Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas erikr » 13. 09. 2012. 13:02

gandalf kirjutas: Kui need võistlused rattakalendrist välja jäävad, siis näen ma veel vähem võimalust saavutada EJL eesmärk registreeritud harrastajate aedikusse ajamisel...
Selle ümber ju foorumiarutelu käibki, et kas eesmärk, meetod või mõlemad on valed.
Selge see, et see kari sinna aedikusse väljapakutud viisil ajades ei lähe.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas KaupoR » 13. 09. 2012. 13:13

erikr kirjutas:Selge see, et see kari sinna aedikusse väljapakutud viisil ajades ei lähe.
Aga mis siis kui läheb? SEC on populaarne, fakt. Selleks, et starti saada, tehakse EJL harrastaja litsents, oletus. Võibolla suudab EJL harrastajalitsentsi nii palju mudida, et selle tegemine on mugav ja ka odav.

Küll aga siis järgmised küsimused:
- mis klubi alla need sajad pannakse? (ei saa öelda, et tuhanded, sest SEC stardis on alla 2 tuhande ratturi, kellest osa on juba mingi klubi hingekirjas)
- kui ei pandagi klubi alla vaid ERASÕITJA (see võimalus on ka praegu olemas), siis kes need erasõitjad Spordiregistris registreerib? Sinna saavad andmeid esitada minu teada klubid ja kui erasõitja pole klubis, siis kes ta sinna üles annab?

Ja olemegi tagasi alguses - teeme tuhat litsentsi juurde, hulga bürokraatiat, esialgu ka palju segadust aga mitte s**tagi ei saavuta sellega.
If everything's under control, you're going too slow!

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas rai66 » 13. 09. 2012. 14:44

KaupoR kirjutas:
Ja olemegi tagasi alguses - teeme tuhat litsentsi juurde, hulga bürokraatiat, esialgu ka palju segadust aga mitte s**tagi ei saavuta sellega.
Ainus, mida saavutatakse on see, et müüakse maha tuhat litsentsi.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas KaupoR » 13. 09. 2012. 15:17

rai66 kirjutas:Ainus, mida saavutatakse on see, et müüakse maha tuhat litsentsi.
See pole EJL eesmärk, vähemalt pole eesmärki sedasi välja öeldud. Avalik eesmärk on saada olulise harrastajaskonnaga spordialaks (6000+), et rahapaja ääres suurem kulp saada.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas j6ukur » 13. 09. 2012. 16:52

Kas see, kes käib korra aastas trm-il / trr-il on EJL jaoks piisavalt harrastaja? Ma ei kahtlegi, et iga võimleja, sõltumata aktiivsusest, saab oma hääle kirja. Ehk siis keda tegelikult loetakse ja kes tuleks pühapäevasõitjana lugemata jätta?

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas urmo » 13. 09. 2012. 17:58

Lugemata ei tuleks jätta kedagi, küsimus on selles, kuidas võimalikult palju pühapäevasõitjaid kirja saada :D Paraku võib arvata, et paljud, kes on oma isikliku määratluse järgi pühapäeva- või madalama taseme harrastussportlased, ei tahagi kuuluda klubisse vm. organisatsiooni, et igasuguseid lisakohustusi vältida. Olemasolevad 2500+ ratturit spordiregistris on mõnes mõttes isegi päris hästi saadud, hüpe 6000 peale oleks üsna ulmeline. Näiteks see aasta stardib TRM-il ca 5200 inimest kokku, nendest mitusada välismaalased.
Selge see, et võimlejad-jalgpallurid-korvpallurid-kergejõustiklased-ujujad saavad oma massi koolilastest, kellest pooled käivad mõnest nende alade trennist läbi. Kui paljud rattatrennist läbi käivad nendega võrreldes? Niimoodi võttes pole rattasport suure harrastajaskonnaga ala, sest ta lihtsalt polegi seda :!: Pikapeale kogudes saaks need 6000+ vast kätte, aga see oleks samasugune haltuura nagu võimlejate 19000. Litsentsid ei aita muidugi millelegi kaasa.
Zero the Hero

TAIX11
Rattur
Postitusi: 757
Liitunud: 16. 09. 2004. 21:33

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas TAIX11 » 13. 09. 2012. 21:24

U. Karlson - viimasel juhatuse koosolekul tuli arutluse alla ettepanek kehtestada litsentsikohustus
kõigile EJL kalendrivõistlustele osalejatele. Idee sai pigem positiivset vastukaja juhatuse
liikmetelt.
Selle kasutusele võtmine eeldaks ühekordse litsentsi väljastamise võimalust lisaks hooajalisele
litsentsile.
Arvutuste kohaselt tõstaks see hooaja litsentside arvu 1000 (2011. a. väljastati ca 600 litsentsi),
mis tooks tulu ca 10 000 € (2011.a. oli tulu 7600) seega +400 € võrreldes eelmise aastaga.
Olulisem juurdekasv tuleks ühekordsete litsentside arvelt, mille hinnaks pakuti 2 €. Eelmise aasta
protokollide põhjal võiks prognooside ühekordsete litsentside müüki ca 10 000. korrale, seega
saadav tulu oleks 20 000 €.


See on copy-paste 25.01.2012 toimunud Rattaliidu juhatuse koosoleku protokollist. Ehk et varajatum pool asjast on siiski mammona.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas KaupoR » 13. 09. 2012. 21:34

OK, see on päris hea ja konkreetne fakt. Ma pole väitnud, et eesmärk pole raha, lihtsalt olin aru saanud, et eesmärk on Kultuuriministeeriumist, Hasartmängumaksu nõukogust ja EOK-st suurem nuts saada. Aga, et seda harrastajate kallale sellise kalkulliga minna ...
If everything's under control, you're going too slow!

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas serxx » 13. 09. 2012. 22:03

Sellise jama peale ei oska midagi muud öelda, kui korraldajad ja sõitjad peaksid ühiselt korraldama boikoti, mille tulemusena pole järgmisel aastal EJL kalendris peale EMV ühtegi võistlust.
Ka litsentse keegi peale eliidi ei ostaks. Soovitud lisatulu asemel vaataks hoopis vastu auk eelarves.

