Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Artis!

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
sahtel
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 13. 08. 2008. 17:37

Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Artis!

Postitus Postitas sahtel » 24. 01. 2011. 20:59

Kolmapäeval 02.02 esilinastub kinos Artis Simpel Sessioni Filmifestivali raames "Empire Begins". Seanss toimub kell 18.00 ja pilet maksab vaid 2 eurot!

Bicycle Film Festivaliga terve viimase aasta mööda ilma tuuritanud “Empire”, fiksisõidu filmograafia viimane sõna, märgib trekirattakultuuri evolutsiooni jõudmist tänasesse päeva ning dokumenteerib kamba vilunud fiksiratturite kimamist ja trikke New Yorgi tänavatel. Film näitab urbanrattasõitu täiesti uue nurga alt, seda sõna otseses mõttes: Christian Thormani ja Luke Stiles’i surmasalgav kaameratöö on pärandanud sõidufilmide zanrile portsu seninägematult pööraseid kaadreid. Thormann jälitab hullumeelse kiirusega kimavaid rattureid mööda NYC avenüüsid, järgnedes neile kohtadesse, kuhu varem ükski kaamerasilm pole pääsenud.

Trailer – http://www.youtube.com/watch?v=PIYCcKc_BDk

"Empire Begins"
USA 2010 — Dokumentaal — 45 min
Rez: Luke Stiles, Christian Thormann

Enne "Empire"t linastub lühifilm maailma kõige hullemast rattavargast Igor Kenkist.

Igor Kenk, New York Times’i poolt maailma viljakaimaks rattavargaks tituleeritud Kanada rattaparandaja paljastati 2008. aastal, kui aasta suurima leheloo peategelane suutis vahele jääda enam kui 3000 tuuripandud veloga. Lühifilm “Inside Kenk” on seninägemata dokkaadreid sisaldav põgus sissevaade pikanäpumees Igorist kõneleva koomiksiraamatu “Kenk: A Graphic Portrait” tegemisse ning meelitusvaguniks tuleval aastal väljalastavale samateemalisele pikale filmile.
http://www.kenk.ca

Kanada 2010 — Dokumentaal — 11 min
Rez: Jason Gilmore

Vaata lähemalt – http://filmfestival.session.ee

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas _KRIS_ » 24. 01. 2011. 22:17

Treilerit vaadates tundub küll, et kogu filmi point on propageerida ilma kiivrita sõitu :D
Ei aga tegelikult tahaks näha küll, tundub põnev!

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas pärnu rattur » 25. 01. 2011. 01:06

Treilerit vaadates tundub, et kogu filmi mõte on liikluseeskirjale sülitamine ja ratturite maine rikkumine (n)
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2369
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas MK777 » 25. 01. 2011. 10:58

Nemad on lihtsalt omas maailmas, omapärane (y)
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas Gunnar » 25. 01. 2011. 11:42

Jeebivennad on ka omas maailmas, omapärane (y)
Bemmimehed on ka omas maailmas, omapärane (y)
Bikerid on ka omas maailmas, omapärane (y)
Ma olen ka omas maailmas, omapärane (y)
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas AndreK » 25. 01. 2011. 11:46

Me kunagi käisime klubiga Kinomajas ühte fixifilmi vaatamas. Infoks niipalju, et üks klubikaaslane jäi umbes 5 min juures magama ja ärkas siis kui me hakkasime lahkuma. Ta oli ka siis omas maailmas.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2369
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas MK777 » 25. 01. 2011. 12:48

Gunnar kirjutas:Jeebivennad on ka omas maailmas, omapärane (y)
Bemmimehed on ka omas maailmas, omapärane (y)
Bikerid on ka omas maailmas, omapärane (y)
Ma olen ka omas maailmas, omapärane (y)
No näed sa, kõik ei saagi olla sinu maalimas, igaüks on omas...
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas pärnu rattur » 25. 01. 2011. 16:23

Need maailmad kohtuvad liikluses ja ma arvan, et surma otsima ei lähe sealt ükski täie mõisusega inimene. Kui, siis ainult need fixi-hipsterid, kes omaarust vinged on, kui punase tulega üle ristmiku sõidavad ja risti sõitvate autode vahel laveerivad.
Minu maailma pole selliseid vaja.
Kui ühed üritavad ratturite mainet teiste liiklejate seas tõsta, siis teised ainult kusevad kõrge kaarega selle ürituse peale. (n)

