Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas KristjanS » 15. 05. 2012. 07:41

Kellele on vaja EJL/UCI jalgratturi litsentsi? Kas jalgratturile või EJL/UCI-le? Vastus on, et EJL/UCI-le. Sisuliselt on sellega kõik öeldud, tekitagi siis kasvõi kardisõitjale see litsentsi, kui vaja harrastusratturite kogust tõsta. See pehmo jutt, et saavad soodsamalt registreeruda ja rattapoodidest ulmealesid... Kes need soodusregamised ja megaaled kinni maksab? Loogiline, et kaupmehe huvi on kõik raha kliendilt kätte saada. Seega küsitakse nüüd saamatajäänud tulu alaliidult. Seega tekib sisutu raha ringlus, millest tegelikult võidavad vaid kindlustusfirmad :D. Tegeleks ikkagi asjadega, mis on tegelemist väärt, mingit jama igavusest välja mõelda... noh, las see jääda suure Isamaa pärusmaaks, kellest me peaksime ikka vähe arenenumad olema!

Viiks selle inforegistrite teema läbi olemasolevate ressurssidega. Neid algajaid pädevaid programmeerijaid on küll ja küll, kes tahaksid praktikat saada. Miks mitte neile müts pähe tõmmata ja soodsalt läbi saada? Lõpuks ikkagi win/win olukord. Hiljem vbla vaja natuke seda ehk lappida... noh, EJL-i juhtkond jätab ühe mersu ostmata ja järgmisele MM-ile ise kaasa ei sõida ja ongi ka see auk lapitud. Miks mitte projektiga eurorahasid taodelda?

Igasuguste tasude tõstmisega peaks kaasnema ka mingisugused hüved. Sorry, minu nägemuse kohaselt ei ole soodusregamine ja kuskilt rattapoest ale saamine ammu enam präänik, sest internetipoed pakuvad juba niigi jaepoest meeletult soodsamat hinda ja rattavõistlustel käin sellepärast, et mulle meeldib sealt saadud emotsioon ja võit enese üle, mitte aga see, et sain soodsamalt peale lennata.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas wylde » 17. 05. 2012. 14:01

Hakkasin möödunud nädalavahetusel seadma samme Türisalu panga poole, et teha ära üks võistlussutsakas, kus esindatud peamiselt kohalikud ratturid - selline väike „linnavõistlus“. Aga veel ennem teele asumist heitsin pilgu juhendisse (et stardiaega näha) ja mokk vajus pikaks kui nägin, et litsents on nõutud. Ah et mis ma tegin siis? Minematta jätsin muidugi!!
Sügisel naeris EJL harrastajad maapõhja, kes tahtsid oma litsentsidega lehvitades minna Tartu Maratonilt medalit püüdma nii nagu algne EJL-i juhend ette nägi (kusjuures selle ärajäämine selgus alles ennem starti mõni nädal, kui terve hooaeg sai medaliheitluseks valmistatud) ja nüüd ma peaks tahtma midagigi pistmist teha sellise süsteemiga, mis töötab oma poolehoidjate vastu? Tänan ei! See oli EJL-i poolt otsene ja selge sõnum, et meil väärtustatakse ja tunnustatakse vaid eliidi sporti.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 792
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas vigurivänt » 18. 05. 2012. 09:12

wylde kirjutas:Hakkasin möödunud nädalavahetusel seadma samme Türisalu panga poole, et teha ära üks võistlussutsakas, kus esindatud peamiselt kohalikud ratturid - selline väike „linnavõistlus“. Aga veel ennem teele asumist heitsin pilgu juhendisse (et stardiaega näha) ja mokk vajus pikaks kui nägin, et litsents on nõutud. Ah et mis ma tegin siis? Minematta jätsin muidugi!!
Kõik litsentsita sõitjad said kenasti starti ja hea sõidu korral ka poodiumile kommi jagamise manu. Üldarvestuses küll punkte ei saanud, aga rada oli seda väärt, et see ka niisama läbi uhada.
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas KaupoR » 18. 05. 2012. 09:27

Kuidas nii?? Milleks on siis üldse litsentsid ja juhendid kui selle peale registratuuris vaid pussu lastakse?
Juhend kirjutas:EJL võistluskalendri 2. kategooria võistlustel ( II, IV ja VI etapp, vanuseklassid M ja N 16 ja vanemad) saavad osaleda ainult litsentsiga jalgratturid.
If everything's under control, you're going too slow!

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas Lapeteus » 18. 05. 2012. 10:35

rattaliidu ignorantsust teiste sarjade ja oma ratturite suhtes näitab ka juba see, et hommse päeva peale on pandud kaks suurt võistlust. Võite pakkuda, millise ürituse kuupäev oli enne paigas. Võib küll öelda, et mnt ja mas sõidu harrastajad on erinevad, aga tegelikuses see ju sedasi ei ole.


