HTC läheb laiali

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

HTC läheb laiali

Postitus Postitas erikr » 05. 08. 2011. 07:33

http://www.spordipartner.ee/?page=maail ... b-tegevuse

Mul on küll sellest kahju, et see punt laiali läheb. Teadmata, kas kulisside taga oli pilt teistsugune, kuid mulle meeldis nende ühtlane tegevus ja võime tulemuslikult töötada sprindietappide võidu nimel. Juhuse hooleks ei jäetud suurt midagi. Kogu tiim pandi pundi ette ja gaas põhja, et jooksikud kinni püüda. Lõppude skeem oli pidevalt sama, aga kellelgi seda eriti lõhkuda ei õnnestunud.

Eriti meeldejääv oli üks 2009 etapp, kus Manxmanil tuli mõte, oli see nüüd 25 või 40 km enne lõppu vms, pidevalt külg- ja vastutuules keerutaval teel korjata kogu tiim ette ja siis gaas põhja panna. Mõeldud-tehtud. Pundil polnud mingit võimu kiiremini sõita ja loomulikult lahendati lõpp nagu ikka Manxmani kasuks.

2009 aasta tuuril tehti ka tiimist film Chasing Legends. Osa tegelasi oli selles filmis samad, kui 2004 tuuril Telekomi (või olid nad T-Mobile) pundist tehtud filmis Hell on Wheels, originaalpealkirjaga Höllentour.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

clx
Rattur
Postitusi: 409
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: HTC läheb laiali

Postitus Postitas clx » 05. 08. 2011. 10:35

Kogu minu lugupidamise juures HTC tiimi ja Cavendishi vastu on mul tugitoolisportlasena küll pigem hea meel, et see hegemoonia lõpuks otsa saab. Olgem ausad - sprindietappide finishid kippusid viimasel ajal ikka väga igavaks.

Pakun et 90% tõenäosusega lõpetab Cavendish Team Sky's - neil rahaprobleemi ei ole ja kogu tiim põhineb briti rahvuslikul uhkusel. Sel teemal on juba ka arvestatavaid spekulatsioone olnud.
"Mark Cavendish is reportedly set to join Team Sky from HTC-Highroad for the 2012 season. Neither party has yet confirmed the news, with Team Sky saying that it will not comment on transfers until 1 August, while Cavendish said on Twitter that he is committed to HTC for the rest of this season."
:arrow: http://road.cc/content/news/37397-mark- ... n-team-sky

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: HTC läheb laiali

Postitus Postitas Mati » 05. 08. 2011. 10:45

Tiim elas (sisuliselt ühe mehe) sprindivõitude peal, klassikutel ja tegijatel tuuridel edu puudus totaalselt. Pole ime, et sponsorite motivatsioon lõpuks ka raugeb.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: HTC läheb laiali

Postitus Postitas KristjanS » 05. 08. 2011. 10:49

clx kirjutas:Kogu minu lugupidamise juures HTC tiimi ja Cavendishi vastu on mul tugitoolisportlasena küll pigem hea meel, et see hegemoonia lõpuks otsa saab. Olgem ausad - sprindietappide finishid kippusid viimasel ajal ikka väga igavaks.
+1 (y)
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: HTC läheb laiali

Postitus Postitas erikr » 05. 08. 2011. 11:22

KristjanS kirjutas:
clx kirjutas:Kogu minu lugupidamise juures HTC tiimi ja Cavendishi vastu on mul tugitoolisportlasena küll pigem hea meel, et see hegemoonia lõpuks otsa saab. Olgem ausad - sprindietappide finishid kippusid viimasel ajal ikka väga igavaks.
+1 (y)
Põhimõtteliselt loomulikult nõus.
Aga mulle meeldib hästi tehtud töö.
Ja nad tegid seda nii krdi hästi, et oli lihtsalt hea vaadata.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: HTC läheb laiali

Postitus Postitas BACARDI » 05. 08. 2011. 15:50

Mulle meeldis see ülemvõim mida nad endale sobivatel etappidel demonstreerisid. Ma kasutasin seda mitmel korral kodustele jalgrattaspordi taktika kiirkursuste läbimiseks. :D See mida nad tegid oli lihtsalt nii ilus aabitsa tõde ja lausa lust oli vaadata kuidas tiim töötas ühise eesmärgi nimel.
Samas saan aru ka nendest kellele selline asi üle hakkas viskama. Kuid siiski tuleb meeste ees müts maha võtta kuna reeglina keegi nende edu väärata ei suutnud. R.I.P.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: HTC läheb laiali

Postitus Postitas Mati » 05. 08. 2011. 15:58

Asja võib ju käsitleda ka nii, et HTC'l oli kasutada mega finantsdoping sprinterite osas. HTC rongis oli hunnik mehi, kes on üksi pea (või) sama kõvad kui Cav - Renshaw, Goss, Degenkolb jne. Greipel lahkus ja on suutnud ka üksi võite tuua, sh ka üle oma vana meeskonnakaaslase. Ütleks, et nö tava rongi puhul, kus eeldatavasti võiks vedajad ikka vedurist nõrgemad vagunid, jääb lõpp rohkem selle peamehe peale.
Sellest kõigest järeldades ei ole ka mina väga õnnetu, et see rong lõpuks demontaazi saadeti. Loodan nüüd näha rohkem finisheid kus fotos mõõdetakse kummipaksusega ja mitte rattapikkusega vahesid.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Cicli
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 22. 11. 2009. 13:28

