Prügiteema

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2464
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Prügiteema

Postitus Postitas AndreK » 27. 08. 2013. 22:50

dr Holden kirjutas:Ka mina korjan ära talvisest Haanja suusamaratonist jäänud geelipakendid sealt, kus ma kevadel-suvel ise radasid teen. Elementaarne!!!
Ka Sina Holden oled tubli. Ei ütle ühtegi halba sõna.
Ma ei mõista ärritumise põhjust. Oleme ikka sõbrad edasi :)

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Prügiteema

Postitus Postitas dr Holden » 27. 08. 2013. 23:03

AndreK kirjutas:Oleme ikka sõbrad edasi :)
Kohe näha, et vanad sõbrad.....
Ärka üles, mees!

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2464
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Prügiteema

Postitus Postitas AndreK » 28. 08. 2013. 07:45

dr Holden kirjutas:
AndreK kirjutas:Oleme ikka sõbrad edasi :)
Kohe näha, et vanad sõbrad.....
Ärka üles, mees!
Kumb sina oled? See suurem?

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1186
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Prügiteema

Postitus Postitas SK » 30. 08. 2013. 12:04

Lisasin Karujärve rattamaratoni juhendisse sellise lause: Kui soovid ikkagi midagi maha loopida, siis palun poeta see otse rajale, kus on võimalik see hiljem kokku korjata, mitte ära lennuta metsa!
Sõin suvel rattaraja kõrval mustikaid ja leidsin 4m kaugusel rajast ühe plastist magneesiumi-toru, mida me rada puhastades pole loomulikult tähele pannud. Seega on see soovitus igati elust enesest ja võimaldab ratturite mainet(näiteks marjuliste või metsameeste silmis) prügistajate rollist natuke päästa. Üldiselt pole aga seni Karujärvel käinutele väga palju ette heita, sest prügi on olnud suhteliselt vähe...aga ka osalejaid pole seni väga palju olnud - seega kergelt manitsev teema on ikkagi asjakohane.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Prügiteema

Postitus Postitas indrek56 » 16. 09. 2013. 07:24

Küll tahaks teada mismoodi raalivad prügiteemat mõned mehed veel oma kapoti all. TRMl tüüp minu ees, võtab pudelihoidjast pudeli (ilmselt TPst saadud), kallab sisse joogi (TPst oleme juba väga mitme km kaugusel) ja virutab pudeli kaarega võssa! Ei olnud sõiduolukord, sirge kruus, kerge tõusuga, ees tal kedagi polnud. Pudelihoidja jäi vabaks. Aga järgmise TPni seda viia ei kannatanud. Tegin märkuse et "sul ju vaba hoidja olemas" - "Misasja?" - "naffik sa loobid pudeleid võssa, rsk!". Vaikus oli kõik mis vastuseks anda suudeti. Numbrit meelde ei jätnud, tegevus käis kuskil 2:20 pärast starti. Kui sa mees äkki juhtud lugema ja oled veel natukenegi tegelikult ka mees, ehk valgustad oma mõttemaailma saastamise osas.

Kasutaja avatar
Kummitus
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 05. 05. 2011. 13:48

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Kummitus » 16. 09. 2013. 08:32

TRM il suures pundis olles kohtadel umbes 120-150 olid kaks Spordipartneri kirjadega meest, üks kollases vormis(15x) ja teine musta-punase-valge kirjus numbriga (174) loopis oma prügi mõlemasse ilmakaarde. Lendasid nii geelipakid kui pudelid.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Prügiteema

Postitus Postitas indrek56 » 16. 09. 2013. 08:50

Kummitus kirjutas:TRM il suures pundis olles kohtadel umbes 120-150 olid kaks Spordipartneri kirjadega meest, üks kollases vormis(15x) ja teine musta-punase-valge kirjus numbriga (174) loopis oma prügi mõlemasse ilmakaarde. Lendasid nii geelipakid kui pudelid.
ma muidu arvasin et eespool on sellega teine teema. adrekas laes ja pinged üleval, palju ohte jne. et ei saagi teab mis käitumist eeldada. aga kui seal samas ikka sõidab mehi kes selle pärast muretseda jõuavad, siis peaks prahistamisele mõtlemine ka teistele seal jõukohane olema. aga vennasrahvastega on asjad hoopis halvasti, need situvad metsaalust julmalt ka mittevõistluse olukorras. eriti lõunanaabrid torkasid silma.

