tervisekindlustus rattalaagris

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
citybike
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

tervisekindlustus rattalaagris

Postitus Postitas citybike » 13. 02. 2013. 22:32

OLen siin pool päeva püüdnud saada pakkumisi rattalaagrisse minekuks.

Eesmärk siis teha tervisekindlustus, et see kataks ka võimalikud rattasõidu riskid.

Hakkasin paarist kohast uurima ja nii kui mainisin, et vaja trenni teha ja väike treeninglaager, tuli justkui tõrge ja mõni kindlustaja ütles ka kohe, et nemad sellisel juhul üldse ei kindlusta ehk sellist riski ei võta (Salva ja RSA).

Samas jääb silma, et ektreemsporti kindlustatakse, mäesuusatamist...
Üks selts ütleb oma tingimustes nii:
"Kui kindlustatud isik külastab reisi ajal jõusaali, laenutab mõneks tunniks jalgratta, sõidab rulluiskudega, ujub, proovib juhendajaga hobisukeldumist, läheb paariks päevaks safarile, turisti rajal mägimatkale ehk tegeleb aktiivse harrastusega vähem kui 3 järjestikust päeva, siis see lisariske ei sisalda ning lisakaitset ei ole vaja lisada" - sõnastus on muidugi huvitav!

Kas kellelgi on kogemust, et mis kindlustusseltsi kasutada? Kus ei aetaks kohe sõna treening kuuldes sõrad vastu?

RvN
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 15. 05. 2005. 18:18

Re: tervisekindlustus rattalaagris

Postitus Postitas RvN » 13. 02. 2013. 22:36

ifi riskigrupp B.
Sampoga kuldkaardiga saab aastase sellise kindlustuse mingi 45€ga

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: tervisekindlustus rattalaagris

Postitus Postitas LauriA » 14. 02. 2013. 09:37

citybike kirjutas:OLen siin pool päeva püüdnud saada pakkumisi rattalaagrisse minekuks.

Eesmärk siis teha tervisekindlustus, et see kataks ka võimalikud rattasõidu riskid.

Hakkasin paarist kohast uurima ja nii kui mainisin, et vaja trenni teha ja väike treeninglaager, tuli justkui tõrge ja mõni kindlustaja ütles ka kohe, et nemad sellisel juhul üldse ei kindlusta ehk sellist riski ei võta (Salva ja RSA).

Samas jääb silma, et ektreemsporti kindlustatakse, mäesuusatamist...
Üks selts ütleb oma tingimustes nii:
"Kui kindlustatud isik külastab reisi ajal jõusaali, laenutab mõneks tunniks jalgratta, sõidab rulluiskudega, ujub, proovib juhendajaga hobisukeldumist, läheb paariks päevaks safarile, turisti rajal mägimatkale ehk tegeleb aktiivse harrastusega vähem kui 3 järjestikust päeva, siis see lisariske ei sisalda ning lisakaitset ei ole vaja lisada" - sõnastus on muidugi huvitav!

Kas kellelgi on kogemust, et mis kindlustusseltsi kasutada? Kus ei aetaks kohe sõna treening kuuldes sõrad vastu?
Minu loogika ütleb, et nii kaua kuni tegemist ei ole võistlemisega, ei tohiks see kindlustuse mure olla, kas sa tegid trenni või sõitsid niisama. Mõni jurist võiks täpsustada, aga sõna-termin "trenn" ei ole IMHO ühegi seadusega reguleeritud/täpsustatud. S.t ega kiirus, grupis sõit, kõrge pulss jne ei tee sinu rattasõidust midagi erilisemat võrreldes sellega (liikluseeskirja kontekstis), kuidas sõidab hommikul turule kohalik Pablo. Kui sa rattaga liikluseeskirju ei riku, siis ei riku sa ka ühtegi kindlustusreeglit. Kui reeglites oleks kirjas, et "jalgratta- ja ujumistrenn on keelatud", siis selle loogika järgi ei lähe kindlustusjuhtumi alla ka see, kui oled lapsega rannas ning ning siis seal midagi juhtub a la lööb varba ära. Ise olen siiamaani teinud soojamaa reisiks kindlustused samuti Salvas; tundub, et peab vahetama kindlustuspakkujat, kui treeninguks loetaks ka see, et kõnnid rannaliival restoranist hotelli. See on ju ka füüsiline liigutamine, kehale kasulik ning järelikult trenn :roll:

Omal ajal Salzkammergut Trophy jaoks tegin kindlustuse IF kindlustuses, võistlemise lisakoefitsient oli IMHO üsna tühine (2 nädalane kindlustus maksis 15-20 euro ringis). Mäesuusareiside puhul olen teinud samuti kõige tavalisema kindlustuse teadmisega, et off-piste puhul see ei kehti.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

KaidoV
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 20. 05. 2011. 08:38

Re: tervisekindlustus rattalaagris

Postitus Postitas KaidoV » 14. 02. 2013. 10:05

Minu poolt +1 IF'ile. Kui eelpool mainitud seltsid (+ veel mõni mainimata) teatasid otse, et rattatreeninguid nemad ei kata siis IF'i jaoks see probleem ei olnud. Seltsi kodulehel on kalkulaator, mis võimaldab üsna suure hulga spordialade vahel valida, kindlustussummadega mängida jms. Tõsi mina võtsin sealt reisikindlustuse koos tervisekattega aga küsi, äkki pakuvad puhast tervisekindlustust ka.

