jalgrattaga 3x ümber maailma

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas vaikija » 23. 09. 2010. 11:39

Nägin Pealtnägija kordussaates,et keegi(nime ei mäleta)sõidab rattaga kõik Eesti teed läbi(värvides pastakaga ära Regio atlases läbisõidetud teed) ja nimetades seda ümbermaailmasõiduks .Eelmine aasta sõitis üle 3000km ja mingeid imelikke numbreid ütles veel. Kes teab,mis värk on? Äkki on siin foorumis?

brg
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 15. 04. 2005. 13:14

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas brg » 23. 09. 2010. 11:47

Nimi oli vist Madis Karu ja jäi mulje, et 3x ümber maailma sõit oli toodud pigem mahu võrdluseks. Eesmärk oli jah sõita läbi kõik Eesti teed.

Edit: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=39 ... n=articles

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas UrmasL » 23. 09. 2010. 13:48

Nägin ka põgusalt seda pealtnägijat. Mind huvitab kas ta lisaks pastakaga värvimisele ka mingit elektroonset infot kogub? Polari või Garmini track vms. Sealt saaks info selle kohta, et milline siis ikkagi on pikim pidev tõus eestis?

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1130
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas Prommar » 23. 09. 2010. 14:21

:lol: See oleks päris hea olnud, kui tüüp oleks Pealtnägijas kala näoga teatanud, et ta tahab teada saada kus on Eesti pikim tõus. Ainus viis selle teada saamiseks on ju loomulikult kõik teed läbi sõita.

http://uudised.err.ee/index.php?06215507

Mõned seal esitatud väited on jah veidi kahtlased.
"Kuuskümmend tuhat netokilomeetrit on poolteist ringi ümber maakera umbes. Kui siia liita tupikteed mida tuleb topelt läbida, siis võib läbisõit olla ehk isegi kolm ringi ümber maakera," selgitas Karu.
Ehk siis kõik Eesti teed on tupikteed ja seega tuleb kaks korda läbi sõita.

Kasutaja avatar
MaT
Rattur
Postitusi: 247
Liitunud: 25. 01. 2005. 13:46

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas MaT » 23. 09. 2010. 14:38

UrmasL kirjutas: Sealt saaks info selle kohta, et milline siis ikkagi on pikim pidev tõus eestis?
ja et milline on "siledaim ja laugeim rada Harjumaal"

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas Mati » 23. 09. 2010. 16:19

Ütleme nii, et see lugu jättis sellise kiiksuga mulje. Aastane läbisõit, mida nagu esitati millegi erilisena on täiesti tavaline harrastaja läbisõit. Eks igasuguseid hobisid võib inimesel olla, mõni nt tahab võib-olla kõikidest Eestis olevatest õllepudelitest õlut juua, ka nagu elukestev hobi.

Huvitav oli ka see, et vend kasutas paberkaarti ja mitte navi vms. Väiks eumbusuga vaatasin seda lõiku kuidas vend kalanäoga kommenteeris inim-GPS'i rollis suvalist valitud teed Läti piiriääres ... jaa, lagedad põllud, rohtu kasvanud ja lompe oli palju ... ei mõjunud usutavalt :roll: . Võib-olla totaal eelarvamuslik, aga tekkis korraks küsimus, et kas arhitektil katus sõidab? :)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas andresle » 23. 09. 2010. 17:44

Nii vähe kui ma Madist tean, jumalast norm sell ja katus ei sõida absull. Kõigist kommenteerijaist erinevalt ei läbi tema 64000-ndat korda sama Mustamäe või Pirita ringi vaid naudib iga päev eri kohta. Usun ketivahetuse hulga järgi, et vast ikka üle 3000 on ka aastane kilometraaž.
Loomulikult, kas see asi ületab uudisekünnist, jäägu Madise ja ajakirjaniku vahele.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas tarmo » 24. 09. 2010. 07:57

andresle kirjutas:Kõigist kommenteerijaist erinevalt ei läbi tema 64000-ndat korda sama Mustamäe või Pirita ringi vaid naudib iga päev eri kohta.
Harrastussportlasi(tean, et sinu jaoks neid ei eksisteeri:)) ja rattamatkajat pole sobiv võrrelda. Madise ettevõtmine on siiski lahe ja igav tal kindlasti ei hakka. Eestimaa ei ole nii väike kui kaardi pealt paistab ja põnevat väntamist on tohutult.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas andresle » 24. 09. 2010. 08:36