Bemmivennad on ka omas maailmas ja omapärased, aga kui nad su ema/isa/venna/õe/poja/tütre oma "drifti" tehes alla ajavad, kas siis on ka (y) ?
Ärge näkku lööge! [/OT]

sahtel
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 13. 08. 2008. 17:37

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas sahtel » 29. 01. 2011. 22:40

tõesti, filmis on omajagu huligaanitsemist, aga kõik päris sellist sõitu ka ei propageeri. on igasugu lähenemist ja stiile.
Samas, lugedes neid kommentaare, on ilmselt selge, et kommenteerijatel pole eriti NYC igapäevase rattaga liiikluses sõitmise kogemust.
On ikka korralik linnadzungel ja kui sind ühe päeva jooksul järjest viis taksojuhti üritab välja rammida, siis tekib "vastumeetmete" isu ka eeskujulikematel veerejatel.

that being said, ei propageeri selle filmiga punaste tulede eiramist ega nõustu ka mitmete muude asjadega seal filmis. aga igaljuhul on huvitav vaadata, mis maailmas toimib. hipster or not

kiivri kommentaari kohta...
Pilt

Martino
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 14. 06. 2010. 20:04

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas Martino » 30. 01. 2011. 15:25

sahtel kirjutas:kiivri kommentaari kohta...
Pilt
Mul on nii rula, jalg- kui mootorrattaga olnud rohkem kui üks olukord, kus kiiver on kas elu päästnud või vähemasti hoidnud ära tõsise tervisekahjustuse. Kusagil vanematekodus on tänaseni alles Salvo hokikiiver, millel on rula-aegadest ikka väga sügavaid kriipse. Ma ei taha mõelda, missugused need kriipsud peakolu peal välja näeksid - on üsna tõenäoline, et toona ilma kiivrita olles peaksid sõbrad juba tubli veerandsajandi mu kalmule lilli tooma. Aga muidugi on võimalik, et mingis subkultuuris tõelised mehed kiivreid ei kanna. Eks neid siis kulub sellejagu rohkem. Valikute küsimus.

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas pärnu rattur » 30. 01. 2011. 16:15

Ma arvan, et see pilt oli pigem mõeldud teatava (musta) huumoriga, kui tõsimeelse arvamsega. Siis võikisid politseinikud ka jätta kuulivesti panemata - pähe ja jalga saab ikka lasta...

Kiivrist on kasu isegi tavaliselt XC singlil nikerdades. Tuleb kuskilt mingi madalam oks, siis ei löö vähemalt pead ära, rääkimata tõsisematest kukkumistest.
Ärge näkku lööge! [/OT]

sahtel
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 13. 08. 2008. 17:37

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas sahtel » 30. 01. 2011. 16:18

eks see rohkem huumor ole muidugi.
samas jätaks ikka igaühe enda otsustada, kas kannab või mitte. ei viitsi nagu religiooni jutlustada seda.
on nii poolt kui ka vastuargumente tglt.
mingi uurimus ütles, et kiivri kandmine pani autojuhid pohhuimalt käituma ja ratturist hoolimatumalt/lähemalt ning suurema kiirusega möödma.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas indrek56 » 30. 01. 2011. 16:43

OT1: paistab, et pimedad talveõhtud ei ole eestlase huumorimeelele hästi mõjunud...
OT2: muide, täna oli etv2-st mingi eri veider muistne rattafilm "jalgrattataltsutajad". suht omapärane üllitis oli.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas erikr » 30. 01. 2011. 17:48

indrek56 kirjutas: OT2: muide, täna oli etv2-st mingi eri veider muistne rattafilm "jalgrattataltsutajad". suht omapärane üllitis oli.
Väidetavalt Tallinnfilmi halvima filmi tugev kandidaat.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas pärnu rattur » 30. 01. 2011. 18:45

@OT2: ka mina vaatasin seda ja ausalt öeldes, ei saanud absoluutselt aru, mis selle filmi mõte oli.
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas Monty » 31. 01. 2011. 01:27

Kiivri kandmise või mitte kandmise üle on küll suhteliselt naeruväärne vaielda. Eks see ole igaühe oma asi, kas ta kannab või mitte. Neid fixifilme vaatan alati hea meelega ja selle kultuuri vastu pole mul midagi. Seal on väga värvikas seltskond ja rattad on loomulikult kõvasti ilusamad kui mingid maanteepüssid.

