Prügiteema

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Kasutaja avatar
andrust
Rattur
Postitusi: 128
Liitunud: 23. 03. 2003. 11:04

Prügiteema

Postitus Postitas andrust » 30. 05. 2011. 06:43

Rennes kirjutas:Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Ma ei tea kust pihta hakata, aga, mul on suure ringile küsimus lagastamise kohta. Iga võistlus kus ma käinud olen, isegi trennides vahest ... Tee koosneb geelipakkidest ja pudelitest. WTF nagu?
Sama siin. Üsna valus ja kurb on vaadata kuidas geelipakid ja tühjad pudelid lendavad raja äärde, kusjuures tundub et mida kaugemale tee äärest seda uhkem... Paras seakari.
Mehed, olge viisakad ja pange oma sodi taskusse tagasi ning visake prügikasti peale lõpetamist. Kui tõesti tühi geelipakk liigne raskus on, siis puistage ta maha tee serva prügialas või TP-s

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: 30. Tartu Rattaralli 2011

Postitus Postitas Nongrata » 30. 05. 2011. 08:26

Rennes kirjutas:Ma nägin ka kuidas üks härra rahumeeli kiirabi tuules tuhises .... Noh see selleks, igaüks on nii viisakas kui oma lastetuba lubab...
Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Ma ei tea kust pihta hakata, aga, mul on suure ringile küsimus lagastamise kohta. Iga võistlus kus ma käinud olen, isegi trennides vahest ... Tee koosneb geelipakkidest ja pudelitest. WTF nagu?
Väljavõte Salzkammerguti juhendist: The beginning and the end of the "Feed-Zone" is marked by special signposts. No littering beyond this area!! Those who litter along the race course or throw packaging into the ditches, woods or on meadows will be disqualified! Ehk peaks ka siin sisse viima...

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 30. Tartu Rattaralli 2011

Postitus Postitas dr Holden » 02. 06. 2011. 20:07

Prügiteema jätkuks!!

Veeretasin seda enda sees neli päeva ja tulemus on siis selline! Võitlust alga!!!

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: 30. Tartu Rattaralli 2011

Postitus Postitas Henno » 03. 06. 2011. 09:11

holden kirjutas:Prügiteema jätkuks!!

Veeretasin seda enda sees neli päeva ja tulemus on siis selline! Võitlust alga!!!
head algatust "Ära viska prügi maha!" ei ole mõtet ähmastada joruga teemal "geelid pole vajalikud", eriti kui viimase kohta pole vettpidavat tõestust lauale laduda

mina panin rattarallil oma kasutatud tuubid ja ümbrispaberid taskusse tagasi, toidupunktides jagatud Powerbari pudelid andsin järgmises punktis ära, rattamaratonil olen toitlustusalas prügikasti tühjendanud taskuid, käratasin ka rallil peale ühele kodanikule, kes sujuva liigutusega oma batooni ümbrispaberi mulle kodaratesse pillas, sama asi tuubi puhul oleks võinud ka kukkumisega lõppeda

P.S. geelide kohta ütlen oma arvamuse selleks sobivas teemas - viewtopic.php?f=18&t=4861
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 30. Tartu Rattaralli 2011

Postitus Postitas Rivo » 03. 06. 2011. 09:43

Igati õige algatus !
Aga ma nt. võtan pikematele sõitudele banaani kaasa. Ja ausalt, selle koori ma pole veel taskusse tagasi toppinud :cry:
Geel läheb geelipudelisse ja batoone ei tarbi.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 30. Tartu Rattaralli 2011

Postitus Postitas Mati » 03. 06. 2011. 09:57

Rivo kirjutas:Aga ma nt. võtan pikematele sõitudele banaani kaasa. Ja ausalt, selle koori ma pole veel taskusse tagasi toppinud :cry:.
See on biolagunev ja kui sa selle viskad eemale metsa alla, siis ei ole häda vast nii suur. Päris rajale poetades on pilt inetu.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 657
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: 30. Tartu Rattaralli 2011

Postitus Postitas j6ukur » 03. 06. 2011. 10:58

Oma sodi topin alt püksisääre vahele - sealt on lihtne neid teeninduspunktis kiirelt välja tõmmata. Kuna kõik riided lähevad peale võistlust pesumasinasse, ei ole kleepuv möga püksisäärel kordagi seganud. Viimati sai ka jooksumaratonil ühele vanale peale käratatud, kes oma magneesiumituubi kõrge kaarega võssa saatis. Pooldan võistluselt eemaldamise ja geelipakkide nummerdamise läbiviimist.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Prügiteema

Postitus Postitas dr Holden » 03. 06. 2011. 11:38

Henno kirjutas:
holden kirjutas:Prügiteema jätkuks!!

