peseme pesu puhtaks!

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

peseme pesu puhtaks!

Postitus Postitas Antti » 18. 08. 2003. 20:47

Teema, mis suhteliselt tihedalt seotud rattasõiduga - kuidas saada särgid/püksid puhtaks?

Ei kasuta ise porilaudu, kuid samas väldin suurema kõntsa sees trallimist - tänu sellele olen seni hullemast pääsenud. Möödunud nädalal sattusin vihmaga linnas sõitma ja kui särk pesumasinast ka läbi käis siis peale seda oli ta ikka suht läbune. Ma ei tea ja ei tahagi teada, mis kõntsa ma koos vihmaveega endale peale ajasin aga tahaks lahti saada.

Sama lugu ka peale Elvat. Ei kujuta ette, mis eripori seal oli aga maha ta igatahes ei tule.

Küsiks nõu ja nippe teistelt ratturitelt (ja pesupesijatelt :D) - kuidas saada särk puhtaks? Kiitke laitke erinevaid vahendeid jne.

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Riided puhtaks

Postitus Postitas Hanno » 18. 08. 2003. 20:52

Proovi võimalikult kohe suur mustus ära saada riiete pealt käsitsi ja siis viska masinasse. Muidu masinas veel musta veega undab seal pool tundi. Mina olen kõik endal puhtaks saanud, aga ma vist pesen ka peale igat sõitu enam-vähem.

Oleneb ka materjalist. Uuematel ja parematel tuleb peale tõrva ikka enamus kohe maha, ajapikku tõmbavad natuke hallimaks... Ja alati võid proovida keemilist. Las nühivad, odavam ikka, kui uus osta kohe.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: peseme pesu puhtaks!

Postitus Postitas erikr » 18. 08. 2003. 20:56

dumper kirjutas:Teema, mis suhteliselt tihedalt seotud rattasõiduga - kuidas saada särgid/püksid puhtaks?
Sama lugu ka peale Elvat. Ei kujuta ette, mis eripori seal oli aga maha ta igatahes ei tule.
Küsiks nõu ja nippe teistelt ratturitelt (ja pesupesijatelt :D) - kuidas saada särk puhtaks? Kiitke laitke erinevaid vahendeid jne.
endals peale elvat sama juhtum. põhjus selles, et saviosakesed lähevad coolmaxi kiudude vahele ja sinna see jääb pikemaks ajaks. plekieemaldiga probleemi ei lahenda. küll ajapikku välja kulub.
kunagi mingis teemas juba oma tehnoloogiat kirjeldasin. lastepesu programm, 30 kraadi, ca 700-800 pöördega väänamine, pulber see mida viimati sai poest ostetud. pesen umbes iga teise sõidukorra järel. hiljuti avastasin nipi kuidas sõidukingad sama lauluga puhtaks saab. on vana flanellpluus ratta puhastamiseks/kuivatamiseks. varrukanööbid kinni ja kumbagi varrukasse 1 king, ei peksa muid riideid ära.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 18. 08. 2003. 22:35

Ei saa lihtsalt valget pesu sellise sopaga kasutada, siis jah raske puhtaks saada :P

rootsikunn
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 27. 04. 2003. 11:49

Postitus Postitas rootsikunn » 19. 08. 2003. 01:02

mul kha peale elva sõitu oli jubedam pori kiht peal nii endal kui ka rattal. koju jõudes panin kõik rattariided ja ka kingad pesumasinasse ja kui nad sealt välja võtsin olid täiesti puhtad. mul sõidusärk on suht valge ja isegi see oli saanud mustusest puhtaks. ainuke asi mis ei tule mul masinas pestes maha on ketiõli. õla pealt mul ratta seljas tassimisest üxkord jäänud väike plekk ja see ei tule mitte üheski pesus maha.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 19. 08. 2003. 07:13

Kui ma nüüd väga valesti ei mäleta, siis tegi mind kunagi murelikuks NW kingade karbi pealt loetud hoiatus, mis keelas masinpesu ja leotamise. Puhastamine pidi toimuma niiske lapiga? Praktika näitab, et pole nad nii "surnukingad" midagi, ainult peale pesu on nad nati kahanenud. Õnneks pole see pöördumatu protsess.

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 19. 08. 2003. 08:08

Poriga pole seni ka probleeme olnud. Kui kiiresti tegutseda (peale sõitu), siis saab ikka kätte. Aga siin kuumade ilmadega ei saanud mitte ainult ratas, vaid ka särk pigiseks - sellega on suurem probleem. Aga bensiin aitab.

