Kliima Eestis

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Kliima Eestis

Postitus Postitas huko » 20. 02. 2004. 18:27

AAAAARRHGGGHHHH!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Eile Tallinnas -15, täna +3 ja vihmasadu.Pilt
Signature sucks! Pilt

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Re: Kliima Eestis

Postitus Postitas maxspeed » 20. 02. 2004. 20:20

huko kirjutas:AAAAARRHGGGHHHH!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Eile Tallinnas -15, täna +3 ja vihmasadu.Pilt
Siin kliimas elades peab ikka raudne tervis olema...
tõsine parasvööde?

Kasutaja avatar
Overkilla
Rattur
Postitusi: 254
Liitunud: 15. 02. 2004. 14:20

Aga

Postitus Postitas Overkilla » 20. 02. 2004. 21:39

Mulle küll meeldib. Mitte just see lödi alati, aga suhteliselt mõnus ikkagi. Võiks olla 10 päeva -10 kraadi, siis 10päeva soojemat. Vaheldumisi

Kasutaja avatar
Rattur
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 28. 07. 2003. 15:03

Re: Aga

Postitus Postitas Rattur » 20. 02. 2004. 23:32

Overkilla kirjutas:Mulle küll meeldib. Mitte just see lödi alati, aga suhteliselt mõnus ikkagi. Võiks olla 10 päeva -10 kraadi, siis 10päeva soojemat. Vaheldumisi
sellisel juhul peaks see soojem olema kindlasti alla nulli, vastasel juhul ei taha ette kujutadagi, mis juhtub vanemate autodega ja asfaltteedega :?

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 21. 02. 2004. 01:08

Üldiselt kogu see saaste ja osooniaugud meie kohal viivad Eesti kliima sellisesse seisu, kus keskmine temperatuur jääb enam-vähem samaks, mis ta on, kuid üha enam ja enam tekib kriisi olukordi. Nagu näiteks eelmisel aprillil, kui tuli ühe ööga maha meeter lund või siis viimased suved, kus kuu aega järjest on 20-30 kraadi sooja. Lisaks sellele tulevad ka suuremad tormid ning muud huvitavad ilmanähtusi. Nii et varsti pole ime, et ka laulusõnad võivad täide minna- Junnikuus lumi on maas... :wink:

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 21. 02. 2004. 09:11

alar kirjutas:.... kuid üha enam ja enam tekib kriisi olukordi.... Lisaks sellele tulevad ka suuremad tormid ning muud huvitavad ilmanähtusi.
...ja kindlustushinnad kolmekordistuvad :cry:

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 21. 02. 2004. 12:42

tarmo kirjutas: ...ja kindlustushinnad kolmekordistuvad :cry:
Kõik hinnad tõusevad nagunii.

mestari
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 31. 05. 2003. 08:06

Postitus Postitas mestari » 21. 02. 2004. 13:59

alar kirjutas:Üldiselt kogu see saaste ja osooniaugud meie kohal viivad Eesti kliima sellisesse seisu, kus keskmine temperatuur jääb enam-vähem samaks, mis ta on, kuid üha enam ja enam tekib kriisi olukordi. Nagu näiteks eelmisel aprillil, kui tuli ühe ööga maha meeter lund või siis viimased suved, kus kuu aega järjest on 20-30 kraadi sooja. Lisaks sellele tulevad ka suuremad tormid ning muud huvitavad ilmanähtusi. Nii et varsti pole ime, et ka laulusõnad võivad täide minna- Junnikuus lumi on maas... :wink:
Pidasin oma sünnipäeva tol päeval kui see suur lumi maha tuli aprillis, sõbrad kel keset talve sünnipäevad, kadestasid, et neil pole kunagi õnnestunud sellise lumega vanemaks saada :!:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 21. 02. 2004. 15:51

Tänast ilma vaadates tõusis tuju kohe lakke. Täitsa kevad, asfalt on kuivaks kuumutatud ja kisub ratta selga. Kakumäe ring juba täna ka rohkem tuttavam vaadata, autoga korra sõites jäi 5 min jooksul juba kolm ratturit silma (üks neist erikr vist ntx). Seega kevad tuleb!!!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 21. 02. 2004. 16:27