19.05.2012
EMV kriteeriumis IV etapp
54. Elva tänavasõit
MNT Elva Lisainfo

19.05.2012
Samsung Estonian Cup II etapp
Tallinna rattamaraton
MAS Aegviidu

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas andresle » 18. 05. 2012. 20:26

JJJ! Kahjuks ei austa sa ajalugu - Elva kriteerium on laupäeval, nädal enne Tartu nädalavahetust, olnud juba ajast kui Lenin veel väike oli ning jääb nii, kuniks Kalmust jätkub. Ja kui kõik ratturid oleksid ka korraga ülejäänud rattaüritustel mujal, oleks Kalmuse sõidul ikkagi vähemalt 2 sõitjat olemas. Mitte et ma EJL ignorantsusega vähimalgi määral nõustuksin

LOOK
Rattur
Postitusi: 501
Liitunud: 22. 07. 2003. 07:59

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas LOOK » 18. 05. 2012. 21:26

andresle kirjutas:JJJ! Kahjuks ei austa sa ajalugu - Elva kriteerium on laupäeval, nädal enne Tartu nädalavahetust, olnud juba ajast kui Lenin veel väike oli ning jääb nii, kuniks Kalmust jätkub. Ja kui kõik ratturid oleksid ka korraga ülejäänud rattaüritustel mujal, oleks Kalmuse sõidul ikkagi vähemalt 2 sõitjat olemas. Mitte et ma EJL ignorantsusega vähimalgi määral nõustuksin
Neeme vajutas Like nuppu :)

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas dr Holden » 18. 05. 2012. 21:45

LOOK kirjutas:
andresle kirjutas:JJJ! Kahjuks ei austa sa ajalugu - Elva kriteerium on laupäeval, nädal enne Tartu nädalavahetust, olnud juba ajast kui Lenin veel väike oli ning jääb nii, kuniks Kalmust jätkub. Ja kui kõik ratturid oleksid ka korraga ülejäänud rattaüritustel mujal, oleks Kalmuse sõidul ikkagi vähemalt 2 sõitjat olemas. Mitte et ma EJL ignorantsusega vähimalgi määral nõustuksin
Neeme vajutas Like nuppu :)
Sedand küll jah! Mäletan, kuis Rõuges jäi noorte poodium tühjaks, kuna Elvas oli karm kord, et keda pole autasustamisel, jääb tulemusest ilma. See oli hullem, kui Rõuges Elionil väljasõidetud karika ja auhinna hilisem kättesaamine. Ehk siis Elva rattapäev (laup. kritt ja püh. ralli) on alati olnud, sõltumata sellest, kas sinna satub mõni Elion või mitte. Kaks eelmist aastat olid õnnelikud, maikuus oli viis pühapäeva ja asjad mahtusid ära, sel aastal taas ei mahu....

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas Raix » 05. 06. 2012. 22:27

Huvitav, kui kaua on Eesti Triatloni Liidul litsentsinõue kehtinud ning mida omal ajal sellest arvati? Ilmselt ei saa me seda kunagi teada, sest ma ei tea isiklikult ühtki toimivat Eesti triatleetide foorumit. Kuna eelmisel aastal osalesin täpselt kahel triatlonivõistlusel, ei hakanud aastase litsentsiga vaeva nägema. Sel aastal plaanin mõne võistluse lisaks veel teha ja taotlesin litsentsi ka, käis suhteliselt lihtsalt. Samas tõesti põhjendused, et see on ülemaailmne traditsioon ning tagab õnnetuse puhul kindlustuse kõlavad natuke õõnsalt, aga kes olen mina, et vastu vaielda. Võib-olla tõesti kui litsentsile mingit lisaväärtust juurde luua, oleks asjal rohkem jumet?

martaas
Rattur
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 08. 2010. 15:50

Re: Litsentsinõue 2013 ?

Postitus Postitas martaas » 06. 06. 2012. 10:24

ei maksa 13 euri, sain just arve 26 euri tahavad saada.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Litsentsinõue 2013 ?

Postitus Postitas KaupoR » 06. 06. 2012. 10:47

martaas kirjutas:ei maksa 13 euri, sain just arve 26 euri tahavad saada.
Järelikult pole sa klubi liige. Selles ongi kogu asja iva - meil on vaja mitte litsentsiga sõitjaid vaid klubidesse liikmeid. Sinu puhul saime vale asja, sest klubita litsentsiga sõitjad minu teada statistikasse ei jõua :)
If everything's under control, you're going too slow!

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Litsentsinõue 2013 ?

Postitus Postitas gandalf » 07. 06. 2012. 00:01

KaupoR kirjutas:
martaas kirjutas:ei maksa 13 euri, sain just arve 26 euri tahavad saada.
Järelikult pole sa klubi liige. Selles ongi kogu asja iva - meil on vaja mitte litsentsiga sõitjaid vaid klubidesse liikmeid. Sinu puhul saime vale asja, sest klubita litsentsiga sõitjad minu teada statistikasse ei jõua :)
Litsentsita klubisportlased see eest jõuavad, eeldusel, et klubi nad ikka kirja paneb.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas KaupoR » 07. 06. 2012. 05:56

Täpselt. Seepärast ongi see litsentsi teema nonsens, sest ei loeta ju litsentse vaid klubide liikmeid (sõltumata litsentsi olemasolust).
If everything's under control, you're going too slow!

