Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas Alfonze » 28. 07. 2012. 07:12

Selle kella mis pildil (Kell) sain Pirita HE-st miski 1,5EUR kanti hinnas. Aukudes ja viletsal teekattel ka ilusti vait.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas Henno » 28. 07. 2012. 11:20

werta kirjutas:Kas keegi oskab öelda, kust saaks mingit vähe normaalsemat rattakella, mis iseenesest juba ei triliseks pidevalt. Hea oleks see pöidlaga löödav tin-tin variant, sest mu praegune olude sunnil (loe: idiootliku kontrollimise pärast) soetatud asi "karjub" meie "suurepärastel" tänavatel nii palju, et pea hakkab valutama...
Vaja oleks siis Tallinna piires.
Pilt

A&T Sport müüb sellist pisikest BBB kella, hind vist 5 EUR, sõitsin 200km läbi ebatasastel teedel ja kruusal ja ei tee häält muidu kui sõitja soovil
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas serxx » 28. 07. 2012. 15:29

Spordipartneris on ka sellised kohe leti peal olemas. Vanakooli stiilis kella oli ka (nagu vene ratastel oli, sees miski keerlev junn).

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas Maarek » 28. 07. 2012. 17:31

Panin ka siis täna igaks petteks veel selle tin-tin kellakese stemmi külge, aga kasutasin vaid korra prooviks, sest muul ajal asjal erilist mõtet polnud. Ette ei jää, seega võib see mõttetu ollus ka edaspidi oodata oma võimalust.

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas Omiar » 29. 07. 2012. 18:57

muffits kirjutas:
erkki kirjutas:VC foorumi tarkade klubi võiks anda hinnangu, kas antud isend kvalifitseerub seaduses nõutud signaalkellaks või on pigem udupasun?
http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=20105

Vajaksin seda tööle-koju sõitmisel, kuna 95% sõidan siis sõiduteel. Saaks mõnele ettekeeravale taksojuhile vähemalt hoiatuseks törtsaka lasta :)
Ehk mõtleksid selle peale: http://www.cyclestore.co.uk/productDeta ... egoryID=74
See kindlasti sunnib tähelepanu pöörama. :lol:
See oleks paras üle võlli lahendus meie üle võlli seadust täitma :twisted:

muffits
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 11. 2007. 18:35

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas muffits » 31. 07. 2012. 08:11

http://www.postimees.ee/923836/jalgratt ... sega-rahul

Huvitav kas härrased on teadlikud seaduses nõutud lisavarustusest, mis ratta küljes olema peab.... rattakella ma ei tähelda. Ühel rattal ei paista ka kodarahelkureid.

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas Maarek » 31. 07. 2012. 09:00

Naljakas, kui seadusest filtreeritakse välja see nende jaoks sobiv osa ja mainitakse, et ollakse seadusega rahul :lol:

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1130
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas Prommar » 31. 07. 2012. 09:30

Mitte ainult et filtreeritakse endale sobivaim, mõeldakse ka juurde. Näiteks ma olen kohanud autojuhte, kes on veendunud, et nüüd ei tohi enam üldse rattaga sõiduteel sõita kui kõnnitee olemas on.

Tihver
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 25. 06. 2012. 20:14

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas Tihver » 12. 08. 2012. 20:31

Tänasest rattasõidust, siis klassikaline näide, miks rattakella üldse kasutada ei tohiks.

Sõitsin mööda kergliiklusteed Haapsalust välja Tallinna poole. Ees veeresid neiu ja noormees kõvuti rulluiskudel, minu tõmbasin juba eemalt kella, et nad natuke kokku tõmbaks ja rattaga mööda saaks sõita. Vasakul sõitnud neiu tõmbas jalad kokku ja veeres sirgelt edasi, mina arvasin, et ta nii ka jätkab või liigub paremale noormehe poole eest ära ja alustasin vasakult teeservast möödumist. Sel hetkel kui jõudsin peaaegu uisutaja kõrvale otsutas tema vasakule keerata ja otse mulle lenksu otsa. Lenks käes risti ja õhulend koos rattaga kõrvale kraavi. Õnneks midagi hullu ei juhtunud ja mõlema vigastused piirduvad marrastustega.