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 792
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Prügiteema

Postitus Postitas vigurivänt » 16. 09. 2013. 10:52

Ma kaldun nende poole, kes pooldavad geelipaki rajale poetamist, aga kaarega metsa viskamine mulle küll ei meeldi. Nii viskas üks meie pundis sõitnud tegelane pudeli ja noored välejalad geelipakid kaarega metsa. Tean neid kõiki ja ei hakka siin häbiposti korraldama, aga see ülbus ikka üllatas. Ma ise olen geelipudeli kasutaja, aga sel korral oli tasku erinevaid geele täis ja neid ei soovinud segada, pistsin tühja paki tagasi taskusse. Muide see ei sega esisajas grammigi sõitmist, adrekaga pole siin midagi tegemist.
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4464
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Prügiteema

Postitus Postitas riho » 16. 09. 2013. 13:48

Mina panen tühjad geelipakid sõidusärgi alla ja prügialas raputan maha. Tundub lihtne lahendus olevat.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Prügiteema

Postitus Postitas rai66 » 16. 09. 2013. 15:05

riho kirjutas:Mina panen tühjad geelipakid sõidusärgi alla ja prügialas raputan maha. Tundub lihtne lahendus olevat.
Sa Riho proovi seda varianti http://www.hobisport.ee/Lisatarvikud/Pu ... pudel.html :lol:

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Prügiteema

Postitus Postitas indrek56 » 16. 09. 2013. 15:09

Kuidas geelipudeli taskusse ajamine lihtsam on kui tühja geelipaki särgi- või püksiserva vahele toppimine?
Ise ei harrasta ühtegi neist...

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Prügiteema

Postitus Postitas KaupoR » 16. 09. 2013. 15:11

riho kirjutas:Mina panen tühjad geelipakid sõidusärgi alla ja prügialas raputan maha. Tundub lihtne lahendus olevat.
Ma pistsin metsas tühja paki tasku, Palu prügialas viskasin teele (mitte kaarega kraavi aga kuursateele, kordan: prügialas) ja selle peale sain väikse epistli teemal, et kui ma prügi juba tasku olin pannud, mis ma tast enam siis maha viskan. Minu jaoks on 2 põhjust: sodi taskus segab õige paki üles leidmist kui on soov geeli manustada ja geelipakist immitseb tahestahmata veel veidi geeli välja, mis särki määrib.
If everything's under control, you're going too slow!

H.S
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 30. 08. 2013. 14:45

Re: Prügiteema

Postitus Postitas H.S » 16. 09. 2013. 18:09

indrek56 kirjutas:Kuidas geelipudeli taskusse ajamine lihtsam on kui tühja geelipaki särgi- või püksiserva vahele toppimine?
Ise ei harrasta ühtegi neist...
pudel mahutab vähemalt 3 või enam geeli ja saab juba lahjendada ka veega.
lisaks on taskus vähem pakke ja ei pea otsima terveid kasutatud pakkide vahelt.

antud pudel tagab puhtama ja kuivema tunde :) ja lisaks ka mugavus

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Prügiteema

Postitus Postitas andre170 » 16. 09. 2013. 19:31

rai66 kirjutas:
riho kirjutas:Mina panen tühjad geelipakid sõidusärgi alla ja prügialas raputan maha. Tundub lihtne lahendus olevat.
Sa Riho proovi seda varianti http://www.hobisport.ee/Lisatarvikud/Pu ... pudel.html :lol:
Vahelduseks tuletaks meelde, et geel ei ole kohustuslik. Läbisin just TRMi ilma geeli ja spordijoogita kohale 4xx.
Piisava ja õige trenniga on TRMil võimalik top500 sees sõita ka poole liitri Värska veega. TPdes soovitaks ikka lonksu vett lisaks võtta kui juba pakutakse.
Ehk siis see toode: http://www.hobisport.ee/Lisatarvikud/Pu ... 500ml.html
Lisaks 35 senti odavam, kui geelipudel! Ja esimesed sajad saavad sarnaseid kollaseid TRMil lausa tasuta igas TPs! :)
Eelis kollaste pudelite ja geeliprügi eest on see, et mineraalvee taara eest saad pärast raha tagasi! ;)