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas serxx » 07. 06. 2012. 06:30

Ehk siis tegelikult tahetakse saada karvajalad klubidesse ja neile regulaarset liikmemaksu maksma?

Aga miks ma peaksin üldse klubisse kuuluma, kui mulle lihtsalt meeldib sõita ja vahel ka mõõtu võtta?
Regulaarseid ühistrenne ja treenerit ma ei soovi. Kevadistes laagrites soojal maal ma käia ei soovi. Mingit seltskondlikku lisategevust hetkel ka ei otsi.
Mis peaks olema see, mis sunniks mind klubi liikmeks astuma? Mida liikmestaatus mulle reaalselt annaks? Arvestades seda, et mul pole mingeid kõrgeid sihte, vaid mulle lihtsalt meeldib sõita ja tulemus pole niiväga tähtis.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas KaupoR » 07. 06. 2012. 07:45

No teoreetiliselt ei pea ju igas klubis olema (arvestatavat) liikmemaksu. Tuleb luua klubi "Eesti Rattaliidu rahalehmad", liikmemaks on näiteks 1 euro, liikmeks saab astuda igaüks ja ongi tehtud. Kõik asjaarmastajad/harrastajad astuvad liikmeks, saame Eesti suurima rattaklubi, EJL saab oma harrastajate arvu ja rahad kätte ning asi ants. Siis tuleb vaid sellele ollusele leida juhatus, kes kõik oma liikmed Spordiregistris ära registreerib (seda ei pea tegema nimeliselt, piisab kui kirjutad vastavasse lahtrisse õige arvu).
Minu jaoks taandub küsimus sellele, kas ratturid hakkavad ennast painutama totaka Spordiregistri järgi või on EJL-il (ja miks ühiselt koos teiste alaliitudega) nii palju selgroogu ja pealehakkamist, et Spordiregistri või toetuste süsteemi muutmise menetlus algatada.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas erikr » 11. 09. 2012. 18:44

Saaga jätkub.
Hoiame arengutel silma peal.

Nudisin aega ja kohta, kutsututel on see teada.
Kutse võistluste korraldajate kogu koosolekule,
Aeg: 28.09.2012
Koht: Tallinn

Päevakord:
1) Arutelu EJL poolt kavandatava harrastussportlaste litsentside süsteemi teemal.

EJL juhatus on kavandamas juba järgmiseks hooajaksa harrastussportlaste litsenseerimise nõuet. See tähendab, et EJL-i kalendri 3. Kategooria võistlused peaksid hakkama rahvasportlastelt litsentsi nõudma.

Eeltooduga seoses tekivad mitmed küsimused, mis vajavad korraldajate omavahelist läbi arutamist. Samuti loodame plaane tutvustama ja vajadusel selgitusi jagama kutsuda ka mõnda EJL juhatuse liiget.

1. Kas süsteemi rakendamine on tänaseks lõplikult otsustatud?
2. Kes hakkab väljastama ja arvestust pidama rahvasportlaste litsentside kohta.
3. Kuidas peaksid hakkama korraldajad teostama litsentside kontrolli osalejatele.
4. Milline saab olema litsentsi hind ning mida selle omamine harrastussportlasele annab.
5. Millised on sankstioonid kui korraldaja teeb litsentside kontrollimisel suure töö mahu tõttu vea ja lubab joonele ka litsenseerimata võistlejaid.
6. Kui litsents kehtib terve hooaja, siis peavad litsentside väljastamise töö ja kulud katma tõenäoliselt suuresti hooaja alguse võistlused, sest lihjem on valdaval osal võistlejatest litsents juba olemas. Kuidas tagatakse kulude võrdsus kalendri alguses ja lõpus olevate võistluste vahel.
7. Mis saab siis kui korraldajad loobuvad oma 3. Kategooria võistluseid EJL kalendrisse registreerimast.

2) Vaatame kalendrit 2013.

Kuna igal aastal on kalendri koostamine olnud omajagu valulik, siis püüaks tänavu kohe alguses kalendri üheskoos üle vaadata ja olulisemate võistluste kuupäevad kokku leppida. Palume kõigil korraldajatel koosoleku toimumise päevaks välja vaadata endi poolt planeeritavate võistluste kuupäevad.


Kui kellelgi on täiendavaid ettepanekuid teemade suhtes, mida peaks koosoleku päevakorda lisama, siis palun andke nendest teada.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas indrek56 » 11. 09. 2012. 20:47

Ma igaksjuhuks küsin üle. Kas kogu see eelnev jutt tähendab seda, et ilmselt peavad ka minusugused sammalhabeme masinaklassi võitlejad SEC jms üritustel kaasalöömiseks lunastama endale litsentsi (mingi raha eest mingiks perioodiks), selleks et üldse joonele pääseks?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas KaupoR » 11. 09. 2012. 21:01

Plaanis on, et alates 3. kategooria võistlustest on litsents nõutav. 3. ketgooria on näiteks Filter grupisõit, Filter temposõit, kõik SEC etapid, Fakto rahvasõit, Team Rattapood Cup, sügiskrossid. Need siis kõik 2012.a. kalendrist. EJL plaani tulemuseks võib olla, et keegi ei tahagi enam kalendrivõistlust (loe: 3.kat) korraldada, sest sinna tuleks käputäis inimesi (see risk on ka Eriku postituses ära toodud).
If everything's under control, you're going too slow!