Siin on juba palju häid mõtteid välja käidud, kuidas vajalik statistika spordiregistrisse saada (ilma sõitjaid peetimata) ja suurendada riigi poolt makstavaid summasid. Miks ühtegi neist ei kaaluta, minu mõistus kinni ei võta. Ikka üritatakse koorida seitse nahka tavaliselt inimeselt.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4464
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas riho » 13. 09. 2012. 22:37

serxx kirjutas:Sellise jama peale ei oska midagi muud öelda, kui korraldajad ja sõitjad peaksid ühiselt korraldama boikoti, mille tulemusena pole järgmisel aastal EJL kalendris peale EMV ühtegi võistlust.
Ka litsentse keegi peale eliidi ei ostaks. Soovitud lisatulu asemel vaataks hoopis vastu auk eelarves.

Siin on juba palju häid mõtteid välja käidud, kuidas vajalik statistika spordiregistrisse saada (ilma sõitjaid peetimata) ja suurendada riigi poolt makstavaid summasid. Miks ühtegi neist ei kaaluta, minu mõistus kinni ei võta. Ikka üritatakse koorida seitse nahka tavaliselt inimeselt.
1. Mis peaks olema rattaspordi harrastajal (seda ju võistlustel osaleja kahtlemata on) rattaspordi toetamise (EJL-i eelarve täies mahus kas otse või kaudselt just selleks kulub) vastu?

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas serxx » 13. 09. 2012. 22:43

Minu postitus oli inspireeritud teema algatamisel välja käidud eesmärgist: EJL soovib saada rohkem raha riigilt.
Nüüd tuleb välja, et selle asemel minnakse kergema vastupanu teed ja pannakse harrastajale maks peale.

Siin on ka korduvalt mainitud, et EJL ja harrastaja ei ole omavahel kuidagi seotud. Kui EJL hakkab harrastajaid maksustama, peab kahepoolselt kasulik seos tekkima. Ainult maksude korjamine on kasulik vaid EJL-le ja tekitab harrastajas vaid trotsi järjekordse maksukoguja vastu.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2464
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas AndreK » 13. 09. 2012. 23:01

Minul ei ole kahju 10 euri maksta. Teen seda nagunii iga aasta. Võtke seda kui oma väikest panust rattaspordi edendamiseks.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4464
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas riho » 13. 09. 2012. 23:14

serxx kirjutas:Minu postitus oli inspireeritud teema algatamisel välja käidud eesmärgist: EJL soovib saada rohkem raha riigilt.
Nüüd tuleb välja, et selle asemel minnakse kergema vastupanu teed ja pannakse harrastajale maks peale.

Siin on ka korduvalt mainitud, et EJL ja harrastaja ei ole omavahel kuidagi seotud. Kui EJL hakkab harrastajaid maksustama, peab kahepoolselt kasulik seos tekkima. Ainult maksude korjamine on kasulik vaid EJL-le ja tekitab harrastajas vaid trotsi järjekordse maksukoguja vastu.
Ma ei tea, aga loogiline oleks, et EJL proovib vahendeid saada nii riigi kui harrastajate käest.

Korduv mainimine võib (ümber) kujundada arvamust aga ei ole tõe kriteerium.

Vaheta oma postituses EJL sõnaga rattasport ja vaata asjale nii otsa. Ei maksa igas asjas alati vastasseisu otsida. Mõnikord võiks ka koostööd teha ning suuremeelne ja toetav olla. Minu meelest harrastajana sport(las)i toetada on väga OK.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas Mati » 13. 09. 2012. 23:50

riho kirjutas:Ma ei tea, aga loogiline oleks, et EJL proovib vahendeid saada nii riigi kui harrastajate käest. ... Minu meelest harrastajana sport(las)i toetada on väga OK.
AndreK kirjutas:... Võtke seda kui oma väikest panust rattaspordi edendamiseks.
Kas te ja me saame kindlad olla, et EJL vahendite kasutus ja üldine funktsioneerimine on efektiivne jne? Tundub, et EJL peaks alustama nendele harrastajatele (va klubid) lähemale minemisest ja enda ning oma eesmärkide tutvustamisest. Ei imestaks kui tavaharrastaja jaoks võrdub Eesti rattasport "EJL" asemel hoopis "SEC" või "KTM*"ga :roll:

*Klubi Tartu Maraton
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas gandalf » 14. 09. 2012. 06:45

Peamine probleem minu jaoks on see, et Iga liikumisharrastaja, kes SEC kohal 500+ või TRM kohal 700+ lõpetab ei ole mitte rattasportlne. Enamuele neist on rattasport EJL tasemel suht suva. Nemad tegelevad oma tervise ja kehalise liikumisega. See, et nendel üritustel on vahendiks ratas, on lihtsalt sel korral nii. Neilt rattaliidu litsentsi nõudmine tekitab neis trotsi, kuni selleni, et nad lihtsalt ei osale. Sisuliselt tahetakse nende stardimaksule 2 eurot juurde panna. Täpselt samamoodi ei ole enamus Estoloppetil osalejad suusasportlased j.n.e.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas rai66 » 14. 09. 2012. 06:48

See raha pole tõesti suur, aga asi on põhimõttes. Me propageerime rattasõitu massidesse ja tervislikke eluviise. Minu arust on antud kujul lähenemine vale. Eriti veel järgmise kahe vastuolulise lause taustal.
1. Juhatus on otsustanud, et EJL peasekretär kutsub kokku töögrupi, kus arutada kuidas motiveerida klubisid ja inimesi selleks, et nad litsentse rohkem võtaksid. Üks variant oleks litsentseerida ka kõikki rahvaspordi üritustelt osavõtjaid. Selleks tuleb pakkuda mingi mõjuv põhjus.
2. Eelmise aasta protokollide põhjal võiks prognooside ühekordsete litsentside müüki ca 10 000. korrale, seega saadav tulu oleks 20 000 €.

Võibolla klubisid on motiveeritud, aga inimesena mind küll mitte.

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas Omiar » 14. 09. 2012. 08:51

Prognoositakse ühekordsete litsentside olulist juurdekasvu. Ühekordne litsents - üks võistlus.
2 eurot litsents tahab saada EJL aga ka korraldaja tahab oma lisakulu kuskilt tagasi saada. Nii et võistleja jaoks on see selline 4-10 eurot lisaks.

Erilist saamatust näitab üles see, et "virtuaalseid" harrastaja litsentse oleks võinud juba ammu TASUTA vormistada. Või kui see peab tõesti tasuline olema, siis sümboolne 1 sent. Ühekordne IT kulu oleks tulnud teha, peale seda oleks iga aasta automaatselt õigus riigi käest rohkem pappi saada.
Pakun et sealt riigi kaukast saab ikka rohkem raha kui need paar tuhat harrastajat litsentside eest eales maksavad.

