Ümber Viljandi järve jooks

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Ümber Viljandi järve jooks

Postitus Postitas Mati » 29. 04. 2004. 14:33

Varasematest tulemustest nähtub, et mitmed clubbers'id on üritusel osalenud. Seega sooviks väikest kommentaari raja raskuse jne kohta. Alguses on tõenäoliselt suht norm tõus. Kas ka rajavalik on oluline, või pole mõtet võssa ragistama minna?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 29. 04. 2004. 14:40

ou nou, jälle mitterattavõistlusest.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

kalev
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Postitus Postitas kalev » 29. 04. 2004. 14:46

Toetan ka ideed, et rattafoorum võiks ikka rattafoorumiks jääda.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 29. 04. 2004. 15:14

sorry, kus ma seda küsima peaks kui tean, et mitmed siinsed on ka käinud. äkki huvitab kedagi veel. jooksvaid rattureid on vist suht palju. multispordist räägime, triatlonist räägime, miks mitte jooksust vahel harva. :shock:

kui adminile tundub eriti ebasobiv, siis palun teema kustutada ja asi ants.
seni on seltskond küll suht demokraatlik ja tolerantne tundunud.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

aerosmith01
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 21. 06. 2003. 20:11

Postitus Postitas aerosmith01 » 29. 04. 2004. 15:39

võssa päris ei tasu küll minna kuna keegi ei lähe sinna :) ... mina jooksen seal kus enamus, sest enamus jookseb seal kus loskutovki, loskutovi jäljed viivad aga alati sihile... 8)

Ray
Rattur
Postitusi: 302
Liitunud: 17. 04. 2003. 13:20

Postitus Postitas Ray » 29. 04. 2004. 15:39

Ise olen ühe korra osalenud. Rada väga raske ei tundunud. Mõtekas on ikka mööda teed joosta, mitte kuhugi võssa ronida :roll:

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

osalenud 2002

Postitus Postitas mart2 » 29. 04. 2004. 16:43

Peale starti, kui mäest üles minna, siis läheb rada kaheks, piki järve kallast võsas ja otse mäkke ning majade vahelt. Esimene variant natuke lühem, kuid rada halvem ja kitsam. Kes tahab head tulemust, peab enne esimest joogipunkti (rada mäest alla) omale koha kätte võitma, sest soostunud võsas on ümber järve otsa ainult kitsas laudtee (2002 olid euro-alused). Hiljem on sisuliselt üks rada ja pikad vahed välja kujunenud. Kindlasti peab vaatama, et esimesel tõusul end kinni ei jookseks, sest 20-30 % tõus on paras laks (järve-äärsel rajal on tõus väiksem).
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Ray
Rattur
Postitusi: 302
Liitunud: 17. 04. 2003. 13:20

Postitus Postitas Ray » 29. 04. 2004. 19:52

Ja banaanid tasub juba reedel ära osta :wink:

Kasutaja avatar
Konflict
Rattur
Postitusi: 311
Liitunud: 16. 04. 2003. 20:21

Postitus Postitas Konflict » 29. 04. 2004. 19:53

Nüüd enam seda võsa pole sinna on tehtud tervisespordi rada aga ma ei kuhuni see on tehtud.

Kasutaja avatar
west
Rattur
Postitusi: 83
Liitunud: 15. 04. 2003. 09:32

Postitus Postitas west » 29. 04. 2004. 21:36

Ei soovita rajaleidjat mängima hakata :) teed mööda natuke pikem kuid ei kurna nii palju kui metsa alust avastamine.
Esimene naljakas koht on siis kui rannaäärne tee hakkab lõpema ja tee teeb enne huntaugu tõusu väikese jõnksu. Osa rahvast paneb sealt otse heinamaale ja siis üritatakse ojast üle hüpata ning selle hüpamise koha leidmiseks raisatakse mõtetult aega.
Konflict kirjutas:Nüüd enam seda võsa pole sinna on tehtud tervisespordi rada aga ma ei kuhuni see on tehtud.
Huvitav kas mulgi rattamarton ka sellele vastvalminud terviseraja lõigule suunatakse? Tundus eemalt vaadates suht pehme kruus olevat. Siis jääks see mullune lauge asfaldilaskumine ära.