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas serxx » 11. 09. 2012. 21:29

Aga mida see üldse korraldajale annab, kui ta registreerib ürituse EJL kalendris? On see millegi poolest hea või vajalik?
Osalejatel on vist küll täiesti ükskõik, kas võistlus on kalendris või mitte. Peaasi, et võimalikult lihtsalt ja bürokraatiavabalt starti tulla saab.

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas v2lek » 11. 09. 2012. 21:40

serxx kirjutas:Aga mida see üldse korraldajale annab, kui ta registreerib ürituse EJL kalendris? On see millegi poolest hea või vajalik?
Osalejatel on vist küll täiesti ükskõik, kas võistlus on kalendris või mitte. Peaasi, et võimalikult lihtsalt ja bürokraatiavabalt starti tulla saab.
spekuleerin:
motovõistlustel on küll nii, et kui sul on katusorganisatsiooni litsents ja sa tahad osaleda võistlusel mille korraldaja ei ole katusorganisatsioonile obrokit maksnud, siis keeratakse sulle täiega, kuni katusoriganisatsiooni võistluste võistluskeeluni välja.

Ehk on sama seis ka rattaspordis? Ehket, litsentsiga ratturitel siis keelataks osaleda .. mis jälle viib ürituse atraktiivsust mõneti alla.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas indrek56 » 12. 09. 2012. 07:36

See suur et ma pole kursis EJL sisemise tegevusega, aga seda päevakorda vaadates tundub, et otsus on otsustajate peas juba vastu võetud ja nüüd tegeletakse vaid nö rakendussätetega. Küsimus pole enam selles, kas, vaid kuidas. Kas teeme panuseid?

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas serxx » 12. 09. 2012. 08:10

indrek56 kirjutas:Küsimus pole enam selles, kas, vaid kuidas.
Väga sedamoodi tundub kahjuks tõesti.
Kui see tõesti käiku läheb, siis ma väga loodan, et sellega kaasneb ka mingeid olulisi hüvesid sõitjale (ja siin ei pea silmas alet erinevates poodides). Näiteks elu-/ravi-/rattakindlustus mingi mõistliku summa piires või midagi muud sellist. Lihtsalt selle nimel, et saada karvajalad kuhugi registrisse, on see küll eriti nõme karvajalgade peetimine. Seda enam, et tasuta see nali karvajalgade jaoks kindlasti olema ei hakka.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas KaupoR » 12. 09. 2012. 08:13

Praegu kehtiva reegli kohaselt peab iga litsentsitaotleja oma elu ära kindlustama (st õnnetusjuhtumikindlustus), mitte ei saa kindlustust peale kauba.
If everything's under control, you're going too slow!

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas serxx » 12. 09. 2012. 08:45

Mootorispordis jällegi on mingi (suht väikse) summa eest elukindlustust litsentsiga kaasas.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas KaupoR » 12. 09. 2012. 09:04

EJL pakub ka sellist varianti. Aga see kindlustus kehtib vaid võistluspäeval ja võistlusele eelneval 2 päeval (ärge küsige, millised võistlused arvesse lähevad, ilmselt vaid kalendrivõistlused). Ja ega seal ka kindlustussumma just märkimisväärne pole (paar aastat tagasi oli 50'000 EEK).
If everything's under control, you're going too slow!

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas gandalf » 12. 09. 2012. 09:38

Selle litsentsinõude osas tahaks lausa karjuda... Selge on see, et need 1-2 korda, mis ma aastas ise mõnel sõidul osaleks jäävad kindlasti ära... Ja ma ausalt ei kujuta ette, kuidas TM oma 3000+ osalejale selgeks üritab teha, et sorry, aga TRR jaTRM osalemiseks nüüd vaja litsents vormistada...

Lisaks ei saa ma kuidagi aru mehhanismist, kuidas litsentsiomanikud spordistatistikas kajastuma hakkavad. Statistika kogumise metoodika ei küsi alaliidult litsentsiomanike arvu, küsitakse klubidelt treenijate arvu.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas indrek56 » 12. 09. 2012. 09:43

gandalf kirjutas:Ja ma ausalt ei kujuta ette, kuidas TM oma 3000+ osalejale selgeks üritab teha, et sorry, aga TRR jaTRM osalemiseks nüüd vaja litsents vormistada...
Nelikürituse osas kisub asi päris veidraks...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas Mati » 12. 09. 2012. 09:45

Triatlonis nt on kõik võistlused (mõni pisiüritus on väljas võib-olla) liidu kalendris ja nendel osalemiseks on vajalik litsents. Aastane maksis 2012 €20, sh kindlustus. On võimalik osta ka igal võistlusel eraldi päevalitsents (a al €5/10).
Samas on triatlonis ka ametlikud vanuseklassid teised - ELIIT kestab kuni 40. eluaaastani (mõistlik) ja sealt edasi siis vastavalt M/N40, M/N50 jne. Harrastajatel mingit eraldi klassi polegi. Asi oluliselt lihtsam manageerida. Osalejate arv võistlustel ka oluliselt väiksem võrreldes rattaüritustega, va paisuv TriStar. Samas on kasvutrend märgatav, seega ilmselt ei ole see litsents iseenesest piirav, kui sellel on mõte taga.