Veeretasin seda enda sees neli päeva ja tulemus on siis selline! Võitlust alga!!!
head algatust "Ära viska prügi maha!" ei ole mõtet ähmastada joruga teemal "geelid pole vajalikud", eriti kui viimase kohta pole vettpidavat tõestust lauale laduda

P.S. geelide kohta ütlen oma arvamuse selleks sobivas teemas - viewtopic.php?f=18&t=4861
Aitäh tähelepanu juhtimast, ilmselt oleks pidanud jah keskenduma nö ühele asjale, oleks sõnum tugevam saanud. Teistpidi võttes tohin ma ilmselt oma blogis kajastada neid teemasid, mis mind liigutavad.

Aga ilmselt on jah õige aeg see prügiteema siit ära kolida ja teha kuhugi uus teemaaretus. Rääkisin täna ka ühe teise (tunduvalt kuulsama) blogipidajaga, ta võttis ka asjast tuld. Loodame sealtkaudu ka laiema avalikkuse ette jõuda.

Kes adminnidest suudaks leida õige koha ja vastavad postitused siit teemast ümber tõsta või las nad jäävad...?

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 30. Tartu Rattaralli 2011

Postitus Postitas dr Holden » 05. 06. 2011. 23:43

Kuna uut teemat ei ole tulnud, siis postitan nö uued algatused prügivallas ikka siia TRR foorumisse: hetkel siis oleme niikaugele jõudnud!

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 682
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Prügiteema

Postitus Postitas dh » 06. 06. 2011. 07:50

Juhtusin eile lugema Melliste triatloni juhendit, seal on konkreetselt öeldud, et prügi maha viskamine toob kaasa diskvalifitseerimise: http://klubi.trismile.ee/melliste/juhend

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Prügiteema

Postitus Postitas mtm » 06. 06. 2011. 08:35

dh kirjutas:Juhtusin eile lugema Melliste triatloni juhendit, seal on konkreetselt öeldud, et prügi maha viskamine toob kaasa diskvalifitseerimise: http://klubi.trismile.ee/melliste/juhend
Juba triatloni võistlusmäärustikus on vastav punkt, seega võib igal selle määrustiku järgi toimuval triatloni üritusel isiklike asjade mahaviskamise ees disklafi saada. Hea, et see punkt eraldi väljatoodud on kuna suurematel triatloniüritustel näeb ikka mahavisatud geelipakke, näiteks 2010 Pühajärvel triatloni rattarajal nägin vähemalt kümmet mahavisatud pakendit kuigi briifingul oli prügiteemat tutvustatud.

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Lapeteus » 06. 06. 2011. 11:20

prügistamise vastu peaksid ka võistluste korraldajad rohkem sõna võtma. minut enne starti võiks näiteks valjuhääldist tulla teade, et rajale prügi maha loopimine keelatud jne.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11874
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Prügiteema

Postitus Postitas erikr » 06. 06. 2011. 12:31

Tõsiselt toimima hakkab see aga alles siis, kui mõned võistlejad saavadki DQ.
Aga kuidagi on vaja ka seda värki tõendada, rahvaüritustel pole iga 100 m tagant kohtunikku raja ääres.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Prügiteema

Postitus Postitas suuroja » 06. 06. 2011. 12:59

erikr kirjutas:Tõsiselt toimima hakkab see aga alles siis, kui mõned võistlejad saavadki DQ.
Aga kuidagi on vaja ka seda värki tõendada, rahvaüritustel pole iga 100 m tagant kohtunikku raja ääres.
mida vähem reegleid ja ettekirjutisi, seda paremaks muutub rattasport nagu iga teine spordiala. Prahistamine hakkab peale kodusest kasvatusest, kui seda pole, on täiskasvanuna jäärapulle väga raske rööpasse seada. Kui mitte võimatu. Vaadates meie mnt-äärseid haljasribasid, võib seda kasvatust ainult ette kujutada. Rattaspordi puhul on asja parandajaks treener. Harrastaja puhul...
Banaanikoor peabki loodusesse lendama - see on otsene roheline (kollane :wink: ) osa sellest. Geelipakk mulluste lehtede all - ütleks, et saab hakkama. Otsene maratonirada ääristav sodi on muidugi ülesvõtmist väärt. Ikka mõistlikkuse piires, igasugune DQ või dq ... natuke nagu üle vindi.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Tonis_T » 06. 06. 2011. 14:10

