Eesti rattamatkajad Liibanonis on vabad!

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Eesti rattamatkajad Liibanonis on vabad!

Postitus Postitas KaupoR » 23. 03. 2011. 20:13

Delfi
BBC
Postimees

Ise tean vähemalt kahte sinna matkama sõitnud ratturit. Hoiame pöialt, et kehtiks vanasõna "Lõpp hea, kõik hea".
If everything's under control, you're going too slow!

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibüas pantvangi

Postitus Postitas SHOXi » 23. 03. 2011. 21:06

Täiesti metsas noh, edu neile...

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibüas pantvangi

Postitus Postitas _KRIS_ » 23. 03. 2011. 21:13

Sorri jah, minu viga!
Viimati muutis _KRIS_, 23. 03. 2011. 21:21, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibüas pantvangi

Postitus Postitas indrek56 » 23. 03. 2011. 21:16

Liibanonis siis ikkagi?

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas Gunnar » 24. 03. 2011. 08:00

Mis küll ajab turistitama piirkondadesse, mida välisministeerium peab ebasoovitavaks, peaks ju olema piisavalt suur planeet, et leiab ka ohutumaid alternatiive. Tõenäoselt oligi osa plaanist, et saab pärast muljetada millistes kriisikolletest läbi sõideti ja et "probleeme ei tekkinud, kõik jutud ohtudest on üle paisutatud". Väga sarnane kevadise jääkalapüügiga, enamus meist ju saab aru selle mõttetusest ja ohtlikusest, kui kuuleb, mitu kalameest kuskilt hõljukiga ära toodi või mitu selli autoga läbi jää vajus.

Ei, ma ei väida, et see juhtum peaks klassifitseeruma "uppuja päästmine on uppuja enda probleem" lahtrisse, loodan, et tulevad/tuuakse tervelt tagasi ning ei satu kuhugi rätipeade salatelevisoon.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas Kuldar » 24. 03. 2011. 08:24

Gunnar, miks sa sõidad rattaga kui on reaalne oht kukkuda? kas selleks et oleks millest muljetada?
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas erikr » 24. 03. 2011. 08:42

aga sellegipoolest, maakeral on teatud paigad, kuhu valgel inimesel pole mõtet oma nina toppida kohalikke olusid tundmata ja kohalike hulgas tuge omamata.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4481
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas riho » 24. 03. 2011. 09:03

Inimesi on erinevaid. Mõnda tõmbab vastupandamatult seikluste poole. Teine ei taha sellest kuuldagi. Esimesed natuurid tagavad suured leiutised ja avastused, teised jätkusuutlikkuse ja stabiilsuse. Mõlemad on vajalikud.

Aga selletõttu, et teine inimene käitub nii, nagu see ei ole MULLE loomuomane, ei ole mõistlik hukka mõista. Püüame pigem mõista.

Aga ootame seiklejaid elusalt-tervelt tagasi.

tripp
Rattur
Postitusi: 520
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas tripp » 24. 03. 2011. 11:31

Gunnar kirjutas:Mis küll ajab turistitama piirkondadesse, mida välisministeerium peab ebasoovitavaks, peaks ju olema piisavalt suur planeet, et leiab ka ohutumaid alternatiive.
Velo.clubbers on täis hulle, kes sõidavad rattaga a) metsas b) või maanteel c) kiiresti.
Mis küll ajab neid sinna!
Püsigu rattateedel ja koduõues, või käigu lihtsalt kinos ja teatris, MTB ja MNT võistlustele on ju küllalt ohutumaid alternatiive!

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1131
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas Prommar » 24. 03. 2011. 12:03

Väga kurb on, et nii paljude inimeste esimene reaktsioon on ohvri süüdistamine.

tripp
Rattur
Postitusi: 520
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas tripp » 24. 03. 2011. 12:08

Prommar kirjutas:Väga kurb on, et nii paljude inimeste esimene reaktsioon on ohvri süüdistamine.
Noh, eks ta ole loomulik.
Aga ma ootaks seda reaktsiooni pigem Perekooli või buduaar.ee foorumist.
Siinsed inimesed on ju kõik ise riskirühm.
Kes võistleb, kes sõidab rattaga Tallinna liikluses.
Kui delfis on uudis rattaõnnetuste kohta (olgu siis võistlustel või linnatänaval), on ka parastajaid palju.
Meie ise aga võiks teisi endasarnaseid paremini mõista kui tavaline netilugeja!