Poleks ma kella tõmmanud ja oleks lihtsalt tee kõrvalt kruusalt mööda sõitnud, oleks uisutaja ilmselt pisut ehmatanud, aga risu oleks ära jäänud.

muffits
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 11. 2007. 18:35

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas muffits » 15. 08. 2012. 12:38


tripp
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas tripp » 15. 08. 2012. 13:35

Ma sõitsin nädal tagasi 500 meetrit vastavalt liiklusseadusele bussirajast vasakul.
Tõeliselt jube oli.
Mulle anti signaali (tervitused Mersu kupeele nr 777 LAW!), anti mootori pööretega märku, mindi paremalt bussirada pidi mööda (muuhulgas tegi seda suur Ragn-Sellsi sibiauto...), üks liinibuss läks demonstratiivselt must mööda piki vasakpoolset mitte-ühistranspordi-rada.

Ma rohkem enam ei tee, sest pole ju mingit vajadust rattureid ja bussijuhte omavahel sõtta ajada. Ehkki linnavalitsusel see plaan vist on.

Hülge möla on aga see jutt, et autojuhtidele meeldivad seadust täitvad ratturid. Autojuhtidele meeldivad ratturid, kes ei töllerda neil jalus. Kuidas see mitte-jalus-olemine saavutada - LS-i järgides või rikkudes - on täiesti suva.

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas Omiar » 15. 08. 2012. 19:47

Signaalitamine, napikad, kolmekad ja lihtsalt labane ettesõitmine on treeningu lahutamatu osa. Mida suurem linn, seda hullem. Kui Tallinnas elaks, siis vist valiks teise hobi.
Aga lihtsalt kirjutamine midagi ei aita, olukord vajaks radikaalsemalt lahendust.

tripp
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas tripp » 15. 08. 2012. 21:41

Omiar kirjutas:Signaalitamine, napikad, kolmekad ja lihtsalt labane ettesõitmine on treeningu lahutamatu osa.
1) Mis "treening"? Sõitsin töölt koju.
2) Mulle kui ratturile ei ole väga ammu liikluses signaali antud.

Mingeid radikaalseid võtteid pole minu arust vaja, rattaid ja rattateid tuleb liiklusesse aina juurde ja küll muud liiklejad meiega arvestama hakkavad. Meie poolt on vaja viisakust. Ja hämaral ajal ka tulesid ette ja taha.

Kasutaja avatar
helmer
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 26. 01. 2009. 11:10

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas helmer » 21. 08. 2012. 21:58

Sai ükspäev väheke jala ka kõnnitud - pikem ring - saab kauem omi mõtteid mõtelda.

Päris pime juba oli - mõne meetri kaugusele silm enam ei seletanud.
Süitis siis mööda üks rattur - ei ühtegi helkurit ega tuld rattaküljes. Riided olid ka tumedat värvi ilma helkivate jublakateta.

Nõnda ma tõesti ei imesta kui mõni alla jääb.

Viimases automaailmas oli ideed liiklusseaduse muutmiseks - üks punkt oli ka selline, et rattal peaks ka tuled pidevalt põlema - ka valgel ajal.

Kuigi ma ei saa aru kas see mingi tulesarnane asi seal ees ka rohkem märgatavaks ta päeval teeb? Või järjekordne sugulane riigikogulasel kellel suur tulede ülejääk laos....

