Prügi peale võistlusi

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
koomahai
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 29. 04. 2003. 17:56

Prügi peale võistlusi

Postitus Postitas koomahai » 02. 09. 2003. 15:56

Sõitsin mina täna Rakvere maratoni rada ja leidsin Siplasemäel ja Kõrgemäel iga paarikümne meetri järel kas tühja geelipaki, sisekummikarbi ja muud sellist prügi mis sõidu ajal millegi pärast maha loobitakse. Armas rahvas avaldage oma arvamust. Mina igatahes pean sellist prügiloopimist häbiväärseks.
Tanel

Ray
Rattur
Postitusi: 302
Liitunud: 17. 04. 2003. 13:20

Postitus Postitas Ray » 02. 09. 2003. 16:16

Nu geeli pakki küll ei taha tagasi tasku panna, sest mingi osa jäbb pakendisse ja see valgub sealt välja.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 02. 09. 2003. 16:19

Pean tunnistama, et üks, kes midagi maha viskas (geelipaki) olin mina :oops: Tegin seda küll Rakvere kesklinnas aga ikkagi. Olen ise ka selle peale mõelnud, et kõik kohad peale võistlust on sodi täis. Aga samas peaks koristamine olema korraldajate kohustus. Sest tahestahtmatult sellist sodi tekib. Taskusse ma seda kleepuvat pakendit küll ei topi ja vaevalt, et ma kuskil metsa all hakkan prügikasti otsima.
Põhimõtteliselt võiks kokku leppida, et geele ja muid pakendied visataks maha võimalikult TP lähistle, et koristamine hiljem lihtsam oleks. :idea: :?:

Kasutaja avatar
herki
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 26. 06. 2003. 15:46

Postitus Postitas herki » 02. 09. 2003. 16:26

Ray kirjutas:Nu geeli pakki küll ei taha tagasi tasku panna, sest mingi osa jäbb pakendisse ja see valgub sealt välja.
Arvestades seda, et pärast võistlust riided niikuinii ropud on, ei ole tilgake sööki taskus vast eriliseks probleemiks?

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 02. 09. 2003. 17:04

Võisteldes aga töötab mõte teisiti - kõik mis liigne, ära. Sellega peaksid arvestama korraldajad, kuna nemad ka otseselt vastutavad ning kehtestavad mängureeglid. Massiürituste korraldajad arvestavad kõik peopaiga koristuse eelarvesse sisse. Viidad jne tuleb ju niikuinii ära koristada, asi siis see 22km tähistatud ring läbi käia on ja vaevalt, et seda prygi igale poole loobitud on. Kuigi - linnalähedastel maastikel võib tekkida küsimus, et kelle prügi? Snakebiti saanud sisekummid leiavad niikuinii enesele uued omanikud.

Kasutaja avatar
herki
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 26. 06. 2003. 15:46

Postitus Postitas herki » 02. 09. 2003. 17:22

Suvaliselt rohusest kohast on üsna raske hiljem prahti märgata ja korjata. Võistleja võiks siiski vaevuda prügi viskamiseks sobiva koha leida. Puhast loodust on ikka kenam vaadata küll, ka võistluse ajal. Ma pööran vist alati pead, kui näen raja ääres mõnd prügilasu ja nendin kurvalt, et ka siin...
Eks see ole suuresti hoiaku küsimus. Joogipudeli kaotuse korral olen seni pidanud vajalikuks peatuda ja see üles korjata. Loodusesse viskan ainult banaanikoori jm kiiresti kõdunevat.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 02. 09. 2003. 18:01

Trennis panen prügi alati tasku aga võistlustel mitte kunagi. Söön üldse ainult siis kui on ette näha et võistlus kestab üle 2h. Kui varem sai TECil käidud siis rajal küll midagi ei söönud. Vbla on nüüd maratonid raskemad/pikemad ja peaks sööma?

Huvitav kuidas selle asja on TRM korraldajad lahendanud - seal ju mingi 6x rohkem inimesi rajal kui TECil, seega ka 6x rohkem sodi. Peaks pärast minema vaatama sinna, saaks tubli joogipudelite kollektsiooni.