Kui ma seda uudist eile õhtul lugesin, siis käis mu koduköögis just arutelu ühe teise Lähis-Ida maa rattamatka plaanide üle :)

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas maksipoiss » 24. 03. 2011. 12:13

tripp kirjutas:
Gunnar kirjutas:Mis küll ajab turistitama piirkondadesse, mida välisministeerium peab ebasoovitavaks, peaks ju olema piisavalt suur planeet, et leiab ka ohutumaid alternatiive.
Velo.clubbers on täis hulle, kes sõidavad rattaga a) metsas b) või maanteel c) kiiresti.
Mis küll ajab neid sinna!
Püsigu rattateedel ja koduõues, või käigu lihtsalt kinos ja teatris, MTB ja MNT võistlustele on ju küllalt ohutumaid alternatiive!
Vahe on selles, et neid ei pea pärast riik ja pool Euroopa Liitu sealt metsast, maanteelt ning kiiresti sõitmast päästma :D . Küsimus siiski elementaarses vastutustundes (mida omaksed praegu tundma peavad) ja ka teiste elude ohtu seadmises (kasvõi Liibanoni politseinikud antud juhul).

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas Mati » 24. 03. 2011. 12:24

Kuulge kodanikud. Kaasmaalaste elud on potentsiaalselt ohus ja te ajate siin mingid haiget jura kas, mis, kus, miks jen. Mis see aitab praegu :!: :!: :!: Eestlane on ikka eriline loom küll.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas Maarek » 24. 03. 2011. 12:27

tripp kirjutas:
Gunnar kirjutas:Mis küll ajab turistitama piirkondadesse, mida välisministeerium peab ebasoovitavaks, peaks ju olema piisavalt suur planeet, et leiab ka ohutumaid alternatiive.
Velo.clubbers on täis hulle, kes sõidavad rattaga a) metsas b) või maanteel c) kiiresti.
Mis küll ajab neid sinna!
Püsigu rattateedel ja koduõues, või käigu lihtsalt kinos ja teatris, MTB ja MNT võistlustele on ju küllalt ohutumaid alternatiive!

Ära võrdle võrreldamatut. :?

Praegusel juhul oli üsna vastutustundetu minna rännakule alasse, kus jamaks võib minna. (n)
Väliministeerium on andnud teada, et inimesed registreeriks end, kui reisile minnakse, aga ju enesekindlus ajas üle serva ja ei peetud seda vajalikuks. Krt võtaks, kui ministeerium annab selge info, et sinna ei ole soovitav minna, siis mõistusega inimene saab sellest aru ja oma nina sinna ei topi!
Minna sellisesse kohta ja isegi mitte teada anda oma minekust on hoolimatus mitte ainult oma elude suhtes, vaid ka hoolimatus oma sugulaste ja sõprade ning kokkuvõttes oma riigi suhtes.
Värvikat seiklust otsivate tegelaste pärast peab nüüd riik sebima ja tegema kõik võimaliku, et neid sealt mingi valemiga kätte saada.

tripp
Rattur
Postitusi: 520
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas tripp » 24. 03. 2011. 12:28

maksipoiss kirjutas:Küsimus siiski elementaarses vastutustundes (mida omaksed praegu tundma peavad)
Saad sa aru, et sa argumenteerid siin TÄPSELT samamoodi nagu need kommarid, kes rattaspordi / autospordi / misiganes ekstreemi vastu delfis sõna võtavad?
"Miks pean mina selle tölli ravikulud ja kindlustuse kinni maksma?"
"Kas ta oma perekonnale ka mõtles, kui autorooli istus?"
Jne.

Nagu öeldud - loomulik reaktsioon - me üldiselt arvamegi, et teiste inimeste riskikäitumine on halb, ainult meie enda oma on hea.
Aga siiski üllatav on seda just siin lugeda.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas Mati » 24. 03. 2011. 12:45

Maarek kirjutas:... kui ministeerium annab selge info, et sinna ei ole soovitav minna, siis mõistusega inimene saab sellest aru ja oma nina sinna ei topi!...
Üritame nüüd koos vaadata seda ministeeriumi soovitust nt rattamatka kontekstis :!:

1. Üldine olukord Liibanonis on hetkel rahulik ja seda ka Lõuna-Liibanoni-Iisraeli piiril.
2. Kohapeal tasub vältida suuri massikogunemisi ja rahvarohkeid paiku.
3. Ettevaatlikust tuleks säilitada välismaalaste poolt enam külastatud kohtades nagu hotellid, restoranid.
4. Vältida tuleks palestiinlaste põgenikelaagrite külastamist ja reisimist Litani jõest lõunasse ehk Liibanoni-Iisraeli piirialale.