IMHO tegeleb EJL aiaauguga. Kui juba hetkel on osa populaarseid võistlusi kalendrivälised, siis saab neid edaspidi olema enamgi. Kõik ei ole valmis maksma EJL'le obrokit ja täitma osaliselt "pakasuuhalikke" nõudeid.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas KaupoR » 12. 09. 2012. 10:17

gandalf kirjutas:Lisaks ei saa ma kuidagi aru mehhanismist, kuidas litsentsiomanikud spordistatistikas kajastuma hakkavad. Statistika kogumise metoodika ei küsi alaliidult litsentsiomanike arvu, küsitakse klubidelt treenijate arvu.
Just nii, olen seda sama püüdnud algusest peale rõhutada (sh ka EJL üldkogul, kus see idee esimest korda avalikkuse ette paisati)
If everything's under control, you're going too slow!

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas vidrikjupiter » 12. 09. 2012. 10:18

Mati kirjutas:Triatlonis nt on kõik võistlused (mõni pisiüritus on väljas võib-olla) liidu kalendris ja nendel osalemiseks on vajalik litsents.
Lihtsalt täpsustuseks, et kõikidel kalendris olevatel võistlustel ei olnud litsents siiski kohustuslik. Näiteks Eesti Karikavõistluste esimesel etapil Mellistes sai osaleda ilma litsentsita, litsents oli kohustuslik ainult karikasarja arvestuses osalemiseks. Samas teisel etapil Valgas oli litsents kohustuslik kõigile. Ilma litsentsita võistlusi oli 2012.a. kalendris veel (nt. Mulgi-Jaani).

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1186
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas SK » 12. 09. 2012. 10:20

Lepajõe: Me kõik teame, et harrastajaid on meil palju aga kuskilt statistikas see välja ei paista. Sellega seoses ei ole me esimese grupi spordiala Eestis.

Et siis ikkagi hammaste ravi p...e kaudu? Kui rattaliit ei suuda võistluste ametlikke protokolle osavõtjate arvuga rahastajatele(riik, EOK, sponsorid) usutavaks teha, siis pole ta järelikult organisatsioonina usutav. :evil:

Ootan järgmisena ettepanekut rattahooaja pikendamiseks Eestis asuda veebruaris muru roheliseks värvima...

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas arnea » 12. 09. 2012. 10:21

Mati kirjutas:Triatlonis nt on kõik võistlused (mõni pisiüritus on väljas võib-olla) liidu kalendris ja nendel osalemiseks on vajalik litsents.
Minu meelest ei ole nii. Kõrvamaa triatlon on kalendris ja litsentsi polnud vaja. See ei olnud liiga pisi (lühike küll).

Vaatasin pisteliselt veel triatloni kalendris olevaid üritusi - on selliseid kus on kohustuslik, on selliseid, kus ei ole (k.a. täispikk, vähemalt juhendi andmetel), on selliseid, kus juhend räägib kui hea on litsents ja kuidas see on MV arvestuses kaasalöömiseks vajalik, aga kohustuslik ei ole (näiteks Meliste triatlon).

EJL proovib teha midagi Eesti harrastusspordis pretsedenditut. Loodetavasti nad ebaõnnestuvad.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas KaupoR » 12. 09. 2012. 10:29

SK kirjutas:Kui rattaliit ei suuda võistluste ametlikke protokolle osavõtjate arvuga rahastajatele(riik, EOK, sponsorid) usutavaks teha, siis pole ta järelikult organisatsioonina usutav. :evil:
Harrastajaid loetakse SPORDIREGISTRI vahendusel. http://www.spordiregister.ee. Hetkeseisuga on Eestis juba 19000 võimlejat :mrgreen: Ütlen seda veelkord - rattureid on ametlikus statistikas nii vähe, sest nende harrastust ei registreeri klubid, kes omakorda esitavad andmeid Spordiregistrile. Klubi (nt MyFitness, Sparta jne) paneb võimlejatena kirja kõik oma liikmed, kes käivad rühmatrennis (oletan nii, sest näiteks SPARTA-l on 20 ratturit, 400 võimlejat ja 1190 kulturisti). Mitte keegi aga ei loe kokku Harku metsas, Voormäel või Tallinn-Klooga-Tallinn kulgevaid harrastusrattureid. Va need, kes kuuluvad RATTAklubisse ja kelle klubi nad ratturitena spordiregistris registreerib. Samas ei kuulu enamus rattureid rattaklubidesse ja seepärast polegi meil ametlikult kuigi palju rattureid. Olen kindel, et paljud ratturid, kes käivad üldtreeningu eesmärgil mõnes rühmatrennis, on registris hoopis võimlejad (mitte kui ratturid).
If everything's under control, you're going too slow!