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2464
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Prügiteema

Postitus Postitas AndreK » 16. 09. 2013. 20:32

andre170 kirjutas: Vahelduseks tuletaks meelde, et geel ei ole kohustuslik. Läbisin just TRMi ilma geeli ja spordijoogita kohale 4xx.
Piisava ja õige trenniga on TRMil võimalik top500 sees sõita ka poole liitri Värska veega. TPdes soovitaks ikka lonksu vett lisaks võtta kui juba pakutakse.
Inimeste metabolism on erinev ja absoluutsele tõele see väide ei kandideeri.
Mina ei saa võsitlustempos ilma lisaenergiata sõita rohkem, kui 1,5 h. Kui ma pole enne 1,5 h täitumist süsivesikuid tarbinud on näljahaamer kohal.

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Prügiteema

Postitus Postitas andre170 » 16. 09. 2013. 21:03

AndreK kirjutas:
andre170 kirjutas: Vahelduseks tuletaks meelde, et geel ei ole kohustuslik. Läbisin just TRMi ilma geeli ja spordijoogita kohale 4xx.
Inimeste metabolism on erinev ja absoluutsele tõele see väide ei kandideeri.
Mina ei saa võsitlustempos ilma lisaenergiata sõita rohkem, kui 1,5 h. Kui ma pole enne 1,5 h täitumist süsivesikuid tarbinud on näljahaamer kohal.
Doktor lõunaosariikidest on väitnud, et võitluse saab läbida soovett juues ja põdrasammalt peale hammustades - mõni kindlasti saab, aga paljud ei saa. Elu on selline.
Siin on mitu teemat omavahel seotud. Esiteks on inimeste metabolism olnud sama tuhandeid aastaid, ainult geelid on viimaste kümnendite teema. On ka poodnikele väga kasulik müüa teelusikatäit suhkrulaadset toodet eurode eest ja seda iga nädalavahetus sadadele. Paljud loodust reostavad tooted on riiklikult reguleeritud jäätmekäitlustasudega, nagu kodutehnika, pakendid, joogitaara, autorehvid jne. Et kas saad raha tagasi või on ette makstud. Kas geelipoodnikud loevad sõnad peale ostjatele, et ära prügi loobi maha? See on kõigile prügistajatele omane, et nad käivad enne neid poes ostmas. Mäo lähedal on kohviputka, kus saad pühapäeval kohvi odavamalt, kui laupäevase tšeki tagasi viid. Võibolla võiks uus geel olla odavam, kui eelmise taara tagasi viid?
Teine teema on tempo valik. Väidan, et ka sina AndreK oled võimeline ilma geelideta sõitma TRMil 500 sisse. Sina lihtsalt valid võistlustempo ja vajad selle tõttu lisaenergiat. Ja siis ka valid geeli, mitte banaani või TPs peatumise.
Kolmas teema ongi suhkruhaigus ja muidu tervislik eluviis, mis nõuab veresuhkru reguleerimist, aga selleks sobib ka matkatempo. Seega jätkuvalt ei ole tõestatud, et geelid on kohustlikud ja prügiteema peaks olema nii oluline. Ma ei ole geelide keelustamise vastu, aga tundub, et nad on liiga palju võimust võtnud.
Isegi TRMi võisluskeskuses on umbes kümme geelimüüjat ühe jalgrataste müüja vastu... Täiendan: see rattamüüja müüb usinalt geele nagu kõik teisedki...
Viimati muutis andre170, 16. 09. 2013. 21:06, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Prügiteema

Postitus Postitas mikulaine » 16. 09. 2013. 21:05

AndreK kirjutas:
andre170 kirjutas: Vahelduseks tuletaks meelde, et geel ei ole kohustuslik. Läbisin just TRMi ilma geeli ja spordijoogita kohale 4xx.
Piisava ja õige trenniga on TRMil võimalik top500 sees sõita ka poole liitri Värska veega. TPdes soovitaks ikka lonksu vett lisaks võtta kui juba pakutakse.
Inimeste metabolism on erinev ja absoluutsele tõele see väide ei kandideeri.
Mina ei saa võsitlustempos ilma lisaenergiata sõita rohkem, kui 1,5 h. Kui ma pole enne 1,5 h täitumist süsivesikuid tarbinud on näljahaamer kohal.
.
Läbida saab kindlasti. Aga kui vaja punases panna terve aeg, mida päris paljud võistlustel teevad, siis on tarvis mingit möksi suhu paigutada (üle 1,5h võistlused).

