Ratas ja vihm

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
mjaasa
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 07. 05. 2015. 20:36

Ratas ja vihm

Postitus Postitas mjaasa » 07. 05. 2015. 21:23

Tervist. Vabandan, kui see teema on kusagilt läbi käinud. Olen küll otsinud, kuid ei leia midagi.

Nimelt, kinkis naine mulle ratta (Scott aspect 750, kuid ega see vist eriti määrav pole). Asi on selles, et tahaks rattaga aeg-ajalt tööle sõita. Pelgan aga seda, mida ilmastik võib sellele teha. Poes väideti, et vihma kätte ei ole mõistlik ratast jätta, kuna see vesi pääseb igale poole ning see ei ole eriti hea. Samas linnapildis jätavad inimesed ka vähe vingemaid rattaid lageda taeva alla.

Mu küsimus olekski, kas tasub või mitte? Mis te arvate?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Ratas ja vihm

Postitus Postitas erikr » 07. 05. 2015. 21:30

No ma ei tea. Kui kõik laagrid on korralikult määret täis, ei tohiks küll vihma käes ligunemine probleem olla.
Mul pole küll Scott Aspect, aga sõidan ja võistlen ka vihmaga ning pesen eranditult survepesuriga.
Laagreid hooldan umbes 2x aastas. Seni liigub ja laagrid kestavad.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2369
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Ratas ja vihm

Postitus Postitas MK777 » 07. 05. 2015. 21:31

Kui soovid seda järelvalveta tänavale jätta (mis siis, et lukuga) siis pead arvestama ka sellega, et üks hetk võib see sealt lihtsalt ära jalutada.

mjaasa
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 07. 05. 2015. 20:36

Re: Ratas ja vihm

Postitus Postitas mjaasa » 08. 05. 2015. 04:45

erikr kirjutas:No ma ei tea. Kui kõik laagrid on korralikult määret täis, ei tohiks küll vihma käes ligunemine probleem olla.
Mul pole küll Scott Aspect, aga sõidan ja võistlen ka vihmaga ning pesen eranditult survepesuriga.
Laagreid hooldan umbes 2x aastas. Seni liigub ja laagrid kestavad.
Ei tea, miks siis seal nii öeldi. Laagreid määrid ise või tehakse seda hoolduses? Küsiks veel üht asja. Kuna elan linna ääres, siis enamus sõitu toimub asfaltteel. Vahepeal satun ka niiöelda maastikule. Kas ratast tuleks pärast igat sõitu pesta, arvestades, et ma pigem harrastajatüüpi?
MK777 kirjutas:Kui soovid seda järelvalveta tänavale jätta (mis siis, et lukuga) siis pead arvestama ka sellega, et üks hetk võib see sealt lihtsalt ära jalutada.
Seda probleemi õnneks pole. Töökoht asub natukene linnast väljas ning võõrad sinna naljalt ei satu.

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: Ratas ja vihm

Postitus Postitas Miki-Hiir » 08. 05. 2015. 05:58

mjaasa kirjutas:Kas ratast tuleks pärast igat sõitu pesta, arvestades, et ma pigem harrastajatüüpi?
Pese siis kui on must. Niisama pole mõtet pesta. Peale pori sees sõitu pesen ma alati, kuivaga siis kui tolmu liiga palju koguneb. Niikuinii on pesul pigem esteetiline väärtus.
Peale pesu õlitan keti.

mjaasa
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 07. 05. 2015. 20:36

Re: Ratas ja vihm

Postitus Postitas mjaasa » 13. 05. 2015. 09:41

Tänud vastajatele :)

Vasta

Mine “Üldfoorum”