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas piffik » 12. 09. 2012. 10:38

Kindlasti on meil sadu rattureid, kes suhtkoht regulaarselt rattaga tervisesporti teevad, samas ei kuulu ühtegi klubisse ega osale ühelgi võistlusel. Ega neid ei saa ka litsentsiga kuidagi üle loetud.

Kuidas küll jooksjaid ja kepikõndijaid üle loetakse?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas KaupoR » 12. 09. 2012. 10:42

piffik kirjutas:Kuidas küll jooksjaid üle loetakse?
Ei loetagi. Alaks on Kergejõustik. Kepikõndijaid on registris 765, ilmselt on olemas käimisklubid, kelle liikmetest see arv kokku tuleb.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas Mati » 12. 09. 2012. 10:57

Mati kirjutas:Triatlonis nt on kõik võistlused (mõni pisiüritus on väljas võib-olla) liidu kalendris ja nendel osalemiseks on vajalik litsents.
arnea kirjutas:Minu meelest ei ole nii. Kõrvamaa triatlon on kalendris ja litsentsi polnud vaja. See ei olnud liiga pisi (lühike küll). Vaatasin pisteliselt veel triatloni kalendris olevaid üritusi - on selliseid kus on kohustuslik, on selliseid, kus ei ole (k.a. täispikk, vähemalt juhendi andmetel), on selliseid, kus juhend räägib kui hea on litsents ja kuidas see on MV arvestuses kaasalöömiseks vajalik, aga kohustuslik ei ole (näiteks Meliste triatlon).
vidrikjupiter kirjutas:Lihtsalt täpsustuseks, et kõikidel kalendris olevatel võistlustel ei olnud litsents siiski kohustuslik. Näiteks Eesti Karikavõistluste esimesel etapil Mellistes sai osaleda ilma litsentsita, litsents oli kohustuslik ainult karikasarja arvestuses osalemiseks... Ilma litsentsita võistlusi oli 2012.a. kalendris veel (nt. Mulgi-Jaani).
:oops: Õige, asi on seotud tihti karikavõistluste arvestusega, kuid samas leviv (õigustatud - kindlustus) trend. Samas ei tekita see litsents minus mingit trotsi vastupidiselt planeeritava harrastusratturite teemale.

Puudutades veel seda spordiregistrit, siis on see omakorda üks ülim lollus, mis välja mõeldud on. Mingit auhinda väärt "idee" lausa. Miks on vaja lahterdada inimesed konkreetse ala alla? Mina nt harrastan suusatamist, rattasõitu, triatlonit, jooksu - st ka võistlen nendel aladel. Miks käib lahterdamine klubiliselt? Aga see on teine teema muidugi. EJL võiks just sellele aspektile rõhuda selle asemel, et lambana karjaga kaasa joosta.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas gandalf » 12. 09. 2012. 11:05

Mati kirjutas: Puudutades veel seda spordiregistrit, siis on see omakorda üks ülim lollus, mis välja mõeldud on. Mingit auhinda väärt "idee" lausa. Miks on vaja lahterdada inimesed konkreetse ala alla? Mina nt harrastan suusatamist, rattasõitu, triatlonit, jooksu - st ka võistlen nendel aladel. Miks käib lahterdamine klubiliselt? Aga see on teine teema muidugi. EJL võiks just sellele aspektile rõhuda selle asemel, et lambana karjaga kaasa joosta.
Väitega nr1 olen nõus, asi on lolluskuubis. Samas panin ma meite klubi rahva mitme ala alla kirja, ikka sinna, mida nad lisaks kaljuronimisele või kärestikuslaalomile harrastavad.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas Mati » 12. 09. 2012. 11:24

gandalf kirjutas:
Mati kirjutas:Puudutades veel seda spordiregistrit, siis on see omakorda üks ülim lollus, mis välja mõeldud on. Miks on vaja lahterdada inimesed konkreetse ala alla? Miks käib lahterdamine klubiliselt? ...
Väitega nr1 olen nõus, asi on lolluskuubis. Samas panin ma meite klubi rahva mitme ala alla kirja, ikka sinna, mida nad lisaks kaljuronimisele või kärestikuslaalomile harrastavad.
Ehk siis registri järgi on teil klubi "korda X" suurem :)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas KaupoR » 12. 09. 2012. 11:30

Kui ma õigesti mäletan, siis ankeedis on eraldi küsimus liikmete kohta ja harrastuste kohta. Liikmeid võib olla X, kellest mõned harrastavad 2-3-4 harrastust, seega harrastuste-harrastajate kogusumma ei ole enam X.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1186
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas SK » 12. 09. 2012. 11:34