Kui nüüd mõelda, siis kunagi ei kantud kiivreid üldse ja ei ütleks, et kõik selletõttu kohe surma said:
Pilt

Ei mäleta küll, et Merckx oma ülieduka ja siiani võitmatu karjääri jooksul kiivri mitte kandmise tõttu surma oleks saanud.

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas _KRIS_ » 31. 01. 2011. 11:05

No mõelge ka nüüd veidi! Merckx-i aegadel olid kiirused palju madalamad kui praegu, see kõik tänu arenenud tehnikale jms. Minuarust pole see üldse vaidlemise teema, et see on igaühe oma asi, kas kannab või mitte. Kiivrid võeti kohustuslikuks kasutamiseks vastu (võistlustel), sest ILMSELT oli neid vaja, ega neid niisama moe pärast ei kanta. Sellepärast nüüd mitte nt. võistlusi sõita ja ennast proovile panna, et arvad, et kiiver sind ei kaitse, või tahad lihtsalt teistest ilusam olla ei tule ju kõne allagi!
Okei noh, ega jah, kui sulle maanteel auto suure kiiruse pealt sisse sõidab, siis enamasti lõppeb see ikka surmaga, sest kukkudes saadud kehavigastused on juba nii tõsised, et võid nt. verekaotusesse ära kustuda, kuid mina valiks ikka selle variandi, et mul siis ikkagi kiiver peas oleks kui mitte...
Kui nüüd mõelda rattavõistlustel, siis marrastused marrastusteks aga pead tuleb ikkagi kaitsta, sest nt. kukkumine grupis võib olla väga ootamatu ja sa lihtsalt ei jõua/suuda oma pead maapinna kohal hoida, tahes tahtmata kipub ikkagi kukkumiste ajal pea kolksuga vastu maad käima ja ma järjekordselt valiksin selle variandi, et mul kiiver kuppu kaunistaks.
Endal just kuu aega tagasi Hispaanias kiiver päästis suht palju, kukkusin kolksuga pea vastu maad ja kiivrile jäi väike "mälestus" endal piirdus see asi vaid väikese peavaluga ja muud kohad mis põrutusest haiget said valutasid veidi.

Sorry, et OT aga ma lihtsalt pidin midagi ütlema!

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas maxspeed » 31. 01. 2011. 11:38

Mis arutelu siin kiivrite üle käib? Kiiver võeti ProTouri võistlustel kasutusele alles aastal 2003 sügis, seoses mai'03 juhtunud õnnetusega. Sellest kiivrist pole nii palju kasu, kui arvatakse. Mitu korda peab oma koljuluud elu jooksul katki kukkuma? Arvan, et peale esimest järgmist statistika järgi väga ei tule.....

Kasutaja avatar
peeterplaaster
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 30. 04. 2009. 14:56

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas peeterplaaster » 31. 01. 2011. 15:44

_KRIS_ kirjutas:No mõelge ka nüüd veidi! Merckx-i aegadel olid kiirused palju madalamad kui praegu, see kõik tänu arenenud tehnikale jms.
Ei usu, et see tehnika nii palju arenenud on. Rattad olid proffidel ikkagi kõva sõna. See et 2 -3 kilo on paari dekaadiga kogu velolt maha saadud ja käiguvahetused kiiremaks läinud, pole nüüd kiirusi kahekordistanud.

Aga lõpetaks selle krdi kiivriteema ära. Nii kui keegi kuskil kiivrit mainib, on alati hala lahti. Igaühe oma asi, kas kannab ja mis, ja ausaltöeldes, keda see teise arvamus kotib, kui pole küsitud? Ja fiximeestel pole hip kiivriga sõita. subkultuuri teema, nii et ei maksa moraliseerida. Vanamemmed peaks ka talvel libedal tänaval kiivriga käima, aga ei käi, so what.