Palun targutajatel leida ühised punktid soovituste ja toimunu vahel, ebaõnnestumise korral võiks vaiksemaks võtta.
Taustaks veel ühe kogenud mehe arvamus.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas mart2 » 24. 03. 2011. 12:54

Ei süüdista ma rattureid kriisipiirkonnas ega Eestis. Lihtsalt mõned lisamõtted -

kodumaal sõites tead riske ja oled rohkem ettevalmistatud ohuks
välismaal ei ole keegi valmis reageerima Eestis olematuteks ohtudeks mille tagajärjed on aimamatud.
Kas peame suitsetamise eeskujul hakkama kirjutama jalgratta kasutusjuhendeid, kus selgelt rasvaselt kirjas, et ei soovitata sõita kriisipiirkonnas ja siis mingi garantii ei kehti?

Kahju on õnnetusse sattunud inimestest nii siin kui sealpool piiri, kuid välismaale (ja eriti kriisipiirkonda) minnes on inimene teinud iseseisva teadliku valiku. Et nagu Bingo loto, kus jackpotiks om omaenese elu ja vahepealseid summasid asendavad meeldivad mälestused.
Ei saa aru, miks me peaksime minema ohtliku otsuse teinud inimestele "kätt hoidama" ja kaasa nutma.

PS. Saksamaal on osadel kiirteedel küll kiirus piiramata, kuid soovituslik kiirus on ikkagi 130 ja enamus kindlustusseltse ei kata kahjusid, kui õnnetuse hetkel oli kiirus üle 160 km/h, sest see oli autojuhi oma põhjustatud lisarisk (info minu sakslasest kolleegilt).
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas Mati » 24. 03. 2011. 12:57

mart2 kirjutas:... Ei saa aru, miks me peaksime minema ohtliku otsuse teinud inimestele "kätt hoidama" ja kaasa nutma ...
Ei peagi, küsimus lihtsalt empaatiavõime tasemes. Isiklikult ei oska ka näha pointi materdamises, kui empaatia puudub, siis võiks ju lihtsalt vait olla.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas mart2 » 24. 03. 2011. 13:09

Mati kirjutas:
mart2 kirjutas:... Ei saa aru, miks me peaksime minema ohtliku otsuse teinud inimestele "kätt hoidama" ja kaasa nutma ...
Ei peagi, küsimus lihtsalt empaatiavõime tasemes. Isiklikult ei oska ka näha pointi materdamises, kui empaatia puudub, siis võiks ju lihtsalt vait olla.
Ei maksa siis kohe nii kuumaks minna.
Ei meeldi mulle need, kes nutta löristavad kui kui kõrgendatud riskiga valiku teinud inimestel halvasti läks, ega ka need, kes riskinud mehi maase taovad. Minu tsitaadi kasutamine ei läinud minu mõttega kokku ja empaatiavõimega pole mingit pistmist.

Eesmärk on katsuda inimestele meelde tuletada, et paljud sellised otsused on nende endi teha ja otsustega kaasneb ka oma enda vastutus.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas Mati » 24. 03. 2011. 13:25

mart2 kirjutas:Eesmärk on katsuda inimestele meelde tuletada, et paljud sellised otsused on nende endi teha ja otsustega kaasneb ka oma enda vastutus.
Selles ju keegi ei kahtlegi, aga kui see läheb sisuliselt parastamiseni välja (ei pea sind silmas), siis nagu pole ka normaalne ma arvan. Ja keegi ju ei nuta, lihtsalt inimesed tunnevad kaasa ja hoiavad pöialt.

Lihtsalt ma mõtlen, et mis siis kui asi lõpeb nii nagu keegi seda ei tahaks? Kas praegu mõeldakse teisiti, et kui on teadmatus (eelduslikult kõik ok), et siis on sõna kaal väiksem?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas indrek56 » 24. 03. 2011. 16:03

vaatan et siinsed kommid on veel üsna leebed, lugege neid: http://edition.cnn.com/2011/WORLD/meast ... index.html

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas Mati » 24. 03. 2011. 16:11

indrek56 kirjutas:vaatan et siinsed kommid on veel üsna leebed, lugege neid: http://edition.cnn.com/2011/WORLD/meast ... index.html
No seal kumab läbi ka palju sterotüüpe ja ignorantsust islami ja terrorismi tasandil. Tüüpiline, ei imestaks kui targutajad pole ise elu sees üheski islami riigis käinud.