Kasutaja avatar
ii
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 01. 07. 2003. 11:49

Postitus Postitas ii » 19. 08. 2003. 09:06

Jah see särkide ja pükste pesu on igati keeruline (et need hästi säiluks).
Sealt Elvast sai tõesti huvitava savimudasegu selga, mis kuidagi normaalse pesuga maha ei tule. Kuid mul tuli!!! Kuidas ma seda tegin:
1. Ma ei pese kunagi masinas rattariideid (rikub riiet ja korralikult puhtaks ei tee)
2. Pesen kõigepealt leigemas vees suurem mustuse maha
3. Panen 20 mindiks vette likku (kehatemp) ja natuke pesupulbrit, samas aga määrin eelnevalt riideid ühe ime õliga (mingitest looduslikest õlidest koosneb ja tootesarja nimeks Avon) kokku (sealt kus kõige mustem- rattast lennanud porirada)
4. Siis loputan käte vahel leige veega riided puhtaks.

Ja uskuge või mitte: riided on puhtad nagu põllulilled :lol:
Samas ei jää ka mingeid märke riide kahjustamisest :roll:

Vot shiuke lugu siis
PS! Ärge pestke särke masinas, tehke seda käsitsi (tavaliselt ei ole ju nii palju seda muda ja pori, on vaid higi) :idea:
Painutan nii kuis jaksan :mrgreen:

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Re: peseme pesu puhtaks!

Postitus Postitas Rom » 19. 08. 2003. 10:19

erikr kirjutas: hiljuti avastasin nipi kuidas sõidukingad sama lauluga puhtaks saab. on vana flanellpluus ratta puhastamiseks/kuivatamiseks. varrukanööbid kinni ja kumbagi varrukasse 1 king, ei peksa muid riideid ära.

kas clipi klotsid masinale häda ei tee :shock: .............rattakingad on ju jube kolakad...ise pole julgend masinasse pista neid.

Kasutaja avatar
Ermo
Rattur
Postitusi: 893
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:44

Postitus Postitas Ermo » 19. 08. 2003. 12:35

.
Viimati muutis Ermo, 08. 03. 2011. 19:22, muudetud 1 kord.
Sõida, aga ära mölise :twisted: .

janza
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 18. 07. 2003. 18:18

Postitus Postitas janza » 19. 08. 2003. 13:39

Elva pori sain maha käsitsi pestes, masin jättis oma õrna pesu programmiga kõik endistviisi täpiliseks.

Cyc
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 02. 06. 2003. 19:37

Postitus Postitas Cyc » 19. 08. 2003. 17:59

minu meelest suht lollus sõita linnas või maanteel ilma porilaudadeta... endal mul mitmel asjal nii korralikud õlipritsmed küljes et lase aga olla... aga soppa mis maha ei tulex pole ma veel leidnud, kunagi jamasin oma ag2r sõidujakiga... see mingist paberilaadsest materjalist ja iga sopp oli kinni totaalselt... aga käsipesuga saab iga asja puhtax teha

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 801
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: peseme pesu puhtaks!

Postitus Postitas DeeJott » 23. 04. 2012. 22:05

Kaevan natuke.

Kuidas selle masinpesuga siis on? Kas julgeb kingad sisse visata? Kui jah, siis mis settingutel. Kingadele imelik vunk külge jäänud, tahaks lahti saada sellest.
Panin tunniks ajaks pesupulbriga vette ligunema. Tundub, et väga palju tolku polnud sellest.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: peseme pesu puhtaks!

Postitus Postitas KaupoR » 23. 04. 2012. 22:19

siin on kassipissihaisust jutt (st selle lahti saamisest)
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: peseme pesu puhtaks!

Postitus Postitas Villem T » 23. 04. 2012. 22:20

DeeJott kirjutas:Kuidas selle masinpesuga siis on? Kas julgeb kingad sisse visata? Kui jah, siis mis settingutel.
Samadel seadetel mis muud spordikraami olen mina pesnud ja pole midagi põnevat juhtunud. Ehk olenevalt tujust ja ülejäänud pesust 30 või 40 kraadi ja tavaline või õrna pesu programm.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: peseme pesu puhtaks!

Postitus Postitas erikr » 23. 04. 2012. 22:26

Lisaks eelöeldule olen pannud kingad jalatsipesu kotti, et nad masinas nii haigelt ei koliseks.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

usssky
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 17. 10. 2010. 18:31

Re: peseme pesu puhtaks!

Postitus Postitas usssky » 24. 04. 2012. 16:20

Ma olen pannud kingadele seltsiks tööriided pesema, et nad ei peaks masinas üksi kolisema. 30 kraadi tavapesu ja pole veel miskit juhtunud.
PS: Ülikonnaga ma tööl ei käi :D

Vasta

Mine “Üldfoorum”