Tarmo. Ei ole ma Sinule küll kordagi öelnud harrastussportlaste mitteeksisteerimisest minu jaoks. Respekt kõigi jalgrattal liikujate suhtes. Harrastussport ongi see millega tegeleb Madis. See millega tegeleb nt.M...v või muu nt.S-0 või S-1 klassi eri võistluste esikolmik on lahjendatud profisport. Söök-jook kaasa, kohustuslik koormus iga päev (või täpse vahega), kevadlaager ja pidev tehnikauuendus eesmärgiga saada parem tulemus ükskõik millisel võistlusel, mis see muud on? See teema oli mitmeid kordi foorumis umbes nii, et kes on eliit, kes harrastaja.
Mis aga puutub teemasse, siis Madis ilmselt ei kulge lihtsalt mööda neid teid vaid teeb seda sportides. Või kuidas?
Viimati muutis andresle, 24. 09. 2010. 19:41, kokku muudetud 2 korda .

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas Mati » 24. 09. 2010. 08:58

andresle kirjutas:...Mis aga puutub teemasse, siis Madis ilmselt ei kulge lihtsalt mööda neid teid vaid teeb seda sportides. Või kuidas?
Kahtlemata. Sportinfo andmetel tundub tema ainsaks võistluseks hooajal olevat TRM ja sel aastal tuli ka parim tulemus, trennist kasu. (y)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas vaikija » 24. 09. 2010. 19:06

Mati kirjutas:Ütleme nii, et see lugu jättis sellise kiiksuga mulje. Aastane läbisõit, mida nagu esitati millegi erilisena on täiesti tavaline harrastaja läbisõit. Eks igasuguseid hobisid võib inimesel olla, mõni nt tahab võib-olla kõikidest Eestis olevatest õllepudelitest õlut juua, ka nagu elukestev hobi.

Huvitav oli ka see, et vend kasutas paberkaarti ja mitte navi vms. Väiks eumbusuga vaatasin seda lõiku kuidas vend kalanäoga kommenteeris inim-GPS'i rollis suvalist valitud teed Läti piiriääres ... jaa, lagedad põllud, rohtu kasvanud ja lompe oli palju ... ei mõjunud usutavalt :roll: . Võib-olla totaal eelarvamuslik, aga tekkis korraks küsimus, et kas arhitektil katus sõidab? :)
Mul jäi asjast täpselt sama mulje. Nagu oleks näidatud kellegi tohmiku nikerdamist(umbes nagu,et kusagil vanadekodus punutakse korve ja mehed teevad luudasid). Võibolla see on saatetegija süü,et selline mulje jäi. Aga nagu Mati mainis,siis see suvalise teelõigu mälusopist õngitsemine tundus napakas.

kkim
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 03. 06. 2009. 22:18

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas kkim » 24. 09. 2010. 21:29

vaikija kirjutas:Nagu oleks näidatud kellegi tohmiku nikerdamist(umbes nagu,et kusagil vanadekodus punutakse korve ja mehed teevad luudasid).
Muide, kas Sa mõistad korve punuda ja luudasid teha?

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas Rivo » 24. 09. 2010. 21:42

kkim kirjutas:
vaikija kirjutas:Nagu oleks näidatud kellegi tohmiku nikerdamist(umbes nagu,et kusagil vanadekodus punutakse korve ja mehed teevad luudasid).
Muide, kas Sa mõistad korve punuda ja luudasid teha?
Julgen "vaikija" eest arvata, et ta ei oska korve punuda ! Mina kah ei oska ! Samuti ei oska ma käte peal üle paari-kolme meetri käia. Aga kui oskaks ka nt. kilomeeter või kaks, siis ei oleks see asi, millest peaks meedia vahendusel laiale ilmale teada andma. Kogu selle teema teeb minu jaoks eriti kummaliseks saade, kus seda kajastati. "Pealtnägija" on mulle siiani igati tõsiselt võetava mulje jätnud. See konkreetne uudis oleks aga pigem "Võsa Petsi" repertuaari sobilik !
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas vaikija » 24. 09. 2010. 22:48

kkim kirjutas:
vaikija kirjutas:Nagu oleks näidatud kellegi tohmiku nikerdamist(umbes nagu,et kusagil vanadekodus punutakse korve ja mehed teevad luudasid).
Muide, kas Sa mõistad korve punuda ja luudasid teha?
Ei oska.Mingi kööbaka luuaga vast saaks hakkama.
Ei,ma ei taha midagi halvasti öelda. Lihtsalt pakkus huvi,et mis värk on. Pereinimene sõidab iga päev kusagilt kuhugi rattaga.Naisele pigem see ei meeldi aga tema sitkelt tallab. Samas aastakilometraaz väga väike.Plaanib sõita 60 000km mingi 20-30 aastaga!! Aga mismoodi see 3x ümber maailma siia puutub. Mittemidagi ei saa aru,kuigi Pealtnägija saated tavaliselt nii keerulised ei ole.