Aga vaadake parem pilte, siis kui kõik oli veel ok.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

tripp
Rattur
Postitusi: 520
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas tripp » 24. 03. 2011. 16:43

Mati kirjutas:Tüüpiline, ei imestaks kui targutajad pole ise elu sees üheski islami riigis käinud.
EI IMESTAKS??? :)))

Ma olen USA-s käinud päris mitu korda ja kohalikega asjatanud. Keskmine ameeriklane tõstab jala koduosariigist välja vaid selleks, et käia Las Vegases või Disneylandis. Euroopa-reis on ühekorraga luksus ja julgustükk. Ja Euroopa on nende jaoks "inglismaa või prantsusmaa". Ida-Euroopas elavad barbarid. Moslemi riiki minek on aga täiesti välistatud. Seal lüüakse ju maha!!! Matkamine on välistatud. Mõte, et matkata võib ka "metsikult", väljaspool rahvusparke ja ilma makstud giidita - sellist ideed lihtsalt ei eksisteeri!!!

Ma ei taha siin ameeriklasi kui rahvast rumalaks tembeldada, ka selleks olen ma nendega liiga palju asju ajanud. Aga maailmas reisimise koha pealt on neil ees mitte silmaklapid, vaid tsementi täis valatud kiiver.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas mart2 » 24. 03. 2011. 16:45

Mati kirjutas:... Lihtsalt ma mõtlen, et mis siis kui asi lõpeb nii nagu keegi seda ei tahaks? Kas praegu mõeldakse teisiti, et kui on teadmatus (eelduslikult kõik ok), et siis on sõna kaal väiksem? ...
Kaal on nii sõnal kui teol endal.
Halba ei taha keegi (loodan südamest). Minu militaristi tagapõhi sunnib külmemalt mõtlema ja kaalutlema. Liiga sageli lennatakse optimistlikult peale ilma eelnevat riskianalüüsi tegemata, lootuses et läheb õnneks. Kuuldavasti oli tegemist kogenud seltskonnaga, mis omakorda näitab, et halva õnne eest ei kaitse miski (valel ajal vales kohas).

Mulle tuli aga selle sündmuse valguses hoopis mõte, et kas siin foorumis või kuskil/mingis rännumeeste omas võiks olla eraldi teema, kus jagatakse kogemusi ja õpetatakse ekstreemsemates piirkondades matku ettevalmistama. Abiks oleks nõuanded kogemustest kuidas ühes või teises situatsioonid käituda. Paljud matkahuvilised ju ei vaata Välisminni kodulehte et mis ja millal. Me ei saa aidata hetkel röövitud mehi, kuid on võimalik ennetavalt päästa järgnevaid uljaspäid.

Minu poolt sellel teemal lõpp.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas Mati » 24. 03. 2011. 16:56

mart2 kirjutas:... Mulle tuli aga selle sündmuse valguses hoopis mõte, et kas siin foorumis või kuskil/mingis rännumeeste omas võiks olla eraldi teema, kus jagatakse kogemusi ja õpetatakse ekstreemsemates piirkondades matku ettevalmistama. ...
Trip.ee on see koht.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

tripp
Rattur
Postitusi: 520
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas tripp » 24. 03. 2011. 17:04

mart2 kirjutas:Abiks oleks nõuanded kogemustest kuidas ühes või teises situatsioonid käituda. Paljud matkahuvilised ju ei vaata Välisminni kodulehte et mis ja millal.
Inimesed, kes kuhugi reaalselt lähevad, uurivad loodetavasti rohkem kui VM kodukas eales öelda suudaks.

Virtuaalseks aruteluks on trip.ee ok. Lisaks on miljon rattamatka päevikut. Aga kui päriselt minemiseks läheb, siis tuleb ikka konkreetses regioonis käinud kogenud tegijad õllelaua taha v saunalavale meelitada. Internet on tore, aga inimest ta päriselt veel ei asenda :)

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas SHOXi » 24. 03. 2011. 20:10

Minu arvates vahet pole kuidas ja kus see toimus. Ma ei leia, et meestele midagi süüks panna. Sama hästi võin sõita metsas okka silma ja pärast öelda, et ise olin süüdid, et metsa läksin sõitma...