Kasutaja avatar
Konflict
Rattur
Postitusi: 311
Liitunud: 16. 04. 2003. 20:21

Postitus Postitas Konflict » 30. 04. 2004. 07:50

jap saab sealt pehme kruusa peal sõita kui maraton on kahjuks

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 30. 04. 2004. 09:14

Mati kirjutas:sorry, kus ma seda küsima peaks kui tean, et mitmed siinsed on ka käinud. äkki huvitab kedagi veel. jooksvaid rattureid on vist suht palju. multispordist räägime, triatlonist räägime, miks mitte jooksust vahel harva. :shock:
.
Olen Matiga sama meelt sest muid foorumeid ma ei külasta eriti .Espordi lehel on küll mitmeid asjalikke jooksuhunte kuid seal on ka palju mõttetuid tegelasi kes sülge pritsivad.
näiteks minule on Viljandi järvejooks kujunenud endale "ärapanemiseks" :wink:
Jooksutrenni ainult selle nimel teengi et oma aega järvejooksul parandada.
See aasta on rada päris kuiv ja tuleb umb. paar minti kiirem võrreldes eelmiste aastatega (minu arust).
kõige rohkem annab võssa panna peale esimest tõusu kui rahvas jaguneb kahte leeri.Ühed lähevad majade vahel ,valides kõvema pinnase ja laugema tee(kuid on võimalus võtta teadmatuses liiga suur kaar), teised lähevad matkarajalt mis on pehmem ja väikeste tõusude-langustega. pikkus nendel lõikudel peaks tulema üks. Ise otsutan ilmselt siis kui joostes sinnamaani jõuan.

Kasutaja avatar
ii
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 01. 07. 2003. 11:49

Postitus Postitas ii » 30. 04. 2004. 14:08

Mul läheb see aasta vist 3. või 4. kord. Viljandi jooksust on saanud minu hooaja alguse traditsiooniline üritus. Tavaliselt (va. eelmine) on ilus ilma ka olnud.
Kaks viimast aastat olen "alumist" rada jooksnud ja enam ei taha sealt joosta. Eriti jama oli eelmine aasta, kui juba seal, kus tervisetee jookseb maanteele välja, sain jalad märjaks ja edasi oli juba väääga halb joosta.
Kõige tähtsam on stardijärgne tõus iisisti võtta, sest seal võib tekkida soov nende meestega kaasa minna, kes üle "põllu" jooksevad- seal jookse rahulikult ikka mööda teekest.
Kui oled selle Klingi-Nõmme (vist oli) maanteele välja jõudnud, siis seal võiksid tuld anda, sest 5.-ndal kilomeetril maanteelt alla raba vahele joostes tekkivad paratamtult pidurdamised ja seal teistest mööduda on raske. Hiljem (u. 6-7 km) tuleb veel üks suhteliselt raske väike org läbida, seal võib kergesti kukkuda (aga see aasta vist mitte, sest väljas on kuiv.
Edasi järgneb kruusatee ja siis veel natuke põllu ületamist ja siis tuld, sest edasi läheb allamäge tartu mnt poole. Enne tartum mtn jõudmist tuleb veel väike järve ots ületada, kus on paras mülgas (aga jällegi see aasta vist mitte).
Nüüd järgneb mingi 1,5-2 km linna tänavaid ja ongi läbi.
Mina olen üldiselt selle üritusega väga rahule jäänud ja olen üritanud tunni sisse joosta.
Nii et näeme seal! :)
Painutan nii kuis jaksan :mrgreen:

Vasta

Mine “Üldfoorum”