kkim
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 03. 06. 2009. 22:18

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas kkim » 24. 09. 2010. 22:57

Rivo kirjutas:
vaikija kirjutas:Nagu oleks näidatud kellegi tohmiku nikerdamist(umbes nagu,et kusagil vanadekodus punutakse korve ja mehed teevad luudasid).
Julgen "vaikija" eest arvata, et ta ei oska korve punuda ! Mina kah ei oska ! Samuti ei oska ma käte peal üle paari-kolme meetri käia. Aga kui oskaks ka nt. kilomeeter või kaks, siis ei oleks see asi, millest peaks meedia vahendusel laiale ilmale teada andma. Kogu selle teema teeb minu jaoks eriti kummaliseks saade, kus seda kajastati. "Pealtnägija" on mulle siiani igati tõsiselt võetava mulje jätnud. See konkreetne uudis oleks aga pigem "Võsa Petsi" repertuaari sobilik !
Rahu, Rivo, rahu! Mina ei oska ka korve punuda. Küsimus oli siin selles, kas korvipunuja on automaatselt tohmik (või midagi muud esimese süljega suhu sattuvat) või on olemas veel mingeid võimalikke variante. Vanadekodus (või hooldushailgas vms.) lõpetame ühel päeval kõik, muidugi juhul, kui me juba varem rattaga sõites auto alla ei jää. Aga eelmise teema juurde: kui meedia võtab midagi kajastada, siis on see meedia, mitte tegija probleem. Kui ei meeldi, ära vaata:-)

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas SK » 25. 09. 2010. 09:10

Mati kirjutas: Eks igasuguseid hobisid võib inimesel olla, mõni nt tahab võib-olla kõikidest Eestis olevatest õllepudelitest õlut juua, ka nagu elukestev hobi.
Mati, tuhat tänu, defineerisid mu ühe kehtiva hobi lõpuks ära, millest mul endal polnud veel kokkuvõtet tehtud! :-)

Meedia on viimasel aastal esitlenud kümneid lõike, kus peategelaseks on kriisis vaevlev keskealine eesti mees ja tema võimalus enne surma veel millegiga silma paista - ju siis on need lood hästi müünud. Samas tundub, et päris mitmete lugude puhul, kus keegi midagi eriskummalist punktist A punkti B teeb, ongi tegijale seda tegevust vaja. Nagu mu üks sõber tabavalt ütles, et vahel on vaja kohta, kus üksi olla ja mis samas ei oleks kelder. Meedial poogib igale loole külge vastava aktsendi, et peategelane mingil juhul "normaalne" ei tunduks ja läheb kolinal eetrisse.

Karu Madise eesmärk võiks olla selgemate ajaliste piiridega või perioodidega(mitte et sõidan vahel mõne uue tee läbi kuni vikatimees mu vända küljest ära väänab), siis tunduks ilmselt paljudele arusaadavam. Kui ta mingit blogilaadset asja viitsiks pidada, siis oleks ju kift kõrvalt piidlejatele ka mingeid lahedaid teelõike esitleda stiilis "pick of the week", mida oleks rahval lahe veloga läbida. Siis oleks nagu mingi missiooni-point ka sõidul sees, eestis on rattaga hästi ja huvitavalt sõidetavate teede info puudulik. Või peaks hoopis siin foorumis avama teema "minu kodukandi ilusaim tee(lõik) rattasadulast"?

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas eerik.mikroob » 25. 09. 2010. 09:38

SK kirjutas:
Mati kirjutas:
Või peaks hoopis siin foorumis avama teema "minu kodukandi ilusaim tee(lõik) rattasadulast"?
Vabalt võiks avada... Aga siinses foorumis sa muidugi ei pääse siis ka küsimustest stiilis: "Kas mõni äkiline tõus ka oli?", "Oli ka tehnilisi laskumisi trassil?" jne. (Huumorisooneta inimestele - see oli naljana mõeldud).