Mati kirjutas:Tänast ilma vaadates tõusis tuju kohe lakke. Täitsa kevad, asfalt on kuivaks kuumutatud ja kisub ratta selga. Kakumäe ring juba täna ka rohkem tuttavam vaadata, autoga korra sõites jäi 5 min jooksul juba kolm ratturit silma (üks neist erikr vist ntx). Seega kevad tuleb!!!
mina olin küll jah.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Overkilla
Rattur
Postitusi: 254
Liitunud: 15. 02. 2004. 14:20

Aga

Postitus Postitas Overkilla » 21. 02. 2004. 16:32

Mina olin ka ratta seljas. Koju jõudes läbimärg. Sõit oli tore, kohe uuesti välja.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 21. 02. 2004. 17:08

Mati kirjutas: jäi 5 min jooksul juba kolm ratturit silma (üks neist erikr vist ntx).
Vist mina sõbraga, kelle kallal ma talisõidu misjonitööd teen ja kelle Author Egoist nüüd kiiskavate porikatega ikka päris peletis on. See võis Erikr küll olla, kes ei tahtnud meile sappa tulla. Puhas riie ju kuivem kah ;)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 21. 02. 2004. 17:19

tavaline jobu kirjutas: Vist mina sõbraga, kelle kallal ma talisõidu misjonitööd teen ja kelle Author Egoist nüüd kiiskavate porikatega ikka päris peletis on. See võis Erikr küll olla, kes ei tahtnud meile sappa tulla. Puhas riie ju kuivem kah ;)
heh jah, vett viskas authori kummi alt silma päris hästi, aga ma sõidan see kevad oma pulsi järgi. kippus üle normi minema. aga hoolimata kiiskavusest on need väga head porikad, endalgi taga selline.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 21. 02. 2004. 21:48

erikr kirjutas:
tavaline jobu kirjutas: Vist mina sõbraga... See võis Erikr küll olla, kes ei tahtnud meile sappa tulla...
... aga ma sõidan see kevad oma pulsi järgi. kippus üle normi minema. aga hoolimata kiiskavusest on need väga head porikad, endalgi taga selline.
see hetk kui mina teid märkasin oli erikr veel ees :) . taga tulid jah kaks venda, üks vist roosa jakiga (Lampre?) oli. Aga põhiline, mis tahtsin oli see, et mis kiiskavate porikatega tegu.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 21. 02. 2004. 22:05

erikr kirjutas:
Mati kirjutas: Aga põhiline, mis tahtsin oli see, et mis kiiskavate porikatega tegu.
mingi idas tehtud värk on, NRP-st sügisel ostsin.
mingi metalvärk siis või. palju maksid.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 21. 02. 2004. 22:25

Mati kirjutas:mingi metalvärk siis või. palju maksid.
poolitasin porikateema juppide alla.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
KHS
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 18. 01. 2004. 22:11

Postitus Postitas KHS » 21. 02. 2004. 22:45

No tänane(21.02) ilm Rakveres ja arvan,et ka mujal Eestis oli sama.
Päeval päike sulatab lund nii,et mõnes kohas oli isegi asfaltee kuiv,läksin sis õhtulpoole rattaga välja,asfald väljas mõtlesin,et võtan kurve suurema hooga välja,aga kõnniteel oli juba õhtul nähtamatu jää kiht peal.Niikui kurvi sattusin kadus see esiratas päris hea hooga alt ära ja oligi kõik mida vaja oli.Kõnni teelt lendasin autoteele ja seal oli hoopis asfald puhas ja oligi jalg verine ja head püksid lõhki,ajas hinge täis kohe..
Arvan et prageu Veebruari kuus peaks tuiskama ja lund sadama,aga ei ole nii.See on see Eesti kliima,sulab,ilm nägu vara kevadel järgmine hommik ei pääse rattaga kuskil paksust lumest läbi.. :oops:
I promised I`m going to take care of my bike