Kuna päris OT postitus ei oleks, siis mainin, et panen ka tühjad geelipakid särgi alla. Määrivad küll natuke, aga niikuiniigi peale sõitu lendab riietus pesumasinasse.

LISA 1.
Hawaii Express tegi kampaania, kus vana geelipakendi pealt sai uue natuke odavamalt. Aastaks oli 2011 vist.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Prügiteema

Postitus Postitas indrek56 » 16. 09. 2013. 21:16

toetan andre170 juttu. need minu tuttavad, kes sõidavad kaugelt mitte auhinnakohtadele, teevad oma sõite ainult lisalaengutega koos. ma pole kunagi kuulnud et nad üldse mõtet selles suunas liigutaks et proovida ka ise mees olla. olen kusjuures kindel et nad on selleks vabalt suutelised. geel teeb ja ruulib. kõik panevad, martin postri peal ka! asi toimib! peab panema!

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 792
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Prügiteema

Postitus Postitas vigurivänt » 16. 09. 2013. 23:45

dr Holden kirjutas:Loll valib endale lolli elu, see on lolli elu paradoks! Tark joob isotoonilist spordijooki ja hammustab toitvat võileiba peale või oli see vastupidi. Tavalist suhkrut (vaatamata sellele, et see on pakitud kirevasse pakendisse ja seda müüakse kahekümnekordse suhkruhinna eest) eriti ei tarbi, mesi käib küll....viimasel ajal ollakse sellestki võõrdunud, lihtsalt pole vaja enam.
.
Isotoonilise teema võiks veel segasemaks ajada, sest on ka hüpotooniline, raku sisene ja väline lõhustumine jne. Võileivast ei jää tagataskus midagi järgi, kui 1,5h kimatud on, kirju pakendiga batoon on mugavam, sama on geeliga. Saab ju veega ka, mul on Tahko 120 III koht ette näidata, aga meeldiv see ei olnud. Aga põhiline on see, et prügist läks asi kaugele ja solvangud isiklikuks. Peace
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Prügiteema

Postitus Postitas erikr » 17. 09. 2013. 05:32

Hei-hei. Metabolism kisub prügiloopimisest juba kaugele. Seda arutage palun vastavas teemas toitumise all.
Muud hilisõhtused personaalsed armastusväärsused kustutasin.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Prügiteema

Postitus Postitas indrek56 » 17. 09. 2013. 07:00

Hommikul vaatasin kellegi taas maanteeäärde puistatud olmejäätmeid ja see viis mõttele et paralleel on täiesti olemas: võib ju reeglid ette anda, pakkuda kõiki võimalusi prahist vabanemiseks, sh tasuta, ikka leiavad osad et saasta suva kohas mahaloopimine on nende põhimõtteline õigus. mõni on vait, mõnel tuleb vabandusi lõpmatult.

Rain
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Rain » 18. 08. 2014. 21:57

Peale pühapäeval toimunud Võru filtrit tahaks Janek Järva ja Raimo Lätte käest küsida, et kas Võrumaa pole piisavalt ilus, et võistluse ajal ei tekkinud mõtet prügi tagasi tasku panna? Kodumetsas sõites poetate ka prahi kraavi või ainult Võrumaal?

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Prügiteema

Postitus Postitas rai66 » 19. 08. 2014. 08:25

Aga mida Te rohelised teete tühjade õhuballoonidega? Kunagi täideti neid. Ma saan aru,et prügikasti, aga see pole just ka kõige õigem utiliseerimine.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Prügiteema

Postitus Postitas indrek56 » 25. 08. 2014. 21:22

Geelirahvas, kindlasti on sel mingi mõistlik seletus aga mistarvis võis Kalevipoja RM-l juba viiendal kilomeetril tühi geelitaara maha pudeneda? Kas tõesti juba sellises faasis köetakse sisse? Või on see seal mingist varasemast liikumisest? Mis variandid veel? Ma ise ei valda seda teemat aga tahaks aimu saada. Võibolla peab 10 km temposõitutel ka juba prahistamise teema peale mõtlema hakkama....