KaupoR kirjutas:
SK kirjutas:Kui rattaliit ei suuda võistluste ametlikke protokolle osavõtjate arvuga rahastajatele(riik, EOK, sponsorid) usutavaks teha, siis pole ta järelikult organisatsioonina usutav. :evil:
Harrastajaid loetakse SPORDIREGISTRI vahendusel. http://www.spordiregister.ee. Hetkeseisuga on Eestis juba 19000 võimlejat :mrgreen: Ütlen seda veelkord - rattureid on ametlikus statistikas nii vähe, sest nende harrastust ei registreeri klubid, kes omakorda esitavad andmeid Spordiregistrile. Klubi (nt MyFitness, Sparta jne) paneb võimlejatena kirja kõik oma liikmed, kes käivad rühmatrennis (oletan nii, sest näiteks SPARTA-l on 20 ratturit, 400 võimlejat ja 1190 kulturisti). Mitte keegi aga ei loe kokku Harku metsas, Voormäel või Tallinn-Klooga-Tallinn kulgevaid harrastusrattureid. Va need, kes kuuluvad RATTAklubisse ja kelle klubi nad ratturitena spordiregistris registreerib. Samas ei kuulu enamus rattureid rattaklubidesse ja seepärast polegi meil ametlikult kuigi palju rattureid. Olen kindel, et paljud ratturid, kes käivad üldtreeningu eesmärgil mõnes rühmatrennis, on registris hoopis võimlejad (mitte kui ratturid).
Tean küll seda vildakat süsteemi, aga seda süsteemi EI JUURUTANUD UFOD või mõni muu maaväline jõud, vaid ikka inimesed. Inimesed peavad seda väärsünnitist ka muutma mitte kaasa haukuma või varbaid lakkuma.

Ettevõtteid ei juhi ka raamatupidajad, vaatamata nubrilise infoga töötamisele. Kui visioon puudub, siis pole ohtrast numbrite korjamisest abi, riik aga praegu just nii käitubki. EOK valimised on tulekul, tahaks selle litsentsijura asemel teada, milliseid ettepanekuid rattaliit on uutele juhikandidaatidele teinud, et spordisüsteemi nõmedusi muuta? Kui rattaliit ei oska oma rahuolematust kuuldavaks teha, siis virelegu edasi või vahetagu juhtkonda. Litsentsipoliitikaga visatakse "laps koos pesuveega" rentslisse.

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas gandalf » 12. 09. 2012. 11:38

KaupoR kirjutas:Kui ma õigesti mäletan, siis ankeedis on eraldi küsimus liikmete kohta ja harrastuste kohta. Liikmeid võib olla X, kellest mõned harrastavad 2-3-4 harrastust, seega harrastuste-harrastajate kogusumma ei ole enam X.
Täpselt nii

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas tsainik » 12. 09. 2012. 11:53

oot-oot, kas see tähendab siis seda, et kui ma olen kirjas kolmes erinevas spordialas/klubis, siis saab iga vastav alaliit minupealt endale "linnukese" lahtrisse? Või on ikka nii, et 1 on põhiala?

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas gandalf » 12. 09. 2012. 12:54

tsainik kirjutas:oot-oot, kas see tähendab siis seda, et kui ma olen kirjas kolmes erinevas spordialas/klubis, siis saab iga vastav alaliit minupealt endale "linnukese" lahtrisse? Või on ikka nii, et 1 on põhiala?
Iga spordiklubi paneb kirja enda juures treenivad. Kust tema seda teadma peaks, kus sa veel trennis käid?

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas urmo » 12. 09. 2012. 17:27

EJL kehtestab litsentsinõude oma kalendri võistlustel :arrow: Tartu neliküritus, Filter, Samsung ja vb ka mõned teised ei rega ennast EJL kalendrisse :arrow: EJL ainuke arvestatav funktsioon on EMV-dega tegelemine :arrow: Süveneb lõhe eliit- ja harrastusspordi vahel :arrow: Üks või mitu massiüritussarja kuulutavad välja alternatiivsed tiitlid oma võistluste raames :arrow: Suur segadus ja anarhia, harrastajad sõidavad seal, kus neid ei kotita litsentsinõuete, kellade ja helkur(vest)ide olemasolu, suurte osalustasude ega ratta ümbermõõdu järgi klassidesse jagamisega, st. hakkavad jooksjateks.
Zero the Hero

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas indrek56 » 12. 09. 2012. 18:22

urmo kirjutas:, st. hakkavad jooksjateks.
Küll tuleb ka nende aeg! :twisted:

Kasutaja avatar
n. ulnaris
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 02. 08. 2011. 15:37

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas n. ulnaris » 12. 09. 2012. 21:16

urmo kirjutas:EJL kehtestab litsentsinõude oma kalendri võistlustel :arrow: Tartu neliküritus, Filter, Samsung ja vb ka mõned teised ei rega ennast EJL kalendrisse :arrow: EJL ainuke arvestatav funktsioon on EMV-dega tegelemine :arrow: Süveneb lõhe eliit- ja harrastusspordi vahel :arrow: Üks või mitu massiüritussarja kuulutavad välja alternatiivsed tiitlid oma võistluste raames :arrow: Suur segadus ja anarhia, harrastajad sõidavad seal, kus neid ei kotita litsentsinõuete, kellade ja helkur(vest)ide olemasolu, suurte osalustasude ega ratta ümbermõõdu järgi klassidesse jagamisega, st. hakkavad jooksjateks.
:arrow: 29" jooksud võistlustel lubatud üksnes tuleval hooajal loodava 29eri litsentsi ettenäitamisel (29erite klubisse registreeritud liikmetele poole odavam)


.. tekib küsimus, kuidas selline idiotismi kanti kippuv mõte EJLil üleüldse tekkida sai.