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas tsainik » 14. 09. 2012. 09:45

Minusugusele madalalaubalisele prolele meeldiks rohkem, kui see raha mult otse ja ilma keerutamata ära võetakse- et maksa 10euri ja meil(loe: rattaspordil) läheb peale seda elu lihtsamaks. Pole kahju. Vist :roll:
Aga kui hakatakse tahtma minu "häält", ehk kuuluvust just ja ainult ratturspordi harrastajate leeri, siis ajan sõrad vastu.
Maksan klubitasu praegu jäähoki ja triatloni klubide kaudu nendesse alaliitudesse, need on ka eelisalad, juhul kui peab valima. Lisaks olen "võimlejana" nimekirjas ka Tallinna 5-s erinevas spordiklubis.
Kui minu "häälega" rattaspordile, võetakse minu lemmikaladelt riigileent vähemaks, siis siin tekibki konflikt. Minujaoks.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas rai66 » 14. 09. 2012. 09:54

AndreK kirjutas:Minul ei ole kahju 10 euri maksta. Teen seda nagunii iga aasta. Võtke seda kui oma väikest panust rattaspordi edendamiseks.
(y) (y) (y)

Mina leian, et (ratta)sporti võib toetada vabatahtlikult. Aga eelkõige peaks seda tegema riik ja omavalitsus. Veelgi valem on rahva pealt üritada teenida. Mina olen kasvanud ja sportinud nõuka ajal. Siis vaadati neid poisse imelikult, kes midagi ei teinud.Aga kõik oli ka tasuta. Trennid, spordibaasid, suve- ja talvelaagrid kõigile, kes viitsis kohale tulla. Paremad said varustust , söögitalonge ja Lõunasse laagritesse. Praegu tuleks seda teed minna, et massidele muutuks sport ja tervislik eluviis odavamaks. Mida rohkem terveid inimesi, seda rikkam on ka riik ja omavalitsus.Vähem haigekassal välja käia, aga samas inimesed ei puudu ka töölt, rohkem makse. Seda peaksid aitama propageerida ja ellu viia ka erinevate alade spordiliidud. Tänapäeva noorte kõige suuremaks talendiks on tahtejõud. Neid on vähe, kellel seda on. Ja kõige tugevamad lihased on noortel näpulihased.Kopsumahtu on ka nii palju et arvuti tagant poodi siidri järgi minna Ja aina paksemaks ja laisemaks lapsed lähevad. 40-50 aastaste põlvkond on praegu aktiivselt tegelemas spordiga ja üritab ka lapsi panna ja meelitada sportima.
Erinevad spordiliidud peaksid meelitama harrastajaid just nende aladega tegelema. Kuidas seda teha, ei pea mina ette ütlema. Inimesed saavad palka selle eest.
Viimati muutis rai66, 14. 09. 2012. 14:12, kokku muudetud 2 korda .

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas MarttiM » 14. 09. 2012. 12:27

AndreK kirjutas:Minul ei ole kahju 10 euri maksta. Teen seda nagunii iga aasta. Võtke seda kui oma väikest panust rattaspordi edendamiseks.
(y) (y) (y) (y)

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas indrek56 » 14. 09. 2012. 14:20

AndreK kirjutas:Minul ei ole kahju 10 euri maksta.
Sama lugu. Igasugu obrokite maksmisel oleks siiski hea teada, mida see raha tegema hakkab. Aga praegu räägitakse sellest et seda on justkui ratturite loenduseks ainult vaja. Ei ole väga veenev.

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas j6ukur » 14. 09. 2012. 15:41

Aktsiisid kehtestatakse tarbimise piiramiseks, mitte eelarve täitmiseks (nagu ka valitsejad väärastunult tavatsevad arvata). Antud juhul on tegemist rattavõistlusaktsiisiga, mille eesmärk on võistlemist vähendada. Rahvaspordiüritustel osalejate arv on aasta aastalt kasvanud, nüüd on EJL jõudnud seisu, kus stardimaksude tõusud enam pole aidanud. Siililegi selgem et rahvaspordi ülekuumenemist ja sellele järgnevat rahvaspordisurutist aitav vältida just õigeaegne piiramine, mis tagab pehme maandumise...

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas Maarek » 14. 09. 2012. 19:05

Mis kuradi põhimõtteline vastasseis :?

Mängisin kunagi vutti mingis suvalises 5.liiga meeskonnas, aga see ei takistanud liidul nõuda litsentsi taotlemist ja loomulikult kord aastat selle eest sisse kasseerida 250 krooni.
Ei näinud selles erilist probleemi, sest võrrelduna treeningutele ja sõitudele kulunud rahaga, oli see summa üsna olematu.
Oleks mul olnud põhimõtteline vastasseis, siis oleks ma vutti saanud mängida sõpradega tagahoovis.

Sama on ju tegelikult rattaspordiga. Mis on 10 või kasvõi 25 Eurot võrrelduna sellega, mille kulutate Nelikürituse, Samsung Estonian Cup või mis iganes võitlustel osalemiseks, rääkimata sellest, et need toimuvad erinevates Eesti otsades ehk kütuse peale läheb ka kõvasti raha. Jalgratastest ja selle peale kuluvast krõbisevast ei hakka üldse rääkimagi.

Nagu elu on näidanud, siis ilma erilise vastasseisuta rahvas kaasa läinud iga TRM või Estonia Cupi korraldajatiimi hinnatõusuga, aga kui nüüd äkki alaliit mingi harrastajalitsentsi moodi asja välja mõtleb ja selle eest natuke raha tahab, siis on äkki vastasseis. Hmm.... :?