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas Kuldar » 24. 03. 2011. 20:31

tripp kirjutas:
mart2 kirjutas:Abiks oleks nõuanded kogemustest kuidas ühes või teises situatsioonid käituda. Paljud matkahuvilised ju ei vaata Välisminni kodulehte et mis ja millal.
Inimesed, kes kuhugi reaalselt lähevad, uurivad loodetavasti rohkem kui VM kodukas eales öelda suudaks.
kõik õige,
aga riske nullida pole kunagi võimalik, ega Tallinna kodulehel pole ka ühtki hoiatust et ärge Schnelli tiigi lähedalt hommikul tööle minge.
Gravity is a Bitch

paulk
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 26. 05. 2010. 01:17

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas paulk » 24. 03. 2011. 23:15

SHOXi kirjutas:Minu arvates vahet pole kuidas ja kus see toimus. Ma ei leia, et meestele midagi süüks panna. Sama hästi võin sõita metsas okka silma ja pärast öelda, et ise olin süüdid, et metsa läksin sõitma...
Okkaga silmas vastutad enda eest, kujutad ette, kui paljud inimesed hetkel nende 7 mehe pärast rakkes on?
(ei, ma ei pea silmas unetuid delfi kommentaatoreid)

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas dr Holden » 25. 03. 2011. 00:05

See meie Eesti või siis pigem siin elavad inimesed või siis pigem need, kes sõna võtavad ilma tausta teadmata, on ikka haiged tüübid. Delfi- ja muude online-lehtede peldikuseinad on täis anonüümsete tatipritsijate kommentaare, kellest pooled ei tee vahet Liibanonil ja Liibüal. :twisted:

Meie sõbrad on seal ja on hetkel kadunud. Kuna pole veel mingit infot kidnäppajate tausta ja motiivide kohta, ei saa ka keegi midagi täpsemat öelda. Miks nad seal nö kõrvalteel olid, ei tea! Samas, olles nendest kolme mehega eelmisel kevadel pool Eestit läbi tuuritanud, siis mõni ootamatu pööre suvalisel ristmikul sündis tõesti nö viimasel sekundil ja algselt 100km pikkuseks planeeritud sõit lõppes tavaliselt 150km-sena.

Mina loodan!!!!

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4481
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas riho » 25. 03. 2011. 15:59

Viimased uudised.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas KaupoR » 25. 03. 2011. 16:09

riho kirjutas:Viimased uudised.
Veel viimasemad
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas tarts » 25. 03. 2011. 22:34

Omal käel tripi planeerimine on paras ettevõtmine. Kui hakkad interneti abil aimu saama ees ootavast siis mõistad miks on kohalikke tugiisikuid aegajalt vaja.

Täna pole meie asi enam targutada miks meie mehed seal on. Praegu on selge, et asi on jama ja lihtsat lahendust ei tule. Näeme kui hästi see kõik veel lõppeb, hoiame pöialt ja oleme järgmine kord ka ise kogemuse võrra rikkamad. Ega me ilmselt palju targemat ise teha ei saa.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas kristjan07 » 26. 03. 2011. 13:53

Riik võiks omadesse natuke rohkem sallivust näidata ja saata rohkem inimesi ja ka näiteks oma politsei töötajaid et riikide vahelist koostööd sujuvamaks teha ja meie mehed koju tuua tervetena.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas andresle » 26. 03. 2011. 14:53

Et siis kui mõne idarahvusest inimesega Eestis midagi on, saaks ka siin miliitsija ise toimetada? Meestele vastupidavust ja tervelt kojusaamist.

Kasutaja avatar
kevin
Rattur
Postitusi: 371
Liitunud: 03. 04. 2009. 23:15

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas kevin » 26. 03. 2011. 16:40

kristjan07 kirjutas:Riik võiks omadesse natuke rohkem sallivust näidata ja saata rohkem inimesi ja ka näiteks oma politsei töötajaid et riikide vahelist koostööd sujuvamaks teha ja meie mehed koju tuua tervetena.
praegu paned küll pisut mööda.. nii Eestil, EL'il kui ka Liibanoni jõududel/vägedel on ikka päris suur tähelepanu neile suunatud ning olen enam kui kindel, et nad annavad endast 100%, et neid leida. Ja ega Eesti Politsei ei saa/tohi teises riigis kuritegusid lahendada..