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas Omiar » 13. 09. 2012. 10:07

Teemat pole mõtet liiga suureks puhuda. Valdava enamuse jaoks midagi ei muutu, sest kogu tants käib sisuliselt Tartu nelikürituse, Filtri sarja, Samsungi ja veel paari võistluse ümber. Need lihtsalt ei rega ennast EJL kalendrisse ning ongi kõik, sest üsna suurt pühapäevasõitjate hulka arvestades korraldajad endale näppu lõikama ei hakka. Ainult tõsiste harrastajate najal aga üritusi pikaajaliselt ei korralda.

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas gandalf » 13. 09. 2012. 12:12

Omiar kirjutas:Teemat pole mõtet liiga suureks puhuda. Valdava enamuse jaoks midagi ei muutu, sest kogu tants käib sisuliselt Tartu nelikürituse, Filtri sarja, Samsungi ja veel paari võistluse ümber. Need lihtsalt ei rega ennast EJL kalendrisse ning ongi kõik, sest üsna suurt pühapäevasõitjate hulka arvestades korraldajad endale näppu lõikama ei hakka. Ainult tõsiste harrastajate najal aga üritusi pikaajaliselt ei korralda.
Filter maantee, Filter tempo, Samsung, TRR, TRM kokku annab ca 98% kõikidest osaluskordadest Eesti rattavõistlustel. Kuidas siis osalejate jaoks midagi ei muutu?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas erikr » 13. 09. 2012. 12:41

gandalf kirjutas:
Omiar kirjutas:Teemat pole mõtet liiga suureks puhuda. Valdava enamuse jaoks midagi ei muutu, sest kogu tants käib sisuliselt Tartu nelikürituse, Filtri sarja, Samsungi ja veel paari võistluse ümber. Need lihtsalt ei rega ennast EJL kalendrisse ning ongi kõik, sest üsna suurt pühapäevasõitjate hulka arvestades korraldajad endale näppu lõikama ei hakka. Ainult tõsiste harrastajate najal aga üritusi pikaajaliselt ei korralda.
Filter maantee, Filter tempo, Samsung, TRR, TRM kokku annab ca 98% kõikidest osaluskordadest Eesti rattavõistlustel. Kuidas siis osalejate jaoks midagi ei muutu?
Omiari poolt ennustatav stsenaarium näeb ette, et need 98% osaluskordi tagavad võistlused ei taotle EJL 1-3 kategooriat ja seega tõesti midagi ei muutuks osalejate jaoks.
See välistaks muidugi EMV või mõne rahvusvahelise jõukatsumise korraldamise mõne nimetatud võistluse raames.
Rumal oleks olla valiku ees: feim või maksimaalsed osalustasud kohalikelt osalejatelt.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Litsentsinõue 2013 või mis oleks alternatiiv?

Postitus Postitas gandalf » 13. 09. 2012. 12:51

erikr kirjutas:
gandalf kirjutas:
Omiar kirjutas:Teemat pole mõtet liiga suureks puhuda. Valdava enamuse jaoks midagi ei muutu, sest kogu tants käib sisuliselt Tartu nelikürituse, Filtri sarja, Samsungi ja veel paari võistluse ümber. Need lihtsalt ei rega ennast EJL kalendrisse ning ongi kõik, sest üsna suurt pühapäevasõitjate hulka arvestades korraldajad endale näppu lõikama ei hakka. Ainult tõsiste harrastajate najal aga üritusi pikaajaliselt ei korralda.
Filter maantee, Filter tempo, Samsung, TRR, TRM kokku annab ca 98% kõikidest osaluskordadest Eesti rattavõistlustel. Kuidas siis osalejate jaoks midagi ei muutu?
Omiari poolt ennustatav stsenaarium näeb ette, et need 98% osaluskordi tagavad võistlused ei taotle EJL 1-3 kategooriat ja seega tõesti midagi ei muutuks osalejate jaoks.
See välistaks muidugi EMV või mõne rahvusvahelise jõukatsumise korraldamise mõne nimetatud võistluse raames.
Rumal oleks olla valiku ees: feim või maksimaalsed osalustasud kohalikelt osalejatelt.
Kui need võistlused rattakalendrist välja jäävad, siis näen ma veel vähem võimalust saavutada EJL eesmärk registreeritud harrastajate aedikusse ajamisel...

Vasta

Mine “Üldfoorum”