suuroja kirjutas:Ikka mõistlikkuse piires, igasugune DQ või dq ... natuke nagu üle vindi.
Kõik on vägagi suhteline ja sõltub sellest, millise puki otsast vaatad. Mina leian, et diskvalifitseerimine ei ole sugugi üle võlli vaid täiesti normaalne asi. Kui kodune kasvatus pole olnud piisav, siis tõmbame aga tahaplaanile ja las reostavad. Miskit ette võtta pole mõistlik. Normaalse inimese jaoks ei muutu nagunii midagi ja kui teisiti õppust ei võeta, siis on diskvalifitseerimine loodetavasti toimiv kasvatusvahend. Elu on näidanud, et näpuga nina all vibutamisest ja epistli lugemisest on rahval poogen.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Prügiteema

Postitus Postitas andresle » 06. 06. 2011. 19:07

DQ on igal juhul üle võlli. Vaadake ja kuulage sõprade sajatusi mnt võistluste järel, et see ja teine sõitis tuules. Ehk, kui hakatakse maha võtma, peaks võtma kõiki, muidu ei jõua lalinat kuulda kuidas kohtunikud on erapoolikud ja karistavad mind, aga mitte teda.
Samas treenerid saavad poistele igasugu asju rääkida, kuid kuipaljud siinse foorumi lugejad on kunagi kokku puutunud treeneritega? 20% võib olla.
Samal ajal vaadake telekast mnt sõite ja vaadake, kui palju seal sodi otse teele visatakse. Eeskuju tuleb sealt.
Kunagi KCT ajal sai Lapa trahvi mnt võistlusel kusemise eest. Kui läksin peakohtunikuga jaurama (trahvi küsiti 50 eurot, mis oluliselt mõjutas selle hetke eelarve tasakaalu), et terve punt ju kuseb alalõpmata. Selgus, et ma polnud seda tähele pannudki, et Lapa loristas külasse sissesõidul. See aga on kasvatuse küss, et ta sõidu ajal ei märganud, kus ta oma asja ajab. Samas tundus talle teleka pildi järgi, et teen seal kus häda tuleb, kasvõi Vabaduse väljakul.
Ise olen poolt igasugu prügi kokkukogumisele ja sorteerimisele.

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Prügiteema

Postitus Postitas piffik » 06. 06. 2011. 20:40

Usun, et kui stardi eel mölafonist maha öelda, et prügi maha ei viska (mis teha, kui kõigi kasvatus ei ole seal maal, et seda ise teada) ning rajale teha õigetesse kohtadesse "geeli manustamise tsoonid", siis peaks enamus probleemist olema lahendatud. Jääb ikka mõni, kelle pea ka seda vastu ei võta.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7951
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Prügiteema

Postitus Postitas KaupoR » 06. 06. 2011. 20:47

piffik kirjutas:... ning rajale teha õigetesse kohtadesse "geeli manustamise tsoonid", ...
Kes teab, millal mul see õige koht tuleb geeli manustada? Asi pole mitte manustamises aga paki maha viskamises. Alati võib ju manustada ja taskusse panna.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Prügiteema

Postitus Postitas AndreK » 06. 06. 2011. 21:10

Minu jaoks on see võõras teema. Olen kasutanud geelipudelit pea 6 aastat.
Ja need jutud, et sõitsin 7 tundi, jõin soovett ja hammustasin sammalt peale ning polnud häda midagi on pigem sinna ulme sektorisse.