Tupsu
Rattur
Postitusi: 29
Liitunud: 13. 09. 2012. 16:52

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas Tupsu » 14. 09. 2012. 09:45

Raix kirjutas:..
PS: Endiselt olen huvitatud soovitusest tulede suhtes, mida annaks kinnitada stemmi ja lenksu ristumiskohta, kuna mujal lenksul enam ruumi pole.
Üks võimalus on kasutada pildil olevat asjandust
Pilt

Saadaval umbes 25 euro eest. kui otsingusõnadeks kasutada "Vorbaukappe mit Adapter"

Etsike
Rattur
Postitusi: 281
Liitunud: 01. 02. 2009. 15:55

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas Etsike » 14. 09. 2012. 12:57

Nutti jagub, siis saad meisterdada ka jubina näiteks alumiiniumilehest, mis kinnitub lenksu stemi küljes hoidvate poltide alla ja selle külge omakorda tule või spido või mille iganes. Tule jaoks on kohti lõputult, pane kasvõi kahvli külge. Isegi ümber esiratta rummu pannakse tulesid keerlema, kasuta fantaasiat.
Tartu Eksperimentaalne Jalgrattatehas
http://www.facebook.com/rattatehas

Kasutaja avatar
helmer
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 26. 01. 2009. 11:10

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas helmer » 16. 09. 2012. 19:32

Selline võimalus ka olemas: Minoura swing grip
Pilt

Kabe
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 10. 04. 2006. 19:42

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas Kabe » 20. 09. 2012. 18:11

Vastupidiselt südasuvele, peaks praegu olema käes üks nendest ajajärkudest aastas, kus ratta lisavarustuse olemasolu ning selle kontroll on täiesti päevakohane teema. Aga kõigi pettumuseks, mitte tuledest ei taha ma rääkida, vaid hoopis rattakella olemasolu kasulikkusest.

Et kõik ausalt ära rääkida, siis pean alustama sellest, et otsustasin Tallinna sügisjooksu maratonist tänavu ära viilida ning läksin hoopis kaema kuidas teised sel korral kannatavad. Leidsin mõnusa pealtvaatamise koha Pirita teel, seal kus rada tagasitulles mööda kergliiklusteed mere äärde tagasi jõuab. Teise ringi ajal oli seal juba võimalik nägusid ka seletada, sest et rivi oli pikem ja rada kitsam. Ootasin sõbrad-tuttavad ära, tahtsin juba minema, aga siis kuulsin kauguses politsei viuviu-d ning otsustasin seniks paigale jääda kuni poolmaratoni esimesed tulevad, huvi pärast, et kuidas erinevate distantside tempo- ja tehnikaerinevus paistab.

Sel aastal oli turvamine sätitud nõnda, et kõige ees tuli politseinik mootorrattaga, seejärel umbes paarsada meetrit tagapool enne poolmaratoni liidrit veel jalgrattur vilega. Ma selle aasta kohta täpsemalt ei oska rääkida, aga minu arvates oli eelmisel aastal oma turvaja jalgratturi näol ka naiste poolmaratoni liidril. Tähendab, kõigepealt tuleb siis tsikkel ja teeb endale ning kiirematele jooksjatele kergliiklusrajal teed. Kui vaja, siis annab signaali - kui vaja, siis paneb signalisatsiooni ka tööle. Ja siis mingil hetkel satub talle ette üks natuke juba zombistunud olekus neiu, kes jookseb kerge võnkega enamvähem keset teed. Politsei paneb kõik oma võlud mängu, võtab hoo täiesti maha, istutab ennast tüdruku kuklasse, siis kõik tuled peale, kõik signad peale. Mul on selline tunne, et maa natuke isegi juba väriseb, aga tüdruk tuigub ikka rahumeeli oma trajektoori pidi. Lõpmatuseni seal oodata muidugi ei kannata ning lõpuks leiab punnvõrrimees sellise pilu, et päris üle varvaste ei pea jooksjal sõitma - tüdrukul aga, nagu lähemal vaatlusel selgub, on klapid peas. Järeldused teeb igaüks ise.