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 22. 02. 2004. 19:58

Võin kõiki rattasõpru, kellele meeldiks soojade ilmade jätkumine ja lume kiire ärasulamine, rõõmustada teatega, et järgenad vähemalt 3 päeva saame me -5...-7 kraadist külma ja ka lund. Nii et neil, kes juba naelkummide ostu järgmisse aastasse edasi lükkasid, soovitan pingast järgi mõelda :)

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 22. 02. 2004. 20:01

Lumes ei ole naelkummist kasu. Aga naelkumm ees on väga vajalik jäisel pinnal sõitmisel. :wink:
Signature sucks! Pilt

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 22. 02. 2004. 20:02

Kas just naelkummid aga see üks päev päikest suutis teede ääred nii kenasti jääks vorpida et väga ettevaatlikult peab sõitma.

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 22. 02. 2004. 20:04

huko kirjutas:Lumes ei ole naelkummist kasu. Aga naelkumm ees on väga vajalik jäisel pinnal sõitmisel. :wink:
Asi vist selles, et endal pole naelkumme (pole nendega kunagi sõitnud) ja pole plaani osta kah. Aga üldiselt vist sama nagu autogagi, et naeltset kasu vaid jääl, mujal lamell parem.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 22. 02. 2004. 20:11

Siiski olen mõelnud et ees võiks olla küll, sest põhilised kukkumised põhjustab ju esiratta alt ära minek ja seda on raske ette näha.
Tänagi juhtus nõnda et üks kurv oli väga kaldus (nagu need külavahe kruusakad vahel on) ja kinnitallatud lumi libe ning nii valge et muhvigi ei saanud kaldest enne aru kui külili olin.
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Re: Aga

Postitus Postitas profit4 » 23. 02. 2004. 10:22

Overkilla kirjutas:Mina olin ka ratta seljas. Koju jõudes läbimärg. Sõit oli tore, kohe uuesti välja.
Mnjahh...ma saan aru rattasõidu kirest ja muust jamast aga kas see mitte ei ole ülepingutatud natuke, lögaga ausalt öeldes ma küll väljas kruvimas ei käi, ega ka metsas kruvimas, mis pulsi väga kõrgeks ajab,

pealegi olen siin vahepeal lugenud kus käikse kruvimas 2-3h kus pulss jääb vahemikku 140 - 160, hmmm :roll: kui juba praegu laotakse põhja nii kõrge pulsiga, mida te mehed suve teisel poolel teete?
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Aga

Postitus Postitas UrmasL » 23. 02. 2004. 10:53

profit4 kirjutas:pealegi olen siin vahepeal lugenud kus käikse kruvimas 2-3h kus pulss jääb vahemikku 140 - 160, hmmm :roll: kui juba praegu laotakse põhja nii kõrge pulsiga, mida te mehed suve teisel poolel teete?
Kõik oleneb treenitusest ja eesmärkidest. Ma ütleks põhja ladumiseks on praegu 3h sõidud 140-160 pulsi juures lausa ideaalsed. Oleneb kui tihe kellegi võistlusperiood on, aga mõned mehed suvel enam spetsiaalselt ei treenigi. Ainult võistlused ja nende vahel mõned recovery sõidud.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 23. 02. 2004. 12:07

Mati kirjutas:Tänast ilma vaadates tõusis tuju kohe lakke. Täitsa kevad, asfalt on kuivaks kuumutatud ja kisub ratta selga. Kakumäe ring juba täna ka rohkem tuttavam vaadata, autoga korra sõites jäi 5 min jooksul juba kolm ratturit silma (üks neist erikr vist ntx). Seega kevad tuleb!!!
Reedel Tartus tööasjus käies nägin 5. min. jooksul keskpäeval kahte täisvarustuses lume-ratturit. Kas te tartu mehed tööl ega kooli ei käigi või :?: :lol:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Aga