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 793
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Prügiteema

Postitus Postitas vigurivänt » 06. 06. 2011. 21:54

AndreK kirjutas:Minu jaoks on see võõras teema. Olen kasutanud geelipudelit pea 6 aastat.
Sama siin.
Mujal on küll jah prahi jaoks märgistatud ala, aga või sa siis just tahad süüa/ juukseid geelitada. Batooni ümbrised jms olen toppinud jalgade vahelt sadula ja relsside vahele, püsib väga hästi. Lihtsalt tasku tagasi pannes pead järgmisel korral seal sees sobrama hakkama ja nii võib juhtuda, et õiget asja välja tõmmates tuleb tühi pakend kaasa ja kukub maha.
Üldiselt tundub tuuleveskitega võitlemise moodi olevat, sest suhtumine tuleb kodunt ja need samad tegelased joovad tanklast ostetud kohvitopsi tühjaks ja saadavad kaarega autoaknast teele. Samas on neil auto puhas, aga mul vahepeal nagu prügimägi :roll:
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Prügiteema

Postitus Postitas dr Holden » 06. 06. 2011. 22:24

Sci-fi valdkonda läheks pigem eestlaste pime usk igasugu nö ettekuulutajatesse. Massiliselt usutakse Paukson(e)it, Igor Mangi ja igasugu muid soolapuhujaid, kes puhuvad soola ainult selleks, et krabisev liiguks. Asjade tegelikud toimemehhanismid ei ole krabiseva liikumise puhul olulised.

Aga ilma teatud ajendita ma off-topicut ei tekitaks. Tundub, et probleemi tekitajal tekkisid probleemid...

Sprinter
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 23. 11. 2009. 16:14

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Sprinter » 09. 06. 2011. 23:55

Selle teema alla läheb ka täna nt Dauphinel nähtu, kus Wiggins toppis oma geeliümbrise ilusti taskusse tagasi ja ka Eurospordi kommentaatorid pöörasid sellele tähelepanu.

Põhimõtteliselt on algatus väga õige ning portaal Rattaprofid on nõus sellega kaasa minema, kui üleskutse konkreetsemaks muutub.

linni
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 17. 08. 2009. 15:53

Re: Prügiteema

Postitus Postitas linni » 10. 06. 2011. 20:07

Holdeni blogis viidatud joogipudelid on ka meil saadaval, Rademaris maksis sama vöö vanas rahas paarsada krooni. Täiega soovitan, enne sõitu paar suurt geeli + vesi sisse ja tuld. Mugav tarbida ja ei risusta loodust.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Prügiteema

Postitus Postitas dr Holden » 10. 06. 2011. 20:59

Tänasest päevast hea näide Võru Hawaii poest, kus otse geelistendil olevate geelide peal oli nö lohakalt visatud mitu Powerbar'i geelipudelit. Ehk siis see müüja soovitab geeliostjal kasutada geelide võistlusaegseks manustamiseks geelipudelit.

Hea eeskuju!!! (y) (y) (y)

Rain
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Rain » 14. 06. 2011. 22:06

Erki Pütsep on tubli rattur, aga kahjuks üks nendest, kelle prügi risustab metsaradu selgus Kalevipoja maratoni kokkuvõtet vaadates.

Halb eeskuju!

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Maarek » 15. 06. 2011. 15:06

Rain kirjutas:Erki Pütsep on tubli rattur, aga kahjuks üks nendest, kelle prügi risustab metsaradu selgus Kalevipoja maratoni kokkuvõtet vaadates.

Halb eeskuju!
Ja tegi seda veel oma kodukandis :? :?

Kui meil siin reklaamitakse geelide ja muu kraami tarbimist, siis võiks enne järgmist sõitu needsamad tegelased võtta ennast kokku ja teha üks korralik reklaam teemal, et prügi metsa alla ei viska!

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Prügiteema

Postitus Postitas andresle » 15. 06. 2011. 19:36

Mehed-mehed! Ei ole viisakas tuua esile üht nime (hoolimata sellest, millised võivad teie suhted-arvamused Pütaga olla). Pealegi oli Püta üks vähestest, kes võidule sõitis. Võitjad aga käituvad alati massist teistmoodi.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Prügiteema

Postitus Postitas KristjanS » 15. 06. 2011. 19:50

Võidu peale või mitte... Massist teisiti erinevad vennad annavad oma käitumisega (hea või halva) järeltulevatele põlvedele eeskuju. 16 aastane vaatab, et näe, see mees, kes võitis, viskas kogu oma tavaari metsa alla, ma teen kaa, tahan tema moodi olla. Andres, ma saan aru, et sa pead seda demagoogiana, ent see seda ei ole. Ei maksa eitada, et noored on kõigele väga vastuvõtlikud ja kes siis veel peaks neid õigele teele suunama kui mitte meie kõige vägevamad.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Rain
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Rain » 15. 06. 2011. 20:51

andresle kirjutas:Mehed-mehed! Ei ole viisakas tuua esile üht nime (hoolimata sellest, millised võivad teie suhted-arvamused Pütaga olla). Pealegi oli Püta üks vähestest, kes võidule sõitis. Võitjad aga käituvad alati massist teistmoodi.
Kindlasti tuleb nimesid veel, kui näen kedagi nii pohhuilt prügi raja äärde viskamas. Võidule sõitmine on üks äärmiselt nõrk vabandus ja see pole kindlasti põhjus, et prügi maha visata. Tal oli aega rohkem kui küll, et prügi püksisäärde panna, aga küsimus on suhtumises.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Prügiteema