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas hall kass » 22. 09. 2012. 05:01

Etsike kirjutas:Nutti jagub, siis saad meisterdada ka jubina näiteks alumiiniumilehest, mis kinnitub lenksu stemi küljes hoidvate poltide alla ja selle külge omakorda tule või spido või mille iganes.
Kunagi ma niimoodi toimisin. Tollal oli mul selle kronsa küljes isetehtud lülitipaneel tulede jaoks.
Tulesid sai sisse lülitada nii ükshaaval, kui korraga (seda tegi vist üks kolmepositsiooniline tumbler) ja vajadusel võis eraldi nupust valida, kas anda lampidele voolu dünamo või patareide pealt. Mõtted käisid isegi veel kaugemale. Oli idee panna patakate asemele akud ja neid dünamolt laadida (elektroonika oli siis mu hobi, ma oleks hakkama saanud küll), installida lisapistik jalgrattahaagise lampide jaoks jne. Aga enne tuli laiskus vahele.

vtl
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 01. 05. 2007. 13:25

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas vtl » 28. 09. 2012. 03:47

hall kass kirjutas:Kunagi ma niimoodi toimisin. Tollal oli mul selle kronsa küljes isetehtud lülitipaneel tulede jaoks.
Tulesid sai sisse lülitada nii ükshaaval, kui korraga (seda tegi vist üks kolmepositsiooniline tumbler) ja vajadusel võis eraldi nupust valida, kas anda lampidele voolu dünamo või patareide pealt. Mõtted käisid isegi veel kaugemale. Oli idee panna patakate asemele akud ja neid dünamolt laadida (elektroonika oli siis mu hobi, ma oleks hakkama saanud küll), installida lisapistik jalgrattahaagise lampide jaoks jne. Aga enne tuli laiskus vahele.
Kui ma olin nii 10...11-aastane nagamann, siis nikerdasin tollasele Školnikule vineeritükist "armatuurlaua". Seal peal oli mopeedi spidomeeter, mida ajas velo esiratta serva pealt ringi mänguauto ratas ning hulgaliselt tumblereid erinevate tulede lülitamiseks.
Spidomeeter näitas muidugi aiateibaid, aga vähemalt osuti liikus.
Tuledest oli esituli, tagatuli ja suunatuled, mida sai lülitada nii dünamo kui kandilise patarei peale. Aga vat stopptuld ei osanud tookord jalgpiduri pealt tööle panna. Aga mõnedel külapoistel olid juba linkidega pidurid ja sinna alla painduvast plekitükist lülitid sätitud.

citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas citybike » 28. 09. 2012. 09:15

Omiar kirjutas:
muffits kirjutas:
erkki kirjutas:VC foorumi tarkade klubi võiks anda hinnangu, kas antud isend kvalifitseerub seaduses nõutud signaalkellaks või on pigem udupasun?
http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=20105

Vajaksin seda tööle-koju sõitmisel, kuna 95% sõidan siis sõiduteel. Saaks mõnele ettekeeravale taksojuhile vähemalt hoiatuseks törtsaka lasta :)
Kasutan sellist pasunat ja töötab imehästi. Ja peaks ütlema, et seda on õnnestunud isegi müüa Eesti oludes.
Proovida saab City Bike kontoris: http://www.citybike.ee/?page=2001&lang= ... de=&brand=

MiaLia
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 04. 10. 2012. 14:59

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas MiaLia » 04. 10. 2012. 15:14

Tuled on küljes, sest neid on lihtne eemaldada enne maratoni...aga jah..kella pole...küljehelkureid pole. Mõlemad asjad on tegelikult ju vajalikud...eriti kui liigelda kergliiklusteel...täna just oleks ühele naisterahvale otsa sõitnud...lihtsalt otsustas järsku teisele poole teele minna.
Kaks mängutuba Mustamäel

muffits
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 11. 2007. 18:35

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas muffits » 27. 02. 2013. 23:42

Need tunduvad päris huvitavad lahendused olevat:

http://revolights.com/
ja
http://www.coolshityoucanbuy.com/2013/0 ... -bike.html

Siim1
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 26. 08. 2014. 18:50

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas Siim1 » 12. 10. 2014. 01:48

Kas see on tõsi, et käed lahti ei tohi sõita?