Muidu on fiksifilmid tänapäeval vist tõesti ainus uustoodang, kus aeg-ajalt mõnda ilusat ratast näeb. Kui oled paar fixifilmi ära vaadanud, siis jah, tavaliselt enam midagi üllatavat ei tule, ikka seesama skid'imine, trikitamine, üldine ühiskonnakriitiline hoiak ja mässumeelsus jne. No ja kui tahad velodest filme vaadata, mida siis veel? Puhtalt sportfilmid ja võistlusülekanded pole ju päris see.

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas pärnu rattur » 01. 02. 2011. 21:21

peeterplaaster kirjutas:Muidu on fiksifilmid tänapäeval vist tõesti ainus uustoodang, kus aeg-ajalt mõnda ilusat ratast näeb. Kui oled paar fixifilmi ära vaadanud, siis jah, tavaliselt enam midagi üllatavat ei tule, ikka seesama skid'imine, trikitamine, üldine ühiskonnakriitiline hoiak ja mässumeelsus jne. No ja kui tahad velodest filme vaadata, mida siis veel? Puhtalt sportfilmid ja võistlusülekanded pole ju päris see.
Minuarust näeb erinevatel MTB ja downhilli võistlustel suhteliselt palju ilusaid rattaid selle vahega, et mehed oskavad tõesti rattast juhtida ja tunnetada, mitte ei sõida punase tulega üle ristmiku. Õnneks teeb looduslik valik oma töö ja lollid saavad hukka.
Kiivriteema: Neil, kes kiivrit ei kanna, pole ilmselt midagi kaitsta ka.
Merckx'i teema: Mina lugesin KRISi jutust välja ka seda, et autod on kiiremaks läinud ja liiklus tihedamaks.
Ärge näkku lööge! [/OT]

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas rai66 » 01. 02. 2011. 21:51

pärnu rattur kirjutas: Minuarust näeb erinevatel MTB ja downhilli võistlustel suhteliselt palju ilusaid rattaid selle vahega, et mehed oskavad tõesti rattast juhtida ja tunnetada, mitte ei sõida punase tulega üle ristmiku. Õnneks teeb looduslik valik oma töö ja lollid saavad hukka.
Kiivriteema: Neil, kes kiivrit ei kanna, pole ilmselt midagi kaitsta ka.
Ei ole see asi nii hull midagi. Mine Tallinnas suvalisele ristmikule ja peaaegu iga punase tulega läheb keegi läbi. Vot see on kordades ebanormaalsem. See on juba teistele ohtlik.

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas Monty » 01. 02. 2011. 22:10

pärnu rattur kirjutas: Minuarust näeb erinevatel MTB ja downhilli võistlustel suhteliselt palju ilusaid rattaid selle vahega, et mehed oskavad tõesti rattast juhtida ja tunnetada, mitte ei sõida punase tulega üle ristmiku. Õnneks teeb looduslik valik oma töö ja lollid saavad hukka.
Kiivriteema: Neil, kes kiivrit ei kanna, pole ilmselt midagi kaitsta ka.
Merckx'i teema: Mina lugesin KRISi jutust välja ka seda, et autod on kiiremaks läinud ja liiklus tihedamaks.
Ükski MTB või downhilli ratas pole pooltki nii ilus kui fixi olla võib. Osad fixid on ikka silmipimestavalt ilusad. Rääkides tunnetamisest ja sõitmisest, siis tuleb fixitüüpidele au anda. Vaata ära näiteks MASH, Fast Friday, Pedal või Macaframa. Seda on tõesti ilus vaadata kui oskuslikult nad ratast käsitlevad ning seda näiteks San Fransisco teedel, mis on teatavasti päris mägised. Kogu eelnev tekst on muidugi pelgalt minu arvamus. Mul endal on ainult üks tänapäeva ratas, millega pole päris pikalt sõitnud. Liiklen enamasti 20-40 aastat vanade ratastega, sest need on minu silmis stiilsemad ja ilusamad.

