene buss oli suurem ja teine veidi väiksem nn maakonnaliini oma. Enne uurisin bussifirmast ka, Aseri omal öeldi et bussijuht otsustab, Ikla-Pärnu puhul öeldi et saab ehk 100% kindel variant ei ole kui näiteks bussijuhil väga kehv tuju ja pagasiruum täis vms. Oluliselt mugavam on vedada ratast rongis kui raudtee läheduses elad juhuslikult.

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: Juppdeks lammutamata ratta transport (sebe) bussis

Postitus Postitas TairKibal » 17. 05. 2016. 19:20

Olen 2 korda sõitnud bussiga Võrust Tallinnasse ja tagasi. MNT ratas kaasas. Pole pidanud esiratast alt võtma, oma spordikoti olen toetanud vastu ratast et see liikuma ei hakkaks. Kasutanud nii Taisto kui LuxExpressi busse. Väga hea teenindus ja lahked bussijuhid.
..............

Vasta

Mine “Üldfoorum”