Jalgrattakindlustus

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
bulldoze
Rattur
Postitusi: 83
Liitunud: 16. 07. 2009. 20:19

Jalgrattakindlustus

Postitus Postitas bulldoze » 05. 06. 2015. 17:12

Salva kindlustus koostöös Bike-ID ja Veloplus'iga pakuvad esimese ja ainukesena Eestis jalgrattakindlustust. Kindlustada saab uut jalgratast soetamise hetkel. Kindlustuse eelduseks on Bike-ID turvamärgistus. Kindlustusjuhtumiks loetakse ratta ettenägematut ja ootamatut kahjustumist, hävinemist, vargust või röövimist kindlustusperioodi jooksul mistahes asjaoludel, mida pole kindlustuslepingu tingimustega välistatud.

Kindlustusperiood on hetkel üks aasta ning maksumus vastavalt kuni 400€ ratas 40€ aasta ja kuni 1000€ ratas 80€ aasta.

(y)

clx
Rattur
Postitusi: 407
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Jalgrattakindlustus

Postitus Postitas clx » 01. 10. 2015. 10:47

Ei hakanud uut teemat tegema, kuna pealkiri ilus ja üldsõnaline.

Kas keegi oskab öelda, kas mõni kindlustusselts pakub kodukindlustuse raamides korterist eraldi olevas panipaigas (nt. kortermaja keldriboksis) kindlustatud rataste varguse korral 100% katet? Ei ole jaksu kõikide seltside peenikest kirja läbi lugeda - äkki on kellegil teadmisi/kogemusi?

KaidoV
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 20. 05. 2011. 08:38

Re: Jalgrattakindlustus

Postitus Postitas KaidoV » 01. 10. 2015. 11:57

Mul PZU (endine RSA) kodukindlustus ning seni on mulle küll väidetud, et ridakaboksi juures olevas eraldi sissepääsuga lukustatavas panipaigas on kindlustuskate olemas.
Siiski soovitan otse seltsi(de)st küsida, tingimused muutuvad ajas jms.
Vähemalt mulle tundub nii mõistlikum kui foorumijutu põhjal otsuseid teha aga see võib muidugi minu vigastus olla. :)

Patarei
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 29. 04. 2009. 11:41

Re: Jalgrattakindlustus

Postitus Postitas Patarei » 01. 10. 2015. 15:18

Arvan, et see läks kodukindlustuse alt, aga keldrist mul ratas ära viidi ja omavastutuse 90 € pidin maksma ja ülejäänud raha tuli kindlustuselt ja nüüd sõidan uue rattaga ringi.
Tegemist oli Swedbank Kindlustusega....

Eeldus, oli et juhtum oleks politseis fikseeritud ja nad ootasid terve igaviku politsei vastust, et mulle väljamakse teha...

rivos
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 02. 04. 2010. 00:42

Re: Jalgrattakindlustus

Postitus Postitas rivos » 01. 10. 2015. 15:39

If pakub alates suvest hobivahendite kindlustust. Ei pea vaid luku tagant kaduma, vaid ka näiteks puhkudel, kui rattasõidul/reisil puruks kukud (loodetavasti küll mitte). Aastane poliis 3000 eurose kindlustuse puhul ca 78, omavastutus 100 eurot.

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: Jalgrattakindlustus

Postitus Postitas Genry » 16. 04. 2016. 08:27

Nüüd IF koostöös bike ID-ga pakub ka kahjukindlustust, sealhulgas võistlustel vara rikkumise vastu. Ise alles tutvun teemaga ja uurin veel maad aga minu jaoks tundub hetkel ülimalt hea pakkumine. Suuresti mnt sarjadest välja jäänud hirmust et kellegiga külakuhjas maanduda. Samuti maadelnud varasemalt chainsuck probleemiga; ühe raami lõhkunud, et laps keeras ette jne - väljaminekud neljakohalised numbrid. Seega tundub äge pakkumine. Mõtlen ise, et üldjuhul kukkumisel saavad mingid osad kahjustada, seega ei pea ju kindlustussummat 100% väärtuse peale tõstma. Lõhud ühe jooksu siis vahetad selle, mitte terve ratta jms.
Kas ja kuidas keegi juba liitunud ja äkki olemas ka mõni lahendatud kindlustusjuhtum õnnetuse mitte varguse tagajärjel?
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: Jalgrattakindlustus