Kas on mingeid erandeid ka?

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas rai66 » 12. 10. 2014. 08:40

Siim1 kirjutas:Kas see on tõsi, et käed lahti ei tohi sõita?

Kas on mingeid erandeid ka?
§ 32. Piirangud jalgratturi, tasakaaluliikuri juhi, pisimopeedi- ja mopeedijuhi liiklemisele
(1) Jalgrattur, tasakaaluliikuri juht, pisimopeedi- ja mopeedijuht ei tohi:
2) sõita juhtrauast kahe käega kinni hoidmata, välja arvatud käega hoiatusmärguandmise ajal. Jalgrattur ei tohi sõita käega juhtrauast kinni hoidmata;

Mina isiklikult tunnen end ebaturvaliselt, kui Pirita rattateel sõidetakse vastu käed lahti. Tema tuleb ca 25-ga , mina ca 35-ga, kokku teeb see ca 60.
No tuleb tuuleke, või jääb talle kivike kummi alla. Minul suva, mis ta üksi teeb, aga teisi võiks austada.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas serxx » 12. 10. 2014. 10:17

rai66 kirjutas:25-ga , mina ca 35-ga, kokku teeb see ca 60.
Kõiges muus on sul õigus, aga see väide ei ole õige.

Võtame 2 autot. Mõlemad sõidavad 100km/h maanteel. Laupkokkupõrge. Just nagu oleks sõitnud 200km/h vastu seina? Ei!
Juhul kui mõlemad liikuvad objektid on identsed ja sama massiga, on tulemus, nagu oleks sõinud 100km/h vastu seina. Miks? Mõlemad objektid peatuvad täpselt samas kohas ja peavad neelama ära kiirendusenergia 100km/h -> 0km/h.
Seda võib ka mõelda teistpidi. Mõtle selle asja peale nii, et mis muutub, kui keset maanteed panna betoonsein ja need samad kaks autot sõidavad vastu seda seina, üks ühelt poolt, teine teiselt poolt, täpselt samal ajal? Mitte midagi! Mõlemad autod peatuvad ikka samas kohas ja peavad neelama sama hulga energiat.

Asi läheb oluliselt keerulisemaks siis, kui kokkupõrkavad objektid ei ole identsed ja sama massiga. Kui kokku põrkavad näiteks jalgrattur ja rekka, siis on sinu toodud väide tõesti tõele väga lähedal. Peaaegu kogu energia neelab jalgrattur. Siis võib sisuliselt öelda, et ei sõitnud vastu seina vaid sein sõitis otsa :)

Veel natuke teisiti öeldes: 25+35=60km/h on kogu energia. Kokkupõrkel peab kogu see energia kuhugi minema aga see ei jaotu 100:0 või 0:100. Ehk siis sina ei neela kogu seda energiat vaid see jaotub kokkupõrkavate objektide vahel sõltuvalt asjaoludest. Ideaalse laupkokkupõrke ja võrdse massi korral jaotub see 50:50 (30km/h:30km/h). Sõltuvalt asjaoludest see suhe muutub, aga mitte kunagi 100:0 või 0:100.

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas TairKibal » 12. 10. 2014. 10:45

OT aga füüsikutele midagi lugemist http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=59143
..............