Postitus Postitas dr Holden » 15. 06. 2011. 22:22

Rain kirjutas:
andresle kirjutas:Mehed-mehed! Ei ole viisakas tuua esile üht nime (hoolimata sellest, millised võivad teie suhted-arvamused Pütaga olla). Pealegi oli Püta üks vähestest, kes võidule sõitis. Võitjad aga käituvad alati massist teistmoodi.
Kindlasti tuleb nimesid veel, kui näen kedagi nii pohhuilt prügi raja äärde viskamas. Võidule sõitmine on üks äärmiselt nõrk vabandus ja see pole kindlasti põhjus, et prügi maha visata. Tal oli aega rohkem kui küll, et prügi püksisäärde panna, aga küsimus on suhtumises.
Nulltolerants ka minu poolt - vahet ei ole, kas prügi mahaviskajaks on Püta või JUMAL ise. Tahtsin hommikul kohe netti pääsedes eilse ETV2 video pärast esiprügistajat sarjama hakata, aga Rain jõudis ette.

Vahet ei ole, kes sa oled ja mille peale sa sõidad, prügi jääb loodusesse samamoodi, oled sa liider või viimane!

NULLTOLERANTS!!!

soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Re: Prügiteema

Postitus Postitas soul » 16. 06. 2011. 14:41

andresle kirjutas:Mehed-mehed! Ei ole viisakas tuua esile üht nime (hoolimata sellest, millised võivad teie suhted-arvamused Pütaga olla). Pealegi oli Püta üks vähestest, kes võidule sõitis. Võitjad aga käituvad alati massist teistmoodi.
Mis vabandused need on? :evil: Teeme topelt moraali, et esimesele on kõik lubatud ja las teised korjavad. See näitab lihtsalt suhtumist, lastetuba ja on väga ilmekalt ka eeskujuks. Et loobin rämpsu metsa alla ja nii võistluselt võistlusele, aastast aastasse.

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Road 2 » 16. 06. 2011. 18:10

A ma kakasin metsa kui väike olin. Lähen ja äbenen nüüd nati.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Prügiteema

Postitus Postitas andresle » 16. 06. 2011. 18:54

Krt! Ei tahtnud ma õigustada, et esimene võiks sodi loopida. Ka mulle meeldib, kuidas meie metsad erinevad Vene või Montenegro metsadest puhtuse poolest. Kuid ma olin selle vastu, et te sarjate üht nime. Laske aga käia paarikümne prahti mahavisanud mehe nimedega, kelle seas üks on Püta, aga palun. Ma olen põhimõtteline Keskerakonna vastane, kuid ka ainult nende tagumist oli öäkk lugeda, kui samade asjade juures oleks võinud nende partei nime asemel kasutada ükskõik millise teise oma sama hästi.
Täpselt sama siin. Kas te olete sama julged mehed oma isiklikule sõbrale otse silma sisse ütlema, et ta on reostaja? Löö või neljaks, aga ei usu!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Mati » 16. 06. 2011. 19:02

Road 2 kirjutas:A ma kakasin metsa kui väike olin. Lähen ja äbenen nüüd nati.
Kui lasid plasti või metalli, siis on tõesti põhjust häbenemiseks. Kui aga naturaalset s..., siis pole hullu, loodus andestab (teeb kõigist kunagi sama mis su s...st tegi) ning karma võlgki saab tasutud kui komistad kellegi teise teose otsa.