Re: HTC läheb laiali

Postitus Postitas Cicli » 05. 08. 2011. 21:11


Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: HTC läheb laiali

Postitus Postitas erikr » 05. 08. 2011. 23:27

Mati kirjutas: Sellest kõigest järeldades ei ole ka mina väga õnnetu, et see rong lõpuks demontaazi saadeti. Loodan nüüd näha rohkem finisheid kus fotos mõõdetakse kummipaksusega ja mitte rattapikkusega vahesid.
Kusjuures mulle meeldib, kui asi on konkreetselt paigas - on siis kas tiim (leadout train) või mees üksinda võimeline rattapikkusega asja paika panema. Need kummipaksuse jagu võidetud sõidud on on nagu mingi statistika teise kursuse paraktikum, kus seekord läks nii ja tookord läks naa. Hea juhus pole võrreldav süstemaatilise paremusega. Mina hindan selgelt viimast.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Re: HTC läheb laiali

Postitus Postitas tarts » 05. 08. 2011. 23:51

Ma nõustun erikuga, et selge silmaga eristatav võit on väga konkreetne ja vaatemänguline. Kummipaksusega võidu vormistamine teeb kogu sõidust farsi ning minu isikliku täiesti ebapädeva arvamuse kohaselt oleks sellisel juhul õiglane esikoht üldse väljastamata jätta või siis anda mõlemale korraga jooneületajale esikoht. 200-250 km läbimise järel võidu vormistamine tuhandiku ja kummipaksusega on vaataja poolelt täielik sürr. Aga see on minu hästi ebapädev mulje asjast.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: HTC läheb laiali

Postitus Postitas Mati » 05. 08. 2011. 23:57

Sama sürr on 3500 km läbimise järel võitja ja kaotaja vahe nt 8 sekki. Anname mõlemale "kollase" selga? Võit on võit, olgu või milliga, eriti kui kaasaegne tehnoloogia sellist täpsust võimaldab. IMHO monotoonsus tapab iga spordi, vahelduvus ja põnevus on see mis teeb asja jälgitavaks.

Aga vaatame asja head külge. Tänu lagunemisele paiskuvad kõvad mehed vast laiali ja järgmine hooaeg on meil võib-olla juba kaks võrdväärset rongi sirgel.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: HTC läheb laiali

Postitus Postitas KristjanS » 06. 08. 2011. 10:56

Meeldib ka minule, kui võit on veenev, mitte millimeetritega mõõdetav, ent jamaks muutub asi siis, kui juba kaks päeva enne starti on võitja selge. Selles mõttes on näiteks MM-i ja OM-i võistlused oluliselt vaatemängulisemad, kui näiteks TdF-i sprindietapp. MM-i sõitu vaatan alati põnevusega ja viimastel kilomeetritel seisan püsti pedaalidel ja elan kaasa :). Ei ole üldse väga võimatu, et Cavendish üksinda on oluliselt pehmema rusikaga kui ta senimaani tiimiga on olnud. Loodame, et pildis hakkavad olema ka tõelised sprinterid.
Need meeskondlikud sprindivõidud on alati minu silmis olnud siuksed poolikud võidud. Mees mehe vastu, kus igaüks iseenda eest, võidud on vähe kõvemad ja annavad CV-le ilusama pildi (y) .
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: HTC läheb laiali

Postitus Postitas MarttiM » 06. 08. 2011. 11:32

Mati kirjutas:Tiim elas (sisuliselt ühe mehe) sprindivõitude peal, klassikutel ja tegijatel tuuridel edu puudus totaalselt. Pole ime, et sponsorite motivatsioon lõpuks ka raugeb.
see, et tiim panustas sprintidele ja klassikutele oli selgelt strateegiline otsus ja ilmselt oli see kooskõlastatud ka rahastajaga. turunduse ja reklaami kohapealt võis olla see küllaltki nutikas otsus, sest klassikutel ja tuuri esimestel nädalatel on tiim kõige rohkem pildis. ka ei saa nõustuda, et HTC-l edu tegijatel tuuridel totaalselt puudub! kuidas muidu käsitleda lugematuid etapivõite ja rohelisi särke Le Touril.

R.I.P.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: HTC läheb laiali

Postitus Postitas SK » 07. 08. 2011. 12:37

Mingi tiimi "laialiminek" pole rattaspordis eriline traagika, pigem on senised laiaiminekud olnud pigem ümber-formeerumised. Selline manager nagu Bob Stapleton tuleb raudselt mõne uue projektiga välja ja kindlasti hakkab see eelarve poolest kuuluma ProTouri esimesse poolde. HTC-s on praegu peale Cavi sõitmas veel 6-7 väga kõrge reitinguga ratturit, kes kõik täidavad perfektselt mingit rolli tiimis, et pole võimatu sama tuumiku põhjal uue klubi moodustumine. Vaja vaid ühte Le Touri üldarvestuse meest juurde, Degenkolbist saab vabalt Cav-Killeri kasvatada. Stapleton on piisavalt tuntud, et tema ümber keerleb iagsugu temgelpungadega mesilasi, marketingi on ju vaja, küsimus on eelkõige hinnas ja Stapleton pole harjunud madalalt lendama.

Kui Austraalia jõuk liitub ja Belgia kaks jõuku liituvad omavahel, siis HTC kadumise järel jääb ProTouri üks vaba koht.

PS. Arutamine, kes millimeetrine võit on oma olemuselt halvem või parem kui meetrine võit, on mu arust pseudoprobleem. Ilmselt vahel on ta magusam ja vahel igavam, aga see kõik käib spordi juurde.

Vasta

Mine “Üldfoorum”