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas Kuldar » 26. 03. 2011. 16:46

ma südamest loodan, et selline kriisipiirkond nagu Lähis-Ida regioon on piisava tihedusega NATO luuresatelliitidega kaetud, sisuliselt lage maa ja ratturite kadumine nagu tina tuhka on väga ebatõenäoline. Erioperatsioonid käivad oma reeglite järgi ja avalik info on ainult üks (rangelt reglementeeritud) osa sellest. Loogiliseim ja usutav stsenaarium on selline, et asjaga tegeletakse sõna kõige otsesemas ja konkreetsemas mõttes.
Ametnike sebimine, töögruppide loomine ja kontaktide "otsimine" on pigem roosa müra.
Gravity is a Bitch

kalari
Rattur
Postitusi: 751
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas kalari » 26. 03. 2011. 17:01

Ma tahaks ka uskuda, et aastal 2011 käivad maailmas asjad nii, nagu Kuldar kirjeldas. Hoiame pöidlaid!

tommike
Rattur
Postitusi: 150
Liitunud: 26. 04. 2009. 20:40

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas tommike » 29. 03. 2011. 11:59

Kuldar kirjutas:ma südamest loodan, et selline kriisipiirkond nagu Lähis-Ida regioon on piisava tihedusega NATO luuresatelliitidega kaetud, sisuliselt lage maa ja ratturite kadumine nagu tina tuhka on väga ebatõenäoline. Erioperatsioonid käivad oma reeglite järgi ja avalik info on ainult üks (rangelt reglementeeritud) osa sellest. Loogiliseim ja usutav stsenaarium on selline, et asjaga tegeletakse sõna kõige otsesemas ja konkreetsemas mõttes.
Ametnike sebimine, töögruppide loomine ja kontaktide "otsimine" on pigem roosa müra.
nii see tundubki olema

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2369
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas MK777 » 29. 03. 2011. 12:12

Loodame et kõik läheb hästi ja kõik 7 inimest saabuvad õnnelikult kodumaale tagasi (y)
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.


Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas Villem T » 01. 04. 2011. 14:55

Kuldar kirjutas:ma südamest loodan, et selline kriisipiirkond nagu Lähis-Ida regioon on piisava tihedusega NATO luuresatelliitidega kaetud, sisuliselt lage maa ja ratturite kadumine nagu tina tuhka on väga ebatõenäoline.
Kindlasti loodan et läheb hästi, aga tuleta meelde kui kiirelt Osama-poiss üles leiti..
Mingis saates kunagi 1 usa päss, kes teda otsimas käis, rääkis kuidas nad mõtlesid et leiavad mägedest naiivsed ja kehvastivarustatud vennikesed, aga mägedepoegadel olid Gore-Tex joped ja sat-telefonid jms + ilmselt mott ka kõrgem.

kadjakas
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:44

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas kadjakas » 01. 04. 2011. 15:02

Villem T kirjutas:
Kuldar kirjutas:ma südamest loodan, et selline kriisipiirkond nagu Lähis-Ida regioon on piisava tihedusega NATO luuresatelliitidega kaetud, sisuliselt lage maa ja ratturite kadumine nagu tina tuhka on väga ebatõenäoline.
Kindlasti loodan et läheb hästi, aga tuleta meelde kui kiirelt Osama-poiss üles leiti..
Mingis saates kunagi 1 usa päss, kes teda otsimas käis, rääkis kuidas nad mõtlesid et leiavad mägedest naiivsed ja kehvastivarustatud vennikesed, aga mägedepoegadel olid Gore-Tex joped ja sat-telefonid jms + ilmselt mott ka kõrgem.
Täna õhtul on see film ETV2-st: http://www.err.ee/etv2/article-ee.aspx?a=1116

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas Villem T » 01. 04. 2011. 15:10

kadjakas kirjutas:Täna õhtul on see film ETV2-st: http://www.err.ee/etv2/article-ee.aspx?a=1116
Ei see oli märksa sõjaväelisem päss ja ei käinud üksi.

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas SHOXi » 20. 04. 2011. 10:50


Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4481
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas riho » 20. 05. 2011. 11:16


Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas KaupoR » 14. 07. 2011. 08:47

VÄIDETAVALT ON MEHED ELUS, TERVED JA VABAD!!!
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4481
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas riho » 14. 07. 2011. 08:53

KaupoR kirjutas:VÄIDETAVALT ON MEHED ELUS, TERVED JA VABAD!!!
Hea uudis:-)!

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: Eesti rattamatkajad võeti Liibanonis pantvangi

Postitus Postitas baruto » 14. 07. 2011. 09:19

Nigu kivi oleks südamelt langenud.
Suurepärane uudis.
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.


Vasta

Mine “Üldfoorum”