Road
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 21. 05. 2003. 13:34

Postitus Postitas Road » 02. 09. 2003. 18:39

Priidikuga puhta päri. See peaks täiesti korraldajate rida olema. Võistlustel ikka rämpsu tasku ei topi. Huvitav, mis "Nelson" asjast arvab...

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Postitus Postitas Jack » 02. 09. 2003. 19:04

Tühjade joogipudelite, joogitopside ja geelipakkide mahaloopimine võistluste ajal käib minu arust rattaspordi juurde ja on normaalne. Ehk, see pole seesama, mis autoaknast prügi mahaloopimine. Selle võistlustel tekkiva prahi koristamise eest peaks vastutama korraldaja, kes stardirahad kogub.

Väljapool võistlusi muidugi teine asi.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 03. 09. 2003. 07:26

Jack kirjutas:Tühjade joogipudelite, joogitopside ja geelipakkide mahaloopimine võistluste ajal käib minu arust rattaspordi juurde ja on normaalne. Ehk, see pole seesama, mis autoaknast prügi mahaloopimine. Selle võistlustel tekkiva prahi koristamise eest peaks vastutama korraldaja, kes stardirahad kogub.

Väljapool võistlusi muidugi teine asi.
just. Õigus.
Kuigi ise ma viskan maha vist vaid banaanikoori, kui sedagi.

Trenni tehes aga mitte kunagi mitte midagi maha ei loobi.
Just - suhtumise ja kasvatuse küsimus.

TRR kogusid lapsed raja ääres aga innukalt neid 0,3 l joogipudeleid mida alates 2.TP-st anti. Mõnel oli juba paras hunnik neid. Ja oli pahane et ma oma omast veel loobuda ei tahtnud (veidi jooki oli veel sees) :lol:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Postitus Postitas gandalf » 03. 09. 2003. 09:22

See on selgelt korraldaja ülesanne ja siplasemäe team seebiks :)

Koristame ära, ausõna ;)

Vahur

koomahai
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 29. 04. 2003. 17:56

Postitus Postitas koomahai » 03. 09. 2003. 11:40

Suurepärane, seda ma kuulda/lugeda soovisingi. Tänan väga. :) Sellega võib vist teema ammendatuks lugeda. Muidugi kui abi vaja on siis ühe koristussõidu võiks ju teha :wink:
Tanel

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 03. 09. 2003. 12:35

Fantast hästi ajastatud teema. Mul oli see pühapäeval täitsa keele peal, aga kirjutamisel ununes.
Nimelt ma tegin sama asja ehk viskasin geelipaki maha. Aga tegin seda sihilikult kesklinnas ja viskasin selle otse ühe turvatöötaja juurde. Arvake, milline iroonia sealt mulle vastu paistis ja kajas? Krt, polnud 25 km/h sõites aega seletama hakata, miks ma tilkuvat geelipakki taskusse tagasi ei taha või miks ma teda kuskile loodusesse ei viska, kus äkki keegi seda ei leiagi?! Et siis üks oluline point, mida korraldajad võiks personalile teavitada, et me ei ole matsid.........

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 03. 09. 2003. 13:05

See prahi viskamine on jah silma paistnud. Ise midagi sellist ei tarbi, millest kõdunematud jäägid jäävad, a noh, saan aru, et ikka juhtub. Häirib see, et igatsorti prahti, mis tekib, mitte ei poetata võimalikult tee äärde, vaid loobitakse kauges kaares teest eemale (nt asfaltee lõikudel sõites kaugele põllule heina sisse), vot ajab vihale, sest korraldaja ka inimene, ega kammi kogu trassi 50m ahelikuga läbi. Nojah, pudelit just raja peale ei tahaks, a see ikka ka imelik, et sõitjal, 2-3 pudelit kaasas ja kui ühe tühjaks joob, siis selle metsa poole teele saadab ja TP taara võiks siiski TP ligiduses tühjaks juua/kallata.

Vasta

Mine “Üldfoorum”