Põhjendagu ära, milleks lisaraha kasutatakse ja minu hinnangul andku minna.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas Rivo » 14. 09. 2012. 20:34

Pole mul kah selle 10€ osas mingeid pretensioone. See selleks...
Kui nüüd mõelda üldse spordi peale Eestis üldisemalt, siis miks ei võik hoopis eksisteerida nt. spordiregister, mis toimiks isikukoodi põhiselt (ka. ID kaart) regad ennast võistlusele, kasutades isikukoodi (SEC sarjas juba nii käib). Registreerimine mõnda rühmatrenni samuti isikukoodiga jne. jne. Tekib oluliselt täpsem andmebaas millega oleks juba reaalselt ka midagi asjalikku pihta hakata.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kabe
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 10. 04. 2006. 19:42

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas Kabe » 14. 09. 2012. 20:41

Ühest küljest on ju see tore, et alaliitudele raha jagatakse.
Teisest küljest on ju seda üsna pingevaba teha harrastajate arvust lähtudes.
Nüüd kuidas seda igal alal toimetajate arvu püütakse 21. sajandil kokku lugeda, siin jookseb mu juhe natuke kokku.
Oleks Descartes teadnud, et tema ütlusele "cogito, ergo sum" selline facelift tehakse, et sellest saab: "tarbin (loe, ostan litsentsi) järelikult olen olemas", siis ta oleks vist parem vait olnud.

Napstock
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 05. 06. 2012. 14:09

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas Napstock » 15. 09. 2012. 00:15

USA maakondlikud litsentsisüsteemid olevat vahest üsna mõistlikud.

Täiskasvanute harrastajate litsentsitasemeid on 3 (Beginner, Expert, Elite) + siis võistlussportlased .
Kõrgema litsentsi ostmiseks on viisakas kuid ei pea olema alumisel tasemel tulemus ette näidata.

Maratonidel lastakse litsentsigrupid lahti ~20 min vahedega, tugevamad enne, ühekordse "lepinguga" matkajad kõige lõpus.
Numbrite värvi järgi tehakse gruppidel vahet, kuid enamasti püüavad tagumise grupi kiiremad eelmise grupi aeglased kinni - see on mõlemale osapoolele signaal et võiks gruppi vahetada (ei pea).

Gruppide esimestele hüütakse vaheagasid, finišis pööratakse pisut tähelepanu jne.

Võistlemisele juurde annab see veidi põnevust - oma grupi top 10'sse sõita on rohkem võistlemise moodi kui saavutada koht 650 mingis segases seltskonnas kus võistlemine toimub tegelikult vaid iseendaga.

Äge on ka see, et tavaliselt Expert grupi eesotsas lastakse lahti mõne teise spordiala äss või muidu celeb. Sõbral olevat legendi järgi õnenstunud Steve Kerri tuules tubli mitu km tiksuda (a vbolla ei olnud ka Kerr sest kõik olid väga mudased olnud ja tagumiku järgi nii hästi ei tundvat ära:)).

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas andresle » 16. 09. 2012. 17:19

Austet harrastajad! Ärge leppige nii lihtsalt selle litsentseerimise süsteemiga. Teie kiituseks - te olete oma osa Eesti jalgrattaspordile juba sajakordselt andnud. Esiteks, tänu teie massilisele osalusele saavad tänased noored sõita rahvasõite suurtes puntides ja seal sõitu õppida. Teiseks, tänu teie olemasolule edeneb ka ratta-majandusharu ehk jaemüük-hooldus, mis omakorda toetab vähemal või rohkemal määral profisporti. Kolmandaks, tänu teile on linnas-külas näha pidevalt rattaga liikujaid, mis on survestanud KOV'e rattateid rajama. Neljandaks, tänu teie olemasolule (koos moodsa ajaga kaasaskäivatele foorumitele) on juba Eesti rattaklubide-rattatreenerite sumbunud arusaamadesse tekkinud värsket hapnikku.
Ainus, mis te saaksite selle teemapüstituse valguses teha oleks anda endast parim, et kõik teie seast saaksid registreeritud klubidesse, mis omakorda annavad statistikat Ameteile.
B-variant - teie hulgast võiks saada EJL juhatusse valitud asisem inimene riigiametnike süsteemist, kes erinevalt siin eelnevalt nimetatud kõrgest riigiametnikust suudaks EOK'le ja kultminnile selgeks teha sellise spordialade grupeerimis-edetabeli absurdsust ning vajadust arvestada reaalselt spordivõistlustel osalejate arvu ka alade võrdlemisel.
Tänud teile igaljuhul!

Kasutaja avatar
fotek
Rattur
Postitusi: 141
Liitunud: 21. 06. 2007. 14:42

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas fotek » 19. 09. 2012. 22:27

Toon näite Eesti motokrossi pealt:
Katusemaffia "Eesti Mootorrattaspordi föderatsioon" www.msport.ee nõuab igalt sõitjalt aastas 125 euri pluss kohustuslik klubisse kuulumine (+klubi aastamaks).
Mootorispordi võistluste korraldamine on nende põhikirja järgi EV-s nende ainuõigus. Litsenseerimata üritustel osalemine on karistatav.
jne jne...

Asi päädis sellega, et mõni aasta tagasi loodi www.ehkk.ee ehk hobisari, mis on ilma litsentsita jms. debiilsusteta. Osalustasu kah 10 eur odavam vist.
Saaga sellel teemal oli väga pikk.

Praeguseks on seis nii, et hobisarjas osaleb rohkem sõitjaid kui EMF-i omadel.
Avalikel kruusateedel kihutamise eest ei kavatse ma samuti raha maksma hakata.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas indrek56 » 20. 09. 2012. 07:08

fotek kirjutas:Toon näite Eesti motokrossi pealt:
Katusemaffia "Eesti Mootorrattaspordi föderatsioon" http://www.msport.ee nõuab igalt sõitjalt aastas 125 euri pluss kohustuslik klubisse kuulumine (+klubi aastamaks).
Mootorispordi võistluste korraldamine on nende põhikirja järgi EV-s nende ainuõigus. Litsenseerimata üritustel osalemine on karistatav.
Analoogsed praktikat on teisteski, ennast loomulikult antud spordiala edendavates alaliitudes, edukalt rakendatud. EJL-l on peagi ka väga lühike samm sellise edumeelsuseni.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas raamimurdja » 20. 09. 2012. 07:57

AndreK kirjutas:Minul ei ole kahju 10 euri maksta. Teen seda nagunii iga aasta. Võtke seda kui oma väikest panust rattaspordi edendamiseks.
Mitte ühelgi ratturil ei ole midagi selle vastu ja suur osa seda maksavad juba praegugi.
Küll aga ei mõista selle maksu mõttekust inimene, kes osaleb aastas ühel-kahel rattavõistlusel. Selle asemel läheb ta parem mingile muule üritusele ja asi lahendatud.
Teine asi, kui rattaliit võtaks kõigi jalgrattaga sõitvate inimeste eest midagi ette. Näiteks lööks kaasa rattateede planeerimisel ja liikluseeskirjade-seaduste tegemisel. Viimase liiklusseaduse teemal võttis rattaliit sõna alles aasta peale selle kehtimahakkamist! Kus oldi varem, siis kui oleks ettepanekud vähemalt ära kuulatud. Aasta hiljem ainult naerdi tähtsates kabinettides meie sõnavõttude peale.

