esimene jalgratas lapsele

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
tumbuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 12. 05. 2004. 14:37

esimene jalgratas lapsele

Postitus Postitas tumbuser » 07. 12. 2008. 00:21

Olen veidi pahane enda peale, et raiskasin meie rattapoodides ära terve päeva otsimaks lapsele esimest jalgratast. Pakutakse totaka disainiga raskeid massrauast käkraid, ja et lapsel veel raskem oleks, siis on sinna alla keeratud sellised tummised rattad, et kõhe hakkab. Samas pidanuks kohe maha istuma ja googeldama, märksõnadeks: kergus, lapse areng, ergonoomika, lapsesõbralikkus. Nüüd sai siis see tehtud. Leidsin, et rikkurite lastele tehakse suisa süsinikraamiga rattaid, aga see koletu koletu hind.

Küll aga jäi mujalt silma kaks ratast, üks originaal ja teine kloon - kallim ja odavam.
like a bike ratas, http://www.kokua.de/Seiten/KOKUA.html (seda saab ka Eestist osta looduspere.ee) ja
skuut ratas http://www.skuut.com/default.aspx

vänta aga stiilis rattaid tehakse ka väikelapsesõbralikke - firma oli saksa oma ja tegi aluraamiga rattaid - kuid huvi puudumisel kaotasin ära lingi kahjuks. Huvi kadus ära pärast seda kui miskit saksa artiklis arvati, et kuni neljanda eluaastani käib lapsele tõuke ja jooksuratas ning ta õpib kiiremini tasakaalu selgeks kui abirattaid kasutav ukerdaja.

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Re: esimene jalgratas lapsele

Postitus Postitas Hanno » 07. 12. 2008. 09:00

Sellise ratta puhul on ka esimest korda lootus, et ketsid kuluvad enne väikseks jäämist ära! :shock:
Mina olen analoogset näinud Nõmmel X-Spordis. Kavatsen oma pooleteiseaastasele ka sellise osta, kuna me ei viitsi naisega viiendale korrusele igakord metalljurakat vedida.

neeger
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 03. 10. 2006. 23:23

Re: esimene jalgratas lapsele

Postitus Postitas neeger » 07. 12. 2008. 13:37

Eksisteerib ka selliseid jooksurattaid, millele saab hiljem vändad külge panna. Kindlasti peaks selliseid saama BMW keskusest. Pilte ja kirjeldust näeb https://shop.bmwgroup.com
Hind on nagu on.

Ritsikas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 02. 07. 2004. 20:21

Re: esimene jalgratas lapsele

Postitus Postitas Ritsikas » 17. 12. 2008. 10:02

mul lapsel likebike kasutuses. Põnnile väga meeldib, tassib igale poole kaasa. Ja viimane aasta ( vanus 3,5-4) tassis ise ka teisele korrusele üles-alla trepist. Muidu sai igal pool ise hakkama. Ainult kui vaja pikemaid maid kanda, siis emme või issi abiks.
Ja kimab sellga kiirem kui ise järgi joosta jõuan - linnas peab ettevaatlik olema ja kiiver alati peas.
Kõik oma tillu TRR ja TRM'id läbi sõitnud. Tiba kallis, aga noh, mis teha...
uueks hooajaks kasvab vist välja ja vaatan ahastusega neid raudkolakaid, krt - need võtavad ju sõiduisu ära. :x

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Re: esimene jalgratas lapsele

Postitus Postitas maanus » 18. 12. 2008. 14:20

No selline kerge jooksukas on ka Hawaii poodides olemas ja mitte süsinikkarboonide hinnaga. Samas on ka rattad väikestel mitte ainult rauast punnid, ka alupõnnikaid on olemas (ja mitte nii raskeid) . .

Vasta

Mine “Üldfoorum”