Esimene samm tervenemise poole on probleemi tunnistamine :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Prügiteema

Postitus Postitas dr Holden » 16. 06. 2011. 19:07

andresle kirjutas:Krt! Ei tahtnud ma õigustada, et esimene võiks sodi loopida. Ka mulle meeldib, kuidas meie metsad erinevad Vene või Montenegro metsadest puhtuse poolest. Kuid ma olin selle vastu, et te sarjate üht nime. Laske aga käia paarikümne prahti mahavisanud mehe nimedega, kelle seas üks on Püta, aga palun. Ma olen põhimõtteline Keskerakonna vastane, kuid ka ainult nende tagumist oli öäkk lugeda, kui samade asjade juures oleks võinud nende partei nime asemel kasutada ükskõik millise teise oma sama hästi.
Täpselt sama siin. Kas te olete sama julged mehed oma isiklikule sõbrale otse silma sisse ütlema, et ta on reostaja? Löö või neljaks, aga ei usu!
Andres, küsimus on ju selles videos, kus oli täpselt ju näha kes viskas. Ükskõik kes teine viskaja oleks samuti siin teemas liistule tõmmatud. Me loodame, et asja avalik arutelu ja/ehk pidev asjaosaliste tümitamine (sõltumata nimest) vähendab seda probleemi!
Road 2 kirjutas:A ma kakasin metsa kui väike olin. Lähen ja äbenen nüüd nati.
Metsa sittumist pole vaja häbeneda, see on seal ammu huumuseks muutunud. Häbene parem oma delfilikku postitust, mis siia foorumisse mitte ei sobi!!! :twisted:

talukas
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 12. 01. 2004. 16:59

Re: Prügiteema

Postitus Postitas talukas » 16. 06. 2011. 19:59

andresle kirjutas:Täpselt sama siin. Kas te olete sama julged mehed oma isiklikule sõbrale otse silma sisse ütlema, et ta on reostaja? Löö või neljaks, aga ei usu!
Lööma ei hakka, aga ütlen julgelt silma vaadates kindlasti. Muidu sõber ei tea, et ta midagi valesti teeb ja teeb uuesti. Usun, et enamus sellidest on lihtsalt punases ja ei jaga rajal matsu.

P.S. ma loodan, et Taimar Kallari (ei tunne isiklikult) midagi sai aru, mis ma talle enne Laiuse mäge peale geelitoitumist püüdsin seletada.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Kuldar » 16. 06. 2011. 20:26

Ma saan aru küll et moodsad ajad - netid, nutid ja bitid,
aga mina olen sama meelt, et pedagoogiline moment töötab paremini kui lähed ütled sirgelt mida mees valesti tegi või teeb. Nagu kommunist kommunistile. Olgu ta sõber või lihtsalt sell, kelle näo ja särgi suudad kasvõi peale finishit kokku panna.
Gravity is a Bitch

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Prügiteema

Postitus Postitas SHOXi » 16. 06. 2011. 21:14

Mis sunnib prügimaha viskama üldse? Kas lihtsalt hoolimatus? Kiire, kiire - võistlus? Ei viitsi mõelda? Kui väärtuslikud on need paar sekundit, mis on võidetakse terve sõidu peale? Kui keegi ütleks neile davai viska kõik maha, mis suudad, aga maksad 5 eurot ja selle eest koristame sinu järgi. Ma arvan kõigil oleks mokad maas ja rahakotid kodus.

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Raix » 16. 06. 2011. 23:29

Kord üht sõpra sõimasin päris korralikult, kui ta geelipaki võistluse ajal tee äärde viskas. Korraks üritas küll moe pärast vastu mögiseda, kuid siis sai aru, et tegi valesti. Kuna see oli juba mõni aastat tagasi ning rohkem ta sellist "nalja" teinud pole, ei näe põhjust tema nime siin avalikustama hakata. Kui võistluste ajal on mõni prahiloopija silma jäänud, olen ka üldjuhul kohe märkuse teinud, viimati Tartu Rattaralli ajal.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Henno » 17. 06. 2011. 08:25

hmm, kui Pütsep viskas geelipaki maha nii, et see videosse jäi, siis järelikult viskas alas, kus oli inimesi, vähemalt kaameramees ... kas keegi siin siunajatest võib käe südamele panna ja vanduda, et Pütsep viskab pakke maha, kus juhtub, aga mitte seal, kus raja ääres olijad seda näevad ja saavad selle üles korjata ... paremal juhul ta võib-olla viskas teadlikult selle ära seal, sest nägi seal kedagi, kelle kohta teadis, et see üles võtab - mõnda korraldajat või hooldusmeest või keda iganes
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