Aga vaatame Andre seda asja teise külje pealt.
Näiteks ühe suvalise rattasarja ehk Kolmapäevakute (tundus selleks näiteks väga hästi sobivat) külje pealt. Esimese hooga tekib kohe küsimus, et miks kolmapäevakud seni ei ole andnud kalendrimaksuga enda panust rattaliidu eelarvesse?
Variant a) pole selleks vahendeid
Variant b) ei näe sellest endale kasu tulevat
Variant c) korraldajatel on Eesti rattaspordist (läbi EJL-i eestvedamise) täiesti ükskõik

Lähtudes eelmisest teemast, siis laiendamse seda edasi litsentsidega seoses.
Iga inimene, kes kolmapäevakul osaleb peab endale tegema 10€ litsentsi või leppima ühekordsete litsentsidega kaks korda 2€.
Viimane tähendab seda, et inimesel tõuseb osalustasu 5€ pealt 7€ peale.

Lisaks peab nüüd hakkama iga kord eelregistreerimisel või kohapeal kontrollima iga osaleja litsentsi olemasolu või kehtivust.
Vajadusel seega tuleb litsents vormistada, kõik need andmed kirja panna, töödelda ja kuskile esitada koos litsentsitasude maksmistega.
Kui läheb hästi, siis leiab selleks tasuta vabatahtliku aga reaalses maailmas tuleb selleks arvestada ikkagi mingid kulud.
Raamatupidajate keskmine taks on 0,5€ kande kohta ja kuna meie raamtupidamiseeskirjad nõuavad üldjuhul topeltkandeid, siis liidame osalustasudele rahulikult 1€ otsa.
Lisaks oli meil igale etapile kutsutud sekretär, kes kogu selle bürokraatjaga tegeleb ja vastavad paberimäärimised teeb. Ka tema kütus, arvutikasutus, aeg jne tuleb kinni maksta, selle kõige kompensatsiooniga võime veel rahulikult 1€ igale osalustasule juurde liita.
Kui automaatne kontroll juba eelregistreerimisel sisse ehitada ja vastavalt sellele osalustasu arveid esitada, siis IT tööd lähevad samuti maksma omajagu aga sellist kulu selline sari endale niikunii lubada ei saaks. Paremal juhul teeks keegi selle vabatahtlikkuse korras tasuta ära või jääks see kellegile manuaalselt teha ja mahutame selle tinglikult sekretäri 1€ sisse ära.

Ja jõudsime stardimaksult 5€ sujuvalt 9€ peale.
Lõppude lõpuks peaks see sari ikkagi ka EJL-i kalendrisse kuuluma ja kalndritasusid maksma. Kust võetakse kalendritasuks vajalikud vahendid? Loomulikult osalustasudest ja olemegi jõudnud selleni, et kolmapäevakute osalustasu kahekordistus.

See las jääda igaühe enda fantaseerida, mis siit edasi hakkab saama.
Loomulikult ma loodan, et need asjad päris nii minema ei hakka ja leitakse ikkagi mingid muud lahendused ja muud võimalused. Üks lihtsamaid laendusi tundubki see, et rattaliidu kalender jääb oluliselt hõredamaks.
Kes veel mäletab, siis Tartu Rattamaraton liideti rattaliidu kalendriga ca 5-6 aastat tagasi siis, kui seal esmakordselt Eesti Meistrivõistlusi korraldati. Ka enne seda oli tegemist Eesti suurima rattamaratoniga juba pea kümme aastat.
Kõrvemaa Rattamaraton on rattaliidu kalendris vist alles esimest korda ja on reaalne oht, et ka viimast korda.
Lihtsalt võrdlusena toon välja, et 2012 aastal kuulus rattaliidu kalendrisse 87 võistlust. Samaaegselt on www.proklubi.ee kalendris kajastatud 159 võistlust ja kohe kindlasti ei ole seal veel kõik külakrossid ära toodud.
Julgen spekuleerida, et kui järgmiseks aastaks mingit mõistlikku litsentseerimise lahendust välja ei mõelda, siis saab eelnev vahekord olema veelgi rohkem proklubi lehel oleva kalendri kasuks.
Aga kas see on see, mida me ratturitena tahame?

Kasutaja avatar
fotek
Rattur
Postitusi: 141
Liitunud: 21. 06. 2007. 14:42

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas fotek » 20. 09. 2012. 08:50

AndreK kirjutas:Minul ei ole kahju 10 euri maksta. Teen seda nagunii iga aasta. Võtke seda kui oma väikest panust rattaspordi edendamiseks.
Palju on juttu sellest, et litsentsitasu edendab kuidagi rattasporti.
Mina saan sellest aru nii: alaliidule laekunud raha kandub kuidagi edasi noore profisportlase treeningute/võistluste toetamiseks?

Kas mõni asjaga kursis olev inimene oskaks pühapäevasportlastele mõne näite tuua???

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas andre170 » 20. 09. 2012. 09:36

See teema on siin juba piiblimõõtu kasvamas. Lootsin, et hääbub ära, aga ei! Seega vaja ikkagi sõna võtta :)

Rattasõitu ei saa võrrelda üks-ühele teiste spordialadega nagu male või kettaheide. Paljud inimesed sõidavad rattaga ka oma lõbuks või käivad tööl-poes. Keegi ei viska ennast kettaheitega tööle... Seega on jalgrattureid peamiselt kahte sorti ja vaja vastavaid esindusorganeid: jalgrattaspordi liit ja jalgrattasõidu liit. Praegu osad loodavad, et kui iga viimse kui rattavõistlusele kohale ilmuva ratturi ära saaks maksustada, siis edeneb nii rattasport kui ka rattasõit ning EJL hakkab kohe kõiki jalgrattureid igas valdkonnas esindama ja kõik ongi sellega rahul.