PS. Juristidega võid ka konsulteerida aga IMHO ei vääri see mäng küünlaid, laagris midagi juhtub ja selts pärast pastakast välistuse välja imeb siis palju õnne kohtuteel vms. Samas kui huvi on siis tuld, mina leian enda ajale muud rakendust :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: tervisekindlustus rattalaagris

Postitus Postitas Mati » 14. 02. 2013. 11:25

Võtsin värskelt reisikindlustuse (sh õnnetus) pakkumise laagri jaoks. Kasutan selleks alati maakleri teenust - minu valik on http://www.optimal.ee. Maakler teeb sinu eest ära otsimise töö ja toob lisaks välja erisused tingimustes.

Kahenädalase tripi kindlustuse valik sisaldas pakkumisi firmadelt AIG (€42), Seesam (€55), If (€65) ja ihi BUPA (€199).
Tingimustes on erinevusi, mis vajavad veel eraldi läbi mõtlemist.
KaidoV kirjutas:PS. Juristidega võid ka konsulteerida aga IMHO ei vääri see mäng küünlaid, laagris midagi juhtub ja selts pärast pastakast välistuse välja imeb siis palju õnne kohtuteel vms. Samas kui huvi on siis tuld, mina leian enda ajale muud rakendust :)
Kui sul juhtub midagi tõsisemat, siis tihti küsib mingi instants sult kindlustuse kui garantii kohta. Seega sõltub kindlustuse olemasolust vähemalt osutatava teenuse ulatus ja kohati ka kvaliteet, teatud juhtudel arvatavasti ka üldse teenuse osutamine. Alternatiiv seega "paks" pangakaart või rull taskus.
Viimati muutis Mati, 14. 02. 2013. 11:32, muudetud 1 kord.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: tervisekindlustus rattalaagris

Postitus Postitas rattahunt » 14. 02. 2013. 11:29

Mul on pakkumisi saatnud Swedbank, seal on lisapunkt "Ohtliku tegevuse lisakaitse". Kui tavaline meditsiini kaitse 1 nädal on 7eur., siis lisades "Ohtliku tegevuse lisakaitse", siis tuleb summa 10eur-i..Mida see lisa kaitseb, ei viitsi lugeda.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

tripp
Rattur
Postitusi: 521
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: tervisekindlustus rattalaagris

Postitus Postitas tripp » 14. 02. 2013. 15:44

KaidoV kirjutas:PS. Juristidega võid ka konsulteerida aga IMHO ei vääri see mäng küünlaid, laagris midagi juhtub ja selts pärast pastakast välistuse välja imeb siis palju õnne kohtuteel vms.
Nonoh, enda kindlustuse tingimusi ja piiranguid võiks ikka teada.
Muidu võid jäädagi sinna laagrisse, sest kohalik teenusepakkuja ei saa kindlustuselt kinnitust, et poliis sinu või su laiba transpordi kataks.

RvN
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 15. 05. 2005. 18:18

Re: tervisekindlustus rattalaagris

Postitus Postitas RvN » 14. 02. 2013. 15:56

tahaks üldse teada kes Euroopast väljaspool laagris käib?
EU-sisene ravi on anyway tasuta kui tervisekaardi teed

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: tervisekindlustus rattalaagris

Postitus Postitas veloson » 14. 02. 2013. 16:42

RvN kirjutas:EU-sisene ravi on anyway tasuta kui tervisekaardi teed
See kehtib riiklikes raviasutustes. Eestis oleks ok, aga mujal võid olla 600km lähimast riiklikust ravipunktist. Hispaania kohta on nt kurdetud
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: tervisekindlustus rattalaagris

Postitus Postitas Mati » 14. 02. 2013. 16:49

veloson kirjutas:
RvN kirjutas:EU-sisene ravi on anyway tasuta kui tervisekaardi teed
See kehtib riiklikes raviasutustes. Eestis oleks ok, aga mujal võid olla 600km lähimast riiklikust ravipunktist. Hispaania kohta on nt kurdetud
See kaardike katab vist ainult esmaabi? Lisaks võib olla parasjagu siesta või munitsipaaldoktor üldse puhkusel ...

Ühesõnaga sellel teemal on Eesti ratturitel erinevatest riikidest (sh Hispaaniast) piisavalt kogemusi väitmaks, et kindlustusel ON MÕTET!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

KaidoV
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 20. 05. 2011. 08:38

Re: tervisekindlustus rattalaagris

Postitus Postitas KaidoV » 15. 02. 2013. 09:48

tripp kirjutas:
KaidoV kirjutas:PS. Juristidega võid ka konsulteerida aga IMHO ei vääri see mäng küünlaid, laagris midagi juhtub ja selts pärast pastakast välistuse välja imeb siis palju õnne kohtuteel vms.
Nonoh, enda kindlustuse tingimusi ja piiranguid võiks ikka teada.
Muidu võid jäädagi sinna laagrisse, sest kohalik teenusepakkuja ei saa kindlustuselt kinnitust, et poliis sinu või su laiba transpordi kataks.
Minu mõte oligi see, et valida kohe teenusepakkuja, kes selgelt ja üheselt vajalikud riskid katab. Mitte hakata ühe või teise seltsi tingimusi koos juristiga lahkama ning otsima võimalusi saada kompenseeritud. Ilmselt ei olnud mõtte sõnastus parim.
Ise valisingi IF'i kuna lisaks netis olevale infole kinnitati veel ka klienditeenindusest eraldi, et treeninglaager on neile aktsepteeritav.

citybike
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: tervisekindlustus rattalaagris

Postitus Postitas citybike » 15. 02. 2013. 15:04

sai siis ka IF-s tehtud ja tundus kõige õigem ja lihtsam valik.
Lugedes materjale, tekkis kiusatus tellida endale igaks juhuks ka Euroopa Ravikindlustuse kaart.

Vasta

Mine “Üldfoorum”