Jalgratta vastane kampaania

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
ÖinePatrull
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 06. 03. 2007. 16:32

Jalgratta vastane kampaania

Postitus Postitas ÖinePatrull » 02. 10. 2007. 12:55

Jälle üks imelik sõnavõtt jalgrataste vastu:

http://www.ekspress.ee/viewdoc/AB65A029 ... 68003335B0

Kas teile ei tundu, et viimasel ajal on käivitunud mingi närviline kampaania rattasõidu vastu? Sirk & Co, nüüd see. Jalgrattureid üritatakse teedelt minema koristada (ära keelata). Traagiliste õnnetuste kajastamisega hirmutatakse inimesi ratta selga istumast, selle asemel et nõustada rattureid kasutama kiivreid, tulesid, peegleid jm ohutustehnikat. Kampaania hulka loen ka seadusemuudatuse, mis keelab jalgrattaga sõiduteel sõitmise, kui olemas on ka jalgrattatee (ehkki see on enamasti ümbernimetatud konarlik kõnnitee, lisaks tulvil lapsi, koeri ja muidujalutajaid). Ühesõnaga, kunagine printsiip, et ratas on täieõiguslik liiklusvahend, on juba mõranenud ning tundub, et ühiskonnas on surve selle pritsiibi täielikuks hülgamiseks.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 02. 10. 2007. 14:00

Mina kui jalgratast spordivahendina kasutav inimene näen selles artiklis pigem teatvat irooniat. Kampaania silti külge ei poogiks.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
ÖinePatrull
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 06. 03. 2007. 16:32

Postitus Postitas ÖinePatrull » 02. 10. 2007. 14:36

Paljudele on ratas ikkagi ka transpordivahend ning tuleks püüelda selle poole, et niisuguseid inimesi oleks üha rohkem. Kui nõustume ratta degradeerimisega spordivahendiks, siis varsti tohibki rattaga linnas sõita vaid spetsiaalsel tasulisel rattastaadionil.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 02. 10. 2007. 18:19

Kuni rattaid ei konfiskeerita ja jommispea sõidu suurusjärgu trahve ei väänata, pole ärevuseks põhjust.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 02. 10. 2007. 20:46

Mati kirjutas:Mina kui jalgratast spordivahendina kasutav inimene näen selles artiklis pigem teatvat irooniat. Kampaania silti külge ei poogiks.
Mina kui autorit tundev isik arvan sedadama :wink: Sõitsin täna tööle ja tagasi rattaga, ülikonnas. Võimalik.

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Postitus Postitas tarts » 03. 10. 2007. 12:22

Pärast artikli ja selles viidatud taustinfo läbilugemist ühinen pigem teema algataja seisukohaga. Võib-olla tegi artikli autor valesid järeldusi emotsioonide ja kiirustamise tõttu, kuid pigem arvan, et eelkõige oma elustiili õigustamise soovi tõttu.

Põhimõttleiselt on õige see, et kui võtta arvesse aja hinda, siis rattaga sõitmine on Jaano sugustel väga kõrgepalgalistel inimestel kallim kui autoga sõitmine juhul kui võrrelda ainult jooksvaid kulusid ilma põhivara amortisatsioonita. Pealegi kõrgepalgaline toitub ka kallimates söögikohtades, mis teevad "toidukütuse" hinna palju kallimaks kui näiteks keskmise sissetulekuga inimesel.

Jaano järeldus - "Propageerida jalgratast keskkonnasäästliku ja tervisliku töölejõudmise viisina on mu meelest sama utoopiline kui pedaalgeneraatoriga arvutid – istud laua taga ja klõbistad, ise väntad laua all oma masinale elektrit." on lihtsalt aga puhas demagoogia ja absoluutselt ekslik. Kahju, et Ekspress sellist seisukohta propageerib.

Ainuke õige väide on see, et auto on kallim, mugavam ja enamasti ka kiirem liikumisvahend kui ratas. Kuid see pole kuidagi seotud Jaano lõppjäreldusega.

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Postitus Postitas Maarek » 03. 10. 2007. 13:34

Pigem nõustun Erko Valguga vastuartiklis "Kas autojuht ei söö ega situ?"
http://www.ekspress.ee/viewdoc/73BF0298 ... 69002D6970

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Postitus Postitas SK » 03. 10. 2007. 14:08

Mati kirjutas:Mina kui jalgratast spordivahendina kasutav inimene näen selles artiklis pigem teatvat irooniat. Kampaania silti külge ei poogiks.
Ei saanud irooniale jälile ja arvan, et enamik neutraalseid lugejaid ei saa ka sellest irooniast aru, kui siis ongi see iroonia nende "lollide" arvel, kes üritavad jalgrattaga midagi peale spordi veel teha :roll:

Lugesin ka EPLi ajakirjanike rattaliikluse alast juttu ja seal oli üks väga oluline point: kui autoteid planeeritakse nii, et võetakse ette linnakaart ja mõõdetakse liiklustihedust, siis kergliiklusteed jupitatakse maha nagu jumal juhatab ning need ei moodusta omavahel võrgustikku, mis omakorda muudab nad kõlbmatuks nii spordiks kui igapäevaseks sebimiseks. Selle kõrvale tõstame ka Tallinna nõrga ühistranspordi ja ongi hea lihtne järeldusi teha, et auto on asendamatu kunn.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 03. 10. 2007. 19:17

No iga inimene, kes vähegi mõelda oskab, saab aru, et tegu on lollusega. Või siis peab vähemalt sedavõrd hajameelne olema, et seda "kas autojuht ei söö ega situ?" jääks kahe silma vahele.
Ja olen korduvalt võtnud aega ning saanud teada, et rattast kiiremini saan autoga tööle vaid öösel, kui muud liiklust ei ole.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 04. 10. 2007. 09:06

Soobel kirjutas:...Ja olen korduvalt võtnud aega ning saanud teada, et rattast kiiremini saan autoga tööle vaid öösel, kui muud liiklust ei ole.
Kes kus elab. Mina ei saa kindlasti tööle rattaga kiiremini. Lisaks on pere küsimus, laps lasteaeda ja naine ka tööle. Ühistransport ei täida oma funktsiooni minu piirkonnas.

Minu arvates taandub kogu see teema riigi/omavalitsuse tasandile. Kui pole loodud võimalusi, siis on kodanikult palju tahta siirast omaalgatust. Eriti arvestades meie klimaaatilises vööndis kaasnevate ebamugavustega. Igasugu anarhistlike kalduvustega vendade sõnavõtud tekitavad pigem viha ja nääklemist tasandil, mis on kaugel probleemi üdist (a la autojuhid vs ratturid). Seetõttu on ka teema (nääklev) käsitlus siin ja praegu suht tühi.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Vasta

Mine “Üldfoorum”