Kuigi EJL päris nimi on Eesti Jalgratturite Liit, siis tema põhikirja punkt nr 1 ütleb (sh kirjavigadega), et Eesti Jalgratturite Liit on avalikes huvides tegutsev ühendus, mille põhitegevus on suunatud Eesti jalgrattaspordi arendamisele. Seega ikkagi spordi, mitte elustiili liit.
Enne kõigi ratturite litsentseerimist peaks EJL otsustama ära, et muudab oma nime Eesti Jalgrattaspordi Liiduks ning jalgratturite avalike ühishuvide esindamiseks tehakse teine MTÜ Eesti Jalgratturite Liit. Kindlasti osa liikmeskonda kattuks. Aga suur osa mitte. Ja neid liite võib olla minu pärast ka mitu.

Mulle näiteks triatleetide litsentseerimine ei meeldi ja olin väga nördinud, kui pidin ühepäevase litsentsi eest käima Tristaril välja 10 eurot. Vastuseks öeldi, et selle eest saan arstiabi kulude katteks kindlustuse.. Enne aga oled andnud allkirja, et vastutad kõige eest ise ja lisaks on meil Haigekassa... Mida jama! Aga see on minu arvamus. Samas on palju triatlone, kus keegi seda litsentsi ei küsi ja kus ilmselt see 10 eurot osavõtumaksu sees ka ei ole, sest osavõtumaksud kas puuduvad või on selleks liiga väikesed. Paljudel triatleetidel on aga litsents rahakoti vahel ja käivad sellega rõõmsalt ringi. Tundub, et kokkuvõttes nende süsteem töötab.

Lahendus ratturitele oleks paindlikum, aga siiski lihtne. Vaja on jagada võistlused kaheks - litsentseeritud ja mitte. Mis kasu keegi oma litsentsist saab, on tema asi. Tegelikult see süsteem juba töötab. Eestikatele vist saabki ainult litsentsiga ja samuti teatud võistluste "kuuma" stardigruppi. Aga kasutada on veel profispordis juba kasutusel olevaid litsentseerimise võtteid. Näiteks litsentside klassid. Ütleme 1, 2, 3 järk. Hinnad võivad olla erinevad ja kuni selleni välja, et "tšainikulitsents" on a la 1 eur aastas ja ei nõua klubiga liitumist. Aga mõte oleks selles, et iga korraldaja saab valida, mis litsentsidega tegelasi registreerida laseb. Näiteks TRM on 1,2,3 + tšainikud, aga EMV ainul 1+2. Samas oleks hea võimalus teha võistlusi, kus ka tšainikutel on pjedestaalile asja ja lubada osa võtma ainult tšainikud või 3+tšainikud.
Olen viimase aasta oma sõpradele korrutanud, et kui tahate võita, siis pole vaja teha mitte ainult trenni, vaid ka valida õigeid võistluseid. Vaatamata oma "elionide" kohtadele 200 kandis olen siiski suutnud tänavu avatud osavõtuga võistlustel saada juba kaks korda pjedestaalile. Aga neid kordi võiks ju olla alati rohkem 8) See võistluste litsentsiklassidesse jagamine täidaks ära kõik eesmärgid:
- registreerime ära iga viimse kui võistlusrajale ilmuva tegelase;
- loome uusi võimalusi saavutusteks erineval tasemel rattasportlasele;
- klubiline tegevus saab hoogu juurde kõrgema tasemega sportlaste kaudu, aga "tšainikute" "kottimine" ja "lüpsmine" jääb ära;
- saame raha EJL (ja miks ka mitte paralleelselt eksisteerivate litsentsiandjate) kaukasse.
Mulle ärimehena ja sportlasena konkurents meeldib ja vihkan monopole. Väga pooldan ideed, et on olemas kaks või enam jalgrattaspordi ja -sõidu või mõlema esindusliitu ja nad igaüks väljastavad oma hinnakirjaga erinevaid litsentse, mida kõik võistluste korraldajad omal vabal soovil võivad arvesse võtta. Ning mis ei maksa hullu moodi raha. Edu! :)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas erikr » 20. 09. 2012. 10:19

Allani toodud kolmapäevaku näitele mõned kommentaarid.
- Korraldajateks on 4 fantoomklubi (EJL juhtfiguuri määratlus)
- 12 etappi hooajal
- Elektrooniline ajavõtt (ChampionChip Eesti)
- Eelregistreerimine internetis
- Meditsiinilise esmaabi andja kõigil etappidel - on tema abi vaja ka läinud.
- Üksikutel etappidel on olnud vaja maksta maaomanikule "värava avamise tasu" vms.
- Tegu on konkurentsitult suurima krossisarjaga Eestis, kus patoloogiliselt osalevad inimesed 150 raadiuses Tallinnast. 2012 oli vist kõigi etappide osalejate arv üle 200
- Osavõtt kuni 18-aastastele (ka) on tasuta. See on korraldajate peamine panus Eesti rattaspordi edendamisse, mis on ka juhendis missiooni osas kirja pandud. Ja ka jalgrattakoolide treenerid tulevad oma gruppidega võistlema, sest kõik võivad osaleda, mingit piirangut ega lävendit pole.

Puudub:
- mandaat
- treenerite ja esindajate koosolek
- teadustaja

Kogu see show toimub täiesti sõltumatult EJL-st.

Peaksime ütlema 18 ja noorematele, et ei, enam ei saa tasuta, EJL litsentsi eest peate maksma?
Rattakoolid ehk saaks selle enda jaoks lahendatud, aga vaikselt isehakanu või esmakordne kottis dresside ja ketsidega kohalik poiss, kes tahab proovida, misasi see MTB kross üldse on?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas KaupoR » 20. 09. 2012. 10:53

EJL kalendrisse minemisel on sellised "boonused":
* maks (eeldades, et läheb igesse kohta, pole ju probleemi)
* bürokraatia (vaja komissari/kohtunikku, raporteid jms, meile piisab sellest, et aaskäokinga kaitseks välja astunud keskkonnaametnikud maha rahustada ja neilt kooskõlastused saada)

Allani jutt EJL proaktiivsusest (õigemini selle puudumisest) oma eriala (st rattasõidu kui sellise) edendamisel on jumalast õige. Harrastajatest on EJL sama kaugel kui Keskkonnaministeerium minust, ma vähemalt tean ministri nimegi aga oletan, et SEC-i stardis enamus ei teaks EJL peasekretäri või veel enam presidendi nime.
If everything's under control, you're going too slow!