Postitus Postitas erikr » 23. 02. 2004. 12:30

UrmasL kirjutas: Kõik oleneb treenitusest ja eesmärkidest. Ma ütleks põhja ladumiseks on praegu 3h sõidud 140-160 pulsi juures lausa ideaalsed. Oleneb kui tihe kellegi võistlusperiood on, aga mõned mehed suvel enam spetsiaalselt ei treenigi. Ainult võistlused ja nende vahel mõned recovery sõidud.
räägib mees kelle pulss jookseb vabalt üle 200. pulsiandmeid tuleb vaadata alati koos indiviidiga, kui ma oma max 180-ga teeks selliste numbritega trenni siis oleks kalts kähku valmis.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 23. 02. 2004. 12:32

sõitsin finlandiahiihtol 60 km 3t 24min, keskmine pulss 161, max 182, 2/3 distantsist suutsin aeroobses vahemikus püsida. pärast kohe taastusjoogid saun ja massaaz. tunne 2 päeva hiljem parajalt pehme. olen planeerinud taastavaid treeninguid umbes nädala jagu.
:wink:
sellest loogikast lähtudes peaks nii kõrge pulsiga nädalalõpu sõidud lõppema suht ühese resultaadiga :arrow: :(

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Postitus Postitas N » 25. 02. 2004. 10:11

alar kirjutas:Võin kõiki rattasõpru, kellele meeldiks soojade ilmade jätkumine ja lume kiire ärasulamine, rõõmustada teatega, et järgenad vähemalt 3 päeva saame me -5...-7 kraadist külma ja ka lund. Nii et neil, kes juba naelkummide ostu järgmisse aastasse edasi lükkasid, soovitan pingast järgi mõelda :)
Huvitav, ma olen ka nagu rattasõber :? .. aga mulle ei oleks meelt mööda kui lumi oleks nädalaga läind ja kevad käes. Suusahooaeg niigi napp. Eile käisin kõrves ja seal oli selle aasta üks parimaid radasid.
Ja kõige libedamad lipped on suuskadel sellel aastal alles ees - märtsikuised lipped. Nii, et ärge siin sõnuge ära, lund pole olnudki õieti, 2 kuud vahelduva eduga.
A kui kõrvest tagasi tulin ja kuiv asfalt autorataste all krõbises tuli rattatunne peale küll :wink:
Porter Lifts Your Ranking

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 25. 02. 2004. 17:16

N kirjutas:
alar kirjutas:Võin kõiki rattasõpru, kellele meeldiks soojade ilmade jätkumine ja lume kiire ärasulamine, rõõmustada teatega, et järgenad vähemalt 3 päeva saame me -5...-7 kraadist külma ja ka lund. Nii et neil, kes juba naelkummide ostu järgmisse aastasse edasi lükkasid, soovitan pingast järgi mõelda :)
Huvitav, ma olen ka nagu rattasõber :? .. aga mulle ei oleks meelt mööda kui lumi oleks nädalaga läind ja kevad käes. Suusahooaeg niigi napp. Eile käisin kõrves ja seal oli selle aasta üks parimaid radasid.
Ja kõige libedamad lipped on suuskadel sellel aastal alles ees - märtsikuised lipped. Nii, et ärge siin sõnuge ära, lund pole olnudki õieti, 2 kuud vahelduva eduga.
A kui kõrvest tagasi tulin ja kuiv asfalt autorataste all krõbises tuli rattatunne peale küll :wink:
Kui nüüd ausalt öelda, siis minagi kuulun nende ridadesse, kes eelistavad veel paar kuud suusatada (kõige hullem kogu asja juures on see, et ma olen haige olnud ja pole 2 nädalat suuska alla saanud) Hea uudis aga see, et järgmised 10 päeva vähemalt miinustes ja aeg-ajalt ka lumelisa oodata (ainult korraks vist viskab nulli või pluss ühe peale) Nii et head lippamist kõigile.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 03. 03. 2004. 17:54

Andrus K kirjutas: Reedel Tartus tööasjus käies nägin 5. min. jooksul keskpäeval kahte täisvarustuses lume-ratturit. Kas te tartu mehed tööl ega kooli ei käigi või :?: :lol:
Vastuseks sulle tänase Tartu Postimehe lugu :D

Vasta

Mine “Üldfoorum”