Postitus Postitas birgo99 » 17. 04. 2016. 10:13

Genry kirjutas:Nüüd IF koostöös bike ID-ga pakub ka kahjukindlustust, sealhulgas võistlustel vara rikkumise vastu. Ise alles tutvun teemaga ja uurin veel maad aga minu jaoks tundub hetkel ülimalt hea pakkumine. Suuresti mnt sarjadest välja jäänud hirmust et kellegiga külakuhjas maanduda. Samuti maadelnud varasemalt chainsuck probleemiga; ühe raami lõhkunud, et laps keeras ette jne - väljaminekud neljakohalised numbrid. Seega tundub äge pakkumine. Mõtlen ise, et üldjuhul kukkumisel saavad mingid osad kahjustada, seega ei pea ju kindlustussummat 100% väärtuse peale tõstma. Lõhud ühe jooksu siis vahetad selle, mitte terve ratta jms.
Kas ja kuidas keegi juba liitunud ja äkki olemas ka mõni lahendatud kindlustusjuhtum õnnetuse mitte varguse tagajärjel?
+1 olen samuti igasugu tagasisidest huvitatud.

Bike-ID
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 16. 04. 2015. 20:04

Re: Jalgrattakindlustus

Postitus Postitas Bike-ID » 18. 04. 2016. 14:09

Genry kirjutas: Mõtlen ise, et üldjuhul kukkumisel saavad mingid osad kahjustada, seega ei pea ju kindlustussummat 100% väärtuse peale tõstma. Lõhud ühe jooksu siis vahetad selle, mitte terve ratta jms.
Kas ja kuidas keegi juba liitunud ja äkki olemas ka mõni lahendatud kindlustusjuhtum õnnetuse mitte varguse tagajärjel?
Kui ma saan õigesti aru, siis Sa mõtled alakindlustust ehk siis ratta kindlustamist väiksemale summale, kui see teglikult väärt on? Nii pole aga lubatud. Praegu on maksimaalne ratta turuväärtus 3000 eurot aga oleme meelestatud nõnda, et varsti see kasvab. Olen kindlasti abiks, kas siin või privas, kui vaja asja arutada.

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: Jalgrattakindlustus

Postitus Postitas Genry » 19. 04. 2016. 06:10

aitäh bike-id. ma mõtlesin jah viimast, et kindlustan nö mingi summa rattast, sest varguse riske ei näe, küll aga tahaksin kahju korral vajalike juppide finantseerimist. aga et siis pole lubatud saan aru...
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: Jalgrattakindlustus

Postitus Postitas Genry » 19. 04. 2016. 06:17

palun tõsiselt kaaluge osamaksetena tasumise võimalust. praegu mul kahe ratta peale väljamineku kalkulatsioon 300 eur ja kuigi tahaks ei raatsi sellist summat korraga välja käija. osamaksetena oleks valutum.
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

Bike-ID
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 16. 04. 2015. 20:04

Re: Jalgrattakindlustus

Postitus Postitas Bike-ID » 19. 04. 2016. 13:50

Genry kirjutas:aitäh bike-id. ma mõtlesin jah viimast, et kindlustan nö mingi summa rattast, sest varguse riske ei näe, küll aga tahaksin kahju korral vajalike juppide finantseerimist. aga et siis pole lubatud saan aru...
Nii tõesti ei saa aga saame pakkuda koguriskikindlustust, mis katab vaguse, kui ka õnnetusjuhtumid.
Genry kirjutas:palun tõsiselt kaaluge osamaksetena tasumise võimalust. praegu mul kahe ratta peale väljamineku kalkulatsioon 300 eur ja kuigi tahaks ei raatsi sellist summat korraga välja käija. osamaksetena oleks valutum.
Meil on see projekt kindlasti laual aga hetkel pole võimalik öelda, et millal ning kuidas see täpsemalt olema saab.
Teame, et selle vastu on huvi ning anname endast parima, et see juhtuks juba see hooaeg aga lubada seda ei saa. Hoiame uudistega teid kõiki kursis.

Kasutaja avatar
janart
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 18. 04. 2011. 22:59

Re: Jalgrattakindlustus

Postitus Postitas janart » 03. 05. 2016. 09:43

Salva hakkas ka jalgratastele kindlustust pakkuma:
http://tarbija24.postimees.ee/3678775/k ... use-korral

Bike-ID
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 16. 04. 2015. 20:04

Re: Jalgrattakindlustus

Postitus Postitas Bike-ID » 06. 06. 2016. 11:17

Genry kirjutas:palun tõsiselt kaaluge osamaksetena tasumise võimalust. praegu mul kahe ratta peale väljamineku kalkulatsioon 300 eur ja kuigi tahaks ei raatsi sellist summat korraga välja käija. osamaksetena oleks valutum.
Nüüd on see võimalik, lihtsalt uus äpp alla laadida ning ära vormistada.

Vasta

Mine “Üldfoorum”