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas raamimurdja » 20. 09. 2012. 11:22

erikr kirjutas:Allani toodud kolmapäevaku näitele mõned kommentaarid.
- Korraldajateks on 4 fantoomklubi (EJL juhtfiguuri määratlus)
- Tegu on konkurentsitult suurima krossisarjaga Eestis, kus patoloogiliselt osalevad inimesed 150 raadiuses Tallinnast. 2012 oli vist kõigi etappide osalejate arv üle 200
- Osavõtt kuni 18-aastastele (ka) on tasuta. See on korraldajate peamine panud Eesti rattaspordi edendamisse, mis on ka juhendis missiooni osas kirja pandud. Ja treenerid tulevad oma gruppidega võistlema, sest kõik võivad osaleda, mingit piirangut ega lävendit pole.

Kogu see show toimub täiesti sõltumatult EJL-st.
Muideks Erik, neljast nimetatud fantoomklubist kolm on rattaliidu liikmed :)

Kui rattaliit kõik enda jõuvõtted kasutusele võtab siis sellised sarjad paraku surevad välja või tekib hulk jalgrattureid ja võistlusi kes hakkavad ennast EJL-ile vastandama.

Rohkem või vähem kipuvad kõik kaotajad olema. Loodan siiralt, et rattaliidus pääseb mõistus ahnuse üle mõjule ja jõutakse mingi mõistliku lahenduseni.

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas gandalf » 20. 09. 2012. 12:27

raamimurdja kirjutas:
erikr kirjutas:Allani toodud kolmapäevaku näitele mõned kommentaarid.
- Korraldajateks on 4 fantoomklubi (EJL juhtfiguuri määratlus)
- Tegu on konkurentsitult suurima krossisarjaga Eestis, kus patoloogiliselt osalevad inimesed 150 raadiuses Tallinnast. 2012 oli vist kõigi etappide osalejate arv üle 200
- Osavõtt kuni 18-aastastele (ka) on tasuta. See on korraldajate peamine panud Eesti rattaspordi edendamisse, mis on ka juhendis missiooni osas kirja pandud. Ja treenerid tulevad oma gruppidega võistlema, sest kõik võivad osaleda, mingit piirangut ega lävendit pole.

Kogu see show toimub täiesti sõltumatult EJL-st.
Muideks Erik, neljast nimetatud fantoomklubist kolm on rattaliidu liikmed :)

Kui rattaliit kõik enda jõuvõtted kasutusele võtab siis sellised sarjad paraku surevad välja või tekib hulk jalgrattureid ja võistlusi kes hakkavad ennast EJL-ile vastandama.

Rohkem või vähem kipuvad kõik kaotajad olema. Loodan siiralt, et rattaliidus pääseb mõistus ahnuse üle mõjule ja jõutakse mingi mõistliku lahenduseni.
Minuarust ei ole mingi lahenduseni vaja jõuda - lahendus on meil vägagi toimival kujul olemas ju praeguse süsteemi näol. Kui EJL tahaks veelgi rohkem rahvaspordile tähelepanu pöörata võiks saada kalendrisse võistluse registreerida ka mitteliikmesklubi. Siis oleks Rakvere Rattamaraton ja Pariisi 24h kah rattakalendris, sest 3 kati maks ei ole teab mis kontimurdev. Seni on nad just seetõttu kalendrivälised olnud, et korraldaja ei ole rattaklubi, ei saa selleks ja ei kavatsegi hakata rattureid treenima. Samas ürituste korraldamisel kavatseme me ka edaspidi oma tegevust jätkata. Osalejad on just pigem neist "fantoomklubidest" olnud. Kui EJL veelgi rohkem selliseid harrastajaid tõrjuma hakkab, siis rattaspordile see midagi juurde ei anna ja rattaharrastust tapab tugevasti.

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas Oliver » 20. 09. 2012. 12:39

Aga vaadake EJL põhikirja. Seal seisab:
9. EJL-i tegevuse eesmärgid on:
  • jalgrattaspordi arendamine tipp-, võistlus- ja rahvaspordi tasemel;
    sportlike eluviiside propageerimine riigi elanikkonna seas;
    jalgrattaspordi kandepinna laiendamine;
    sportimise ja sportliku vaba aja veetmise soodustamine liidu liikmete ühistest huvidest lähtuvalt;



Need on ju asjalikud eesmärgid ja käesoleval juhul otsib EJL võimalusi, et neid paremini täita. Aitame parem konstruktiivselt kaasa sobiva lahenduse leidmisel!
Viimati muutis Oliver, 20. 09. 2012. 12:41, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas erikr » 20. 09. 2012. 12:41

raamimurdja kirjutas: Muideks Erik, neljast nimetatud fantoomklubist kolm on rattaliidu liikmed :)
Ma ausalt öeldes arvasin, et Jõelähtme klubi ka on EJL liige.
Olles EJL liige, ei takista see meil olemast fantoomklubi funktsionäride käsitluses.
Minu meelest juba sellega näidatakse oma suhtumist, toimub lahterdamine jne.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas gandalf » 20. 09. 2012. 13:09

Oliver kirjutas:Aga vaadake EJL põhikirja. Seal seisab:
9. EJL-i tegevuse eesmärgid on:
  • jalgrattaspordi arendamine tipp-, võistlus- ja rahvaspordi tasemel;
    sportlike eluviiside propageerimine riigi elanikkonna seas;
    jalgrattaspordi kandepinna laiendamine;
    sportimise ja sportliku vaba aja veetmise soodustamine liidu liikmete ühistest huvidest lähtuvalt;



Need on ju asjalikud eesmärgid ja käesoleval juhul otsib EJL võimalusi, et neid paremini täita. Aitame parem konstruktiivselt kaasa sobiva lahenduse leidmisel!
Kui maksukogumist saab kuidagi nende eesmärkide täitmiseks nimetada, siis võib olla küll, et otsib. Mina ei suuda küll kuidagi näha seda, kuidas rattaliikumisharrastajate aedikusse ajamine kuidagi propageerivates, ja muudes huvides välja paista saab... Bürokraatia suurendamine ei saa olla kandepinda kaiendav. IMHO

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas Mati » 20. 09. 2012. 13:10

Oliver kirjutas:Aga vaadake EJL põhikirja. Seal seisab:
9. EJL-i tegevuse eesmärgid on:
  • jalgrattaspordi arendamine tipp-, võistlus- ja rahvaspordi tasemel;
    sportlike eluviiside propageerimine riigi elanikkonna seas;
    jalgrattaspordi kandepinna laiendamine;
    sportimise ja sportliku vaba aja veetmise soodustamine liidu liikmete ühistest huvidest lähtuvalt;


Need on ju asjalikud eesmärgid ja käesoleval juhul otsib EJL võimalusi, et neid paremini täita. Aitame parem konstruktiivselt kaasa sobiva lahenduse leidmisel!
Eesmärkidele lisaks on vaja realistlikke ja proaktiivseid samme! See litsentsiteema on minu arvates pigem ebarealistlik ning reaktiivne.
Aktiivse harrastajana viimase tosina aasta jooksul näen ma samal perioodil EJL'i poolset reaalset panust antud listis ainult osas "jalgrattaspordi arendamine tipp-, võistluspordi tasemel" ja sedagi osaliselt.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas KaupoR » 20. 09. 2012. 13:38

Kas ma tajun revolutsiooni alget? EJL korraline üldkoosolek tuleb ilmselt märtsis 2013 :)
If everything's under control, you're going too slow!