Paar suvalist näidet ilusatest fixidest:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Ilu on vaataja silmades.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas andresle » 02. 02. 2011. 09:38

Silm loomulikult puhkab nostalgia peal, kuid pean täpsustama.
Esimene ja teine, punane Rossin ja hall Tahion ei ole fixie'deks absull sobivad isendid oma juhtimisomaduste tõttu. Need on padu-temposõidu rattad, mida oli ideaalne manööverdada treki jälitajakoridori laiuses. Samuti ei ole ükski fixie-mees valmis selles asendis sõitma üle 5 minuti.
Täpsustuseks, Rossin on umbes aastast 1985, kui jälitussõidu maailmarekord oli 4.22 (täna 4.11) ja mansa rekord 4.12 (praegu 3.53) Rossini all on Rossini kettad, mis kaaluvad kumbki veits rohkem kui ülejäänud ratas ehk seda ratast saab vaid maad mööda liigutada, õhku tõsta seda keegi ei jäksa.
Täpsustuseks, Tahioni all on kettad, mis maksavad u.20000 EEK tükk, Tahionit ostsin viimati aastal 2000 ja hinnaga 1000 EEK.
Selle rattaga võideti nt.Souli olümpia 1 km u.1.01-ga. Ja Eesti jälitussõidu rekord 4.37 peaks olema tehtud ka Olivsonil Tahioniga.
Kolmas, De Rosa, sobiks juba peale tuuningut fixie'ks.
Neljas ratas on selle seltskonna ainuke fixie.

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas Monty » 02. 02. 2011. 10:54

Paljud fixid põhinevad trekiratastel, aga esimesed kaks on tõesti ainult seinale riputamiseks. Kõik pildid on võetud kas mingitelt fixisaitidelt või galeriidest. Eks neil ole tavaliselt mitu raami millega nad sõidavad. De Rosa, Rossini ja Cinelli raame kasutatakse päris tihti fixidena.

Aga esimesed kaks veelkord... ilusamat ratast on raske leida.

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas pärnu rattur » 02. 02. 2011. 13:02

Pilt

Bottecchia Pista. Ainuke ilus fixie mida mina näinud olen.
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas erikr » 02. 02. 2011. 14:17

Kuldari valgest Scottist saaks ka päris OK välimusega fixie.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
peeterplaaster
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 30. 04. 2009. 14:56

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas peeterplaaster » 02. 02. 2011. 14:30

pärnu rattur kirjutas:Bottecchia Pista. Ainuke ilus fixie mida mina näinud olen.
siis vaata veel ringi (y) . ja see on muidugi maitse asi, aga ma arvan et tõsiusksed fiximehed ei vaata ühtegi MTB'd ihaleva pilguga - raam on liiga jäme, kummi liiga palju, eri-värve ja kleepse vales kohas jne, juhul kui tegu pole just MTB-fixie-mehega.
Miks vanakooli rattad, trekiraamid ja fixid on ilusad, on eelkõige oma peenuse ja puhtuse pärast. Raam on kas peenetest ümartorudest või hoopis teises võtmes skulptureeritud kunsttükk, nagu näiteks: Pilt

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: Fiksifilmi "Empire Begins" esikas kolmap 02.02 kinos Art

Postitus Postitas eerik.mikroob » 02. 02. 2011. 16:46

peeterplaaster kirjutas: ja see on muidugi maitse asi, aga ma arvan et tõsiusksed fiximehed ei vaata ühtegi MTB'd ihaleva pilguga - raam on liiga jäme, kummi liiga palju, eri-värve ja kleepse vales kohas jne, juhul kui tegu pole just MTB-fixie-mehega.
Miks vanakooli rattad, trekiraamid ja fixid on ilusad, on eelkõige oma peenuse ja puhtuse pärast.
Nojah... Minagi olen fixie-vaimustuse hiljuti üle elanud ning eks see värk on natuke nagu miski nakkushaigus - üks kord pöed/teed läbi ja siis on eluaegne immuunsus ;)... Vahest on ikka tore küll kui saab tirri lasta, ning käike on rohkem kui üks...
Ning sügisesel Tartu rattamaratonil MTB seljas (jämedad kummid-torud-kleepsud...;) ) oli muustki mõelda kui "torude peenusest ja puhtusest"...;)

Aga jah, eks fixed-gear kipub moodustama pigem alternatiivset ratta-kultuuri. Ja see on lõpuks ikkagi hea, kui rohkem inimesi rattaga sõidab, ning pikapeale ehk leiavad ka "tõsiusksed fiximehed" tee kiivri, pidurite ja kehtivate liikluseeskirjade juurde ;)

Nael kummi! (tavaratturitele)
Kett pooleks! (fixed-gear tõsiusklikele)

Vasta

Mine “Üldfoorum”