uudu
Rattur
Postitusi: 110
Liitunud: 10. 10. 2005. 18:43

Re: Prügiteema

Postitus Postitas uudu » 17. 06. 2011. 13:09

Henno kirjutas:...paremal juhul ta võib-olla viskas teadlikult selle ära seal, sest nägi seal kedagi, kelle kohta teadis, et see üles võtab - mõnda korraldajat või hooldusmeest või keda iganes...
Tuleb välja, et kõige õilsam tegu on praht teadlikult kellegi hoolitsetud aeda või kõrvalseisja pihta visata, sest siis on küllaltki suur tõenäosus, et aiaomanik/pihtasaaja selle üles võtab ja õigesse kohta toimetab :lol:. Tundub väga hea plaan rattakultuuri tõstmiseks ja rattasõidu populariseerimiseks (y)
Henno kirjutas:...viskas geelipaki maha nii, et see videosse jäi, siis järelikult viskas alas, kus oli inimesi, vähemalt kaameramees ...
Mootorrattur ja kaameramees (kes olid sellel lõigul suure tõenäosusega ainsad kõrvalseisjad) vaevalt, et otsa ringi keerasid ja mahavisatud geelipakki tee äärest rohu seest ülesse korjama läksid.
Või oli see mõeldud nii, et kui keegi prügistamist filmib või on pealtnägijaid, siis on prügistamine igati ok ja aus tegevus?

Vaatame faktidele näkku - mees viskas prügi maha, mis ei ole kohaliku valla heakorraeeskirjadega lubatud, ning asja moraalset aspekti pole mõtet siin välja tuuagi. Sellel teol ei ole ühtegi mõistlikku õigustust.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Henno » 17. 06. 2011. 21:49

uudu kirjutas:Vaatame faktidele näkku - mees viskas prügi maha, mis ei ole kohaliku valla heakorraeeskirjadega lubatud, ning asja moraalset aspekti pole mõtet siin välja tuuagi. Sellel teol ei ole ühtegi mõistlikku õigustust.
Kui nüüd lõpuni aus olla, siis vist polnud Pütsepa rattal ka signaalkella ega helkurit ratta mõlemal küljel, mis on vastuolus Eesti Vabariigi liikluseeskirjaga -vt https://www.riigiteataja.ee/akt/13346553?leiaKehtiv

§ 232. Jalgrattal peab olema:
1) töökorras pidur ja signaalkell;
2) vähemalt ühe ratta mõlemal küljel kollane helkur


ja selliseid helkuri ning signaalkellata rattureid oli seal maratonil kindlasti kordades rohkem kui prügi mahaviskajaid, kuidas on lood sellise teguviisi moraalse aspektiga ja mõistliku õigustusega?

P.S. mis ma tegelikult öelda tahan on see, et selle Pütsepa teo puhul pole mõtet äärmuslikku retoorikasse laskuda, kõlab kuidagi õõnsalt vähemalt minu jaoks
samas tahaks ka küsida ... miks siinsed sirge seljaga postitajad ei küsi otse Pütsepa käest seletust nagu mees mehelt või siis kommunist kommunistilt, seda enam, et süü otsustab Eesti Vabariigis kohus ja lisaks video vaatamisele oleks kohtus kindlasti ka Pütsepal õigus seletusi anda ... sai küll hulk sama tobedat retoorikat nüüd kirja pandud ja ilmselt tuleb nüüd tuld ja tõrva minu suunas, aga enda jaoks loen antud teema lõpetatuks :D
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Prügiteema

Postitus Postitas dr Holden » 17. 06. 2011. 23:26

Henno kirjutas:Kui nüüd lõpuni aus olla, siis vist polnud Pütsepa rattal ka signaalkella ega helkurit ratta mõlemal küljel, mis on vastuolus Eesti Vabariigi liikluseeskirjaga -vt https://www.riigiteataja.ee/akt/13346553?leiaKehtiv

§ 232. Jalgrattal peab olema:
1) töökorras pidur ja signaalkell;
2) vähemalt ühe ratta mõlemal küljel kollane helkur


ja selliseid helkuri ning signaalkellata rattureid oli seal maratonil kindlasti kordades rohkem kui prügi mahaviskajaid, kuidas on lood sellise teguviisi moraalse aspektiga ja mõistliku õigustusega?