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas andresle » 20. 09. 2012. 15:04

Oliver kirjutas:Aga vaadake EJL põhikirja. Seal seisab:
9. EJL-i tegevuse eesmärgid on:sportimise ja sportliku vaba aja veetmise soodustamine liidu liikmete ühistest huvidest lähtuvalt

Aga rattaliidu mitteliikmesklubi mitteregistreeritud (loe statistikas kajastumatu) jalgrattasõitja ei olegi Liidu liige, ega pea ka EJL loodud heaolust sel juhul osa saama.
Teema püstitus oli eesmärgiga saada statistikasse juurde numbreid. Lihtne - Kelk laseb kõigil TRM startijatel astuda 0 euro eest MTÜ Tartu Maraton liikmeks ja deklareeib ise statistikale 8700 jalgratturit. JOKK. Loomulikult võiks EJL juhtidega enne preemiasumma kokku leppida

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas Mati » 20. 09. 2012. 15:55

Jäin mõttesse, et miks ei ole siiani EJL üritanud, tahtnud, viitsinud siinse foorumi, kui Eesti konkuretsitult laiema temaatikat haarava keskkonna kaudu harrastajaga suhtestuda? Tänapäevasel infotehnoloogilisest käitumisest ja käitlemisest tiinel ajastul ei saa seda enam kuidagi reaalselt õigustada. See fakt ütleb tegelikult päris palju :!: Kogu suhtestumine toimub liikmesklubidele lakooniliste e-kirjade saatmise läbi.

Jah, ajal, mil EJL's oli tegev Hanno Kross, siis teatav suhtlus toimis. Takkajärgi järeldades tulenes see ühe mehe initsiatiivist, mitte organisatsiooni mõtestatud tegevusest.

Taustaks, et foorumil on hetkel 7527 liiget ja järgmisel aastal koidab 10-aastane juubel. Foorumi kaudu liigub tänaseks baasinformatsioon sisuliselt kõikide olulisemate harrastajat puudutavate sündmuste (va Tartu Maraton üritused) ja info kohta :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas Omiar » 20. 09. 2012. 19:47

Pole midagi imestada, tähekombinatsioon IT on seal üsna võõras mõiste. Sellest ka kunstlikult tekitatud probleem, et harrastajaid ei suudeta registreerida ja kokku lugeda.

EJL oleks väga lihtne lasta teha mitte klubisse kuuluvate ratturite jaoks oma MTÜ. Kõik harrastajad saaksid kas ise või läbi võistlustel osalemise sinna liikmeks ja litsentsiomanikuks registreerida.
Kui lisaks sellele teeks EJL omale ka võistlustele registreerimise süsteemi, oleks automaatselt olemas ülevaade nii tegelikest harrastajatest kui ka pühapäevasõitjatest. Tarkvaraliselt üsna lihtne lahendus.
Nende praegust plaani vaadates pole seda klubigi enam vaja aga Spordiregistrile oleks läbi selle andmete esitamine väga lihtne.

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas gandalf » 20. 09. 2012. 21:46

Omiar kirjutas:EJL oleks väga lihtne lasta teha mitte klubisse kuuluvate ratturite jaoks oma MTÜ. Kõik harrastajad saaksid kas ise või läbi võistlustel osalemise sinna liikmeks ja litsentsiomanikuks registreerida.
Et siis nii lihtne ongi. et osalemisel oled automaatselt mingi MTÜ liige? Et vaba tahe liikmeks astuda ja sealt lahkuda ei toimigi. Et viskame põhiseaduse prügikasti, peaasi, et rattaliidule statistikat teha? Sellises maailmas ei tahaks mina küll osaleda :)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas KaupoR » 20. 09. 2012. 21:51

teeks siis juba nii, et ratast ostes oled MTÜ liige ... või siis EJL omand
If everything's under control, you're going too slow!

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas Omiar » 21. 09. 2012. 10:33

See oli üldine näide, mis näiteks autospordialadel on edukalt toiminud. Kuna seal pole igal paariliikmelisel seltskonnal oma klubi, siis alaliit pakkus võimalust saada litsents alaliidu enda MTÜ kaudu.
EJL plaane vaadates paistab, et harrastajatele klubi nõuet ei tule. Kuigi selline vabatahtlik MTÜ poleks üldse paha mõte - tekiks võimalus reaalsete harrastajatega suhelda ja elu paremaks muuta.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas Mati » 21. 09. 2012. 10:35

Omiar kirjutas:EJL plaane vaadates paistab, et harrastajatele klubi nõuet ei tule. Kuigi selline vabatahtlik MTÜ poleks üldse paha mõte - tekiks võimalus reaalsete harrastajatega suhelda ja elu paremaks muuta.
Kes seda klubi juhiks ja rahastaks? Juba praegu temaatikat mittehaldav EJL?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas KaupoR » 21. 09. 2012. 10:48

miks siin üldse diskuteerida mingi MTÜ teemadel kui mädapaise on hoopis teise koha peal. Nagu siin on korduvalt märgitud, siis parandatakse hambaid läbi sellesammuse. Alustada tuleks harrastajate kokku lugemise süsteemi reformist laiemalt. EJL näitab oma nõrkust sellega, et ülespoole ei julgeta ideedega minna (või kui on mindud, siis võiks seda öelda, et kuhu ja millistega mindi ning mis oli tagasiside), siis pressitakse allapoole.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas v2lek » 30. 09. 2012. 08:42

Nunii, kas see üldkoosolek on praeguseks juba ära olnud?

Kui jah, mis siis otsustati ?

Vasta

Mine “Üldfoorum”