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4464
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Prügiteema

Postitus Postitas riho » 25. 08. 2014. 22:19

indrek56 kirjutas:Kas tõesti juba sellises faasis köetakse sisse? Või on see seal mingist varasemast liikumisest? Mis variandid veel? Ma ise ei valda seda teemat aga tahaks aimu saada.
Geeli võib ka enne starti siise võtta.

clx
Rattur
Postitusi: 407
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Prügiteema

Postitus Postitas clx » 25. 08. 2014. 23:37

Rain kirjutas:Peale pühapäeval toimunud Võru filtrit tahaks Janek Järva ja Raimo Lätte käest küsida, et kas Võrumaa pole piisavalt ilus, et võistluse ajal ei tekkinud mõtet prügi tagasi tasku panna? Kodumetsas sõites poetate ka prahi kraavi või ainult Võrumaal?
Kusjuures sõitsin ise Võru Rattarlallil Haanja Rattaklubi vormis tegelase kõrval, kelle sodi kõrge kaarega kodukoha metsade alla käis, ja nii mitmel korral. Meenus Kreisiraadio sketš tee ääres oma auto pagassi kusevatest meestest...

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Prügiteema

Postitus Postitas indrek56 » 26. 08. 2014. 07:06

Tänud Riho hea ülevaate eest. Kui nüüd teaks, et see skeem mind 600-dalt kohalt medalikonkurentsi liigutaks, siis võiks ju täitsa proovida. Aga ma siiski kahtlen kas isegi Bernatski mind enam aidata saaks...

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: Prügiteema

Postitus Postitas TairKibal » 26. 08. 2014. 07:09

indrek56 kirjutas:
Tänud Riho hea ülevaate eest. Kui nüüd teaks, et see skeem mind 600-dalt kohalt medalikonkurentsi liigutaks, siis võiks ju täitsa proovida. Aga ma siiski kahtlen kas isegi Bernatski mind enam aidata saaks...
las jääda igaühele oma ootused ja lootused.... :D
..............

Rain
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Rain » 26. 08. 2014. 21:04

Fakto Auto Tallinna Rattasôidul tuletasin Hawaii Expressi vormis sôitvale Gert Killingule meelde, et prügi koht ei ole metsas. 10 km oli vaevalt sôidetud kui ampull maha poetati.

Hea on see, et noormees, kellele vôrus märkuse tegin pani Fakto Autol kôik pakendid tasku tagasi. Toimib!

Ai:Ra
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 15. 06. 2005. 09:34

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Ai:Ra » 30. 08. 2014. 20:51

Käisin täna peale lõunat Jõulumäe rada läbimas ja uskumatu, et ka avatud raja sõidul pillatakse geeli pakendid maha. Oli ilmselt siis ikka julm andmine! Uskumatu, et nii ikka tehakse, mis Teil seal peas toimub??? :twisted: :twisted:

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Prügiteema

Postitus Postitas metslane » 31. 08. 2014. 20:38

Ja nii ongi Aigar.Käisin seenel seal kus Jõulumäe rada tagasi pöörab ja oh ime,geeli ja magneesiumi pakendeid vedeles vägevasti maas.Tra ma ei tea mis vennad seal trenni teevad aga ju nad kodus ka kõik prahi maha loobivad.Kasvatuse värk. Aga seeni oli :D

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Prügiteema

Postitus Postitas indrek56 » 30. 09. 2014. 12:34

Mul nüüd väga tagantjärgi tuleb meelde, oli see nüüd TRMl või kus. Aga kellelgi oli sadulaposti toru küljes olevas pudelihoidjas pealt lahti lõigatud pudel. Selle sees omakorda kilekott, pealt üle servade keeratud. Kokku nägi see välja nagu prügikast kuskil bussis vms. Mis otstarbel see aga tegelikult oli - ei tea :)

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Olts » 30. 09. 2014. 15:55

Kuna seda prügi nagunii tekib, siis peaks organisaatorid sellega arvestama. Teeme rattasõidu aga daibohh keegi rattajälge metsaalla jätab. :idea:
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 938
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Prügiteema