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas erikr » 12. 10. 2014. 11:51

Lõpetaks teoreetilise füüsika OT ära. Praktilises elus piisab sellest kiirusest, et kokkupõrke puhul on rattad ja sõitjad puru. Lahtikäsi või käed taskus olen näinud sõitmas vaid mingeid sonide või oversized kootud mütsides tüüpe. Trennimehed või kiivriga commuterid sõidavad millegipärast käed lenksul. Go figure :roll:
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Siim1
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 26. 08. 2014. 18:50

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas Siim1 » 12. 10. 2014. 11:56

No kas isegi siis ei tohi jalgratta teel sõita käed lahti, kus pole autosid ega inimesi ees?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas erikr » 12. 10. 2014. 12:13

Siim1 kirjutas:No kas isegi siis ei tohi jalgratta teel sõita käed lahti, kus pole autosid ega inimesi ees?
Lugeda oskad?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas rai66 » 12. 10. 2014. 13:20

Selle 25+35 all pidasin silmas , et kui kiiresti üksteisele läheneme. Ja kui siis teine mulle 5 meetri kauguselt ette vajub, on paha lugu.

Jaagu
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 22. 07. 2012. 01:08

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas Jaagu » 12. 10. 2014. 14:04

Siim1 kirjutas:No kas isegi siis ei tohi jalgratta teel sõita käed lahti, kus pole autosid ega inimesi ees?
Küsimus pole ju ainult selles, et kas "tohib/ei tohi" ehk mida seadus ütleb. Mõelda tuleb ka, nii enda kui teiste peale.
Meenutab seda seltskonda, kes kohe pärast alkoholiseaduse muudatust tormasid välja kõigile nähtavalt viina jooma, sest "nüüd tohib"!? Sai vist OT, seekord poliitika mitte füüsika.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas serxx » 12. 10. 2014. 15:34

Siim1 kirjutas:No kas isegi siis ei tohi jalgratta teel sõita käed lahti, kus pole autosid ega inimesi ees?
Kui see tee asub sinu eramaal ja ei ole üldkasutatav, siis tohib. Sinna seaduse mõjuaala ei ulatu.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3621
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas Kuldar » 12. 10. 2014. 19:07

1. look Ma, no hands!
2. look Ma, no teeth!
Gravity is a Bitch

Cresent
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 06. 08. 2014. 08:16

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas Cresent » 13. 10. 2014. 10:31

Jah. Kui rääkisin pojale, et jalgratta tunnetuse oskust näitab ka see kui hästi sa suudad sõita käed lahti. Seeppeale kostis poeg, kes suvel tegi endale jalgrattaload, et nii on keelatud sõita. VOT!

Aga jah muidu pole kunagi tajunud vajadust nn külghelkurite või kodarahelkurite järele. Aga eelmisel nädala hommikul sõitsin oma teelt välja suurele teele ja hommikuses hämaruses ei märganud ka, et jalgrattur tuli paraja hooga (umbes 25km/h võis olla), tuld ees kah ei olnud. Oleks kodarahelkurid olnud vms oleks väga lihtne olnud teda märgata. Endal ehmatus suur (suht viimane hetk sain pidama) ja ilmselt ratturil kah. Oma viga ka, et polnud piisavalt tähelepanelik ja nüüd tähelepanelikum, aga leian, et neid kodrahelkurid ikka väärt asjad, kusjuures ei maksa ka midagi ja ilmselt treeningu või töömõttes ei takista treeningut kindlasti niipalju, et neid kasutada ei võiks.

MeelisV
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 27. 03. 2015. 17:19

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas MeelisV » 04. 03. 2017. 22:10

teemaks jälle rattakell
kõik kes te kulgete kuskil asulate läheduses kergliiklusteedel jms. PALUN paigaldage ja kasutage rattakella kui lähenete inimesele tagantpoolt

konkreetselt siis Jõelähtmes, Loo ümbruses sõitjad on korduvalt hiilanud oma luuraja oskustega
aga usun et see on teemaks ka mujal - unustage oma valehäbi ja paigaldage see pisike kellake mis ei kaalu midagi ja maksab veel vähem

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas rai66 » 04. 03. 2017. 22:30

Mul on lausa pasun peal. Aga no kuidas sa annad kella, kui jalutavad 1-3 inimest keset teed käed-jalad laiali. Saavad äkki pahaseks. Ja nii siis hiilitaksegi vaikselt mööda.