Mis Madise üritusse puutub, siis see oli ju igati OK. Lihtsalt ajakirjanik üritas kurjal kombel kellegi täiesti kahjutust hobist mingit "uudist" välja imeda. Ning kogu vastutuse selle "uudise" eest paneks selle hädise "reporteri" süüks.
Eriti kummaline oli vaadata tuntud "gei-reporteri" küsimust stiilis: "Kuidas naine sellesse suhtub...?". Ampluaast väljas, või mis? ;)...

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas maanus » 25. 09. 2010. 11:42

Järgmise nädala Pealtnägijas on teemaks ,kuidas suur osa keskealisi mehi agiteerivad aina rohkem ja rohkem inimesi vanust ja sugu valimatta nakatuma pisikusse ,mille tulemusena osa rahvast ei suuda enam taluda kohalike rattateid ja suunduvad soojematele maadele pedaalima, samas kui teised tunnevad ennast kui Siberi kuldid ja otsivad viimasedki tammepuujuurikad ja tõrud ülesse, nurisematta ilmastikuolude üle, kasvõi kaugedest Haanjamaa metsadest. Ja seda kõike juhitakse pealtnäha süütust portaalist velo.clubbers.ee. Kas ja kuidas kontrollivad fenomeni mõju kohalikud ja riiklikud jõustruktuurid ? Seda enam tundub lugu kahtlane , et foorumi käitumiskarakteristika sarnaneb üllatavalt palju vabamüürlaste käitumismudelile ajades oma niidikesi üle Eesti , tungides kohalikest omavalitsustest kuni suurte transiitfirmade nõukogudesse ära pelgamata ka lihtlabaseid poepidajaid või muidu rahulike elunautijaid.

Kuna tegu on väga delikaatse ja valgustkartva temaga pole ka välistatud, et see teema ei saa kunagi avalikuks, sest väidetavalt on nad kõikjal..........


Selline memo siis leiti eile ERR telemotaazi stuudio prügikastist , :)

Kasutaja avatar
anryo
Rattur
Postitusi: 312
Liitunud: 02. 04. 2004. 10:14

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas anryo » 25. 09. 2010. 12:00

Meie foorumis polegi näinud teemat, kuidas VAID 1x ümber maailma sõita:
http://etv.err.ee/index.php?05593526&video=157
Sõidan siis kui tahan...

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas suuroja » 25. 09. 2010. 13:53

brg kirjutas:Nimi oli vist Madis Karu ja jäi mulje, et 3x ümber maailma sõit oli toodud pigem mahu võrdluseks. Eesmärk oli jah sõita läbi kõik Eesti teed.

Edit: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=39 ... n=articles

...eks kõik sõltub ka sellest, mida teeks pidada. Teisalt võiks rattasõber, kes midagi uut või põnevat avastada tahab, lähtuda vanast mõtteterast - "Kui midagi uut ja huvitavat leida tahad, siis vali vana ja tuttav tee." Kes proovinud, see teab, et asi toimib.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: jalgrattaga 3x ümber maailma

Postitus Postitas hall kass » 26. 09. 2010. 13:33

suuroja kirjutas:
brg kirjutas:Teisalt võiks rattasõber, kes midagi uut või põnevat avastada tahab, lähtuda vanast mõtteterast - "Kui midagi uut ja huvitavat leida tahad, siis vali vana ja tuttav tee." Kes proovinud, see teab, et asi toimib.
Mida uut ja huvitavat leiavad tegelased, kes aasta-aastalt mitu korda nädalas põhiliselt vaid üht kuni mõnda kindlat singlit ketravad? Neil on ju oma singlitel ilmselt kõik pähe kulunud, isegi igapäevaselt koeraga vastujalutav mammi on juba nii tuttav, et siit vist midagi uut ei tule - ka mammi valge koerakese kiiksud on juba viimseni teada :) Aga samas - on ka inimesi, keda "uus ja huvitav" ei koti... neil on muud eesmärgid. Näiteks võimalikult kõrge koht järgmisel isiklikus võistlusplaanis oleval maratonil.

Kunagi suusatamisega tegeledes oli mul ka kombeks nühkida 1 kindlat ringi. 15 km ring oli, aga ausalt - talvest talve polnud seal midagi uut. Ikka samasugused inimesed suuskadel, sama buraan rada sisse ajamas, samad puud ja põõsad... Seda ringi lasin lihtsalt seetõttu, et sama territooriumi väiksemad ringid olid veel igavamad ja kuhugi mujale minna ma peaaegu üldse ei viitsinud.

Vasta

Mine “Üldfoorum”