Postitus Postitas veloson » 30. 09. 2014. 16:09

Higi tekib nahale, rattajäljed jäävad pehmele pinnasele, aga bog küll ühtegi spordikommipaberit maha viskama ei sunni. Prügi ei teki niisama õhust, armastusest & vändapööretest ega pole mingi vältimatu kaasnähtus :!: Kui mõne kodaniku rattalt ja riietelt aga tõepoolest saasta sama kindlusega pudeneb kui jälgi mullale jääb, oleks viimane aeg mõnda puhastusteenust kasutada...
indrek56 kirjutas:Aga kellelgi oli sadulaposti toru küljes olevas pudelihoidjas pealt lahti lõigatud pudel. Selle sees omakorda kilekott, pealt üle servade keeratud.
Äkki pesa varurehvi jaoks, mis sodi eemal hoiab?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Mati » 19. 11. 2014. 10:42

Kas Eestis tehtud töö hakkab vilja kandma? :wink: http://spordipartner.ee/uudised/item/93 ... tva-reegli
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

liisu35
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 22. 11. 2014. 12:14

Re: Prügiteema

Postitus Postitas liisu35 » 22. 11. 2014. 12:40

Kõlama jäi sellest teemast väga häid mõtteid ja tore on lugeda, et inimesed siiski hoolivad. Aga eks see on siiski pigem südametunnistuse teema-seda kas on või ei ole kahjuks.

Kasutaja avatar
dnq
Rattur
Postitusi: 180
Liitunud: 16. 09. 2010. 12:26

Re: Prügiteema

Postitus Postitas dnq » 14. 07. 2015. 20:42

Haapsalu rattaralli 53km distants
Õnnitlused võistlejale numbriga 561(protokolli põhjal nimega Alger Närska), kes suutis selle lühikese sõidu jooksul vähemalt kaks korda oma sodi kaarega metsa lennutada.
Glory is earned, not given.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3619
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Kuldar » 09. 06. 2017. 07:35

Üks mõru pill kolmapäevaku raames, mille teemat ei pidanud vajalikuks risustada. Aga justnimelt risustamisest ka juttu tuleb.

Igatepidi kena, et prahti enam rajale ei loobita, aga katsuks sedasama rohelist joont jätkata ka stardi- ja finišialas. Tohutu prügikott on alati tõmbekeskuses (Villemi telk ja AT-poiste buss) olemas ja jääb tavapärase asjatamise marsruudile, taara ärapoetamine on enam kui lihtne. Lihtsalt käitud nagu koduaias, isegi juurde pole vaja midagi õppida. Silma alt eemale nahh lennutamist ei julge isegi mainida kui see saagikoristusel paraku ilmsiks ei tuleks.

Loomulikult korraldaja kasib pärast kõik ära. See kuulub tema kohustuste hulka. Et neid just vähe oleks, selle üle ei tasu muretseda.
Ei kiunu, ei urise. Lihtsalt igal osalejal on võimalus otsustada, kas teha teiste elu keerulisemaks või mitte.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Prügiteema

Postitus Postitas Mati » 26. 02. 2019. 13:02

Profid pannakse fakti ette - Peloton faces higher fines for tossing empty bidons away

Kõik UCI egiidi all toimuvad võistlused Eestis peaks sama reeglit nüüd rakendama!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1186
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Prügiteema

Postitus Postitas SK » 26. 02. 2019. 21:44

Mati kirjutas:
26. 02. 2019. 13:02
Kõik UCI egiidi all toimuvad võistlused Eestis peaks sama reeglit nüüd rakendama!
Proffidel käib koristus-mansa sabas, fännid korjavad juba pooled pudelid ära. Probleem ongi pigem madalam liiga ja wannabed, kes maailma ära prügistavad ning koristusbrigaadi ja fänne pole kusagil. Aga nende arvamusliidrid on ProTouris, seega meetmed lähevad sinna.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Prügiteema

Postitus Postitas KaupoR » 27. 02. 2019. 08:55

Koristusbrigaad võib ju olla aga küll on nähtud, kus tõusul lendab pudel kõrge kaarega üle teed piirava betoonist/kivist ääre, mille taga haiugutab mõni kuni kõniteist meetrit vertikaalset kuristikku.
If everything's under control, you're going too slow!

Vasta

Mine “Üldfoorum”