PKT
Rattur
Postitusi: 149
Liitunud: 04. 11. 2015. 16:02

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas PKT » 05. 03. 2017. 12:58

kõik kes te kulgete kuskil asulate läheduses kergliiklusteedel jms. PALUN paigaldage ja kasutage rattakella kui lähenete inimesele tagantpoolt

konkreetselt siis Jõelähtmes, Loo ümbruses sõitjad on korduvalt hiilanud oma luuraja oskustega
aga usun et see on teemaks ka mujal - unustage oma valehäbi ja paigaldage see pisike kellake mis ei kaalu midagi ja maksab veel vähem[/quote]

Kui inimesed liiguvad kergliiklusteel jalgsi, siis on nende enda kohustus arvestada jalgratturitega ja mitte neid takistada. Suvel on näiteks Pärnus kergliiklusteed rannarajoonis rahvast pungil, kas jalgratturid peaksid siis kogu aeg kella kõlistades ringi liikuma? Kui tahetakse jalutada(koertega-lastega), siis selle jaoks on mitmesugused muud paigad, näiteks pargid. Kergliiklusteedel tuleb arvestada liikluseeskirjadega ning kindlasti ei ole see koht viibimiseks kui ei taheta teiste liiklejatega arvestada.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas Mati » 05. 03. 2017. 15:29

Kergliiklusteel ei ole süüdi otseselt ei ratturid, ega jalakäijad. See tee on kõigile. AGA, probleem algab olematust informeeritusest (või loomulikust intelligentsusest) kuidas peab kergliiklusteel liiklema :!: Kes peab harima?
Rattakellast pole tõesti kasu, kui jalakäijad töllerdavad tähelaepanu hajevil terve tee ulatuses, koos ebastabiilse trajektooriga koerte ja lastega. Nupud ka kõrvas muidugi. Samuti on jalakäijatel keeruline hinnata füüsikaseadusi, kui jalgrattur liigub seal samas 30+ kiirusega.
Seega, tark inimene kõnnib õigel pool teed, koos kogu famiiliaga ja rattal olles ei tuiska tuimalt mööda, vaid võtab kergelt hoo maha ja hoiab distantsi (NB! ma näen siin selgelt paralleeli rattur vs auto maanteel, kus ratturid sõnakalt oma ruumi kaitsevad).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

haigo
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 21. 04. 2005. 12:44

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas haigo » 06. 03. 2017. 09:48

Ma arvan, et see harimine seisnebki selles, et kõik panevad omale kellad peale ja kasutavad vajadusel. Esimesed korrad hüüti mulle ka "no mida on?", kui terve tee ulatuses sportivatele käijatele kella lasin, aga viimasel ajal vaadatakse taha ja tõmmatakse rahulikult kõrvale.
Kui pärast viisakalt tänada, saavad inimesed aru, et kella helinat ei pea tõlkima "kaduge eest!".

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas erikr » 06. 03. 2017. 10:02

haigo kirjutas: Kui pärast viisakalt tänada, saavad inimesed aru, et kella helinat ei pea tõlkima "kaduge eest!".
Nõus, toimib.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

luukere
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 01. 10. 2003. 11:41

Re: Kas teie rattad on seaduse silmis "tehniliselt korras"?

Postitus Postitas luukere » 13. 05. 2017. 12:04

rai66 kirjutas:Mul on lausa pasun peal. Aga no kuidas sa annad kella, kui jalutavad 1-3 inimest keset teed käed-jalad laiali. Saavad äkki pahaseks. Ja nii siis hiilitaksegi vaikselt mööda.
sekundeerin. eelmise aasta jooksul lubati mulle ~5 korda peksa anda ja 2 korda joosti järgi ka. lasen optimaalselt kauguselt et kedagi mitte ehmatada ja reageerimiseks aega anda.

Vasta

Mine “Üldfoorum”