P.S. mis ma tegelikult öelda tahan on see, et selle Pütsepa teo puhul pole mõtet äärmuslikku retoorikasse laskuda, kõlab kuidagi õõnsalt vähemalt minu jaoks
samas tahaks ka küsida ... miks siinsed sirge seljaga postitajad ei küsi otse Pütsepa käest seletust nagu mees mehelt või siis kommunist kommunistilt, seda enam, et süü otsustab Eesti Vabariigis kohus ja lisaks video vaatamisele oleks kohtus kindlasti ka Pütsepal õigus seletusi anda ... sai küll hulk sama tobedat retoorikat nüüd kirja pandud ja ilmselt tuleb nüüd tuld ja tõrva minu suunas, aga enda jaoks loen antud teema lõpetatuks :D
Kui nüüd edasi demagoogitseda, siis on sul juriidiliselt (JOKK) kuradima õigus - iga normaalse rattamaratoni juhendis on rida, et maraton toimub liikluseks avatud teedel ja osalejad peavad järgima liikluseeskirja, ehk siis:
kandma kollaseid helkureid ja signaallkella jne....aga kas see jutt pisu mõttetuks ei lähe???
Me räägime siin lihtsast prügistamisest, kas toimub see võistluse ajal, treeningul, roheliste rattamatkal või misiganes rattasõidul, vahet pole - sodi loodusesse loopimine ei ole vastuvõetav, tehtagu seda kas siis misiganes rattasõidul, roheliste rattamatkal, treeningul või võistlusel!!!!!!!!!!!

Täna, Tour de Rõuge avaetapi eel, tuli kümneid-ja-kümneid rattureid stardialas oma geele märgistama - sinna kirjutati oma nimi või stardinumber ja sellega anti nö kõigile teada, et konkreetselt see rattur ei prügista!!! (y) (y) (y)

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Kuldar » 18. 06. 2011. 07:26

Henno kirjutas: samas tahaks ka küsida ... miks siinsed sirge seljaga postitajad ei küsi otse Pütsepa käest seletust nagu mees mehelt või siis kommunist kommunistilt,
kui mind silmas pidasid, siis võin vastata enda eest:
Pole olnud au kõnealuse roima vahetuks tunnistajaks olla.
Pütat pole kahjuks enam trehvanud aga kui peaks jutuks tulema, siis pakuks välja eriti normaalse diili - tema ei loobi sodi ja mina teda ei võida.
Gravity is a Bitch

August Piilur
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 04. 05. 2009. 10:46

Re: Prügiteema

Postitus Postitas August Piilur » 18. 06. 2011. 20:59

Pahast teost võib lõpmatuseni heietada ja ainult kiunu üles tõmmata. Mõni korraldaja, näiteks Holden, võiks Lembituga Etv-st rääkida ja järgmise Elioni lõigu tegemisel võiks liidritelt(Püta või Kodar) välja pressida kasvõi lavastatud ja mittesiira üleskutse prügiteemal. Pütalt avalikku vabandust ei ole tarvis, aga kui ta suudaks saates näidata taskut või sääreserva, kuhu panna prügi hoiule kuni prügialani, siis see oleks juba teadlik kasvatus. Vägisi ja hukkamõistuga me maailma ei paranda, eeskujuga ehk parandame.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Prügiteema

Postitus Postitas siim_s » 06. 07. 2011. 15:57

holden oma blogis kirjutas kirjutas:Kui spordiüritusel müüakse geele, siis võiks osaleja peale finišit saada kasutatud geelipakendi ettenäitamisel müügikohas näiteks 20-30% allahindlust uu(t)e geeli(de) ostmiseks.
hawaii tegi ära:
http://www.hawaii.ee/?id=86708&tpl=1005&year=2011

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Prügiteema

Postitus Postitas indrek56 » 06. 07. 2011. 17:20

Kehtib TDF lõpuni
kehtib küll kõigest paar nädalat aga hea algus seegi...

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7951
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Prügiteema

Postitus Postitas KaupoR » 06. 07. 2011. 17:31

No kui see jääkski nii, siis oleks ikka väga suur eneseohverdus HE poolt prügi vastu head kaupa anda (seda enam, et tundub, et arvesse lähevad kõik geelipakid - nii Powerbar kui kõik teised. Algatus (y)
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Prügiteema

Postitus Postitas suuroja » 06. 07. 2011. 22:07

väga ilus samm HE poolt - palju targem moodus kui peale lahingut rusikatega vehkimine.

(y) (y) (y)
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Rivo » 06. 07. 2011. 22:41

Müts maha HE ees - tõesti, väga hea idee ja teostus (y)

PS. Ostan tühjasid geelipakke :D
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Vasta

Mine “Üldfoorum”